|
|
|
|
|
Licensed to Walter Johnson High School
HY-TEK's Meet Manager 12/29/2015 05:26 PM
MCPS # 3 - 12/29/2015
12/29/2015
Results
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Wright, Taylor Northwest 7.29 1
2 Lee, Karis Winston Chur 7.47 2
3 Pyles, Alexus Clarksburg 7.50 4
4 Brown, Cori Northwest 7.55 1
5 Woode, Denise Damascus 7.59 1
5 Lynn, Ayanna Gaithersburg 7.59 5
7 Rochelin, Naomi Paint Branch 7.60 8
8 Robertson, Keila Col. Zadok M 7.63 6
9 Louk, Sarah Clarksburg 7.64 3
10 Solomon, Chanel Clarksburg 7.70 1
10 Igwebuike, Precious Paint Branch 7.70 1
12 Miller, Rhoda Watkins Mill 7.72 5
12 Palmer, Brionna Clarksburg 7.72 2
14 Desmangles, Kaitland Paint Branch 7.76 7
15 Tutu, Nana Watkins Mill 7.77 5
16 Hardie, Taliah Clarksburg 7.79 1
17 Currica, Rebecca Gaithersburg 7.80 8
18 Bright, Zakaiyah Quince Orcha 7.82 5
19 Thompson, Tamar Clarksburg 7.86 7
19 Pettit, Jessie Walter Johns 7.86 2
21 Juwillie, Mariel Clarksburg 7.87 2
22 Osafo-Dedey, Nicole Paint Branch 7.88 7
22 Counts, Deyana Springbrook 7.88 6
24 Val-Addo, Beverly Springbrook 7.93 10
25 Bailey, Taylor Seneca Valle 7.94 6
25 Allison, Kenya James Hubert 7.94 2
27 Phillips, Assata Paint Branch 7.95 8
28 Gaither-Hopkins, Reignan Northwest 7.97 1
29 Tshitenge, Biamba Northwest 7.99 3
30 Lopus, Emma Bethesda-Che 8.00 3
31 Blue, Keanna Seneca Valle 8.02 3
32 Peoples, Onesty James Hubert 8.03 3
33 Wong, Angelique Rockville 8.06 7
34 Simon, Lilia Northwest 8.09 2
35 Manu, Briteny Quince Orcha 8.10 11
36 Peoples, Cyan James Hubert 8.16 4
37 Hahn, Victoria Winston Chur 8.18 4
38 Okudo, Nabila Thomas S Woo 8.19 4
39 Harris, Sydney Seneca Valle 8.24 6
40 Custer, Miranda Gaithersburg 8.25 7
41 Elkjaer, Molly Bethesda-Che 8.27 8
42 McFadden, Diamond Quince Orcha 8.28 10
43 Hahn, Sofia Winston Chur 8.32 9
44 Sims, Katie Montgomery B 8.33 3
45 Franze, Emma Bethesda-Che 8.34 9
46 Taylor, Neva Montgomery B 8.35 3
47 Akpona, Modukpe Northwest 8.37 3
48 Nlend, Sharon Northwest 8.40 8
48 Graham, Lauren Quince Orcha 8.40 10
50 Chavez, Allejandra Damascus 8.41 5
50 Kengne-Tadem, Lucrece Paint Branch 8.41 8
50 Govan, Taeviana Damascus 8.41 6
53 Meiren, Gaia Walter Johns 8.44 8
54 Bernardo, Ananya Bethesda-Che 8.46 9
54 Ouasi, Abigail Thomas S Woo 8.46 9
56 Koroma, Fatima Sherwood 8.47 9
56 Akli, Ayana Wheaton 8.47 5
58 Parker, Anna Damascus 8.49 16
58 Falade, Adenike Montgomery B 8.49 10
58 Tsytareva, Tatiana Thomas S Woo 8.49 16
58 Hall, Phaval Wheaton 8.49 2
62 James, Kaya Gaithersburg 8.51 14
63 Sarsony, Hannah Rockville 8.52 6
64 Green, Madison Winston Chur 8.53 6
65 Ugwu, Moraya Walter Johns 8.56 4
66 Denton, Zoe Montgomery B 8.57 4
66 Bowers, Tamia Wheaton 8.57 6
68 Shields, Brigit Poolesville 8.60 11
69 Rabin, Emily Walter Johns 8.62 9
70 Desmarattes, Dominique Northwood 8.63 13
71 Champagne, Jacqueline Walt Whitman 8.64 9
71 Bright, Zipporah Quince Orcha 8.64 10
71 Mputu, Melanie Bethesda-Che 8.64 11
71 Davis, Tashelle Wheaton 8.64 4
71 Bruch, Adrienne Walter Johns 8.64 7
76 Nwoye, Bernadette Watkins Mill 8.68 14
76 Villatoro, Carolina Northwood 8.68 14
78 Clarke, Maya John F Kenne 8.69 4
79 Dwyer, Miriam Walt Whitman 8.72 12
80 Allen, Catherine Clarksburg 8.73 13
81 Remond, Alina Sherwood 8.74 12
82 Royer, Joselle Springbrook 8.77 16
83 Prickett, Josephine Springbrook 8.78 15
84 Ross, Nina Springbrook 8.83 11
85 Cole, Ramata Northwood 8.84 15
85 Jackson, Leila Montgomery B 8.84 12
85 Adefisan, Temilolu Wheaton 8.84 8
88 Powell, Leah Springbrook 8.85 13
89 DeYoung, Sarah Rockville 8.88 9
89 Slater, Sophie Walt Whitman 8.88 12
91 Mallory, Claire Walter Johns 8.89 7
92 Doukoure, Adama John F Kenne 8.91 7
93 Arrazola, Natalin Sherwood 8.92 16
94 Baxter, Shamiya Northwood 8.93 12
95 Nguehou Keuda, Lukress Damascus 8.97 15
96 Gontar, Kathynkah Seneca Valle 9.01 15
97 Scott, Alisa Montgomery B 9.04 10
97 Parrott-Pendegrast, Lynd Northwood 9.04 12
97 Nwoye, Chioma Watkins Mill 9.04 14
100 Wittenberg, Sydney Winston Chur 9.08 11
101 Litts, Polly Walter Johns 9.15 10
102 Mena, Danielle Walter Johns 9.18 10
103 Poindexter, Stormie Montgomery B 9.21 11
104 Mesfin, Mikal Rockville 9.24 11
104 Amanuel, Hanna Northwest 9.24 13
106 Deen, Sara Sherwood 9.26 16
107 Weaver, Lauren Winston Chur 9.27 13
108 Basemera, Stacy Seneca Valle 9.28 15
109 Lavertei, Madina Thomas S Woo 9.29 13
109 Cao, Lien-Dai Montgomery B 9.29 12
111 Ramos, Jenny Wheaton 9.36 13
112 Cooper, Julie Winston Chur 9.52 12
113 Worthman, Alyssa Clarksburg 9.54 2
114 Beach, Olivia Walter Johns 9.55 15
115 Mbullu, Rachel Seneca Valle 9.62 15
116 Cowen, Ellana Thomas S Woo 9.80 15
117 Lewis, Nika Northwood 9.85 14
118 Niare, Kadidjatou Montgomery B 9.87 14
119 Leintu, Yolonde James Hubert 10.20 14
120 Alvarado, Roxana Northwood 10.29 13
121 Ortiz, Jennifer Northwood 10.86 14
122 Garrett, Grace Damascus 12.02 11
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Pyles, Alexus Clarksburg 42.48 2
2 Igwebuike, Precious Paint Branch 42.99 2
3 Rochelin, Naomi Paint Branch 43.12 3
4 Fapohunda, Foyinsola Springbrook 43.33 2
4 Solomon, Chanel Clarksburg 43.33 3
6 Lynn, Ayanna Gaithersburg 43.50 6
7 Allison, Kenya James Hubert 43.57 5
8 Maisto, Susanna Montgomery B 43.89 2
9 Olawuni, Grace Montgomery B 44.09 3
10 Louk, Sarah Clarksburg 44.47 10
11 Estrada, Keileen Springbrook 44.59 10
12 Cadet, Irline Northwood 44.69 3
13 Lee, Karis Winston Chur 44.71 5
13 Jacobs, Tamir Paint Branch 44.71 4
15 Gaither-Hopkins, Reignan Northwest 44.76 6
16 Bateky, Stephanie Northwest 44.82 6
17 Juliano, Olivia Bethesda-Che 45.09 1
18 Sloan, Julia Quince Orcha 45.11 3
19 Pettit, Jessie Walter Johns 45.15 6
20 Lee, Lucy Winston Chur 45.42 6
21 Jeliazkov, Gabriela Bethesda-Che 46.02 1
22 Phillips, Assata Paint Branch 46.14 5
23 Peoples, Cyan James Hubert 46.19 7
24 Currica, Rebecca Gaithersburg 46.20 9
25 Assie, N'Dah Ines Springbrook 46.27 12
26 Freund, Hanna Walt Whitman 46.37 10
27 Counts, Deyana Springbrook 46.38 13
28 Osafo-Dedey, Nicole Paint Branch 46.58 5
29 Nlend, Sharon Northwest 46.65 13
30 Penda, HelnSarah Seneca Valle 46.75 3
31 Bruch, Adrienne Walter Johns 46.80 6
32 Peoples, Onesty James Hubert 46.81 4
33 Okudo, Nabila Thomas S Woo 47.13 12
34 Kitchen, Rachel Poolesville 47.15 7
35 Nuama, Nikki Paint Branch 47.18 5
36 Kelley, Jocelyn Winston Chur 47.27 7
37 Asbury, Eliza Winston Chur 47.42 9
38 Claffey, Sinead Sherwood 47.48 7
39 Robinson, Morgan Winston Chur 47.75 11
40 Venkataraman, Nishedhya Damascus 48.01 7
41 Munshell, Paige Sherwood 48.05 14
42 Russell, Kristen Sherwood 48.22 12
43 Hawkins, Akosua Montgomery B 48.25 7
44 Meiren, Gaia Walter Johns 48.43 9
45 Hahn, Sofia Winston Chur 48.54 16
46 Hahn, Victoria Winston Chur 48.71 10
47 Franze, Emma Bethesda-Che 48.72 2
48 Tsytareva, Tatiana Thomas S Woo 48.90 17
49 Whitehurst, Gabby Albert Einst 48.97 1
50 Juwillie, Mariel Clarksburg 49.11 2
51 Taylor, Neva Montgomery B 49.53 12
52 Esposito, Andrea Damascus 49.56 9
53 Sarsony, Hannah Rockville 49.57 18
54 Tsitsiwu, Christobel Paint Branch 49.59 18
55 Harper, Dajia Watkins Mill 49.60 8
56 McFadden, Diamond Quince Orcha 49.63 21
56 Shields, Brigit Poolesville 49.63 11
58 Harris, Sydney Seneca Valle 49.94 8
59 Cypriano, Leah Clarksburg 49.97 10
60 Nseliema, Angie Clarksburg 50.01 15
61 Green, Madison Winston Chur 50.03 14
62 Garcia, Giselle Col. Zadok M 50.20 17
63 Champagne, Jacqueline Walt Whitman 50.27 11
64 Denton, Zoe Montgomery B 50.38 12
65 Stokes, Alexis Paint Branch 50.43 18
65 Custer, Miranda Gaithersburg 50.43 9
67 Wilson, Jillian Montgomery B 50.61 5
68 Clarke, Maya John F Kenne 50.77 21
69 Wong, Angelique Rockville 50.83 16
70 Koroma, Fatima Sherwood 50.84 16
71 Lynn, Imani Gaithersburg 50.85 20
72 Dagher, Gabriella Damascus 50.87 15
73 Bright, Zipporah Quince Orcha 50.98 17
74 Jackson, Leila Montgomery B 51.32 13
75 Benitez, Alejandra Seneca Valle 51.35 18
76 Gonzalez, Cecilia Montgomery B 51.58 18
77 Genfi, Denise Quince Orcha 51.72 15
78 Desmarattes, Dominique Northwood 51.99 12
79 Falade, Adenike Montgomery B 52.07 17
80 Graham, Lauren Quince Orcha 52.19 21
81 O'Connell, Annie Walt Whitman 52.56 13
82 Wilson, Ruby Wheaton 52.66 21
83 Bell, Nakiyah John F Kenne 52.79 21
84 Wittenberg, Sydney Winston Chur 52.90 15
84 Villatoro, Carolina Northwood 52.90 9
86 James, Kaya Gaithersburg 52.91 13
87 Scott, Alisa Montgomery B 53.02 13
88 Thach, Vickhickha Montgomery B 53.21 14
89 Staskal, Elizabeth Seneca Valle 53.29 18
90 Ben-Yosef, Talia Sherwood 53.36 16
90 Ouasi, Abigail Thomas S Woo 53.36 14
92 Arrazola, Natalin Sherwood 53.39 19
93 Malone, Caitlin Damascus 53.46 11
94 Cao, Lien-Dai Montgomery B 53.59 16
95 Worthman, Alyssa Clarksburg 53.70 11
96 Lavertei, Madina Thomas S Woo 53.72 4
97 Cole, Ramata Northwood 53.99 20
98 Melgar-Cruz, Mariela Montgomery B 54.00 14
99 Parrott-Pendegrast, Lynd Northwood 54.15 16
100 Litts, Polly Walter Johns 54.51 10
101 Cowen, Ellana Thomas S Woo 54.68 20
102 DeYoung, Sarah Rockville 55.19 19
103 Ratiff, Nia Col. Zadok M 55.57 17
104 Deen, Sara Sherwood 55.65 15
105 Malley, Lia Damascus 56.22 11
106 Baxter, Shamiya Northwood 56.40 14
107 Poindexter, Stormie Montgomery B 56.45 19
108 Marella, Jenna Damascus 56.53 15
109 Mbullu, Rachel Seneca Valle 56.93 17
110 Weaver, Lauren Winston Chur 57.44 20
111 Suriaprakash, Aiswarya Wheaton 57.83 19
112 Cooper, Julie Winston Chur 58.05 19
113 Leintu, Yolonde James Hubert 1:02.24 20
114 Mesfin, Mikal Rockville 1:02.45 20
115 Gobena, Solyana Montgomery B 1:03.93 19
-- Simon, Lilia Northwest NT 8
-- Sankoh, Marian Watkins Mill NT 8
-- Val-Addo, Beverly Springbrook NT 8
-- Thompson, Tamar Clarksburg NT 8
Girls 500 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Kameka, Melissa Damascus 1:22.6h 1
2 Kameka, Samantha Damascus 1:23.0h 1
3 Correia, Lananda Northwest 1:24.2h 2
4 Brown, Cori Northwest 1:24.4h 2
5 Woode, Denise Damascus 1:24.6h 1
6 Asbury, Gwenyth Winston Chur 1:25.3h 2
7 Fapohunda, Foyinsola Springbrook 1:25.4h 1
8 Newcombe, Emily Richard Montgome 1:25.8h 1
9 Cadet, Irline Northwood 1:26.1h 1
10 McCloskey, Alyssa Clarksburg 1:26.3h 2
11 McCloskey, Shea Clarksburg 1:26.5h 2
12 Lee, Lucy Winston Chur 1:26.7h 2
13 Badrian, Kyra Paint Branch 1:27.3h 1
14 Clem, Rebecca Winston Chur 1:27.4h 2
15 Brock, Julia Northwest 1:27.7h 3
16 Krimm, Audrey Montgomery B 1:28.3h 1
17 Hollingsworth, Bryony Richard Montgome 1:28.4h 3
18 Gretschel, Regina Montgomery B 1:28.67 1
19 Hampton, Karley Quince Orcha 1:28.7h 2
20 Luko, Justice Quince Orcha 1:29.1h 2
21 Sy, Yaye Northwest 1:29.6h 3
22 Hawkins, Akosua Montgomery B 1:29.9h 4
23 Knopp, Kendra Northwest 1:30.2h 3
24 Kitchen, Rachel Poolesville 1:30.23 2
25 Russell, Kristen Sherwood 1:30.3h 4
26 Akpona, Modukpe Northwest 1:30.9h 3
27 Sadd, Kayla Clarksburg 1:31.4h 4
28 Potter, Abigail Quince Orcha 1:32.1h 3
29 Blue, Keanna Seneca Valle 1:32.6h 4
30 Hnatiw, Irene Walt Whitman 1:33.2h 4
31 Howard, Tamia John F Kenne 1:33.4h 3
32 Nguyen, Melissa Paint Branch 1:33.8h 3
33 Robinson, Morgan Winston Chur 1:34.0h 3
34 Grossberg, Jamie Quince Orcha 1:34.5h 4
35 Cartland, Xochi Richard Montgome 1:35.8h 4
36 Tutu, Nana Watkins Mill 1:36.2h 4
37 Adu, Richelle Paint Branch 1:36.7h 4
38 Deprey, Nicole Thomas S Woo 1:37.4h 4
39 Palmrose, Samantha Quince Orcha 1:38.7h 6
40 Klassou, Ama Springbrook 1:38.9h 6
41 Gontar, Kathynkah Seneca Valle 1:39.2h 6
42 Ben-Yosef, Talia Sherwood 1:39.3h 4
43 Melgar-Cruz, Mariela Montgomery B 1:39.7h 4
44 Bassett, Emma Richard Montgome 1:40.1h 5
45 Hernandez, Alexia Damascus 1:40.4h 5
46 Lai, Amy Seneca Valle 1:40.7h 5
47 Espinoza Mejia, Michelle Paint Branch 1:40.9h 6
48 Rivera-Flores, Lesly Northwood 1:41.4h 6
49 Tsitsiwu, Christobel Paint Branch 1:41.4h 5
50 Claffey, Sinead Sherwood 1:42.1h 3
51 Stokes, Alexis Paint Branch 1:42.5h 6
52 Gonzalez, Cecilia Montgomery B 1:43.2h 5
53 Shive, Faith Clarksburg 1:44.5h 5
54 Wilson, Jillian Montgomery B 1:46.1h 5
55 Letts, Elisa Paint Branch 1:46.2h 6
56 Arora, Aashika Seneca Valle 1:46.5h 6
57 Santos, Emely Richard Montgome 1:48.1h 6
58 Benitez, Alejandra Seneca Valle 1:49.1h 6
59 Ramlal, Heidi Clarksburg 1:49.7h 6
60 Lebo, Emma Clarksburg 1:50.2h 6
61 Bzhilyansuaya, Sophia Poolesville 1:52.4h 5
Girls 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Davy, Ciciely Albert Einst 2:24.9h 1
2 Green, Abigail Walter Johns 2:26.4h 1
3 Nuechterlein, Zoe Bethesda-Che 2:28.5h 1
4 Taye, Bethlehem Paint Branch 2:29.2h 1
5 Kameka, Samantha Damascus 2:30.5h 1
6 O'Dowd, Lily Bethesda-Che 2:30.9h 1
7 Garrett, Jasmine Walter Johns 2:32.9h 1
8 Asbury, Gwenyth Winston Chur 2:34.9h 2
9 Maisto, Susanna Montgomery B 2:35.1h 1
10 Kameka, Melissa Damascus 2:35.4h 1
11 McCloskey, Shea Clarksburg 2:35.6h 2
12 Thomasian, Julie Winston Chur 2:35.8h 2
13 Jeliazkov, Gabriela Bethesda-Che 2:37.9h 1
14 McCloskey, Alyssa Clarksburg 2:37.9h 2
15 Kelley, Jocelyn Winston Chur 2:38.4h 2
16 Carr, Riani James Hubert 2:38.6h 1
17 Clem, Rebecca Winston Chur 2:38.6h 2
18 Peterson, Michaela Bethesda-Che 2:39.5h 1
19 Gretschel, Regina Montgomery B 2:40.6h 2
20 Werner, Skylar Damascus 2:41.4h 1
21 Luko, Justice Quince Orcha 2:42.3h 2
22 Akpona, Modukpe Northwest 2:45.6h 3
23 Boyd, Hannah Thomas S Woo 2:46.8h 2
24 Juliano, Olivia Bethesda-Che 2:47.0h 1
25 Grossberg, Jamie Quince Orcha 2:48.7h 3
26 McDanald, Megan Quince Orcha 2:49.0h 3
27 Branham, Marissa Northwest 2:50.8h 3
28 Little-Diop, Anaiah Bethesda-Che 2:51.1h 2
29 Vallone, Sofia Gaithersburg 2:51.4h 3
30 Regnell, Kathrine Walter Johns 2:52.9h 3
31 Krimm, Audrey Montgomery B 2:53.5h 2
32 Hubert, Valerie Thomas S Woo 2:54.2h 3
33 Kilby, Christina Springbrook 2:54.5h 3
34 Palmrose, Samantha Quince Orcha 2:56.0h 3
35 Suero, Anyeli Rockville 2:56.8h 3
36 Adu, Richelle Paint Branch 2:56.9h 4
37 Kutz, Cassady Paint Branch 2:57.0h 2
38 Nguyen, Melissa Paint Branch 2:57.2h 3
39 Guise, Abigail Seneca Valle 2:58.0h 4
40 Pan, Jessica Winston Chur 2:58.3h 3
41 Jamsa, Maddie Quince Orcha 2:58.5h 2
42 Germain, Isadora Montgomery B 2:59.0h 3
43 Ginsberg, Rebecca Sherwood 2:59.4h 4
44 Tse, Madison Thomas S Woo 3:02.2h 3
45 Kottage, Dimagi Thomas S Woo 3:02.6h 3
46 Tsitsiwu, Christobel Paint Branch 3:02.8h 4
47 Wong, Vanessa James Hubert 3:03.5h 4
48 Liu, Vicky Quince Orcha 3:03.8h 4
49 Espinoza Mejia, Michelle Paint Branch 3:04.6h 4
50 Bassett, Emma Richard Montgome 3:05.6h 4
51 Ugalde, Melanie Seneca Valle 3:05.9h 4
52 Aluvale, Pamela Wheaton 3:09.0h 3
53 Weisletten, Jade Springbrook 3:10.9h 4
54 Marella, Jenna Damascus 3:16.8h 4
55 Mandalou, Shannon Seneca Valle 3:17.2h 4
56 Otero-Martinez, Tania Seneca Valle 3:19.7h 4
57 Ramlal, Heidi Clarksburg 3:22.0h 4
58 Letts, Elisa Paint Branch 3:22.1h 4
59 Ortiz, Jennifer Northwood 3:37.9h 4
Girls 1600 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Davy, Ciciely Albert Einst 5:08.4h 1
2 Green, Abigail Walter Johns 5:12.5h 1
3 Nuechterlein, Zoe Bethesda-Che 5:21.5h 1
4 Deleplaine, Heather Damascus 5:21.7h 1
5 Jacobson, Maya Quince Orcha 5:27.6h 1
6 Peterson, Michaela Bethesda-Che 5:36.6h 1
7 O'Dowd, Lily Bethesda-Che 5:36.9h 1
8 Newcombe, Emily Richard Montgome 5:37.2h 1
9 Carr, Riani James Hubert 5:41.1h 1
10 Thomasian, Julie Winston Chur 5:41.8h 1
11 Franco-De-La-Rosa, Wader Watkins Mill 5:43.3h 1
12 Trakic, Adna Thomas S Woo 5:47.5h 1
13 Sajonia, Isabelle Quince Orcha 5:47.9h 1
14 Natchipolsky, Sarah Rockville 5:49.6h 1
15 Bauerle, Mahlet Albert Einst 5:50.3h 1
16 Rishell, Alyssa Watkins Mill 5:55.8h 1
17 Bertrand, Anna Clarksburg 5:55.9h 2
18 Oberfield, Catherine James Hubert 5:56.8h 1
19 Sadd, Kayla Clarksburg 6:00.0h 2
20 Ali, Malika James Hubert 6:00.2h 2
21 Boumaiz, Yasmine Clarksburg 6:00.6h 1
22 Cassell, Catherine Quince Orcha 6:03.1h 2
23 Branham, Marissa Northwest 6:07.0h 2
24 Hubert, Valerie Thomas S Woo 6:07.2h 2
25 Regnell, Kathrine Walter Johns 6:07.4h 2
26 Hailemariam, Gelila Wheaton 6:07.8h 2
27 Kronen, Jackie Paint Branch 6:10.1h 2
28 Cartland, Xochi Richard Montgome 6:10.8h 2
29 Pena-Molina, Kathy Col. Zadok M 6:17.1h 2
30 Tegegn, Eden Albert Einst 6:17.7h 2
31 Kottage, Dimagi Thomas S Woo 6:23.9h 2
32 Germain, Isadora Montgomery B 6:25.8h 2
33 Lambert, Elizabeth Albert Einst 6:26.9h 1
34 Pan, Jessica Winston Chur 6:28.9h 2
35 Howard, Tamia John F Kenne 6:31.4h 3
36 Benitez, Yesica John F Kenne 6:31.8h 3
37 Kilby, Christina Springbrook 6:33.0h 3
38 Chepkoit, Sara Damascus 6:37.2h 3
39 Weisletten, Jade Springbrook 6:38.2h 3
40 Arensmeyer, Bridget Clarksburg 6:40.8h 2
41 Krawczel, Jillian Rockville 6:41.1h 3
42 Loewenstein, Eva Springbrook 6:47.4h 3
43 Ugalde, Melanie Seneca Valle 6:48.6h 3
44 Pannullo, Victoria Walter Johns 6:52.2h 2
45 Cruz, Jessica Watkins Mill 6:57.0h 2
46 Boyce, Julienne Col. Zadok M 6:58.6h 3
47 Otero-Martinez, Tania Seneca Valle 7:10.1h 3
48 Frejoles, Kathleen Richard Montgome 7:11.5h 3
49 Elfassi, Noam Rockville 7:16.3h 3
50 Rodriguez, Aura Damascus 7:17.9h 3
51 Gebru, Hana Paint Branch 7:19.9h 3
52 Aluvale, Pamela Wheaton 7:27.2h 3
53 Kim, Grace Poolesville 7:29.5h 3
54 Weidemeyer, Paige Damascus 7:29.5h 3
55 Palmer, Macy Poolesville 8:07.6h 3
56 Tran, Jessica Springbrook 8:40.7h 3
Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jacobson, Maya Quince Orcha 11:49.3h
2 Kass, Yasmine Paint Branch 12:07.9h
3 Sajonia, Isabelle Quince Orcha 12:30.3h
4 Zarate, Sofia Northwest 12:36.9h
5 Zeigler, Bianca Northwest 12:40.0h
6 Kutz, Cassady Paint Branch 12:51.2h
7 Oberfield, Catherine James Hubert 12:56.4h
8 Little-Diop, Anaiah Bethesda-Che 12:57.1h
9 Brane-Wright, Josephine Montgomery B 13:02.1h
10 Cassell, Catherine Quince Orcha 13:14.2h
11 Guise, Abigail Seneca Valle 13:28.9h
12 Adkins, Caroline Winston Chur 13:33.7h
13 Deprey, Jacqueline Thomas S Woo 13:43.7h
14 Ali, Malika James Hubert 14:01.9h
15 Kronen, Jackie Paint Branch 14:17.8h
16 Mandalou, Shannon Seneca Valle 14:36.3h
17 Loewenstein, Eva Springbrook 17:31.3h
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Correia, Leondra Northwest 8.70 2
1 Pyles, Cierra Clarksburg 8.70 1
3 Penda, HelnSarah Seneca Valle 8.71 1
4 Olawuni, Grace Montgomery B 9.29 5
5 Lee, Lucy Winston Chur 9.47 1
6 Nuama, Nikki Paint Branch 9.54 5
7 Pessima, Eddita Northwest 9.80 4
8 Potter, Abigail Quince Orcha 10.01 1
9 Black, Destiny Northwest 10.39 3
10 Hollingsworth, Bryony Richard Montgome 10.40 1
11 Faucher, Kloe Clarksburg 10.52 4
12 Estrada, Keileen Springbrook 10.56 2
13 Bryant, Samantha Springbrook 10.63 1
14 Asbury, Eliza Winston Chur 10.68 2
15 Davis, Tashelle Wheaton 10.70 4
16 Kan, Elisabeth Winston Chur 10.72 1
17 Horst, Megan Damascus 10.74 3
18 Jacob, Mia Damascus 10.78 1
19 Mccarty, Shannon Walter Johns 10.86 5
20 Stephens, Seori Poolesville 10.90 2
21 Munshell, Paige Sherwood 10.91 2
22 Kim, Maya Rockville 11.07 3
23 Curran, Julia Walt Whitman 11.15 3
24 Lopus, Emma Bethesda-Che 11.17 5
25 McAdam, Brianna Clarksburg 11.19 5
26 Johnson, Emily Rockville 11.24 3
27 Bernardo, Ananya Bethesda-Che 11.26 5
28 Elkjaer, Molly Bethesda-Che 11.27 5
29 Dwyer, Miriam Walt Whitman 11.36 2
30 Tubera, Marlene John F Kenne 11.49 3
31 Staskal, Elizabeth Seneca Valle 11.58 5
32 Slater, Sophie Walt Whitman 11.78 3
33 Tse, Madison Thomas S Woo 12.15 4
34 Doukoure, Adama John F Kenne 12.34 2
35 Royer, Joselle Springbrook 12.44 4
36 Mena, Danielle Walter Johns 12.52 4
37 Kengne-Tadem, Lucrece Paint Branch 12.99 2
38 Natchipolsky, Sarah Rockville 14.35 4
39 Nseliema, Angie Clarksburg 14.38 4
-- Bonner-Flagg, Sekai Springbrook DNF 3
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Clarksburg 'A' 1:46.0h 1
1) Ababio, Justina 2)
2 Paint Branch 'A' 1:46.9h 1
1) Desmangles, Kaitland 2)
3 Northwest 'A' 1:51.5h 4
1) Correia, Leondra 2) Bateky, Stephanie
3) Brown, Cori 4) Wright, Taylor
4 Gaithersburg 'A' 1:52.9h 1
1) Currica, Rebecca 2) Lynn, Ayanna
3) Custer, Miranda 4) Lynn, Imani
5 Quince Orchard 'A' 1:54.0h 2
1) Bright, Zakaiyah 2) Hampton, Karley
3) Manu, Briteny 4) Sloan, Julia
6 Springbrook 'A' 1:54.7h 1
1) Val-Addo, Beverly 2) Fapohunda, Foyinsola
3) Counts, Deyana 4) Chin, Jasmine
7 Seneca Valley 'A' 1:55.9h 2
1) Bailey, Taylor 2) Blue, Keanna
3) Harris, Sydney 4) Penda, HelnSarah
8 Clarksburg 'B' 1:56.1h 5
1) Arensmeyer, Bridget 2)
9 Watkins Mill 'B' 1:56.7h 4
1) Trejo, Krissia 2) Sankoh, Marian
3) Rishell, Alyssa 4) Franco-De-La-Rosa, Waderlise
10 Damascus 'A' 1:57.4h 2
1) Chavez, Allejandra 2) Jacob, Mia
3) Ancalmo, Juliana 4) Parker, Anna
11 Watkins Mill 'A' 1:57.6h 3
1) Harper, Dajia 2) Miller, Rhoda
3) Tutu, Nana 4) Whipp, Samantha
12 Bethesda-Chevy Chase 'A' 2:00.3h 3
1) Franze, Emma 2)
13 Montgomery Blair 'A' 2:01.5h 3
1) Denton, Zoe 2) Taylor, Neva
3) Young, Claudia 4)
14 Springbrook 'B' 2:01.8h 3
1) Assie, N'Dah Ines 2) Bryant, Samantha
3) Bonner-Flagg, Sekai 4) Richardson-Powell, Vene
15 John F Kennedy 'A' 2:03.2h 1
1) Adedeji, Nimotallahi 2) Alhassan, Fatimah
3) Robinson, Nahimana 4) Ubadiniru, Kim
16 Walter Johnson 'A' 2:03.2h 1
1) Holton, Anika 2)
17 Sherwood 'A' 2:03.4h 6
1) Russell, Kristen 2) Deen, Sara
3) Koroma, Fatima 4) Munshell, Paige
18 Thomas S Wootton 'A' 2:04.9h 2
1) Okudo, Nabila 2) Liang, Janet
3) Ouasi, Abigail 4) Tsytareva, Tatiana
19 Damascus 'B' 2:05.8h 4
1) Werner, Skylar 2) Venkataraman, Nishedhya
3) Esposito, Andrea 4) Govan, Taeviana
20 Walter Johnson 'B' 2:08.0h 4
1) Rabin, Emily 2)
21 Damascus 'C' 2:08.9h 5
1) Garrett, Grace 2) Horst, Megan
3) Dagher, Gabriella 4)
22 Walt Whitman 'A' 2:09.13 3
1) Freund, Hanna 2) O'Connell, Annie
3) Slater, Sophie 4) Hnatiw, Irene
23 Springbrook 'C' 2:10.8h 5
1) Bashonga, Emisi 2) Daley, Alejandra
3) Royer, Joselle 4) Bullock, Sienna
24 Springbrook 'D' 2:11.0h 6
1) Ross, Nina 2) Klassou, Ama
3) Powell, Leah 4) Prickett, Josephine
25 Northwood 'A' 2:11.6h 2
1) Cadet, Irline 2) Colbert, Kalin
3) Desmarattes, Dominique 4) Parrott-Pendegrast, Lyndon
26 Seneca Valley 'B' 2:11.62 3
1) Bailey, Samantha 2) Basemera, Stacy
3) Benitez, Alejandra 4) Gontar, Kathynkah
27 Damascus 'D' 2:14.1h 5
1) Nguehou Keuda, Lukress 2) Chepkoit, Sara
3) Fuster, Stephanie 4) DeValle, Nyah
28 Wheaton 'A' 2:16.0h 2
1) Bowers, Tamia 2) Suriaprakash, Aiswarya
3) Akli, Ayana 4) Hall, Phaval
29 Damascus 'E' 2:17.2h 6
1) Haren, Jordan 2) Hernandez, Alexia
3) Marella, Jenna 4) Malley, Lia
30 Wheaton 'B' 2:17.5h 4
31 Seneca Valley 'C' 2:22.6h 4
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Paint Branch 'A' 10:09.67
1) Badrian, Kyra 2)
2 Damascus 'A' 10:29.04
1) Del Borrello, Mina 2) Ancalmo, Juliana
3) Strokis, Madeleine 4) Werner, Skylar
3 Northwest 'A' 10:34.98
1) Sy, Yaye 2) Brock, Julia
3) Correia, Lananda 4) Zeigler, Bianca
4 Thomas S Wootton 'A' 11:01.30
1) Boyd, Hannah 2) Deprey, Nicole
3) Trakic, Adna 4) Deprey, Jacqueline
5 Seneca Valley 'A' 11:58.53
1) Guise, Abigail 2) Lai, Amy
3) Mandalou, Shannon 4) Sen Bassi, Cynthia
Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Pessima, Eddita Northwest 5-00.00
1 Black, Destiny Northwest 5-00.00
1 Pyles, Alexus Clarksburg 5-00.00
4 Faucher, Kloe Clarksburg 4-10.00
5 Wellinghoff, Madison Quince Orcha 4-08.00
6 Mccarty, Shannon Walter Johns 4-06.00
6 Genfi, Denise Quince Orcha 4-06.00
6 Santini, Ashley Northwest 4-06.00
6 Jeliazkov, Gabriela Bethesda-Che 4-06.00
6 Pyles, Brionne Clarksburg 4-06.00
6 McAdam, Brianna Clarksburg 4-06.00
6 Lynn, Imani Gaithersburg 4-06.00
13 Mallory, Claire Walter Johns 4-02.00
14 Holton, Anika Walter Johns 4-00.00
-- Litts, Polly Walter Johns NH
-- Elkjaer, Molly Bethesda-Che NH
-- Wright, Taylor Northwest NH
-- Nwoye, Chioma Watkins Mill NH
Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Robertson, Keila Col. Zadok M 17-10.50
2 Pyles, Cierra Clarksburg 17-05.00
3 Correia, Leondra Northwest 17-03.00
4 Bateky, Stephanie Northwest 16-01.25
5 Black, Destiny Northwest 15-09.25
6 Santini, Ashley Northwest 15-08.00
7 Pyles, Brionne Clarksburg 15-06.50
8 Weaver, Brittany Winston Chur 14-09.50
9 Nuama, Nikki Paint Branch 14-09.00
10 Faucher, Kloe Clarksburg 14-06.75
11 Phillips, Assata Paint Branch 14-05.00
12 Louk, Sarah Clarksburg 14-03.00
13 Bryant, Samantha Springbrook 14-02.00
14 Osafo-Dedey, Nicole Paint Branch 14-00.00
14 Weaver, Ashley Winston Chur 14-00.00
16 Kan, Elisabeth Winston Chur 13-10.00
17 Mccarty, Shannon Walter Johns 13-07.75
18 Sims, Katie Montgomery B 13-07.50
19 Bailey, Samantha Seneca Valle 13-05.00
20 Sillah, Ollivette John F Kenne 13-00.25
21 Jacob, Mia Damascus 13-00.00
22 Desmarattes, Dominique Northwood 12-10.75
23 Holton, Anika Walter Johns 12-00.50
24 Mputu, Melanie Bethesda-Che 11-08.50
25 Kim, Maya Rockville 11-07.50
26 DeYoung, Sarah Rockville 11-02.50
27 Johnson, Emily Rockville 11-02.00
28 Wong, Angelique Rockville 11-01.00
29 Price, Carolyn Walt Whitman 10-04.50
30 Candelaria-Somarriba, Ge Northwood 10-02.00
31 Lewis, Nika Northwood 10-00.00
32 Bonner-Flagg, Sekai Springbrook 9-11.00
32 Nseliema, Angie Clarksburg 9-11.00
-- Bailey, Taylor Seneca Valle ND
Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Robertson, Keila Col. Zadok M 37-03.00
2 Woode, Denise Damascus 34-11.00
3 Black, Destiny Northwest 34-01.00
4 Santini, Ashley Northwest 34-00.00
5 Kan, Elisabeth Winston Chur 33-02.00
6 Bailey, Taylor Seneca Valle 32-09.00
7 Jacob, Mia Damascus 32-02.50
8 Hollingsworth, Bryony Richard Montgome 31-10.50
9 Palmer, Brionna Clarksburg 31-02.00
9 Estrada, Keileen Springbrook 31-02.00
11 Bailey, Samantha Seneca Valle 29-07.50
12 Bryant, Samantha Springbrook 29-04.50
13 Weaver, Ashley Winston Chur 29-00.50
14 Mallory, Claire Walter Johns 28-10.00
15 Wellinghoff, Madison Quince Orcha 26-07.50
16 Johnson, Emily Rockville 25-09.50
17 Litts, Polly Walter Johns 24-06.00
-- Bateky, Stephanie Northwest ND
-- Price, Carolyn Walt Whitman ND
Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ababio, Justina Clarksburg 37-01.50
2 Trenkle, Caitlin Walter Johns 28-01.25
3 Pyles, Brionne Clarksburg 27-09.50
4 Calvin, Heather Quince Orcha 27-00.75
5 Bashonga, Emisi Springbrook 26-11.25
6 Tshitenge, Biamba Northwest 26-03.25
7 Whipp, Samantha Watkins Mill 25-02.75
8 Anderson, Mallory Damascus 25-02.25
9 Nuama, Nikki Paint Branch 24-07.50
10 Basemera, Stacy Seneca Valle 24-05.75
10 Mason, Autumn Damascus 24-05.75
12 Khiangte, Dini Seneca Valle 24-03.25
13 Correia, London Northwest 23-09.50
14 Lewis, Nika Northwood 23-06.00
15 Ugwu, Moraya Walter Johns 23-04.25
16 Andres, Fatima Paint Branch 22-09.00
17 Tonkara, Khadijah Paint Branch 22-07.25
18 Tubera, Marlene John F Kenne 22-02.00
19 Beach, Olivia Walter Johns 20-06.75
20 Amanuel, Hanna Northwest 20-06.50
21 Sims, Katie Montgomery B 20-01.75
22 Niare, Kadidjatou Montgomery B 18-10.00
23 Mbullu, Rachel Seneca Valle 17-07.00
24 Monterroso, Rebeca Seneca Valle 17-01.50
25 Henning, Tara Damascus 16-01.25
26 Alvarado, Roxana Northwood 13-05.00
27 Jacobs, Sharise Damascus 13-01.00
28 Ortiz, Jennifer Northwood 13-00.25
29 Staskal, Elizabeth Seneca Valle 12-00.25
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Netterville, Josh Northwest 6.53 1
2 Wright, Shyheim Northwest 6.69 1
3 Phillips, Nathan James Hubert 6.71 1
4 Frazer, Davino Northwest 6.72 1
5 Williams, Brandon Clarksburg 6.79 8
6 Doward, DeVonte Sherwood 6.81 1
7 Woods, Anthony Northwest 6.83 3
8 McClain, Mayen Springbrook 6.86 6
9 Mukisa, Alvin Springbrook 6.90 7
10 Page, Justin Paint Branch 6.91 3
10 Beckford, Jomokan Northwood 6.91 3
10 McCormick, Wesley Northwest 6.91 3
13 Butler, Christopher Montgomery B 6.97 2
14 Johnson, Jordan Paint Branch 7.01 1
14 Van Gieson, Mickey Rockville 7.01 4
16 Simpkins, Marqel Gaithersburg 7.03 6
17 Horton, Ben Walt Whitman 7.04 7
17 Er, Sertac Poolesville 7.04 7
17 Harris, Christopher Gaithersburg 7.04 7
17 Davis, Max Paint Branch 7.04 4
21 Norwood, Kendrick Gaithersburg 7.06 8
22 DeLeon, Ponce Montgomery B 7.07 8
22 Stuppard, Greg Clarksburg 7.07 9
24 Zokouri, Erick Montgomery B 7.08 1
25 Coleman, Brandon James Hubert 7.09 5
26 Bowles, Quinton James Hubert 7.10 6
27 Desnoes, Alexander Montgomery B 7.11 6
28 Lucas, Solomon Paint Branch 7.12 5
29 Smith, Xavier Clarksburg 7.13 2
30 Fogarty, Rashed Springbrook 7.14 8
30 Akibu, Abdul Col. Zadok M 7.14 3
32 Tekah, Collins Springbrook 7.16 10
33 Williams, Justice Clarksburg 7.17 4
34 Plato, Jamarcus Northwood 7.18 7
34 Sayeh, Salekri Watkins Mill 7.18 8
34 Cartwright, Keith Thomas S Woo 7.18 5
34 Lee, Jared Clarksburg 7.18 10
38 Brill, Charlie Poolesville 7.19 3
38 Etcheu, Amael Quince Orcha 7.19 2
40 Poston, Jalen James Hubert 7.23 3
40 Zou, Steven Thomas S Woo 7.23 3
42 Bong, Seungkyoon Poolesville 7.26 9
42 Vouls, Kamal John F Kenne 7.26 2
44 Fancois, Caleb Montgomery B 7.27 1
44 Clarke, Norvel Rockville 7.27 14
44 Jarvis, Michael James Hubert 7.27 9
47 Golston, Darius Seneca Valle 7.28 6
48 Owabah, Kwesi James Hubert 7.29 5
49 Smith, Isaac James Hubert 7.30 5
49 Luo, John Richard Montgome 7.30 7
51 Johnson, Kendall John F Kenne 7.32 2
51 Quintanilla Coreas, Marc Montgomery B 7.32 4
53 Samba, Latyr Montgomery B 7.35 2
54 Cobb III, James Paint Branch 7.39 4
54 Wright, Rushaad Springbrook 7.39 8
56 Schmidt, Alexander Walter Johns 7.40 6
56 Ayisi-Fianko, Zach Watkins Mill 7.40 8
58 Hampton, Kendall Quince Orcha 7.44 2
59 Moadel, Sean Walt Whitman 7.46 10
60 Milton, John Richard Montgome 7.49 7
60 Ankapong, John Wheaton 7.49 7
62 Agbam, Koffi Seneca Valle 7.52 5
62 Lewis, Jake Bethesda-Che 7.52 17
64 Cinada, Nathan John F Kenne 7.54 8
64 Donavan, James Poolesville 7.54 10
66 Dias, Levi Albert Einst 7.55 11
66 Dharmadhikari, Kunal Clarksburg 7.55 11
66 Goodman, Daniel Northwest 7.55 11
66 Dogbeh-Agbo, Marving-Kel Seneca Valle 7.55 15
70 Baiden, Nathaniel Quince Orcha 7.56 4
71 Broadbell, Winston Bethesda-Che 7.58 16
71 Thompson, Quincy John F Kenne 7.58 2
73 Lee, Shuan James Hubert 7.59 15
74 Smith, Dominick Walt Whitman 7.60 10
75 Plowright, Iverson Quince Orcha 7.63 4
76 Seubert, Jordan Clarksburg 7.64 13
76 Stiff, Nathan Rockville 7.64 11
78 Robinson, Khalel Paint Branch 7.65 14
78 Frimpong, Kwame Paint Branch 7.65 13
80 Williams, Matthew Northwood 7.67 5
81 Fang, Bryan Winston Chur 7.69 9
82 Felder, Anthony Quince Orcha 7.71 15
83 Puddie, Andre Paint Branch 7.72 13
84 Schneider, Adam Rockville 7.73 14
85 Chen, Andy Col. Zadok M 7.74 16
85 Galliani, Jesse Quince Orcha 7.74 9
87 White, Lucas Rockville 7.75 15
87 Santos Cedillos, Oscar James Hubert 7.75 11
89 Huynh, Bryan Montgomery B 7.77 14
90 Kong, Kevin Winston Chur 7.79 13
91 Kang, Ji You Winston Chur 7.80 14
92 Swagart, Matthew Rockville 7.83 15
93 Jacobsen, Daniel Rockville 7.84 9
94 O'Conor, Ryan Damascus 7.85 9
95 Walker, Rashid Paint Branch 7.86 9
96 Applebaun, Isaac Richard Montgome 7.87 5
96 Zeid, Ian Quince Orcha 7.87 11
98 Ahmed, Abdul Rockville 7.91 13
99 Schneider, Johannes Damascus 7.92 16
100 Walker, Zack Poolesville 7.95 13
101 Mobley, Julian Rockville 7.97 14
101 Li, Alex Damascus 7.97 16
101 Bridwell, Zachary Northwood 7.97 10
104 Brown, Chandler Richard Montgome 8.06 16
105 Rivera-Flores, Fabricio Northwood 8.07 10
106 Denny, Jason Sherwood 8.11 10
107 Kevorkian, William Walt Whitman 8.15 14
108 Aklog, Canaan James Hubert 8.16 11
108 Patel, Mital Damascus 8.16 16
110 Farrell, Damon Paint Branch 8.21 11
111 Niverth, Peter Sherwood 8.28 16
112 Gulati, Akshiv Quince Orcha 8.32 4
113 Fana, Matt Col. Zadok M 8.33 17
114 Pauls Jr., Troy Wheaton 8.49 15
115 Chaudhri, Shehrez Walt Whitman 8.51 14
116 Jennings, Thomas Seneca Valle 8.52 13
117 Ramlal, Nicholas Clarksburg 8.54 15
117 Schneider, Jacob Rockville 8.54 16
119 Adotey, Christopher Paint Branch 8.84 13
120 Connolly, Caelan Quince Orcha 9.02 15
121 Brown, Kymani Seneca Valle 2:17:46.83 12
122 Thompson, Cornell Paint Branch 2:17:46.89 12
123 Williams, Jahir Rockville 2:17:47.14 12
124 Lloyd, Arthur Springbrook 2:17:47.17 12
125 Spiess, Benjamin Clarksburg 2:17:47.26 12
126 Singhateh, Momodou Paint Branch 2:17:47.32 12
127 Schmidt, Robert Walter Johns 2:17:47.41 12
128 Adikarige, Ravindu Wheaton 2:17:47.53 12
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Phillips, Nathan James Hubert 36.37 1
2 McClain, Mayen Springbrook 37.08 4
3 Ramsey, Jacari Springbrook 37.27 6
4 Coleman, Brandon James Hubert 37.92 2
5 Smith, Xavier Clarksburg 38.13 12
6 Madden, Dylan Walt Whitman 38.18 1
7 Mukisa, Alvin Springbrook 38.23 5
8 Frazer, Davino Northwest 38.28 4
9 Butler, Christopher Montgomery B 38.38 11
10 Wendt, Jelani Paint Branch 38.43 1
11 Woods, Anthony Northwest 38.53 4
12 Wilkerson, Aaron Northwood 38.61 2
13 Williams, Brandon Clarksburg 38.67 15
14 Gresser, Evan Montgomery B 38.72 11
15 Davis, Max Paint Branch 38.79 6
16 Schmidt, Alexander Walter Johns 38.80 1
17 Johnson, Jordan Paint Branch 38.99 1
18 Horst, Cameron Damascus 39.13 2
19 Akibu, Abdul Col. Zadok M 39.25 10
20 Page, Justin Paint Branch 39.32 2
21 McCormick, Wesley Northwest 39.35 10
22 Leacock, Cole Sherwood 39.39 18
23 Cao, Hoang-Thien Montgomery B 39.42 12
24 DeLeon, Ponce Montgomery B 39.50 12
25 Viqueira, Joe Bethesda-Che 39.57 4
26 Simpkins, Marqel Gaithersburg 39.61 4
27 Beckett-Simms, Donavan Seneca Valle 39.66 9
28 Fancois, Caleb Montgomery B 39.73 12
29 Er, Sertac Poolesville 39.77 15
30 Viera, Eric Gaithersburg 39.93 3
31 Spiess, Chris Clarksburg 39.95 13
32 Benson, Kenneth Damascus 39.99 26
33 Plato, Jamarcus Northwood 40.15 3
34 Vault, Nathaniel Watkins Mill 40.18 3
35 Doward, DeVonte Sherwood 40.19 4
36 Murphy, Kalus Bethesda-Che 40.20 1
37 Cobb III, James Paint Branch 40.22 7
38 Clarke, Norvel Rockville 40.24 22
39 Hedberg, Robert Walt Whitman 40.27 3
40 Sayeh, Salekri Watkins Mill 40.30 14
41 Lee, Jared Clarksburg 40.31 16
42 Mulhern, Matthew Northwest 40.37 15
43 Blaise, Calab Paint Branch 40.44 13
44 Goodman, Daniel Northwest 40.45 8
45 Lucas, Solomon Paint Branch 40.47 12
46 Vouls, Kamal John F Kenne 40.49 10
47 Bong, Seungkyoon Poolesville 40.59 5
48 Cartwright, Keith Thomas S Woo 40.62 8
49 Hannan, Jose Bethesda-Che 40.63 5
50 Valdivia, Kyle Clarksburg 40.77 15
51 Mensah, Rodney Seneca Valle 40.78 9
52 Lee, Paul Sherwood 40.80 6
53 Horton, Ben Walt Whitman 40.82 3
54 Ikourou, Malick Gaithersburg 40.85 3
55 Sempebwa, Calvin Paint Branch 40.94 10
56 Quintanilla Coreas, Marc Montgomery B 40.98 16
57 Norwood, Kendrick Gaithersburg 41.10 14
58 Donavan, James Poolesville 41.23 6
59 Armooh, Junior Gaithersburg 41.26 23
60 Girr-Scott, Elijah Walter Johns 41.27 7
61 Taylor, Nasier John F Kenne 41.31 9
62 Brill, Charlie Poolesville 41.36 12
62 Beamer, Perry Montgomery B 41.36 8
64 Junghans, Daniel Damascus 41.41 7
65 Chan, William Winston Chur 41.46 9
65 Singleton, David James Hubert 41.46 6
67 Samba, Latyr Montgomery B 41.52 17
68 Stuppard, Greg Clarksburg 41.66 18
69 Harvey, Aaron Paint Branch 41.69 14
70 Fogarty, Rashed Springbrook 41.74 13
71 Dimmick, Ryan Bethesda-Che 41.78 5
71 Zokouri, Erick Montgomery B 41.78 11
73 Kaul, Keshav James Hubert 41.83 11
74 Patel, Hari Montgomery B 41.86 8
75 Diop, Joshua Northwood 41.98 5
76 Leby, Chris Clarksburg 42.01 16
77 Lewis, Jake Bethesda-Che 42.10 5
78 Ankapong, John Wheaton 42.13 14
79 Sow, Aboubcar Montgomery B 42.16 16
80 Novack, Zach Walter Johns 42.17 7
81 Spiess, Benjamin Clarksburg 42.40 20
82 Robinson, Khalel Paint Branch 42.41 14
83 Thapa, Barsat Montgomery B 42.50 13
84 Huynh, Bryan Montgomery B 42.60 8
85 Plowright, Iverson Quince Orcha 42.61 7
85 Walker, Rashid Paint Branch 42.61 13
87 Puddie, Andre Paint Branch 42.62 14
88 Schneider, Adam Rockville 42.71 17
89 Bridwell, Zachary Northwood 42.74 8
90 Luo, John Richard Montgome 42.78 10
91 Galliani, Jesse Quince Orcha 42.86 9
92 Kposowa, Maada Montgomery B 42.87 16
93 Opon, Zachary Paint Branch 42.91 7
94 Applebaun, Isaac Richard Montgome 42.93 20
95 Adjapong, nicholas Watkins Mill 43.43 20
96 Gouin, Alexander Springbrook 43.44 9
97 O'Conor, Ryan Damascus 43.51 13
98 Stango, Zach Paint Branch 43.62 21
99 Smith, Dominick Walt Whitman 43.68 2
100 Enwereuzor, Nnaemeka Springbrook 43.77 18
101 Garland, Cameron Northwest 43.82 23
102 Frimpong, Kwame Paint Branch 43.94 20
103 Santos Cedillos, Oscar James Hubert 43.96 18
104 White, Brandon Paint Branch 44.09 21
105 Caprioglio-Chase, Reilly Montgomery B 44.12 24
106 Ahmed, Abdul Rockville 44.13 22
107 Elamin, Emad Col. Zadok M 44.19 11
108 Dias, Levi Albert Einst 44.23 23
109 Umanzor, Herbert Paint Branch 44.27 21
110 Su, Kyle Thomas S Woo 44.29 20
111 Kang, Ji You Winston Chur 44.32 18
112 Aggabeyby, Ufeina Col. Zadok M 44.54 11
113 Flores, Douglas Wheaton 44.62 19
114 Singhateh, Momodou Paint Branch 44.65 17
115 Swagart, Matthew Rockville 44.87 21
116 Patel, Mital Damascus 44.88 19
117 Tu, Patrick Winston Chur 44.96 18
118 Pepperl, Zachary Watkins Mill 45.03 15
119 Bouma, Nathan Damascus 45.13 19
120 Williams, Matthew Northwood 45.15 17
121 Bradford-El, Khalid John F Kenne 45.19 2
122 Walingford, Billy Thomas S Woo 45.36 19
123 Martin, Tafari Thomas S Woo 45.54 25
124 Kong, Kevin Winston Chur 45.69 22
125 Adikarige, Ravindu Wheaton 45.95 21
126 Vyapuri, Sharwin Northwest 46.09 23
126 Fang, Bryan Winston Chur 46.09 22
128 Stiff, Nathan Rockville 46.13 24
129 West, Leo Montgomery B 46.15 24
130 Kevorkian, William Walt Whitman 46.26 16
130 Denny, Jason Sherwood 46.26 25
132 Farrell, Damon Paint Branch 46.34 21
133 Walker, Zack Poolesville 46.36 22
134 Thompson, Cornell Paint Branch 46.42 17
135 Zeid, Ian Quince Orcha 46.45 19
136 Aklog, Canaan James Hubert 46.58 22
137 Felder, Anthony Quince Orcha 46.67 25
138 Rivera-Flores, Fabricio Northwood 47.04 24
139 McNeary, Brian Watkins Mill 47.09 20
140 De Gonia, Jack Sherwood 47.69 25
141 Jacobsen, Daniel Rockville 47.75 24
142 Gulati, Akshiv Quince Orcha 47.85 23
143 Chaudhri, Shehrez Walt Whitman 48.61 17
144 O'Brien, Achmad Thomas S Woo 49.23 26
145 Lamb, Ameen Seneca Valle 49.48 19
146 Pauls Jr., Troy Wheaton 49.65 25
147 Marks, Jonathan Sherwood 49.77 25
148 Schneider, Jacob Rockville 49.79 24
149 Adotey, Christopher Paint Branch 50.51 15
150 Faruque, Omar Seneca Valle 52.65 10
151 Ferna, Nimesh Wheaton 52.74 26
151 Hasan, Dzaky Wheaton 52.74 26
153 Connolly, Caelan Quince Orcha 56.87 23
Boys 500 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Di-Reumante, Andree' Northwood 1:08.9h 1
2 Ramsey, Jacari Springbrook 1:10.4h 2
3 Walsh, Liam Quince Orcha 1:10.4h 1
4 Madden, Dylan Walt Whitman 1:10.7h 2
5 Mganga, Khaloni Northwest 1:11.0h 1
6 Phillips, Eldon Northwood 1:11.3h 1
7 Masson, Philippe Bethesda-Che 1:11.3h 2
8 Yamitshi, Ngoy Northwest 1:11.4h 1
9 Wright, Shyheim Northwest 1:12.2h 2
10 Hughes, Michael Winston Chur 1:12.3h 1
11 Osborne, Chase Northwest 1:12.6h 1
12 Ramirez, Marco Rockville 1:12.9h 1
13 Confrey, Gary Sherwood 1:12.9h 2
14 Gresser, Evan Montgomery B 1:13.3h 2
15 Horst, Cameron Damascus 1:14.0h 2
16 Carter, Schezarone Carte Watkins Mill 1:14.2h 4
17 Boussouf, Elias James Hubert 1:14.2h 2
18 Tabatabaee, Omid Walt Whitman 1:14.8h 3
19 Lepe, Juan Springbrook 1:15.0h 3
20 Jaeger, Dylan Northwest 1:15.3h 3
21 Hannan, Jose Bethesda-Che 1:15.5h 2
22 Wilkerson, Aaron Northwood 1:15.5h 1
23 Sye, Demetrius Clarksburg 1:15.8h 3
24 Sempebwa, Calvin Paint Branch 1:15.8h 2
25 Palermo, Giovanni Watkins Mill 1:16.2h 7
26 Leacock, Cole Sherwood 1:16.4h 7
27 Smith, Renaldo Sherwood 1:17.0h 5
28 Eticha, Samuel Winston Chur 1:17.1h 3
29 Hedberg, Robert Walt Whitman 1:17.4h 4
30 Ma, Hollis Winston Chur 1:17.4h 3
31 Lambert, Sebastian Sherwood 1:17.6h 3
32 Patel, Hari Montgomery B 1:17.8h 3
33 Junghans, Daniel Damascus 1:18.1h 4
34 Coulibaly, Hussayn Paint Branch 1:18.3h 5
35 Rivas, Yoel Clarksburg 1:18.6h 3
36 Wong, Ronald Thomas S Woo 1:18.7h 4
37 Sow, Aboubcar Montgomery B 1:19.2h 5
38 Coulibaly, Hassan Paint Branch 1:19.4h 4
39 Del Vecchio, Thomas Richard Montgome 1:19.7h 4
40 Er, Sertac Poolesville 1:19.8h 5
41 McNeill, III, John Damascus 1:19.9h 7
42 Akwei, Vikram Bethesda-Che 1:20.0h 4
43 Green, Jordan Paint Branch 1:20.3h 4
44 Beamer, Perry Montgomery B 1:20.8h 5
45 Jones, Anthony Sherwood 1:21.6h 6
46 Harvey, Aaron Paint Branch 1:22.0h 4
47 Kamdem, Joseph Seneca Valle 1:22.0h 6
48 Dacy, Jackson Quince Orcha 1:22.0h 5
49 Thompson, Quincy John F Kenne 1:22.2h 6
50 White, Brandon Paint Branch 1:22.3h 5
51 Lane, Preston Quince Orcha 1:23.2h 5
52 Rodriguez, Fabian Seneca Valle 1:23.4h 7
53 Galliani, Jesse Quince Orcha 1:23.7h 4
54 Caprioglio-Chase, Reilly Montgomery B 1:23.9h 5
55 Neguse, Walta Northwood 1:24.0h 4
56 Grizzle, Jared Paint Branch 1:24.1h 5
57 Agbam, Koffi Seneca Valle 1:24.8h 7
58 Thapa, Barsat Montgomery B 1:24.8h 5
59 Umanzor, Herbert Paint Branch 1:25.2h 6
60 Sarrazin, Jeremie Gaithersburg 1:25.7h 6
61 Benson, Kenneth Damascus 1:26.0h 7
62 Bouma, Nathan Damascus 1:26.7h 7
63 Bock, Benji Thomas S Woo 1:26.9h 6
64 Adjapong, nicholas Watkins Mill 1:27.0h 7
65 Cinada, Mardoche John F Kenne 1:27.4h 6
66 Stango, Zach Paint Branch 1:28.2h 6
67 McNeary, Brian Watkins Mill 1:28.5h 7
68 Schneider, Johannes Damascus 1:28.7h 7
69 Chaudhri, Shehrez Walt Whitman 1:28.9h 6
70 Wurtzel, Scott Clarksburg 1:29.2h 5
71 Soniregun, Toluwanimi Paint Branch 1:29.6h 7
72 Gulati, Akshiv Quince Orcha 1:29.7h 7
73 Williams, Matthew Northwood 1:29.9h 6
74 Marks, Jonathan Sherwood 1:30.0h 8
75 Zeid, Ian Quince Orcha 1:30.8h 6
Boys 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Walsh, Liam Quince Orcha 2:00.1h 1
2 Di-Reumante, Andree' Northwood 2:02.7h 1
3 Siewe Yanga, Thierry Montgomery B 2:03.0h 1
4 O'Leary, Kevin Walter Johns 2:03.7h 1
5 SyBing, Colin Thomas S Woo 2:06.2h 1
6 Masson, Philippe Bethesda-Che 2:07.2h 1
6 Welter, Mitchell Winston Chur 2:07.2h 2
8 Grant, Jacob Winston Chur 2:07.4h 1
9 Hughes, Michael Winston Chur 2:08.2h 1
10 Quansah, Elton Northwest 2:08.4h 1
11 Phillips, Eldon Northwood 2:09.0h 1
12 Viqueira, Joe Bethesda-Che 2:09.8h 2
13 Morgan, Mac Richard Montgome 2:10.1h 2
14 May, Carter Walter Johns 2:10.3h 1
15 Winter, Patrick Walter Johns 2:10.8h 1
16 Ramirez, Marco Rockville 2:11.0h 2
17 Iqbal, Samad Richard Montgome 2:12.5h 1
18 Nakasaka, Adam Bethesda-Che 2:12.7h 2
19 Oduor, Branson Northwest 2:13.0h 1
20 Osborne, Chase Northwest 2:13.6h 1
21 Mara, Ethan Quince Orcha 2:14.1h 2
22 Arunkumar, Ebenezer Springbrook 2:15.1h 2
23 McCann, Christian Quince Orcha 2:15.9h 2
24 Bailey, Nick Bethesda-Che 2:16.2h 2
25 Akumbu, Mervyn Northwest 2:16.8h 2
26 Jones, Sebastian Bethesda-Che 2:17.2h 2
27 Fanger, Mitchell Thomas S Woo 2:17.4h 4
28 O'Grady, Jack James Hubert 2:17.6h 2
29 Gebru, Yoseph Paint Branch 2:17.6h 3
30 Lee, Daniel Quince Orcha 2:17.7h 4
31 Palermo, Giovanni Watkins Mill 2:18.1h 4
32 Fry, Josh Bethesda-Che 2:18.4h 2
33 Sye, Demetrius Clarksburg 2:18.5h 3
34 Halverson, Matthew Winston Chur 2:18.8h 3
35 Ma, Hollis Winston Chur 2:18.9h 3
36 Midlam, Bryan Seneca Valle 2:19.1h 3
37 Gage, Brendan Rockville 2:19.3h 3
38 Tagliere, Ethan Sherwood 2:19.6h 3
39 Bascal, Reynold Springbrook 2:20.1h 3
40 Weissfeld, Ari Bethesda-Che 2:20.5h 4
41 Rudolph, Vicente Winston Chur 2:20.7h 3
42 Lambert, Sebastian Sherwood 2:20.9h 3
43 Tan-Fahed, Adrian Winston Chur 2:21.3h 3
44 Sempebwa, Calvin Paint Branch 2:21.7h 3
45 Fernandez, Lucas Clarksburg 2:22.3h 3
46 Wilkerson, Aaron Northwood 2:22.4h 5
47 Tesfatsion, Hermon Bethesda-Che 2:22.6h 2
48 Van Gieson, Amir Thomas S Woo 2:23.1h 4
49 Plato, Jamarcus Northwood 2:23.5h 5
50 Huddle, John James Hubert 2:23.9h 4
51 Neguse, Walta Northwood 2:23.9h 3
52 Babore, Yonatan Quince Orcha 2:24.2h 4
52 Worthman, Zachary Clarksburg 2:24.2h 3
54 Tomon, Alex Gaithersburg 2:24.3h 5
55 Truong, Nhan An Col. Zadok M 2:24.7h 4
56 Thoms, Chris Quince Orcha 2:24.8h 2
57 Leal, Sebastian Walter Johns 2:25.0h 4
58 Kouyate, Mamadou Springbrook 2:25.3h 4
59 Leacock, Cole Sherwood 2:26.1h 4
60 Diest, Harrison Watkins Mill 2:27.2h 5
61 Green, Jordan Paint Branch 2:28.2h 4
62 McGrath, Paul Damascus 2:29.1h 6
63 Forest, Aaron Winston Chur 2:29.5h 5
64 Klein, Matthew Thomas S Woo 2:29.8h 4
65 Lane, Preston Quince Orcha 2:30.2h 4
66 Kifle, Ethiopis Montgomery B 2:30.4h 4
67 Dacy, Jackson Quince Orcha 2:30.9h 4
68 Pico, Christian Rockville 2:32.2h 5
69 Westbrooks, Francis Damascus 2:32.5h 6
70 Diaz-Alminagard, Joseph Watkins Mill 2:32.6h 5
71 Jones, Anthony Sherwood 2:32.6h 4
72 White, Brandon Paint Branch 2:33.4h 6
73 Harvey, Aaron Paint Branch 2:33.5h 5
74 Vigliotta, Andrew Albert Einst 2:34.0h 6
75 Corman, Noah Sherwood 2:34.6h 4
76 Abadiga, Gutama Montgomery B 2:36.7h 4
77 Bock, Benji Thomas S Woo 2:36.8h 5
78 Cummings, Bryan Albert Einst 2:36.9h 4
79 Eastman, Andrew Damascus 2:37.0h 5
80 Hrenko, Colin Seneca Valle 2:37.1h 4
81 Christovich, Nicholas Thomas S Woo 2:38.5h 5
82 Patton, Read Damascus 2:39.4h 6
83 Grizzle, Jared Paint Branch 2:39.6h 5
84 Ferruzo, Franco Rockville 2:39.7h 5
85 Williams, Matthew Northwood 2:42.9h 4
86 Mullen, Colson Damascus 2:43.1h 6
87 Scorza, Joseph Montgomery B 2:44.0h 6
88 Lee, Daniel Winston Chur 2:45.4h 5
89 Stango, Zach Paint Branch 2:47.3h 6
90 Keita, Ibrahim Gaithersburg 2:50.2h 6
91 Merlos, Andres Albert Einst 2:50.5h 6
92 Bell, Elias Montgomery B 2:51.1h 6
93 Lambiotte, Aidan Montgomery B 2:51.6h 6
94 Hua, Justin James Hubert 2:53.4h 5
95 Olsen, Byron Col. Zadok M 2:55.6h 4
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 SyBing, Colin Thomas S Woo 4:33.8h 1
2 Medina, Richard Col. Zadok M 4:38.8h 1
3 Grant, Jacob Winston Chur 4:39.2h 1
4 Oduor, Branson Northwest 4:39.5h 1
5 Ryba, William Walt Whitman 4:41.2h 1
6 O'Leary, Kevin Walter Johns 4:41.9h 1
7 Nakasaka, Adam Bethesda-Che 4:45.0h 1
8 McCann, Christian Quince Orcha 4:45.9h 1
9 Fry, Josh Bethesda-Che 4:49.4h 1
10 Mara, Ethan Quince Orcha 4:49.7h 1
11 Winter, Patrick Walter Johns 4:50.0h 1
12 Morgan, Mac Richard Montgome 4:50.9h 1
13 Tesfatsion, Hermon Bethesda-Che 4:54.5h 3
13 Rivas, Yoel Clarksburg 4:54.5h 2
15 Wilson, Lorenzo Gaithersburg 4:55.6h 2
16 Halverson, Matthew Winston Chur 4:56.3h 2
17 Rudolph, Vicente Winston Chur 4:56.7h 2
18 Stout, John James Hubert 4:57.4h 1
19 Pollack, Evan James Hubert 5:01.1h 1
20 Fanger, Mitchell Thomas S Woo 5:01.6h 3
21 Arunkumar, Ebenezer Springbrook 5:01.6h 2
22 Bailey, Nick Bethesda-Che 5:02.1h 3
23 Thoms, Chris Quince Orcha 5:03.3h 1
24 Antonetti, Peter Gaithersburg 5:03.6h 2
25 Jones, Sebastian Bethesda-Che 5:03.9h 2
26 Heda, Moti Springbrook 5:04.4h 2
27 Midlam, Bryan Seneca Valle 5:05.8h 2
28 Iqbal, Samad Richard Montgome 5:06.0h 1
29 Gage, Brendan Rockville 5:06.3h 2
30 Weissfeld, Ari Bethesda-Che 5:06.7h 3
31 Ayano, Amanuel Montgomery B 5:09.5h 3
32 Anderson, Steven Paint Branch 5:10.9h 2
33 Gaal, Rasheed Watkins Mill 5:11.0h 3
34 Van Gieson, Amir Thomas S Woo 5:11.6h 3
35 Tagliere, Ethan Sherwood 5:12.1h 3
36 Villatoro Santos, Aristi John F Kenne 5:12.2h 1
37 Hung, Brian James Hubert 5:13.0h 2
38 Akumbu, Mervyn Northwest 5:15.1h 2
39 Lee, Daniel Quince Orcha 5:17.8h 3
40 Bloomberg, Justin Sherwood 5:18.2h 3
41 Fernandez, Lucas Clarksburg 5:18.7h 3
42 Wilson, Ian James Hubert 5:19.0h 3
43 Schmidt, Robert Walter Johns 5:19.3h 3
44 Bascal, Reynold Springbrook 5:19.4h 2
45 Tan-Fahed, Adrian Winston Chur 5:19.6h 3
46 Forest, Aaron Winston Chur 5:19.9h 3
47 Babore, Yonatan Quince Orcha 5:20.1h 3
48 Huddle, John James Hubert 5:21.7h 2
49 Cummings, Bryan Albert Einst 5:22.5h 3
50 Bhatti, Jacob Paint Branch 5:22.8h 3
51 Stout, Jesse James Hubert 5:23.2h 3
52 Kifle, Ethiopis Montgomery B 5:23.7h 4
53 Olsen, Byron Col. Zadok M 5:25.2h 4
54 Sakhi, John Springbrook 5:25.3h 3
55 Westbrooks, Francis Damascus 5:25.8h 3
56 Klein, Matthew Thomas S Woo 5:25.9h 4
57 Zeitvogel, Luca Wheaton 5:26.5h 3
58 Leal, Sebastian Walter Johns 5:27.3h 3
59 Daniel, Hailu Sherwood 5:27.7h 4
60 Kidane, Redeate Gaithersburg 5:30.1h 4
61 Murren, Ian Winston Chur 5:33.1h 3
62 Massimino, Dominic Montgomery B 5:34.9h 2
63 Mulugeta, Newell Paint Branch 5:36.8h 4
64 Elamin, Emad Col. Zadok M 5:37.5h 4
65 Iqbal, Wasique Col. Zadok M 5:37.7h 4
66 Christovich, Nicholas Thomas S Woo 5:38.1h 4
67 Truong, Nhan An Col. Zadok M 5:39.1h 4
68 Hrenko, Colin Seneca Valle 5:39.4h 4
69 Dessie, Ezra Paint Branch 5:39.6h 4
70 Nadeem, Farhan Col. Zadok M 5:40.0h 4
71 Kirk, Howard Rockville 5:42.0h 2
72 Shah, Jaiden Thomas S Woo 5:43.1h 4
73 Sanchez, Sergio Seneca Valle 5:43.9h 4
74 Bartolomei, Jacob Walt Whitman 5:45.3h 4
75 Corman, Noah Sherwood 5:46.4h 4
76 Niverth, Peter Sherwood 5:46.9h 4
77 Pierce, Daimen Col. Zadok M 5:47.2h 4
78 Abadiga, Gutama Montgomery B 5:47.5h 4
79 Narula, Sven Col. Zadok M 5:47.8h 4
80 Weinberger, Jake Sherwood 5:50.3h 4
81 Batanero, Sebastian Watkins Mill 5:51.7h 4
82 Asfaw, Robel Springbrook 5:52.8h 4
83 Tomlinson, Luke Sherwood 5:53.6h 4
84 Umanzor, Armando Paint Branch 5:54.2h 4
85 Mullen, Colson Damascus 6:00.1h 4
86 Perera, Dinesh Damascus 6:03.6h 4
87 Mejiah, Josue Col. Zadok M 6:04.5h 4
88 Lee, Daniel Winston Chur 6:05.5h 4
89 Hughes, Jacob Col. Zadok M 6:05.8h 5
90 Merlos, Andres Albert Einst 6:07.1h 5
Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Welter, Mitchell Winston Chur 10:02.6h
2 May, Carter Walter Johns 10:15.5h
3 Worthman, Zachary Clarksburg 10:21.2h
4 Attiogbe, Komlan Northwest 10:21.5h
5 Newport, James James Hubert 10:21.9h
6 Rushkoff, Jacob Thomas S Woo 10:28.8h
7 Daniel, Hailu Sherwood 10:32.7h
8 Levitt, Spencer Winston Chur 10:47.2h
9 Infante, Jose Northwest 10:54.0h
10 Shapiro, Benjamin Thomas S Woo 10:59.7h
11 Penate, Oscar Seneca Valle 11:00.0h
12 McGovern, Shane Paint Branch 11:01.2h
13 Plunkett, Tyler Paint Branch 11:03.0h
14 O'Neil, Rory Northwest 11:07.2h
15 Gibson, Grant Richard Montgome 11:07.9h
16 Eshete, Yosefe Montgomery B 11:10.9h
17 Ayano, Amanuel Montgomery B 11:12.3h
18 Gaskins, Jordan Quince Orcha 11:29.0h
19 Maltagliati, Vincente Paint Branch 11:35.1h
20 Abate, Leul Montgomery B 11:35.6h
21 Bloomberg, Justin Sherwood 11:36.0h
22 Wilson, Ian James Hubert 12:02.0h
23 Iqbal, Wasique Col. Zadok M 12:05.2h
24 Shaer, Ian Col. Zadok M 12:06.7h
25 Olsen, Byron Col. Zadok M 12:11.0h
26 Maniktala, Pranav Damascus 12:12.5h
27 Sakhi, John Springbrook 12:14.6h
28 Wilson, Chris James Hubert 12:17.4h
29 Low, Samuel John F Kenne 12:32.8h
30 Junod, Carter Col. Zadok M 12:35.9h
31 Asfaw, Robel Springbrook 12:51.2h
32 Niverth, Peter Sherwood 13:00.2h
33 Wurtzel, Scott Clarksburg 13:05.1h
34 Dasti, Ishaq Col. Zadok M 14:01.7h
35 Elamin, Emad Col. Zadok M 14:02.1h
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Goy, Tyrek Paint Branch 8.26 2
2 Gicheru, Robert Northwest 8.65 3
3 Ramirez, Marco Rockville 8.73 1
4 Boussouf, Elias James Hubert 8.99 3
5 D'Elia, Gregory Quince Orcha 9.04 3
6 Diop, Joshua Northwood 9.06 2
7 Cao, Hoang-Thien Montgomery B 9.07 2
8 Cinada, Nathan John F Kenne 9.32 1
9 Su, Kyle Thomas S Woo 9.37 1
10 Lee, Paul Sherwood 9.42 2
11 Lyons, Jeremy Richard Montgome 9.58 1
12 Taylor, Nasier John F Kenne 9.73 1
13 Opon, Zachary Paint Branch 9.76 3
14 Garland, Cameron Northwest 9.92 3
15 Rivera, Christopher Seneca Valle 10.09 1
16 Schmidt, Alexander Walter Johns 10.24 2
17 Akwei, Vikram Bethesda-Che 10.69 2
18 Blaise, Calab Paint Branch 10.74 3
19 Vyapuri, Sharwin Northwest 10.84 3
19 Wu, Isaac Clarksburg 10.84 1
21 Kane, Cameron Springbrook 11.04 2
22 Thompson, Al Springbrook 11.67 2
23 De Gonia, Jack Sherwood 13.27 1
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Northwest 'A' 1:33.6h 2
1) Woods, Anthony 2) Daniels, Andrew
3) Frazer, Davino 4) Mganga, Khaloni
2 Springbrook 'A' 1:36.7h 3
1) Mukisa, Alvin 2) McClain, Mayen
3) Ramsey, Jacari 4) Fogarty, Rashed
3 Paint Branch 'A' 1:36.84 2
1) Davis, Max 2)
4 Watkins Mill 'A' 1:37.2h 2
1) Belinga, Zion 2) Carter, Schezarone Carter
3) McNeary, Brian 4) Vault, Nathaniel
5 James Hubert Blake 'A' 1:37.8h 2
1) Phillips, Nathan 2)
6 John F Kennedy 'A' 1:38.0h 1
1) Bell, Raynard 2) Pouamon, Sery
3) Shepherd, Javid 4) Vouls, Kamal
7 Seneca Valley 'A' 1:38.8h 1
1) Mensah, Rodney 2) Williams, J'Sean (Xavier)
3) Wilson, Lance 4) Wright, Zae
8 Montgomery Blair 'A' 1:41.0h 3
1) DeLeon, Ponce 2) Desnoes, Alexander
3) Quintanilla Coreas, Marc 4)
9 Walter Johnson 'A' 1:43.0h 1
1) Girr-Scott, Elijah 2)
10 Gaithersburg 'A' 1:43.3h 3
1) Bason, Carlin 2) Armooh, Junior
3) Harris, Christopher 4) Norwood, Kendrick
11 Springbrook 'B' 1:43.5h 4
1) Takah, Collins 2) Wright, Rushaad
3) Mertus, Rabbouni 4) Lepe, Juan
12 Quince Orchard 'A' 1:43.7h 2
1) Hampton, Kendall 2) Beard, Jean-Philippe
3) Bikim, Dylan 4) Dye, Tristan
13 Clarksburg 'A' 1:43.8h 3
1) Aberin, Deric 2)
14 Sherwood 'A' 1:44.0h 1
15 Bethesda-Chevy Chase 'A' 1:45.4h 2
1) Dimmick, Ryan 2)
16 James Hubert Blake 'B' 1:45.7h 4
1) Coleman, Brandon 2)
17 Winston Churchill 'A' 1:47.3h 3
1) Eticha, Samuel 2) Fang, Bryan
3) Tu, Patrick 4) Chan, William
18 Northwood 'A' 1:48.8h 3
1) Davis, Brandon 2) Sobgo, Yannick
3) Washington, Douglas 4) Wilkerson, Aaron
19 Damascus 'A' 1:49.7h 1
1) McNeill, III, John 2) O'Conor, Ryan
3) Li, Alex 4) Palmisano, Jacob
20 Thomas S Wootton 'A' 1:50.0h 1
1) Cartwright, Keith 2) Mohiuddin, Humza
3) O'Brien, Achmad 4) Su, Kyle
21 Seneca Valley 'B' 1:50.2h 4
1) Rivera, Christopher 2) Agbam, Koffi
3) Brown, Kymani 4) Foster, Jamar
22 Springbrook 'C' 1:51.0h 4
1) Gouin, Alexander 2) Lloyd, Arthur
3) Enwereuzor, Nnaemeka 4) Thompson, Al
23 Seneca Valley 'C' 1:54.3h 4
1) Nguyen, Brandon 2) Lamb, Ameen
3) Powell-Graves, Rickey 4) Singleton, Clarke
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Northwest 'A' 8:25.5h
1) Quansah, Elton 2) Attiogbe, Komlan
3) Oduor, Branson 4) Yamitshi, Ngoy
2 Springbrook 'A' 8:50.9h
1) Arunkumar, Ebenezer 2) Mejia, David
3) Heda, Moti 4) Bascal, Reynold
3 James Hubert Blake 'A' 8:51.2h
1) Stout, John 2) O'Grady, Jack
3) Hung, Brian 4) Newport, James
4 Paint Branch 'A' 8:55.7h
1) Armbruster, Travis 2)
5 Sherwood 'A' 9:18.0h
1) Lambert, Sebastian 2) Bloomberg, Justin
3) Confrey, Gary 4) Tagliere, Ethan
6 Seneca Valley 'A' 9:39.8h
1) Midlam, Bryan 2) Hrenko, Colin
3) Rodriguez, Fabian 4) Sanchez, Sergio
7 Thomas S Wootton 'A' 9:40.4h
1) Gross, Bryce 2) Rushkoff, Jacob
3) Shapiro, Benjamin 4) Wong, Ronald
8 Damascus 'A' 10:39.2h
1) Maniktala, Pranav 2) Mullen, Colson
3) Patton, Read 4) Saucedo, Iverson
Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Shrestha, Sahil Watkins Mill 6-02.00
1 Bikim, Dylan Quince Orcha 6-02.00
1 D'Elia, Gregory Quince Orcha 6-02.00
4 Wright, Shyheim Northwest 6-00.00
4 Leverenz, Andrew Walter Johns 6-00.00
6 Goy, Tyrek Paint Branch 5-08.00
7 Sye, Demetrius Clarksburg 5-06.00
7 Kouyate, Mamadou Springbrook 5-06.00
7 Netterville, Josh Northwest 5-06.00
10 Gicheru, Robert Northwest 5-04.00
10 Patel, Hari Montgomery B 5-04.00
12 Seubert, Jordan Clarksburg 5-02.00
13 Holton, Kaleb Walter Johns 5-00.00
-- Beard, Jean-Philippe Quince Orcha NH
-- Beamer, Perry Montgomery B NH
-- Jaeger, Dylan Northwest NH
Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Beckett-Simms, Donavan Seneca Valle 21-05.00
2 Netterville, Josh Northwest 19-09.00
3 Smith, Renaldo Sherwood 19-07.00
4 Wilson, Lance Seneca Valle 18-10.50
5 Butler, Christopher Montgomery B 18-05.50
6 Van Gieson, Michael Rockville 18-04.00
7 Woods, Anthony Northwest 18-02.50
8 Kane, Cameron Springbrook 17-10.50
9 Goy, Tyrek Paint Branch 17-09.50
10 Armooh, Junior Gaithersburg 17-06.00
11 Takah, Collins Springbrook 17-05.00
12 Blaise, Calab Paint Branch 17-04.00
13 Leby, Chris Clarksburg 17-02.00
14 Mulhern, Matthew Northwest 17-00.00
15 Page, Justin Paint Branch 16-11.00
16 Smith, Xavier Clarksburg 16-10.00
16 Gouanette-Tateng, Felix Northwest 16-10.00
18 Holton, Kaleb Walter Johns 16-09.00
18 Puente, Jackson Walter Johns 16-09.00
20 Ayisi-Fianko, Zach Watkins Mill 16-06.50
21 Jarvis, Michael James Hubert 16-06.00
22 Yi, Kyle Clarksburg 16-05.50
23 Gicheru, Robert Northwest 16-04.00
24 Vouls, Kamal John F Kenne 16-03.50
25 Beckford, Jomokan Northwood 16-03.00
26 Cobb III, James Paint Branch 15-11.50
27 Baiden, Nathaniel Quince Orcha 15-09.50
28 Lee, Shuan James Hubert 15-09.00
29 Williams, Justice Clarksburg 15-07.00
30 Caprioglio-Chase, Reilly Montgomery B 15-06.00
31 Etcheu, Amael Quince Orcha 15-04.00
32 Kouyate, Mamadou Springbrook 15-03.00
33 Schneider, Adam Rockville 15-02.50
34 Hannan, Jose Bethesda-Che 14-08.00
35 Goodman, Daniel Northwest 14-05.00
36 Akwei, Vikram Bethesda-Che 14-00.50
37 Dimmick, Ryan Bethesda-Che 13-11.00
38 West, Leo Montgomery B 13-00.00
39 Broadbell, Winston Bethesda-Che 12-05.00
40 Puddie, Andre Paint Branch 11-09.00
41 Lucas, Solomon Paint Branch 11-08.00
42 Ramlal, Nicholas Clarksburg 11-07.00
-- Harvey, Aaron Paint Branch ND
Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Beckett-Simms, Donavan Seneca Valle 44-02.50
2 Cobb III, James Paint Branch 43-10.75
3 Smith, Renaldo Sherwood 43-09.00
4 Goy, Tyrek Paint Branch 41-00.50
5 Kane, Cameron Springbrook 39-09.50
6 Leby, Chris Clarksburg 38-03.00
7 Holton, Kaleb Walter Johns 37-07.00
8 Puente, Jackson Walter Johns 37-02.25
9 Gouanette-Tateng, Felix Northwest 36-10.00
10 Etcheu, Amael Quince Orcha 36-09.00
11 Shrestha, Sahil Watkins Mill 36-02.75
12 Ramirez, Marco Rockville 35-06.75
13 Baiden, Nathaniel Quince Orcha 34-08.00
14 Beard, Jean-Philippe Quince Orcha 34-05.50
15 Walingford, Billy Thomas S Woo 34-02.00
16 Jaeger, Dylan Northwest 34-01.00
17 Sye, Demetrius Clarksburg 33-10.50
18 Garland, Cameron Northwest 33-08.00
-- Hannan, Jose Bethesda-Che ND
Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ikheloa, Osajele Sherwood 44-05.50
2 Ellias, Sheldon James Hubert 42-09.00
3 Gills, Caleb Northwest 41-09.25
4 Blautzik, Erik Rockville 40-10.00
5 Grant, Ajani Paint Branch 38-10.00
6 Lam, Ryan Northwest 38-01.00
7 Alban, Neil Watkins Mill 35-11.00
8 Lewis, Jake Bethesda-Che 34-07.75
9 Keshishi, Orbell James Hubert 34-05.25
10 St. Jean, Gael Clarksburg 34-00.75
11 Howard, Hakeem Quince Orcha 33-11.50
12 Golston, Darius Seneca Valle 33-05.00
13 Wilson, Fabian Paint Branch 33-01.00
14 Mensah, Rodney Seneca Valle 31-08.25
15 Dimmick, Ryan Bethesda-Che 31-01.50
16 Hansberry, Maxwell Springbrook 31-01.00
16 Brooks, Matthew James Hubert 31-01.00
18 Bridwell, Zachary Northwood 30-04.00
19 Sanchez, Marc Springbrook 30-01.00
20 Beard, Sebastien Quince Orcha 29-08.75
21 Fana, Matt Col. Zadok M 29-07.50
22 Alabi-ga, Oswald Paint Branch 28-11.25
23 Slaughter, Desmond Albert Einst 28-01.00
24 Johnson, Kendall John F Kenne 28-00.25
25 Carillo-Ndasco, Orlando Clarksburg 27-09.25
26 Andaya, Julian Albert Einst 27-08.00
27 Dogbeh-Agbo, Marving-Kel Seneca Valle 27-07.25
28 Barnes, Jack Springbrook 27-03.75
29 Thompson, Al Springbrook 27-01.25
30 Guglielmone, Jon Clarksburg 27-00.50
31 Ramirez, Marco James Hubert 26-11.50
32 Daniel, Mikael Sherwood 26-09.00
33 Bradford-El, Khalid John F Kenne 26-08.00
34 Garcia, Griffin Bethesda-Che 25-05.25
35 Luc, Steven James Hubert 25-03.75
36 Richardson, Michael Thomas S Woo 24-07.00
37 Ridley, Charles Seneca Valle 23-08.50
38 Jennings, Thomas Seneca Valle 22-06.50
39 Oyejele, Michael James Hubert 21-11.25
40 Swaby, Horace Springbrook 21-10.00
41 Garcia de la Ga, Axel Quince Orcha 20-11.25
42 Mayorga, Edwin Springbrook 20-06.50
43 Broadbell, Winston Bethesda-Che 19-06.75
Return to Top
|
|
|