MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Charger Track Classic
Cassel's XBC Track Experience History
Hosted By: Chantilly
Chantilly Virginia
2006-04-29

Cassel's XBC Charger Track Classic
4/29/2006 - Chantilly HS Track, Chantilly, VA


FROM MILESTAT.COM

Licensed to West Springfield High School
                                       Hy-Tek's Meet Manager 4/29/2006 08:47 PM
                    Cassel's XBC Track Classic - 4/29/2006                     
                   Chantilly High School, ChantillyVirginia                    
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          12.70  AAA
          13.07  NREG
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Lawson, Krystin              Riverdale Baptis         12.39QAAA               9 
  2 Finch, Brittni               Centreville              12.72QNREG              8 
  3 Wallace, Lachelle            SLHS                     13.12Q                  2 
  4 Conley, Courtney             Edison                   13.14Q                  7 
  5 Wilson, Tawana               Tabb HS                  13.15Q                  4 
  6 Peaks, Crystal               Good Counsel             13.19Q                  6 
  7 Kanamine, Sara               Chantilly                13.22Q                  1 
  8 McFadden, Colleen            Bishop Ireton            13.22Q                  5 
  9 Scott, Marilyn               Dunbar High Scho         13.27Q                  3 
 10 Brown, DeAnna                Dunbar High Scho         13.22q                  6 
 11 Porter, Kelsey               Northwest                13.23q                  2 
 12 Branom, Tanika               Potomac Falls Hi         13.58q                  1 
 13 Lenox, Shelby                Westfield                13.68                   7 
 13 Seay, Zoie                   Lake Braddock            13.68                   3 
 15 Papanastasiou, Elaina        J.W. Robinson Se         13.71                   6 
 16 Green, Martina               Westfield                13.72                   4 
 17 Mann, Shekyira               Edison                   13.74                   9 
 18 Stanley, Nancy               Fauquier High Sc         13.77                   5 
 19 Pope, Jasmine                Magruder                 13.99                   5 
 20 Smith, Nikki                 Oakton                   14.00                   7 
 21 Letalik, Melanie             W. T. Woodson HS         14.13                   2 
 22 Ball, Blendia                North Point High         14.14                   5 
 23 Curry, Sarah                 Chantilly                14.17                   3 
 24 Adamski, Gina                West Potomac             14.26                   2 
 25 Young, Adriyah               Magruder                 14.27                   3 
 26 Grammick, Jasmin             Brentsville              14.27                   8 
 27 Garland, Aixa                Tabb HS                  14.35                   4 
 28 Gray, Elizabeth              McLean                   14.42                   1 
 29 Piccinino, Christina         Bishop Ireton            14.44                   8 
 30 Davis, Deja                  Potomac Falls Hi         14.45                   9 
 31 Neville, Kristina            Brentsville              14.45                   8 
 32 Blum, Haley                  Herndon Track            14.45                   2 
 33 King, Florette               McLean                   14.50                   4 
 34 Banks, Ashley                Langley                  14.52                   6 
 35 Ngov, Monica                 Langley                  14.52                   3 
 36 Moses, Marnika               Northwest                14.61                   7 
 37 Stone, Kelsey                Oakton                   14.65                   9 
 38 Snopek, Lisa                 Fairfax High Sch         14.77                   6 
 39 Carson, Keslie               Herndon Track            14.82                   2 
 40 Jones, Camesha               North Point High         14.91                   1 
 41 Galvin, Olivia               W. T. Woodson HS         15.31                   6 
 42 Stangeby, Megan              Oakton                   15.52                   4 
 43 Karangwa, Consolee           Fairfax High Sch         16.40                   7 
 44 Lee, Jalima                  Good Counsel             16.41                   5 
 45 Long, Tiffany                The Pride                16.68                   5 
 46 Holmes, Ke'viana             The Pride                17.08                   8 
 47 Ogun, Sade                   Riverdale Baptis         17.49                   3 
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================================
          12.70  AAA
          13.07  NREG
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
Finals
  1 Lawson, Krystin        Riverdale Baptis         12.17 AAA               1   10  
  2 Finch, Brittni         Centreville              12.53 AAA               1    8  
  3 Wilson, Tawana         Tabb HS                  12.89 NREG              1    6  
  4 Conley, Courtney       Edison                   12.91 NREG              1    4  
  5 Wallace, Lachelle      SLHS                     12.93 NREG              1    2  
  6 McFadden, Colleen      Bishop Ireton            12.93 NREG              2    1  
  7 Porter, Kelsey         Northwest                13.12                   2 
  8 Kanamine, Sara         Chantilly                13.12                   2 
  9 Peaks, Crystal         Good Counsel             13.13                   1 
 10 Branom, Tanika         Potomac Falls Hi         13.16                   2 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          25.76  AAA
          26.69  NREG
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Finch, Brittni               Centreville              26.14QNREG              6 
  2 Grant, Jordan                Centreville              26.53QNREG              7 
  3 Conley, Courtney             Edison                   26.59QNREG              3 
  4 McFadden, Colleen            Bishop Ireton            26.66QNREG              4 
  5 Lawson, Krystin              Riverdale Baptis         26.70Q                  1 
  6 Wilson, Tawana               Tabb HS                  27.08Q                  8 
  7 Peaks, Crystal               Good Counsel             27.23Q                  5 
  8 Brown, DeAnna                Dunbar High Scho         27.57Q                  2 
  9 Green, Martina               Westfield                27.93Q                  9 
 10 Branom, Tanika               Potomac Falls Hi         27.45q                  7 
 11 Drici, Leila                 SLHS                     27.58q                  5 
 12 Pritchard, Jaime             W. T. Woodson HS         27.63q                  2 
 13 Brown, Katie                 Fauquier High Sc         27.69                   7 
 14 Binford, Lauren              Chantilly                27.73                   6 
 15 Zink, Christin               Westfield                27.88                   3 
 16 Woodard, Eris                Dunbar High Scho         28.17                   4 
 17 Johnson, Jessica             Northwest                28.43                   3 
 18 Smith, Jacklyn               Yorktown                 28.51                   6 
 19 Mann, Shekyira               Edison                   28.61                   8 
 20 Ball, Blendia                North Point High         28.63                   1 
 21 Floyd, Chvonne               Lake Braddock            28.74                   5 
 22 Letalik, Melanie             W. T. Woodson HS         28.76                   3 
 23 Davis, Alivea                J.W. Robinson Se         28.77                   2 
 24 Kamai, Manuela               Brentsville              28.82                   9 
 25 Young, Adriyah               Magruder                 28.89                   5 
 26 Curry, Sarah                 Chantilly                28.91                   6 
 27 Wallace, Lachelle            SLHS                     29.09                   8 
 28 Fremuth, Lealah              Langley                  29.15                   2 
 29 Grammick, Jasmin             Brentsville              29.23                   7 
 30 Donahue, Marie               Bishop Ireton            29.42                   9 
 31 Raparla, Neha                Tjhs                     29.44                   4 
 32 Haynes, Lauren               Magruder                 29.48                   1 
 33 La'Dawn, Dean                West Potomac             29.59                   7 
 34 Jackson, Lauren              Lake Braddock            29.63                   6 
 35 Volpe, Karen                 Herndon Track            29.73                   9 
 36 Moses, Marnika               Northwest                29.94                   1 
 37 Cronin, Kirsten              Oakton                   30.03                   5 
 38 Jones, Ariana                Potomac Falls Hi         30.11                   8 
 39 Hafker, Heidi                Oakton                   30.16                   9 
 40 Gray, Elizabeth              McLean                   30.18                   8 
 41 Snopek, Lisa                 Fairfax High Sch         30.35                   5 
 42 Blum, Haley                  Herndon Track            30.43                   8 
 43 Izegbu, Nnenna               McLean                   31.10                   6 
 44 Ngov, Monica                 Langley                  31.11                   4 
 45 White, DeShawn               Riverdale Baptis         32.84                   3 
 46 Tottil, Mercedes             Good Counsel             33.64                   9 
 47 Cho, Sooho                   Fairfax High Sch         34.77                   4 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================================
          25.76  AAA
          26.69  NREG
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
Finals
  1 Lawson, Krystin        Riverdale Baptis         25.97 NREG              1   10  
  2 Conley, Courtney       Edison                   26.66 NREG              1    8  
  3 Grant, Jordan          Centreville              26.69 NREG              1    6  
  4 Wilson, Tawana         Tabb HS                  26.76                   1    4  
  5 McFadden, Colleen      Bishop Ireton            27.06                   1    2  
  6 Pritchard, Jaime       W. T. Woodson HS         27.07                   2    1  
  7 Green, Martina         Westfield                27.18                   2 
  8 Branom, Tanika         Potomac Falls Hi         27.29                   2 
  9 Drici, Leila           SLHS                     28.42                   2 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================================
          58.62  AAA
        1:01.13  NREG
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Bardon, Stephanie      Good Counsel           1:01.08 NREG              2   10  
  2 Binford, Lauren        Chantilly              1:01.60                   1    8  
  3 Zink, Christin         Westfield              1:01.86                   3    6  
  4 Johnson, Jessica       Northwest              1:02.37                   2    4  
  5 Lawson, Krystin        Riverdale Baptis       1:02.46                   1    2  
  6 Drici, Leila           SLHS                   1:02.90                   3    1  
  7 Gunter, Connie         Edison                 1:03.38                   4 
  8 Brown, Katie           Fauquier High Sc       1:03.77                   1 
  9 Forsyth, Stacey        Oakton                 1:03.79                   3 
 10 McIntyre, Megan        Brentsville            1:04.15                   2 
 11 Armstrong, Debbie      West Potomac           1:04.54                   4 
 12 Fauteux, Lauren        Potomac Falls Hi       1:04.56                   3 
 13 Vanagas, Yanira        West Potomac           1:04.63                   5 
 14 Stinner, Becca         Northwest              1:04.82                   2 
 15 Outterbridge, Kate     Oakton                 1:04.99                   4 
 16 Volpe, Karen           Herndon Track          1:05.38                   4 
 17 Osborne, Amalia        North Point High       1:05.88                   6 
 18 Lenox, Shelby          Westfield              1:06.29                   5 
 19 Fremuth, Lealah        Langley                1:06.63                   4 
 20 Davis, Arieal          Chantilly              1:06.71                   5 
 21 Wiley, Ariana          North Point High       1:07.52                   7 
 22 Sisa, Emily            Brentsville            1:07.89                   5 
 23 Sager, Hannah          Lake Braddock          1:08.02                   6 
 24 Pluta, Maria           Langley                1:08.43                   6 
 25 Viets, Julia           W. T. Woodson HS       1:08.45                   6 
 26 King, Jessica          J.W. Robinson Se       1:09.45                   6 
 27 Nguyen, Jenifer        Bishop Ireton          1:12.60                   7 
 28 Bullen, Anna           Herndon Track          1:12.75                   7 
 29 Zurlo, Marie           Potomac Falls Hi       1:13.93                   5 
 30 Long, Tiffany          The Pride              1:14.04                   8 
 31 Baker, Stephanie       J.W. Robinson Se       1:15.73                   7 
 32 Adams, Nicole          Good Counsel           1:16.37                   4 
 33 Rinker, Mallory        Fairfax High Sch       1:17.07                   8 
 34 Vayur, Kritika         Fairfax High Sch       1:24.83                   8 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:19.81  AAA
        2:20.57  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Oaxaca, Andrea         Yorktown               2:16.66 AAA                10  
  2 Aherne, Kathy          Northwest              2:20.20 NREG                8  
  3 Eisig, Tabitha         Magruder               2:24.32                     6  
  4 Hartman, Jessie        Westfield              2:24.43                     4  
  5 Gambale, Katie         Tjhs                   2:24.93                     2  
  6 Jones, Ashley          Tabb HS                2:24.94                     1  
  7 Luria, Lindsey         Lake Braddock          2:25.32                  
  8 Ran, Nina              Tjhs                   2:27.38                  
  9 Galloway, Molly        W. T. Woodson HS       2:28.18                  
 10 Cheshire, Maria        Brentsville            2:29.58                  
 11 Scolese, Jennifer      Paul VI                2:29.74                  
 12 Kakouris, Thia         Fairfax High Sch       2:30.02                  
 13 Gunter, Maddy          Langley                2:30.03                  
 14 Esposito, Chrissy      Westfield              2:30.92                  
 15 Boate, Ally            Centreville            2:31.02                  
 16 Shaw, Lauren           Langley                2:32.50                  
 17 Sands, Michaela        Lake Braddock          2:32.64                  
 18 Bergstrom, Cynthia     Edison                 2:33.51                  
 19 Vornadore, Krissy      Bishop Ireton          2:33.86                  
 20 Mutchler, Natalie      Chantilly              2:33.90                  
 21 Lamote, Kim            W. T. Woodson HS       2:34.94                  
 22 Anderson, Cara         Northwest              2:35.16                  
 23 Walker, Courtney       Potomac Falls Hi       2:35.58                  
 24 Blaine, Kelsey         Magruder               2:36.01                  
 25 Merrill, Katie         Herndon Track          2:36.59                  
 26 Witek, Kristin         Chantilly              2:37.16                  
 27 McInroy, Kara          Yorktown               2:37.33                  
 28 Peters, Kate           SLHS                   2:38.78                  
 29 Costello, Sara         Good Counsel           2:39.67                  
 30 Mason, Kate            Oakton                 2:40.09                  
 31 Endres, Alex           Potomac Falls Hi       2:43.37                  
 32 Washington, Lache      Riverdale Baptis       2:48.07                  
 33 Gilliam, Brittany      Bishop Ireton          2:50.72                  
 34 Degregorio, Alessa     West Potomac           2:52.30                  
 35 Jones, Erika           West Potomac           2:54.64                  
 36 Diaz, Ivoren           Wakefield VA           2:55.09                  
 37 Smith, Havens          SLHS                   3:00.59                  
 38 Leonard, Stephanie     Oakton                 3:01.79                  
 39 Thomas, Ryan           The Pride              3:02.50                  
 40 Martinez, Ilani        Wakefield VA           3:06.85                  
 41 King, Sarah            The Pride              3:35.78                  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        5:12.37  AAA
        5:15.65  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Hadiji, Sarrah         W. T. Woodson HS       5:05.35 AAA                10  
  2 Peterson, Kiersten     Potomac Falls Hi       5:10.27 AAA                 8  
  3 McCary, Laura          Magruder               5:14.55 NREG                6  
  4 Eckerstrom, Emma       Northwest              5:16.05                     4  
  5 Corrigan, Anna         Lake Braddock          5:19.69                     2  
  6 Trapeni, Jessica       Fairfax High Sch       5:24.56                     1  
  7 Witek, Kristin         Chantilly              5:30.79                  
  8 Loba, Grace            Fauquier High Sc       5:30.80                  
  9 Clement, Abby          Paul VI                5:35.19                  
 10 Fredrickson, Laure     Langley                5:37.20                  
 11 Crihfield, Anastas     Tjhs                   5:37.75                  
 12 Cate, Mara             West Potomac           5:40.38                  
 13 Budd, Kelsey           Paul VI                5:40.46                  
 14 Sanders, Amy           Centreville            5:40.57                  
 15 McCall, Nora           Good Counsel           5:42.25                  
 16 Whalen, Courtney       Magruder               5:42.80                  
 17 Measell, Kayla         Westfield              5:44.44                  
 18 Keeling, Megan         Herndon Track          5:45.74                  
 19 Coster, Abby           J.W. Robinson Se       5:46.53                  
 20 Esselburn, Katie       Oakton                 5:47.06                  
 21 Livingston, Jessie     Oakton                 5:47.13                  
 22 Horne, Liz             W. T. Woodson HS       5:47.28                  
 23 Woolerton, Lane        Washington-Lee         5:49.35                  
 24 Lyons, Laura           Langley                5:49.98                  
 25 Stephens, Carly        Westfield              5:51.22                  
 26 McElroy, Megan         J.W. Robinson Se       5:51.91                  
 27 Henderson, Jordana     Fairfax High Sch       5:52.18                  
 28 Lenski, Lauren         Chantilly              5:53.84                  
 29 Sparks, Val            Fauquier High Sc       5:55.48                  
 30 Bentley, Katie         Herndon Track          5:55.64                  
 31 Cano, Jenny            Good Counsel           5:57.84                  
 32 Harkins, Tara          Bishop Ireton          6:01.06                  
 33 Ramsey, Katie          Tjhs                   6:01.23                  
 34 Bell, Hillary          Northwest              6:01.27                  
 35 Goelz, Hannah          Bishop Ireton          6:02.59                  
 36 Bergner, Jennifer      McLean                 6:02.65                  
 37 Moughan, Caroline      Centreville            6:04.83                  
 38 Koons, Amanda          Edison                 6:06.39                  
 39 Satchell, Stephani     Dunbar High Scho       6:14.70                  
 40 Patterson, Melissa     Tabb HS                6:14.98                  
 41 Wolfman, Wendy         Wakefield VA           6:15.01                  
 42 Siegmund, Martha       Yorktown               6:24.94                  
 43 Nipu, Rasheda          Edison                 6:42.05                  
 44 McCrea, Naomi          SLHS                   6:42.41                  
 45 Greenspan, Litton      SLHS                   6:44.09                  
 46 Wolfman, Samantha      Wakefield VA           7:38.73                  
 
Girls 1600 Meter Run frosh Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DiValentin, Lia              Chantilly              5:19.86    10  
  2 Kavanaugh, Kelly             J.W. Robinson Se       5:31.33     8  
  3 Moore, Taylor                Lake Braddock          5:34.77     6  
  4 Khoury, Nadeen               Lake Braddock          5:36.47     4  
  5 Divecchia, Melissa           Westfield              5:36.57     2  
  6 Earman, Sarah                Brentsville            5:37.26     1  
  7 Pedersen, Danielle           North Point High       5:43.17  
  8 Cooksey, Amelia              West Potomac           5:48.46  
  9 Burkeen, Lily                Herndon Track          5:52.09  
 10 Schempf, Neesha              Tjhs                   5:54.95  
 11 Stillwell, Jessica           Chantilly              5:59.41  
 12 Wright, Amanda               Tabb HS                6:00.45  
 13 Narula, Svati                Magruder               6:01.55  
 14 Williams, Margaret           Potomac Falls Hi       6:08.06  
 15 Monahan, Amanda              Oakton                 6:09.39  
 16 Myrick, Brittany             Lake Braddock          6:14.08  
 17 Martins, Hannah              W. T. Woodson HS       6:24.23  
 18 Dickman, Kelsey              Oakton                 6:24.60  
 19 Scudder, Jessica             Fairfax High Sch       6:27.97  
 20 Knuth, Emily                 Magruder               6:32.73  
 21 Jensen, Ashley               Herndon Track          6:35.50  
 22 Chapman, Karrie              Langley                6:35.54  
 23 Thaller, Rachel              Langley                6:38.52  
 24 Riely, Kara                  Good Counsel           6:39.94  
 25 Aurora, Julie                Westfield              6:42.72  
 26 Pleskow, Rose                SLHS                   6:54.06  
 27 Ruiz, Viviana                Fairfax High Sch       6:58.61  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       11:28.30  AAA
       11:34.05  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 DiValentin, Lia        Chantilly             11:06.76 AAA                10  
  2 Eckerstrom, Emma       Northwest             11:11.20 AAA                 8  
  3 Lawler, Katherine      Edison                11:15.88 AAA                 6  
  4 McCary, Laura          Magruder              11:22.51 AAA                 4  
  5 Pastor, Aaren          W. T. Woodson HS      11:25.02 AAA                 2  
  6 Weber, Sarah           Washington-Lee        11:25.89 AAA                 1  
  7 Wijayarante, Hirun     Herndon Track         11:35.56                  
  8 Deegan, Alexis         Westfield             11:36.08                  
  9 Loba, Grace            Fauquier High Sc      11:39.13                  
 10 Shaw, Natalie          Chantilly             11:46.54                  
 11 Shaw, Carolyn          Langley               11:51.04                  
 12 Hellmuth, Emily        Yorktown              12:03.17                  
 13 Machamer, Cassie       Fauquier High Sc      12:05.73                  
 14 Eboch, Anna            W. T. Woodson HS      12:06.79                  
 15 Swim, Ashley           J.W. Robinson Se      12:10.91                  
 16 Sheldon, Caitlin       Tjhs                  12:11.37                  
 17 Sanders, Amy           Centreville           12:12.20                  
 18 McCall, Nora           Good Counsel          12:12.29                  
 19 Henry, Christine       Westfield             12:12.81                  
 20 Keeling, Megan         Herndon Track         12:24.59                  
 21 Forcino, Rachel        Northwest             12:26.97                  
 22 Kakouris, Liz          Fairfax High Sch      12:27.61                  
 23 Hansen, Annemarie      Washington-Lee        12:34.15                  
 24 Greene, Sara           Magruder              12:35.84                  
 25 Whitehead, Casey       Chantilly             12:37.91                  
 26 Diluccio, Amy          J.W. Robinson Se      12:37.94                  
 27 Hutson, Stephanie      Brentsville           12:39.69                  
 28 Holden, Jenny          Oakton                12:51.56                  
 29 Fredericksen, Holl     Tabb HS               12:53.48                  
 30 Harkins, Tara          Bishop Ireton         12:54.64                  
 31 Foley, Eileen          Chantilly             13:08.95                  
 32 Wolfman, Wendy         Wakefield VA          13:20.28                  
 33 Cosgrove, Eileen       Oakton                13:26.02                  
 34 Domnarski, Sarah       Centreville           13:47.02                  
 35 Giusti, Maureen        Good Counsel          14:22.50                  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          15.52  AAA
          16.38  NREG
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Jeanette              Tabb HS                  16.07QNREG              6 
  2 Akwule, Melanie              Lake Braddock            16.23QNREG              7 
  3 Okusaga, Tara                Northwest                17.05Q                  4 
  4 Williams, Geranda            North Point High         17.49Q                  3 
  5 Coleman, Juliana             Fauquier High Sc         17.92Q                  2 
  6 Pond, Ashley                 Potomac Falls Hi         18.14Q                  1 
  7 Greene, Jasmine              Tabb HS                  18.17Q                  5 
  8 Younger, Brittany            Good Counsel             16.53q                  6 
  9 Tran, Hanna                  Centreville              17.51q                  4 
 10 Fanou, Sonia                 Oakton                   17.89q                  7 
 11 Song, Yan                    Tjhs                     18.02q                  2 
 12 Diloreti, Caroline           J.W. Robinson Se         18.04q                  4 
 13 Pimsler, Jamie               J.W. Robinson Se         18.28                   3 
 14 Darling, Allie               Centreville              18.36                   3 
 15 Massa, Isabel                Bishop Ireton            18.53                   1 
 16 Collins, Lauren              Fauquier High Sc         18.55                   1 
 17 Staples, Caroline            West Potomac             18.75                   5 
 18 Raparla, Neha                Tjhs                     18.77                   6 
 19 Thrift, Samantha             Westfield                18.80                   7 
 20 Johnson, Elena               McLean                   18.98                   1 
 21 Weinberg, Kim                Chantilly                19.21                   3 
 22 Viets, Julia                 W. T. Woodson HS         19.21                   1 
 23 Findley, Morgan              Herndon Track            19.35                   4 
 24 Tarrant, Kelly               Chantilly                19.39                   6 
 25 Shafer, Jessica              Potomac Falls Hi         19.42                   5 
 26 Banks, Ashley                Langley                  19.45                   3 
 26 Kent-Robinson, Danyelle      Brentsville              19.45                   2 
 28 Schaefer, Rebecca            Magruder                 19.62                   5 
 29 Krizay, Lauren               Westfield                19.69                   3 
 30 Dupree, Tierra               West Potomac             19.99                   7 
 31 Brady, Claire                Yorktown                 20.06                   4 
 32 Chang, Alice                 Northwest                20.11                   2 
 33 Bullen, Anna                 Herndon Track            20.21                   5 
 34 Hanson, Haley                Brentsville              20.49                   2 
 35 Tschida, Kristin             Magruder                 20.51                   7 
 36 Firey, Lanie                 Good Counsel             21.59                   1 
 37 Moody, Rowan                 SLHS                     22.15                   6 
 38 Mitchell, Colleen            SLHS                     22.20                   7 
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================================
          15.52  AAA
          16.38  NREG
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
Finals
  1 Scott, Jeanette        Tabb HS                  15.47 AAA               1   10  
  2 Akwule, Melanie        Lake Braddock            15.48 AAA               1    8  
  3 Younger, Brittany      Good Counsel             15.92 NREG              1    6  
  4 Okusaga, Tara          Northwest                16.54                   1    4  
  5 Tran, Hanna            Centreville              16.72                   1    2  
  6 Williams, Geranda      North Point High         16.82                   1    1  
  7 Diloreti, Caroline     J.W. Robinson Se         17.62                   2 
  8 Greene, Jasmine        Tabb HS                  17.86                   2 
  9 Song, Yan              Tjhs                     18.20                   2 
 10 Coleman, Juliana       Fauquier High Sc         18.29                   2 
 11 Fanou, Sonia           Oakton                   18.74                   2 
 11 Pond, Ashley           Potomac Falls Hi         18.74                   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================================
          47.40  AAA
          48.87  NREG
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Collins, Lauren        Fauquier High Sc         48.07 NREG              1   10  
  2 Darling, Allie         Centreville              48.60 NREG              2    8  
  3 Williams, Geranda      North Point High         49.19                   4    6  
  4 Okusaga, Tara          Northwest                50.01                   1    4  
  5 Fanou, Sonia           Oakton                   50.04                   2    2  
  6 Akwule, Melanie        Lake Braddock            50.54                   1    1  
  7 Daczkowski, Courtn     Potomac Falls Hi         50.74                   2 
  8 Fauteux, Vanessa       Potomac Falls Hi         50.93                   3 
  9 Krizay, Lauren         Westfield                51.48                   3 
 10 Tran, Hanna            Centreville              51.50                   2 
 10 Younger, Brittany      Good Counsel             51.50                   5 
 12 Greene, Jasmine        Tabb HS                  51.59                   3 
 13 Cristei, Ioana         Tjhs                     51.67                   2 
 14 Pimsler, Jamie         J.W. Robinson Se         51.78                   1 
 15 Dee, Hannah            Tjhs                     51.80                   3 
 16 Staples, Caroline      West Potomac             52.36                   4 
 17 Tarrant, Kelly         Chantilly                52.57                   3 
 18 Johnson, Elena         McLean                   52.98                   6 
 18 Green, Olivia          W. T. Woodson HS         52.98                   5 
 20 Coleman, Juliana       Fauquier High Sc         53.21                   5 
 21 Baturina, Kate         Lake Braddock            53.28                   4 
 22 Findley, Morgan        Herndon Track            53.86                   4 
 22 Reed, Olivia           Paul VI                  53.86                   6 
 24 Pascucci, Melissa      Brentsville              54.55                   4 
 25 Lloyd, Jessica         Westfield                54.59                   5 
 26 Ennis, Julia           Oakton                   54.72                   6 
 27 Jeffrey-Coker, Fra     Northwest                54.75                   3 
 28 Tiranna, Shiloh        Herndon Track            55.39                   6 
 29 Scheider, Linda        W. T. Woodson HS         55.49                   6 
 30 Kim, Michelle          Chantilly                55.90                   7 
 31 Webber, Emily          Edison                   55.91                   5 
 32 Tschida, Kristin       Magruder                 56.00                   6 
 33 Valdez, Angela         Tabb HS                  56.07                   8 
 34 Harris, Katie          Oakton                   56.62                   4 
 35 Schaefer, Rebecca      Magruder                 57.27                   7 
 36 Kozokowski, Meredi     J.W. Robinson Se         57.34                   7 
 37 MacDonald, Shea        Chantilly                57.38                   8 
 38 Barham, Sarah          Bishop Ireton            57.73                   7 
 39 Uricoli, Gina          Fairfax High Sch         57.77                   8 
 40 How-Yew-Kin, There     West Potomac             57.92                   8 
 41 Roueche, Rachael       Langley                  58.32                   5 
 42 Mitchell, Colleen      SLHS                     59.33                   7 
 43 Moody, Rowan           SLHS                   1:03.08                   8 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================================
          49.41  AAA
          51.26  NREG
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Dunbar High School  'A'                         49.27 AAA               1   10  
     1) Brown, DeAnna                   2) Woodard, Eris                  
     3) Owens, Virginia                 4) Scott, Marilyn                 
  2 Edison High School  'A'                         50.81 NREG              1    8  
     1) Conley, Courtney                2) Mann, Shekyira                 
     3) Lewis, Molly                    4) Simonson, Keosha               
  3 Lake Braddock High School  'A'                  51.50                   1    6  
     1) Ahn, Patricia                   2) Akwule, Melanie                
     3) Floyd, Chvonne                  4) Jackson, Lauren                
  4 Herndon Track  'A'                              51.72                   3    4  
     1) Bryan, Paige                    2) Pinkston, Lauren               
     3) Valcourt, Sara                  4) Baumgartner, Emily             
  5 Tabb High School  'A'                           51.80                   1    2  
     1) Scott, Jeanette                 2) Webster, Jasmine               
     3) Garland, Aixa                   4) Wilson, Tawana                 
  6 Fauquier High School  'A'                       51.98                   1    1  
     1) Stanley, Nancy                  2) Sanford, Dania                 
     3) Collins, Lauren                 4) Nieder, Cheryl                 
  7 Centreville High School  'A'                    52.01                   1 
     1) Finch, Brittni                  2) Dunn, Chelsea                  
     3) Ellis, Denise                   4) Tisinger, Cate                 
  8 Northwest High School  'A'                      52.69                   2 
     1) Calhoun, Ashley                 2) Okusaga, Tara                  
     3) Moses, Marnika                  4) Porter, Kelsey                 
  9 Chantilly HS  'A'                               52.87                   2 
     1) Tarrant, Kelly                  2) Kanamine, Sara                 
     3) Curry, Sarah                    4) Isom, Tiara                    
 10 J.W. Robinson Secondary  'A'                    52.97                   4 
     1) Davis, Alivea                   2) Sharp, Cassie                  
     3) Baxter, Leighanne               4) Lewis, Kalia                   
 11 Bishop Ireton  'A'                              53.23                   2 
     1) Piccinino, Christina            2) Kackley, Mary                  
     3) Donahue, Marie                  4) McFadden, Colleen              
 12 Potomac Falls High School  'A'                  53.61                   2 
     1) Davis, Deja                     2) Fauteux, Lauren                
     3) Shafer, Jessica                 4) Branom, Tanika                 
 13 Westfield High School  'A'                      53.63                   3 
     1) Lloyd, Jessica                  2) Lenox, Shelby                  
     3) Walker, Elizabeth               4) Hobbs, Carrisa                 
 14 Colonel Zadok Magruder High Sc  'A'             53.88                   4 
     1) Young, Adriyah                  2) Pope, Jasmine                  
     3) Haynes, Lauren                  4) Jalloh, Dalanda                
 15 Brentsville  'A'                                54.69                   3 
     1) Neville, Kristina               2) Kent-Robinson, Danyelle        
     3) Grammick, Jasmin                4) Kamai, Manuela                 
 16 Good Counsel Falcons  'A'                       55.08                   2 
 17 West Potomac High School  'A'                   55.61                   4 
     1) Adamski, Gina                   2) Armstrong, Debbie              
     3) La'Dawn, Dean                   4) Vlasho, Alexi                  
 18 North Point High School  'A'                    55.69                   5 
     1) Bovell, Stephanie               2) Harrison, Brieanna             
     3) Jones, Camesha                  4) Ball, Blendia                  
 19 Oakton High School  'A'                         56.00                   2 
     1) Smith, Nikki                    2) Hafker, Heidi                  
     3) Stone, Kelcey                   4) Stangeby, Megan                
 20 Langley High School  'A'                        56.48                   5 
     1) Banks, Ashley                   2) Hsu, Jessica                   
     3) Buchholtz, Kristen              4) Ibrahim, Zara                  
 21 Fairfax High School  'A'                        59.65                   5 
     1) Cho, Sooho                      2) Sachlis, Heather               
     3) Snopek, Lisa                    4) Vayur, Kritika                 
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================================
        4:00.94  AAA
        4:06.93  NREG
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 W. T. Woodson HS  'A'                         4:06.93 NREG              1   10  
     1) Tenga, Alexa                    2) Rothery, Emma                  
     3) Pritchard, Jaime                4) Hadiji, Sarrah                 
  2 Northwest High School  'A'                    4:08.75                   1    8  
     1) Aherne, Kathy                   2) Calhoun, Ashley                
     3) Johnson, Jessica                4) Porter, Kelsey                 
  3 Herndon Track  'A'                            4:14.31                   1    6  
     1) Pinkston, Lauren                2) Baumgartner, Emily             
     3) Valcourt, Sara                  4) Bryan, Paige                   
  4 Potomac Falls High School  'A'                4:18.42                   1    4  
     1) Fauteux, Vanessa                2) Branom, Tanika                 
     3) Fauteux, Lauren                 4) Daczkowski, Courtney           
  5 West Potomac High School  'A'                 4:21.75                   2    2  
     1) Vanagas, Yanira                 2) Staples, Katherine             
     3) Sigety, Katherine               4) Armstrong, Debbie              
  6 Westfield High School  'A'                    4:23.66                   2    1  
     1) Mattocks, Christina             2) Krizay, Lauren                 
     3) Zink, Christin                  4) Hartman, Jessie                
  7 Lake Braddock High School  'A'                4:25.65                   2 
     1) Akwule, Melanie                 2) Ahn, Patricia                  
     3) Corrigan, Anna                  4) Lacasse, Stephanie             
  8 Chantilly HS  'A'                             4:29.43                   2 
     1) Binford, Lauren                 2) Davis, Arieal                  
     3) Weinberg, Kim                   4) Carroll, Erin                  
  9 Good Counsel Falcons  'A'                     4:34.12                   3 
 10 Fairfax High School  'A'                      4:37.29                   2 
     1) Trapeni, Jessica                2) Kakouris, Thia                 
     3) Uricoli, Gina                   4) Duncan, Anne-Marie             
 11 Langley High School  'A'                      4:43.43                   3 
     1) Fremuth, Lealah                 2) Buchholtz, Kristen             
     3) Roueche, Rachael                4) Ngov, Monica                   
 12 J.W. Robinson Secondary  'A'                  4:44.73                   2 
     1) Papanastasiou, Elaina           2) Sharp, Cassie                  
     3) Lavelle, Jennifer               4) King, Jessica                  
 13 North Point High School  'A'                  4:49.86                   3 
     1) Osborne, Amalia                 2) Bovell, Stephanie              
     3) Harrison, Brieanna              4) Wiley, Ariana                  
 14 Bishop Ireton  'A'                            4:59.50                   3 
     1) Gilliam, Brittany               2) Thurmond, Alana                
     3) Buckner, Lindsey                4) Nguyen, Jenifer                
 15 South Lakes High School  'A'                  5:02.41                   3 
     1) Moody, Rowan                    2) Mitchell, Colleen              
     3) Smith, Havens                   4) McCrea, Naomi                  
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        9:39.92  AAA
        9:51.53  NREG
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Thomas Jefferson High School  'A'             9:45.60 NREG               10  
     1) Ready, Shannon                  2) Reaves, Stephany               
     3) Fleming, Connor                 4) Gambale, Katie                 
  2 Colonel Zadok Magruder High Sc  'A'           9:51.06 NREG                8  
     1) Whalen, Courtney                2) Eisig, Tabitha                 
     3) McCary, Laura                   4) Blaine, Kelsey                 
  3 Northwest High School  'A'                    9:58.45                     6  
     1) Aherne, Kathy                   2) Anderson, Cara                 
     3) Eckerstrom, Emma                4) Stinner, Becca                 
  4 Westfield High School  'A'                    9:59.88                     4  
     1) Hartman, Jessie                 2) Esposito, Chrissy              
     3) Diveccia, Melissa               4) Deegan, Alexis                 
  5 Langley High School  'A'                     10:02.58                     2  
     1) Lyons, Laura                    2) Shaw, Carolyn                  
     3) Shaw, Lauren                    4) Gunter, Maddy                  
  6 Brentsville  'A'                             10:16.18                     1  
     1) Cassady, Caly                   2) Cheshire, Maria                
     3) Mitchell, Anne                  4) McIntyre, Megan                
  7 Edison High School  'A'                      10:27.03                  
     1) Bergstrom, Cynthia              2) Martin, Rachel                 
     3) Lawler, Katherine               4) Sukys, Kristin                 
  8 Tabb High School  'A'                        10:28.13                  
     1) Rowe, Brooke                    2) Wright, Amanda                 
     3) Patterson, Melissa              4) Jones, Ashley                  
  9 Fauquier High School  'A'                    10:36.67                  
     1) Vincie, Kaiitlyn                2) Davidson, Taylor               
     3) Sparks, Val                     4) Shofkom, Mary Jane             
 10 Chantilly HS  'A'                            10:54.06                  
     1) Shaw, Natalie                   2) Stillwell, Jessica             
     3) Whitehead, Casey                4) Shaw, Allison                  
 11 West Potomac High School  'A'                11:14.89                  
     1) Beaudette, Caroline             2) Borges, Victoria               
     3) Cate, Mara                      4) Cooksey, Amelia                
 12 Bishop Ireton  'A'                           11:18.20                  
     1) Resetar, Laura                  2) Raftery, Katie                 
     3) Goelz, Hannah                   4) Conron, Emily                  
 13 Good Counsel Falcons  'A'                    11:21.68                  
 14 Fairfax High School  'A'                     11:23.21                  
     1) Kakouris, Liz                   2) Uricoli, Gina                  
     3) Rinker, Mallory                 4) Henderson, Jordana             
 15 Herndon Track  'A'                           12:03.05                  
     1) Glass, Sara                     2) Leuhrs, Rachel                 
     3) Downer, Julia                   4) Tagg, Sarah                    
 
Girls Distance Medley Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Chantilly HS  'A'                                  13:38.54    10  
     1) Witek, Kristin                  2) Stillwell, Jessica             
     3) Cox, Jordan                     4) Hally, Alexandra               
  2 Northwest High School  'A'                         13:48.61     8  
     1) Anderson, Cara                  2) Bell, Hillary                  
     3) Forcino, Rachel                 4) Jean-Marie, Angie              
  3 Langley High School  'A'                           14:01.66     6  
     1) Hsu, Jessica                    2) Pluta, Maria                   
     3) Cook, Victoria                  4) Wheat, Laura                   
  4 Colonel Zadok Magruder High Sc  'A'                14:03.70     4  
     1) Narula, Svati                   2) Goldstein, Andrea              
     3) Herrada, Sarela                 4) Albert, Samantha               
  5 W. T. Woodson HS  'A'                              14:14.55     2  
     1) Jakubek, Jaclyn                 2) Letalik, Melanie               
     3) Rothery, Emma                   4) Kerrigan, Shannon              
  6 Herndon Track  'A'                                 14:20.22     1  
     1) Bentley, Katie                  2) Wijayarante, Hiruni            
     3) Downer, Julia                   4) Leuhrs, Rachel                 
  7 Good Counsel Falcons  'A'                          14:45.14  
  8 Bishop Ireton  'A'                                 15:12.34  
     1) Vornadore, Krissy               2) Burns, Mimi                    
     3) Verducci, Meghan                4) Krauss, Alyssa                 
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================================
        5-02.00  AAA
        5-01.00  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Biechman, Kerry        Bishop Ireton          5-03.00 AAA                10  
  2 Mitter, Nicole         Tjhs                   5-02.00 AAA                 8  
  3 Kent-Robinson, Dan     Brentsville           J5-02.00 AAA                 6  
  4 Darling, Allie         Centreville            5-00.00                     4  
  5 Fauteux, Lauren        Potomac Falls Hi       4-10.00                     2  
  6 Scott, Marilyn         Dunbar High Scho      J4-10.00                     0.5
  6 Thrift, Samantha       Westfield             J4-10.00                     0.5
  8 Phillips, Christin     Tabb HS               J4-10.00                  
  8 Daczkowski, Courtn     Potomac Falls Hi      J4-10.00                  
 10 Johnson, Elena         McLean                 4-08.00                  
 10 Pascucci, Melissa      Brentsville            4-08.00                  
 12 Piggott, Paige         Good Counsel           4-06.00                  
 12 Noce, Kerry            Lake Braddock          4-06.00                  
 12 Pimsler, Jamie         J.W. Robinson Se       4-06.00                  
 12 Armstrong, Debbie      West Potomac           4-06.00                  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================================
        9-03.00  NREG
        9-03.00  AAA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Alter, Betsy           Westfield              9-06.00 NREG               10  
  2 Garrott, Jennifer      Lake Braddock          9-00.00                     8  
  3 Debettencourt, Meg     Tjhs                  J9-00.00                     6  
  4 Wuerker, Taylor        T. C. Williams S       8-06.00                     4  
  5 Beaudette, Carolin     West Potomac           8-00.00                     2  
  6 Wyse, Diana            Centreville           J8-00.00                     1  
  7 Baker, Eva             T. C. Williams S      J8-00.00                  
  8 Terrell, Liz           Lake Braddock          7-06.00                  
  8 Staples, Caroline      West Potomac           7-06.00                  
  8 Ibrahim, Zara          Langley                7-06.00                  
 11 Gardner, Kathleen      Westfield             J7-06.00                  
 12 Holt, Kristen          Fauquier High Sc       7-00.00                  
 12 Walker, Elizabeth      Westfield              7-00.00                  
 12 Jepson, Lynn           Tjhs                   7-00.00                  
 15 Rhodes, Amber          J.W. Robinson Se      J7-00.00                  
 15 Rumburg, Tamara        Langley               J7-00.00                  
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================================
       17-01.00  AAA
       16-09.50  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Finch, Brittni         Centreville           18-08.75 AAA                10  
  2 Simonson, Keosha       Edison                16-03.75                     8  
  3 Akwule, Melanie        Lake Braddock         15-09.25                     6  
  4 Scarpace, Annie        Oakton                15-05.00                     4  
  5 Williams, Geranda      North Point High      15-04.00                     2  
  6 Pinkston, Lauren       Herndon Track         14-11.50                     1  
  7 Seay, Zoie             Lake Braddock         14-08.75                  
  8 Porter, Kelsey         Northwest             14-08.50                  
  9 Papanastasiou, Ela     J.W. Robinson Se      14-08.00                  
 10 Grammick, Jasmin       Brentsville           14-07.75                  
 11 Pritchard, Jaime       W. T. Woodson HS      14-07.00                  
 12 Song, Yan              Tjhs                  14-06.00                  
 13 Covington, Michell     Oakton                14-05.00                  
 14 Smith, Jacklyn         Yorktown              14-04.00                  
 15 Thrift, Samantha       Westfield             14-03.50                  
 16 HO, Jessica            Tjhs                  14-00.00                  
 17 Blum, Haley            Herndon Track         13-11.75                  
 18 Pimsler, Jamie         J.W. Robinson Se      13-10.75                  
 19 Tyler, Brittany        Riverdale Baptis      13-10.00                  
 20 Jacobs, Brittany       Fauquier High Sc      13-08.75                  
 21 Mann, Shekyira         Edison                13-08.50                  
 22 Rinkenberg, Cahy       Paul VI               13-06.00                  
 22 Moppett, Augustina     Bishop Ireton         13-06.00                  
 24 Fry, Melissa           Potomac Falls Hi      13-01.00                  
 25 Wallace, Lachelle      SLHS                  13-00.00                  
 26 Ngov, Monica           Langley               12-07.50                  
 27 Banks, Ashley          Langley               12-04.50                  
 28 Gray, Elizabeth        McLean                12-04.25                  
 29 Stanley, Nancy         Fauquier High Sc      12-01.50                  
 29 Jeffers, Christina     Yorktown              12-01.50                  
 31 Carroll, Erin          Chantilly             12-01.25                  
 32 Adamski, Gina          West Potomac          12-01.00                  
 33 Beaudette, Carolin     West Potomac          11-11.75                  
 34 Sonko, Mayo            Magruder              10-08.00                  
 35 Schaeffer, Mackenz     Magruder               9-08.25                  
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       36-11.00  AAA
       35-07.25  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Finch, Brittni         Centreville           35-10.50 NREG               10  
  2 Okusaga, Tara          Northwest             34-06.75                     8  
  3 HO, Jessica            Tjhs                  33-09.50                     6  
  4 Baumgartner, Emily     Herndon Track         33-08.25                     4  
  5 Williams, Geranda      North Point High      32-05.25                     2  
  6 Weekly, Salena         Dunbar High Scho      32-03.00                     1  
  7 Song, Yan              Tjhs                  31-05.00                  
  8 Coleman, Juliana       Fauquier High Sc      31-01.50                  
  9 Walker, Elizabeth      Westfield             31-00.75                  
 10 Scarpace, Annie        Oakton                30-11.00                  
 11 Jacobs, Brittany       Fauquier High Sc      30-09.75                  
 12 Webber, Emily          Edison                30-09.00                  
 13 Smith, Jacklyn         Yorktown              30-08.25                  
 14 Medlin, Mackensay      Lake Braddock         30-07.75                  
 15 Valcourt, Sara         Herndon Track         30-07.00                  
 16 Thrift, Samantha       Westfield             30-06.50                  
 17 Rinkenberg, Cahy       Paul VI               30-04.25                  
 18 Pimsler, Jamie         J.W. Robinson Se      30-03.75                  
 19 Canales, Katherine     Oakton                30-03.00                  
 20 Fry, Melissa           Potomac Falls Hi      29-10.50                  
 21 Covington, Michell     Oakton                29-07.25                  
 22 Biechman, Kerry        Bishop Ireton         29-02.00                  
 23 Moppett, Augustina     Bishop Ireton         29-00.25                  
 24 Papanastasiou, Ela     J.W. Robinson Se      28-11.50                  
 25 Jeffrey-Coker, Fra     Northwest             28-10.50                  
 26 Coyne, Shannon         Potomac Falls Hi      28-07.50                  
 27 James, Shatoya         Centreville           28-01.75                  
 28 Bryan, Hannah          McLean                27-02.25                  
 29 Weber, Brooke          Yorktown              26-08.00                  
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================================
       37-02.00  AAA
       34-11.00  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kodat, Aimee           Westfield             35-07.50 NREG               10  
  2 Lewis, Molly           Edison                34-00.00                     8  
  3 Watkins, Porter        Fauquier High Sc      33-02.75                     6  
  4 Sourbeer, Kristen      Tjhs                  32-05.50                     4  
  5 White, Stephanie       Centreville           31-09.75                     2  
  6 Ogun, Sade             Riverdale Baptis      31-08.00                     1  
  7 Weiss, Tory            Langley               31-06.00                  
  8 Noble, Bethany         Brentsville           30-10.25                  
  9 Moreland, Brittany     Northwest             30-06.00                  
 10 Lewis, Chelsea         Tabb HS               30-04.00                  
 11 Echard, Jessie         J.W. Robinson Se      30-02.00                  
 12 Yates, Shayla          Fauquier High Sc      29-07.50                  
 13 Jordan, Matisha        West Potomac          28-11.00                  
 14 Justice, Emily         Chantilly             28-04.50                  
 15 Liggett, Ali           Brentsville           27-09.75                  
 16 Cheripko, Brooke       Northwest             27-06.75                  
 17 Kibitlewski, Megan     Tabb HS               27-02.00                  
 18 Sye, Leah              Chantilly             27-01.25                  
 19 Johnson, Brittany      Langley               26-08.50                  
 19 Tiranna, Shiloh        Herndon Track         26-08.50                  
 21 Buckner, Lindsey       Bishop Ireton         26-06.25                  
 22 Cultice, Alyssa        Lake Braddock         26-05.25                  
 23 Singh, Amrita          Herndon Track         26-05.00                  
 24 Smith, Jessica         Tjhs                  26-03.50                  
 25 Simonson, Keosha       Edison                25-10.25                  
 26 Armstrong, Debbie      West Potomac          25-00.50                  
 27 Brionez, Anna          Lake Braddock         24-11.25                  
 28 Einerson, Crissy       Bishop Ireton         24-08.25                  
 29 Davidson, Rae          W. T. Woodson HS      24-01.75                  
 30 Gross, Lauren          North Point High      23-11.25                  
 31 Hill, Lisa             Good Counsel          23-10.25                  
 32 Nguyen, Ngoc Huong     Fairfax High Sch      23-01.50                  
 33 Halsey, Caitlin	       Potomac Falls Hi      22-11.25                  
 34 Nkodo, Julie           Good Counsel          22-09.50                  
 35 Reid, Shanek           Magruder              21-09.50                  
 36 Hall, April            Magruder              21-07.00                  
 37 Wilson, Marissa        North Point High      21-02.00                  
 38 White, DeShawn         Riverdale Baptis      19-09.00                  
 39 Pinales, Jasmine       SLHS                  18-00.50                  
 40 Dodson, Traysha        SLHS                  17-10.75                  
 41 Diniega, Becky         Potomac Falls Hi      17-10.50                  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         111-04  AAA
         102-01  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kodat, Aimee           Westfield            123-06.00 AAA                10  
  2 Watkins, Porter        Fauquier High Sc     100-01.00                     8  
  3 Carbo, Rebecca         Oakton                99-06.00                     6  
  4 Tiranna, Shiloh        Herndon Track         98-10.00                     4  
  5 Wolman, Rachel         McLean                98-03.00                     2  
  6 Davidson, Rae          W. T. Woodson HS      87-05.00                     1  
  7 Khan, Nadia            Langley               87-03.00                  
  8 Cultice, Alyssa        Lake Braddock         87-02.00                  
  9 Smith, Jessica         Tjhs                  83-09.00                  
 10 James, Shatoya         Centreville           83-00.00                  
 11 Gerwig, Katie          Westfield             81-10.00                  
 12 Harrison, Noel         Tabb HS               81-03.00                  
 13 Brionez, Anna          Lake Braddock         80-10.00                  
 14 Thorsen, Hanna         J.W. Robinson Se      79-06.00                  
 15 Drici, Leila           SLHS                  78-08.00                  
 16 Liggett, Ali           Brentsville           77-02.00                  
 17 Moreland, Brittany     Northwest             77-01.00                  
 18 Hill, Lisa             Good Counsel          76-11.00                  
 19 Cheripko, Brooke       Northwest             76-07.00                  
 20 Jordan, Matisha        West Potomac          76-06.00                  
 21 Shoemaker, Melissa     Herndon Track         76-02.00                  
 22 Ogun, Sade             Riverdale Baptis      72-02.00                  
 23 Diniega, Becky         Potomac Falls Hi      71-08.00                  
 24 Penn, Kelly            Fairfax High Sch      71-04.00                  
 25 Holl, Sarah            Yorktown              69-00.00                  
 26 Yates, Shayla          Fauquier High Sc      68-00.00                  
 27 Anderson, Ashley       North Point High      66-07.00                  
 28 Weiss, Tory            Langley               66-03.00                  
 29 Einerson, Crissy       Bishop Ireton         66-00.00                  
 30 Cotter, Anne           Tjhs                  65-09.00                  
 31 Gross, Lauren          North Point High      65-07.00                  
 32 Halsey, Caitlin	       Potomac Falls Hi      64-09.00                  
 33 Nkodo, Julie           Good Counsel          64-00.00                  
 34 Izegbu, Nnenna         McLean                63-06.00                  
 35 Hall, April            Magruder              60-10.00                  
 36 Kessler, Amber         Edison                58-02.00                  
 37 Saunders, Jane         Chantilly             57-08.00                  
 38 Buckner, Lindsey       Bishop Ireton         57-05.00                  
 39 Chao, Cindy            Oakton                57-00.00                  
 40 Morrill, Anarkni       McLean                52-02.00                  
 41 Reid, Shanek           Magruder              47-10.00                  
 42 Larch, Sarah           Chantilly             43-04.00                  

              Women - Varsity - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Northwest High School       62        2) Centreville High School    51   
    3) Westfield High School       47.50     4) Edison High School         42   
    5) Lake Braddock High School   41        6) Chantilly HS               38   
    7) THOMAS JEFFERSON HIGH SCHO  36        8) Colonel Zadok Magruder Hi  28   
    9) W. T. Woodson HS            26       10) Fauquier High School       25   
   11) Riverdale Baptist School    23       11) Tabb High School           23   
   13) Herndon Track               20       14) Good Counsel Falcons       16   
   15) Potomac Falls High School   14       16) Bishop Ireton              13   
   17) Oakton High School          12       18) Dunbar High School         11.50
   19) North Point High School     11       20) Yorktown High School       10   
   21) Brentsville                  8       21) J.W. Robinson Secondary     8   
   21) Langley High School          8       24) West Potomac High School    4   
   24) T. C. Williams Sr. High Sc   4       26) SOUTH LAKES HIGH SCHOOL     3   
   27) McLean                       2       28) Washington-Lee High Schoo   1   
   28) Fairfax High School          1      


Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          11.18  AAA
          11.44  NREG
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Lancaster, Gabriel           Riverdale Baptis         11.27QNREG              9 
  2 Williams, Brandon            Centreville              11.38QNREG              8 
  3 Conaway, Justin              Herndon Track            11.61Q                  2 
  4 Mbawuike, Pascal             Centreville              11.66Q                  1 
  5 itoka, gabe                  SLHS                     11.71Q                  7 
  6 Williams, PJ                 Edison                   11.72Q                  5 
  7 Fisher, Tyler                Gonzaga                  11.74Q                 10 
  8 Leeds, Austin                Washington-Lee           11.76Q                  6 
  9 Taylor, Dominik              Tabb HS                  11.83Q                  4 
 10 Fajobi, Jide                 Herndon Track            12.09Q                  3 
 11 Benton, Tristan              North Point High         11.77q                  9 
 12 Bailey, Fabian               J.W. Robinson Se         11.84q                  7 
 13 Putman, Tyrone               Gonzaga                  11.85                   5 
 14 markey, johnny               SLHS                     11.86                   4 
 15 Baldwin, Ed                  Edison                   11.93                  10 
 16 Urrutia, Raymond             Chantilly                12.04                   6 
 17 Fisher, Jamie                Brentsville              12.04                   8 
 18 Weathers, Deondre            West Potomac             12.10                   9 
 19 Piccolo, Dan                 W. T. Woodson HS         12.16                   3 
 20 Lewis, Jamon                 Fauquier High Sc         12.17                   7 
 21 Ray, Dustin                  Chantilly                12.26                   9 
 22 Goley, Alex                  Northwest                12.26                   5 
 23 Johnson, Oswald              Yorktown                 12.30                   1 
 24 Brown, Chris                 Good Counsel             12.37                   4 
 25 Bennett, Daniel              Potomac Falls Hi         12.38                   8 
 26 Short, Frank                 Lake Braddock            12.38                   6 
 27 Daluz, Derek                 Fairfax High Sch         12.43                   2 
 28 Spoher, Peter                Bishop Ireton            12.44                   3 
 29 Johnson, Donte               West Potomac             12.44                   5 
 30 Jaffe, Matt                  Langley                  12.48                   9 
 31 Parker, Chip                 Fauquier High Sc         12.48                   3 
 32 Comfort, Lucas               Magruder                 12.51                   1 
 33 Mitchell, Sam                Magruder                 12.61                   1 
 34 Little, Brendan              Yorktown                 12.64                   1 
 35 Sorano, Josh                 Potomac Falls Hi         12.65                   4 
 36 Dupree, Andre                North Point High         12.74                   5 
 37 Bennett, Scott               Oakton                   12.79                   2 
 38 Liu, Stanley                 Tjhs                     12.80                   8 
 39 Andrews, Stephan             J.W. Robinson Se         12.85                   4 
 40 Hooper, Richard              Tjhs                     12.86                   6 
 41 Wu, James                    W. T. Woodson HS         12.87                   2 
 42 Bates, Brian                 Langley                  12.87                  10 
 43 Whitfield, Marcus            Northwest                12.95                   8 
 44 Outland, David               Good Counsel             12.98                   7 
 45 Browning, Joshua             Fairfax High Sch         13.04                   3 
 46 Judeh, Ali                   Wakefield VA             13.38                   5 
 47 Graham, Sean                 Wakefield VA             13.69                   3 
 48 Pianwi, Tambari              The Pride                13.89                   4 
 49 Ealey, Ronald                The Pride                14.81                   6 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================================
          11.18  AAA
          11.44  NREG
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
Finals
  1 Lancaster, Gabriel     Riverdale Baptis         11.31 NREG              1   10  
  2 Williams, Brandon      Centreville              11.37 NREG              1    8  
  3 itoka, gabe            SLHS                     11.50                   1    6  
  4 Conaway, Justin        Herndon Track            11.60                   1    4  
  5 Leeds, Austin          Washington-Lee           11.61                   2    2  
  6 Mbawuike, Pascal       Centreville              11.62                   1    1  
  7 Williams, PJ           Edison                   11.64                   1 
  8 Taylor, Dominik        Tabb HS                  11.70                   2 
  9 Fisher, Tyler          Gonzaga                  11.73                   2 
 10 Benton, Tristan        North Point High         11.81                   2 
 11 Fajobi, Jide           Herndon Track            12.12                   2 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          22.41  AAA
          23.31  NREG
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Lancaster, Gabriel           Riverdale Baptis         22.72QNREG              3 
  2 McNaughton, Ian              Fauquier High Sc         23.25QNREG              1 
  3 Williams, Brandon            Centreville              23.42Q                  4 
  4 Doku, Peter                  West Potomac             23.48Q                  9 
  5 Daly, Jonathan               Tabb HS                  23.50Q                 10 
  6 Fisher, Tyler                Gonzaga                  23.65Q                  6 
  7 konate, tony                 SLHS                     23.74Q                  2 
  8 Dohse, Cameron               Centreville              23.80Q                  5 
  9 Henry, Ryan                  Edison                   23.99Q                  7 
 10 Brown, Corey                 Fauquier High Sc         24.13Q                  8 
 11 itoka, gabe                  SLHS                     23.53q                 10 
 12 Murphy, Ian                  Lake Braddock            23.92q                  5 
 13 Kuate Konga, Keeven          McLean                   24.09                   6 
 14 Thompson, Chris              Herndon Track            24.33                  10 
 15 Leeds, Austin                Washington-Lee           24.39                   3 
 16 Rodriguez, Andrew            Bishop Ireton            24.47                   6 
 17 Urrutia, Raymond             Chantilly                24.52                   2 
 18 Hardie, Neal                 West Potomac             24.55                   3 
 19 Highsmith, Jarel             Chantilly                24.55                   1 
 20 Spinks, Chris                Brentsville              24.62                   7 
 21 Luu, Brian                   Tjhs                     24.62                   8 
 22 Henderson, Brandon           North Point High         24.67                   5 
 23 Brown, Chris                 Good Counsel             24.91                   1 
 24 Julian, Tristan              North Point High         25.03                   9 
 25 Williams, PJ                 Edison                   25.19                   9 
 26 Murphy, Q.                   Brentsville              25.23                   6 
 27 Ward, Carter                 Gonzaga                  25.23                   4 
 28 Foster, Peter                Yorktown                 25.32                  10 
 29 Tashjian, Phillip            Fairfax High Sch         25.41                   2 
 30 King, Anthony                Northwest                25.43                   9 
 31 Fletcher, Alexander          Riverdale Baptis         25.47                   6 
 32 Jackson, Joe                 Edison                   25.51                   7 
 33 Daniels, Tim                 Oakton                   25.67                  10 
 34 Sweeney, Jake                W. T. Woodson HS         25.71                   3 
 35 Mitchell, Sam                Magruder                 25.80                   4 
 36 Headen, Josh                 Herndon Track            25.82                   1 
 37 Straton, JC                  Oakton                   25.96                   3 
 38 Comfort, Lucas               Magruder                 25.99                   8 
 39 Mukai, Thomas                W. T. Woodson HS         26.16                   5 
 40 Reeves, Tyree                The Pride                26.20                   2 
 41 Liu, Stanley                 Tjhs                     26.23                   6 
 42 Ferguson, Adam               Potomac Falls Hi         26.38                   4 
 43 Andrews, Stephan             J.W. Robinson Se         26.46                  10 
 44 Laws, Aaron                  Langley                  26.89                   7 
 45 Mendoza, Alex                Fairfax High Sch         26.89                   8 
 46 Price, Keyon                 Wakefield VA             27.03                   5 
 47 Young, Northwest             Northwest                27.54                   3 
 48 Graham, Sean                 Wakefield VA             27.66                   7 
 49 Delcid, Christine            Good Counsel             28.11                   8 
 50 O'Donnell, Daniel            J.W. Robinson Se         28.52                   9 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================================
          22.41  AAA
          23.31  NREG
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
Finals
  1 konate, tony           SLHS                     22.75 NREG              2   10  
  2 Lancaster, Gabriel     Riverdale Baptis         22.81 NREG              1    8  
  3 Henry, Ryan            Edison                   22.82 NREG              2    6  
  4 McNaughton, Ian        Fauquier High Sc         22.94 NREG              1    4  
  5 Williams, Brandon      Centreville              23.13 NREG              1    2  
  6 Doku, Peter            West Potomac             23.75                   1    1  
  7 Dohse, Cameron         Centreville              23.82                   2 
  8 Brown, Corey           Fauquier High Sc         23.88                   2 
  9 Murphy, Ian            Lake Braddock            24.07                   2 
 10 itoka, gabe            SLHS                     24.30                   2 
 11 Daly, Jonathan         Tabb HS                  24.49                   1 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================================
          50.30  AAA
          51.33  NREG
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Snead, Brandon         Centreville              50.07 AAA               1   10  
  2 Traylor, Chris         Tabb HS                  50.74 NREG              1    8  
  3 Parrell, John          Chantilly                52.06                   1    6  
  4 Richards, Kevin        Potomac Falls Hi         52.17                   1    4  
  5 Shields, Evan          Gonzaga                  52.18                   1    2  
  6 Cumberbatch, Omar      Chantilly                52.97                   3    1  
  7 Joseph, Jorel          Bishop Ireton            53.04                   3 
  8 Boyd, John             Fauquier High Sc         53.14                   2 
  9 Ward, Antoine          Fauquier High Sc         53.37                   2 
 10 Cooper, Stephen        Chantilly                53.69                   4 
 11 Murphy, Ian            Lake Braddock            54.03                   2 
 12 Redding, Kris          Northwest                54.11                   2 
 13 Hamilton, Matt         Good Counsel             54.42                   7 
 14 Lopez, Alfredo         Magruder                 54.63                   5 
 15 Green, Russell         Herndon Track            55.13                   4 
 16 Ferguson, Doug         Potomac Falls Hi         55.34                   3 
 17 Spinks, Chris          Brentsville              55.54                   5 
 18 Williams, Kenny        J.W. Robinson Se         55.67                   3 
 18 England, Marcus        West Potomac             55.67                   2 
 20 Kelly, Tom             Gonzaga                  55.82                   3 
 21 Jones, Rashad          Edison                   55.92                   4 
 22 Bishop, Justin         Brentsville              55.98                   5 
 23 Mukai, Thomas          W. T. Woodson HS         56.24                   6 
 24 Hickey, Kevin          SLHS                     56.25                   6 
 25 Thomas, Odwani         Fairfax High Sch         56.30                   7 
 26 Morrison, Joshua       Tabb HS                  56.34                   4 
 27 Comfort, William       West Potomac             56.35                   5 
 28 Gleich, Dustin         Oakton                   56.49                   5 
 29 Jackson, Matthew       Riverdale Baptis         56.52                   9 
 30 Heintz, Matt           Herndon Track            56.57                   6 
 31 Gillespie, Callan      Good Counsel             57.19                   7 
 32 Chopra, Arjun          Langley                  57.39                   8 
 33 Mitchell, Sam          Magruder                 57.52                   6 
 34 Ammons, Brandon        Riverdale Baptis         57.56                   8 
 35 Ryberg, David          Northwest                57.70                   6 
 36 Lobb, Matt             W. T. Woodson HS         57.89                   7 
 37 Cadag, Julius          Wakefield VA             58.26                   9 
 38 Gleich, Derek          Oakton                   58.69                   7 
 39 Smith, Matthew         North Point High         58.99                   8 
 40 Marquez, Tony          Bishop Ireton            59.28                   5 
 41 Lang, Joey             Westfield                59.69                   4 
 42 Henderson, Randall     Lake Braddock          1:01.50                   8 
 43 Knight, Jevon          The Pride              1:02.88                   9 
 44 Jones, Vince           North Point High       1:04.33                   9 
 45 Stewart, Michael       The Pride              1:09.73                   9 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        1:57.69  AAA
        1:58.90  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Hogan, Mark            Centreville            1:58.71 NREG               10  
  2 Sagar, Robert          Bishop Ireton          1:59.58                     8  
  3 Kadasi, Laith          Oakton                 2:02.16                     6  
  4 Edwards, Kyle          Brentsville            2:03.12                     4  
  5 Treweek, Ben           Tjhs                   2:03.16                     2  
  6 Honan, Stephen         W. T. Woodson HS       2:03.47                     1  
  7 Miller, Daniel         Magruder               2:04.48                  
  8 Colyer, Sean           Tjhs                   2:04.74                  
  9 Duke, Tyler            W. T. Woodson HS       2:05.07                  
 10 Eiseman, Phillip       West Potomac           2:05.28                  
 11 Yousuf, Mohammed       Edison                 2:05.50                  
 12 Ward, Carter           Gonzaga                2:05.87                  
 13 Howick, Ryan           Lake Braddock          2:05.96                  
 14 D'Alessio, David       Northwest              2:06.30                  
 15 LoRusso, Joe           Oakton                 2:06.83                  
 16 Fielding, Russel       Oakton                 2:06.92                  
 17 Rivero, Kevin          Bishop Ireton          2:07.12                  
 18 Kline, Paul            Brentsville            2:08.12                  
 19 Williams, Joey         Tabb HS                2:08.90                  
 20 Creaven, Michael       Edison                 2:09.45                  
 21 Weiskopf, Bryant       Westfield              2:09.77                  
 22 Denning, Warren        Yorktown               2:10.04                  
 23 Balogh, Will           Tabb HS                2:10.81                  
 23 Pagan, Franklin        West Potomac           2:10.81                  
 25 Bohannon, Paul         Yorktown               2:12.32                  
 26 Bent, Alex             Westfield              2:12.75                  
 27 Paster, Ethan          Fairfax High Sch       2:12.90                  
 28 Hoggle, Chad           Northwest              2:13.39                  
 29 Kohy, Babur            Chantilly              2:14.08                  
 30 Devolites, Sean        SLHS                   2:14.69                  
 31 Renick, Ollie          Fauquier High Sc       2:15.07                  
 32 Chasler, Ian           Magruder               2:15.72                  
 33 Giorgis, Matt          Herndon Track          2:16.95                  
 33 Holton, Michael        Chantilly              2:16.95                  
 35 Baker, John            McLean                 2:16.99                  
 36 Claude, Nick           Langley                2:17.40                  
 37 Allen, Chris           SLHS                   2:19.16                  
 38 Wilson, James          Riverdale Baptis       2:20.02                  
 39 Horne, Charles         Paul VI                2:21.65                  
 40 McKissack, Randall     North Point High       2:26.94                  
 41 Giordano, Andrew       Langley                2:27.90                  
 42 Khan, Muhamed          Wakefield VA           2:28.10                  
 43 Mata-Fuentes, Chri     Wakefield VA           2:32.46                  
 44 Harris, William        The Pride              2:33.13                  
 45 Johnson, David         The Pride              2:34.73                  
 46 Kim, Dan               Herndon Track          2:35.73                  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        4:23.81  AAA
        4:25.86  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Siragusa, Brad         Chantilly              4:23.17 AAA                10  
  2 Tyson, Chris           Washington-Lee         4:25.81 NREG                8  
  3 Sagar, Robert          Bishop Ireton          4:28.34                     6  
  4 Dockins, Matthew       Westfield              4:32.46                     4  
  5 Komen, James           Tjhs                   4:33.27                     2  
  6 LoRusso, Joe           Oakton                 4:33.78                     1  
  7 McGrail, John          Washington-Lee         4:35.28                  
  8 Nissen, Alex           Oakton                 4:36.75                  
  9 Kelly, Tom             Gonzaga                4:37.03                  
 10 Mason, Tommy           Oakton                 4:38.32                  
 11 Voss, Ted              Lake Braddock          4:39.21                  
 12 Triantos, Alec         Magruder               4:40.00                  
 13 Palmer, Eric           Chantilly              4:41.01                  
 14 Carmichael, Kelly      West Potomac           4:42.43                  
 15 Honan, Stephen         W. T. Woodson HS       4:42.56                  
 16 Chazelle, Raphael      Northwest              4:43.42                  
 17 Bernstein, Aaron       Tjhs                   4:45.80                  
 18 Klevenz, Mike          W. T. Woodson HS       4:45.81                  
 19 Hahn, Adam             J.W. Robinson Se       4:46.02                  
 20 Hill, Tom              Gonzaga                4:46.63                  
 21 Paster, Ethan          Fairfax High Sch       4:46.72                  
 22 Chrisinger, Ben        Fauquier High Sc       4:46.90                  
 23 Mulherin, Will         Tabb HS                4:49.08                  
 24 Jewkes, Nate           Centreville            4:49.13                  
 25 Shaw, Wes              J.W. Robinson Se       4:50.78                  
 26 Marker, Christophe     Yorktown               4:53.15                  
 27 Balogh, Will           Tabb HS                4:53.98                  
 28 Allaway, Robert        Northwest              4:54.45                  
 29 McGinn, Ian            Paul VI                4:54.99                  
 30 Armstrong, Talbot      Fauquier High Sc       4:55.07                  
 31 Tatusko, Joe           Potomac Falls Hi       4:55.41                  
 32 Miracle, Michael       McLean                 4:55.47                  
 33 Herndon, Nick          Bishop Ireton          4:55.71                  
 34 Forrester, VJ          Edison                 4:56.44                  
 35 Porter, Matt           Brentsville            4:56.89                  
 36 Saboe, Dan             Centreville            4:57.21                  
 37 Holman, James          Langley                4:57.37                  
 38 Palmer, Christophe     Chantilly              4:57.99                  
 39 Kremer, Justin         West Potomac           5:00.09                  
 40 Horne, Charles         Paul VI                5:00.44                  
 41 Hull, Kris             Brentsville            5:01.40                  
 42 Ward, Ben              Magruder               5:01.53                  
 43 Tyan, Mark             O'Connell              5:02.67                  
 44 Cimino, Curtis         Westfield              5:03.80                  
 45 Malloy, Billy          O'Connell              5:03.85                  
 46 Jarvis, Andrew         O'Connell              5:13.33                  
 47 Holton, Brian          Potomac Falls Hi       5:14.37                  
 48 Newlon, Josh           Herndon Track          5:16.51                  
 49 Burkart, Andrew        SLHS                   5:16.68                  
 50 Fiorio, Lukas          Edison                 5:17.45                  
 51 Stafford, Ross         Good Counsel           5:19.85                  
 52 Umanzor-Alverez, J     Wakefield VA           5:22.40                  
 53 Jassal, Akash          Langley                5:25.44                  
 54 Oudeimans, Robert      McLean                 5:34.80                  
 55 Garten, Brandon        Herndon Track          5:55.51                  
 56 Hill, Kentrell         The Pride              5:59.43                  
 57 Harris, William        The Pride              6:13.63                  
 
Boys 1600 Meter Run frosh Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Degfae, Leoule               Edison                 4:43.86    10  
  2 Degfae, Tihut                Edison                 4:45.45     8  
  3 Hendricks, Brian             Oakton                 4:46.85     6  
  4 Weil, Chris                  Oakton                 4:47.41     4  
  5 Miller, Alex                 W. T. Woodson HS       4:47.61     2  
  6 Gates, Logan                 Tjhs                   4:47.83     1  
  7 Hendricks, Neal              Oakton                 4:50.76  
  8 Roy, Matt                    Lake Braddock          4:53.63  
  9 Berman, Jared                J.W. Robinson Se       4:55.32  
 10 Van Luling, Todd             Herndon Track          4:55.72  
 11 Burress, Grant               Brentsville            4:55.92  
 12 Mathews, Andrew              Herndon Track          4:56.36  
 13 Davis, Michael               W. T. Woodson HS       4:57.29  
 14 Steen, Stuart                J.W. Robinson Se       4:57.77  
 15 Witko, Alex                  Tjhs                   5:02.94  
 16 Carr, Thomas                 Langley                5:05.40  
 17 Cruz, John                   Lake Braddock          5:05.65  
 18 Fortes, Quintin              SLHS                   5:05.92  
 19 Mott, Andrew                 Potomac Falls Hi       5:06.80  
 20 Canatsey, Jack               Westfield              5:09.56  
 21 Dehnbostel, Jacques          Potomac Falls Hi       5:10.66  
 22 Bever, Wilson                Chantilly              5:11.38  
 23 Feehan, Justin               Westfield              5:14.84  
 24 Bohlen, Hunter               Langley                5:17.67  
 25 Kinston, Dee                 Edison                 5:18.39  
 26 Murphy, James                West Potomac           5:18.74  
 27 Soyka, John                  West Potomac           5:21.04  
 28 Zulick, Andrew               Chantilly              5:21.07  
 29 Gramstad, Ethan              Chantilly              5:23.49  
 30 Sullivan, David              Good Counsel           5:25.77  
 31 Bobar, Kevin                 Good Counsel           5:38.95  
 32 Santangelo, Joseph           Northwest              5:39.26  
 33 Petroff, Chris               Bishop Ireton          5:39.97  
 34 Santangelo, Joshua           Northwest              5:40.31  
 35 O'Brien, Dylan               North Point High       5:40.39  
 36 Herold, Kevin                North Point High       5:40.41  
 37 Budimir, David               Yorktown               5:47.53  
 38 Nicoll, David                Fairfax High Sch       5:59.73  
 39 Kelly, Brian                 Fairfax High Sch       5:59.77  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        9:38.25  AAA
        9:45.33  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Siragusa, Brad         Chantilly              9:20.68 AAA                10  
  2 Wetzel, Rob            Archbishop Spald       9:30.19 AAA                 8  
  3 DeVar, Frank           West Potomac           9:37.31 AAA                 6  
  4 Chandler, Matt         Gonzaga                9:44.04 NREG                4  
  5 Werner, Max            Potomac Falls Hi       9:50.39                     2  
  6 Sagar, Matt            Bishop Ireton          9:50.48                     1  
  7 Bernal, Jon            Oakton                 9:57.15                  
  8 Kelly, Tom             Gonzaga                9:58.11                  
  9 McHale, Dan            J.W. Robinson Se       9:59.18                  
 10 Saunders, Matt         Oakton                10:00.09                  
 11 Chrisinger, Ben        Fauquier High Sc      10:01.71                  
 12 McHugh, Aiden          Tjhs                  10:06.17                  
 13 Maxfield, Scott        Oakton                10:09.80                  
 14 Singh, Hersh           Tjhs                  10:11.92                  
 15 Mulherin, Will         Tabb HS               10:12.40                  
 16 Truschel, Eric         Brentsville           10:12.59                  
 17 Palmer, Eric           Chantilly             10:14.30                  
 18 Davis, James           McLean                10:14.83                  
 19 Jewkes, Nate           Centreville           10:15.44                  
 20 Browning, Stephen      Washington-Lee        10:15.51                  
 21 Grosicki, Greg         W. T. Woodson HS      10:16.96                  
 22 Watts, Luke            Brentsville           10:17.51                  
 23 Villiva, Alec          Lake Braddock         10:18.38                  
 24 Wester, Martin         J.W. Robinson Se      10:19.06                  
 25 Gurney, Peter          Washington-Lee        10:26.37                  
 26 Eickel, Ryan           Northwest             10:28.06                  
 27 Galis, Emilio          Magruder              10:30.54                  
 28 Cencula, Kevin         Magruder              10:33.82                  
 29 Miller, Jay            W. T. Woodson HS      10:34.30                  
 30 McMahon, Matthew       Westfield             10:39.82                  
 31 LeGros, Pete           Fairfax High Sch      10:39.87                  
 32 McDermott, Ian         Good Counsel          10:51.01                  
 33 Allen, Chris           SLHS                  10:57.19                  
 34 Clarke, Andrew         Potomac Falls Hi      10:57.72                  
 35 Mello, Fernando        Westfield             10:59.62                  
 36 Gummo, Nick            Northwest             11:00.58                  
 37 McCaffrey, Conor       Langley               11:01.90                  
 38 Frankel, Max           Fauquier High Sc      11:02.75                  
 39 Trissell, Brian        Herndon Track         11:02.90                  
 40 Bridgham, Ross         Lake Braddock         11:03.03                  
 41 O'Shea, James          Edison                11:03.61                  
 42 Goldman, Brian         McLean                11:06.79                  
 43 Chisholm, Michael      Langley               11:21.06                  
 44 Beaton, Nate           Centreville           11:42.71                  
 45 Vaccaro, Stephen       Bishop Ireton         12:03.47                  
 46 Schindel, Joseph       North Point High      12:21.88                  
 47 Mufti, Waleed          Chantilly             12:40.19                  
 48 Kada, Andrew           Yorktown              12:41.83                  
 49 Czuijko, Steve         Good Counsel          12:41.99                  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          15.24  AAA
          15.86  NREG
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Ruffin, Markcus              Northwest                15.97Q                  5 
  2 Titcombe, Dada               Edison                   16.38Q                  6 
  3 Gardner, Nathan              J.W. Robinson Se         16.52Q                  4 
  4 Hagelin, Nicholas            Yorktown                 16.71Q                  1 
  5 Ahmed, Azhar                 Potomac Falls Hi         17.68Q                  2 
  6 Patterson, Chris             Northwest                17.73Q                  3 
  7 Swinson, Stephen             Riverdale Baptis         16.06q                  5 
  8 Obcemea, Andrew              Herndon Track            17.05q                  1 
  9 Day, Ryan                    Westfield                17.12q                  6 
 10 Cumberbatch, Oswald          Chantilly                17.82q                  3 
 11 Joslyn, Maxwell              SLHS                     17.82q                  4 
 12 Collins, Joseph              Gonzaga                  17.99q                  6 
 13 Nichols, Marc                Bishop Ireton            18.21                   2 
 14 Santano, Michael             Lake Braddock            18.24                   6 
 15 Parker, Matt                 Paul VI                  18.27                   3 
 16 Lauchengco, Dominic          Chantilly                18.35                   5 
 17 Tracy, Robbie                Tjhs                     18.43                   1 
 18 Thompson, Brian              SLHS                     18.45                   6 
 19 Herrity, Robert              Chantilly                18.46                   5 
 20 Dixon, Damon                 Langley                  18.51                   2 
 21 Jordan, Alphonso             Fauquier High Sc         18.57                   4 
 22 Custodio, Ezechiel           Brentsville              18.81                   5 
 23 Lin, Jon                     Langley                  19.00                   1 
 24 Casey, Mike                  Tjhs                     19.00                   3 
 25 Shaw, Ian                    Brentsville              19.02                   1 
 26 Arzbe, Brandon               Good Counsel             19.71                   5 
 27 Davis, Appache               Wakefield VA             19.78                   4 
 28 Cooksey, Paul                West Potomac             19.81                   2 
 29 Ward, Antone                 Fauquier High Sc         19.95                   4 
 30 O'Donnell, Daniel            J.W. Robinson Se         20.04                   4 
 31 Roller, John                 Oakton                   22.00                   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================================
          15.24  AAA
          15.86  NREG
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
Finals
  1 Ruffin, Markcus        Northwest                15.75 NREG              1   10  
  2 Swinson, Stephen       Riverdale Baptis         15.87                   1    8  
  3 Gardner, Nathan        J.W. Robinson Se         16.01                   1    6  
  4 Hagelin, Nicholas      Yorktown                 16.28                   1    4  
  5 Titcombe, Dada         Edison                   16.35                   1    2  
  6 Cumberbatch, Oswal     Chantilly                16.83                   2    1  
  7 Day, Ryan              Westfield                16.85                   2 
  8 Obcemea, Andrew        Herndon Track            17.08                   1 
  9 Joslyn, Maxwell        SLHS                     17.08                   2 
 10 Patterson, Chris       Northwest                17.20                   2 
 11 Ahmed, Azhar           Potomac Falls Hi         18.46                   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================================
          40.31  AAA
          41.58  NREG
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Henry, Ryan            Edison                   40.87 NREG              1   10  
  2 Putman, Tyrone         Gonzaga                  41.23 NREG              1    8  
  3 Parker, Matt           Paul VI                  42.13                   7    6  
  4 Meyers, AC             J.W. Robinson Se         42.42                   4    4  
  5 Cumberbatch, Oswal     Chantilly                42.73                   4    2  
  6 Ruffin, Markcus        Northwest                42.92                   1    1  
  7 Biggers, Managi        Northwest                43.20                   3 
  8 Nichols, Marc          Bishop Ireton            43.27                   3 
  9 Swinson, Stephen       Riverdale Baptis         43.29                   8 
 10 Rivera, Frank          Edison                   43.92                   3 
 11 Jordan, Alphonso       Fauquier High Sc         44.09                   5 
 12 Lauchengco, Domini     Chantilly                44.19                   1 
 13 Scott, Christopher     Chantilly                44.27                   5 
 14 Tracy, Robbie          Tjhs                     44.54                   3 
 15 Myers, Jordan          Good Counsel             44.62                   4 
 16 Custodio, Ezechiel     Brentsville              44.68                   5 
 17 Matthiessen, Scott     J.W. Robinson Se         44.88                   4 
 18 markey, johnny         SLHS                     44.92                   3 
 19 Joslyn, Maxwell        SLHS                     45.01                   3 
 20 Santano, Michael       Lake Braddock            45.08                   2 
 21 Obcemea, Andrew        Herndon Track            45.09                   5 
 22 Ward, Antone           Fauquier High Sc         45.15                   4 
 23 Hale, Eddie            W. T. Woodson HS         45.44                   6 
 24 Day, Ryan              Westfield                45.46                   2 
 25 Hedrick, Jacob         Lake Braddock            45.66                   2 
 26 Moorman, Gerard        W. T. Woodson HS         45.92                   1 
 27 Shaw, Ian              Brentsville              45.96                   5 
 28 Davis, Appache         Wakefield VA             46.02                   6 
 29 Salvador, Mark         Good Counsel             46.26                   7 
 30 Lee, John              Tjhs                     46.63                   5 
 31 Palmer, Chris          Herndon Track            46.66                   6 
 32 Dixon, Damon           Langley                  46.75                   7 
 33 Cooksey, Paul          West Potomac             47.25                   7 
 34 Motley, Matthew        West Potomac             47.64                   8 
 35 Tindell, David         Potomac Falls Hi         48.13                   6 
 36 Roller, John           Oakton                   52.49                   8 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================================
          43.26  AAA
          44.39  NREG
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Fauquier High School  'A'                       44.01 NREG              1   10  
     1) Boyd, John                      2) McNaughton, Ian                
     3) Ward, Antoine                   4) Parker, Chip                   
  2 South Lakes High School  'A'                    44.03 NREG              1    8  
     1) itoka, gabe                     2) markey, johnny                 
     3) Stevenson, Kyle                 4) konate, tony                   
  3 Centreville High School  'A'                    44.51                   1    6  
     1) Dohse, Cameron                  2) Mbawuike, Pascal               
     3) Williams, Brandon               4) Snead, Brandon                 
  4 Tabb High School  'A'                           45.39                   2    4  
     1) Daly, Jonathan                  2) Junchaya, Vaughn               
     3) Pfaehler, Jon                   4) Taylor, Dominik                
  5 Herndon Track  'A'                              45.53                   2    2  
     1) Conaway, Justin                 2) Thompson, Chris                
     3) Fajobi, Jide                    4) Headen, Jeremiah               
  6 Riverdale Baptist School  'A'                   45.58                   1    1  
     1) Jackson, Matthew                2) Lancaster, Gabriel             
     3) Fletcher, Alexander             4) Anderson, Mike                 
  7 Chantilly HS  'A'                               45.65                   2 
     1) Cumberbatch, Omar               2) Highsmith, Jarel               
     3) Ray, Dustin                     4) Urrutia, Raymond               
  8 West Potomac High School  'A'                   46.27                   1 
     1) Weathers, Deondre               2) Johnson, Donte                 
     3) Hardie, Neal                    4) Doku, Peter                    
  9 Brentsville  'A'                                46.46                   3 
     1) Johnson, Phillip                2) Wright, Collin                 
     3) Spinks, Chris                   4) Fisher, Jamie                  
 10 Bishop Ireton  'A'                              46.76                   3 
     1) Joseph, Jorel                   2) Curry, Ray                     
     3) Dean, Tim                       4) Joseph, Justin                 
 11 Potomac Falls High School  'A'                  46.80                   2 
     1) Logan, David                    2) Nelson, Andrew                 
     3) Bennett, Daniel                 4) Richards, Kevin                
 12 W. T. Woodson HS  'A'                           47.02                   3 
     1) Moorman, Gerard                 2) Montgomery, Justin             
     3) Piccolo, Dan                    4) Sweeney, Michael               
 13 North Point High School  'A'                    47.37                   5 
     1) Julian, Tristan                 2) Benton, Tristan                
     3) Dupree, Andre                   4) Henderson, Brandon             
 14 J.W. Robinson Secondary  'A'                    47.48                   3 
     1) Meyers, AC                      2) Kwarteng, Asare                
     3) Adams, Omar                     4) Rolince, Mike                  
 15 Good Counsel Falcons  'A'                       47.53                   4 
 16 Westfield High School  'A'                      47.73                   2 
     1) Obungu, Brian                   2) West, Philip                   
     3) Wang, Kevin                     4) Tabot, Steven                  
 17 Thomas Jefferson High School  'A'               47.84                   2 
     1) Hooper, Richard                 2) Liu, Stanley                   
     3) Nguyen, Duy                     4) Luu, Brian                     
 18 Fairfax High School  'A'                        48.16                   5 
     1) Browning, Joshua                2) Daluz, Derek                   
     3) Tashjian, Phillip               4) Thomas, Odwani                 
 19 Northwest High School  'A'                      48.19                   4 
     1) Burton, Chuck                   2) Jackson-Mills, Brandon         
     3) Boatang, Dean                   4) Rooths, Kevin                  
 20 Oakton High School  'A'                         48.63                   3 
     1) Straton, JC                     2) Daniels, Tim                   
     3) Bennett, Scott                  4) Gleich, Dustin                 
 21 Colonel Zadok Magruder High Sc  'A'             48.98                   4 
     1) Comfort, Lucas                  2) Edwards, Keine                 
     3) Newman, Sam                     4) Mitchell, Sam                  
 22 Wakefield High School  'A'                      50.06                   5 
     1) Ashraf, Imran                   2) Graham, Sean                   
     3) Palma, Santos                   4) Cadag, Julius                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================================
        3:24.33  AAA
        3:29.05  NREG
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Centreville High School  'A'                  3:32.84                   1   10  
     1) Dohse, Cameron                  2) Mbawuike, Pascal               
     3) Snead, Brandon                  4) Hogan, Mark                    
  2 Chantilly HS  'A'                             3:33.78                   1    8  
     1) Russo, John                     2) Parrell, John                  
     3) Highsmith, Jarel                4) Cumberbatch, Omar              
  3 Edison High School  'A'                       3:35.83                   1    6  
     1) Yousuf, Mohammed                2) Rivera, Frank                  
     3) Jackson, Joe                    4) Titcombe, Dada                 
  4 J.W. Robinson Secondary  'A'                  3:36.45                   2    4  
     1) Giorgiani, Robbie               2) Kwarteng, Asare                
     3) Price, Byron                    4) Adams, Omar                    
  5 Tabb High School  'A'                         3:38.61                   2    2  
     1) Junchaya, Vaughn                2) Taylor, Dominik                
     3) Morrison, Joshua                4) Traylor, Chris                 
  6 Potomac Falls High School  'A'                3:39.49                   2    1  
     1) Ferguson, Adam                  2) Bennett, Daniel                
     3) Ferguson, Doug                  4) Richards, Kevin                
  7 Northwest High School  'A'                    3:41.36                   2 
     1) Onuigbo, Chris                  2) Volpe, Josh                    
     3) Jackson-Mills, Brandon          4) Ruffin, Markcus                
  8 Bishop Ireton  'A'                            3:42.39                   3 
     1) Nichols, Marc                   2) Rodriguez, Andrew              
     3)                                 4) Joseph, Justin                 
  9 Good Counsel Falcons  'A'                     3:45.60                   1 
 10 Lake Braddock High School  'A'                3:45.69                   2 
     1) Howick, Ryan                    2) Santano, Michael               
     3) Murphy, Ian                     4) McGrath, Jon                   
 11 Riverdale Baptist School  'A'                 3:45.98                   1 
     1) Ammons, Brandon                 2) Lancaster, Gabriel             
     3) Jackson, Matthew                4) Swinson, Stephen               
 12 Herndon Track  'A'                            3:46.18                   3 
     1) Green, Russell                  2) Heintz, Matt                   
     3) Morrow, Aloysha                 4) Palmer, Chris                  
 13 Westfield High School  'A'                    3:49.80                   3 
     1) Lang, Joey                      2) Jennelle, Tyler                
     3) Obungu, Brian                   4) White, Roland                  
 14 W. T. Woodson HS  'A'                         3:51.66                   4 
     1) Lobb, Matt                      2) Piccolo, Dan                   
     3) Mukai, Thomas                   4) Duke, Tyler                    
 15 Langley High School  'A'                      4:01.48                   4 
     1) Evans, Matt                     2) Hazard, Kiefer                 
     3) Laws, Aaron                     4) Robbins, Erik                  
 16 Oakton High School  'A'                       4:01.57                   4 
     1) Gleich, Dustin                  2) Gleich, Derek                  
     3) Graff, Eric                     4) Bennett, Scott                 
 17 North Point High School  'A'                  4:02.41                   4 
     1) Smith, Matthew                  2) Meadows, Phillip               
     3) Julian, Tristan                 4) Benton, Tristan                
 18 Fairfax High School  'A'                      4:06.89                   4 
     1) Charney, Tom                    2) Daluz, Derek                   
     3) Mendoza, Alex                   4) Tashjian, Phillip              
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        8:04.17  AAA
        8:13.67  NREG
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Edison High School  'A'                       8:10.85 NREG               10  
     1) Degfae, Leoule                  2) Degfae, Tihut                  
     3) Belkoski, David                 4) Yousuf, Mohammed               
  2 Oakton High School  'A'                       8:11.39 NREG                8  
     1) Kroetch, Matt                   2) Kadasi, Laith                  
     3) Nissen, Alex                    4) Mason, Tommy                   
  3 Colonel Zadok Magruder High Sc  'A'           8:36.30                     6  
     1) Miller, Daniel                  2) Tranamil, Rodrigo              
     3) Lopez, Alfredo                  4) Chasler, Ian                   
  4 Northwest High School  'A'                    8:40.80                     4  
     1) D'Alessio, David                2) Newby, Thomas                  
     3) Hoggle, Chad                    4) Volpe, Josh                    
  5 Thomas Jefferson High School  'A'             8:43.32                     2  
     1) Rathi, Viney                    2) Stephens, Robert               
     3) Brown, Kevin                    4) Williamson, Wesley             
  6 Potomac Falls High School  'A'                8:50.51                     1  
     1) Holton, Brian                   2) Tatusko, Joe                   
     3) Werner, Max                     4) Clarke, Andrew                 
  7 Good Counsel Falcons  'A'                     8:54.62                  
  8 Westfield High School  'A'                    8:55.51                  
     1) Plummer, Nick                   2) Rupert, Adam                   
     3) Cimino, Curtis                  4) McMahon, Matt                  
  9 Centreville High School  'A'                  8:58.28                  
     1) Schmidt, Mike                   2) Epps, Kenny                    
     3) Saboe, Dan                      4) Ho, David                      
 10 Langley High School  'A'                      9:04.00                  
     1) Carr, Thomas                    2) Claude, Nick                   
     3) Chopra, Arjun                   4) Holman, James                  
 11 Gonzaga College High School  'A'              9:04.23                  
     1) Wallace, Brendan                2) Turner, Kris                   
     3) James, Max                      4) Kerrigan, Mike                 
 12 Fauquier High School  'A'                     9:07.96                  
     1) Renick, Ollie                   2) Armstrong, Talbot              
     3) Taggart, David                  4) Frankel, Max                   
 13 Lake Braddock High School  'A'                9:24.09                  
     1) Cruz, John                      2) Smedley, Eric                  
     3) Roy, Matt                       4) McGrath, Jon                   
 14 Riverdale Baptist School  'A'                 9:29.37                  
     1) Ammons, Brandon                 2) Swinson, Matthew               
     3) Barnes, Steven                  4) Wilson, James                  
 15 Chantilly HS  'A'                             9:43.62                  
     1) Clelland, Mark                  2) Romano, Nicholas               
     3) Mufti, Waleed                   4) Bever, Wilson                  
 16 Herndon Track  'A'                           10:00.12                  
     1) Craft, Greg                     2) Williams, Nate                 
     3) Trissell, Brian                 4) Garten, Brandon                
 17 North Point High School  'A'                 10:07.66                  
     1) McKissack, Randall              2) O'Brien, Dylan                 
     3) Porter, Phillip                 4) Herold, Kevin                  
 18 Fairfax High School  'A'                     10:42.33                  
     1) Kelly, Brian                    2) Nicoll, David                  
     3) Sisson, Will                    4) Khandelwal, Anirudf            
 
Boys Distance Medley Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Northwest High School  'A'                         11:03.84    10  
     1) D'Alessio, David                2) Redding, Kris                  
     3) Volpe, Josh                     4) Chazelle, Raphael              
  2 Gonzaga College High School  'A'                   11:07.69     8  
     1) Shields, Evan                   2) Johnston, Alex                 
     3) Turner, Kris                    4) Chandler, Matt                 
  3 Bishop Ireton  'A'                                 11:17.48     6  
     1) Sagar, Matt                     2) Rodriguez, Andrew              
     3) Rivero, Kevin                   4) Herndon, Nick                  
  4 Colonel Zadok Magruder High Sc  'A'                11:29.04     4  
     1) Cencula, David                  2) Tranamil, Rodrigo              
     3) Miller, Daniel                  4) Ward, Ben                      
  5 W. T. Woodson HS  'A'                              11:42.91     2  
     1) McBride, Daniel                 2) Salt, Eliot                    
     3) Caldwell, Mike                  4) Miller, Jay                    
  6 West Potomac High School  'A'                      11:44.78     1  
     1) Pagan, Franklin                 2) Devar, Paul                    
     3) DeVar, Frank                    4) DeRose, Christopher            
  7 Chantilly HS  'A'                                  11:54.61  
     1) Palmer, Christopher             2) Scott, Christopher             
     3) Holton, Michael                 4) Kohy, Babur                    
  8 Brentsville  'A'                                   12:05.90  
     1) Edwards, Kyle                   2) Karanth, Rahul                 
     3) Harris, Tony                    4) Ulisse, Joey                   
  9 Good Counsel Falcons  'A'                          12:17.31  
 10 Edison High School  'A'                            12:18.51  
     1) Fiorio, Lukas                   2) Jones, Rashad                  
     3) Sanchez, Francisco              4) O'Shea, James                  
 11 Herndon Track  'A'                                 12:26.81  
     1) Williams, Nate                  2) Morrow, Aloysha                
     3) Lange, Gareth                   4) Newlon, Josh                   
 12 Langley High School  'A'                           12:44.37  
     1) Baughan, David                  2) Brassell, Chris                
     3) Schadoff, Stephen               4) Bohlen, Hunter                 
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================================
        6-02.00  AAA
        6-00.00  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ruffin, Markcus        Northwest              6-04.00 AAA                10  
  2 Allison, Phil          Centreville            6-00.00 NREG                8  
  3 Patterson, Chris       Northwest              5-10.00                     6  
  4 Rolince, Mike          J.W. Robinson Se      J5-10.00                     4  
  5 Lewis, David           Fauquier High Sc       5-08.00                     2  
  6 Alex, Grant            Centreville           J5-08.00                     0.5
  6 England, Marcus        West Potomac          J5-08.00                     0.5
  8 Lauchengco, Domini     Chantilly             J5-08.00                  
  9 Gillespie, Callan      Good Counsel          J5-08.00                  
 10 Hegel, Kevin           McLean                 5-06.00                  
 10 Dixon, Damon           Langley                5-06.00                  
 10 Pulford, Matt          Good Counsel           5-06.00                  
 10 Adams, Omar            J.W. Robinson Se       5-06.00                  
 10 Murphy, Q.             Brentsville            5-06.00                  
 10 Jaskot, John           Tjhs                   5-06.00                  
 10 Parker, Chip           Fauquier High Sc       5-06.00                  
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================================
       13-00.00  AAA
       12-05.00  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Uhler, John            Fauquier High Sc      12-06.00 NREG               10  
  2 Lauchengco, Domini     Chantilly            J12-06.00 NREG                8  
  3 Totoiu, Alex           T. C. Williams S      11-06.00                     6  
  4 Harris, William        Yorktown             J11-06.00                     3  
  4 Clark, Thomas          T. C. Williams S     J11-06.00                     3  
  6 Day, Ryan              Westfield            J11-06.00                     1  
  7 Brouder, Graham        J.W. Robinson Se      11-00.00                  
  8 Jones, Brian           Oakton                10-06.00                  
  8 McGrath, Jon           Lake Braddock         10-06.00                  
 10 Chisholm, Michael      Langley              J10-06.00                  
 11 Baerenz, Joe           Tjhs                  10-00.00                  
 12 McCaffrey, Conor       Langley              J10-00.00                  
 13 Sun, Wesley            Chantilly            J10-00.00                  
 14 Marut, Kenny           W. T. Woodson HS       9-06.00                  
 15 Louie, Philip          W. T. Woodson HS      J9-06.00                  
 16 Saracena, Nick         SLHS                   9-00.00                  
 17 Burkart, Andrew        SLHS                  J9-00.00                  
 18 Sun, Curtis            Chantilly              8-06.00                  
 18 Charney, Tom           Fairfax High Sch       8-06.00                  
 20 Baynes, Kevin          Westfield             J8-06.00                  
 
Boys Long Jump Varsity
=======================================================================================
       22-03.00  AAA
       20-08.75  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Baldwin, Ed            Edison                21-03.75 NREG               10  
  2 Williams, Brandon      Centreville           21-01.00 NREG                8  
  3 Fajobi, Jide           Herndon Track         20-06.00                     6  
  4 Brown, Corey           Fauquier High Sc      20-04.75                     4  
  5 Rolince, Mike          J.W. Robinson Se      19-11.50                     2  
  6 Benton, Tristan        North Point High      19-11.00                     1  
  7 England, Marcus        West Potomac          19-09.00                  
  8 Kwarteng, Asare        J.W. Robinson Se      19-08.00                  
  9 Williams, PJ           Edison                19-07.50                  
 10 Luu, Brian             Tjhs                  19-07.00                  
 11 Andreas, Epps          Centreville           19-06.75                  
 12 Hagelin, Nicholas      Yorktown              19-06.00                  
 13 Moses, Tony            Riverdale Baptis      19-03.50                  
 14 Taylor, Dominik        Tabb HS               19-03.00                  
 15 Parker, Chip           Fauquier High Sc      19-02.00                  
 16 Gillespie, Callan      Good Counsel          19-01.00                  
 17 Wang, Kevin            Westfield             18-11.75                  
 18 Stevenson, Kyle        SLHS                  18-11.50                  
 19 Hardie, Neal           West Potomac          18-10.75                  
 20 Wu, James              W. T. Woodson HS      18-09.00                  
 21 Green, Russell         Herndon Track         18-08.25                  
 22 Ahmed, Azhar           Potomac Falls Hi      18-04.50                  
 23 Lauchengco, Domini     Chantilly             18-02.00                  
 24 Joslyn, Maxwell        SLHS                  18-01.00                  
 25 Day, Ryan              Westfield             17-11.50                  
 26 Lin, Jon               Langley               17-11.00                  
 26 Thornberry, Willia     Gonzaga               17-11.00                  
 28 Dixon, Damon           Langley               17-10.75                  
 29 Bynum, Blake           Bishop Ireton         17-06.50                  
 30 Cortes, Ross           Yorktown              17-04.00                  
 31 Santano, Michael       Lake Braddock         16-08.50                  
 32 Fletcher, Alexande     Riverdale Baptis      16-05.75                  
 33 Browning, Joshua       Fairfax High Sch      16-01.75                  
 34 Arzbe, Brandon         Good Counsel          15-07.00                  
 35 Daluz, Derek           Fairfax High Sch      15-00.75                  
 36 Curly, Chris           Gonzaga               12-04.00                  
 
Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       45-07.00  AAA
       42-05.00  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Titcombe, Dada         Edison                45-07.00 AAA                10  
  2 Baldwin, Ed            Edison                44-02.50 NREG                8  
  3 Hedrick, Jacob         Lake Braddock         43-02.75 NREG                6  
  4 Luu, Brian             Tjhs                  42-09.75 NREG                4  
  5 Rolince, Mike          J.W. Robinson Se      42-07.25 NREG                2  
  6 Kwarteng, Asare        J.W. Robinson Se      41-09.50                     1  
  7 Fajobi, Jide           Herndon Track         41-08.50                  
  8 Parker, Chip           Fauquier High Sc      41-06.50                  
  9 Ahmed, Azhar           Potomac Falls Hi      40-00.75                  
 10 Thomas, Odwani         Fairfax High Sch      39-01.00                  
 11 James, Ronald          Centreville           38-10.50                  
 12 Hagelin, Nicholas      Yorktown              38-08.50                  
 13 Ruffin, Emanuel        Northwest             38-03.75                  
 13 Chin, Andrew           Lake Braddock         38-03.75                  
 15 Wu, James              W. T. Woodson HS      37-08.50                  
 16 Kuate Konga, Keeve     McLean                37-06.75                  
 17 Hegel, Kevin           McLean                37-06.00                  
 18 Thornberry, Willia     Gonzaga               37-03.00                  
 19 Dixon, Damon           Langley               37-02.50                  
 19 Goley, Alex            Northwest             37-02.50                  
 21 Bynum, Blake           Bishop Ireton         36-08.75                  
 22 Lewis, David           Fauquier High Sc      36-08.25                  
 23 Liu, Stanley           Tjhs                  36-07.75                  
 24 Swinson, Matthew       Riverdale Baptis      34-09.00                  
 25 Pulford, Matt          Good Counsel          34-02.50                  
 26 Cortes, Ross           Yorktown              33-08.75                  
 27 Jacquet, Dimitry       Brentsville           33-06.75                  
 28 Brown, Chris           Good Counsel          32-11.25                  
 29 Ward, Keiran           Riverdale Baptis      32-04.50                  
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================================
       51-11.00  AAA
       47-01.75  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Clark, Devan           Edison                52-05.50 AAA                10  
  2 Kuuttila, Karri        McLean                47-01.50                     8  
  3 Matheny, Dan           Paul VI               46-09.25                     6  
  4 Humphreys, Tom         Centreville           45-09.50                     4  
  5 Nothaft, Frank         Tjhs                  45-02.75                     2  
  6 Thomas, Blake          Tjhs                  44-05.50                     1  
  7 Warren, Beau           Centreville           43-05.75                  
  8 McDaniel, JJ           Herndon Track         42-02.00                  
  9 Attard, Mike           J.W. Robinson Se      41-11.50                  
 10 Chen, Matt             Good Counsel          41-07.75                  
 11 Mueller, Travis        W. T. Woodson HS      41-07.50                  
 12 Zagwae, Yemanu         Wakefield VA          41-07.25                  
 13 Ruland, Ty             Westfield             40-11.50                  
 14 Annab, David           Chantilly             40-08.50                  
 14 Butler, Bernard        Edison                40-08.50                  
 16 Fabrizio, Anthony      West Potomac          40-08.00                  
 17 Wilfong, William       Brentsville           40-03.75                  
 18 Romano, Robert         Chantilly             40-02.25                  
 19 Herrera, Daniel        Herndon Track         40-00.00                  
 20 Vereen, Justin         Good Counsel          39-06.00                  
 21 Hamblen, Kyle          SLHS                  39-02.75                  
 22 Bates, Brian           Langley               38-07.25                  
 23 Daniels, Timothy       Potomac Falls Hi      38-04.25                  
 24 Atkinson, Jared        Lake Braddock         38-03.75                  
 25 Lacey II, Michael      Riverdale Baptis      38-01.75                  
 26 Gadway, Cameron        Bishop Ireton         37-10.50                  
 27 cunningham, dan        SLHS                  37-02.00                  
 28 Whearry, Allen         Gonzaga               36-03.00                  
 29 Thompson, Randle       Riverdale Baptis      36-02.75                  
 30 Worland, Scott         Langley               35-08.25                  
 31 Jordan, John           West Potomac          34-09.00                  
 32 Dupree, Andre          North Point High      34-04.00                  
 33 Kourey, Brett          Westfield             34-03.50                  
 34 Morgan, Kyle           Potomac Falls Hi      34-01.50                  
 34 Dennison, Kirk         W. T. Woodson HS      34-01.50                  
 36 Prosack, Chris         J.W. Robinson Se      33-02.75                  
 37 Nguyen, Billy          Lake Braddock         32-09.75                  
 38 Oyekoya, Samuel        Gonzaga               32-03.00                  
 39 Yazdanpanah, Koros     Wakefield VA          32-01.50                  
 40 Pitts, Eddie           Bishop Ireton         31-11.00                  
 41 McQuillen, Alec        Fauquier High Sc      31-04.25                  
 42 Eastlak, Bryan         Magruder              31-00.75                  
 43 Griffen, Steven        Fauquier High Sc      29-06.00                  
 44 Gritz, Michael         Fairfax High Sch      28-06.00                  
 44 Jones, Trevonne        North Point High      28-06.00                  
 46 Covucci, Kevin         Yorktown              27-01.75                  
 
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         148-08  AAA
         136-06  NREG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Clark, Devan           Edison               161-09.00 AAA                10  
  2 Nothaft, Frank         Tjhs                 154-02.00 AAA                 8  
  3 Miller, Colin          Centreville          145-06.00 NREG                6  
  4 Mueller, Travis        W. T. Woodson HS     138-06.00 NREG                4  
  5 Traverso, Peter        Tjhs                 135-07.00                     2  
  6 Zagwae, Yemanu         Wakefield VA         133-11.00                     1  
  7 McDaniel, JJ           Herndon Track        130-03.00                  
  8 Gadway, Cameron        Bishop Ireton        130-02.00                  
  9 Kuuttila, Karri        McLean               130-01.00                  
 10 Matheny, Dan           Paul VI              129-02.00                  
 11 Fabrizio, Anthony      West Potomac         125-07.00                  
 12 Vereen, Justin         Good Counsel         124-11.00                  
 13 cunningham, dan        SLHS                 123-10.00                  
 14 Morgan, Kyle           Potomac Falls Hi     120-02.00                  
 15 Panwala, Jeremy        Tabb HS              117-03.00                  
 16 Jay, Lopez             Herndon Track        116-07.00                  
 17 Wilfong, William       Brentsville          116-00.00                  
 18 Ruland, Ty             Westfield            115-09.00                  
 19 Bates, Brian           Langley              115-04.00                  
 20 Warren, Beau           Centreville          111-02.00                  
 21 Bridges, Damien        J.W. Robinson Se     110-10.00                  
 22 Swett, Phillip         Tabb HS              110-06.00                  
 23 Johns, Alex            Gonzaga              109-10.00                  
 24 Daniels, Timothy       Potomac Falls Hi     108-06.00                  
 25 Lindley, Austin        Lake Braddock        108-01.00                  
 26 McQuillen, Alec        Fauquier High Sc     106-06.00                  
 27 Jordan, John           West Potomac         105-10.00                  
 28 Butler, Bernard        Edison               105-04.00                  
 29 Johnson, Ryan          J.W. Robinson Se     101-08.00                  
 29 Fortes, Quintin        SLHS                 101-08.00                  
 31 Ryberg, David          Northwest            101-02.00                  
 32 Kappler, Jon           Bishop Ireton        101-00.00                  
 33 Yazdanpanah, Koros     Wakefield VA         100-07.00                  
 34 Sandhu, Roop           Westfield            100-05.00                  
 35 Pappas, Andrew         Fauquier High Sc      99-03.00                  
 36 Atkinson, Jared        Lake Braddock         97-05.00                  
 37 Roche, Marcel          Riverdale Baptis      96-03.00                  
 38 Bradley, John          Gonzaga               95-11.00                  
 39 Ruffin, Emanuel        Northwest             94-01.00                  
 40 Albright, Penrose      Chantilly             91-07.00                  
 41 Dupree, Andre          North Point High      91-06.00                  
 42 Chandler, Chad         Brentsville           91-01.00                  
 42 Worland, Scott         Langley               91-01.00                  
 44 Jones, Trevonne        North Point High      88-02.00                  
 45 Thompson, Randle       Riverdale Baptis      86-05.00                  
 46 Gritz, Michael         Fairfax High Sch      83-07.00                  
 47 Eastlak, Bryan         Magruder              83-00.00                  
 48 Lara, Luis             Good Counsel          80-09.00                  
 49 Quetsch, David         Chantilly             67-02.00                  
 50 Covucci, Kevin         Yorktown              64-10.00                  
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Edison High School         100        2) Centreville High School    73.50
    3) Chantilly HS                46        4) Northwest High School      41   
    5) Fauquier High School        30        6) Riverdale Baptist School   27   
    7) Oakton High School          25        8) SOUTH LAKES HIGH SCHOOL    24   
    8) THOMAS JEFFERSON HIGH SCHO  24       10) J.W. Robinson Secondary    23   
   11) Gonzaga College High Schoo  22       12) Bishop Ireton              21   
   13) Tabb High School            14       14) Paul VI Catholic High Sch  12   
   14) Herndon Track               12       16) Washington-Lee High Schoo  10   
   16) Colonel Zadok Magruder Hig  10       18) T. C. Williams Sr. High S   9   
   18) W. T. Woodson HS             9       20) West Potomac High School    8.50
   21) McLean                       8       21) Archbishop Spalding High    8   
   21) Potomac Falls High School    8       24) Yorktown High School        7   
   25) Lake Braddock High School    6       26) Westfield High School       5   
   27) Brentsville                  4       28) North Point High School     1   
   28) Wakefield High School        1          



 


Return to Top

Email | About