MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Carolyn Legard Relays
Carolyn Legard Relays History
Hosted By: Westfield
Chantilly, Virginia
2006-03-25

Carolyn Legard Relays
3/25/2006 - Westfield HS Track, Chantilly, VA


Boys Results

Licensed to Oakton High School         Hy-Tek's Meet Manager 3/25/2006 08:15 PM
                       Carolyn Legard Relays - 3/25/2006                       
                      Westfield High School, Chantilly VA                      
                       Results - from MILESTAT.COM                                   
 
Men High Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rodriquez, Joshua            West Potomac         6-00.00    5-10.00  
  1 Headen, Jeremiah             Herndon Track                   5-10.00  
  3 Archer, Steven               Paul VI              5-08.00    5-08.00  
  3 Gillespie, Callan            Good Counsel HS      5-04.00    5-08.00  
  3 Fajobi, Jide                 Herndon Track                   5-08.00  
  3 Hegel, Kevin                 McLean               5-10.00    5-08.00  
  7 Thomas, Odwani               Fairfax High Sch     5-00.00    5-04.00  
  7 Devolites, Sean              South Lakes (Va)     5-08.00    5-04.00  
  7 Byrd, Robert                 West Potomac         5-06.00    5-04.00  
  7 Glover, Evan                 St.John's Colleg                5-04.00  
 11 Tracy, Robbie                Thomas Jefferson     5-02.00    5-02.00  
 11 Johnson, Kyle                Westfield            5-08.00    5-02.00  
 11 Mattay, Raghav               Thomas Jefferson     5-06.00    5-02.00  
 11 Zimmer, Kurt                 McLean               5-08.00    5-02.00  
 11 Wesley, Darryll              St.John's Colleg                5-02.00  
 16 Fox, Chris                   James Madison-Vi     5-02.00    5-00.00  
 16 Otthofer, Patrick            Bishop Denis J.                 5-00.00  
 16 Obungu, Brian                Westfield            5-08.00    5-00.00  
 16 Clark, Brandon               Good Counsel HS      5-04.00    5-00.00  
 20 Joslyn, Max                  South Lakes (Va)     5-06.00    4-10.00  
 20 Capporiccio, Mike            Bishop Ireton        5-03.00    4-10.00  
 20 Clark, Sean                  Paul VI              5-02.00    4-10.00  
 -- Joseph, Justin               Bishop Ireton        5-03.00       FAIL  
 -- Llames, George               Bishop Denis J.      5-08.00       FAIL  
 -- Gessert, Jon                 Fairfax High Sch     5-00.00       FAIL  
 
Men Pole Vault Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Day, Ryan                    Westfield           12-00.00   11-00.00  
  2 Totoiu, Alex                 T. C. Williams S    11-00.00   10-00.00  
  2 Baerenz, Joe                 Thomas Jefferson    10-00.00   10-00.00  
  4 Casey, Mike                  Thomas Jefferson     9-06.00    9-06.00  
  4 Ross, Patrick                West Potomac         9-00.00    9-06.00  
  4 Jones, Bryce                 Oakton              11-00.00    9-06.00  
  7 Clark, Thomas                T. C. Williams S    12-06.00    9-00.00  
  7 Schaum, Nicholas             West Potomac        10-00.00    9-00.00  
  7 Joslyn, Max                  South Lakes (Va)     9-00.00    9-00.00  
 10 Sanjak, Jaleal               South Lakes (Va)                8-06.00  
 11 Williamson, Mark             James Madison-Vi     8-06.00    8-00.00  
 11 Sullivan, Joseph             McLean                          8-00.00  
 11 Miracle, Michael             McLean                          8-00.00  
 -- Segar, Chris                 Westfield            9-02.00         NH  
 
Men Long Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tawiah, Charles              Great Mills         21-03.00   21-03.00  
  2 Baldwin, Ed                  Edison              21-10.00   20-06.00  
  3 Joshway, Gary                Great Mills         20-06.00   19-08.00  
  4 Fajobi, Jide                 Herndon Track                  19-04.00  
  5 Luu, Brian                   Thomas Jefferson    20-04.00   18-08.50  
  6 Dawkins, Derrick             Friendly            20-05.00   18-06.00  
  7 Coleman, Anthony             St.John's Colleg               18-02.00  
  8 Trimble, Jordan              Bishop Denis J.     18-05.00   17-08.50  
  9 Sellers, Jeremy              South Lakes (Va)    19-00.00   17-07.50  
 10 Mattay, Raghav               Thomas Jefferson    18-08.00   17-06.50  
 11 Jackson, Michael             St.John's Colleg               17-05.00  
 12 Lee, Michael                 Oakton              19-00.00   17-03.00  
 12 Smith, Demetryus             West Potomac        18-00.00   17-03.00  
 14 Llames, George               Bishop Denis J.     19-03.00   17-01.00  
 15 Gillespie, Callan            Good Counsel HS     17-00.00   16-09.00  
 16 Bynum, Blake                 Bishop Ireton       17-00.00   16-07.50  
 16 Kuate Konga, Keeven          McLean                         16-07.50  
 18 Clark, Brandon               Good Counsel HS     17-00.00   16-05.00  
 19 McGuire Jr, John             McLean                         16-04.00  
 20 Joslyn, Max                  South Lakes (Va)    18-00.00   16-03.50  
 21 Archer, Steven               Paul VI             17-07.00   16-02.50  
 22 Dumblauskas, Michael         Westfield           18-00.00   16-01.50  
 23 Morrow, Aloysha              Herndon Track                  16-00.00  
 24 Williamson, Mark             James Madison-Vi    18-00.00   15-10.50  
 25 Parrish, Maurice             Fluvanna County     16-02.00   15-02.50  
 26 Capporiccio, Mike            Bishop Ireton                  14-04.50  
 27 Ricks, John                  West Potomac        18-00.00   14-00.00  
 28 Tabot, Steven                Westfield           17-08.00   13-06.00  
 
Men Triple Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Baldwin, Ed                  Edison              42-10.00   44-07.00  
  2 Smith, Justin                Edison              42-10.00   42-00.50  
  3 Fajobi, Jide                 Herndon Track                  40-08.00  
  4 Smith, Erik                  McLean                         40-05.00  
  5 Luu, Brian                   Thomas Jefferson    41-02.50   39-10.50  
  6 Jackson, Michael             St.John's Colleg               38-04.00  
  7 Trimble, Jordan              Bishop Denis J.     40-03.00   38-02.50  
  8 Archer, Steven               Paul VI             39-02.00   37-07.00  
  9 Hardie, Neal                 West Potomac        36-00.00   37-01.00  
 10 Byrd, Robert                 West Potomac        38-00.00   36-08.00  
 11 Day, Ryan                    Westfield           36-08.00   36-04.00  
 12 Wang, Kevin                  Westfield           37-08.00   35-04.00  
 13 Llames, George               Bishop Denis J.     39-06.00   35-02.00  
 14 Liu, Stanley                 Thomas Jefferson               35-01.00  
 15 Kuate Konga, Keeven          McLean                         34-06.50  
 16 Stevenson, Kyle              South Lakes (Va)    37-00.00   34-06.00  
 17 Via, Cesar                   James Madison-Vi    34-05.00   34-03.50  
 18 Obordo, Matt                 Good Counsel HS     32-00.00   34-01.00  
 19 Copper, Greg                 Paul VI             35-04.00   33-09.00  
 20 Wesley, Darryll              St.John's Colleg               33-00.50  
 21 Sellers, Jeremy              South Lakes (Va)    35-00.00   32-09.00  
 22 Brown, Chris                 Good Counsel HS     32-00.00   32-04.50  
 23 Parrish, Maurice             Fluvanna County                32-00.00  
 
Men Shot Put Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kuuttila, Karri              McLean              43-05.00   45-11.00  
  2 Fabrizio, Anthony            West Potomac        48-00.00   45-03.00  
  3 McDaniel, JJ                 Herndon Track                  42-11.00  
  4 Chen, Matt                   Good Counsel HS     41-00.00   42-05.00  
  4 Hines, Avery                 South Lakes (Va)    45-00.00   42-05.00  
  6 Nothaft, Frank               Thomas Jefferson    44-06.00   41-10.00  
  7 Herrera, Daniel              Herndon Track                  41-00.00  
  8 Thomas, Blake                Thomas Jefferson    41-06.00   40-05.00  
  9 Jordan, John                 West Potomac        45-00.00   39-02.00  
 10 Butler, Bernard              Edison              40-10.00   38-05.00  
 11 Vereen, Justin               Good Counsel HS     37-00.00   37-09.00  
 12 Ruland, Ty                   Westfield           41-09.00   37-04.00  
 13 Tucker, Dan                  Fluvanna County     38-03.50   36-09.00  
 14 Williams, Mike               South Lakes (Va)    40-00.00   36-07.00  
 15 Baldwin, Ed                  Edison              38-02.00   36-02.00  
 16 Cullen, Zac                  Fluvanna County     35-08.00   35-00.00  
 17 Lacey II, Michael            Riverdale Baptis    36-08.00   33-11.00  
 18 Holmberg, Brandon            Westfield           34-08.00   33-09.00  
 19 Hartwig, Eric                Bishop Ireton                  33-01.00  
 20 McCabe, Tim                  Bishop Denis J.     35-05.00   32-09.00  
 21 Thompson, Randle             Riverdale Baptis    38-00.00   31-04.00  
 22 Cruz, Fernando               Great Mills         38-09.00   31-02.00  
 23 Steins, Ethan                T. C. Williams S               31-00.00  
 24 Domfeh, Emmanuel             Hayfield Seconda               30-07.00  
 25 Gritz, Michael               Fairfax High Sch    25-02.00   29-08.00  
 26 Abu, Alie                    Hayfield Seconda               29-03.00  
 27 Pinzino, Alexander           Bishop Denis J.     30-01.00   28-10.00  
 28 Mitchell, Matt               St.John's Colleg               28-02.00  
 29 Rohr, Tim                    Holy Family         25-00.00   27-01.00  
 30 Tesch, Gregory               McLean                         26-01.00  
 31 Underkoffler, Christian      James Madison-Vi    33-00.00   25-03.00  
 32 Paul, Raffi                  James Madison-Vi    32-05.00   24-09.00  
 33 Fritts, Paul                 Bishop Ireton       30-04.00   23-07.00  
 34 Bevchtold, Dominic           Great Mills                    23-02.00  
 35 Strada, Joe                  Holy Family         25-00.00   21-03.00  
 
Men Discus Throw Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Traverso, Peter              Thomas Jefferson      120-00     127-05  
  2 Nothaft, Frank               Thomas Jefferson      112-00     124-08  
  3 McDaniel, JJ                 Herndon Track                    121-09  
  4 Cunningham, Dan              South Lakes (Va)      120-00     120-06  
  5 Vereen, Justin               Good Counsel HS       125-00     117-00  
  6 Gadway, Cameron              Bishop Ireton                    112-04  
  7 Ruland, Ty                   Westfield             100-00     110-07  
  8 Butler, Bernard              Edison                100-02     107-00  
  9 Jordan, John                 West Potomac          105-00     106-09  
 10 Jay, Lopez                   Herndon Track                    102-06  
 11 Kourey, Brett                Westfield             100-08      96-09  
 12 Bullock, Ethan               Fluvanna County        94-00      90-00  
 13 Cruz, Fernando               Great Mills         92-09.50      89-03  
 14 Lacey II, Michael            Riverdale Baptis                  88-10  
 15 Chen, Matt                   Good Counsel HS        80-00      86-05  
 16 Fabrizio, Anthony            West Potomac          100-00      82-06  
 17 Ibia, Yaky                   South Lakes (Va)      120-00      80-09  
 18 Duque, Marc                  Edison                 90-10      80-08  
 19 Dolenc, Gabe                 Oakton                 90-00      79-10  
 20 Maestri, Michael             McLean                            79-06  
 21 Spoher, Peter                Bishop Ireton                     74-04  
 22 Steins, Ethan                T. C. Williams S                  73-10  
 23 Thompson, Randle             Riverdale Baptis                  73-05  
 24 Paul, Raffi                  James Madison-Vi       80-00      73-03  
 25 Khashei, Mealod              McLean                 83-06      71-07  
 26 Reynolds, Edward             Bishop Denis J.                   70-11  
 27 Lee, Taek Hee                Oakton                 70-00      70-10  
 28 Cullen, Zac                  Fluvanna County        99-00      68-08  
 29 Mitchell, Matt               St.John's Colleg                  66-09  
 30 Perry, David                 James Madison-Vi       78-00      66-07  
 31 Gritz, Michael               Fairfax High Sch       45-04      65-08  
 32 Domfeh, Emmanuel             Hayfield Seconda                  63-11  
 33 Abu, Alie                    Hayfield Seconda                  60-04  
 34 Reynolds, William            Bishop Denis J.                   56-09  
 35 Bevchtold, Dominic           Great Mills                       48-01  
 
Men 1600 Meter Run 9th/10th Grade
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Degfae, Leoule               Edison               4:40.00    4:50.50  
  2 Degfae, Tihut                Edison               4:47.00    4:54.53  
  3 Carmichael, Kelly            West Potomac         5:10.00    4:55.22  
  4 Hendricks, Brian             Oakton               4:48.00    4:56.50  
  5 Gates, Logan                 Thomas Jefferson     4:48.44    4:57.61  
  6 Goldman, Brian               McLean               5:08.00    4:59.51  
  7 Galvin, Timmy                Thomas Jefferson     5:04.20    4:59.87  
  8 Van Luling, Todd             Herndon Track        4:55.00    5:00.94  
  9 Forrester, VJ                Edison               4:58.00    5:00.96  
 10 Trissell, Brian              Herndon Track        4:55.00    5:01.48  
 11 Hendricks, Neal              Oakton               5:00.00    5:02.93  
 12 Witko, Alex                  Thomas Jefferson     4:58.74    5:05.03  
 13 Paster, Ethan                Fairfax High Sch     5:06.34    5:05.30  
 14 LeGros, Pete                 Fairfax High Sch     5:13.18    5:06.29  
 15 Weil, Chris                  Oakton               4:48.00    5:06.73  
 16 Davis, James                 McLean               4:56.00    5:07.11  
 17 Henne, Connor                Oakton               5:00.00    5:12.94  
 18 Mathews, Andrew              Herndon Track        5:05.00    5:13.02  
 19 McGinn, Ian                  Paul VI              5:05.00    5:15.04  
 20 Horne, Charles               Paul VI              5:10.00    5:19.10  
 21 Monin, Mitch                 Great Mills                     5:20.59  
 22 Sullivan, David              Good Counsel HS      6:12.00    5:22.91  
 23 Rainard, Sam                 Good Counsel HS      5:40.00    5:24.29  
 24 Smith, Kennith               Edison               5:15.00    5:24.79  
 25 Day, Russel                  Westfield            5:35.00    5:27.30  
 26 Kinston, Derwin              Edison               5:20.00    5:28.29  
 27 Oudeimans, Robert            McLean                          5:28.70  
 28 Dreo, Max                    Thomas Jefferson     5:16.44    5:28.99  
 29 Murphy, James                West Potomac         5:15.00    5:29.36  
 30 Allen, Chris                 South Lakes (Va)     5:00.00    5:30.02  
 31 Hildrup, Matthew             Westfield            5:35.00    5:31.19  
 32 Vaccaro, Stephen             Bishop Ireton        6:00.00    5:31.24  
 33 Stanton, Andrew              James Madison-Vi     5:33.00    5:32.71  
 34 Stine, Brian                 Holy Family          5:25.00    5:32.80  
 35 Sarfraz, Khurram             Herndon Track        5:30.00    5:32.86  
 36 Sanders, Tyler               Great Mills                     5:36.57  
 37 Forbes, Greg                 James Madison-Vi     5:41.10    5:37.79  
 38 Bubar, Kevin                 Good Counsel HS      6:00.00    5:38.39  
 39 Czujko, Steve                Good Counsel HS      6:17.00    5:38.85  
 40 Wojtan, Eddie                Paul VI              5:14.60    5:40.49  
 41 Shainil, Shah                Westfield            5:38.00    5:41.60  
 42 White, Andrew                James Madison-Vi     5:32.20    5:42.43  
 43 Wood, Kevin                  Bladensburg                     5:43.12  
 44 Kopeck, Christian            Holy Family          5:25.00    5:44.76  
 45 Petroff, Chris               Bishop Ireton        6:00.00    5:47.25  
 46 Strada, Joe                  Holy Family                     5:49.74  
 47 Reynolds, Edward             Bishop Denis J.                 5:56.86  
 48 McGEE, Ian                   McLean                          5:58.08  
 49 Valentine, Charlie           Fluvanna County      5:30.00    5:59.52  
 50 DeFluri, Peter               Westfield            5:45.00    6:01.14  
 51 Dwyer, Robert                Westfield            5:50.00    6:01.70  
 52 Moein, Arvand                South Lakes (Va)     6:00.00    6:02.70  
 53 Higginbothan, Grant          Paul VI              5:15.20    6:03.26  
 54 Fritts, John                 Bishop Ireton        6:20.30    6:07.89  
 55 Slatos, Eric                 Holy Family          5:25.00    6:12.69  
 56 Delong, Brian                South Lakes (Va)     5:50.00    6:20.08  
 57 Cavalieri, David             South Lakes (Va)     6:15.00    6:20.49  
 -- Parker, Jeremy               Friendly             5:35.00        DNF  
 
Men 4x400 Meter Relay 9th/10th Grade
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edison High School  'A'                           3:40.00    3:37.90   1 
  2 South Lakes High School  'A'                      3:40.00    3:50.90   2 
  3 Good Counsel High School  'A'                     4:15.00    3:52.94   4 
  4 McLean  'A'                                       3:50.00    3:54.47   3 
  5 Bladensburg  'A'                                  3:30.00    3:54.55   1 
  6 Westfield High School  'A'                        3:34.24    3:56.33   1 
  7 West Potomac High School  'A'                     3:36.00    3:59.70   1 
  8 Bishop Ireton  'A'                                3:50.70    3:59.77   3 
  9 James Madison High School Vien  'A'               3:59.80    4:00.50   3 
 10 Oakton High School  'A'                           4:00.00    4:08.51   3 
 11 Fairfax High School  'A'                          4:12.13    4:12.07   4 
 12 Riverdale Baptist School  'A'                     3:30.00    4:13.03   1 
 13 Frederick Douglass  'A'                           3:45.00    4:13.57   2 
 14 St.John's College High School  'A'                3:50.00    4:15.17   2 
 15 Herndon Track  'A'                                4:00.00    4:16.92   3 
 16 Holy Family Academy  'A'                          4:00.00    4:36.55   4 
 17 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                               4:41.56   4 
 
Men 4x100 Meter Relay Clydesdale
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 The Pride  'A'                                      48.90      51.41   1 
  2 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'                 50.24      53.26   1 
  3 Bishop Ireton  'A'                                  56.50      55.56   2 
  4 T. C. Williams Sr. High School  'A'               1:02.00      55.76   2 
  5 Fluvanna County High School  'A'                    56.30      55.81   2 
  6 Good Counsel High School  'A'                     1:20.00      55.86   2 
  7 James Madison High School Vien  'A'                 52.90      56.48   2 
  8 South Lakes High School  'A'                        50.00      59.15   1 
  9 Westfield High School  'A'                          47.00    1:00.64   1 
 -- Herndon Track  'A'                                  52.00         DQ   1 
 -- Bishop Denis J. O'Connell  'A'                                    DQ   2 
 
Men 110 Meter Hurdles Relay Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Titcombe, Ademola            Edison                 16.20      16.73   1 
  2 Newkirk, Chris               West Potomac           16.00      17.08   1 
  3 Headen, Jeremiah             Herndon Track          32.00      17.33   4 
  4 Day, Ryan                    Westfield              17.04      18.13   1 
  5 Fajobi, Jide                 Herndon Track          32.00      18.27   4 
  6 Nguyen, Duy                  Thomas Jefferson       17.14      18.35   1 
  7 Joslyn, Max                  South Lakes (Va)       16.90      18.41   1 
  8 Esposito, Pasquale           McLean                 17.80      18.54   2 
  9 Baldwin, Ed                  Edison                 19.30      18.55   3 
 10 Copper, Greg                 Paul VI                18.20      19.10   2 
 11 Rodriquez, Joshua            West Potomac           17.00      19.23   1 
 12 Thompson, Brian              South Lakes (Va)       17.90      19.40   2 
 13 Paine, Josh                  McLean                 19.50      19.43   3 
 14 Clark, Brandon               Good Counsel HS        19.00      20.03   3 
 15 Hernandez, Joe               Good Counsel HS        19.00      20.24   3 
 16 Edwards, Kenneth             Bladensburg                       20.65   4 
 17 Lee, John                    Thomas Jefferson       18.24      20.83   2 
 18 Chauteh, Mark                Bishop Denis J.                   21.09   5 
 19 McRae, James                 Bladensburg                       21.10   5 
 20 DeMarco, Robert              Fluvanna County        19.50      21.40   4 
 21 Baber, Thomas                Fluvanna County        19.60      22.40   4 
 22 Brigman, Hunter              Westfield              20.00      23.14   4 
 23 Parker, Matt                 Paul VI                18.00      24.29   2 
 24 Gomez, Luigi                 Bishop Denis J.                   24.30   5 
 
Men 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edison High School  'A'                             43.50      43.90   1 
  2 South Lakes High School  'A'                        44.00      44.76   1 
  3 Friendly High School  'A'                           44.40      44.91   1 
  4 St.John's College High School  'A'                             45.26   4 
  5 West Potomac High School  'A'                       48.00      45.67   3 
  6 Bishop Ireton  'A'                                  46.37      46.47   2 
  7 Frederick Douglass  'A'                             45.00      46.81   2 
  8 James Madison High School Vien  'A'                 46.80      46.88   3 
  9 Westfield High School  'A'                          45.00      46.90   2 
 10 Bladensburg  'A'                                    43.01      47.05   1 
 11 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'                 44.24      47.15   1 
 12 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                                 47.58   4 
 13 Oakton High School  'A'                             48.00      49.31   3 
 14 The Pride  'A'                                                 49.35   4 
 15 Fairfax High School  'A'                            49.60      50.75   3 
 16 Herndon Track  'A'                                             51.78   4 
 17 Good Counsel High School  'A'                       50.40      52.43   3 
 -- T. C. Williams Sr. High School  'A'                 43.20        DNF   1 
 -- McLean  'A'                                         46.00         DQ   2 
 -- Fluvanna County High School  'A'                    48.80         DQ   3 
 -- Paul VI Catholic High School  'A'                   46.20         DQ   2 
 -- Hayfield Secondary  'A'                             45.24         DQ   2 
 
Men 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edison High School  'A'                           1:33.00    1:31.39   1 
  2 St.John's College High School  'A'                1:31.60    1:32.50   1 
  3 Great Mills  'A'                                             1:35.34   4 
  4 West Potomac High School  'A'                     1:35.00    1:37.83   2 
  5 Friendly High School  'A'                         1:34.00    1:38.32   1 
  6 Frederick Douglass  'A'                           1:34.00    1:38.96   1 
  7 Westfield High School  'A'                        1:35.14    1:39.00   2 
  8 T. C. Williams Sr. High School  'A'               1:36.70    1:39.46   2 
  9 Bishop Ireton  'A'                                1:38.00    1:39.66   2 
 10 Oakton High School  'A'                           1:43.00    1:41.34   4 
 11 Bladensburg  'A'                                  1:31.00    1:41.85   1 
 12 Hayfield Secondary  'A'                           1:38.24    1:42.58   2 
 13 Good Counsel High School  'A'                     1:37.00    1:43.37   2 
 14 Herndon Track  'A'                                1:40.00    1:43.81   3 
 15 Riverdale Baptist School  'A'                     1:34.80    1:44.69   1 
 16 Fairfax High School  'A'                          1:46.12    1:45.44   4 
 17 South Lakes High School  'A'                      1:42.00    1:45.59   3 
 18 Paul VI Catholic High School  'A'                 1:39.50    1:45.87   3 
 19 Fluvanna County High School  'A'                  1:41.80    1:46.54   3 
 20 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'               1:39.90    1:46.73   3 
 21 The Pride  'A'                                               1:51.45   4 
 22 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                               1:58.97   4 
 
Men 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edison High School  'A'                           3:29.00    3:29.40   1 
  2 Bladensburg  'A'                                  3:27.00    3:30.18   1 
  3 T. C. Williams Sr. High School  'A'               3:30.50    3:35.66   1 
  4 Frederick Douglass  'A'                           3:38.00    3:37.73   2 
  5 Great Mills  'A'                                             3:39.81   4 
  6 South Lakes High School  'A'                      3:30.00    3:40.62   1 
  7 West Potomac High School  'A'                     3:36.00    3:45.65   2 
  8 Riverdale Baptist School  'A'                     3:30.00    3:46.02   1 
  9 McLean  'A'                                       3:44.00    3:49.27   3 
 10 Bishop Ireton  'A'                                3:55.00    3:50.28   4 
 11 Herndon Track  'A'                                3:36.00    3:50.73   2 
 12 Oakton High School  'A'                                      3:57.40   4 
 13 Westfield High School  'A'                        3:34.24    3:57.77   2 
 14 St.John's College High School  'A'                3:50.00    4:04.57   3 
 15 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'               3:43.44    4:04.78   3 
 16 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                               4:09.40   4 
 17 Good Counsel High School  'A'                     4:38.00    4:17.30   4 
 18 The Pride  'A'                                    3:40.00    4:17.99   2 
 19 Holy Family Academy  'A'                          3:50.00    4:26.09   3 
 
Men 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 T. C. Williams Sr. High School  'A'               8:02.24    8:21.61  
  2 Edison High School  'A'                           8:18.00    8:26.00  
  3 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'               8:20.00    8:39.35  
  4 West Potomac High School  'A'                     8:40.24    8:44.62  
  5 South Lakes High School  'A'                      8:20.00    8:45.86  
  6 Bladensburg  'A'                                  8:28.00    8:46.24  
  7 Frederick Douglass  'A'                                      8:52.22  
  8 McLean  'A'                                       8:50.00    9:03.19  
  9 St.John's College High School  'A'                9:25.00    9:10.05  
 10 Hayfield Secondary  'A'                           8:45.24    9:11.61  
 11 Bishop Ireton  'A'                                9:20.00    9:15.44  
 12 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                               9:18.05  
 13 Paul VI Catholic High School  'A'                 8:57.20    9:21.61  
 14 Oakton High School  'A'                           8:45.00    9:29.61  
 15 Good Counsel High School  'A'                     9:20.00    9:32.68  
 16 Riverdale Baptist School  'A'                     9:11.30    9:41.82  
 17 Fluvanna County High School  'A'                  9:09.10    9:53.70  
 18 Westfield High School  'A'                        9:30.04   10:05.31  
 19 The Pride  'A'                                    7:45.00   10:34.81  
 20 Fairfax High School  'A'                          9:42.36   10:55.53  
 21 Herndon Track  'A'                                8:50.00   11:02.30  
 
Men 4x1600 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oakton High School  'A'                          19:00.00   19:30.62  
  2 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'              18:45.00   19:31.98  
  3 Westfield High School  'A'                       20:45.00   20:17.25  
  4 T. C. Williams Sr. High School  'A'              20:30.00   20:35.17  
  5 Good Counsel High School  'A'                    21:15.00   20:36.40  
  6 South Lakes High School  'A'                     21:15.00   21:32.36  
  7 James Madison High School Vien  'A'              20:35.00   21:36.44  
  8 Edison High School  'A'                          21:30.00   22:04.01  
  9 Herndon Track  'A'                               21:00.00   22:20.50  
 10 Fluvanna County High School  'A'                 23:37.00   24:11.75  
 
Men 1600 Sprint Medley Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edison High School  'A'                           3:49.00    3:43.65   1 
  2 T. C. Williams Sr. High School  'A'               4:05.12    3:47.53   3 
  3 Frederick Douglass  'A'                           3:46.00    3:47.73   1 
  4 South Lakes High School  'A'                      3:45.00    3:52.26   1 
  5 Hayfield Secondary  'A'                           3:52.24    3:52.70   2 
  6 Herndon Track  'A'                                3:45.00    3:55.01   1 
  7 St.John's College High School  'A'                4:08.00    4:00.81   3 
  8 Riverdale Baptist School  'A'                                4:02.17   4 
  9 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'               3:47.64    4:02.22   1 
 10 West Potomac High School  'A'                     4:15.00    4:02.97   3 
 11 James Madison High School Vien  'A'               3:59.00    4:03.14   2 
 12 Westfield High School  'A'                        3:50.00    4:03.58   2 
 13 Friendly High School  'A'                                    4:04.89   4 
 14 Great Mills  'A'                                             4:11.66   4 
 15 Fluvanna County High School  'A'                  4:02.00    4:11.83   2 
 16 Good Counsel High School  'A'                     4:00.00    4:16.65   2 
 17 Oakton High School  'A'                           4:10.00    4:18.98   3 
 18 Bladensburg  'A'                                  3:29.00    4:19.94   1 
 19 Paul VI Catholic High School  'A'                 8:25.10    4:22.87   3 
 20 Fairfax High School  'A'                          4:02.36    4:27.60   2 
 21 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                               4:58.86   4 
 
Men Distance Medley Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bishop Ireton  'A'                               12:20.00   11:17.45  
  2 T. C. Williams Sr. High School  'A'              11:50.00   11:37.59  
  3 West Potomac High School  'A'                    12:17.15   11:39.01  
  4 Bladensburg  'A'                                 11:10.00   12:00.08  
  5 Hayfield Secondary  'A'                          11:32.24   12:00.27  
  6 Oakton High School  'A'                          11:30.00   12:03.75  
  7 Herndon Track  'A'                               11:00.00   12:07.52  
  8 Good Counsel High School  'A'                    12:06.00   12:07.81  
  9 South Lakes High School  'A'                     11:10.00   12:13.93  
 10 Edison High School  'A'                          11:30.00   12:16.77  
 11 St.John's College High School  'A'                          12:19.01  
 12 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'              11:45.60   12:20.28  
 13 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                              12:25.47  
 14 Paul VI Catholic High School  'A'                14:30.20   12:52.50  
 15 Westfield High School  'A'                       12:15.00   12:54.10  
 16 James Madison High School Vien  'A'              12:40.00   13:12.29  
 17 Holy Family Academy  'A'                         12:10.00   13:19.60  
 18 Great Mills  'A'                                            13:51.45 
 


Carolyn Legard Relays
3/25/2006 - Westfield HS Track, Chantilly, VA


Girls Results

Licensed to Oakton High School         Hy-Tek's Meet Manager 3/25/2006 08:15 PM
                       Carolyn Legard Relays - 3/25/2006                       
                      Westfield High School, Chantilly VA                      
                        Results - FROM MILESTAT.COM                                  
 
Women High Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Biechman, Kerry              Bishop Ireton        5-00.00    5-03.00  
  2 Ney, Megan                   McLean               5-04.00    5-02.00  
  3 Salazar, Marisel             Bishop Denis J.                 4-10.00  
  3 Jones, Lauren                Great Mills          4-08.00    4-10.00  
  5 Drici, Leila                 South Lakes (Va)     5-00.00    4-08.00  
  5 Waclawski, Laura             James Madison-Vi     4-10.00    4-08.00  
  7 Gallion, Caitlin             Bishop Denis J.                 4-06.00  
  8 Johnson, Elena               McLean                          4-04.00  
  8 Engel, Kristi                Great Mills          4-04.00    4-04.00  
  8 Lenox, Shelby                Westfield            4-04.00    4-04.00  
  8 Skolnitsky, Angela           Fairfax High Sch     4-06.00    4-04.00  
  8 Thrift, Samantha             Westfield            4-08.00    4-04.00  
  8 Piggott, Paige               Good Counsel HS      4-04.00    4-04.00  
 14 Armstrong, Debbie            West Potomac         4-08.00    4-02.00  
 15 Nolan, Christine             South Lakes (Va)     4-02.00    4-00.00  
 -- Dweme, Fabi                  St.John's Colleg                     NH  
 -- Shuler, Lana                 St.John's Colleg                     NH  
 -- Candido, Elizabeth           Bishop Ireton        4-05.00         NH  
 
Women Pole Vault Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Staples, Katherine           West Potomac         7-00.00    8-06.00  
  1 DebettenCourt, Megan         Thomas Jefferson     9-06.00    8-06.00  
  3 Wuerker, Taylor              T. C. Williams S     8-06.00    8-00.00  
  3 Gardner, Kathleen            Westfield            8-00.00    8-00.00  
  5 Ney, Megan                   McLean               7-06.00    7-06.00  
  5 Jepson, Lynn                 Thomas Jefferson     7-00.00    7-06.00  
  5 Beaudette, Caroline          West Potomac         7-06.00    7-06.00  
  5 Walker, Elizabeth            Westfield            7-06.00    7-06.00  
  9 Baker, Eva                   T. C. Williams S     7-00.00    7-00.00  
 10 Waclawski, Laura             James Madison-Vi     6-00.00    6-06.00  
 10 Espinoza, Carmen             Oakton               6-06.00    6-06.00  
 10 Canales, Katherine           Oakton               6-06.00    6-06.00  
 10 Johnson, Elena               McLean                          6-06.00  
 10 Jones, Kristen               Fluvanna County      7-00.00    6-06.00  
 10 Schaefer, Hayley             James Madison-Vi     7-00.00    6-06.00  
 16 Delman, Stephanie            Fluvanna County      7-00.00    6-00.00  
 
Women Long Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Day, Veronica                James Madison-Vi    17-01.00   16-07.00  
  2 Richardson, Shanna           West Potomac        16-06.00   16-01.75  
  3 Ney, Megan                   McLean              15-01.00   16-01.00  
  4 Conley, Courtney             Edison              16-01.00   15-08.75  
  5 Simonson, Keosha             Edison              14-10.00   14-06.50  
  6 Reese, Beleny                James Madison-Vi    15-01.00   14-03.50  
  6 Kaye, Molley                 Paul VI             13-06.00   14-03.50  
  8 Scarpace, Annie              Oakton              15-02.00   14-02.50  
  9 Croote, Julia                Oakton              15-09.00   14-01.50  
 10 Ho, Jessica                  Thomas Jefferson    16-00.00   13-10.00  
 11 Song, Yan                    Thomas Jefferson    15-00.00   13-09.75  
 12 Gibbs, Francesca             McLean                         13-07.75  
 13 Rinkenberg, Cahy             Paul VI             14-06.00   13-06.25  
 14 Thrift, Samantha             Westfield           14-06.00   13-04.00  
 15 Coleman, Nadia               South Lakes (Va)    14-00.00   13-03.50  
 16 Blouir, Christina            Herndon Track                  13-03.00  
 17 Salazar, Marisel             Bishop Denis J.                13-02.75  
 18 Hurt, Lindsay                Fluvanna County     13-00.00   12-11.75  
 19 Boyles, Mary                 Westfield           14-08.00   12-09.00  
 20 DeCoster, Jana               West Potomac        14-00.00   12-08.25  
 21 Moppett, Augustina           Bishop Ireton       13-00.00   12-08.00  
 22 Valcourt, Sara               Herndon Track                  12-07.50  
 23 Bangura, Fatmata             South Lakes (Va)    13-00.00   12-00.75  
 24 Faulk, Rosylan               Great Mills         12-08.00   12-00.50  
 25 Mitchell, Laura              Bishop Denis J.                11-04.00  
 26 Brent, Raven                 Fluvanna County     13-00.00   10-10.75  
 27 Bush, Jellissa               Great Mills                     9-06.25  
 28 Sloan, Joncier               St.John's Colleg                8-02.00  
 29 Kusiak, Paulina              Fairfax High Sch     9-06.00    8-00.50  
 -- Koerber, Kyla                Fairfax High Sch     9-06.00         ND  
 -- Taiibi, Eva                  St.John's Colleg                     ND  
 
Women Triple Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Day, Veronica                James Madison-Vi    36-06.00   35-04.50  
  2 Conley, Courtney             Edison              35-04.00   33-06.50  
  3 Ney, Megan                   McLean              35-00.00   33-06.00  
  4 Ho, Jessica                  Thomas Jefferson    34-00.00   33-03.00  
  5 Thrift, Samantha             Westfield           32-04.00   32-05.75  
  6 Song, Yan                    Thomas Jefferson    32-00.00   31-00.50  
  7 Hopkins-Navies, Imani        Paul VI             32-02.00   30-09.50  
  8 Walker, Elizabeth            Westfield           32-01.00   29-10.00  
  9 Scarpace, Annie              Oakton              32-05.00   29-09.50  
 10 Covington, Michelle          Oakton              31-06.00   29-05.00  
 11 Gargano, Jenny               James Madison-Vi    31-05.00   28-08.50  
 12 Blum, Haley                  Herndon Track                  28-02.25  
 13 Valcourt, Sara               Herndon Track                  28-01.75  
 14 Delman, Stephanie            Fluvanna County     30-05.00   27-11.50  
 15 Webber, Emily                Edison              29-05.00   27-07.00  
 16 Mitchell, Laura              Bishop Denis J.                27-02.00  
 17 Bryan, Hannah                McLean                         26-11.00  
 18 Moppett, Augustina           Bishop Ireton       26-06.00   26-04.75  
 19 Etzel, Eva                   Bishop Ireton       26-06.00   26-01.75  
 20 Jones, Kristen               Fluvanna County     28-01.00   25-07.75  
 21 Dehostas, Patricia           Bishop Denis J.                25-01.00  
 
Women Shot Put Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hill, Roshell                Fluvanna County     36-03.00   39-09.00  
  2 Marshall, Eleia              Paul VI             33-00.00   38-11.00  
  3 Koroma, Samella              T. C. Williams S    38-00.00   35-11.00  
  4 Ogun, Sade                   Riverdale Baptis    28-00.00   33-04.00  
  4 Ross, Miyana                 T. C. Williams S    35-00.00   33-04.00  
  6 Slaughter, Hannah            Bladensburg         30-00.00   32-10.00  
  7 Nation, Melanie              Great Mills         27-00.00   32-09.00  
  8 Sourbeer, Kristen            Thomas Jefferson    34-00.00   32-08.00  
  9 Burruss, Brittany            Fluvanna County     31-03.00   31-01.00  
 10 Lewis, Molly                 Edison              33-02.00   30-06.00  
 11 Brown, Kenisha               Riverdale Baptis    86-11.50   29-09.00  
 12 Akanbi, Shanna               Hayfield Seconda    32-00.00   29-01.00  
 13 Olusoga, Joyce               Bladensburg         27-00.00   27-11.00  
 14 Scarbrough, Nathalie         Paul VI             27-04.00   27-07.00  
 15 Gerwig, Katie                Westfield           29-00.00   27-04.00  
 16 Simonson, Keosha             Edison              28-03.00   26-08.00  
 17 Singh, Amrita                Herndon Track                  26-06.00  
 18 Miller, Olivia               Hayfield Seconda    28-00.00   26-02.00  
 19 Smith, Jessica               Thomas Jefferson    27-00.00   25-05.00  
 20 Rowe, Dara                   James Madison-Vi    26-06.00   25-04.00  
 21 Trianna, Shiloh              Herndon Track                  25-02.00  
 22 Hill, Lisa                   Good Counsel HS     25-00.00   24-09.00  
 23 Lakew, Hayrani               McLean                         24-01.00  
 24 Piluso, Michelle             Bishop Ireton       25-00.00   24-00.00  
 25 Bruington, Paddy             Fairfax High Sch    24-00.00   23-00.00  
 26 Buckner, Lindsey             Bishop Ireton       24-00.00   22-03.00  
 27 Salame, Megan                McLean                         21-06.00  
 28 McKenzie, Mia                Good Counsel HS     20-00.00   21-03.00  
 28 Pinales, Jasmine             South Lakes (Va)               21-03.00  
 30 Nguyen, Ngoc Huong           Fairfax High Sch    24-00.00   21-01.00  
 31 P, Nicole                    St.John's Colleg               20-09.00  
 32 Hammitt, Patricia            Great Mills         24-00.00   20-05.00  
 33 Holt, Emily                  James Madison-Vi    26-05.00   20-00.00  
 34 Dodson, Traysha              South Lakes (Va)               15-05.00  
 35 Cooper, Brittanie            Friendly                       13-10.00  
 
Women Discus Throw Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Koroma, Samella              T. C. Williams S      115-00     114-06  
  2 Kodat, Aimee                 Westfield             120-00     104-04  
  3 Hill, Roshell                Fluvanna County       109-01     103-04  
  4 Carbo, Rebecca               Oakton                105-00      99-03  
  5 Sourbeer, Kristen            Thomas Jefferson      100-00      93-07  
  6 Tiranna, Shiloh              Herndon Track                     90-01  
  7 Ross, Miyana                 T. C. Williams S      110-00      84-05  
  8 Gerwig, Katie                Westfield              80-00      83-09  
  9 Marshall, Eleia              Paul VI                71-06      79-06  
  9 Smith, Jessica               Thomas Jefferson       75-00      79-06  
 11 Ogun, Sade                   Riverdale Baptis       60-00      78-04  
 12 Nation, Melanie              Great Mills            75-00      78-02  
 13 Wolman, Rachel               McLean                 87-06      76-09  
 14 Burruss, Brittany            Fluvanna County        78-09      71-03  
 15 Hill, Lisa                   Good Counsel HS        65-00      68-02  
 16 Buckner, Lindsey             Bishop Ireton          60-00      67-02  
 17 Skolnitsky, Angela           Fairfax High Sch       62-00      66-08  
 17 Pinales, Jasmine             South Lakes (Va)                  66-08  
 19 McKenzie, Mia                Good Counsel HS        60-00      65-05  
 20 P, Nicole                    St.John's Colleg                  62-07  
 21 Chao, Cindy                  Oakton                            61-03  
 22 Piluso, Michelle             Bishop Ireton          65-00      60-06  
 23 lyke, ayasha                 Friendly                          60-03  
 24 Akanbi, Shanna               Hayfield Seconda       70-00      58-06  
 25 Penn, Kelly                  Fairfax High Sch       58-04      57-05  
 26 Izegbu, Nnenna               McLean                            57-00  
 27 Dobrenz, Ann                 James Madison-Vi       48-07      55-09  
 27 Tarasek, Malia               James Madison-Vi       67-08      55-09  
 29 Faulk, Rosylan               Great Mills         65-09.25      55-06  
 30 Malone, Brandi               Friendly                          55-00  
 31 Bacthelor, Jodi              Bladensburg                       54-05  
 32 Miller, Olivia               Hayfield Seconda       70-00      53-02  
 33 Brown, Kenisha               Riverdale Baptis    80-05.50      46-00  
 34 Henderson, Lindsey           Bladensburg                       41-05  
 35 Dodson, Traysha              South Lakes (Va)                  33-05  
 -- Shoemaker, Melissa           Herndon Track                      FOUL  
 -- Harrs, Sarah                 Paul VI                65-00       FOUL  
 
Women 1600 Meter Run 9th/10th Grade
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lawler, Katherine            Edison               5:19.00    5:24.62  
  2 Hartman, Jessie              Westfield            5:40.04    5:38.96  
  3 Merrill, Katie               Herndon Track        5:40.00    5:40.56  
  4 Ladson, Lindsay              Oakton               5:45.00    5:42.40  
  5 Cook, Debbie                 James Madison-Vi     6:07.10    5:45.65  
  6 Cooksey, Amelia              West Potomac         5:45.00    5:45.73  
  7 Cate, Mara                   West Potomac         5:45.00    5:47.97  
  8 Harper, Cassandra            McLean               5:43.00    5:48.14  
  9 Ryan, Kathleen               Thomas Jefferson     5:43.64    5:52.67  
 10 Delveccia, Melissa           Westfield            6:30.00    6:01.14  
 11 Dominguez, Jennifer          Hayfield Seconda     5:50.24    6:03.79  
 12 Schempf, Neesha              Thomas Jefferson     5:53.44    6:04.27  
 13 Goelz, Hannah                Bishop Ireton        6:00.00    6:07.16  
 14 Monahan, Amanda              Oakton               6:10.00    6:10.91  
 15 Bouvier-Lyons, Maya          Good Counsel HS      6:57.00    6:14.54  
 16 Bergner, Jennifer            McLean               6:42.00    6:16.49  
 17 Still, Kate                  Paul VI              6:15.00    6:18.64  
 18 Gerke, Jillian               James Madison-Vi     6:49.00    6:24.14  
 19 Bell, Julie                  Thomas Jefferson     6:20.24    6:24.41  
 20 Manson, Alexandra            McLean               6:30.00    6:24.59  
 21 Brown, Kathleen              James Madison-Vi     6:08.10    6:28.17  
 22 Taylor, Allyssa              South Lakes (Va)     6:15.00    6:32.16  
 23 Downer, Julia                Herndon Track        6:50.00    6:33.76  
 24 Obeid, Christina             Bishop Denis J.                 6:34.83  
 25 Scudder, Jessica             Fairfax High Sch     7:05.18    6:34.89  
 26 Rinker, Mallory              Fairfax High Sch     6:31.56    6:40.93  
 27 Leonard, Stephanie           Oakton               6:50.00    6:43.46  
 28 Johnson, Zenobia             Bladensburg                     6:43.53  
 29 Landon, Helen                Bishop Denis J.                 6:44.57  
 30 McCrea, Naomi                South Lakes (Va)     6:40.00    6:47.25  
 31 Greenspan, Litton            South Lakes (Va)     7:00.00    6:48.70  
 32 Cleveland, Megan             Westfield            7:00.00    6:53.29  
 33 Aurora, Julie                Westfield            7:00.00    6:55.37  
 34 Katz, Elizabeth              Bishop Denis J.                 7:03.20  
 35 Kunz, Caroline               Bishop Ireton        6:40.00    7:04.00  
 36 Glass, Sara                  Herndon Track        6:50.00    7:12.15  
 37 Wingfield, Whitney           Fluvanna County      7:27.00    7:13.04  
 38 Burkeen, Lily                Herndon Track                   7:17.34  
 39 Pleskow, Rose                South Lakes (Va)     6:45.00    7:33.32  
 40 Verrilli, Gretchen           Fluvanna County      7:35.00    7:44.04  
 41 Ward, Jackie                 Fluvanna County      7:56.00    7:50.23  
 42 Welday, Haben                Bladensburg                     7:54.95  
 43 Mynes, Heather               Great Mills                     8:02.37  
 
Women 4x400 Meter Relay 9th/10th Grade
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Westfield High School  'A'                        4:12.04    4:28.06   1 
  2 Herndon Track  'A'                                5:00.00    4:37.16   3 
  3 Bladensburg  'A'                                  4:30.00    4:43.31   2 
  4 Frederick Douglass  'A'                           4:20.00    4:43.98   1 
  5 Oakton High School  'A'                           4:35.00    4:46.15   2 
  6 West Potomac High School  'A'                     4:14.54    4:49.64   1 
  7 McLean  'A'                                       4:50.00    4:55.75   3 
  8 Paul VI Catholic High School  'A'                 4:31.20    4:57.16   2 
  9 Bishop Ireton  'A'                                4:45.70    5:06.76   3 
  9 James Madison High School Vien  'A'               4:50.10    5:06.76   3 
 11 St.John's College High School  'A'                4:20.00    5:13.59   1 
 12 Fairfax High School  'A'                          4:48.21    5:17.39   3 
 13 Fluvanna County High School  'A'                  4:30.00    5:18.64   2 
 -- South Lakes High School  'A'                      4:21.00         NT   2 
 
Women 4x100 Meter Relay Clydesdale
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Herndon Track  'A'                                1:20.00      59.58   2 
  2 Oakton High School  'A'                           1:00.00      59.92   1 
  3 McLean  'A'                                         55.00    1:03.01   1 
  4 Fluvanna County High School  'A'                  1:02.00    1:03.10   2 
  5 James Madison High School Vien  'A'                 55.50    1:04.06   1 
  6 T. C. Williams Sr. High School  'A'               1:00.00    1:11.37   1 
 -- Fairfax High School  'A'                          1:06.53         DQ   2 
 -- Bladensburg  'A'                                    58.00         DQ   1 
 
Women 100 Meter Hurdles Relay Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Odum, Asia                   Hayfield Seconda       15.50      15.68   1 
  2 Boone, Haley                 Westfield              16.24      17.17   1 
  3 Younger, Brittney            Good Counsel HS        20.00      17.45   4 
  4 Pillar, Veronica             Thomas Jefferson       16.84      17.73   1 
  4 Peaks, Crystal               Good Counsel HS        20.00      17.73   4 
  6 Thrift, Samantha             Westfield              16.34      18.09   1 
  7 DeCoster, Jana               West Potomac           17.00      18.23   2 
  8 Allen, Ashleigh              Thomas Jefferson       17.74      18.27   2 
  9 Steir, Natalie               Bishop Ireton          18.70      19.35   3 
 10 Fanou, Sonia                 Oakton                 17.40      19.40   2 
 11 Richardson, Shanna           West Potomac           18.00      19.63   3 
 12 Findley, Morgan              Herndon Track          32.00      19.66   5 
 13 Massa, Isabel                Bishop Ireton          19.70      19.70   3 
 14 Kurle, Megan                 Oakton                 17.00      19.73   2 
 15 Beccles, Audrey              Bishop Denis J.                   19.94   5 
 16 Loman, Lisa                  Paul VI                19.20      20.12   3 
 17 Bullen, Anna                 Herndon Track          32.00      20.30   5 
 18 Johnson, Elena               McLean                 18.64      20.83   3 
 19 Bangura, Fatmata             South Lakes (Va)       18.00      20.88   2 
 20 Schutte, Katie               Paul VI                19.20      21.28   3 
 21 Moody, Rowan                 South Lakes (Va)       22.00      21.80   4 
 22 Gillis, Sadie-Evelyn         McLean                 22.40      21.89   4 
 23 Aquino, Cecilia              Bishop Denis J.                   22.47   5 
 
Women 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edison High School  'A'                             52.00      50.38   1 
  2 Westfield High School  'A'                          51.04      51.08   1 
  3 St.John's College High School  'A'                  51.00      51.17   1 
  4 James Madison High School Vien  'A'                 55.50      53.17   3 
  5 Bishop Ireton  'A'                                  55.60      53.80   3 
  6 Oakton High School  'A'                             55.00      53.85   3 
  7 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                                 53.86   4 
  8 West Potomac High School  'A'                       53.00      53.90   2 
  9 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'                 53.94      54.12   2 
 10 T. C. Williams Sr. High School  'A'               1:00.00      54.49   3 
 11 Bladensburg  'A'                                    50.00      55.62   1 
 12 Great Mills  'A'                                               56.00   4 
 13 Hayfield Secondary  'A'                             54.79      56.33   2 
 14 Frederick Douglass  'A'                             50.00      57.15   1 
 15 Paul VI Catholic High School  'A'                   53.00      59.02   2 
 16 Friendly High School  'A'                           49.00      59.69   1 
 17 Fairfax High School  'A'                            57.32    1:00.76   3 
 18 Good Counsel High School  'A'                     1:05.00    1:02.40   4 
 -- South Lakes High School  'A'                        53.00         DQ   2 
 -- Herndon Track  'A'                                  56.00         DQ   3 
 -- Fluvanna County High School  'A'                  1:02.00         DQ   4 
 -- McLean  'A'                                         55.00         DQ   2 
 
Women 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Frederick Douglass  'A'                           1:46.00    1:49.88   1 
  2 Edison High School  'A'                           1:50.10    1:50.89   2 
  3 Hayfield Secondary  'A'                           1:57.78    1:52.29   3 
  4 Riverdale Baptist School  'A'                     1:42.20    1:54.04   1 
  5 Westfield High School  'A'                        1:49.32    1:54.71   1 
  6 Bishop Ireton  'A'                                1:53.70    1:56.80   2 
  7 T. C. Williams Sr. High School  'A'               1:54.92    1:56.89   2 
  8 Great Mills  'A'                                             1:57.24   4 
  9 Paul VI Catholic High School  'A'                 1:49.20    1:57.37   1 
 10 Friendly High School  'A'                         1:44.00    1:57.62   1 
 11 Herndon Track  'A'                                2:00.00    1:57.94   3 
 12 Bladensburg  'A'                                  1:50.00    1:58.81   2 
 13 St.John's College High School  'A'                1:47.00    2:02.28   1 
 14 Good Counsel High School  'A'                     2:10.00    2:03.10   4 
 15 Fluvanna County High School  'A'                  1:56.00    2:03.74   3 
 16 Oakton High School  'A'                           1:55.00    2:04.97   2 
 17 South Lakes High School  'A'                      1:58.00    2:07.37   3 
 18 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                               2:08.79   4 
 19 The Pride  'A'                                               2:14.17   4 
 -- West Potomac High School  'A'                     1:55.00        DNF   2 
 
Women 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Frederick Douglass  'A'                           4:12.00    4:12.82   1 
  2 St.John's College High School  'A'                4:20.00    4:14.89   2 
  3 South Lakes High School  'A'                      4:35.00    4:20.12   3 
  4 Westfield High School  'A'                        4:15.04    4:20.67   1 
  5 Riverdale Baptist School  'A'                                4:23.91   4 
  6 West Potomac High School  'A'                     4:14.54    4:26.26   1 
  7 Bladensburg  'A'                                  4:20.00    4:26.66   2 
  8 Oakton High School  'A'                           4:20.00    4:28.67   2 
  9 Fairfax High School  'A'                          4:24.38    4:31.49   3 
 10 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'               4:16.54    4:32.44   1 
 11 McLean  'A'                                       4:20.00    4:33.79   2 
 12 James Madison High School Vien  'A'               4:40.30    4:35.10   4 
 13 Great Mills  'A'                                             4:37.87   4 
 14 Edison High School  'A'                           4:40.00    4:40.09   3 
 15 Paul VI Catholic High School  'A'                 4:06.50    4:40.90   1 
 16 Fluvanna County High School  'A'                  4:30.00    4:44.10   3 
 17 Bishop Ireton  'A'                                4:45.70    4:49.98   4 
 18 Good Counsel High School  'A'                     4:40.00    4:50.93   3 
 19 Herndon Track  'A'                                4:20.00    4:52.71   2 
 19 T. C. Williams Sr. High School  'A'               4:21.64    4:52.71   2 
 21 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                    4:58.00    4:53.80   4 
 22 The Pride  'A'                                               5:46.48   4 
 
Women 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fairfax High School  'A'                          9:54.38    9:55.18  
  2 Paul VI Catholic High School  'A'                10:01.62   10:15.08  
  3 Edison High School  'A'                          10:30.00   10:27.57  
  4 West Potomac High School  'A'                    10:00.00   10:46.50  
  5 Good Counsel High School  'A'                    12:10.00   10:59.44  
  6 Oakton High School  'A'                          11:00.00   11:00.39  
  7 T. C. Williams Sr. High School  'A'              10:17.10   11:03.53  
  8 Hayfield Secondary  'A'                          10:55.24   11:05.73  
  9 Fluvanna County High School  'A'                 11:20.00   11:08.36  
 10 Bishop Ireton  'A'                               11:45.00   11:58.64  
 11 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                              12:06.23  
 12 Westfield High School  'A'                       13:00.00   12:40.11  
 13 Great Mills  'A'                                            12:45.27  
 
Women 4x1600 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'              22:55.00   22:49.98  
  2 Oakton High School  'A'                          23:10.00   23:22.92  
  3 Westfield High School  'A'                       24:00.00   23:33.17  
  4 James Madison High School Vien  'A'              23:40.00   23:52.16  
  5 T. C. Williams Sr. High School  'A'              24:30.00   24:16.24  
  6 Good Counsel High School  'A'                    26:33.00   25:34.82  
  7 South Lakes High School  'A'                     26:00.00   27:29.67  
 
Women 1600 Sprint Medley Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Good Counsel High School  'A'                     4:32.00    4:30.93   1 
  2 Frederick Douglass  'A'                           4:25.00    4:32.69   1 
  3 Oakton High School  'A'                           4:30.00    4:34.41   1 
  4 Thomas Jefferson HS for Scienc  'A'               4:28.84    4:34.46   1 
  5 Hayfield Secondary  'A'                           4:42.24    4:35.15   2 
  6 Herndon Track  'A'                                4:45.00    4:40.70   2 
  7 Bladensburg  'A'                                  4:40.00    4:41.80   2 
  8 James Madison High School Vien  'A'               4:38.00    4:44.66   2 
  9 St.John's College High School  'A'                4:40.00    4:48.48   2 
 10 Riverdale Baptist School  'A'                                4:49.98   4 
 11 Westfield High School  'A'                                   4:51.01   3 
 12 South Lakes High School  'A'                      4:35.00    4:52.03   2 
 13 Fluvanna County High School  'A'                  4:49.00    4:59.82   3 
 14 West Potomac High School  'A'                     4:35.00    5:03.63   1 
 15 Friendly High School  'A'                                    5:04.34   4 
 16 Bishop Ireton  'A'                                4:52.50    5:05.05   3 
 17 Great Mills  'A'                                             5:08.06   4 
 18 Edison High School  'A'                           4:55.00    5:08.36   3 
 19 Paul VI Catholic High School  'A'                 4:10.10    5:16.26   1 
 20 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                               5:19.73   4 
 21 Fairfax High School  'A'                          5:13.23    5:20.88   3 
 
Women Distance Medley Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fairfax High School  'A'                         13:10.22   13:14.58  
  2 Edison High School  'A'                          13:00.00   13:33.61  
  3 Paul VI Catholic High School  'A'                13:27.80   13:37.37  
  4 Bishop Denis J. O'Connell  'A'                              13:54.87  
  5 Oakton High School  'A'                          14:30.00   14:19.54  
  6 T. C. Williams Sr. High School  'A'              13:20.00   14:22.07  
  7 James Madison High School Vien  'A'              13:34.00   14:30.71  
  8 Fluvanna County High School  'A'                 14:43.00   14:45.93  
  9 Westfield High School  'A'                       13:40.04   14:53.05  
 10 Good Counsel High School  'A'                    14:19.00   14:56.13  
 11 Bishop Ireton  'A'                               15:00.00   15:09.30  
 12 South Lakes High School  'A'                     15:00.00   16:42.93  
 13 Great Mills  'A'                                            16:45.61  
 


Carolyn Legard Relays
3/25/2006 - Westfield HS Track, Chantilly, VA


Team Scores

Licensed To: Oakton High School 	Hy-Tek's MEET MANAGER 8:16 PM 3/25/2006 Page 1
	Carolyn Legard Relays - 3/25/2006
	Westfield High School, Chantilly VA
	Team Rankings - Through Event 34
	 FROM MILESTAT.COM
	
	Female Team Scores
	
	Place 		School 		Points
	1 		Westfield High School 		WEST 		75
	2 		Oakton High School 		OAK 		58
	3 		Edison High School 		EDIS 		57
	4 		Thomas Jefferson HS for Scienc 		THOM 		49
	5 		James Madison High School Vien 		JAME 		44
	6 		T. C. Williams Sr. High School 		T. C 		37
	6 		West Potomac High School 		WES2 		37
	8 		McLean 		MCLE 		36
	9 		Frederick Douglass 		DOU 		33
	10 		Herndon Track 		HERN 		31
	11 		Good Counsel High School 		GOOD 		28 		. 	50
	12 		Paul VI Catholic High School 		PAUL 		25
	13 		Fluvanna County High School 		FLUV 		24
	14 		Fairfax High School 		FAIR 		20 		. 	50
	15 		Bishop Denis J. O'Connell 		BIS2 		15
	16 		Bishop Ireton 		BISH 		14
	16 		Riverdale Baptist School 		RIVE 		14
	16 		Bladensburg 		BLA 		14
	16 		St.John's College High School 		ST.J 		14
	20 		South Lakes High School 		SLVA 		12
	20 		Hayfield Secondary 		HAYF 		12
	22 		Great Mills 		GREA 		9
 
 
	Male Team Scores
	
	Place 		School 		Points
	1 		Edison High School 		EDIS 		102
	2 		Thomas Jefferson HS for Scienc 		THOM 		74
	3 		West Potomac High School 		WES2 		68
	4 		South Lakes High School 		SLVA 		53 		. 	50
	5 		T. C. Williams Sr. High School 		T. C 		51
	6 		Herndon Track 		HERN 		45
	7 		McLean 		MCLE 		33
	7 		Good Counsel High School 		GOOD 		33
	9 		St.John's College High School 		ST.J 		27
	10 		Westfield High School 		WEST 		24 		. 	50
	11 		Bishop Ireton 		BISH 		21
	12 		Bladensburg 		BLA 		20
	12 		Great Mills 		GREA 		20
	12 		Oakton High School 		OAK 		20
	15 		Frederick Douglass 		DOU 		18
	16 		Friendly High School 		FRI 		10
	16 		The Pride 		THE 		10
	18 		Bishop Denis J. O'Connell 		BIS2 		8
	18 		Hayfield Secondary 		HAYF 		8
	20 		James Madison High School Vien 		JAME 		6
	21 		Fluvanna County High School 		FLUV 		5
	22 		Paul VI Catholic High School 		PAUL 		4
	23 		Riverdale Baptist School 		RIVE 		2
 
 


Return to Top

Email | About