MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Paint Branch at Magruder
Magruder HS Home TF Meets History
Hosted By: Magruder
Derwood, Maryland
2017-03-22

Paint Branch at Magruder
3/22/2017

Girls
=====================
Paint Branch	118
Magruder	5

Boys
=====================
Paint Branch	102
Magruder	28


Boys 100 Meter Dash
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Y Mohammed		Paint Branch		11.5
2. S. Lucas		Paint Branch		11.5
3. Chukuumdi		Paint Branch		11.5
4. F. Turay		Paint Branch		11.5

Boys 200 Meter Dash
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. 			Paint Branch
2.			Paint Branch	
3.			Magruder

Boys 400 Meter Dash
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Farrell		Paint Branch		55.2
2. Douglas		Magruder		57.5
3. Coulibaly		Paint Branch		58.5

Boys 800 Meter Run
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. B. Olson		Magruder	
2.			Paint Branch
3.			Paint Branch

Boys 1600 Meter Run
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Mahagiati		Paint Branch		5:07.1
2. Teroaye		Paint Branch		5:10.1
3. Mulugeta		Paint Branch		5:22.1

Boys 3200 Meter Run
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. E. Desi		Paint Branch		11:03
2. G. Toiorgis		Paint Branch		11:07
3. E. Jame		Paint Branch		12:43

Boys 110 Meter Hurdles
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. J. Ebai		Paint Branch		17.6
2. C. Blaise		Paint Branch		18.7
3. Glenn Jones		Paint Branch		19.6

Boys 300 Meter Hurdles
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. J. Ebai		Paint Branch		42.6
2. C. Blaise		Paint Branch		46.6
3. Glen Jones		Paint Branch		47.6

Boys 400 Meter Relay
==============================================================
  School					Result
==============================================================
1. Magruder	

Boys 800 Meter Relay
==============================================================
  School					Result
==============================================================
1. Paint Branch					1:50.0
2. Paint Branch					2:01.0
3. Magruder					2:30.6				

Boys 1600 Meter Relay
==============================================================
  School					Result
==============================================================
1. Paint Branch					

Boys 3200 Meter Relay
==============================================================
  School					Result
==============================================================
1. Paint Branch					9:09.0
2. Magruder					9:16.0
3. Paint Branch B				9:18.0
4. Paint Branch	C				9:56.0

Boys High Jump
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. E. Roamah		Magruder		5-02.00
2. Opon			Paint Branch		5-00.00

Boys Long Jump
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. C. Blaise		Paint Branch		18-09.00
2. C. Osuji		Paint Branch		18-08.00
3. M. David		Magruder		15-06.00

Boys Triple Jump
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Y. Mohammad		Paint Branch		39-08.00
2. J. Ebai		Paint Branch		39-06.00
3. C. Blaise		Paint Branch		37-00.00

Boys Shot Put
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Lizandro		Paint Branch		34-05.00
2. Washington		Magruder		31-07.00
3. Sharp		Magruder		28-05.00

Boys Discus	
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Lizandro		Paint Branch		105-06.00
2. Washington		Magruder		77-03.00
3. Lowe			Magruder		68-01.00

Girls 100 Meter Dash
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. A. Phillip		Paint Branch		12.5
2. N. Osafo		Paint Branch		12.9
3. K. Desmang		Paint Branch		13.0

Girls 200 Meter Dash
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. 			Paint Branch
2. 			Paint Branch
3. 			Paint Branch

Girls 400 Meter Dash
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Badrian		Paint Branch		1:04.1
2. Kamara		Paint Branch		1:08.7
3. Lee			Paint Branch		1:11.7

Girls 800 Meter Run
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. 			Paint Branch
2. 			Paint Branch
3. 			Paint Branch

Girls 1600 Meter Run
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Kass			Paint Branch		5:50.0
2. Rashad		Paint Branch		6:06.0
3. Pena-Molina		Magruder		6:07.0

Girls 3200 Meter Run
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Rashad		Paint Branch		13:47.0
2. Heegei		Paint Branch		13:55.0

Girls 100 Meter Hurdles
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. K. Dunbar		Paint Branch		15.3
2. D. Dillard		Paint Branch		19.7
3. D. Albanez		Magruder		20.4
4. K. Ashiekaa		Paint Branch		21.0

Girls 300 Meter Hurdles
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. K. Dunbar		Paint Branch		49.8
2. D. Albanez		Magruder		56.7
3. D. Dillard		Paint Branch		57.8


Girls 400 Meter Relay
==============================================================
  School					Result
==============================================================
	

Girls 800 Meter Relay
==============================================================
  School					Result
==============================================================
1. Paint Branch					
2. Magruder				

Girls 1600 Meter Relay
==============================================================
  School					Result
==============================================================		

Girls 3200 Meter Relay
==============================================================
  School					Result
==============================================================
1. Paint Branch					11:06.0
2. Magruder					12:39.0

Girls High Jump
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. K. Dunbar		Paint Branch		4-02.00
2. K. Ashiekaa		Paint Branch		4-02.00

Girls Long Jump
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Hatcher		Paint Branch		10-06.00
2. Phillip		Paint Branch		13-05.00

Girls Triple Jump
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. J. Besivan		Paint Branch		32-00.00
2. P. Oyinloye		Paint Branch		26-01.00

Girls Shot Put
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================
1. Janise		Paint Branch		30-06.00
2. Erin			Paint Branch		26-00.00
3. Cindy		Paint Branch		24-02.00

Girls Discus	
==============================================================
  Name			School			Result
==============================================================	
1. Janise		Paint Branch		81-03.00
2. Cindy		Paint Branch		63-05.00
3. Precious		Paint Branch		63-04.00




Return to Top

Email | About