MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Landon Multi-Team Meet
Landon HS Home TF Meets History
Hosted By: Landon
Bethesda, Maryland
2009-04-14

Licensed to Landon School              HY-TEK's Meet Manager 4/14/2009 11:01 PM
                         Heptangular Meet - 4/14/2009                          
                               The Landon School                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Williams, Raven              Grace Brethr             12.80   2  10   
  2 Thomas, Mykayla              Grace Brethr             13.50   2   7   
  2 Harper, Nyasha               Washington I             13.50   1   7   
  4 Redd, Briana                 Holton Arms              13.70   1   4   
  5 Telgarsky, Vivian            Washington I             14.10   1   2   
  6 Morris, Jocelyn              St Marys Ryk             14.30   2   1   
  7 Hyde, Sidney                 The Field Sc             14.50   2 
  7 Langer, Sarah                St Marys Ryk             14.50   2 
  9 Carter-Lee, Chelsea          Washington I             14.60   1 
 10 Dunning, Lucy                The Field Sc             14.70   2 
 11 Chisolm, Carra               McLean Schoo             14.90   1 
 12 White, Stephanie             McLean Schoo             15.90   1 
 13 Morgan, Skyla                Holton Arms              16.70   1 
 14 Woell, Kathleen              St Marys Ryk             17.10   2 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Brija               Grace Brethr             26.30   1  10   
  2 Harper, Nyasha               Washington I             27.90   2   8   
  3 Williams, Raven              Grace Brethr             28.10   2   5   
  3 Berkman, Natalie             Holton Arms              28.10   1   5   
  5 Telgarsky, Vivian            Washington I             29.00   1   2   
  6 Greenberg, Clare             The Field Sc             29.10   2   1   
  7 Tak, Mishta                  Holton Arms              29.40   1 
  8 Morgan, Skyla                Holton Arms              30.40   2 
  9 Morris, Jocelyn              St Marys Ryk             30.70   2 
 10 Loene, Meskerem              Washington I             31.50   2 
 11 Chisolm, Carra               McLean Schoo             36.00   1 
 12 Woell, Kathleen              St Marys Ryk             37.40   2 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Brija               Grace Brethr           1:02.60   2  10   
  2 Bethel, Kristin              Grace Brethr           1:03.00   2   8   
  3 Greenberg, Clare             The Field Sc           1:06.50   2   5   
  3 Wilde, Emily                 Holton Arms            1:06.50   1   5   
  5 Ellis, Laura                 Grace Brethr           1:08.20   2   2   
  6 Schear, Mollie               The Field Sc           1:08.60   2   1   
  7 Starks, Ayrton               St Marys Ryk           1:10.90   2 
  8 Ramlogan, Nalini             Holton Arms            1:11.40   1 
  9 Smith, Maddie                Holton Arms            1:12.70   1 
 10 Cheng, Julia                 St Marys Ryk           1:34.30   1 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bethel, Kristin              Grace Brethr           2:49.20   10   
  2 Byrnes, Rachel               St Marys Ryk           2:53.90    8   
  3 Donelson, Krystal            Grace Brethr           3:01.60    6   
  4 Cheatham, Gabrielle          Grace Brethr           3:09.50    4   
  5 Neace, Meghan                St Marys Ryk           3:14.00    2   
  6 Eggerman, Emma               McLean Schoo           3:17.80    1   
  7 Reynolds, Meghan             McLean Schoo           3:26.10  
  8 Polk, Merina                 Grace Brethr          x3:26.40  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Byrnes, Rachel               St Marys Ryk           5:46.40   10   
  2 Ottenstein, Melanie          The Field Sc           5:49.10    8   
  3 Sow, Sagar                   Washington I           5:52.00    6   
  4 Thompson, Jamie              Holton Arms            5:53.30    4   
  5 Scherer, Lindsey             The Field Sc           6:11.80    2   
  6 D'Amico, Lise Courtney       Holton Arms            6:13.20    1   
  7 Williams, Jasmine            Grace Brethr           6:22.60  
  8 Neace, Meghan                St Marys Ryk           6:38.50  
  9 Burness, Molly               Washington I           7:20.80  
 10 Eggerman, Emma               McLean Schoo           7:26.90  
 11 Reynolds, Meghan             McLean Schoo           7:47.50  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ottenstein, Melanie          The Field Sc          13:05.10   10   
  2 Mulder, Charlotta            Washington I          13:14.70    8   
  3 Byrnes, Rachel               St Marys Ryk          13:34.90    6   
  4 Scherer, Lindsey             The Field Sc          14:11.40    4   
  5 Golub, Catherine             Washington I          14:41.70    2   
  6 Neace, Meghan                St Marys Ryk          14:48.90    1   
  7 Nicholas, Rosemary           Washington I          15:09.10  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Livingston, Jamila           Grace Brethr             16.20   2  10   
  2 Bethel, Kristin              Grace Brethr             16.70   1   8   
  3 Wilde, Emily                 Holton Arms              17.30   1   6   
  4 Honor, Sharrone              St Marys Ryk             18.30   2   4   
  5 Carras, Abby                 Holton Arms              19.00   2   2   
  6 Gorton, Haley                Holton Arms              19.10   2   1   
  7 Valentine, Janai             Grace Brethr             19.50   2 
  8 Mohrman, Aurelia             Washington I             19.70   1 
  9 Wilt, Allyson                St Marys Ryk             31.70   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bethel, Lindsay              Grace Brethr             52.60   2  10   
  2 Mohrman, Aurelia             Washington I             55.10   1   8   
  3 Wilt, Allyson                St Marys Ryk             56.80   2   6   
  4 Wilde, Emily                 Holton Arms              57.50   2   4   
  5 Carras, Abby                 Holton Arms              58.10   1   2   
  6 Gorton, Haley                Holton Arms            1:01.70   1   1   
 -- Bethel, Kristin              Grace Brethr                NT   2 
 -- Honor, Sharrone              St Marys Ryk                NT   2 
 -- Livingston, Jamila           Grace Brethr                NT   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Holton Arms School  'A'                               49.00   10   
  2 Grace Brethren Christian  'A'                         49.80    8   
  3 Holton Arms School  'B'                              x51.10  
  4 St Marys Ryken  'A'                                   51.60    6   
  5 Washington International  'A'                         52.60    4   
  6 The Field School  'A'                                 54.00    2   
 
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Grace Brethren Christian  'A'                       1:54.00   10   
  2 St Marys Ryken  'A'                                 1:57.80    8   
  3 Washington International  'A'                       2:00.50    6   
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Holton Arms School  'A'                             4:23.50   10   
  2 Grace Brethren Christian  'A'                       4:41.60    8   
  3 Washington International  'A'                       4:53.70    6   
  4 St Marys Ryken  'A'                                 5:19.00    4   
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Holton Arms School  'A'                            10:31.00   10   
  2 Washington International  'A'                      11:09.00    8   
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tak, Mishta                  Holton Arms            4-08.00   10   
  2 Bethel, Lindsay              Grace Brethr           4-07.00    8   
  3 Livingston, Jamila           Grace Brethr           4-06.00    6   
  4 Berkman, Natalie             Holton Arms            4-03.00    4   
 -- Langer, Sarah                St Marys Ryk                NH  
 -- Sanguinetti, Mariah          Holton Arms                 NH  
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Due Mogensen, Nicolina       Holton Arms           16-04.00   10   
  2 Johnson, Brija               Grace Brethr          14-11.00    8   
  3 Marston, Tia                 Holton Arms           13-10.00    6   
  4 Bibbs, Jasmine               Grace Brethr          13-08.00    4   
  5 Ahmed, Zahra                 Washington I          12-07.00    2   
  6 Redd, Briana                 Holton Arms           12-06.00    1   
  7 Dunning, Lucy                The Field Sc          12-04.00  
  8 Langer, Sarah                St Marys Ryk          11-10.00  
  9 Morgan, Cherise              Grace Brethr          11-05.00  
 10 Chisolm, Carra               McLean Schoo          11-02.00  
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Redd, Briana                 Holton Arms           32-05.00   10   
  2 Due Mogensen, Nicolina       Holton Arms           31-09.00    8   
  3 Ahmed, Zahra                 Washington I          31-05.00    6   
  4 Bibbs, Jasmine               Grace Brethr          27-07.00    4   
  5 Langer, Sarah                St Marys Ryk          25-01.00    2   
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Obioha, Juju                 Holton Arms           30-00.00   10   
  2 McCombs, Danielle            Grace Brethr          24-11.00    8   
  3 Hyde, Montana                The Field Sc          23-10.50    6   
  4 Valentine, Christine         Washington I          23-08.00    4   
  5 Williams, Tatyana            Holton Arms           23-01.00    2   
  6 Morgan, Cherise              Grace Brethr          21-08.00    1   
  7 Ezeonyebuchi, Ijeoma         St Marys Ryk          21-02.50  
  8 Montgomery, Andrea           Grace Brethr          19-04.00  
  9 Ferris, Veronica             Washington I          19-00.50  
 10 Sizemore, Jessica            St Marys Ryk          18-05.00  
 11 Pence, Emily                 Holton Arms           16-07.00  
 12 Brubaker, Gabriella          Washington I          15-03.00  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Obioha, Juju                 Holton Arms              73-02   10   
  2 Valentine, Christine         Washington I          68-00.50    8   
  3 McCombs, Danielle            Grace Brethr             63-02    6   
  4 Ezeonyebuchi, Ijeoma         St Marys Ryk             60-08    4   
  5 Morgan, Cherise              Grace Brethr          58-06.50    2   
  6 Hyde, Montana                The Field Sc          56-07.50    1   
  7 Marston, Tia                 Holton Arms              56-04  
  8 Sizemore, Jessica            St Marys Ryk             51-00  
  9 Brubaker, Gabriella          Washington I             50-10  
 10 Montgomery, Andrea           Grace Brethr             47-06  
 11 Ferris, Veronica             Washington I             43-03  
 12 Pence, Emily                 Holton Arms              39-03  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Richardson, Brandon          St Marys Ryk             11.20   4  10   
  2 Pittman, Leland              Landon                   11.40   4   8   
  3 Speight, James               Landon                   11.60   4   6   
  4 Sharp, Johnny                Landon                   11.80   4   4   
  5 Koroulakis, Denny            St Anselms A             12.00   3   2   
  6 Bouknight, Wynston           Landon                  x12.10   3 
  7 Sellers, Ronnie              Grace Brethr             12.30   4   1   
  8 Spence, Max                  Grace Brethr             12.40   3 
  9 Burke, Daniel                St Marys Ryk             12.50   4 
 10 Walsh, Patrick               The Field Sc             12.60   4 
 11 Hunter, D'Juan               Washington I             12.70   2 
 11 Odle, JP                     St Anselms A             12.70   2 
 11 Beidleman, Benjamin          St Anselms A             12.70   3 
 14 Elhillo, Almustafa           Washington I             12.80   1 
 14 White, Rico                  The Field Sc             12.80   3 
 14 Warner, Brandon              McLean Schoo             12.80   3 
 17 Kelleher-Brozost, Tucker     The Field Sc             12.90   2 
 18 Lam Ting Luk, Dominic        Washington I             13.20   1 
 19 Solomon, Beteley             St Marys Ryk             13.50   2 
 19 Loyd, Daniel                 Grace Brethr             13.50   1 
 21 Boursiquot, Rodney           McLean Schoo             14.00   3 
 22 Rosales, Daniel              McLean Schoo             14.50   2 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Richardson, Brandon          St Marys Ryk             22.01   3  10   
  2 Pittman, Leland              Landon                   22.80   3   8   
  3 Sellers, Ronnie              Grace Brethr             24.10   3   6   
  4 Speight, James               Landon                   24.50   3   4   
  5 Bouknight, Wynston           Landon                   24.80   3   2   
  6 Carpenter, Mikey             St Anselms A             24.90   2   1   
  7 Walsh, Patrick               The Field Sc             25.20   3 
  8 Beidleman, Benjamin          St Anselms A             25.50   2 
  8 Burke, Daniel                St Marys Ryk             25.50   1 
 10 Campbell, Taylor             Grace Brethr             25.80   1 
 11 Warner, Brandon              McLean Schoo             25.90   2 
 12 Alexander, Kevin             McLean Schoo             26.20   2 
 13 Gatling, Brandon             The Field Sc             26.50   2 
 14 Hunter, D'Juan               Washington I             26.60   1 
 15 Solomon, Beteley             St Marys Ryk             26.80   1 
 15 White, Rico                  The Field Sc             26.80   2 
 17 Odle, JP                     St Anselms A             26.90   2 
 18 Elhillo, Almustafa           Washington I             27.40   1 
 19 Lam Ting Luk, Dominic        Washington I             28.00   1 
 20 Spence, Max                  Grace Brethr             28.30   3 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thompson, Taru               St Anselms A             53.00   2  10   
  2 Gleklen, Brandon             Landon                   54.10   2   8   
  3 Arndt, Don                   St Anselms A             56.50   2   5   
  3 Rawlings, Joshua             St Marys Ryk             56.50   2   5   
  5 Valentine, Makeel            Grace Brethr             57.00   1   2   
  6 Cohen, Theo                  The Field Sc             57.90   2   1   
  7 Gould, Paul                  The Field Sc             59.90   2 
  8 Roland, Kane                 St Marys Ryk           1:00.00   1 
  9 Brown, Guy                   St Marys Ryk           1:00.50   1 
 10 Brazelton, Aaron             Grace Brethr           1:01.60   1 
 11 Kelleher-Brozost, Tucker     The Field Sc           1:02.20   1 
 12 Padgett, Reggie              Grace Brethr           1:07.60   1 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Taru               St Anselms A           2:11.70   10   
  2 Zhu, Henry                   Landon                 2:13.60    8   
  3 Rawlings, Joshua             St Marys Ryk           2:19.00    6   
  4 Pogue, Zach                  McLean Schoo           2:19.40    4   
  5 Winkelman, Jay               The Field Sc           2:21.10    2   
  6 Witkin, Matt                 The Field Sc           2:21.90    1   
  7 Williamson, Conor            St Anselms A           2:25.80  
  8 Umhau, Charlie               The Field Sc           2:28.10  
  9 Landis, Zachary              St Marys Ryk           2:29.40  
 10 Bollinger, Matt              St Anselms A           2:29.70  
 11 Lindsay, Taurus              Grace Brethr           2:32.50  
 12 Green, Thomas                St Marys Ryk           2:32.90  
 13 Greenberg, Sam               McLean Schoo           2:33.40  
 14 Rice, Kevin                  Grace Brethr           2:42.10  
 15 Swann, Erik                  Grace Brethr           2:43.30  
 16 Miller, Jake                 Washington I           2:53.80  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carpenter, Johnny            St Anselms A           4:48.00   10   
  2 Allen, Nick                  The Field Sc           5:11.10    8   
  3 Winkelman, Jay               The Field Sc           5:14.00    6   
  4 Pogue, Zach                  McLean Schoo           5:14.40    4   
  5 Fallon, Harrison             The Field Sc           5:19.80    2   
  6 Tusing, Scott                Washington I           5:20.30    1   
  7 Green, Thomas                St Marys Ryk           5:22.30  
  8 Acevedo, Andres              St Anselms A           5:23.20  
  9 Folley, Luke                 St Anselms A           5:23.90  
 10 Landis, Zachary              St Marys Ryk           5:29.90  
 11 Modarres, Ceena              Landon                 5:40.20  
 12 David, CJ                    Landon                 5:49.00  
 13 Greenberg, Sam               McLean Schoo           5:53.20  
 14 Nixon, Marqus                Grace Brethr           6:36.80  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carpenter, Johnny            St Anselms A          10:51.50   10   
  2 Dougherty, Ryan              Landon                11:25.40    8   
  3 Allen, Nick                  The Field Sc          11:29.90    6   
  4 Bollinger, Matt              St Anselms A          11:32.50    4   
  5 Moniz, Ben                   St Anselms A          11:57.90    2   
  6 Green, Thomas                St Marys Ryk          11:59.10    1   
  7 Fallon, Harrison             The Field Sc          12:03.70  
  8 Isaacson, Nick               The Field Sc          12:13.00  
  9 Deluca, Michael              St Marys Ryk          13:03.90  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Taylor             Grace Brethr             17.40   10   
  2 Stabile, John                St Marys Ryk             19.50    8   
  3 Thompson, Steven             McLean Schoo             19.80    6   
  4 Valentine, Makeel            Grace Brethr             20.10    4   
  5 Spiegel, Ben                 McLean Schoo             20.80    2   
  6 Park, Jung Bok               St Marys Ryk             23.00    1   
  7 Ablen, Jose                  St Marys Ryk             24.40  
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stabile, John                St Marys Ryk             47.20   2  10   
  2 Girardot, Alex               St Anselms A             47.50   2   8   
  3 Kelleher-Brozost, Tucker     The Field Sc             50.50   2   6   
  4 Ganesen, Danesh              Washington I             51.20   1   4   
  5 Sharp, Johnny                Landon                   51.70   2   2   
  6 Ablen, Jose                  St Marys Ryk             52.60   1   1   
  7 Park, Jung Bok               St Marys Ryk             53.80   1 
  8 Oetjen, David                St Anselms A             59.00   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Landon  'A'                                           47.80   2  10   
  2 St Marys Ryken  'A'                                   48.70   2   8   
  3 Grace Brethren Christian  'A'                         50.40   2   6   
  4 St Marys Ryken  'B'                                  x50.80   1 
  4 McLean School  'A'                                    50.80   2   4   
  6 St Anselms Abbey  'A'                                 51.30   1   2   
  7 The Field School  'A'                                 51.70   2   1   
  8 Washington International  'A'                         52.90   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Landon  'A'                                         1:39.60   10   
  2 Grace Brethren Christian  'A'                       1:41.00    8   
  3 St Marys Ryken  'A'                                 1:41.30    6   
  4 St Marys Ryken  'B'                                x1:46.50  
  5 Washington International  'A'                       1:48.20    4   
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Landon  'A'                                         3:39.30   10   
  2 St Anselms Abbey  'A'                               4:01.40    8   
  3 Grace Brethren Christian  'A'                       4:05.40    6   
  4 St Marys Ryken  'A'                                 4:11.70    4   
  5 The Field School  'A'                               4:12.40    2   
  6 McLean School  'A'                                  4:13.00    1   
  7 St Anselms Abbey  'B'                               4:14.00  
  8 St Marys Ryken  'B'                                 4:17.60  
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Landon  'A'                                         8:55.50   10   
  2 St Anselms Abbey  'A'                               9:43.70    8   
  3 St Marys Ryken  'A'                                10:07.40    6   
  4 The Field School  'A'                              10:11.30    4   
  5 Washington International  'A'                      10:22.00    2   
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Taylor             Grace Brethr           5-00.00   10   
  2 Hunter, D'Juan               Washington I           4-10.00    7   
  2 Rawlings, Joshua             St Marys Ryk           4-10.00    7   
  4 Ferguson, Jr., Darrell       Grace Brethr           4-08.00    4   
  5 Stabile, John                St Marys Ryk           4-06.00    1.50
  5 Boyd, Jonathan               St Marys Ryk           4-06.00    1.50
 
Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Givens, Damani               Grace Brethr          18-09.00   10   
  2 Koroulakis, Denny            St Anselms A          17-05.00    8   
  3 McDonald, Joe                Landon                17-03.00    6   
  4 Houston, Jonathan            St Marys Ryk          16-07.00    4   
  5 Hills, Kevin                 St Marys Ryk          16-06.00    2   
  6 Donnelly, John               St Marys Ryk          16-00.00    1   
  7 Nixon, Timothy               Landon                15-03.00  
  8 Hunter, Mike                 Landon                15-01.00  
  8 Gatling, Brandon             The Field Sc          15-01.00  
 10 Fleming, Nicholas            Grace Brethr          13-05.00  
 -- Boursiquot, Rodney           McLean Schoo                ND  
 -- Niosi, Giuseppe              St Anselms A                DQ  
 
Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Akinboyewa, Charles          Landon                38-07.00   10   
  2 Koroulakis, Denny            St Anselms A          37-09.00    8   
  3 Houston, Jonathan            St Marys Ryk          34-03.00    6   
  4 Hunter, Mike                 Landon                33-08.00    4   
  5 Hills, Kevin                 St Marys Ryk          32-06.00    2   
  6 Donnelly, John               St Marys Ryk          31-02.00    1   
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Seleg, Max                   Washington I          37-09.50   10   
  2 Lehrman, Max                 Landon                35-03.00    8   
  3 Boyd, Jonathan               St Marys Ryk          34-04.00    6   
  4 Fullum, Terrence             Landon                34-02.00    4   
  5 Argain, Coby                 Landon                32-06.00    2   
  6 DeLeon, Niko                 The Field Sc          32-05.00    1   
  7 Armington, Elliot            The Field Sc          32-03.00  
  8 Schultz, Aubrey              Washington I          32-02.00  
  9 Harriot, Holden              Grace Brethr          29-11.00  
 10 Loyd, Daniel                 Grace Brethr          29-02.00  
 11 Green, Taylor                Landon               x29-01.00  
 12 Downs, Joe                   St Anselms A          29-00.50  
 13 Niosi, Giuseppe              St Anselms A          28-04.00  
 14 Johnston, Michael            St Marys Ryk          27-03.00  
 15 Walsh, Brendan               St Marys Ryk          26-08.50  
 16 Edgar, Alexander             St Marys Ryk         x26-07.50  
 17 Lindsay, Taurus              Grace Brethr          26-02.00  
 18 Dicola, Brian                St Marys Ryk         x25-08.00  
 19 Weiner, Joshua               Washington I          24-09.00  
 20 Kaufman, Ian                 Washington I         x24-05.00  
 21 Dixon, James                 St Marys Ryk         x23-04.00  
 22 Jankovic, Alex               St Anselms A          21-09.00  
 23 Isaacs, Darren               St Marys Ryk         x20-11.00  
 23 Maxwell, Codie               The Field Sc          20-11.00  
 
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyd, Jonathan               St Marys Ryk            113-03   10   
  2 Lehrman, Max                 Landon                  107-02    8   
  3 Seleg, Max                   Washington I         102-09.50    6   
  4 Fullum, Terrence             Landon                  102-01    4   
  5 Hunter, Mike                 Landon                   98-02    2   
  6 Downs, Joe                   St Anselms A             89-04    1   
  7 Selowsky, Alexander          Landon                   87-09  
  8 Laird, Connor                Landon                   86-05  
  8 Craig, James                 Landon                   86-05  
 10 Walsh, Brendan               St Marys Ryk             83-02  
 11 Armington, Elliot            The Field Sc          80-07.50  
 12 Argain, Coby                 Landon                   79-06  
 13 Campbell, Taylor             Grace Brethr             77-04  
 14 Dixon, James                 St Marys Ryk             76-04  
 15 Johnston, Michael            St Marys Ryk             75-05  
 16 Arndt, Chris                 St Anselms A             74-07  
 17 DeLeon, Niko                 The Field Sc             73-07  
 18 Schultz, Aubrey              Washington I          72-05.50  
 19 Dicola, Brian                St Marys Ryk             70-11  
 20 Weiner, Joshua               Washington I          67-03.50  
 21 Kaufman, Ian                 Washington I             66-06  
 22 McClure, Jovan               Grace Brethr             61-11  
 23 Nixon, Marqus                Grace Brethr             61-08  
 24 Edgar, Alexander             St Marys Ryk             60-10  
 25 Maxwell, Codie               The Field Sc             58-08  
 26 Miraglia, Michael            McLean Schoo             57-10  
 27 Isaacs, Darren               St Marys Ryk          57-09.50  
 28 Jankovic, Alex               St Anselms A          54-04.50  
 29 Agger, Jake                  The Field Sc             43-04  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Grace Brethren Christian   173        2) Holton Arms School        136   
    3) Washington International    87        4) St Marys Ryken             62   
    5) The Field School            40        6) McLean School               1   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Landon                     146        2) St Marys Ryken            118   
    3) St Anselms Abbey            97        4) Grace Brethren Christian   67   
    5) The Field School            40        6) Washington International   34   
    7) McLean School               21                                           



Return to Top

Email | About