MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




UMES Lid Lifter Invitational
UMES HS Invitational History
Hosted By: UMES
Princess Anne, Maryland
2016-12-10

results from mdtimingllc.com
M & D Timing - Contractor License                   12/10/2016 - 12:01 PM
          UMES High School Lid Lifter Invitational - 12/10/2016           
                       W.P. Hytche Athletic Center                        
 
Event 11  Girls 60 Meter Hurdles
Top 8 Advance by Time
================================================================          
    Name                    Year School                 Prelims           
================================================================          
Heat  1 Preliminaries                                                     
  1 Grimes, Taylor            11 Bishop McNam              9.18q          
  2 Taggart, Emma             10 Francis Scot             11.21q          
  3 Bartlett, Eileen          10 Our Lady of              11.48q          
  4 Marshall, Jade            10 Westminster              11.94           
 -- Marshall, Trinity         10 St. John's C               DNS           
Heat  2 Preliminaries                                                     
  1 Pope, Celita              11 Elizabeth Se             10.10q          
  2 Cooke, Paris              11 Elizabeth Se             10.18q          
  3 Francis, Angel             9 Westminster              13.13           
 -- Moore, Aneisha            11 St. John's C               DNS           
Heat  3 Preliminaries                                                     
  1 Pernell, Sarah            11 Francis Scot             10.50q 10.491   
  2 Omomah, Naomi             10 Elizabeth Se             10.50q 10.495   
  3 Dawson, Adriana            9 Bishop McNam             11.55q          
  4 Brown, Mccall             12 Our Lady of              13.60           
 -- Hatcher, Amber             9 Bishop McNam               DNS           
===================================================================       
    Name                    Year School                 Prelims  H#       
===================================================================       
Preliminaries                                                             
  1 Grimes, Taylor            11 Bishop McNam              9.18q  1       
  2 Pope, Celita              11 Elizabeth Se             10.10q  2       
  3 Cooke, Paris              11 Elizabeth Se             10.18q  2       
  4 Pernell, Sarah            11 Francis Scot             10.50q  3 10.491
  5 Omomah, Naomi             10 Elizabeth Se             10.50q  3 10.495
  6 Taggart, Emma             10 Francis Scot             11.21q  1       
  7 Bartlett, Eileen          10 Our Lady of              11.48q  1       
  8 Dawson, Adriana            9 Bishop McNam             11.55q  3       
  9 Marshall, Jade            10 Westminster              11.94   1       
 10 Francis, Angel             9 Westminster              13.13   2       
 11 Brown, Mccall             12 Our Lady of              13.60   3       
 -- Moore, Aneisha            11 St. John's C               DNS   2       
 -- Hatcher, Amber             9 Bishop McNam               DNS   3       
 -- Marshall, Trinity         10 St. John's C               DNS   1       

Event 23  Girls 60 Meter Dash
================================================================================         
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points         
================================================================================         
Section  1 Finals                                                                        
  1 Hewitt, Felicia            9 Elizabeth Se            8.30       8.21    8    8.210   
  2 Hulede, Mary              12 Our Lady of             8.33       8.33    3            
  3 Boston, Brianna           11 Elizabeth Se            8.36       8.38    2            
  4 Morris, Jailyn            12 St. John's C            8.42       8.42    1            
Section  2 Finals                                                                        
  1 Edwards, Camryn           12 St. John's C            8.29       8.21   10    8.209   
  2 Harrison, Kaileigh        11 Westminster             8.24       8.22    6            
  3 Bartlett, Eileen          10 Our Lady of             8.21       8.23    5            
  4 Thompson, Tyra            10 Bishop McNam            8.25       8.25    4            
Preliminaries                                                                            
  9 Little, Kayla             11 Elizabeth Se            8.45                            
 10 Hackney, Christin         12 Our Lady of             8.47                            
 11 Nalls, Emily              10 Glenelg High School     8.60                            
 12 Wingfield, Lexie          12 Bishop McNam            8.73                            
 13 Dintino, Hannah           10 Westminster             8.74                            
 14 Rogalski, Rachel          11 Westminster             8.82                            
 15 Freeman, J'Ta             10 Bishop McNam            8.90                            
 16 Moore, Aneisha            11 St. John's C            8.94                            
 17 Hoang, Annie              10 Glenelg High School     9.08                            
 18 Pernell, Sarah            11 Francis Scot            9.15                            
 19 Chibayere, Cindy          10 Francis Scot            9.45                            
 20 Bennett, Breanna           9 Francis Scot           10.15                            
===================================================================================      
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points      
===================================================================================      
Finals                                                                                   
  1 Edwards, Camryn           12 St. John's C            8.29       8.21   2  10    8.209
  2 Hewitt, Felicia            9 Elizabeth Se            8.30       8.21   1   8    8.210
  3 Harrison, Kaileigh        11 Westminster             8.24       8.22   2   6         
  4 Bartlett, Eileen          10 Our Lady of             8.21       8.23   2   5         
  5 Thompson, Tyra            10 Bishop McNam            8.25       8.25   2   4         
  6 Hulede, Mary              12 Our Lady of             8.33       8.33   1   3         
  7 Boston, Brianna           11 Elizabeth Se            8.36       8.38   1   2         
  8 Morris, Jailyn            12 St. John's C            8.42       8.42   1   1         
Preliminaries                                                                            
  9 Little, Kayla             11 Elizabeth Se            8.45                            
 10 Hackney, Christin         12 Our Lady of             8.47                            
 11 Nalls, Emily              10 Glenelg High School     8.60                            
 12 Wingfield, Lexie          12 Bishop McNam            8.73                            
 13 Dintino, Hannah           10 Westminster             8.74                            
 14 Rogalski, Rachel          11 Westminster             8.82                            
 15 Freeman, J'Ta             10 Bishop McNam            8.90                            
 16 Moore, Aneisha            11 St. John's C            8.94                            
 17 Hoang, Annie              10 Glenelg High School     9.08                            
 18 Pernell, Sarah            11 Francis Scot            9.15                            
 19 Chibayere, Cindy          10 Francis Scot            9.45                            
 20 Bennett, Breanna           9 Francis Scot           10.15                            

Event 27  Girls 300 Meter Dash
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Dintino, Hannah           10 Westminster              45.90    2         
       13.582 (13.582)         45.897 (32.315)                               
  2 Boussy, Ava               11 Westminster              48.17              
       11.821 (11.821)         48.166 (36.346)                               
  3 Hill, Savannah             9 Our Lady of              48.26              
       13.807 (13.807)         48.260 (34.454)                               
  4 Johnson, Gabriella        10 Our Lady of              50.63              
       12.640 (12.640)         50.626 (37.987)                               
 -- Rouse, Ilana               9 Francis Scot               DNS              
Section  2                                                                   
  1 Dawson, Adriana            9 Bishop McNam             46.10    1         
       10.761 (10.761)         46.096 (35.335)                               
  2 McCormick, Dymond         10 Elizabeth Se             46.59              
       13.403 (13.403)         46.581 (33.178)                               
  3 Hoang, Annie              10 Glenelg High School      50.40              
       14.737 (14.737)         50.396 (35.659)                               
  4 Ward, Shannon             12 Elizabeth Se             50.87              
       13.282 (13.282)         50.869 (37.587)                               
  5 Bennett, Breanna           9 Francis Scot             56.94              
       12.846 (12.846)         56.932 (44.086)                               
Section  3                                                                   
  1 Grimes, Taylor            11 Bishop McNam             43.06   10         
       11.144 (11.144)                                                       
  2 Haynes, Sydney            10 Bishop McNam             46.12              
       10.435 (10.435)                                                       
  3 Ajayi, Brittney           12 Elizabeth Se             46.49              
       10.984 (10.984)                                                       
  4 Nalls, Emily              10 Glenelg High School      46.52              
       12.757 (12.757)                                                       
  5 Miller, Carmen             9 Francis Scot             50.27              
       14.399 (14.399)                                                       
Section  4                                                                   
  1 Ettienne, Caitlyn         10 Our Lady of              43.85    8         
       11.191 (11.191)                                                       
  2 Morris, Jailyn            12 St. John's C             44.04    6         
       12.454 (12.454)                                                       
  3 Edwards, Camryn           12 St. John's C             44.42    5         
       11.442 (11.442)                                                       
  4 Harrison, Kaileigh        11 Westminster              44.55    4         
       10.907 (10.907)                                                       
  5 Moore, Aneisha            11 St. John's C             45.16    3         
       13.636 (13.636)                                                       
==========================================================================   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Grimes, Taylor            11 Bishop McNam             43.06   3  10      
       11.144 (11.144)                                                       
  2 Ettienne, Caitlyn         10 Our Lady of              43.85   4   8      
       11.191 (11.191)                                                       
  3 Morris, Jailyn            12 St. John's C             44.04   4   6      
       12.454 (12.454)                                                       
  4 Edwards, Camryn           12 St. John's C             44.42   4   5      
       11.442 (11.442)                                                       
  5 Harrison, Kaileigh        11 Westminster              44.55   4   4      
       10.907 (10.907)                                                       
  6 Moore, Aneisha            11 St. John's C             45.16   4   3      
       13.636 (13.636)                                                       
  7 Dintino, Hannah           10 Westminster              45.90   1   2      
       13.582 (13.582)         45.897 (32.315)                               
  8 Dawson, Adriana            9 Bishop McNam             46.10   2   1      
       10.761 (10.761)         46.096 (35.335)                               
  9 Haynes, Sydney            10 Bishop McNam             46.12   3          
       10.435 (10.435)                                                       
 10 Ajayi, Brittney           12 Elizabeth Se             46.49   3          
       10.984 (10.984)                                                       
 11 Nalls, Emily              10 Glenelg High School      46.52   3          
       12.757 (12.757)                                                       
 12 McCormick, Dymond         10 Elizabeth Se             46.59   2          
       13.403 (13.403)         46.581 (33.178)                               
 13 Boussy, Ava               11 Westminster              48.17   1          
       11.821 (11.821)         48.166 (36.346)                               
 14 Hill, Savannah             9 Our Lady of              48.26   1          
       13.807 (13.807)         48.260 (34.454)                               
 15 Miller, Carmen             9 Francis Scot             50.27   3          
       14.399 (14.399)                                                       
 16 Hoang, Annie              10 Glenelg High School      50.40   2          
       14.737 (14.737)         50.396 (35.659)                               
 17 Johnson, Gabriella        10 Our Lady of              50.63   1          
       12.640 (12.640)         50.626 (37.987)                               
 18 Ward, Shannon             12 Elizabeth Se             50.87   2          
       13.282 (13.282)         50.869 (37.587)                               
 19 Bennett, Breanna           9 Francis Scot             56.94   2          
       12.846 (12.846)         56.932 (44.086)                               
 -- Rouse, Ilana               9 Francis Scot               DNS   1          

Event 25  Girls 500 Meter Dash
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Merz, Brynn               10 Westminster            1:40.33              
       14.424 (14.424)         55.070 (40.647)       1:40.322 (45.252)       
  2 Ott, Paige                11 Our Lady of            1:53.46              
       17.458 (17.458)         58.221 (40.763)       1:53.453 (55.232)       
 -- Asbury, Olivia             9 Westminster                DNS              
 -- Vozzo, Olivia             11 Our Lady of                DNS              
Section  2                                                                   
  1 Ware, Varonika            10 Bishop McNam           1:31.82              
       15.025 (15.025)         53.561 (38.536)       1:31.813 (38.252)       
  2 Astlin, Kaelin            11 Westminster            1:31.84              
       14.006 (14.006)         50.212 (36.206)       1:31.837 (41.625)       
  3 Akinmade, Grace           10 Bishop McNam           1:32.75              
       14.052 (14.052)         51.930 (37.879)       1:32.750 (40.820)       
  4 Daniels, Jordan           11 Elizabeth Se           1:45.80              
       13.907 (13.907)         54.314 (40.408)       1:45.797 (51.483)       
 -- Brown, Melanie            11 Francis Scot               DNS              
Section  3                                                                   
  1 Crawford, Kirsten         10 Glenelg High School    1:24.19    3         
       15.038 (15.038)         48.612 (33.574)       1:24.181 (35.569)       
  2 Logan, Illyana            10 Elizabeth Se           1:28.75    2         
       14.488 (14.488)         50.162 (35.675)       1:28.750 (38.588)       
  3 Reed, Milan               11 Our Lady of            1:29.31    1         
       15.818 (15.818)         51.206 (35.388)       1:29.308 (38.102)       
  4 Smith, Alyse              10 Elizabeth Se           1:30.47              
       12.984 (12.984)         49.949 (36.966)       1:30.468 (40.519)       
  5 Mosher, Marena            10 Francis Scot           1:49.64              
       16.366 (16.366)         59.880 (43.514)       1:49.639 (49.759)       
Section  4                                                                   
  1 Ebb, Kasey                11 St. John's C           1:19.37   10         
       13.214 (13.214)         45.661 (32.447)       1:19.361 (33.700)       
  2 Sabbakhan, Alahna         10 St. John's C           1:19.84    8         
       13.114 (13.114)         45.396 (32.283)       1:19.839 (34.443)       
  3 Williams, Aliya           11 St. John's C           1:20.34    6         
       13.577 (13.577)         45.048 (31.471)       1:20.340 (35.292)       
  4 Hill, Jalyn               10 Bishop McNam           1:20.70    5         
       12.965 (12.965)         45.459 (32.494)       1:20.697 (35.238)       
  5 Giampalmo, Jenny          10 Glenelg High School    1:22.11    4         
       13.131 (13.131)         46.912 (33.781)       1:22.108 (35.196)       
==========================================================================   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Ebb, Kasey                11 St. John's C           1:19.37   4  10      
       13.214 (13.214)         45.661 (32.447)       1:19.361 (33.700)       
  2 Sabbakhan, Alahna         10 St. John's C           1:19.84   4   8      
       13.114 (13.114)         45.396 (32.283)       1:19.839 (34.443)       
  3 Williams, Aliya           11 St. John's C           1:20.34   4   6      
       13.577 (13.577)         45.048 (31.471)       1:20.340 (35.292)       
  4 Hill, Jalyn               10 Bishop McNam           1:20.70   4   5      
       12.965 (12.965)         45.459 (32.494)       1:20.697 (35.238)       
  5 Giampalmo, Jenny          10 Glenelg High School    1:22.11   4   4      
       13.131 (13.131)         46.912 (33.781)       1:22.108 (35.196)       
  6 Crawford, Kirsten         10 Glenelg High School    1:24.19   3   3      
       15.038 (15.038)         48.612 (33.574)       1:24.181 (35.569)       
  7 Logan, Illyana            10 Elizabeth Se           1:28.75   3   2      
       14.488 (14.488)         50.162 (35.675)       1:28.750 (38.588)       
  8 Reed, Milan               11 Our Lady of            1:29.31   3   1      
       15.818 (15.818)         51.206 (35.388)       1:29.308 (38.102)       
  9 Smith, Alyse              10 Elizabeth Se           1:30.47   3          
       12.984 (12.984)         49.949 (36.966)       1:30.468 (40.519)       
 10 Ware, Varonika            10 Bishop McNam           1:31.82   2          
       15.025 (15.025)         53.561 (38.536)       1:31.813 (38.252)       
 11 Astlin, Kaelin            11 Westminster            1:31.84   2          
       14.006 (14.006)         50.212 (36.206)       1:31.837 (41.625)       
 12 Akinmade, Grace           10 Bishop McNam           1:32.75   2          
       14.052 (14.052)         51.930 (37.879)       1:32.750 (40.820)       
 13 Merz, Brynn               10 Westminster            1:40.33   1          
       14.424 (14.424)         55.070 (40.647)       1:40.322 (45.252)       
 14 Daniels, Jordan           11 Elizabeth Se           1:45.80   2          
       13.907 (13.907)         54.314 (40.408)       1:45.797 (51.483)       
 15 Mosher, Marena            10 Francis Scot           1:49.64   3          
       16.366 (16.366)         59.880 (43.514)       1:49.639 (49.759)       
 16 Ott, Paige                11 Our Lady of            1:53.46   1          
       17.458 (17.458)         58.221 (40.763)       1:53.453 (55.232)       
 -- Brown, Melanie            11 Francis Scot               DNS   2          
 -- Vozzo, Olivia             11 Our Lady of                DNS   1          
 -- Asbury, Olivia             9 Westminster                DNS   1          

Event 29  Girls 800 Meter Run
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
 -- Robinson, Megann           9 St. John's C               DNS              
 -- Brown, Melanie            11 Francis Scot               DNS              
 -- Nicolacci, Antonella       9 St. John's C               DNS              
 -- Finn, Sari                 9 St. John's C               DNS              
 -- Preston, Clare            10 Westminster                DNS              
 -- Thomas, Destiny           10 Bishop McNam               DNS              
Section  2                                                                   
  1 Knights, Hilerie          10 Our Lady of            2:39.83   10         
       38.933 (38.933)       1:20.685 (41.752)       2:01.726 (41.042)       
     2:39.824 (38.098)                                                       
  2 Sawitzki, Ellen           12 Glenelg High School    2:40.09    8         
       39.611 (39.611)       1:21.071 (41.460)       2:02.316 (41.246)       
     2:40.085 (37.769)                                                       
  3 Lagman, Jalyn             10 Bishop McNam           2:40.69    6         
       38.175 (38.175)       1:20.894 (42.719)       2:02.080 (41.187)       
     2:40.683 (38.603)                                                       
  4 Williams, Nyela           10 Bishop McNam           2:47.95    5         
       38.714 (38.714)       1:22.156 (43.443)       2:07.315 (45.159)       
     2:47.947 (40.632)                                                       
  5 Moberly, Rachel            9 Westminster            2:49.44    4         
       39.756 (39.756)       1:22.601 (42.845)       2:08.226 (45.626)       
     2:49.434 (41.208)                                                       
  6 Tilmon, Tyler             10 Elizabeth Se           2:54.17    3         
       40.060 (40.060)       1:23.396 (43.336)       2:09.980 (46.584)       
     2:54.161 (44.182)                                                       
  7 Basaran, Zeshan            9 Francis Scot           2:54.45    2         
       40.624 (40.624)       1:25.624 (45.000)       2:13.424 (47.800)       
     2:54.443 (41.020)                                                       
  8 Mathews, Kallista         11 Francis Scot           3:05.98    1         
       40.343 (40.343)       1:25.556 (45.214)       2:17.090 (51.534)       
     3:05.975 (48.886)                                                       
 -- Leul, Yanet               10 Elizabeth Se               DNS              
 -- Bamgbose, Rachel           9 Our Lady of                DNS              
==========================================================================   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Knights, Hilerie          10 Our Lady of            2:39.83   2  10      
       38.933 (38.933)       1:20.685 (41.752)       2:01.726 (41.042)       
     2:39.824 (38.098)                                                       
  2 Sawitzki, Ellen           12 Glenelg High School    2:40.09   2   8      
       39.611 (39.611)       1:21.071 (41.460)       2:02.316 (41.246)       
     2:40.085 (37.769)                                                       
  3 Lagman, Jalyn             10 Bishop McNam           2:40.69   2   6      
       38.175 (38.175)       1:20.894 (42.719)       2:02.080 (41.187)       
     2:40.683 (38.603)                                                       
  4 Williams, Nyela           10 Bishop McNam           2:47.95   2   5      
       38.714 (38.714)       1:22.156 (43.443)       2:07.315 (45.159)       
     2:47.947 (40.632)                                                       
  5 Moberly, Rachel            9 Westminster            2:49.44   2   4      
       39.756 (39.756)       1:22.601 (42.845)       2:08.226 (45.626)       
     2:49.434 (41.208)                                                       
  6 Tilmon, Tyler             10 Elizabeth Se           2:54.17   2   3      
       40.060 (40.060)       1:23.396 (43.336)       2:09.980 (46.584)       
     2:54.161 (44.182)                                                       
  7 Basaran, Zeshan            9 Francis Scot           2:54.45   2   2      
       40.624 (40.624)       1:25.624 (45.000)       2:13.424 (47.800)       
     2:54.443 (41.020)                                                       
  8 Mathews, Kallista         11 Francis Scot           3:05.98   2   1      
       40.343 (40.343)       1:25.556 (45.214)       2:17.090 (51.534)       
     3:05.975 (48.886)                                                       
 -- Robinson, Megann           9 St. John's C               DNS   1          
 -- Nicolacci, Antonella       9 St. John's C               DNS   1          
 -- Preston, Clare            10 Westminster                DNS   1          
 -- Thomas, Destiny           10 Bishop McNam               DNS   1          
 -- Bamgbose, Rachel           9 Our Lady of                DNS   2          
 -- Brown, Melanie            11 Francis Scot               DNS   1          
 -- Finn, Sari                 9 St. John's C               DNS   1          
 -- Leul, Yanet               10 Elizabeth Se               DNS   2          

Event 19  Girls 1 Mile Run
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Pocratsky, Erin           12 Our Lady of            6:00.10   10         
       42.248 (42.248)       1:26.171 (43.924)       2:12.188 (46.017)       
     2:59.216 (47.028)       3:47.049 (47.834)       4:34.311 (47.262)       
     5:19.103 (44.792)       6:00.098 (40.996)                               
  2 Wawrzynski, Julia         10 Westminster            6:12.86    8         
       43.120 (43.120)       1:27.491 (44.371)       2:13.709 (46.219)       
     3:01.044 (47.335)       3:49.561 (48.518)       4:39.249 (49.688)       
     5:30.457 (51.208)       6:12.853 (42.396)                               
  3 Reiff, Chandra            12 Westminster            6:14.66    6         
       42.611 (42.611)       1:26.836 (44.226)       2:13.063 (46.227)       
     3:00.229 (47.167)       3:47.991 (47.762)       4:36.649 (48.659)       
     5:26.913 (50.264)       6:14.651 (47.738)                               
  4 Duke, Hannah              10 Francis Scot           6:45.12    5         
       46.723 (46.723)       1:36.196 (49.473)       2:27.667 (51.471)       
     3:21.008 (53.342)       4:15.005 (53.997)       5:08.255 (53.251)       
     6:00.163 (51.908)       6:45.116 (44.953)                               
  5 Mathews, Kallista         11 Francis Scot           6:47.61    4         
       45.758 (45.758)       1:34.453 (48.695)       2:25.630 (51.178)       
     3:18.617 (52.988)       4:12.226 (53.609)       5:06.205 (53.979)       
     6:00.141 (53.936)       6:47.601 (47.461)                               
  6 Comeau, Lakota            10 Francis Scot           7:06.32    3         
       46.290 (46.290)       1:36.499 (50.209)       2:29.397 (52.898)       
     3:25.919 (56.522)       4:22.057 (56.138)       5:18.549 (56.493)       
     6:13.308 (54.759)       7:06.316 (53.008)                               
 -- Diss, Teagan              10 Our Lady of                DNS              
 -- Thomas, Destiny           10 Bishop McNam               DNS              
 -- Preston, Clare            10 Westminster                DNS              

Event 17  Girls 1 Mile Run Freshmen
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Holland, Shelby            9 Francis Scot           6:17.73   10         
       41.067 (41.067)       1:23.940 (42.873)       2:10.703 (46.764)       
     2:59.722 (49.019)       3:49.797 (50.076)       4:40.595 (50.798)       
     5:31.781 (51.186)       6:17.728 (45.948)                               
  2 Shumate, Alexis            9 Glenelg High School    6:22.50    8         
       47.495 (47.495)       1:35.930 (48.435)       2:26.322 (50.392)       
     3:17.582 (51.260)       4:06.300 (48.718)       4:55.453 (49.154)       
     5:43.124 (47.671)       6:22.494 (39.370)                               
  3 Bamgbose, Rachel           9 Our Lady of            6:22.59    6         
       45.989 (45.989)       1:33.038 (47.049)       2:24.635 (51.597)       
     3:16.884 (52.250)       4:05.967 (49.083)       4:55.143 (49.176)       
     5:42.791 (47.648)       6:22.590 (39.800)                               
 -- Moberly, Rachel            9 Westminster                DNF              
       47.999 (47.999)       1:36.320 (48.321)       2:26.806 (50.486)       
     3:17.373 (50.567)       4:06.549 (49.176)       4:55.755 (49.206)       
     5:43.414 (47.660)                                                       

Event 33  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Wagner, Jillian           12 Westminster           12:27.26   10         
       42.002 (42.002)       1:27.326 (45.324)       2:14.501 (47.175)       
     3:02.435 (47.935)       3:50.690 (48.255)       4:37.823 (47.134)       
     5:24.630 (46.807)       6:12.239 (47.610)       6:59.191 (46.952)       
     7:46.094 (46.904)       8:33.060 (46.966)       9:20.355 (47.295)       
    10:08.889 (48.534)      10:57.798 (48.910)      11:44.819 (47.022)       
    12:27.258 (42.439)                                                       
  2 Wolven, Corynne            9 Glenelg High School   12:34.03    8         
       42.441 (42.441)       1:27.938 (45.498)       2:15.169 (47.231)       
     3:03.067 (47.899)       3:51.242 (48.175)       4:38.402 (47.160)       
     5:25.272 (46.871)       6:12.929 (47.657)       6:59.842 (46.914)       
     7:46.941 (47.100)       8:34.034 (47.094)       9:21.679 (47.645)       
    10:10.800 (49.122)      11:00.061 (49.262)      11:47.368 (47.307)       
    12:34.026 (46.658)                                                       
  3 McGrath, Erin             10 Westminster           12:39.04    6         
       41.983 (41.983)       1:27.532 (45.549)       2:14.822 (47.290)       
     3:02.625 (47.803)       3:50.907 (48.283)       4:38.127 (47.220)       
     5:24.913 (46.786)       6:12.511 (47.599)       6:59.475 (46.964)       
     7:46.501 (47.026)       8:34.625 (48.125)       9:24.281 (49.656)       
    10:13.485 (49.205)      11:04.033 (50.548)      11:52.407 (48.375)       
    12:39.033 (46.626)                                                       
  4 Jia, Jenny                10 Our Lady of           13:18.04    5         
       39.229 (39.229)       1:25.165 (45.937)       2:13.669 (48.504)       
     3:01.987 (48.318)       3:50.581 (48.595)       4:38.679 (48.099)       
     5:27.461 (48.782)       6:19.293 (51.833)       7:11.274 (51.982)       
     8:03.661 (52.387)       8:57.433 (53.773)       9:51.739 (54.307)       
    10:44.301 (52.562)      11:37.058 (52.758)      12:28.693 (51.635)       
    13:18.038 (49.346)                                                       
  5 Holland, Shelby            9 Francis Scot          13:37.61    4         
       39.805 (39.805)       1:25.466 (45.662)       2:14.069 (48.603)       
     3:02.627 (48.559)       3:51.807 (49.180)       4:40.529 (48.723)       
     5:30.413 (49.884)       6:23.375 (52.962)       7:17.152 (53.778)       
     8:12.168 (55.016)       9:07.453 (55.285)      10:02.525 (55.072)       
    10:57.980 (55.456)      11:52.645 (54.665)      12:47.579 (54.935)       
    13:37.610 (50.032)                                                       
 -- Gray, Olivia              11 Bishop McNam               DNS              
 -- Diss, Teagan              10 Our Lady of                DNS              

Event 11  Girls 60 Meter Hurdles
Top 8 Advance by Time
================================================================          
    Name                    Year School                 Prelims           
================================================================          
Heat  1 Preliminaries                                                     
  1 Grimes, Taylor            11 Bishop McNam              9.18q          
  2 Taggart, Emma             10 Francis Scot             11.21q          
  3 Bartlett, Eileen          10 Our Lady of              11.48q          
  4 Marshall, Jade            10 Westminster              11.94           
 -- Marshall, Trinity         10 St. John's C               DNS           
Heat  2 Preliminaries                                                     
  1 Pope, Celita              11 Elizabeth Se             10.10q          
  2 Cooke, Paris              11 Elizabeth Se             10.18q          
  3 Francis, Angel             9 Westminster              13.13           
 -- Moore, Aneisha            11 St. John's C               DNS           
Heat  3 Preliminaries                                                     
  1 Pernell, Sarah            11 Francis Scot             10.50q 10.491   
  2 Omomah, Naomi             10 Elizabeth Se             10.50q 10.495   
  3 Dawson, Adriana            9 Bishop McNam             11.55q          
  4 Brown, Mccall             12 Our Lady of              13.60           
 -- Hatcher, Amber             9 Bishop McNam               DNS           
===================================================================       
    Name                    Year School                 Prelims  H#       
===================================================================       
Preliminaries                                                             
  1 Grimes, Taylor            11 Bishop McNam              9.18q  1       
  2 Pope, Celita              11 Elizabeth Se             10.10q  2       
  3 Cooke, Paris              11 Elizabeth Se             10.18q  2       
  4 Pernell, Sarah            11 Francis Scot             10.50q  3 10.491
  5 Omomah, Naomi             10 Elizabeth Se             10.50q  3 10.495
  6 Taggart, Emma             10 Francis Scot             11.21q  1       
  7 Bartlett, Eileen          10 Our Lady of              11.48q  1       
  8 Dawson, Adriana            9 Bishop McNam             11.55q  3       
  9 Marshall, Jade            10 Westminster              11.94   1       
 10 Francis, Angel             9 Westminster              13.13   2       
 11 Brown, Mccall             12 Our Lady of              13.60   3       
 -- Moore, Aneisha            11 St. John's C               DNS   2       
 -- Hatcher, Amber             9 Bishop McNam               DNS   3       
 -- Marshall, Trinity         10 St. John's C               DNS   1       

Event 21  Girls 60 Meter Hurdles
================================================================================   
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points   
================================================================================   
Section  1 Finals                                                                  
  1 Omomah, Naomi             10 Elizabeth Se           10.50      10.33    5      
       10.329 (10.329)                                                             
  2 Dawson, Adriana            9 Bishop McNam           11.55      11.18    4      
       11.176 (11.176)                                                             
  3 Taggart, Emma             10 Francis Scot           11.21      11.22    3      
       11.211 (11.211)                                                             
 -- Bartlett, Eileen          10 Our Lady of            11.48        DNS           
Section  2 Finals                                                                  
  1 Grimes, Taylor            11 Bishop McNam            9.18       9.05   10      
         9.042 (9.042)                                                             
  2 Cooke, Paris              11 Elizabeth Se           10.18      10.02    8      
  3 Pope, Celita              11 Elizabeth Se           10.10      10.05    6      
  4 Pernell, Sarah            11 Francis Scot           10.50      11.57    2      
Preliminaries                                                                      
  9 Marshall, Jade            10 Westminster            11.94                      
 10 Francis, Angel             9 Westminster            13.13                      
 11 Brown, Mccall             12 Our Lady of            13.60                      
 -- Moore, Aneisha            11 St. John's C            DNS                       
 -- Hatcher, Amber             9 Bishop McNam            DNS                       
 -- Marshall, Trinity         10 St. John's C            DNS                       
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1 Grimes, Taylor            11 Bishop McNam            9.18       9.05   2  10   
         9.042 (9.042)                                                             
  2 Cooke, Paris              11 Elizabeth Se           10.18      10.02   2   8   
  3 Pope, Celita              11 Elizabeth Se           10.10      10.05   2   6   
  4 Omomah, Naomi             10 Elizabeth Se           10.50      10.33   1   5   
       10.329 (10.329)                                                             
  5 Dawson, Adriana            9 Bishop McNam           11.55      11.18   1   4   
       11.176 (11.176)                                                             
  6 Taggart, Emma             10 Francis Scot           11.21      11.22   1   3   
       11.211 (11.211)                                                             
  7 Pernell, Sarah            11 Francis Scot           10.50      11.57   2   2   
 -- Bartlett, Eileen          10 Our Lady of            11.48        DNS   1       
Preliminaries                                                                      
  9 Marshall, Jade            10 Westminster            11.94                      
 10 Francis, Angel             9 Westminster            13.13                      
 11 Brown, Mccall             12 Our Lady of            13.60                      
 -- Moore, Aneisha            11 St. John's C            DNS                       
 -- Hatcher, Amber             9 Bishop McNam            DNS                       
 -- Marshall, Trinity         10 St. John's C            DNS                       

Event 31  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================      
    School                                               Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Westminster High School  'A'                        1:56.29    4         
     1) Harrison, Kaileigh 11           2) Dintino, Hannah 10                
     3) Astlin, Kaelin 11               4) Rogalski, Rachel 11               
       29.111 (29.111)         58.269 (29.158)       1:28.026 (29.758)       
     1:56.281 (28.255)                                                       
  2 Francis Scott Key Senior High  'A'                  2:16.51    3         
     1) Miller, Carmen 9                2) Chibayere, Cindy 10               
     3) Basaran, Zeshan 9               4) Bennett, Breanna 9                
       31.969 (31.969)       1:05.663 (33.695)       1:42.421 (36.758)       
     2:16.510 (34.090)                                                       
  3 St. John's College High School  'A'                 2:17.15    2         
       30.181 (30.181)       1:07.910 (37.730)       1:43.091 (35.181)       
     2:17.141 (34.051)                                                       
Section  2                                                                   
  1 Our Lady of Good Counsel  'A'                       1:51.45   10         
       27.880 (27.880)         56.111 (28.232)       1:23.877 (27.767)       
     1:51.450 (27.574)                                                       
  2 Glenelg High School  'A'                            1:55.26    8         
     1) Baehr, Courtney 9               2) Crawford, Kirsten 10              
     3) Giampalmo, Jenny 10             4) Nalls, Emily 10                   
       29.065 (29.065)         57.813 (28.748)       1:26.328 (28.515)       
     1:55.255 (28.928)                                                       
  3 Bishop McNamara High School  'A'                    1:55.79    6         
       28.924 (28.924)         58.123 (29.200)       1:28.098 (29.975)       
     1:55.787 (27.690)                                                       
  4 Elizabeth Seton High School  'A'                    1:56.09    5         
       28.970 (28.970)         58.056 (29.086)       1:27.776 (29.720)       
     1:56.081 (28.306)                                                       
==========================================================================   
    School                                               Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Our Lady of Good Counsel  'A'                       1:51.45   2  10      
       27.880 (27.880)         56.111 (28.232)       1:23.877 (27.767)       
     1:51.450 (27.574)                                                       
  2 Glenelg High School  'A'                            1:55.26   2   8      
     1) Baehr, Courtney 9               2) Crawford, Kirsten 10              
     3) Giampalmo, Jenny 10             4) Nalls, Emily 10                   
       29.065 (29.065)         57.813 (28.748)       1:26.328 (28.515)       
     1:55.255 (28.928)                                                       
  3 Bishop McNamara High School  'A'                    1:55.79   2   6      
       28.924 (28.924)         58.123 (29.200)       1:28.098 (29.975)       
     1:55.787 (27.690)                                                       
  4 Elizabeth Seton High School  'A'                    1:56.09   2   5      
       28.970 (28.970)         58.056 (29.086)       1:27.776 (29.720)       
     1:56.081 (28.306)                                                       
  5 Westminster High School  'A'                        1:56.29   1   4      
     1) Harrison, Kaileigh 11           2) Dintino, Hannah 10                
     3) Astlin, Kaelin 11               4) Rogalski, Rachel 11               
       29.111 (29.111)         58.269 (29.158)       1:28.026 (29.758)       
     1:56.281 (28.255)                                                       
  6 Francis Scott Key Senior High  'A'                  2:16.51   1   3      
     1) Miller, Carmen 9                2) Chibayere, Cindy 10               
     3) Basaran, Zeshan 9               4) Bennett, Breanna 9                
       31.969 (31.969)       1:05.663 (33.695)       1:42.421 (36.758)       
     2:16.510 (34.090)                                                       
  7 St. John's College High School  'A'                 2:17.15   1   2      
       30.181 (30.181)       1:07.910 (37.730)       1:43.091 (35.181)       
     2:17.141 (34.051)                                                       

Event 35  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================      
    School                                               Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 St. John's College High School  'A'                 4:04.63   10         
  2 Elizabeth Seton High School  'A'                    4:21.36    8         
  3 Our Lady of Good Counsel  'A'                       4:23.02    6         
  4 Bishop McNamara High School  'A'                    4:28.87    5         
  5 Westminster High School  'A'                        4:52.01    4         
     1) Schuchardt, Kasey 11            2) Wagner, Jordan 11                 
     3) Marshall, Jade 10               4) Francis, Angel 9                  
  6 Francis Scott Key Senior High  'A'                  5:02.99    3         
     1) Chibayere, Cindy 10             2) Comeau, Lakota 10                 
     3) Duke, Hannah 10                 4) Miller, Carmen 9                  

Event 9  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================      
    School                                               Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Westminster High School  'A'                       11:04.35   10         
     1) Wawrzynski, Julia 10            2) Schuchardt, Kasey 11              
     3) Reiff, Chandra 12               4) Wagner, Jillian 12                
   2:44.566 (2:44.566)     5:27.578 (2:43.012)     8:11.493 (2:43.916)       
  11:04.341 (2:52.848)                                                       
  2 Bishop McNamara High School  'A'                   11:49.00    8         
   2:46.653 (2:46.653)     5:36.327 (2:49.674)     8:27.887 (2:51.560)       
  11:48.998 (3:21.112)                                                       
  3 Francis Scott Key Senior High  'A'                 12:06.55    6         
     1) Comeau, Lakota 10               2) Duke, Hannah 10                   
     3) Mathews, Kallista 11            4) Mosher, Marena 10                 
   2:59.162 (2:59.162)     5:56.495 (2:57.334)     9:03.696 (3:07.201)       
  12:06.548 (3:02.852)                                                       
 -- Our Lady of Good Counsel  'A'                           DNS              

Event 15  Girls 1600 Sprint Medley
=======================================================================      
 200-200-400-800                                                             
    School                                               Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Our Lady of Good Counsel  'A'                       5:08.62    8         
       31.205 (31.205)       1:04.139 (32.934)     2:14.013 (1:09.874)       
   5:08.616 (2:54.603)                                                       
  2 Westminster High School  'A'                        5:08.91    6         
     1) DeJordy, Lilli 10               2) Wagner, Jordan 11                 
     3) Herman, Olivia 11               4) Schuchardt, Kasey 11              
       31.782 (31.782)       1:05.976 (34.194)     2:19.319 (1:13.343)       
   5:08.908 (2:49.589)                                                       
 -- Bishop McNamara High School  'A'                        DNS              
Section  2                                                                   
  1 Glenelg High School  'A'                            4:55.83   10         
     1) Baehr, Courtney 9               2) Crawford, Kirsten 10              
     3) Giampalmo, Jenny 10             4) Sawitzki, Ellen 12                
       28.834 (28.834)         59.776 (30.943)     2:07.723 (1:07.947)       
   4:55.828 (2:48.105)                                                       
  2 Elizabeth Seton High School  'A'                    5:19.52    5         
       28.458 (28.458)         59.979 (31.521)     2:07.951 (1:07.972)       
   5:19.511 (3:11.560)                                                       
  3 St. John's College High School  'A'                 5:26.51    4         
       33.901 (33.901)       1:11.112 (37.212)     2:19.418 (1:08.306)       
   5:26.503 (3:07.086)                                                       
  4 Francis Scott Key Senior High  'A'                  5:34.36    3         
     1) Miller, Carmen 9                2) Chibayere, Cindy 10               
     3) Basaran, Zeshan 9               4) Mosher, Marena 10                 
       31.384 (31.384)       1:03.390 (32.007)     2:17.262 (1:13.872)       
   5:34.360 (3:17.099)                                                       
==========================================================================   
 200-200-400-800                                                             
    School                                               Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Glenelg High School  'A'                            4:55.83   2  10      
     1) Baehr, Courtney 9               2) Crawford, Kirsten 10              
     3) Giampalmo, Jenny 10             4) Sawitzki, Ellen 12                
       28.834 (28.834)         59.776 (30.943)     2:07.723 (1:07.947)       
   4:55.828 (2:48.105)                                                       
  2 Our Lady of Good Counsel  'A'                       5:08.62   1   8      
       31.205 (31.205)       1:04.139 (32.934)     2:14.013 (1:09.874)       
   5:08.616 (2:54.603)                                                       
  3 Westminster High School  'A'                        5:08.91   1   6      
     1) DeJordy, Lilli 10               2) Wagner, Jordan 11                 
     3) Herman, Olivia 11               4) Schuchardt, Kasey 11              
       31.782 (31.782)       1:05.976 (34.194)     2:19.319 (1:13.343)       
   5:08.908 (2:49.589)                                                       
  4 Elizabeth Seton High School  'A'                    5:19.52   2   5      
       28.458 (28.458)         59.979 (31.521)     2:07.951 (1:07.972)       
   5:19.511 (3:11.560)                                                       
  5 St. John's College High School  'A'                 5:26.51   2   4      
       33.901 (33.901)       1:11.112 (37.212)     2:19.418 (1:08.306)       
   5:26.503 (3:07.086)                                                       
  6 Francis Scott Key Senior High  'A'                  5:34.36   2   3      
     1) Miller, Carmen 9                2) Chibayere, Cindy 10               
     3) Basaran, Zeshan 9               4) Mosher, Marena 10                 
       31.384 (31.384)       1:03.390 (32.007)     2:17.262 (1:13.872)       
   5:34.360 (3:17.099)                                                       
 -- Bishop McNamara High School  'A'                        DNS   1          

Event 1  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Cox, Jailynn              11 Bishop McNam        36-04.25   34-02.50   10   
      33-07.50  30-09.50  30-03.50  32-04.50  34-01.50  34-02.50                
  2 Chapman, Maiya            11 Elizabeth Se        32-03.25   33-04.50    8   
      31-11.75  32-07.50  33-04.50  29-09.75  31-02.50  30-00.50                
  3 Burton, Summer            11 Francis Scot        33-07.25   32-08.25    6   
      28-08.50  32-00  32-08.25  31-02.50  X  30-03                             
  4 Goodman, Faith            10 Elizabeth Se        28-00.75   31-01.25    5   
      31-01.25  28-07  29-00.50  28-00.50  27-03.50  30-05                      
  5 Taggart, Emma             10 Francis Scot        29-09.00   29-04.00    4   
      27-00.50  -  -  29-04  28-01  27-09.50                                    
  6 Devilbiss, Kathleen        9 Westminster                    24-06.50    3   
      23-03  X  20-09  21-11.50  24-06.50  21-09.25                             
  7 Brown, Mccall             12 Our Lady of         24-00.00   23-04.00    2   
      22-11.50  -  -  22-11.25  19-11.50  23-04                                 
  8 Bullard, Kennedi          11 Elizabeth Se        20-11.75   22-09.00    1   
      18-05  22-04.50  21-01.50  19-08.75  22-09  22-03.50                      
  9 York, Jaeda               11 Bishop McNam        20-00.00   19-11.50        
      19-11.50  X  19-05.50                                                     
 10 Rouse, Ilana               9 Francis Scot        22-01.00   18-04.00        
      16-06.25  16-04.50  18-04                                                 
 11 Sharp, Abby                9 St. John's C                   17-06.25        
      17-06.25  17-01.50  15-04                                                 
 12 Aguirre, Hannah            9 St. John's C                   14-09.50        
      X  14-05  14-09.50                                                        
 -- White, Jorden             12 Bishop McNam        32-11.75        DNS        

Event 3  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1                                                                       
  1 Rogalski, Rachel          11 Westminster                   J15-09.00    4   
      15-00.50  15-05  15-01  15-00.50  14-04.50  15-09                         
  2 Taggart, Emma             10 Francis Scot                   14-06.50    2   
      14-04  14-06.50  14-02  14-01  14-05.50  14-04                            
  3 DeJordy, Lilli            10 Westminster                    13-03.00        
      13-03  12-05  X                                                           
  4 Hoang, Annie              10 Glenelg High School 12-00.00   12-07.00        
      12-04  12-07  12-06                                                       
  5 Brendel, Mallory          11 Our Lady of                    10-09.50        
      10-03  10-09.50  10-08.50                                                 
 -- Jenifer, Diamond          10 Elizabeth Se        11-06.00       FOUL        
      X  X  X                                                                   
 -- Nicolacci, Antonella       9 St. John's C                        DNS        
 -- Carangal, Madalyn         12 Westminster                         DNS        
Flight  2                                                                       
  1 Grimes, Taylor            11 Bishop McNam        17-06.50   18-03.25   10   
      17-01.50  17-08  -  16-11.50  18-03.25  17-09                             
  2 Hill, Jalyn               10 Bishop McNam        16-02.00   16-09.50    8   
      16-09.50  16-04.50  16-08  16-00  X  16-01                                
  3 Alves, Mari               11 Elizabeth Se        16-02.50   16-06.00    6   
      16-01  16-00.50  13-03  15-06  15-04.50  16-06                            
  4 Hackney, Christin         12 Our Lady of         16-09.00   15-09.00    5   
      X  15-09  15-04  X  15-07.50  X                                           
  5 Lagman, Jalyn             10 Bishop McNam        14-03.00   14-07.00    3   
      13-10  14-07  14-00.50  14-00.50  14-02  X                                
  6 Powell, London            10 Elizabeth Se        15-00.00   14-05.50    1   
      14-00  13-03  14-05.50  X  X  13-06.50                                    
  7 Pernell, Sarah            11 Francis Scot        15-05.00   13-11.00        
      13-08.50  13-11  13-05                                                    
 -- Moore, Aneisha            11 St. John's C        15-05.50        DNS        
 -- Morris, Jailyn            12 St. John's C        14-04.00        DNS        
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Grimes, Taylor            11 Bishop McNam        17-06.50   18-03.25   10   
      17-01.50  17-08  -  16-11.50  18-03.25  17-09                             
  2 Hill, Jalyn               10 Bishop McNam        16-02.00   16-09.50    8   
      16-09.50  16-04.50  16-08  16-00  X  16-01                                
  3 Alves, Mari               11 Elizabeth Se        16-02.50   16-06.00    6   
      16-01  16-00.50  13-03  15-06  15-04.50  16-06                            
  4 Hackney, Christin         12 Our Lady of         16-09.00   15-09.00    5   
      X  15-09  15-04  X  15-07.50  X                                           
  5 Rogalski, Rachel          11 Westminster                   J15-09.00    4   
      15-00.50  15-05  15-01  15-00.50  14-04.50  15-09                         
  6 Lagman, Jalyn             10 Bishop McNam        14-03.00   14-07.00    3   
      13-10  14-07  14-00.50  14-00.50  14-02  X                                
  7 Taggart, Emma             10 Francis Scot                   14-06.50    2   
      14-04  14-06.50  14-02  14-01  14-05.50  14-04                            
  8 Powell, London            10 Elizabeth Se        15-00.00   14-05.50    1   
      14-00  13-03  14-05.50  X  X  13-06.50                                    
  9 Pernell, Sarah            11 Francis Scot        15-05.00   13-11.00        
      13-08.50  13-11  13-05                                                    
 10 DeJordy, Lilli            10 Westminster                    13-03.00        
      13-03  12-05  X                                                           
 11 Hoang, Annie              10 Glenelg High School 12-00.00   12-07.00        
      12-04  12-07  12-06                                                       
 12 Brendel, Mallory          11 Our Lady of                    10-09.50        
      10-03  10-09.50  10-08.50                                                 
 -- Jenifer, Diamond          10 Elizabeth Se        11-06.00       FOUL        
      X  X  X                                                                   
 -- Carangal, Madalyn         12 Westminster                         DNS        
 -- Morris, Jailyn            12 St. John's C        14-04.00        DNS        
 -- Moore, Aneisha            11 St. John's C        15-05.50        DNS        
 -- Nicolacci, Antonella       9 St. John's C                        DNS        

Event 6  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Taggart, Emma             10 Francis Scot         4-08.00    4-10.00   10   
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00                               
        -    -    -    O    O    O    O    O  XXX                               
  2 Alves, Mari               11 Elizabeth Se         4-06.00    4-06.00    8   
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08                                         
        -    -    O    O    O   XO  XXX                                         
  3 Wilson, Jordan            11 Elizabeth Se         4-06.00    4-04.00    6   
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06                                              
        O    O    O    O    O  XXX                                              
  4 Herman, Olivia            11 Westminster          4-04.00    4-02.00    5   
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04                                                   
        -    O    O    O  XXX                                                   
  5 Hill, Savannah             9 Our Lady of          3-08.00   J4-02.00    4   
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04                                                   
        O    O    O   XO  XXX                                                   
  6 Monroe, Madison            9 Our Lady of          3-08.00   J4-02.00    3   
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04                                                   
        O    O   XO   XO  XXX                                                   
 -- Self, Milan                9 St. John's C                        DNS        
 -- Marshall, Trinity         10 St. John's C                        DNS        
 -- Moore, Nya                 9 St. John's C                        DNS        

Event 7  Girls Triple Jump
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Powell, London            10 Elizabeth Se          33-00.50   10         
      29-11  33-00.50  32-10  32-01.50                                       
  2 Pernell, Sarah            11 Francis Scot          32-06.00    8         
      31-09  32-06  32-00  32-05.25                                          
 -- Carangal, Madalyn         12 Westminster                DNS              

Event 14  Boys 60 Meter Dash
Top 8 Advance by Time
================================================================         
    Name                    Year School                 Prelims          
================================================================         
Heat  1 Preliminaries                                                    
  1 Wallace, Justin            9 DeMatha Cath              7.35q 7.349   
         7.348 (7.348)                                                   
  2 Smith, Mekhi              10 Our Lady of               7.51q         
  3 Steele, Garvin            12 Westminster               7.75          
  4 Stewart, Deion            11 Bishop McNam              7.81          
  5 Hurst, Devin               9 Francis Scot              8.42          
Heat  2 Preliminaries                                                    
  1 Trotz, Kamari              9 DeMatha Cath              7.67          
  2 Virgil, Jalon              9 St. John's C              7.70          
  3 Mcallister, Terrence      12 Westminster               7.73  7.725   
  4 Mansfield, Charles        10 Our Lady of               7.78          
  5 Anderson, Kyle             9 Glenelg High School       7.99          
 -- Leonard, Joey             12 Glenelg High School        DNS          
Heat  3 Preliminaries                                                    
  1 Briscoe, Charles          11 St. John's C              7.34q         
  2 Johnson, Troy             11 Westminster               7.41q         
  3 Barrett, Savion            9 Our Lady of               7.47q         
  4 Dean, Caleb               10 DeMatha Cath              7.73  7.726   
  5 Writt, Brandon            11 Glenelg High School       7.76          
Heat  4 Preliminaries                                                    
  1 Bellan, Maurice           11 St. John's C              7.35q 7.349   
  2 Smith, Alex               12 Bishop McNam              7.49q         
  3 Palumbo, Lorenzo          10 Francis Scot              7.60q         
  4 Ridley, Dashon            11 Bishop McNam              7.61          
  5 Lenhart, Jerod             9 Francis Scot              9.23          
===================================================================      
    Name                    Year School                 Prelims  H#      
===================================================================      
Preliminaries                                                            
  1 Briscoe, Charles          11 St. John's C              7.34q  3      
  2 Bellan, Maurice           11 St. John's C              7.35q  4 7.349
  2 Wallace, Justin            9 DeMatha Cath              7.35q  1 7.349
         7.348 (7.348)                                                   
  4 Johnson, Troy             11 Westminster               7.41q  3      
  5 Barrett, Savion            9 Our Lady of               7.47q  3      
  6 Smith, Alex               12 Bishop McNam              7.49q  4      
  7 Smith, Mekhi              10 Our Lady of               7.51q  1      
  8 Palumbo, Lorenzo          10 Francis Scot              7.60q  4      
  9 Ridley, Dashon            11 Bishop McNam              7.61   4      
 10 Trotz, Kamari              9 DeMatha Cath              7.67   2      
 11 Virgil, Jalon              9 St. John's C              7.70   2      
 12 Mcallister, Terrence      12 Westminster               7.73   2 7.725
 13 Dean, Caleb               10 DeMatha Cath              7.73   3 7.726
 14 Steele, Garvin            12 Westminster               7.75   1      
 15 Writt, Brandon            11 Glenelg High School       7.76   3      
 16 Mansfield, Charles        10 Our Lady of               7.78   2      
 17 Stewart, Deion            11 Bishop McNam              7.81   1      
 18 Anderson, Kyle             9 Glenelg High School       7.99   2      
 19 Hurst, Devin               9 Francis Scot              8.42   1      
 20 Lenhart, Jerod             9 Francis Scot              9.23   4      
 -- Leonard, Joey             12 Glenelg High School        DNS   2      

Event 24  Boys 60 Meter Dash
================================================================================   
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points   
================================================================================   
Section  1 Finals                                                                  
  1 Barrett, Savion            9 Our Lady of             7.47       7.35    6      
  2 Smith, Alex               12 Bishop McNam            7.49       7.39    4      
  3 Smith, Mekhi              10 Our Lady of             7.51       7.47    3      
  4 Palumbo, Lorenzo          10 Francis Scot            7.60       7.81    1      
Section  2 Finals                                                                  
  1 Briscoe, Charles          11 St. John's C            7.34       7.22   10      
  2 Bellan, Maurice           11 St. John's C            7.35       7.27    8      
  3 Wallace, Justin            9 DeMatha Cath            7.35       7.36    5      
  4 Johnson, Troy             11 Westminster             7.41       7.52    2      
Preliminaries                                                                      
  9 Ridley, Dashon            11 Bishop McNam            7.61                      
 10 Trotz, Kamari              9 DeMatha Cath            7.67                      
 11 Virgil, Jalon              9 St. John's C            7.70                      
 12 Mcallister, Terrence      12 Westminster             7.73                      
 13 Dean, Caleb               10 DeMatha Cath            7.73                      
 14 Steele, Garvin            12 Westminster             7.75                      
 15 Writt, Brandon            11 Glenelg High School     7.76                      
 16 Mansfield, Charles        10 Our Lady of             7.78                      
 17 Stewart, Deion            11 Bishop McNam            7.81                      
 18 Anderson, Kyle             9 Glenelg High School     7.99                      
 19 Hurst, Devin               9 Francis Scot            8.42                      
 20 Lenhart, Jerod             9 Francis Scot            9.23                      
 -- Leonard, Joey             12 Glenelg High School     DNS                       
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1 Briscoe, Charles          11 St. John's C            7.34       7.22   2  10   
  2 Bellan, Maurice           11 St. John's C            7.35       7.27   2   8   
  3 Barrett, Savion            9 Our Lady of             7.47       7.35   1   6   
  4 Wallace, Justin            9 DeMatha Cath            7.35       7.36   2   5   
  5 Smith, Alex               12 Bishop McNam            7.49       7.39   1   4   
  6 Smith, Mekhi              10 Our Lady of             7.51       7.47   1   3   
  7 Johnson, Troy             11 Westminster             7.41       7.52   2   2   
  8 Palumbo, Lorenzo          10 Francis Scot            7.60       7.81   1   1   
Preliminaries                                                                      
  9 Ridley, Dashon            11 Bishop McNam            7.61                      
 10 Trotz, Kamari              9 DeMatha Cath            7.67                      
 11 Virgil, Jalon              9 St. John's C            7.70                      
 12 Mcallister, Terrence      12 Westminster             7.73                      
 13 Dean, Caleb               10 DeMatha Cath            7.73                      
 14 Steele, Garvin            12 Westminster             7.75                      
 15 Writt, Brandon            11 Glenelg High School     7.76                      
 16 Mansfield, Charles        10 Our Lady of             7.78                      
 17 Stewart, Deion            11 Bishop McNam            7.81                      
 18 Anderson, Kyle             9 Glenelg High School     7.99                      
 19 Hurst, Devin               9 Francis Scot            8.42                      
 20 Lenhart, Jerod             9 Francis Scot            9.23                      
 -- Leonard, Joey             12 Glenelg High School     DNS                       

Event 28  Boys 300 Meter Dash
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Wilkerson, Sy' Veon       10 Our Lady of              41.47              
       12.539 (12.539)         41.470 (28.932)                               
  2 Flowers, Ben               9 Westminster              44.18              
       12.278 (12.278)         44.179 (31.901)                               
  3 Funka, Kyle               10 Westminster              48.17              
       12.229 (12.229)         48.165 (35.936)                               
Section  2                                                                   
  1 Mack, Jonathan            12 St. John's C             39.63    2         
       11.131 (11.131)         39.624 (28.494)                               
  2 Rose, Connor              10 Our Lady of              44.45              
       12.716 (12.716)         44.447 (31.731)                               
 -- Hernandez, Angel           9 Francis Scot               DNS              
Section  3                                                                   
  1 Stewart, Deion            11 Bishop McNam             39.95    1         
       10.779 (10.779)         39.941 (29.162)                               
  2 Jeter, Delmar             11 Bishop McNam             41.10              
         9.916 (9.916)         41.100 (31.184)                               
  3 Sedrakyan, Mikayel        10 Glenelg High School      41.32              
         9.836 (9.836)         41.314 (31.478)                               
  4 Peters, Connor             9 Francis Scot             44.44              
       12.119 (12.119)         44.440 (32.321)                               
 -- Mccormick, Garrett        10 Glenelg High School        DNS              
Section  4                                                                   
  1 Johnson, Troy             11 Westminster              37.63    8         
         9.881 (9.881)         37.626 (27.746)                               
  2 Gray, Evan                10 DeMatha Cath             39.17    4         
         9.112 (9.112)         39.167 (30.055)                               
  3 Myers, Saieed              9 DeMatha Cath             39.25    3         
       11.085 (11.085)         39.242 (28.158)                               
  4 Ridley, Dashon            11 Bishop McNam             40.07              
       10.352 (10.352)         40.065 (29.714)                               
  5 Washington, Jahlil        11 DeMatha Cath             41.83              
       11.988 (11.988)         41.825 (29.838)                               
Section  5                                                                   
  1 Harrison Jr, Eric         12 St. John's C             36.27   10         
       10.034 (10.034)                                                       
  2 Bellan, Maurice           11 St. John's C             38.31    6         
       11.705 (11.705)                                                       
  3 Arias, Ethan              10 Our Lady of              38.39    5         
       10.048 (10.048)                                                       
  4 Vander Meulen, Luke       12 Francis Scot             42.47              
         9.890 (9.890)                                                       
 -- Allen, Jared              12 Glenelg High School        DNF              
       10.869 (10.869)                                                       
==========================================================================   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Harrison Jr, Eric         12 St. John's C             36.27   5  10      
       10.034 (10.034)                                                       
  2 Johnson, Troy             11 Westminster              37.63   4   8      
         9.881 (9.881)         37.626 (27.746)                               
  3 Bellan, Maurice           11 St. John's C             38.31   5   6      
       11.705 (11.705)                                                       
  4 Arias, Ethan              10 Our Lady of              38.39   5   5      
       10.048 (10.048)                                                       
  5 Gray, Evan                10 DeMatha Cath             39.17   4   4      
         9.112 (9.112)         39.167 (30.055)                               
  6 Myers, Saieed              9 DeMatha Cath             39.25   4   3      
       11.085 (11.085)         39.242 (28.158)                               
  7 Mack, Jonathan            12 St. John's C             39.63   2   2      
       11.131 (11.131)         39.624 (28.494)                               
  8 Stewart, Deion            11 Bishop McNam             39.95   3   1      
       10.779 (10.779)         39.941 (29.162)                               
  9 Ridley, Dashon            11 Bishop McNam             40.07   4          
       10.352 (10.352)         40.065 (29.714)                               
 10 Jeter, Delmar             11 Bishop McNam             41.10   3          
         9.916 (9.916)         41.100 (31.184)                               
 11 Sedrakyan, Mikayel        10 Glenelg High School      41.32   3          
         9.836 (9.836)         41.314 (31.478)                               
 12 Wilkerson, Sy' Veon       10 Our Lady of              41.47   1          
       12.539 (12.539)         41.470 (28.932)                               
 13 Washington, Jahlil        11 DeMatha Cath             41.83   4          
       11.988 (11.988)         41.825 (29.838)                               
 14 Vander Meulen, Luke       12 Francis Scot             42.47   5          
         9.890 (9.890)                                                       
 15 Flowers, Ben               9 Westminster              44.18   1          
       12.278 (12.278)         44.179 (31.901)                               
 16 Peters, Connor             9 Francis Scot             44.44   3          
       12.119 (12.119)         44.440 (32.321)                               
 17 Rose, Connor              10 Our Lady of              44.45   2          
       12.716 (12.716)         44.447 (31.731)                               
 18 Funka, Kyle               10 Westminster              48.17   1          
       12.229 (12.229)         48.165 (35.936)                               
 -- Allen, Jared              12 Glenelg High School        DNF   5          
       10.869 (10.869)                                                       
 -- Hernandez, Angel           9 Francis Scot               DNS   2          
 -- Mccormick, Garrett        10 Glenelg High School        DNS   3          

Event 26  Boys 500 Meter Dash
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Gillcrist, Danny          10 Westminster            1:18.01    4         
       11.808 (11.808)         44.492 (32.684)       1:18.001 (33.510)       
  2 Okorie, Austin            10 St. John's C           1:22.46              
       13.452 (13.452)         45.782 (32.330)       1:22.458 (36.676)       
  3 Emmert, Pj                11 Westminster            1:31.57              
       14.092 (14.092)         48.492 (34.400)       1:31.570 (43.078)       
 -- Zhao, Aaron               11 Our Lady of                DNS              
 -- Simpson, Jonathan         11 Our Lady of                DNS              
Section  2                                                                   
  1 Saben, Clark               9 St. John's C           1:16.86    5         
       13.381 (13.381)         43.707 (30.326)       1:16.860 (33.154)       
  2 Babylon, Owen             10 Westminster            1:21.73              
       11.794 (11.794)         44.344 (32.550)       1:21.728 (37.385)       
  3 Williams, Joshua-Paul     11 Bishop McNam           1:28.17              
       13.113 (13.113)         48.749 (35.636)       1:28.169 (39.421)       
  4 Green, Andrew              9 Francis Scot           1:35.89              
       15.080 (15.080)         52.955 (37.875)       1:35.883 (42.929)       
  5 Johnson, Connor           10 St. John's C           1:36.29              
       13.555 (13.555)         50.941 (37.386)       1:36.288 (45.348)       
Section  3                                                                   
  1 Murphy, Drake             10 Bishop McNam           1:11.29    6         
       12.583 (12.583)         41.351 (28.768)       1:11.282 (29.932)       
  2 Mitchell, Kevin           12 Glenelg High School    1:18.27    3         
       15.021 (15.021)         47.480 (32.459)       1:18.268 (30.789)       
  3 Miller, Tanner            10 Francis Scot           1:20.01    2         
       13.745 (13.745)         46.642 (32.898)       1:20.010 (33.368)       
  4 Finnan, Collin            10 Glenelg High School    1:21.28    1         
       15.088 (15.088)         48.597 (33.509)       1:21.271 (32.674)       
  5 Layne, Jacksun            10 Francis Scot           1:31.60              
       14.467 (14.467)         52.260 (37.794)       1:31.600 (39.340)       
Section  4                                                                   
  1 Wilson, Nicholas          10 DeMatha Cath           1:10.00   10         
       11.938 (11.938)         39.473 (27.535)       1:09.997 (30.524)       
  2 Holder, Jordan            12 Bishop McNam           1:10.43    8         
       11.297 (11.297)         39.506 (28.210)       1:10.424 (30.919)       
  3 Gray, Xavier               9 DeMatha Cath           1:22.80              
       12.142 (12.142)         45.597 (33.455)       1:22.791 (37.194)       
  4 Grove, Winston            11 DeMatha Cath           1:32.04              
       11.605 (11.605)         46.449 (34.844)       1:32.037 (45.589)       
 -- Imes, Jonathan            12 Our Lady of                DNS              
==========================================================================   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Wilson, Nicholas          10 DeMatha Cath           1:10.00   4  10      
       11.938 (11.938)         39.473 (27.535)       1:09.997 (30.524)       
  2 Holder, Jordan            12 Bishop McNam           1:10.43   4   8      
       11.297 (11.297)         39.506 (28.210)       1:10.424 (30.919)       
  3 Murphy, Drake             10 Bishop McNam           1:11.29   3   6      
       12.583 (12.583)         41.351 (28.768)       1:11.282 (29.932)       
  4 Saben, Clark               9 St. John's C           1:16.86   2   5      
       13.381 (13.381)         43.707 (30.326)       1:16.860 (33.154)       
  5 Gillcrist, Danny          10 Westminster            1:18.01   1   4      
       11.808 (11.808)         44.492 (32.684)       1:18.001 (33.510)       
  6 Mitchell, Kevin           12 Glenelg High School    1:18.27   3   3      
       15.021 (15.021)         47.480 (32.459)       1:18.268 (30.789)       
  7 Miller, Tanner            10 Francis Scot           1:20.01   3   2      
       13.745 (13.745)         46.642 (32.898)       1:20.010 (33.368)       
  8 Finnan, Collin            10 Glenelg High School    1:21.28   3   1      
       15.088 (15.088)         48.597 (33.509)       1:21.271 (32.674)       
  9 Babylon, Owen             10 Westminster            1:21.73   2          
       11.794 (11.794)         44.344 (32.550)       1:21.728 (37.385)       
 10 Okorie, Austin            10 St. John's C           1:22.46   1          
       13.452 (13.452)         45.782 (32.330)       1:22.458 (36.676)       
 11 Gray, Xavier               9 DeMatha Cath           1:22.80   4          
       12.142 (12.142)         45.597 (33.455)       1:22.791 (37.194)       
 12 Williams, Joshua-Paul     11 Bishop McNam           1:28.17   2          
       13.113 (13.113)         48.749 (35.636)       1:28.169 (39.421)       
 13 Emmert, Pj                11 Westminster            1:31.57   1          
       14.092 (14.092)         48.492 (34.400)       1:31.570 (43.078)       
 14 Layne, Jacksun            10 Francis Scot           1:31.60   3          
       14.467 (14.467)         52.260 (37.794)       1:31.600 (39.340)       
 15 Grove, Winston            11 DeMatha Cath           1:32.04   4          
       11.605 (11.605)         46.449 (34.844)       1:32.037 (45.589)       
 16 Green, Andrew              9 Francis Scot           1:35.89   2          
       15.080 (15.080)         52.955 (37.875)       1:35.883 (42.929)       
 17 Johnson, Connor           10 St. John's C           1:36.29   2          
       13.555 (13.555)         50.941 (37.386)       1:36.288 (45.348)       
 -- Simpson, Jonathan         11 Our Lady of                DNS   1          
 -- Imes, Jonathan            12 Our Lady of                DNS   4          
 -- Zhao, Aaron               11 Our Lady of                DNS   1          

Event 30  Boys 800 Meter Run
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Wawrzynski, Jimmy         12 Westminster            2:33.25    5         
       35.727 (35.727)       1:15.877 (40.151)       1:59.195 (43.319)       
     2:33.246 (34.051)                                                       
  2 Moore, Darius             11 Bishop McNam           2:35.20    3         
       35.219 (35.219)       1:15.206 (39.987)       1:59.274 (44.069)       
     2:35.193 (35.919)                                                       
  3 Hannapel, Lee             10 Our Lady of            2:36.71    2         
       34.951 (34.951)       1:14.541 (39.590)       1:58.960 (44.420)       
     2:36.710 (37.750)                                                       
  4 Gayle-Taylor, Jordan      10 Bishop McNam           2:36.94    1         
       35.468 (35.468)       1:15.512 (40.044)       1:59.711 (44.199)       
     2:36.933 (37.223)                                                       
  5 McGann, John               9 Westminster            2:41.21              
       36.559 (36.559)       1:17.082 (40.523)       2:00.692 (43.610)       
     2:41.205 (40.514)                                                       
  6 Adebe, Kidus              11 St. John's C           2:45.93              
       37.598 (37.598)       1:18.884 (41.287)       2:03.515 (44.631)       
     2:45.928 (42.414)                                                       
  7 Hosttetter, Dylan          9 Francis Scot           3:02.28              
       39.103 (39.103)       1:25.047 (45.944)       2:14.660 (49.614)       
     3:02.273 (47.613)                                                       
 -- Soloman, Jason             9 Our Lady of                DNS              
 -- Haristy, Evan              9 St. John's C               DNS              
Section  2                                                                   
  1 Wagner, Shane             11 Westminster            2:24.30   10         
       36.073 (36.073)       1:12.230 (36.158)       1:48.865 (36.635)       
     2:24.295 (35.430)                                                       
  2 Johnson, Miles            10 Bishop McNam           2:26.12    8         
       35.630 (35.630)       1:12.463 (36.833)       1:50.802 (38.339)       
     2:26.116 (35.314)                                                       
  3 Studdard, Chaz            12 Glenelg High School    2:26.54    6         
       36.985 (36.985)       1:15.202 (38.218)       1:52.584 (37.382)       
     2:26.532 (33.949)                                                       
  4 Daniel, Yonathan          12 St. John's C           2:33.34    4         
       35.968 (35.968)       1:13.123 (37.156)       1:52.644 (39.522)       
     2:33.338 (40.695)                                                       
  5 Walters, Evan              9 Francis Scot           2:38.05              
       36.844 (36.844)       1:15.595 (38.751)       1:57.288 (41.693)       
     2:38.050 (40.763)                                                       
 -- Ximinies, Dominic          9 DeMatha Cath               DNF              
       35.349 (35.349)       1:12.822 (37.473)                               
 -- Smith, Devin               9 DeMatha Cath               DNS              
 -- Johnson, Colyer           10 DeMatha Cath               DNS              
 -- Keller, Ryan               9 Francis Scot               DNS              
==========================================================================   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Wagner, Shane             11 Westminster            2:24.30   2  10      
       36.073 (36.073)       1:12.230 (36.158)       1:48.865 (36.635)       
     2:24.295 (35.430)                                                       
  2 Johnson, Miles            10 Bishop McNam           2:26.12   2   8      
       35.630 (35.630)       1:12.463 (36.833)       1:50.802 (38.339)       
     2:26.116 (35.314)                                                       
  3 Studdard, Chaz            12 Glenelg High School    2:26.54   2   6      
       36.985 (36.985)       1:15.202 (38.218)       1:52.584 (37.382)       
     2:26.532 (33.949)                                                       
  4 Wawrzynski, Jimmy         12 Westminster            2:33.25   1   5      
       35.727 (35.727)       1:15.877 (40.151)       1:59.195 (43.319)       
     2:33.246 (34.051)                                                       
  5 Daniel, Yonathan          12 St. John's C           2:33.34   2   4      
       35.968 (35.968)       1:13.123 (37.156)       1:52.644 (39.522)       
     2:33.338 (40.695)                                                       
  6 Moore, Darius             11 Bishop McNam           2:35.20   1   3      
       35.219 (35.219)       1:15.206 (39.987)       1:59.274 (44.069)       
     2:35.193 (35.919)                                                       
  7 Hannapel, Lee             10 Our Lady of            2:36.71   1   2      
       34.951 (34.951)       1:14.541 (39.590)       1:58.960 (44.420)       
     2:36.710 (37.750)                                                       
  8 Gayle-Taylor, Jordan      10 Bishop McNam           2:36.94   1   1      
       35.468 (35.468)       1:15.512 (40.044)       1:59.711 (44.199)       
     2:36.933 (37.223)                                                       
  9 Walters, Evan              9 Francis Scot           2:38.05   2          
       36.844 (36.844)       1:15.595 (38.751)       1:57.288 (41.693)       
     2:38.050 (40.763)                                                       
 10 McGann, John               9 Westminster            2:41.21   1          
       36.559 (36.559)       1:17.082 (40.523)       2:00.692 (43.610)       
     2:41.205 (40.514)                                                       
 11 Adebe, Kidus              11 St. John's C           2:45.93   1          
       37.598 (37.598)       1:18.884 (41.287)       2:03.515 (44.631)       
     2:45.928 (42.414)                                                       
 12 Hosttetter, Dylan          9 Francis Scot           3:02.28   1          
       39.103 (39.103)       1:25.047 (45.944)       2:14.660 (49.614)       
     3:02.273 (47.613)                                                       
 -- Ximinies, Dominic          9 DeMatha Cath               DNF   2          
       35.349 (35.349)       1:12.822 (37.473)                               
 -- Smith, Devin               9 DeMatha Cath               DNS   2          
 -- Keller, Ryan               9 Francis Scot               DNS   2          
 -- Johnson, Colyer           10 DeMatha Cath               DNS   2          
 -- Soloman, Jason             9 Our Lady of                DNS   1          
 -- Haristy, Evan              9 St. John's C               DNS   1          

Event 20  Boys 1 Mile Run
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 DiPietro, Sam             12 Westminster            5:01.42   10         
       37.611 (37.611)       1:14.107 (36.496)       1:53.783 (39.676)       
     2:33.847 (40.065)       3:13.309 (39.462)       3:51.051 (37.743)       
     4:28.309 (37.258)       5:01.417 (33.109)                               
  2 McCain, Jeremiah          11 Bishop McNam           5:01.88    8         
       35.825 (35.825)       1:13.217 (37.393)       1:52.656 (39.439)       
     2:32.669 (40.013)       3:12.343 (39.674)       3:51.338 (38.996)       
     4:28.247 (36.910)       5:01.873 (33.626)                               
  3 Preece, Nicholas          11 Glenelg High School    5:02.79    6         
       37.398 (37.398)       1:14.335 (36.938)       1:52.959 (38.624)       
     2:32.645 (39.686)       3:12.315 (39.670)       3:51.410 (39.096)       
     4:28.585 (37.175)       5:02.788 (34.204)                               
  4 Dilworth, Graham          10 Glenelg High School    5:09.19    5         
       37.813 (37.813)       1:15.598 (37.786)       1:54.825 (39.228)       
     2:34.945 (40.120)       3:14.705 (39.760)       3:53.800 (39.095)       
     4:33.897 (40.097)       5:09.181 (35.284)                               
  5 Wagner, Shane             11 Westminster            5:17.49    4         
       38.287 (38.287)       1:16.041 (37.754)       1:54.676 (38.636)       
     2:34.787 (40.111)       3:15.075 (40.288)       3:55.835 (40.761)       
     4:38.203 (42.368)       5:17.485 (39.282)                               
  6 Stepherson, Jackson       10 Glenelg High School    5:40.43    3         
       39.365 (39.365)       1:21.439 (42.074)       2:04.970 (43.532)       
     2:48.451 (43.481)       3:32.977 (44.527)       4:17.387 (44.410)       
     5:00.152 (42.766)       5:40.428 (40.276)                               
  7 Cox, Wyatt                10 Westminster            5:45.49    2         
       41.130 (41.130)       1:23.673 (42.543)       2:09.228 (45.556)       
     2:55.245 (46.017)       3:39.983 (44.739)       4:25.154 (45.171)       
     5:07.667 (42.514)       5:45.488 (37.821)                               
  8 Watson, Jacob             10 Francis Scot           5:53.20    1         
       38.710 (38.710)       1:22.423 (43.714)       2:08.885 (46.462)       
     2:55.067 (46.182)       3:40.946 (45.879)       4:26.847 (45.901)       
     5:12.219 (45.373)       5:53.191 (40.972)                               
  9 Rivera-Munoz, Ricardo     11 DeMatha Cath           6:04.39              
       38.850 (38.850)       1:20.177 (41.327)       2:04.918 (44.742)       
     2:49.953 (45.035)       3:37.972 (48.020)       4:25.951 (47.980)       
     5:14.214 (48.263)       6:04.386 (50.172)                               
 10 Sell, Ben                 12 Francis Scot           6:11.48              
       43.339 (43.339)       1:29.211 (45.873)       2:17.573 (48.362)       
     3:06.011 (48.438)       3:55.377 (49.367)       4:45.057 (49.680)       
     5:33.290 (48.234)       6:11.472 (38.182)                               
 11 Gayle-Taylor, Jordan      10 Bishop McNam           6:14.37              
       39.453 (39.453)       1:21.221 (41.769)       2:06.157 (44.936)       
     2:55.718 (49.561)       3:45.391 (49.673)       4:36.801 (51.410)       
     5:28.769 (51.968)       6:14.365 (45.596)                               
 12 Duncan, Myles             10 DeMatha Cath           6:14.65              
       39.181 (39.181)       1:20.897 (41.717)       2:05.889 (44.992)       
     2:55.309 (49.420)       3:45.528 (50.220)       4:35.159 (49.632)       
     5:20.292 (45.133)       6:14.645 (54.353)                               
 13 Leppo, Sam                10 Francis Scot           6:40.55              
       44.919 (44.919)       1:32.709 (47.790)       2:24.563 (51.854)       
     3:16.989 (52.427)       4:10.859 (53.870)       5:02.087 (51.228)       
     5:54.168 (52.082)       6:40.546 (46.378)                               
 -- Smith, Devin               9 DeMatha Cath               DNS              

Event 18  Boys 1 Mile Run Freshmen
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Martivec, Hayden           9 Glenelg High School  5:27.16    5:37.34   10   
       32.875 (32.875)       1:12.528 (39.654)       1:58.159 (45.632)          
     2:44.319 (46.160)       3:29.043 (44.724)       4:15.041 (45.998)          
     5:00.193 (45.153)       5:37.331 (37.138)                                  
  2 Page, Cj                   9 DeMatha Cath         5:35.00    5:40.31    8   
       41.002 (41.002)       1:21.623 (40.621)       2:08.955 (47.332)          
     2:53.568 (44.614)       3:37.595 (44.027)       4:25.607 (48.012)          
     5:04.386 (38.780)       5:40.302 (35.916)                                  
  3 Conaway, Mason             9 Francis Scot         5:45.00    5:51.43    6   
       40.141 (40.141)       1:20.922 (40.782)       2:04.643 (43.721)          
     2:46.014 (41.372)       3:30.665 (44.652)       4:18.514 (47.849)          
     5:05.479 (46.965)       5:51.421 (45.942)                                  
  4 Walters, Evan              9 Francis Scot         5:48.00    5:54.74    5   
       41.443 (41.443)       1:24.379 (42.936)       2:11.395 (47.016)          
     2:57.944 (46.549)       3:44.533 (46.590)       4:30.593 (46.060)          
     5:15.275 (44.682)       5:54.732 (39.457)                                  
  5 McGann, John               9 Westminster                     5:57.66    4   
       39.168 (39.168)       1:20.073 (40.905)       2:06.444 (46.372)          
     2:54.386 (47.942)       3:42.293 (47.908)       4:29.086 (46.793)          
     5:15.929 (46.843)       5:57.656 (41.728)                                  
  6 Ritz, Hayden               9 Francis Scot         5:52.00    5:57.88    3   
       39.147 (39.147)       1:18.794 (39.648)       2:04.597 (45.804)          
     2:53.415 (48.818)       3:41.525 (48.111)       4:29.487 (47.962)          
     5:16.726 (47.239)       5:57.871 (41.145)                                  
  7 Soloman, Jason             9 Our Lady of                     6:00.06    2   
       35.859 (35.859)       1:17.246 (41.387)       2:03.933 (46.688)          
     2:51.645 (47.712)       3:39.578 (47.934)       4:28.634 (49.056)          
     5:15.435 (46.802)       6:00.060 (44.625)                                  
  8 Lesh, Ryan                 9 Westminster                     6:36.72    1   
       41.115 (41.115)       1:25.245 (44.130)       2:13.272 (48.027)          
     3:05.106 (51.834)       4:00.482 (55.376)       4:55.325 (54.843)          
     5:44.701 (49.377)       6:36.713 (52.012)                                  
  9 Goodwin, Cole              9 Westminster                     7:05.80        
       35.669 (35.669)       1:17.294 (41.626)       2:11.963 (54.670)          
     3:09.859 (57.896)     4:12.838 (1:02.980)     5:15.057 (1:02.219)          
     6:13.272 (58.216)       7:05.793 (52.522)                                  
 -- Robinson, Christian        9 DeMatha Cath         6:15.00         DQ        
       32.256 (32.256)       1:07.229 (34.974)       1:46.101 (38.872)          
     2:27.191 (41.091)       3:07.673 (40.482)       3:49.175 (41.502)          
     4:29.747 (40.573)       5:07.253 (37.506)                                  
 -- Holley, Ethan              9 Bishop McNam                        DNS        
 -- Williams, Jabari           9 Bishop McNam                        DNS        

Event 34  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Griffin, Noah             11 Westminster           10:29.62   10         
       39.058 (39.058)       1:20.203 (41.146)       1:59.846 (39.644)       
     2:38.450 (38.604)       3:17.746 (39.296)       3:57.478 (39.733)       
     4:35.950 (38.472)       5:15.798 (39.848)       5:56.387 (40.590)       
     6:36.306 (39.919)       7:16.330 (40.025)       7:56.663 (40.334)       
     8:37.680 (41.017)       9:17.399 (39.720)       9:56.553 (39.154)       
    10:29.619 (33.067)                                                       
  2 Ferguson, Charlie         10 Westminster           10:29.94    8         
       39.403 (39.403)       1:20.447 (41.044)       2:00.154 (39.707)       
     2:38.833 (38.680)       3:18.099 (39.267)       3:57.802 (39.703)       
     4:36.382 (38.580)       5:16.054 (39.672)       5:56.625 (40.572)       
     6:36.962 (40.337)       7:16.655 (39.694)       7:56.908 (40.254)       
     8:37.898 (40.991)       9:17.612 (39.714)       9:56.823 (39.212)       
    10:29.933 (33.110)                                                       
  3 Dwiggins, Cole            11 Glenelg High School   11:25.79    6         
       41.047 (41.047)       1:22.670 (41.623)       2:05.511 (42.842)       
     2:48.230 (42.720)       3:30.947 (42.717)       4:13.799 (42.853)       
     4:56.975 (43.176)       5:40.108 (43.134)       6:23.592 (43.484)       
     7:07.093 (43.501)       7:51.371 (44.279)       8:35.617 (44.246)       
     9:19.239 (43.623)      10:03.334 (44.095)      10:47.154 (43.821)       
    11:25.782 (38.628)                                                       
  4 Howery, Andrew            10 Westminster           11:28.35    5         
       40.091 (40.091)       1:22.245 (42.154)       2:04.789 (42.544)       
     2:47.065 (42.277)       3:28.866 (41.802)       4:11.289 (42.423)       
     4:53.905 (42.617)       5:36.403 (42.498)       6:20.543 (44.141)       
     7:05.459 (44.916)       7:50.498 (45.039)       8:35.573 (45.076)       
     9:19.318 (43.745)      10:04.303 (44.986)      10:48.457 (44.154)       
    11:28.346 (39.890)                                                       
  5 Bowman, Justin            12 Francis Scot          12:02.92    4         
       41.379 (41.379)       1:22.534 (41.155)       2:05.164 (42.631)       
     2:48.500 (43.336)       3:32.769 (44.270)       4:17.607 (44.838)       
     5:03.222 (45.616)       5:49.722 (46.500)       6:36.411 (46.690)       
     7:22.891 (46.480)       8:09.719 (46.828)       8:56.382 (46.663)       
     9:44.350 (47.968)      10:31.803 (47.454)      11:21.237 (49.434)       
    12:02.919 (41.683)                                                       
  6 Watson, Jacob             10 Francis Scot          12:47.24    3         
       39.817 (39.817)       1:22.137 (42.321)       2:05.689 (43.552)       
     2:53.163 (47.475)       3:41.564 (48.401)       4:30.832 (49.268)       
     5:20.365 (49.533)       6:09.934 (49.570)       7:00.738 (50.805)       
     7:52.102 (51.364)       8:41.781 (49.679)       9:32.949 (51.168)       
    10:23.893 (50.945)      11:14.939 (51.047)      12:03.204 (48.265)       
    12:47.239 (44.035)                                                       
  7 Studdard, Chaz            12 Glenelg High School   13:07.84    2         
       43.078 (43.078)       1:27.349 (44.271)       2:13.994 (46.646)       
     3:01.571 (47.578)       3:49.602 (48.031)       4:37.752 (48.151)       
     5:27.186 (49.434)       6:17.922 (50.737)       7:09.675 (51.754)       
     8:02.531 (52.856)       8:55.529 (52.998)       9:48.457 (52.928)       
    10:38.871 (50.415)      11:31.393 (52.522)      12:22.116 (50.724)       
    13:07.833 (45.718)                                                       
 -- Conaway, Mason             9 Francis Scot               DNS              
 -- Williams, Jabari           9 Bishop McNam               DNS              

Event 12  Boys 60 Meter Hurdles
Top 8 Advance by Time
================================================================   
    Name                    Year School                 Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 Bishop, Michael           12 Glenelg High School       9.74q   
  2 Murphy, Drake             10 Bishop McNam             10.13q   
 -- Lowe, Cedric               9 Westminster                DNS    
 -- Funka, Kyle               10 Westminster                DNS    
 -- Hurst, Devin               9 Francis Scot               DNS    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 Matthews, Wesley           9 DeMatha Cath             10.94q   
  2 Lyles, Louis              11 Our Lady of              12.09q   
  3 Layne, Jacksun            10 Francis Scot             13.03q   
  4 Lau, Brayden              10 Westminster              13.10q   
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Bishop, Michael           12 Glenelg High School       9.74q  1
  2 Murphy, Drake             10 Bishop McNam             10.13q  1
  3 Matthews, Wesley           9 DeMatha Cath             10.94q  2
  4 Lyles, Louis              11 Our Lady of              12.09q  2
  5 Layne, Jacksun            10 Francis Scot             13.03q  2
  6 Lau, Brayden              10 Westminster              13.10q  2
 -- Lowe, Cedric               9 Westminster                DNS   1
 -- Hurst, Devin               9 Francis Scot               DNS   1
 -- Funka, Kyle               10 Westminster                DNS   1

Event 22  Boys 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Murphy, Drake             10 Bishop McNam           10.13       8.79   10   
  2 Bishop, Michael           12 Glenelg High School     9.74       9.77    8   
  3 Matthews, Wesley           9 DeMatha Cath           10.94      10.31    6   
  4 Lyles, Louis              11 Our Lady of            12.09      11.92    5   
  5 Lau, Brayden              10 Westminster            13.10      12.02    4   
  6 Layne, Jacksun            10 Francis Scot           13.03      12.30    3   
Preliminaries                                                                   
 -- Lowe, Cedric               9 Westminster             DNS                    
 -- Hurst, Devin               9 Francis Scot            DNS                    
 -- Funka, Kyle               10 Westminster             DNS                    

Event 32  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================      
    School                                               Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Glenelg High School  'A'                            1:44.12    4         
     1) Mccormick, Garrett 10           2) Anderson, Kyle 9                  
     3) Bos, Zack 10                    4) Khan, Alemaan 10                  
       26.302 (26.302)         52.220 (25.918)       1:17.950 (25.730)       
     1:44.116 (26.167)                                                       
  2 Westminster High School  'A'                        1:47.41    3         
     1) Funk, Wilson 10                 2) Babylon, Owen 10                  
     3) Mcallister, Terrence 12         4) Kepler, Mitchell 10               
       27.620 (27.620)         53.721 (26.101)       1:19.576 (25.856)       
     1:47.406 (27.830)                                                       
  3 Francis Scott Key Senior High  'A'                  1:50.74    2         
     1) Palumbo, Lorenzo 10             2) Miller, Tanner 10                 
     3) Williams, Levi 11               4) Vander Meulen, Luke 12            
       26.771 (26.771)         55.318 (28.547)       1:25.792 (30.475)       
     1:50.739 (24.947)                                                       
Section  2                                                                   
  1 DeMatha Catholic High School  'A'                   1:35.06   10         
     1) Dean, Caleb 10                  2) Muhammad, Naim 11                 
     3) Trotz, Kamari 9                 4) Wallace, Justin 9                 
       23.556 (23.556)         46.987 (23.432)       1:11.531 (24.544)       
     1:35.058 (23.527)                                                       
  2 St. John's College High School  'A'                 1:37.27    8         
     1) Bangda, Joachim 11              2) Bellan, Maurice 11                
     3) Briscoe, Charles 11             4) Johnson, Quinten 11               
       23.856 (23.856)         47.827 (23.971)       1:12.427 (24.600)       
     1:37.263 (24.836)                                                       
  3 Bishop McNamara High School  'A'                    1:40.66    6         
       24.074 (24.074)         48.496 (24.423)       1:14.064 (25.568)       
     1:40.651 (26.588)                                                       
  4 Our Lady of Good Counsel  'A'                       1:40.69    5         
       24.340 (24.340)         49.784 (25.444)       1:15.742 (25.958)       
     1:40.690 (24.949)                                                       
==========================================================================   
    School                                               Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 DeMatha Catholic High School  'A'                   1:35.06   2  10      
     1) Dean, Caleb 10                  2) Muhammad, Naim 11                 
     3) Trotz, Kamari 9                 4) Wallace, Justin 9                 
       23.556 (23.556)         46.987 (23.432)       1:11.531 (24.544)       
     1:35.058 (23.527)                                                       
  2 St. John's College High School  'A'                 1:37.27   2   8      
     1) Bangda, Joachim 11              2) Bellan, Maurice 11                
     3) Briscoe, Charles 11             4) Johnson, Quinten 11               
       23.856 (23.856)         47.827 (23.971)       1:12.427 (24.600)       
     1:37.263 (24.836)                                                       
  3 Bishop McNamara High School  'A'                    1:40.66   2   6      
       24.074 (24.074)         48.496 (24.423)       1:14.064 (25.568)       
     1:40.651 (26.588)                                                       
  4 Our Lady of Good Counsel  'A'                       1:40.69   2   5      
       24.340 (24.340)         49.784 (25.444)       1:15.742 (25.958)       
     1:40.690 (24.949)                                                       
  5 Glenelg High School  'A'                            1:44.12   1   4      
     1) Mccormick, Garrett 10           2) Anderson, Kyle 9                  
     3) Bos, Zack 10                    4) Khan, Alemaan 10                  
       26.302 (26.302)         52.220 (25.918)       1:17.950 (25.730)       
     1:44.116 (26.167)                                                       
  6 Westminster High School  'A'                        1:47.41   1   3      
     1) Funk, Wilson 10                 2) Babylon, Owen 10                  
     3) Mcallister, Terrence 12         4) Kepler, Mitchell 10               
       27.620 (27.620)         53.721 (26.101)       1:19.576 (25.856)       
     1:47.406 (27.830)                                                       
  7 Francis Scott Key Senior High  'A'                  1:50.74   1   2      
     1) Palumbo, Lorenzo 10             2) Miller, Tanner 10                 
     3) Williams, Levi 11               4) Vander Meulen, Luke 12            
       26.771 (26.771)         55.318 (28.547)       1:25.792 (30.475)       
     1:50.739 (24.947)                                                       

Event 36  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================      
    School                                               Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 DeMatha Catholic High School  'A'                   3:37.99   10         
     1) Gray, Xavier 9                  2) Green, Damon 10                   
     3) Green, Deion 10                 4) Wilson, Nicholas 10               
  2 Bishop McNamara High School  'A'                    3:38.09    8         
  3 Westminster High School  'A'                        3:46.90    6         
     1) Steele, Garvin 12               2) Johnson, Troy 11                  
     3) Arbaugh, Brandon 11             4) Gillcrist, Danny 10               
  4 Glenelg High School  'A'                            3:58.87    5         
     1) Allen, Jared 12                 2) Leonard, Joey 12                  
     3) Bishop, Michael 12              4) Writt, Brandon 11                 
  5 Francis Scott Key Senior High  'A'                  4:24.38    4         
     1) Palumbo, Lorenzo 10             2) Vander Meulen, Luke 12            
     3) Williams, Levi 11               4) Bayelle, Fru 11                   
  6 St. John's College High School  'A'                 4:25.85    3         
 -- Our Lady of Good Counsel  'A'                           DNS              

Event 10  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================      
    School                                               Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Westminster High School  'A'                        9:15.24   10         
     1) DiPietro, Sam 12                2) Cotoia, Kyle 11                   
     3) Arbaugh, Brandon 11             4) Steele, Garvin 12                 
   2:21.236 (2:21.236)     4:40.910 (2:19.674)     6:53.542 (2:12.633)       
   9:15.240 (2:21.698)                                                       
  2 Glenelg High School  'A'                            9:49.94    8         
     1) Rohmann, Austen 9               2) Leavitt, Matt 9                   
     3) Montgomery, Harrison 12         4) Finnan, Collin 10                 
   2:22.308 (2:22.308)     4:49.708 (2:27.400)     7:23.274 (2:33.566)       
   9:49.938 (2:26.665)                                                       
  3 Francis Scott Key Senior High  'A'                  9:57.41    6         
     1) Watson, Jacob 10                2) Miller, Tanner 10                 
     3) Holland, Jered 11               4) Bowman, Justin 12                 
   2:25.973 (2:25.973)     4:58.946 (2:32.974)     7:29.170 (2:30.224)       
   9:57.410 (2:28.240)                                                       
  4 Bishop McNamara High School  'A'                   10:16.70    5         
   2:26.100 (2:26.100)     4:59.761 (2:33.662)     7:37.987 (2:38.226)       
  10:16.694 (2:38.707)                                                       
  5 St. John's College High School  'A'                10:29.93    4         
   2:30.066 (2:30.066)     5:05.932 (2:35.866)     7:57.182 (2:51.250)       
  10:29.922 (2:32.740)                                                       
 -- Our Lady of Good Counsel  'A'                           DNS              
 -- DeMatha Catholic High School  'A'                       DNS              
     1) Duncan, Myles 10                2) Johnson, Charles 11               
     3) Johnson, Colyer 10              4) Page, Cj 9                        

Event 16  Boys 1600 Sprint Medley
=======================================================================      
 200-200-400-800                                                             
    School                                               Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 DeMatha Catholic High School  'A'                   3:53.35   10         
     1) Gray, Xavier 9                  2) Green, Damon 10                   
     3) Green, Deion 10                 4) Wilson, Nicholas 10               
       23.346 (23.346)         47.175 (23.830)       1:40.118 (52.944)       
   3:53.344 (2:13.226)                                                       
  2 St. John's College High School  'A'                 4:10.97    8         
       25.905 (25.905)         51.458 (25.553)       1:47.028 (55.570)       
   4:10.963 (2:23.936)                                                       
  3 Glenelg High School  'A'                            4:12.64    6         
     1) Bos, Zack 10                    2) Kaiser, Lucas 10                  
     3) Khan, Alemaan 10                4) Montgomery, Harrison 12           
       26.818 (26.818)         53.154 (26.337)     1:53.770 (1:00.616)       
   4:12.636 (2:18.866)                                                       
  4 Westminster High School  'A'                        4:18.95    5         
     1) Kepler, Mitchell 10             2) Funka, Kyle 10                    
     3) Boggs, Jay 10                   4) Wawrzynski, Jimmy 12              
       27.373 (27.373)         54.665 (27.292)     1:58.923 (1:04.258)       
   4:18.942 (2:20.019)                                                       
  5 Francis Scott Key Senior High  'A'                  4:20.86    4         
     1) Palumbo, Lorenzo 10             2) Williams, Levi 11                 
     3) Miller, Tanner 10               4) Bowman, Justin 12                 
       27.036 (27.036)         53.754 (26.718)     1:56.917 (1:03.163)       
   4:20.857 (2:23.940)                                                       
  6 Our Lady of Good Counsel  'A'                       4:38.97    3         
       27.900 (27.900)         54.698 (26.799)     1:56.721 (1:02.023)       
   4:38.962 (2:42.241)                                                       

Event 2  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Wallace, Harrison         11 Bishop McNam        32-00.00   33-08.50   10   
      X  32-02  30-11.50  33-01  33-08.50  31-09                                
  2 Carney, Ben               10 Glenelg High School 23-08.50   28-05.00    8   
      26-02.25  27-11  26-02  25-04  28-05  27-02                               
  3 Barnes, Wesley            10 Bishop McNam        27-02.00   28-01.00    6   
      26-07.50  27-11  28-01  25-00.50  27-04  27-05                            
  4 Guerrero-martin, Daniel    9 Glenelg High School 27-00.00   28-00.00    5   
      27-07.75  25-10.50  26-10  27-01  28-00  27-11.50                         
  5 Acree, Charles            12 Francis Scot        28-01.00   27-09.00    4   
      27-09  25-05.50  26-00  25-07  24-01.50  26-01.50                         
  6 Cotoia, Kyle              11 Westminster         26-06.50   27-04.25    3   
      24-04  25-07  24-10.50  27-02  27-04.25  25-06                            
  7 Vander Meulen, Luke       12 Francis Scot        33-08.00   27-02.00    2   
      27-02  X  26-05.50  25-09.50  26-03.75  24-04.25                          
  8 Trotman, Ellik            10 Bishop McNam        26-08.50   25-08.00    1   
      25-00.50  25-00.75  24-11  25-05.50  25-08  25-06.50                      
  9 Hernandez, Angel           9 Francis Scot        24-00.00   20-10.50        
      20-08  20-10.50  20-06.25                                                 
 -- Smith, Arik               12 St. John's C                        DNS        
 -- Fedeli, Ben               10 Westminster                         DNS        
 -- Klein, John               10 Glenelg High School 27-00.00        DNS        
 -- McCarthy, Collin           9 Our Lady of                         DNS        

Event 4  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Mcallister, Terrence      12 Westminster                    19-09.00   10   
      19-03.50  19-09  18-08.25  19-03.50  18-07.50  19-06.50                   
  2 Bishop, Michael           12 Glenelg High School 18-01.25   19-01.50    8   
      19-01.50  19-00  19-00  18-05  18-00  18-05.50                            
  3 Booker, Brandon           11 St. John's C        15-10.00   19-01.00    6   
      18-03  18-10  17-07  19-01  17-01  19-00                                  
  4 Bayelle, Fru              11 Francis Scot        16-08.00   18-05.00    5   
      16-08  16-11  14-04  17-04.50  18-05  17-04.50                            
  5 Matthews, Wesley           9 DeMatha Cath        17-00.00   17-08.00    4   
      17-08  17-07.50  17-06  17-03  X  16-08                                   
  6 Yankey, Cullen            11 Our Lady of         16-01.00   17-07.50    3   
      X  X  17-07  17-00  17-03  17-07.50                                       
  7 Babylon, Owen             10 Westminster                    17-07.00    2   
      16-00.50  17-07  16-06.50  15-02  16-05  16-10                            
  8 Jeter, Delmar             11 Bishop McNam        17-00.00   16-07.50    1   
      16-00  16-07.50  13-05  12-10  14-07  X                                   
  9 Kepler, Mitchell          10 Westminster                    16-05.50        
      X  14-08.50  16-05.50                                                     
 10 Self, Makai               11 St. John's C                   16-03.00        
      9-08.50  14-06.50  16-03                                                  
 11 Ridley, Dashon            11 Bishop McNam        17-00.00   15-10.00        
      15-05  15-10  13-02                                                       
 12 Peters, Connor             9 Francis Scot                   15-04.00        
      15-04  14-00  14-06                                                       
 -- Hurst, Devin               9 Francis Scot                       FOUL        
      X  X  X                                                                   
 -- Dean, Caleb               10 DeMatha Cath        17-00.00        DNS        
 -- Page, Cj                   9 DeMatha Cath        17-00.00        DNS        
 -- Williams, Jabari           9 Bishop McNam        17-00.00        DNS        
 -- Briscoe, Charles          11 St. John's C        19-00.00        DNS        
 -- Leonard, Joey             12 Glenelg High School 17-05.75        DNS        

Event 5  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Bayelle, Fru              11 Francis Scot         5-06.00    5-02.00   10   
     5-00 5-02 5-04                                                             
        O    O  XXX                                                             
  2 Petrowicz, Joey           10 Westminster          5-02.00   J5-02.00    8   
     5-00 5-02 5-04                                                             
       XO   XO  XXX                                                             
  3 Saunders, Collin          10 Bishop McNam                    5-00.00    6   
     5-00 5-02                                                                  
        O  XXX                                                                  
 -- Gadson, Cameron           12 DeMatha Cath         5-09.00         NH        
     5-06                                                                       
      XXX                                                                       
 -- Jeter, Delmar             11 Bishop McNam                         NH        
     5-04                                                                       
      XXX                                                                       
 -- Boggs, Jay                10 Westminster                         DNS        
 -- Bez, Jack                 10 Westminster                         DNS        

Event 8  Boys Triple Jump
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Bayelle, Fru              11 Francis Scot          40-00.50   10         
      40-00.50  39-05  39-07.50  -                                           
  2 Dean, Caleb               10 DeMatha Cath          37-06.50    8         
      X  X  37-06.50  X                                                      
  3 Boggs, Jay                10 Westminster           32-05.50    6         
      31-00.50  X  32-05.50  31-06                                           
 -- Yankey, Cullen            11 Our Lady of                DNS              
 -- Adolfs, Roman             10 Westminster                DNS              
 -- Saunders, Collin          10 Bishop McNam               DNS              
 -- Jeter, Delmar             11 Bishop McNam               DNS              

=============================================================================
                Men - Team Rankings - Through Event 8 (14 Events Scored)     
=============================================================================
    1) Westminster High School    122        2) Bishop McNamara High Scho  75
    3) St. John's College High Sc  74        4) Glenelg High School        71
    5) DeMatha Catholic High Scho  70        6) Francis Scott Key Senior   55
    7) Our Lady of Good Counsel    32                                        

=============================================================================
                Women - Team Rankings - Through Event 7 (14 Events Scored)   
=============================================================================
    1) Bishop McNamara High Schoo  85        2) Elizabeth Seton High Scho  83
    3) Westminster High School     79        4) Our Lady of Good Counsel   78
    5) St. John's College High Sc  65        6) Francis Scott Key Senior   59
    7) Glenelg High School         41     


Return to Top

Email | About