MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




FSK Relays
FSK Invitational/Relays History
Hosted By: Francis Scott Key
Union Bridge, Maryland
2012-05-04

Licensed to MPSSAA Championship Meet    HY-TEK's Meet Manager 5/5/2012 09:35 PM
                      Friday Night Lights 2012 - 5/4/2012                      
                         Francis Scott Key High School                         
                                    Results                                    
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Harford Tech.  'A'                                  50.44      49.03   4  10   
  2 Annapolis High School  'A'                          49.80      50.56   4   8   
  3 Old Mill  'A'                                       51.50      50.82   4   6   
  4 Bryn Mawr  'A'                                      52.30      51.68   4   4   
  5 Clarksburg  'A'                                     52.00      52.41   4   2   
  6 South Carroll  'A'                                  53.10      53.05   3   1   
  7 Watkins Mill  'A'                                   52.50      53.12   4 
  8 Annapolis High School  'B'                          54.00      53.72   3 
  9 Francis Scott Key  'A'                              53.00      53.99   3 
 10 Maryvale Prep  'A'                                  52.50      55.00   3 
 11 Francis Scott Key  'B'                              59.10      55.05   1 
 12 Old Mill  'B'                                       55.00      55.39   3 
 13 South Carroll  'B'                                  59.00      55.81   2 
 14 Bryn Mawr  'B'                                      58.50      56.39   2 
 15 Northeast High School (Aa)  'A'                     58.20      57.18   2 
 16 Maryvale Prep  'B'                                  59.00      57.57   1 
 17 Smithsburg  'A'                                     52.72      57.97   3 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Old Mill  'A'                                     1:57.00    1:46.97   3  10   
  2 Annapolis High School  'A'                        1:50.00    1:47.23   4   8   
  3 Watkins Mill  'A'                                 1:49.80    1:49.96   4   6   
  4 Harford Tech.  'A'                                1:51.00    1:50.20   4   4   
  5 Bryn Mawr  'A'                                    1:53.00    1:51.03   3   2   
  6 Francis Scott Key  'A'                            1:52.00    1:52.10   4   1   
  7 South Carroll  'A'                                1:55.80    1:53.32   3 
  8 Clarksburg  'A'                                   1:51.00    1:54.43   4 
  9 Maryvale Prep  'A'                                1:53.00    1:54.80   4 
 10 Annapolis High School  'B'                        2:00.00    1:57.06   3 
 11 South Carroll  'B'                                2:04.40    1:59.03   2 
 12 Bryn Mawr  'B'                                    2:00.00    1:59.81   3 
 13 Watkins Mill  'B'                                 2:03.00    2:01.64   2 
 14 Winters Mill High School  'A'                     1:59.00    2:02.59   3 
 15 Maryvale Prep  'B'                                2:05.00    2:05.38   1 
 16 Northeast High School (Aa)  'A'                   2:03.40    2:08.09   2 
 17 Francis Scott Key  'B'                            2:02.00    2:11.12   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Old Mill  'A'                                     4:04.00    4:08.06   3  10   
  2 Francis Scott Key  'A'                            4:19.00    4:12.80   3   8   
  3 Harford Tech.  'A'                                4:21.00    4:18.53   3   6   
  4 Clarksburg  'A'                                   4:18.00    4:20.77   3   4   
  5 Watkins Mill  'A'                                 4:15.00    4:21.71   3   2   
  6 Old Mill  'B'                                     4:34.00    4:29.69   1   1   
  7 Clarksburg  'B'                                   4:45.00    4:29.97   2 
  8 South Carroll  'A'                                4:42.00    4:32.57   2 
  9 Annapolis High School  'A'                        5:00.00    4:39.80   1 
 10 Northeast High School (Aa)  'A'                   4:42.70    4:47.96   2 
 11 Maryvale Prep  'A'                                4:37.00    4:48.00   3 
 12 Smithsburg  'A'                                   4:58.00    4:49.10   1 
 13 Francis Scott Key  'B'                            4:40.00    4:50.00   2 
 14 Smithsburg  'B'                                   5:10.00    5:13.80   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clarksburg  'A'                                  10:10.00   10:08.07   10   
  2 Old Mill  'A'                                    10:35.00   10:29.21    8   
  3 South Carroll  'A'                               10:38.00   10:31.67    6   
  4 Harford Tech.  'A'                               10:20.00   10:33.66    4   
  5 Bryn Mawr  'A'                                   10:32.00   10:42.35    2   
  6 Annapolis High School  'A'                       10:50.00   10:55.07    1   
  7 Winters Mill High School  'A'                    11:02.00   11:01.33  
  8 Clarksburg  'B'                                  11:00.00   11:14.75  
  9 Smithsburg  'A'                                  11:06.00   11:25.55  
 10 Old Mill  'B'                                    11:30.00   11:30.47  
 11 Maryvale Prep  'A'                               11:15.00   11:39.80  
 12 Bryn Mawr  'B'                                   11:30.00   11:42.55  
 13 Northeast High School (Aa)  'A'                  11:45.00   12:06.86  
 14 Smithsburg  'B'                                  12:50.00   12:45.35  
 
Girls 800 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Annapolis High School  'A'                        1:52.00    1:52.08   2  10   
  2 Harford Tech.  'A'                                1:57.60    1:54.94   2   8   
  3 Old Mill  'A'                                     1:55.00    1:55.26   2   6   
  4 Watkins Mill  'A'                                 1:55.00    2:02.00   2   4   
  5 South Carroll  'A'                                2:06.10    2:02.26   1   2   
  6 Maryvale Prep  'A'                                1:58.00    2:03.48   2   1   
  7 Clarksburg  'A'                                   2:10.00    2:05.94   1 
  8 Winters Mill High School  'A'                     1:59.00    2:06.67   1 
  9 Francis Scott Key  'A'                            1:59.00    2:07.30   2 
 10 Northeast High School (Aa)  'A'                   2:03.00    2:13.98   1 
 11 Smithsburg  'A'                                   2:04.00    2:14.37   1 
 
Girls Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clarksburg  'A'                                  13:35.00   13:24.74   10   
  2 South Carroll  'A'                               13:50.00   13:36.35    8   
  3 Bryn Mawr  'A'                                   13:45.00   13:41.71    6   
  4 Old Mill  'A'                                    14:00.00   13:42.19    4   
  5 Winters Mill High School  'A'                    14:45.00   13:45.83    2   
  6 Annapolis High School  'A'                       13:40.00   14:06.19    1   
  7 Maryvale Prep  'A'                               13:45.00   14:20.71  
  8 Smithsburg  'A'                                  14:20.00   14:35.47  
  9 Harford Tech.  'A'                               14:46.00   14:46.42  
 10 Northeast High School (Aa)  'A'                  15:11.00   15:44.17  
 
Girls Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Harford Tech.  'A'                                             56.69   1  10   
  2 Francis Scott Key  'A'                            1:03.00      59.80   3   8   
  3 Old Mill  'A'                                     2:00.00    1:01.34   1   6   
  4 Annapolis High School  'A'                        1:05.00    1:01.87   3   4   
  5 Clarksburg  'A'                                   1:05.00    1:04.85   3   2   
  6 Maryvale Prep  'A'                                1:12.00    1:07.92   1   1   
  7 Winters Mill High School  'A'                     1:11.00    1:09.40   2 
  8 Smithsburg  'A'                                   1:11.34    1:09.59   2 
 
Girls High Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Laurel, Isabella             South Carroll        5-02.00    5-02.00  
  2 Taylor, Stephanie            Maryvale Prep        5-00.00    5-00.00    5   
  3 McAdam, Naja                 Clarksburg           4-10.00    4-10.00    4   
  4 Kennelly, Liz Anne           Maryvale Prep        4-08.00    4-08.00    5   
  4 Freeman, Bailee              Clarksburg           4-08.00    4-08.00    4   
  6 McNulty, Kelsey              Northeast High S     4-06.00    4-06.00    2.50
  6 Brown, Laura                 Francis Scott Ke     4-06.00    4-06.00    2.50
  6 Cunningham, A                Harford Tech.        4-06.00    4-06.00    1   
  6 Brothers, Erin               Francis Scott Ke     4-06.00    4-06.00    2.50
  6 Bostic, Alyssa               Northeast High S     4-06.00    4-06.00    2.50
 11 Kelly, XX                    Harford Tech.        4-04.00    4-04.00    1   
 -- Black, Brianna               Smithsburg                           NH  
 -- Caudell, Haley               Smithsburg                           NH  
 
Girls Pole Vault Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Terriell, Kelsey             Old Mill                        9-00.00    5   
  2 Brown, Ashley                Smithsburg                      8-00.00    4   
  3 Haddaway, XX                 Maryvale Prep                   7-00.00    3   
  4 Burtis, XX                   Maryvale Prep                   6-06.00    3   
  4 Hinleleman, Ilana            Old Mill                        6-06.00    5   
  4 Stockslager, XX              Smithsburg                      6-06.00    4   
 
Girls Long Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fine, Jordan                 Francis Scott Ke               15-03.50    5   
  2 Chapman, Paige               Harford Tech.                  14-09.50  
  3 Estep, Akeyla                Annapolis High S               14-08.00    2   
  4 Laurel, Isabella             South Carroll                  14-05.25    3   
  5 Stickler, Morgan             Clarksburg                     14-03.00    4   
  6 Freeman, Bailee              Clarksburg                     14-03.00    4   
  7 Brown, Jasmine               Maryvale Prep                  13-11.75    1   
  8 Hahn, Haley                  South Carroll                  13-11.00    3   
  8 Kiernan, Kendall             Francis Scott Ke               13-11.00    5   
 10 Brown, Markeya               Annapolis High S               13-06.50    2   
 11 Brumback, Casey              Bryn Mawr                      13-05.50    0.50
 12 Chong, Amy                   Bryn Mawr                      12-11.00    0.50
 13 Singleton, Angel             Maryvale Prep                  12-08.50    1   
 14 Hall, Angel                  Winters Mill Hig               12-05.50  
 15 Pepin, Amber                 Old Mill                       12-01.50  
 16 Connor, Kendal               Northeast High S               12-00.50  
 17 Young, Sierra                Old Mill                       11-06.50  
 18 James, Jailen                Winters Mill Hig               11-06.00  
 18 McNulty, Kelsey              Northeast High S               11-06.00  
 20 Black, Brianna               Smithsburg                     10-11.00  
 21 Caudell, Haley               Smithsburg                     10-08.25  
 22 Anderson, Jasmine            Harford Tech.                   9-05.00  
 
Girls Triple Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stallings, Ashleigh          Maryvale Prep                  32-07.50    4   
  2 Brumback, Casey              Bryn Mawr                      32-05.00    5   
  3 Kiernan, Kendall             Francis Scott Ke               30-09.50    3   
  4 Pepin, Amber                 Old Mill                       30-05.00  
  5 Laurel, Isabella             South Carroll                  30-02.75  
  6 Freeman, Bailee              Clarksburg                     30-01.00    2   
  7 Sierra, Francheska           Northeast High S               29-01.50    1   
  8 Penda, Diane                 Clarksburg                     28-11.00    2   
  9 Fox, Gabby                   Francis Scott Ke               28-09.00    3   
 10 Chong, Amy                   Bryn Mawr                      28-03.00    5   
 11 Weiskoph, Maggie             Maryvale Prep                  27-03.50    4   
 12 McNulty, Kelsey              Northeast High S               26-09.50    1   
 13 Caudell, Haley               Smithsburg                     26-07.00    0.50
 14 Black, Brianna               Smithsburg                     25-03.00    0.50
 
Girls Shot Put Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Butler, Marianna             Bryn Mawr                      36-05.00    3   
  2 Ababio, Claudia              Clarksburg                     35-06.00    5   
  3 Stallings, Ashley            Maryvale Prep                  32-08.50    2   
  4 Hott, Kayla                  Smithsburg                     31-07.00    1   
  5 Reid, Amanda                 Northeast High S               31-05.50    0.50
  6 Graham, Angel                Clarksburg                     31-00.00    5   
  7 Ani, Danika                  Francis Scott Ke               30-05.00    4   
  8 Follmeyer, Brittany          Francis Scott Ke               30-02.00    4   
  9 Harrison, Lydia              Old Mill                       26-07.00  
  9 Stracke, Megan               Smithsburg                     26-07.00    1   
 11 Lew, Rorie                   Northeast High S               25-11.50    0.50
 12 Neghitl, Khadijah            Old Mill                       25-09.50  
 13 Kozlowski, Sam               Maryvale Prep                  25-08.50    2   
 14 Heschl, Anneliese            Winters Mill Hig               25-07.00  
 15 Wilson, Alexis               Annapolis High S               24-09.00  
 16 Singleton, Cierra            Harford Tech.                  24-08.00  
 17 Womakack, Schquana           Annapolis High S               24-03.50  
 18 Sube, Megan                  South Carroll                  24-01.00  
 19 Davis, Chloe                 Watkins Mill                   24-00.00  
 20 Forman, Stephanie            South Carroll                  23-11.00  
 21 Travis, Monita               Bryn Mawr                      23-09.50    3   
 22 Means, Emily                 Winters Mill Hig               20-05.00  
 23 Alodiinole, Abla             Watkins Mill                   19-01.00  
 
Girls Discus Throw Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ababio, Claudia              Clarksburg                    107-03.50    5   
  2 Graham, Angel                Clarksburg                       104-02    5   
  3 Butler, Marianna             Bryn Mawr                        102-01    4   
  4 Chavis, Brittaney            Harford Tech.                    101-01    0.50
  5 Slayman, Gabby               Smithsburg                        87-05    3   
  6 Eckholm, Lauren              Maryvale Prep                     85-10    2   
  7 Ani, Danika                  Francis Scott Ke                  85-04  
  8 Reid, Amanda                 Northeast High S                  82-06  
  9 Harrison, Lydia              Old Mill                          78-09  
 10 Sube, Megan                  South Carroll                     74-02    1   
 11 Kozlowski, Sam               Maryvale Prep                     73-07    2   
 12 Caudel, Haley                Smithsburg                        73-03    3   
 13 Davis, Chloe                 Watkins Mill                      69-04  
 14 Forman, Stephanie            South Carroll                  68-00.50    1   
 15 Heschl, Anneliese            Winters Mill Hig               60-11.50  
 16 Travis, Monita               Bryn Mawr                         59-01    4   
 17 Means, Emily                 Winters Mill Hig                  58-08  
 18 Neghitl, Khadijah            Old Mill                          55-00  
 19 Alodiinole, Abla             Watkins Mill                   48-08.50  
 20 Furbay, Tori                 Francis Scott Ke                  46-02  
 21 Cunningham, Alexis           Harford Tech.                     35-10    0.50
 -- Lew, Rorie                   Northeast High S                     ND  
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Old Mill  'A'                                       43.89      43.61   3  10   
  2 Old Mill  'B'                                       45.80      44.28   2   8   
  3 Harford Tech.  'A'                                  45.04      44.30   3   6   
  4 Winters Mill High School  'A'                       45.40      44.89   2   4   
  5 Smithsburg  'A'                                     52.70      45.11   1   2   
  6 Annapolis High School  'A'                          45.00      45.48   3   1   
  7 Francis Scott Key  'A'                              45.30      45.55   3 
  8 Clarksburg  'A'                                     45.00      46.23   3 
  9 Annapolis High School  'B'                          49.00      47.04   1 
 10 Northeast High School (Aa)  'A'                     48.20      47.23   2 
 11 Silver Oak  'A'                                                47.74   1 
 12 Watkins Mill  'B'                                   50.00      48.28   1 
 13 Clarksburg  'B'                                     49.00      48.52   1 
 14 Winters Mill High School  'B'                       48.50      49.40   2 
 15 Francis Scott Key  'B'                              48.99      49.61   1 
 16 Harford Tech.  'B'                                  48.00      50.76   2 
 -- Watkins Mill  'A'                                   44.50         DQ   3 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Clarksburg  'A'                                   1:31.00    1:29.47   3  10   
  2 Watkins Mill  'A'                                 1:29.00    1:30.55   3   8   
  3 Old Mill  'A'                                     1:30.00    1:32.70   3   6   
  4 Winters Mill High School  'A'                     1:35.00    1:33.93   3   4   
  5 Francis Scott Key  'A'                            1:34.90    1:34.20   3   2   
  6 Smithsburg  'A'                                   2:10.00    1:35.41   1   1   
  7 Annapolis High School  'A'                        1:35.00    1:36.28   3 
  8 Old Mill  'B'                                     1:37.00    1:36.33   2 
  9 Watkins Mill  'B'                                 1:38.00    1:38.24   2 
 10 Northeast High School (Aa)  'A'                   1:39.00    1:40.10   2 
 11 Harford Tech.  'A'                                1:38.00    1:41.33   2 
 12 Francis Scott Key  'B'                            1:42.00    1:41.50   1 
 13 Winters Mill High School  'B'                     1:47.00    1:42.86   1 
 14 Clarksburg  'B'                                   1:38.00    1:42.89   2 
 15 Annapolis High School  'B'                        1:38.00    1:43.63   2 
 16 Silver Oak  'A'                                              1:44.43   1 
 17 Harford Tech.  'B'                                1:48.20    1:47.20   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Watkins Mill  'A'                                 3:28.00    3:29.33   3  10   
  2 Clarksburg  'A'                                   3:29.00    3:33.00   3   8   
  3 Francis Scott Key  'A'                            3:35.00    3:35.30   3   6   
  4 Old Mill  'A'                                     3:35.00    3:38.80   3   4   
  5 Smithsburg  'A'                                   4:58.00    3:38.90   1   2   
  6 Winters Mill High School  'A'                     3:42.00    3:40.86   3   1   
  7 Harford Tech.  'A'                                3:44.00    3:49.99   3 
  8 Old Mill  'B'                                     3:45.00    3:52.34   2 
  9 Clarksburg  'B'                                   3:45.00    3:57.87   2 
 10 Francis Scott Key  'B'                            3:56.00    3:59.70   2 
 11 Watkins Mill  'B'                                 4:00.00    4:05.03   1 
 12 Northeast High School (Aa)  'A'                   3:46.00    4:07.24   2 
 13 Annapolis High School  'B'                        4:13.00    4:11.17   1 
 14 Silver Oak  'A'                                              4:11.56   1 
 15 Harford Tech.  'B'                                4:12.00    4:12.10   1 
 16 Smithsburg  'B'                                   4:19.00    4:19.98   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Annapolis High School  'A'                        8:30.00    8:17.68   10   
  2 Clarksburg  'A'                                   8:10.00    8:28.41    8   
  3 Old Mill  'A'                                     9:00.00    8:29.38    6   
  4 Winters Mill High School  'A'                     8:17.00    8:31.16    4   
  5 Francis Scott Key  'A'                            8:47.00    8:54.75    2   
  6 Clarksburg  'B'                                   9:20.00    9:11.01    1   
  7 Watkins Mill  'A'                                 8:35.00    9:11.62  
  8 Harford Tech.  'A'                                9:04.00    9:12.51  
  9 Smithsburg  'A'                                   9:20.00    9:16.36  
 10 South Carroll  'A'                                9:07.00    9:25.89  
 11 Francis Scott Key  'B'                           10:06.00    9:27.02  
 12 Old Mill  'B'                                     9:45.00    9:28.69  
 13 Winters Mill High School  'B'                     9:50.00    9:33.72  
 14 Northeast High School (Aa)  'A'                   9:15.00    9:40.63  
 15 Annapolis High School  'B'                        9:50.00   10:05.01  
 16 South Carroll  'B'                               10:00.00   10:10.71  
 17 Watkins Mill  'B'                                11:00.00   10:40.24  
 18 Harford Tech.  'B'                                9:45.00   11:29.86  
 
Boys 800 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Old Mill  'A'                                     1:36.00    1:34.75   2  10   
  2 Clarksburg  'A'                                   1:36.00    1:36.61   2   8   
  3 Francis Scott Key  'A'                            1:37.99    1:36.92   2   6   
  4 Winters Mill High School  'A'                     1:39.00    1:37.25   2   4   
  5 Annapolis High School  'A'                        1:38.00    1:39.16   2   2   
  6 Harford Tech.  'A'                                1:43.00    1:39.32   1   1   
  7 Watkins Mill  'A'                                 1:40.00    1:42.26   2 
  8 Northeast High School (Aa)  'A'                   1:43.00    1:44.61   1 
  9 Smithsburg  'A'                                   2:04.00    1:46.17   1 
 10 Silver Oak  'A'                                              1:49.50   1 
 
Boys Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Winters Mill High School  'A'                    11:10.00   10:57.60   10   
  2 Annapolis High School  'A'                       11:50.00   11:21.14    8   
  3 Clarksburg  'A'                                  14:00.00   11:24.54    6   
  4 Old Mill  'A'                                    10:50.00   11:35.74    4   
  5 Francis Scott Key  'A'                           11:50.00   11:57.07    2   
  6 South Carroll  'A'                               12:07.00   12:13.82    1   
  7 Harford Tech.  'A'                               13:08.00   12:18.75  
  8 Northeast High School (Aa)  'A'                  13:05.00   13:00.18  
  9 Smithsburg  'A'                                  14:20.00   13:42.19  
 
Boys Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Clarksburg  'A'                                     59.00    1:01.28   3  10   
  2 Silver Oak  'A'                                              1:02.49   1   8   
  3 Smithsburg  'A'                                   1:11.00    1:03.80   2   6   
  4 Francis Scott Key  'A'                            1:02.50    1:04.20   3   4   
  5 Old Mill  'A'                                                1:05.46   1   2   
  6 Harford Tech.  'A'                                           1:05.75   1   1   
  7 Winters Mill High School  'A'                     1:04.00    1:07.34   2 
  8 Northeast High School (Aa)  'A'                   1:04.00    1:08.12   3 
 
Boys High Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Howard, Darrell              Clarksburg                      6-00.00    5   
  2 Daigle, Justin               Francis Scott Ke                5-10.00    3   
  2 Thomas, David                Northeast High S                5-10.00    4   
  2 White, XX                    Silver Oak                      5-10.00    2   
  5 Adedeji, Matt                Clarksburg                      5-08.00    5   
  6 Dentley, Marcus              Northeast High S                5-06.00    4   
  6 Owens, Rakeem                Old Mill                        5-06.00    1   
  8 Bayelle, Nobert              Francis Scott Ke                5-04.00    3   
  9 Davis, Jahmel                Old Mill                        5-02.00    1   
 10 Kirby, Matt                  Smithsburg                      5-00.00  
 10 Sullivan, Dalen              South Carroll                   5-00.00    0.50
 10 Marable, XX                  Silver Oak                      5-00.00    2   
 10 Styers, Kyle                 South Carroll                   5-00.00    0.50
 
Boys Pole Vault Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stearns, Brandon             Francis Scott Ke               11-06.00    5   
  2 Gibbons, Matt                Winters Mill Hig               11-00.00  
  3 Porter, Nick                 Smithsburg                     10-06.00    4   
  4 Cosgrove, James              Harford Tech.                  10-00.00    3   
  4 Wheeler, Kolton              Francis Scott Ke               10-00.00    5   
  6 Lampasona, Taylor            Smithsburg                      9-06.00    4   
  7 Skiratko, David              Northeast High S                9-00.00  
  7 Ferrara, Nick                Harford Tech.                   9-00.00    3   
 -- Sadler, Nate                 Northeast High S                     NH  
 -- Santosa, Tim                 Clarksburg                           NH  
 -- Lockwood, Josh               South Carroll                        NH  
 -- Caillovett, XX               Old Mill                             NH  
 
Boys Long Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gardenmour, Zane             Smithsburg                     19-07.50    4   
  2 Thompson, Jared              Clarksburg                     19-07.25    3   
  3 McBryde, Ethan               South Carroll                  19-06.50  
  4 Hears, Dontay                Watkins Mill                   19-03.00    2   
  5 Pink, Dennis                 Harford Tech.                  19-01.25    5   
  6 Gills, Isaiah                Harford Tech.                  18-10.50    5   
  7 Bayelle, Nobert              Francis Scott Ke               18-06.50    0.50
  8 Dentley, Marcus              Northeast High S               18-04.00    1   
  9 Miller, Reston               Smithsburg                     18-03.00    4   
 10 Littlejohn, Quinton          Watkins Mill                   18-02.00    2   
 11 Adedeji, Matt                Clarksburg                     18-00.00    3   
 12 Thomas, David                Northeast High S               16-10.25    1   
 13 Thomas, Jonathan             Francis Scott Ke               16-07.00    0.50
 14 Davis, Jahmel                Old Mill                       16-06.50  
 15 Owens, Rakeem                Old Mill                       16-04.75  
 16 White, Shynien               Silver Oak                     15-11.00  
 -- Owens, Darreion              Silver Oak                           ND  
 
Boys Triple Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hears, Dontay                Watkins Mill                   43-00.75    5   
  2 Owens, Rakeem                Old Mill                       42-04.50    3   
  3 Bayelle, Nobert              Francis Scott Ke               41-08.50    2   
  4 Gills, Isaiah                Harford Tech.                  41-02.50    0.50
  5 Gardenmour, Zane             Smithsburg                     41-01.00    1   
  6 Thompson, Jared              Clarksburg                     40-09.00    4   
  7 Littlejohn, Quinton          Watkins Mill                   40-07.50    5   
  8 Adedeji, Matt                Clarksburg                     40-07.00    4   
  9 Dentley, Marcus              Northeast High S               38-07.00  
 10 Shimek, Kyle                 Winters Mill Hig               38-05.00  
 11 Davis, Jahmel                Old Mill                       38-00.00    3   
 12 Thomas, Jonathan             Francis Scott Ke               36-07.75    2   
 13 Hall, Breon                  Smithsburg                     36-00.75    1   
 14 Thomas, David                Northeast High S               35-00.50  
 15 Armstrong, Andres            Harford Tech.                  34-09.50    0.50
 16 Gibbons, Matt                Winters Mill Hig               34-06.00  
 17 Alexander, Ron               South Carroll                  33-09.50  
 18 Sullivan, Dalen              South Carroll                  31-05.00  
 
Boys Shot Put Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morrison, Jeff               Clarksburg                     43-07.00    4   
  2 Costa, Travis                Northeast High S               43-06.50    5   
  3 Patrick, Ryan                South Carroll                  42-06.00  
  4 Miller, Preston              Smithsburg                     40-04.00    1   
  5 Raddar, Nadim                Old Mill                       40-03.50    0.50
  6 Holt, Brandon                Winters Mill Hig               40-02.00    3   
  7 Bratt, Karsten               Watkins Mill                   39-11.00    2   
  8 Moorehead, Nick              Northeast High S               39-10.00    5   
  9 Emerson, Billy               Watkins Mill                   39-09.00    2   
 10 Cox, Brennan                 Winters Mill Hig               39-07.00    3   
 11 Adedeji, Samuel              Clarksburg                     38-07.50    4   
 12 Boyer, Brady                 Smithsburg                     38-03.50    1   
 13 Boggs, Cordell               Francis Scott Ke               37-08.00  
 14 Colbert, David               Francis Scott Ke               37-07.50  
 15 Holbrook, Seth               Old Mill                       37-00.00    0.50
 16 Harris, Koran                Harford Tech.                  35-06.50  
 17 Butler, Howard               Silver Oak                     34-05.50  
 18 Mooring, Omari               Harford Tech.                  33-08.00  
 19 Barnes, Al                   South Carroll                  28-06.50  
 -- Boone, Skylar                Silver Oak                           ND  
 
Boys Discus Throw Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schlosser, Patrick           Watkins Mill                     153-07    4   
  2 Adedeji, Samuel              Clarksburg                       147-09    5   
  3 Patrick, Ryan                South Carroll                    121-07  
  4 King, Kevin                  Clarksburg                       121-04    5   
  5 Cox, Brennan                 Winters Mill Hig                 108-11    3   
  6 Raddar, Nadim                Old Mill                         108-03    2   
  7 Costa, Travis                Northeast High S              107-00.50  
  8 McLeod, Kwami                Francis Scott Ke              101-00.50    1   
  9 Healey, Billy                Francis Scott Ke                 100-10    1   
 10 Leete, Brad                  Winters Mill Hig                  99-10    3   
 11 Moorehead, Nick              Northeast High S               96-08.50    2   
 12 Dorsey, Rahiem               Watkins Mill                   95-10.50    4   
 13 Boyer, Brady                 Smithsburg                        94-08    0.50
 14 Butler, Howard               Silver Oak                     91-04.50  
 15 Anderson, Arthur             Smithsburg                     87-11.50    0.50
 16 Barnes, Al                   South Carroll                     82-01  
 17 Boone, Skylar                Silver Oak                        79-05  
 18 Mooring, Omari               Harford Tech.                  71-05.50  
 19 Harris, Koran                Harford Tech.                  71-04.50  
 
                    Women - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Clarksburg                  68        2) Old Mill                   61   
    3) Francis Scott Key           46        4) Harford Tech.              45   
    5) Bryn Mawr                   39        6) Annapolis High School      36   
    6) Maryvale Prep               36        8) South Carroll              25   
    9) Smithsburg                  17       10) Watkins Mill               12   
   11) Northeast High School (AA)   8       12) Winters Mill High School    2   
 
                    Men - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Clarksburg                  93        2) Old Mill                   61   
    3) Francis Scott Key           45        4) Watkins Mill               44   
    5) Winters Mill High School    39        6) Smithsburg                 32   
    7) Harford Tech.               25        8) Northeast High School (AA  22   
    9) Annapolis High School       21       10) Silver Oak                 12   
   11) South Carroll                2                                           



Return to Top

Email | About