MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




QO and Damascus at SV
Seneca Valley HS Home TF Meets History
Hosted By: Seneca Valley
Germantown, Maryland
2012-03-21

Licensed to QW Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/23/2012 08:30 PM
                       QO_DMASS_SV Tri- Meet - 3/21/2012                       
                                 Seneca Valley                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Hook, Aracely                Quince Orcha           13.14      12.91   1 
  2 Adukpo, Genevive             Quince Orcha           13.24      13.34   1 
  3 Kalubyaka, Thabita           Quince Orcha                      13.75   4 
  4 Craig, Juanita               Seneca Valle           14.64      13.90   1 
  5 Mooney, Shyniqus             Seneca Valle           14.74      14.11   1 
  6 Orr, Sasha                   Seneca Valle           15.14      14.24   2 
  7 Dormeyan, Eviecah            Quince Orcha                     x14.27   2 
  8 McLane, Miriah               Seneca Valle                     x14.39   3 
  9 Kamei, Nyenpu-Faith          Seneca Valle                     x14.75   4 
 10 Opoku-Arhin, Kristine        Quince Orcha                     x15.01   2 
 11 Kalubyaka, Vania             Quince Orcha                     x15.08   5 
 11 Dormeyan, Julia              Quince Orcha                     x15.08   5 
 13 Bishop, Sabrina              Quince Orcha                     x15.14   3 
 14 Ritchie, Melia               Quince Orcha                     x15.18   5 
 15 Falade, Anita                Seneca Valle                     x15.19   3 
 16 Cain, Zoey                   Quince Orcha                     x15.39   6 
 17 Dunlap, Bria                 Damascus                          15.46   2 
 18 Jones, Summer                Quince Orcha                     x15.50   3 
 19 Rogers, Abigail              Damascus                          15.63   6 
 20 Parker, Julianne             Quince Orcha                     x15.75   3 
 21 Sandoval, Raquel             Damascus                          15.85   6 
 22 Varney, Sarah                Quince Orcha                     x16.15   6 
 23 Mason, Jordan                Damascus                         x16.20   3 
 24 Gomez, Diana                 Damascus                         x16.32   1 
 25 Kissiedu, Bernice            Quince Orcha                     x16.33   4 
 26 Haupt, Jessica               Damascus                         x16.49   1 
 27 Chulock, Meghan              Quince Orcha                     x16.68   4 
 28 Twyman, Moranda              Seneca Valle                     x17.73   4 
 29 Chen, Jenna                  Quince Orcha                     x18.01   6 
 30 Jordan, Emma                 Damascus                         x18.06   2 
 31 Bagalkotkar, Sandhya         Quince Orcha                     x18.12   5 
 32 Eby, Brandi                  Seneca Valle                     x18.71   5 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Calvin, Lauren               Quince Orcha           28.24      28.19   3 
  2 Adukpo, Genevive             Quince Orcha           28.24      28.55   2 
  3 Craig, Juanita               Seneca Valle           29.94      28.87   1 
  4 McLane, Miriah               Seneca Valle           31.74      29.05   3 
  5 Mooney, Shyniqus             Seneca Valle                      29.12   2 
  6 Kalubyaka, Thabita           Quince Orcha           28.24      29.95   3 
  7 Orr, Sasha                   Seneca Valle                     x30.12   3 
  8 Gaughan, Erin                Damascus                          30.32   7 
  9 Semuskie, Kathryn            Damascus                          30.37   3 
 10 Dormeyan, Eviecah            Quince Orcha                     x30.44   5 
 11 Gary, Erin                   Seneca Valle                     x30.57   1 
 12 Opoku-Arhin, Kristine        Quince Orcha           29.24     x31.03   4 
 13 Sperbeck, Cara               Quince Orcha           30.24     x31.14   2 
 14 Bishop, Sabrina              Quince Orcha                     x31.16   7 
 15 Dormeyan, Julia              Quince Orcha                     x31.70   5 
 16 Kresse, Margo                Quince Orcha           29.24     x31.79   4 
 17 Kamei, Nyenpu-Faith          Seneca Valle                     x31.81   7 
 18 Cain, Zoey                   Quince Orcha                     x31.85   6 
 19 Jones, Summer                Quince Orcha                     x32.55   7 
 20 Kalubyaka, Vania             Quince Orcha                     x32.79   6 
 21 Sandoval, Sophia             Damascus                          32.82   4 
 22 Dunlap, Bria                 Damascus                         x33.22   6 
 23 Sievers, Kathleen            Quince Orcha                     x33.91   6 
 24 Varney, Sarah                Quince Orcha                     x34.45   7 
 25 Sandoval, Raquel             Damascus                         x34.46   7 
 26 Kissiedu, Bernice            Quince Orcha                     x34.54   6 
 27 Chulock, Meghan              Quince Orcha                     x34.55   5 
 28 Parker, Julianne             Quince Orcha                     x34.61   4 
 29 Haupt, Jessica               Damascus                         x35.09   1 
 30 Chen, Jenna                  Quince Orcha                     x36.92   5 
 31 Jordan, Emma                 Damascus                         x38.52   3 
 32 Bagalkotkar, Sandhya         Quince Orcha                     x38.69   4 
 33 Eby, Brandi                  Seneca Valle                     x39.35   5 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McLane, Miriah               Seneca Valle         1:09.54    1:06.18   1 
  2 Calvin, Lauren               Quince Orcha         1:03.14    1:09.03   4 
  3 Sperbeck, Cara               Quince Orcha         1:07.14    1:10.91   1 
  4 Falade, Anita                Seneca Valle         1:16.84    1:11.94   1 
  5 Cain, Zoey                   Quince Orcha                    1:13.82   3 
  6 Kwaloff, Courtney            Damascus                        1:14.07   2 
  7 Bishop, Sabrina              Quince Orcha                   x1:16.11   4 
  8 Potter, Madeline             Quince Orcha         1:17.14   x1:16.52   4 
  9 Kamei, Nyenpu-Faith          Seneca Valle                    1:16.56   2 
 10 Jones, Summer                Quince Orcha                   x1:16.95   3 
 11 Moe, Madison                 Quince Orcha                   x1:19.66   5 
 12 Newlands, Maria              Quince Orcha                   x1:20.01   4 
 13 Roy, Alanah                  Seneca Valle                   x1:20.18   2 
 14 Keenan, Catherine            Quince Orcha         1:10.14   x1:20.45   2 
 15 Robison, Catherine           Quince Orcha                   x1:20.51   4 
 16 Parker, Julianne             Quince Orcha                   x1:21.57   2 
 17 Sievers, Kathleen            Quince Orcha                   x1:21.60   3 
 18 Sandoval, Sophia             Damascus                        1:24.11   3 
 19 Varney, Sarah                Quince Orcha                   x1:25.11   5 
 20 Cloyd, Alicia                Damascus                        1:28.07   1 
 21 Chen, Jenna                  Quince Orcha                   x1:30.15   5 
 22 Bagalkotkar, Sandhya         Quince Orcha                   x1:31.66   3 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schreiber, Regina            Quince Orcha         2:35.00    2:39.89  
  2 Mcmeekin, Mary               Quince Orcha         2:35.00    2:50.00  
  3 Froh, Alaina                 Quince Orcha         2:50.00    2:54.00  
  4 Goel, Mohini                 Quince Orcha         2:50.00   x3:08.00  
  5 Ruppell, Sidney              Damascus                        3:08.86  
  6 Newlands, Maria              Quince Orcha                   x3:11.06  
  7 Keenan, Catherine            Quince Orcha         3:00.00   x3:16.54  
  8 Russell, Emma                Damascus                        3:19.61  
  9 Potter, Madeline             Quince Orcha                   x3:21.07  
 10 Robison, Catherine           Quince Orcha                   x3:24.58  
 10 Moe, Madison                 Quince Orcha                   x3:24.58  
 12 Burns, Shannon               Damascus                        3:36.95  
 13 Tkach, Yuliya                Quince Orcha                   x4:54.37  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schreiber, Regina            Quince Orcha         5:27.00    5:40.84  
  2 Panasenkov, Catherine        Quince Orcha         5:40.00    5:54.89  
  3 Van Wert, Keegan             Quince Orcha         5:50.00    6:00.56  
  4 Wells, Cierra                Quince Orcha         5:50.00   x6:05.01  
  5 Griffith, Samantha           Quince Orcha         5:59.00   x6:23.44  
  6 Austin, Samantha             Damascus                        6:25.42  
  7 Mcmeekin, Mary               Quince Orcha         6:00.00   x6:26.15  
  8 Mischler, Kelly              Quince Orcha         6:00.00   x6:26.77  
  9 Froh, Alaina                 Quince Orcha                   x6:31.62  
 10 Hobbs, Elizabeth             Quince Orcha                   x6:42.98  
 11 Goel, Mohini                 Quince Orcha                   x6:43.51  
 12 Quinn, Margaret              Quince Orcha                   x6:50.26  
 13 Fletemeyer, Irene            Quince Orcha                   x7:02.37  
 14 Najaka, Karly                Damascus                        7:10.11  
 15 Ruppell, Sidney              Damascus                        7:11.72  
 16 Russell, Emma                Damascus                       x7:11.96  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wells, Cierra                Quince Orcha        12:45.00   12:53.47  
  2 Mischler, Kelly              Quince Orcha        12:45.00   13:46.78  
  3 Urrutia, Cecilia             Damascus                       14:16.02  
  4 Griffith, Samantha           Quince Orcha        13:15.00   14:21.68  
  5 Schreiber, Regina            Quince Orcha        11:56.00  x14:56.10  
  6 Van Wert, Keegan             Quince Orcha                  x14:56.33  
  7 Panasenkov, Catherine        Quince Orcha        12:40.00  x14:57.89  
  8 Ruppell, Megan               Damascus                       15:20.06  
  9 Fletemeyer, Irene            Quince Orcha                  x15:50.90  
 -- Tkach, Yuliya                Quince Orcha                         FS  
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jonjo, Samantha              Quince Orcha           18.24      18.36  
  2 Wimbush-Debow, Taylor        Seneca Valle                      22.91  
  3 Johnson, Tyatianna           Seneca Valle                      23.16  
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Isaac, Sierra                Quince Orcha                      49.58  
  2 Johnson, Tyatianna           Seneca Valle                      57.55  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quince Orchard  'A'                                 53.14      53.77  
     1) Calvin, Lauren                  2)                                
  2 Seneca Valley  'A'                                             55.08  
     1) Craig, Juanita                  2) Johnson, Tyatianna             
     3) Mooney, Shyniqus                4) Orr, Sasha                     
  3 Quince Orchard  'C'                               1:00.14   x1:00.33  
     1) Dormeyan, Julia                 2)                                
  4 Quince Orchard  'B'                              55:00.14   x1:01.14  
     1) Adukpo, Genevive                2)                                
  5 Damascus  'A'                                       58.14    1:05.14  
     1) Gaughan, Erin                   2) Cloyd, Alicia                  
     3) Dunlap, Bria                    4) Semuskie, Kathryn              
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quince Orchard  'A'                               1:55.00    1:53.56  
     1) Kalubyaka, Thabita              2) Adukpo, Genevive               
  2 Damascus  'A'                                     1:55.00    2:06.75  
     1) Owens, Danielle                 2) Sandoval, Sophia               
     3) Jordan, Emma                    4) Kwaloff, Courtney              
  3 Damascus  'B'                                     2:00.00   x2:19.03  
     1) Gomez, Diana                    2) Dunlap, Bria                   
     3) Mason, Jordan                   4) Haupt, Jessica                 
 -- Seneca Valley  'A'                                                DQ  
     1) Gary, Erin                      2) Craig, Juanita                 
     3) Mooney, Shyniqus                4) Johnson, Tyatianna             
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quince Orchard  'A'                               4:40.00    4:46.69  
     1) Galliani, Tori                  2)                                
  2 Damascus  'A'                                     4:25.00    4:47.61  
     1) Austin, Samantha                2) Gaughan, Erin                  
     3) Owens, Danielle                 4) Burns, Shannon                 
  3 Seneca Valley  'A'                                           4:55.34  
     1) Roy, Alanah                     2) Falade, Anita                  
     3) McLane, Miriah                  4)                                
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quince Orchard  'A'                              11:00.00   11:18.15  
     1) Wells, Cierra                   2)                                
  2 Quince Orchard  'B'                              11:00.00  x11:18.72  
     1) Mcmeekin, Mary                  2)                                
  3 Damascus  'A'                                    10:14.00   12:09.89  
     1) Najaka, Karly                   2) Ruppell, Megan                 
     3) Austin, Samantha                4) Kwaloff, Courtney              
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Isaac, Sierra                Quince Orcha         5-04.00    4-10.00  
  2 Jonjo, Samantha              Quince Orcha         4-06.00    4-02.00  
 -- Semuskie, Kathryn            Damascus                             NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jonjo, Samantha              Quince Orcha        14-05.00   14-09.00  
  2 Jean-Philippe, McKenzie      Seneca Valle                   14-06.00  
  3 Galliani, Tori               Quince Orcha        13-04.00   13-04.00  
  4 Kamei, Nyenpu-Faith          Seneca Valle                   11-04.00  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Isaac, Sierra                Quince Orcha        36-00.00   35-03.00  
  2 Jonjo, Samantha              Quince Orcha        32-10.00   32-03.00  
  3 Galliani, Tori               Quince Orcha        28-10.00   28-05.00  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jonjo, Jamillah              Quince Orcha                   36-00.00  
  2 Owusu-Mainoo, Virginia       Seneca Valle                   35-02.00  
  3 Wimbush-Debow, Taylor        Seneca Valle                   23-11.00  
  4 Hauri, Michaela              Quince Orcha                   18-11.00  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Owusu-Mainoo, Virginia       Seneca Valle                     108-11  
  2 Jonjo, Jamillah              Quince Orcha                      96-10  
  3 Wimbush-Debow, Taylor        Seneca Valle                      58-05  
  4 Hauri, Michaela              Quince Orcha                   54-10.50  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Manuel                Quince Orcha           11.74      11.54   2 
  2 Vakas, Carlo                 Quince Orcha           11.64      11.56   1 
  3 Williams, Tyrell             Quince Orcha           11.84      11.74   1 
  4 Davis, Elliott               Quince Orcha           12.24     x11.79   3 
  5 Korey, Platt                 Seneca Valle           12.14      11.81   1 
  6 Davis, Miles                 Quince Orcha           11.94     x11.82   3 
  7 Joaquin, Ephraim             Seneca Valle           12.64      12.24   2 
  8 Gbolie, Colin                Seneca Valle                      12.27   5 
  8 Roomets, Alex                Quince Orcha           12.24     x12.27   4 
 10 Choi, Matthew                Quince Orcha                     x12.28   5 
 11 Herbert, Austen              Seneca Valle           12.74     x12.32   1 
 12 Carroll, Parker              Damascus                          12.36   1 
 13 Cruz Tapia, Jose             Quince Orcha                     x12.49   4 
 14 Hong, Seungjool              Quince Orcha           12.24     x12.72   3 
 15 Bell, Anthony                Seneca Valle                     x12.87   2 
 16 Ofusu, Bright                Quince Orcha                     x12.97   4 
 17 Jones, Dorian                Quince Orcha                     x13.04   4 
 18 Paarporn, Anthony            Quince Orcha                     x13.29   5 
 19 Brown, Anthony               Damascus                          13.41   2 
 20 Jung, Johnny                 Quince Orcha           13.74     x13.43   3 
 21 Keita, Aboubacar             Quince Orcha                     x13.45   4 
 22 Gibbs, Andrew                Seneca Valle                     x13.91   3 
 23 Adams, Garrett               Quince Orcha                     x14.19   3 
 24 Arefy, Rakin                 Damascus                          14.45   1 
 25 Roberts, Akeem               Damascus                         x14.48   2 
 26 Smith, Alexander             Seneca Valle                     x14.76   5 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Manuel                Quince Orcha           23.24      23.42   1 
  2 Davis, Miles                 Quince Orcha           24.24      24.05   2 
  3 Ofosu-Ameyaw, Kwasi          Seneca Valle           24.94      24.16   1 
  4 Richardson-Jack, Zachery     Seneca Valle                      24.37   5 
  5 Williams, Tyrell             Quince Orcha                      24.39   3 
  6 Korey, Platt                 Seneca Valle           25.04      24.80   1 
  7 Roomets, Alex                Quince Orcha           24.24     x24.92   3 
  8 Choi, Matthew                Quince Orcha           25.24     x25.08   4 
  9 Cruz Tapia, Jose             Quince Orcha                     x25.30   4 
 10 Vallely, Tanner              Seneca Valle                     x25.36   5 
 11 Joaquin, Ephraim             Seneca Valle           26.44     x26.06   2 
 12 Bell, Anthony                Seneca Valle                     x26.56   2 
 13 Rabon, Jacob                 Damascus                          26.63   5 
 14 Jones, Dorian                Quince Orcha                     x27.09   3 
 15 Ofusu, Bright                Quince Orcha                     x27.28   4 
 16 Keita, Aboubacar             Quince Orcha                     x27.34   4 
 17 Paarporn, Anthony            Quince Orcha                     x27.60   3 
 18 Brown, Anthony               Damascus                          27.66   2 
 19 Jung, Johnny                 Quince Orcha                     x27.90   5 
 20 Gibbs, Andrew                Seneca Valle                     x28.98   3 
 20 King, Ivan                   Damascus                          28.98   1 
 22 Arefy, Rakin                 Damascus                         x30.02   2 
 23 Roberts, Akeem               Damascus                         x30.63   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Vakas, Carlo                 Quince Orcha                      54.03   1 
  2 Sorra, Justin                Quince Orcha           56.14      55.66   1 
  3 Vernick, Justin              Quince Orcha           58.14    1:00.48   1 
  4 Rabon, Jacob                 Damascus                        1:00.50   3 
  5 Kristopher, Platt            Seneca Valle         1:06.44    1:00.66   1 
  6 Baloch, Omar                 Quince Orcha                   x1:02.61   2 
  7 Keita, Aboubacar             Quince Orcha                   x1:03.44   3 
  8 Jung, Johnny                 Quince Orcha                   x1:04.76   2 
  9 Scott, Daniel                Quince Orcha                   x1:04.84   2 
 10 Adams, Garrett               Quince Orcha                   x1:04.89   3 
 11 Gibbs, Andrew                Seneca Valle                    1:05.39   2 
 12 Takemora, Troy               Seneca Valle                    1:05.86   1 
 13 Ofusu, Bright                Quince Orcha                   x1:07.61   1 
 14 Paarporn, Anthony            Quince Orcha                   x1:07.64   3 
 15 Smith, Alexander             Seneca Valle                   x1:11.63   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fakhari, Alborz              Quince Orcha         2:05.00    2:08.07  
  2 Desaulniers, Steven          Damascus                        2:13.37  
  3 Shawen, Bradley              Quince Orcha                    2:13.69  
  4 Borten, Michael              Quince Orcha         2:17.00    2:16.34  
  5 Mullings, Tommy              Seneca Valle                    2:18.80  
  6 McCann, Ryan                 Quince Orcha                   x2:22.01  
  7 Vernick, Justin              Quince Orcha         2:30.00   x2:22.36  
  8 Vij, Amit                    Quince Orcha         2:16.00   x2:24.49  
  9 Perkins, Gabriel             Quince Orcha         2:30.00   x2:25.45  
 10 Dunmyer, Tyler               Quince Orcha         2:30.00   x2:30.18  
 11 Mejia-Saba, Kevin            Quince Orcha         2:30.00   x2:31.06  
 12 Terzic, Dario                Quince Orcha                   x2:32.54  
 13 McCabe, Thomas               Quince Orcha                   x2:34.93  
 14 Takemora, Troy               Seneca Valle                    2:36.76  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Laratta, Evan                Quince Orcha         4:30.00    4:35.55  
  2 Burnham, Evan                Quince Orcha         4:34.00    4:47.84  
  3 Borten, Michael              Quince Orcha         4:48.00    4:52.45  
  4 Sonken, Joseph               Quince Orcha         4:55.00   x5:00.09  
  5 Shawen, Bradley              Quince Orcha         4:49.00   x5:06.75  
  6 McCann, Ryan                 Quince Orcha         5:00.00   x5:12.67  
  7 Desaulniers, Steven          Damascus             5:20.00    5:14.93  
  8 Dunmyer, Tyler               Quince Orcha         5:20.00   x5:15.56  
  9 Gelman, Teddy                Quince Orcha         5:00.00   x5:17.59  
 10 Herrera, Xavier              Seneca Valle                    5:18.63  
 11 Fleischer, Andy              Quince Orcha         5:10.00   x5:19.20  
 12 Vij, Amit                    Quince Orcha         5:20.00   x5:24.18  
 13 Pandher, Inderbir            Quince Orcha                   x5:27.18  
 14 Perkins, Gabriel             Quince Orcha                   x5:27.44  
 15 Mullings, Tommy              Seneca Valle                    5:30.37  
 16 Mejia-Saba, Kevin            Quince Orcha         5:20.00   x5:33.30  
 17 Terzic, Dario                Quince Orcha                   x5:35.56  
 18 Meyers, Teddy                Quince Orcha                   x5:45.90  
 19 McCabe, Thomas               Quince Orcha                   x5:47.88  
 20 Hyde, Matthew                Seneca Valle                    5:58.17  
 21 Krylyuk, Alex                Quince Orcha                   x6:07.18  
 22 Wentlng, Matthew             Seneca Valle                   x6:07.97  
 23 Yohanan, Jason               Quince Orcha                   x6:14.99  
 24 Rafael, Christopher          Damascus                        6:24.65  
 25 Rachel, Jacob                Damascus                        6:24.87  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gelman, Teddy                Quince Orcha                   11:25.80  
  2 Fleischer, Andy              Quince Orcha                   11:34.54  
  3 Herrera, Xavier              Seneca Valle                   11:41.46  
  4 Perkins, Gabriel             Quince Orcha                   12:02.45  
  5 Hyde, Matthew                Seneca Valle                   12:47.03  
  6 Krylyuk, Alex                Quince Orcha                  x13:36.78  
  7 Wentlng, Matthew             Seneca Valle                   13:38.64  
  8 Patel, Nimit                 Damascus                       14:05.61  
  9 Laratta, Evan                Quince Orcha         9:36.00  x14:07.78  
 10 Burnham, Evan                Quince Orcha        10:00.00  x14:07.99  
 11 Borten, Michael              Quince Orcha        10:15.00  x14:08.18  
 12 Shawen, Bradley              Quince Orcha                  x14:08.37  
 13 Vij, Amit                    Quince Orcha                  x14:08.54  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kaczmarek-Addison, Eric      Quince Orcha           15.74      15.32   1 
  2 Ankrah, Andrew               Quince Orcha           15.74      15.36   1 
  3 Tucker, Michael              Quince Orcha           18.24      17.06   1 
  4 Wang, Daniel                 Quince Orcha           18.74     x18.07   1 
  5 O'Keefe, Jack                Quince Orcha                     x18.16   2 
  6 Hong, Seungjool              Quince Orcha                     x20.12   2 
  7 Scott, Daniel                Quince Orcha                     x20.89   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ankrah, Andrew               Quince Orcha           41.14      40.96   1 
  2 Kaczmarek-Addison, Eric      Quince Orcha           41.14      41.26   1 
  3 Tucker, Michael              Quince Orcha           45.14      43.87   1 
  4 Wang, Daniel                 Quince Orcha           48.14     x47.46   2 
  5 Vallely, Tanner              Seneca Valle                      47.95   2 
  6 Hong, Seungjool              Quince Orcha                     x51.35   2 
  7 Scott, Daniel                Quince Orcha                     x52.91   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quince Orchard  'B'                                 45.64     x45.54  
     1) Williams, Tyrell                2)                                
  2 Quince Orchard  'A'                                 45.14      46.36  
     1) Brown, Manuel                   2)                                
  3 Seneca Valley  'A'                                             47.12  
     1) Korey, Platt                    2) Cudjoe, Isaac                  
     3) Ofosu-Ameyaw, Kwasi             4) Richardson-Jack, Zachery       
  4 Damascus  'A'                                       45.64      54.79  
     1) Carroll, Parker                 2) King, Ivan                     
     3) Arefy, Rakin                    4) Roberts, Akeem                 
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quince Orchard  'A'                               1:35.00    1:33.61  
     1) Vakas, Carlo                    2)                                
  2 Quince Orchard  'B'                               1:37.00   x1:36.89  
     1) Williams, Tyrell                2)                                
  3 Seneca Valley  'A'                                           1:37.93  
     1) Korey, Platt                    2) Herbert, Austen                
     3) Ofosu-Ameyaw, Kwasi             4) Richardson-Jack, Zachery       
  4 Damascus  'A'                                     1:40.00    1:54.34  
     1) Carroll, Parker                 2) Brown, Anthony                 
     3) Arefy, Rakin                    4) King, Ivan                     
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quince Orchard  'A'                               3:32.00    3:39.96  
     1) Ankrah, Andrew                  2)                                
  2 Quince Orchard  'B'                               3:40.00   x4:12.67  
     1) Sorra, Justin                   2)                                
  2 Quince Orchard  'C'                               3:50.00   x4:12.67  
     1) Vernick, Justin                 2)                                
  4 Seneca Valley  'A'                                           4:21.06  
     1) Owusu-Ansah, Albert             2) Richardson-Jack, Zachery       
     3) Ofosu-Ameyaw, Kwasi             4) Joaquin, Ephraim               
  5 Damascus  'A'                                     3:50.00    4:21.36  
     1) Carroll, Parker                 2) Desaulniers, Steven            
     3) Rettig, Zackary                 4) Rafael, Christopher            
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quince Orchard  'A'                               8:40.00    8:47.85  
     1) Burnham, Evan                   2)                                
  2 Quince Orchard  'B'                               8:40.00   x8:53.51  
     1) Borten, Michael                 2)                                
  3 Seneca Valley  'A'                                           9:50.22  
     1) Mullings, Tommy                 2) Hyde, Matthew                  
     3) Herrera, Xavier                 4) Wentlng, Matthew               
  4 Damascus  'A'                                               10:36.01  
     1) Patel, Nimit                    2) Rachel, Jacob                  
     3) Creegan, Kenneth                4) Lauer, Jared                   
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kaczmarek-Addison, Eric      Quince Orcha         5-06.00    5-10.00  
  2 O'Keefe, Jack                Quince Orcha         5-10.00    5-08.00  
  3 Davis, Elliott               Quince Orcha         5-10.00   J5-08.00  
  4 Gbolie, Colin                Seneca Valle                   J5-08.00  
  5 Harris, Donnell              Quince Orcha         5-06.00   x5-06.00  
  5 Tucker, Michael              Quince Orcha         5-06.00   x5-06.00  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Elliott               Quince Orcha        20-03.00   20-07.00  
  2 Brown, Malcolm               Quince Orcha        20-03.00   19-05.00  
  3 Joaquin, Ephraim             Seneca Valle                   19-04.00  
  4 Kristopher, Platt            Seneca Valle                   19-02.00  
  5 Cruz Tapia, Jose             Quince Orcha        14-09.00   16-11.00  
  6 Herbert, Austen              Seneca Valle                   16-08.00  
  6 Jones, Dorian                Quince Orcha        14-01.00  x16-08.00  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Elliott               Quince Orcha        42-07.00   40-10.00  
  2 O'Keefe, Jack                Quince Orcha                   38-03.00  
  3 Gbolie, Colin                Seneca Valle                   32-05.00  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McDowell, Brandon            Quince Orcha                   45-09.00  
  2 Quigley, Adam                Seneca Valle                   37-09.00  
  3 Tyler, Donovan               Quince Orcha                   36-02.00  
  4 Luke, Matthew                Quince Orcha                   35-00.00  
  5 Herbert, Austen              Seneca Valle                   34-01.00  
  6 Titus, Zachariah             Quince Orcha                  x33-05.00  
  7 Williams, Chase              Damascus                       28-00.00  
  8 Porter, Wesley               Damascus                       26-02.00  
  9 Guise, Daniel                Seneca Valle                   25-05.00  
 10 Siess, Matt                  Damascus                       22-04.00  
 11 Hayes, Grant                 Quince Orcha                  x21-00.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tyler, Donovan               Quince Orcha                     117-05  
  2 McDowell, Brandon            Quince Orcha                     108-01  
  3 Vallely, Tanner              Seneca Valle                      94-07  
  4 Luke, Matthew                Quince Orcha                      91-03  
  5 Gbolie, Colin                Seneca Valle                      80-10  
  6 Williams, Chase              Damascus                          77-00  
  7 Vernick, Noah                Quince Orcha                     x75-09  
  7 Quigley, Adam                Seneca Valle                      75-09  
  9 Guise, Daniel                Seneca Valle                     x67-09  
 10 Bell, Anthony                Seneca Valle                     x66-08  
 11 Siess, Matt                  Damascus                          62-02  
 12 Titus, Zachariah             Quince Orcha                     x61-08  
 13 Porter, Wesley               Damascus                          60-03  
 14 Hayes, Grant                 Quince Orcha                     x60-00  



Return to Top

Email | About