MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Tidewater Classic
Tidewater Invitational XC History
Hosted By: Salisbury
Salisbury, Maryland
2016-10-05

results from md.milesplit.com
Ultimate Sports - Contractor License                        HY-TEK's Meet Manager
                     44th TIDEWATER FALL CLASSIC - 10/5/2016                      
                        Presented by Salisbury University                         
                                Winter Place Park                                 
                               Last Completed Event                               
 
Event 1  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Bamforth, Ben                Sussex Tech             5:19.7   16:33.18    1   
  2 Infante-Rosale, Jose         Northwest               5:21.8   16:39.57    2   
  3 O'Neil, Rory                 Northwest               5:22.0   16:40.38    3   
  4 Nichols, Brandon             Kent Island             5:22.9   16:42.96    4   
  5 Boyce, Greg                  Cape Henlopen           5:23.8   16:45.94    5   
  6 Sanchez, Erick               Kent Island             5:25.2   16:50.25    6   
  7 Osborne, Chase               Northwest               5:25.4   16:50.70    7   
  8 Perry, Bryan                 Polytech                5:27.4   16:57.02    8   
  9 Yamitshi, Ngoy               Northwest               5:27.9   16:58.54    9   
 10 Quansah, Elton               Northwest               5:31.4   17:09.39   10   
 11 Hill, Carter                 Worcester Prep          5:31.7   17:10.45   11   
 12 Hinds, Jairus                Sussex Tech             5:31.9   17:11.11   12   
 13 Stanfield, Cade              Kent Island             5:34.3   17:18.57   13   
 14 Attiogbe, Komlan             Northwest               5:34.9   17:20.37   14   
 15 McCroy, Connor               Cambridge/SD            5:35.9   17:23.33   15   
 16 Spellman, Graham             Sussex Tech             5:36.4   17:25.03   16   
 17 Smith, Troy                  North Caroline          5:37.3   17:27.89   17   
 18 Morrow, Connor               Sussex Tech             5:38.3   17:31.08   18   
 19 James, Cameron               Stephen Decatur         5:40.9   17:39.09   19   
 20 Bailey, Dyce                 Polytech                5:41.4   17:40.53   20   
 21 Cade, Donnelly               Kent Island             5:41.6   17:41.28   21   
 22 Ney, Stefan                  Northwest               5:42.1   17:42.82   22   
 23 Rogers, Daniel               Northwest               5:42.8   17:44.94        
 24 Woodard, Kolbey              Northwest               5:43.1   17:45.92        
 25 Goodwin, Trevor              Cambridge/SD            5:44.2   17:49.12   23   
 26 Thomas, Gus                  Cambridge/SD            5:48.2   18:01.54   24   
 27 Goldman, Zach                Northwest               5:49.1   18:04.54        
 28 Peters, Shane                Kent Island             5:49.6   18:06.10   25   
 29 Hernandez, Javier            Stephen Decatur         5:50.2   18:08.00   26   
 30 Reimer, Jack                 Stephen Decatur         5:50.6   18:09.18   27   
 31 Walters, Zack                Mardela                 5:51.0   18:10.24   28   
 32 Wilt, Shannon                Milford                 5:51.4   18:11.69   29   
 33 Massey, Jared                Stephen Decatur         5:52.0   18:13.54   30   
 34 Morrow, Ryan                 Sussex Tech             5:52.5   18:15.03   31   
 35 Kato, Mitchell               North Caroline          5:55.8   18:25.26   32   
 36 Stafford, Jacob              Polytech                5:56.4   18:27.19   33   
 37 Gould, Keegan                Snow Hill               5:56.6   18:27.91   34   
 38 Rushing, Kurt                Sussex Tech             5:56.9   18:28.66   35   
 39 Koletsky, Matt               Cambridge/SD            5:57.1   18:29.21   36   
 40 Gicheru, Robert              Northwest               5:57.2   18:29.65        
 41 Coleman, Javel               Northwest               5:57.8   18:31.54        
 42 Cornwell, Ben                Cambridge/SD            5:58.1   18:32.38   37   
 43 Weslowski, Mike              Sussex Tech             5:58.4   18:33.32   38   
 44 Sobota, Ben                  Milford                 6:00.2   18:38.87   39   
 45 Shaffer, Ryan                Cape Henlopen           6:00.4   18:39.72   40   
 46 Zhang, Bryan                 Northwest               6:00.7   18:40.45        
 47 Caldwell, Jake               Sussex Tech             6:00.9   18:41.09        
 48 Hentschel, Cole              James M. Bennett        6:01.1   18:41.62   41   
 49 Douglas, Ross                Parkside                6:01.5   18:43.15   42   
 50 Fitez, Tyler                 Easton                  6:02.3   18:45.48   43   
 51 Beaucejour, Emmanuel         Milford                 6:03.5   18:49.13   44   
 52 Rash, Aaron                  Polytech                6:03.7   18:49.92   45   
 53 Roberts, Justin              Brandywine              6:04.5   18:52.43   46   
 54 Brewer, Andrew               Queen Annes County      6:04.9   18:53.56   47   
 55 Becerra, Kevin               Brandywine              6:08.6   19:05.15   48   
 56 Johnson, Khail               Cambridge/SD            6:08.9   19:06.02   49   
 57 Mansfield, Evan              Snow Hill               6:09.3   19:07.24   50   
 58 Schmidt, Kevin               Queen Annes County      6:09.8   19:08.76   51   
 59 Alvarado, Steven             Milford                 6:11.0   19:12.65   52   
 60 Sollie, Andrew               Milford                 6:11.5   19:13.99   53   
 61 Larreinaga, Irwin            Arcadia                 6:11.7   19:14.74   54   
 62 Rohde, Daniel                Broadwater Academy      6:12.4   19:16.83   55   
 63 Bradley, Caleb               Sussex Tech             6:12.7   19:17.86        
 64 Dockins, DaVion              North Dorchester        6:14.3   19:22.87   56   
 65 Kevonte, Jackson             Polytech                6:14.5   19:23.41   57   
 66 Gonzalez, Tony               North Caroline          6:14.7   19:23.93   58   
 67 Layton, Seth                 North Caroline          6:14.8   19:24.41   59   
 68 Holland, Tristan             Cape Henlopen           6:15.1   19:25.11   60   
 69 Collick, De'Vaughn           Polytech                6:15.3   19:25.92   61   
 70 Paderi, Giovanni             Cambridge/SD            6:15.9   19:27.77   62   
 71 Oferral, Cody                Sussex Tech             6:16.1   19:28.37        
 72 Alvarado, Matthew            Stephen Decatur         6:16.3   19:29.01   63   
 73 Janson, Ethan                Stephen Decatur         6:16.4   19:29.45   64   
 74 Martinez, Moses              Milford                 6:16.7   19:30.18   65   
 75 Firch, Jared                 Sussex Tech             6:16.9   19:30.83        
 76 Heid, James                  Cape Henlopen           6:18.2   19:34.79   66   
 77 Boachie, Owen                Sussex Tech             6:18.3   19:35.26        
 78 Umana, Melvin                North Caroline          6:19.3   19:38.33   67   
 79 Webb, Robbie                 Milford                 6:20.6   19:42.30   68   
 80 Marshall, Trent              Worcester Prep          6:20.8   19:42.86   69   
 81 Latham, Seth                 Queen Annes County      6:21.1   19:43.76   70   
 82 Kulp, Daniel                 Easton                  6:21.8   19:46.13   71   
 83 Wright, Kelson               Queen Annes County      6:22.1   19:46.94   72   
 84 Burke, Max                   Arcadia                 6:23.4   19:51.16   73   
 85 Pfeiffer, Cody               Queen Annes County      6:23.7   19:51.84   74   
 86 Al Naseri, Yousuf            James M. Bennett        6:24.1   19:53.23   75   
 87 Aguilar, Noah                Brandywine              6:24.3   19:53.87   76   
 88 Carillo, Everardo            Cape Henlopen           6:24.5   19:54.37   77   
 89 Perez, Curtis                Kent Island             6:25.1   19:56.25   78   
 90 Flanagan, Brendan            Brandywine              6:25.5   19:57.43   79   
 91 Holloway, Brennan            Stephen Decatur         6:26.0   19:59.23   80   
 92 Rodriguez, Michael           Polytech                6:26.9   20:01.89   81   
 93 Ciabattoni, Bryan            Cape Henlopen           6:27.6   20:04.05   82   
 94 Ferragamo, Benjamin          Kent Island             6:27.8   20:04.71   83   
 95 Kranz, John                  Brandywine              6:28.0   20:05.25   84   
 96 Williams, TeJay              Polytech                6:29.1   20:08.60        
 97 Allen, Owen                  Cape Henlopen           6:29.3   20:09.29   85   
 98 Payne, Brendan               Parkside                6:29.8   20:11.03   86   
 99 Samuels, Will                North Caroline          6:31.0   20:14.58   87   
100 Webster, Matthew             Queen Annes County      6:31.2   20:15.30   88   
101 Albertella, Jack             Cape Henlopen           6:31.5   20:16.07        
102 Stinson, Burkeley            Queen Annes County      6:31.9   20:17.52   89   
103 Craig, Colin                 Cape Henlopen           6:32.2   20:18.31        
104 Walinskas, Jack              Worcester Prep          6:32.4   20:18.86   90   
105 Schultz, Kyle                North Caroline          6:32.5   20:19.41   91   
106 Smith, II, David             Cape Henlopen           6:33.0   20:20.75        
107 Dvorak, Nathan               Cambridge/SD            6:33.7   20:23.16        
108 Ball, Andrew                 Stephen Decatur         6:34.0   20:23.85        
109 Thomas, Ian                  Parkside                6:34.1   20:24.36   92   
110 Blandino, Josh               Polytech                6:34.3   20:24.95        
111 Peck, Andrew                 Queen Annes County      6:34.9   20:26.86        
112 Outlaw, Wayne                Cambridge/SD            6:35.1   20:27.36        
113 Maull, Casey                 Milford                 6:35.4   20:28.42        
114 Brower, Collin               Polytech                6:35.7   20:29.29        
115 Heise, Micah                 Milford                 6:36.2   20:30.85        
116 Coverdale, Brian             Milford                 6:37.7   20:35.40        
117 Danaher, Ryan                Stephen Decatur         6:37.9   20:36.20        
118 Morales, Christopher         Snow Hill               6:38.2   20:36.92   93   
119 Kelly, Trent                 Polytech                6:38.4   20:37.75        
120 Head, Ryan                   Cape Henlopen           6:39.2   20:40.17        
121 Selser, Nicholas             James M. Bennett        6:39.4   20:40.77   94   
122 Slacum, Sam                  Cambridge/SD            6:39.7   20:41.57        
123 Bennett, Taylor              Easton                  6:39.8   20:42.04   95   
124 Fink, Braden                 Easton                  6:40.0   20:42.50   96   
125 Addis, Tyler                 Queen Annes County      6:40.1   20:42.94        
126 Campos, Cesar                Cape Henlopen           6:40.2   20:43.35        
127 Clarke, Brett                Polytech                6:40.4   20:43.92        
128 Forsyth, Bradley             Queen Annes County      6:40.6   20:44.47        
129 Wazniak, Brendan             Easton                  6:40.8   20:45.00   97   
130 Jerman, Ashton               Milford                 6:40.9   20:45.48        
131 Ballard, Eric                James M. Bennett        6:41.1   20:46.03   98   
132 Davis, Aaron                 North Caroline          6:41.3   20:46.53        
133 Laws, Khalyl                 Pocomoke                6:41.5   20:47.18   99   
134 Harrison, Chris              Easton                  6:41.7   20:48.04  100   
135 Lee, Junseok                 James M. Bennett        6:42.1   20:49.03  101   
136 Conner, Jayke                North Dorchester        6:42.4   20:49.94  102   
137 Mason, Ian                   Cambridge/SD            6:42.6   20:50.56        
138 Pang, Zhihong                Cambridge/SD            6:42.8   20:51.32        
139 Czerwinski, Spencer          Sussex Tech             6:43.0   20:52.09        
140 Kuforiji, De                 Polytech                6:43.4   20:53.13        
141 Groves, Cody                 North Caroline          6:43.8   20:54.50        
142 Dunlap, Ethan                Brandywine              6:45.2   20:58.89  103   
143 Wazniak, Corey               Easton                  6:47.5   21:05.93  104   
144 Harrison, Chase              North Dorchester        6:47.8   21:06.95  105   
145 Mgnanga, Khaloni             Northwest               6:48.7   21:09.76        
146 Robbins, Cam-Ron             Brandywine              6:49.2   21:11.35  106   
147 Dean, Deyton                 Pocomoke                6:50.1   21:14.15  107   
148 Juarez, Bryan                Arcadia                 6:51.7   21:18.96  108   
149 Martinez, Alejandro          North Caroline          6:52.2   21:20.67        
150 Simmons, Trevor              Cape Henlopen           6:52.4   21:21.27        
151 Koelb, Kolija                Arcadia                 6:52.6   21:21.82  109   
152 DePietro, Vincent            Parkside                6:52.8   21:22.40  110   
153 Cebula, Connor               Worcester Prep          6:53.0   21:22.99  111   
154 Tull, Elijah                 Sussex Tech             6:53.4   21:24.30        
155 Brinsfield, Isaiah           North Dorchester        6:55.4   21:30.58  112   
156 Wright, Richie               Salisbury School        6:55.6   21:31.15        
157 Thompson, Bryce              Milford                 6:56.1   21:32.59        
158 Hutchinson, Jack             Easton                  6:56.3   21:33.20        
159 Alfaro, Christian            Polytech                6:56.9   21:35.08        
160 Thompson, Collin             Cape Henlopen           6:59.2   21:42.27        
161 Bond, Bryce                  Mardela                 6:59.9   21:44.37  113   
162 Greene, Shain                Cambridge/SD            7:00.1   21:45.16        
163 Lowe, Geno                   Mardela                 7:00.4   21:45.89  114   
164 Odegaard, Jason              Snow Hill               7:00.7   21:46.99  115   
165 Bernstein, Joe               Parkside                7:01.0   21:47.76  116   
166 Lee, Yeong                   James M. Bennett        7:01.2   21:48.57  117   
167 Ghrist, Ethan                North Caroline          7:01.8   21:50.43        
168 Blank, Skylar                Snow Hill               7:02.2   21:51.69  118   
169 Fischer, Chad                Stephen Decatur         7:02.5   21:52.61        
170 Valle, Kenny                 Arcadia                 7:02.8   21:53.30  119   
171 Esch, Aiden                  Stephen Decatur         7:03.0   21:54.11        
172 Alexander, James             Kent Island             7:03.5   21:55.73        
173 Chetelat, Trent              Stephen Decatur         7:03.8   21:56.48        
174 Harms, Devon                 Kent Island             7:04.0   21:57.11        
175 Radunske, Paden              North Dorchester        7:04.2   21:57.65  120   
176 Zechial, Enzo                Worcester Prep          7:04.4   21:58.27  121   
177 Railey, Kyle                 North Dorchester        7:05.2   22:01.03  122   
178 Metz, Kyle                   Kent Island             7:05.6   22:02.16        
179 Rubadue, Tristen             Easton                  7:05.9   22:03.02        
180 Piland, Noah                 James M. Bennett        7:06.7   22:05.59  123   
181 Bothazi, Kristof             Pocomoke                7:08.5   22:11.13  124   
182 Raickle, Devon               North Dorchester        7:09.2   22:13.23  125   
183 Buenano, Alvaro              Salisbury School        7:09.6   22:14.63        
184 Lemon, Eric                  Queen Annes County      7:09.9   22:15.62        
185 Tomassoni, Brennen           Queen Annes County      7:10.1   22:16.08        
186 Jones, Bryce                 Cambridge/SD            7:10.8   22:18.46        
187 Houghton, Louis              Kent Island             7:12.4   22:23.40        
188 Williams, Kameron            Brandywine              7:12.8   22:24.37        
189 Sahil, Raje                  Kent Island             7:14.3   22:29.04        
190 Stickler, Andrew             Worcester Prep          7:14.8   22:30.79  126   
191 Northam, Travis              Broadwater Academy      7:15.6   22:33.19  127   
192 Antrim, Gabe                 Broadwater Academy      7:16.5   22:36.14  128   
193 McClaskey, Jacob             Broadwater Academy      7:16.9   22:37.16  129   
194 Lappin, Daegan               Mardela                 7:19.7   22:45.86  130   
195 Tribbett, Jordan             Milford                 7:20.6   22:48.82        
196 Schubert, Sam                Brandywine              7:21.0   22:50.00        
197 Polk, Dionisio               North Dorchester        7:21.5   22:51.67        
198 Wragg, Callum                Brandywine              7:24.9   23:02.05        
199 Ostrander, Keith             North Caroline          7:29.1   23:15.10        
200 Wharton, Kylen               Arcadia                 7:30.3   23:18.78  131   
201 Parsons, Nick                Mardela                 7:30.8   23:20.52  132   
202 Berman, Jacob                James M. Bennett        7:36.3   23:37.56        
203 Gonzalez, Jose               Arcadia                 7:37.2   23:40.19  133   
204 McEntaffer, Hunter           Snow Hill               7:37.5   23:41.37  134   
205 Resto, Gabriel               Snow Hill               7:37.9   23:42.38  135   
206 Arce, Sebastian              Parkside                7:39.0   23:46.06  136   
207 Hooks, Brady                 Pocomoke                7:39.6   23:47.90  137   
208 Hall, Ian                    Mardela                 7:41.2   23:52.73  138   
209 Siddiqui, Abdullah           James M. Bennett        7:42.1   23:55.53        
210 Nyugen, Dustin               Brandywine              7:42.3   23:56.20        
211 Weedon, Craig                Easton                  7:44.5   24:03.03        
212 Brandt, Parker               Worcester Prep          7:48.1   24:14.11  139   
213 Zeitlin, Lee                 Kent Island             7:50.5   24:21.64        
214 Smith, Wade                  Broadwater Academy      7:51.1   24:23.56  140   
215 Collins, Geomir              Brandywine              7:51.6   24:24.95        
216 Welch, Jordan                Worcester Prep          7:52.7   24:28.38        
217 Murray, Dakota               North Caroline          7:52.9   24:28.96        
218 Ward, Blaine                 Parkside                7:55.0   24:35.77  141   
219 Tinkler, Samuel              Worcester Prep          7:56.9   24:41.43        
220 Yoder, Nathan                Brandywine              7:58.4   24:46.06        
221 Bunting, Joshua              Snow Hill               7:59.5   24:49.49        
222 Krystofiak, Mitchell         Pocomoke                8:03.5   25:02.07  142   
223 Dashille, Jacob              North Dorchester        8:06.1   25:10.18        
224 Taylor, Davis                Worcester Prep          8:08.2   25:16.77        
225 Willey, Josh                 Worcester Prep          8:08.8   25:18.58        
226 Dixon, DeAngelo              Snow Hill               8:12.1   25:28.84        
227 Van Rees, Sean               Kent Island             8:16.0   25:40.93        
228 Gibbs, Isaiah                Brandywine              8:18.4   25:48.19        
229 Copper, Jaheim               North Dorchester        8:19.0   25:50.35        
230 Sellers, Robby               North Dorchester        8:20.0   25:53.40        
231 Eniola, Jaye                 Worcester Prep          8:24.2   26:06.33        
232 Nguyen, Matthew              Pocomoke                8:25.0   26:08.99  143   
233 Agar, Raymond                Broadwater Academy      8:26.9   26:14.60  144   
234 Atchison, Ian                James M. Bennett        8:36.4   26:44.26        
235 Harrell, Tyler               James M. Bennett        8:36.5   26:44.66        
236 Dixon, Hunter                James M. Bennett        8:36.6   26:45.03        
237 Hill, Cameron                James M. Bennett        8:37.4   26:47.25        
238 Giarratano, Angelo           Parkside                8:41.4   26:59.65        
239 Schmidt, Anthony             Snow Hill               8:42.0   27:01.59        
240 Foxwell, Caleb               Worcester Prep          8:47.4   27:18.52        
241 Insley, Adam                 Mardela                 8:47.6   27:19.12  145   
242 Ortiz-Perez, Bryan           Arcadia                 8:54.8   27:41.43        
243 Amir, Haris                  Parkside                8:57.9   27:51.03        
244 Weaver, George               James M. Bennett        9:01.4   28:02.06        
245 Robinson, Cole               Pocomoke                9:02.2   28:04.46  146   
246 Evans, Sean                  Snow Hill               9:22.2   29:06.57        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Northwest                    31    2    3    7    9   10   14   22           
      Total Time:  1:24:18.58                                                     
         Average:    16:51.72                                                     
   2 Kent Island                  69    4    6   13   21   25   78   83           
      Total Time:  1:26:39.16                                                     
         Average:    17:19.84                                                     
   3 Sussex Tech                  78    1   12   16   18   31   35   38           
      Total Time:  1:26:55.43                                                     
         Average:    17:23.09                                                     
   4 Cambridge/SD                135   15   23   24   36   37   49   62           
      Total Time:  1:30:15.58                                                     
         Average:    18:03.12                                                     
   5 Polytech                    163    8   20   33   45   57   61   81           
      Total Time:  1:31:18.07                                                     
         Average:    18:15.62                                                     
   6 Stephen Decatur             165   19   26   27   30   63   64   80           
      Total Time:  1:31:38.82                                                     
         Average:    18:19.77                                                     
   7 Milford                     217   29   39   44   52   53   65   68           
      Total Time:  1:34:06.33                                                     
         Average:    18:49.27                                                     
   8 North Caroline              233   17   32   58   59   67   87   91           
      Total Time:  1:34:19.82                                                     
         Average:    18:51.97                                                     
   9 Cape Henlopen               248    5   40   60   66   77   82   85           
      Total Time:  1:34:19.93                                                     
         Average:    18:51.99                                                     
  10 Queen Annes County          314   47   51   70   72   74   88   89           
      Total Time:  1:37:24.86                                                     
         Average:    19:28.98                                                     
  11 Brandywine                  333   46   48   76   79   84  103  106           
      Total Time:  1:37:54.13                                                     
         Average:    19:34.83                                                     
  12 Easton                      402   43   71   95   96   97  100  104           
      Total Time:  1:40:41.15                                                     
         Average:    20:08.23                                                     
  13 Worcester Prep              402   11   69   90  111  121  126  139           
      Total Time:  1:40:33.43                                                     
         Average:    20:06.69                                                     
  14 James M. Bennett            409   41   75   94   98  101  117  123           
      Total Time:  1:40:50.69                                                     
         Average:    20:10.14                                                     
  15 Snow Hill                   410   34   50   93  115  118  134  135           
      Total Time:  1:41:50.75                                                     
         Average:    20:22.15                                                     
  16 Parkside                    446   42   86   92  110  116  136  141           
      Total Time:  1:42:28.70                                                     
         Average:    20:29.74                                                     
  17 Arcadia                     463   54   73  108  109  119  131  133           
      Total Time:  1:43:39.98                                                     
         Average:    20:44.00                                                     
  18 North Dorchester            495   56  102  105  112  120  122  125           
      Total Time:  1:44:47.99                                                     
         Average:    20:57.60                                                     
  19 Mardela                     517   28  113  114  130  132  138  145           
      Total Time:  1:47:46.88                                                     
         Average:    21:33.38                                                     
  20 Broadwater Academy          579   55  127  128  129  140  144                
      Total Time:  1:51:26.88                                                     
         Average:    22:17.38                                                     
  21 Pocomoke                    609   99  107  124  137  142  143  146           
      Total Time:  1:53:02.43                                                     
         Average:    22:36.49                                                     

Ultimate Sports - Contractor License                        HY-TEK's Meet Manager
                     44th TIDEWATER FALL CLASSIC - 10/5/2016                      
                        Presented by Salisbury University                         
                                Winter Place Park                                 
                               Last Completed Event                               
 
Event 2  Girls 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Zarate, Sofia                Northwest               6:13.8   19:21.13    1   
  2 Lee, Helena                  Northwest               6:14.4   19:23.22    2   
  3 Rodriquez-Santiago, Deja     Milford                 6:20.4   19:41.82    3   
  4 Connelly, Molly              Kent Island             6:23.6   19:51.73    4   
  5 Fine, Amanda                 Kent Island             6:27.4   20:03.34    5   
  6 Bowe, Rajene                 Milford                 6:32.6   20:19.49    6   
  7 Zeigler, Bianca              Northwest               6:38.0   20:36.30    7   
  8 Crowell, Alexa               Brandywine              6:39.8   20:41.87    8   
  9 Brozefsky, Olivia            Cape Henlopen           6:41.7   20:47.96    9   
 10 McAllister, Emily            Snow Hill               6:44.8   20:57.57   10   
 11 Ray, Annie                   Easton                  6:46.6   21:03.21   11   
 12 Holstein, Emily              Milford                 6:47.7   21:06.50   12   
 13 Cromer, Olivia               Milford                 6:48.2   21:08.22   13   
 14 Dowd, Claire                 Easton                  6:51.4   21:18.14   14   
 15 Wilson, Madeline             Queen Annes County      6:52.7   21:22.20   15   
 16 Reynolds, Sierra             North Caroline          6:53.2   21:23.60   16   
 17 Watson, Sophie               Broadwater Academy      6:54.8   21:28.63        
 18 Gates, Emily                 Queen Annes County      6:55.6   21:31.07   17   
 19 Jacobs, Summer               Northwest               6:57.0   21:35.33   18   
 20 Harnood, Juliya              Northwest               6:59.8   21:44.12   19   
 21 Mandel, Brooke               Northwest               6:59.9   21:44.54   20   
 22 Hannegan, Megan              North Caroline          7:02.3   21:51.97   21   
 23 Torres, Niveyshka            Cambridge/SD            7:04.0   21:57.32   22   
 24 Kistler, Brooke              Northwest               7:04.4   21:58.56   23   
 25 Cress, Anna                  Northwest               7:05.2   22:00.80        
 26 Lewis, Emily                 North Caroline          7:05.8   22:02.77   24   
 27 Brock, Julia                 Northwest               7:07.1   22:06.96        
 28 Krotee, Leah                 Cambridge/SD            7:08.2   22:10.36   25   
 29 Quailes, Janee               Cambridge/SD            7:08.7   22:11.93   26   
 30 Mack, Claire                 Kent Island             7:09.4   22:13.83   27   
 31 Little, Victoria             Milford                 7:10.2   22:16.43   28   
 32 Branham, Marissa             Northwest               7:10.9   22:18.53        
 33 Perry, Emily                 Polytech                7:11.7   22:21.26   29   
 34 Alnaseri, Maryam             James M. Bennett        7:13.8   22:27.75        
 35 Nguyen, Ashley               Northwest               7:13.9   22:28.04        
 36 Harpe, LaKendra              Sussex Tech             7:14.9   22:31.03   30   
 37 Allen, Sarah                 James M. Bennett        7:15.3   22:32.34        
 38 Singh, Alexis                Sussex Tech             7:16.0   22:34.35   31   
 39 Dunham, Peyton               Stephen Decatur         7:20.1   22:47.33   32   
 40 Canas, Alicia                Northwest               7:20.5   22:48.54        
 41 Callard, Zoe                 Cape Henlopen           7:20.9   22:49.62   33   
 42 Fisher, Chloe                Sussex Tech             7:21.3   22:51.04   34   
 43 Meehan, Maisie               Queen Annes County      7:23.0   22:56.17   35   
 44 Ramirez-Montano, Yesenia     Cape Henlopen           7:23.2   22:56.76   36   
 45 Josselyn, Hannia             North Caroline          7:23.4   22:57.33   37   
 46 Rigby, Jessica               Polytech                7:23.5   22:57.88   38   
 47 Mast, Emily                  Snow Hill               7:25.7   23:04.70   39   
 48 Miliner, Kylie               Sussex Tech             7:26.0   23:05.48   40   
 49 Akpona, Modukpe Violette     Northwest               7:27.4   23:10.00        
 50 Boltz, Abbie                 Mardela                 7:29.7   23:16.97        
 51 Fox, Sarah                   Polytech                7:32.6   23:25.94   41   
 52 Wojciechowski, Tabitha       Cape Henlopen           7:32.8   23:26.55   42   
 53 Condon, Sarah                Cambridge/SD            7:33.4   23:28.47   43   
 54 Tesoro, Holly                Milford                 7:34.5   23:31.84   44   
 55 Peck, Taylor                 Queen Annes County      7:37.1   23:39.93   45   
 56 Price, Carrie                Cambridge/SD            7:38.4   23:43.95   46   
 57 Anderson, Natalie            Cambridge/SD            7:39.3   23:46.89   47   
 58 Crone, Lilly                 Polytech                7:39.6   23:47.93   48   
 59 Turner, Carly                Kent Island             7:40.0   23:49.05   49   
 60 Furutan, Saria               Northwest               7:40.2   23:49.70        
 61 Claggett, Hannah             Kent Island             7:41.9   23:54.78   50   
 62 Redpath, Julia               Queen Annes County      7:42.7   23:57.47   51   
 63 Cherry, Annemarie            Worcester Prep          7:45.1   24:04.93   52   
 64 Baker, Lily Belle            Stephen Decatur         7:45.2   24:05.31   53   
 65 Wilson, Natalie              Queen Annes County      7:46.5   24:09.18   54   
 66 Sweetak, Grace               Queen Annes County      7:47.3   24:11.60   55   
 67 McCabe, Marley               Snow Hill               7:48.4   24:15.02   56   
 68 Elhag, Salwa                 Pocomoke                7:48.9   24:16.70   57   
 69 Purnell, Mikayla             Brandywine              7:49.2   24:17.75   58   
 70 Franklin, Cedara             Pocomoke                7:49.5   24:18.42   59   
 71 Harris, Tatiyana             Polytech                7:52.3   24:27.27   60   
 72 Santiago, Silvara            Milford                 7:53.4   24:30.68   61   
 73 Litton, Cali                 Pocomoke                7:54.3   24:33.42   62   
 74 Kearns, Kayla                Easton                  7:54.5   24:34.11   63   
 75 Remaniak, Catherine          Easton                  7:55.4   24:36.73   64   
 76 Finnegan, Lizzie             Cape Henlopen           7:55.8   24:38.26   65   
 77 Willard, Caroline            Kent Island             7:56.3   24:39.59   66   
 78 Krasner, Dori                Stephen Decatur         7:56.4   24:39.97   67   
 79 Bartholomew, Isabella        Stephen Decatur         7:58.1   24:45.14   68   
 80 Turner, Kayla                Arcadia                 7:58.9   24:47.76   69   
 81 Mirza, Laila                 Stephen Decatur         7:59.9   24:50.90   70   
 82 Shenton, Josie               Cambridge/SD            8:00.2   24:51.83   71   
 83 Runge, Sarah                 Parkside                8:04.1   25:03.77        
 84 Laws, Ashley                 Worcester Prep          8:05.5   25:08.10   72   
 85 Holland, Chloe               Snow Hill               8:05.7   25:09.00   73   
 86 Shockley, Cassidy            Cambridge/SD            8:08.5   25:17.58        
 87 Flanagan, Maggie             Brandywine              8:09.2   25:19.65   74   
 88 Gately, Mary                 Kent Island             8:11.2   25:25.99   75   
 89 Colley, Damiana              Worcester Prep          8:11.5   25:26.86   76   
 90 White, Cassidy               Mardela                 8:11.8   25:27.71        
 91 Kendall, Olivia              Kent Island             8:12.4   25:29.55        
 92 Allred, Lexi                 Brandywine              8:12.6   25:30.24   77   
 93 Norman, Katie                Kent Island             8:12.8   25:30.93        
 94 Dutton, Elizabeth            Stephen Decatur         8:13.0   25:31.48   78   
 95 Rhue, Hadley                 Cape Henlopen           8:13.7   25:33.77   79   
 96 Slacum, Micah                Cambridge/SD            8:14.7   25:36.76        
 97 Smith, Lily                  Cape Henlopen           8:15.5   25:39.34   80   
 98 Suplee, Hannah               Stephen Decatur         8:16.0   25:40.98   81   
 99 McGreevey, Madelyn           Cape Henlopen           8:16.8   25:43.30        
100 Mann, Delaney                Polytech                8:18.6   25:48.92   82   
101 DePrince, Elizabeth          Cape Henlopen           8:18.8   25:49.72        
102 Lambertson, Bailey           Snow Hill               8:19.1   25:50.42   83   
103 Gauck, Hailey                North Caroline          8:19.3   25:51.25   84   
104 Hitchcock, Rebecca           Sussex Tech             8:19.9   25:53.02   85   
105 Shanahan, Maddy              Worcester Prep          8:20.9   25:56.13   86   
106 Arthurs, Summer              Milford                 8:21.6   25:58.19        
107 Kearns, Claire               Easton                  8:22.2   26:00.17   87   
108 Lofland, Jasmine             North Dorchester        8:24.0   26:05.72   88   
109 Allred, Liz                  Brandywine              8:27.1   26:15.46   89   
110 Harris, Normaya              Arcadia                 8:30.5   26:26.05   90   
111 McCutchan, Caitlyn           Polytech                8:30.8   26:26.90   91   
112 Morrow, Ansley               Sussex Tech             8:32.2   26:31.18   92   
113 Tomassoni, Erin              Queen Annes County      8:35.2   26:40.42        
114 Miller, Michaela             Salisbury School        8:35.5   26:41.59        
115 Tarr, Jessica                Queen Annes County      8:36.0   26:42.94        
116 Bieler, Hannah               Cape Henlopen           8:37.4   26:47.46        
117 Bones, Jenna                 Sussex Tech             8:37.9   26:49.03   93   
118 Gray, Danielle               Polytech                8:39.9   26:55.28        
119 Grosso, Marissa              Worcester Prep          8:40.3   26:56.32   94   
120 DeBerardinis, Jenna          Salisbury School        8:41.7   27:00.86        
121 Thierry, Allison             Kent Island             8:42.3   27:02.62        
122 Gootee, Lauren               Cambridge/SD            8:43.2   27:05.35        
123 Grimm, Layla                 Snow Hill               8:43.5   27:06.23   95   
124 Tijerino-Chaj, Magaly        Milford                 8:43.8   27:07.23        
125 Correia, Ashlyn              Polytech                8:44.4   27:09.13        
126 Coulbourne, Samantha         Broadwater Academy      8:46.0   27:14.03        
127 Iplenski, Maureen            Polytech                8:47.0   27:17.26        
128 Davis, Kayla                 Polytech                8:47.4   27:18.34        
129 Schmidt, Katrina             Queen Annes County      8:49.9   27:26.10        
130 Xanakes, Nickole             Brandywine              8:50.2   27:27.07   96   
131 Martinez, Kayla              Cambridge/SD            8:50.4   27:27.75        
132 Martinez, Leslie             Cambridge/SD            8:50.7   27:28.57        
133 Dunlap, Hannah               Brandywine              8:51.2   27:30.12   97   
134 Seidel, Tori                 Queen Annes County      8:52.6   27:34.59        
135 Bradley, Brianna             Stephen Decatur         8:55.0   27:42.15        
136 Hoang, Hannah                Parkside                8:55.3   27:43.06        
137 Haney, Abby                  Polytech                8:55.8   27:44.63        
138 Gladding, Emmie              Pocomoke                8:57.3   27:49.34   98   
139 Lopez, Jessica               Sussex Tech             8:57.7   27:50.39        
140 Salafie, Jordan              Kent Island             8:59.4   27:55.65        
141 Bryden-Clarke, Samilia       Cambridge/SD            9:04.2   28:10.53        
142 Martinez, Erika              Arcadia                 9:04.6   28:11.83   99   
143 Kim, Dana                    Stephen Decatur         9:09.0   28:25.45        
144 Short, Laurie                Snow Hill               9:09.2   28:26.28  100   
145 Loeffler, Monica             North Dorchester        9:09.4   28:26.88  101   
146 Adams, Maggie                Mardela                 9:10.6   28:30.54        
147 Polk, Anesia                 North Dorchester        9:11.5   28:33.34  102   
148 Webster, Brooke              Cambridge/SD            9:12.5   28:36.56        
149 Moore, Emma                  Stephen Decatur         9:13.2   28:38.55        
150 Elhag, Roaa                  Pocomoke                9:14.3   28:41.86  103   
151 Bromley, Taylor              Salisbury School        9:15.0   28:44.05        
152 Valdez, Georgina             Milford                 9:16.6   28:49.13        
153 Mulligan, Mary               Kent Island             9:18.1   28:53.69        
154 Iacona, Vienna               Cape Henlopen           9:20.7   29:01.97        
155 Burkhardt, Rachel            Parkside                9:21.0   29:02.87        
156 Oliverio, Gracie             Cape Henlopen           9:21.6   29:04.83        
157 Strang, Elizabeth            Kent Island             9:22.1   29:06.33        
158 McCarty, Maya                Parkside                9:22.8   29:08.43        
159 Corpren, Dalianny            Sussex Tech             9:24.1   29:12.60        
160 Shaw, Victoria               Arcadia                 9:31.5   29:35.56  104   
161 Blades, Kirsten              North Dorchester        9:36.1   29:49.80  105   
162 Mullen, Ruby                 Sussex Tech             9:36.3   29:50.35        
163 Kenton, Ainsley              Milford                 9:36.4   29:50.76        
164 Switalski, Sarah             Pocomoke                9:41.9   30:07.63  106   
165 Weaver, Paige                North Dorchester        9:50.4   30:34.12  107   
166 Parker, Olivia               Worcester Prep          9:50.5   30:34.55  108   
167 Harris, Normeia              Arcadia                 9:50.7   30:35.22  109   
168 Goddard, Chloe               Snow Hill               9:57.2   30:55.38        
169 Czerwinski, Sophie           Sussex Tech             9:59.1   31:01.25        
170 Moore, Liza                  Worcester Prep         10:02.2   31:10.85  110   
171 Jubilee, Kaliyah             Arcadia                10:03.5   31:14.75  111   
172 Harris, Norasia              Arcadia                10:07.8   31:28.24  112   
173 Taylor, Abby                 Worcester Prep         10:10.6   31:36.83        
174 Campbell, Jordan             Worcester Prep         10:10.8   31:37.48        
175 Rabon, Lauren                Snow Hill              10:26.3   32:25.68        
176 Mennit, Catherine            North Dorchester       10:34.2   32:50.35  113   
177 Culver, Samantha             Snow Hill              10:34.6   32:51.62        
178 Tull, JaQuagia               Arcadia                10:49.6   33:38.10        
179 Mennit, Mia                  North Dorchester       11:00.5   34:11.93  114   
180 Gosnear, Lauren              Worcester Prep         11:01.0   34:13.48        
181 Didomenicis, Emma            Worcester Prep         11:02.3   34:17.48        
182 Becker, Tanja                Mardela                11:07.7   34:34.40        
183 Al-Ghusbi, Carolyn           North Caroline         11:22.9   35:21.48  115   
184 Clough, Kendall              North Dorchester       11:47.2   36:36.90        
185 Lynch, Kirsten               Salisbury School       12:16.0   38:06.53        
186 Rew, Carly                   Snow Hill              12:16.8   38:09.12        
187 Black, Hannah                Snow Hill              12:18.1   38:12.96        
188 Riddleberger, Kristen        Snow Hill              12:24.0   38:31.53        
189 Wise, DeAujanae              Pocomoke               12:28.3   38:44.60  116   
190 DeCarlo, Abigail             North Dorchester       12:28.5   38:45.33        
191 Smith, Emma                  North Caroline         12:43.1   39:30.73  117   
192 Kuscavage, Danielle          Snow Hill              14:58.4   46:31.23        
193 Cephas, Trinity              North Dorchester       17:16.8   53:41.03        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Northwest                    47    1    2    7   18   19   20   23           
      Total Time:  1:42:40.10                                                     
         Average:    20:32.02                                                     
   2 Milford                      62    3    6   12   13   28   44   61           
      Total Time:  1:44:32.46                                                     
         Average:    20:54.50                                                     
   3 Kent Island                 135    4    5   27   49   50   66   75           
      Total Time:  1:49:52.73                                                     
         Average:    21:58.55                                                     
   4 Cambridge/SD                162   22   25   26   43   46   47   71           
      Total Time:  1:53:32.03                                                     
         Average:    22:42.41                                                     
   5 Queen Annes County          163   15   17   35   45   51   54   55           
      Total Time:  1:53:26.84                                                     
         Average:    22:41.37                                                     
   6 North Caroline              182   16   21   24   37   84  115  117           
      Total Time:  1:54:06.92                                                     
         Average:    22:49.39                                                     
   7 Cape Henlopen               185    9   33   36   42   65   79   80           
      Total Time:  1:54:39.15                                                     
         Average:    22:55.83                                                     
   8 Polytech                    216   29   38   41   48   60   82   91           
      Total Time:  1:57:00.28                                                     
         Average:    23:24.06                                                     
   9 Sussex Tech                 220   30   31   34   40   85   92   93           
      Total Time:  1:56:54.92                                                     
         Average:    23:22.99                                                     
  10 Easton                      239   11   14   63   64   87                     
      Total Time:  1:57:32.36                                                     
         Average:    23:30.48                                                     
  11 Snow Hill                   261   10   39   56   73   83   95  100           
      Total Time:  1:59:16.71                                                     
         Average:    23:51.35                                                     
  12 Stephen Decatur             290   32   53   67   68   70   78   81           
      Total Time:  2:01:08.65                                                     
         Average:    24:13.73                                                     
  13 Brandywine                  306    8   58   74   77   89   96   97           
      Total Time:  2:02:04.97                                                     
         Average:    24:25.00                                                     
  14 Pocomoke                    379   57   59   62   98  103  106  116           
      Total Time:  2:09:39.74                                                     
         Average:    25:55.95                                                     
  15 Worcester Prep              380   52   72   76   86   94  108  110           
      Total Time:  2:07:32.34                                                     
         Average:    25:30.47                                                     
  16 Arcadia                     471   69   90   99  104  109  111  112           
      Total Time:  2:19:36.42                                                     
         Average:    27:55.29                                                     
  17 North Dorchester            503   88  101  102  105  107  113  114           
      Total Time:  2:23:29.86                                                     
         Average:    28:41.98                                                     


Return to Top

Email | About