|
Baltimore-Washington Private School Championship
Glenelg Country School
November 11, 2002
Boys Large School Results
====================================================================
Name Year School Result
====================================================================
1. Ryan Woodlee 10 Gonzaga 16:32.29
2. Peter Muller 11 St. Albans 16:42.65
3. Matt O'Brien 12 St. Albans 16:48.51
4. Mike Rooney 12 Gonzaga 16:52.31
5. Steve Duplinsky 9 Georgetown Prep 16:56.25
6. Joey Norcio 12 Good Counsel 16:58.95
7. Lance Burleson 11 Georgetown Prep 17:04.14
...
9. Mike Ulaky 11 Good Counsel 17:11.84
12. Matt Piazza 12 Georgetown Prep 17:27.44
Kyle Friis 10 Good Counsel 17:30.34
16. Luke Tamagna-Darr 12 Bullis 17:39.51
17. Drew Abernathy 9 Good Counsel 17:43.29
18. A.J. David 12 Georgetown Prep 17:53.78
20. George Tozer 12 Bullis 17:58.84
25. Bernard Ozarowski 12 Georgetown Prep 18:32.26
Boys Large School Team Results
===============================
School Result
===============================
1. St. Albans 47
2. Georgetown Prep 67
3. Good Counsel 74
4. Gonzaga 79
5. Loyola 98
Boys Small School Results
====================================================================
Name Year School Result
====================================================================
1. Greg Koffel 12 Glenelg 17:14.89
2. Dan Loebu 12 Glenelg 18:07.74
3. Peter Nash 12 Glenelg 18:11.96
4. Roger O'Donoghue 10 St. John's Prospect 18:22.75
5. Alex Owens 11 Glenelg 18:29.72
6. Mike Fagan 12 The Heights 18:33.31
...
11. Steve Sushinsky 12 The Heights 18:50.86
15. Peter Hadley 11 The Heights 19:39.54
25. William Krohn 9 The Heights 20:37.90
Boys Small School Teams
===============================
School Result
===============================
1. Glenelg 18
2. Edmund Burke 55
3. St. John's Prosp 80
4. The Heights 91
5. Severn 147
Girls Large School Results
====================================================================
Name Year School Result
====================================================================
1. Nyam Kagwima 12 Bryn Mawr 18:55.86
2. Laura Drossner 11 Bryn Mawr 19:32.64
3. Ashley Campbell 12 Bryn Mawr 19:42.87
4. Ellett George 12 Bryn Mawr 20:02.30
5. Christine Brown 10 Holton Arms 20:31.19
...
10. Charlotte Reardon 12 Good Counsel 21:18.35
11. Celia Marraro 12 Bullis 21:31.14
17. Chrissy Holt 11 Good Counsel 22:01.48
20. Alejandra Jupiter 11 Holy Child 22:16.87
22. Deirdre Heiss 10 Holton Arms 22:22.66
24. Susan Jeurling 9 Holton Arms 22:40.71
Girls Large School Teams
===============================
School Result
===============================
1. Bryn Mawr 17
2. Glenelg 73
3. National Cathedral 85
4. Good Counsel 102
5. Holton Arms 112
Girls Invidual Small Schools
====================================================================
Name Year School Result
====================================================================
1. Cara Kiernan 12 Potomac 18:43.25
2. Kenan Cole 12 St. Johns Prospect 21:14.15
3. Charlotte Lawson 10 Potomac 21:34.28
4. Sophia Marvell 9 Georgetown Day 22:01.41
5. Emily Paul 12 Maret 22:10.09
...
11. Marie O'Meara 11 Sandy Spring Friends 23:35.87
16. Addie Smith St. Andrews 24:26.89
17. Kris Haluszka 12 St. Andrews 24:30.49
23. Giovanna Hayward 11 Sandy Spring Friends 25:13.44
25. Elena Callahan 11 Sandy Spring Friends 25:31.74
Return to Top
|