MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Springbrook at Sherwood
Sherwood HS Home TF Meets History
Hosted By: Sherwood
Sandy Spring, Maryland
2017-04-04


Licensed to Sherwood High School        HY-TEK's Meet Manager 4/4/2017 09:45 PM
                Sherwood vs.  Springbrook - Divisional 2017  TF                
                       Sherwood High School  - 4/4/2017                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Sofia Grossman               Sherwood                 16.8h    5   
  2 Samantha Bryant              Springbrook              18.5h    3   
  3 Katish Sussman               Sherwood                 18.6h    1   
  4 Hailey Johnson               Sherwood                 20.5h  
  5 Mthany Fadlalla              Springbrook              22.3h  
 -- Sekai Bonner-Flagg           Springbrook                 NT  
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherwood  'A'                                      10:57.0h    5   
     1) Amelia Guenterberg              2) Leah Peloff                    
     3) Sasha Laredo                    4) Genevieve Zillich              
  2 Sherwood  'B'                                      11:26.0h  
     1) Ryan Sandoval                   2) Mackenzie Rounds               
     3) Rebecca Ginsburg                4) Kristi Johnson                 
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook  'A'                                    8:32.0h    5   
  2 Sherwood  'A'                                       8:58.0h  
     1) Rhiem Allen                     2) Jake Ayres                     
     3) Elias Daniel                    4) Justin Turner                  
  3 Springbrook  'B'                                    9:38.0h  
  4 Springbrook  'C'                                    9:43.0h  
  5 Sherwood  'B'                                      11:05.00  
     1) Nick Seganish                   2) Noah Corman                    
     3) Justin Bloomberg                4) Ethan Tagliere                 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Al Thompson                  Springbrook              16.2h    5   
  2 Elias Daniel                 Sherwood                 18.0h    3   
  3 Jacob Grossman               Sherwood                 19.4h    1   
  4 Ryan McDonald                Sherwood                 20.2h  
  5 Ishmael Janneh               Springbrook              20.5h  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Beverly Val-Addo             Springbrook              12.6h   1   5   
  2 Alina Remond                 Sherwood                 13.9h   1   3   
  3 Hailey Johnson               Sherwood                 14.0h   1   1   
  4 Nina Ross                    Springbrook              14.1h   1 
  5 Ayana Antoine                Sherwood                 14.6h   3 
  6 Gabreilla Wooden             Sherwood                 14.8h   1 
  7 Melissa Bitting              Sherwood                 14.9h   2 
  8 Natalia Arrazola             Sherwood                 15.1h   2 
  9 Sophia Morales               Sherwood                 15.1h   2 
 10 Denise Muhamned              Springbrook              15.3h   1 
 11 Sydney Bartolich             Sherwood                 15.6h   3 
 12 Bethel Brannon               Springbrook              15.7h   2 
 12 Sephora Kola                 Sherwood                 15.7h   3 
 14 Tiffany Laredo               Sherwood                 16.2h   3 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mayen McClain                Springbrook              10.9h   1   5   
  2 Minh-Tú Nguyen              Springbrook              11.1h   1   3   
  3 Anthony Gomez                Springbrook              11.6h   3   1   
  4 Sheku Musa                   Springbrook              11.7h   1 
  5 Wilson Tabi                  Springbrook              11.9h   2 
  6 Devin Musumeci               Sherwood                 11.9h   1 
  7 Carlos Amezian               Springbrook              12.0h   3 
  8 Christian Logan              Springbrook              12.3h   3 
  9 Sanjay Robinson              Springbrook              12.3h   2 
 10 Patchanne Tchingonbe         Springbrook              12.3h   2 
 11 Murtada Sannoh               Sherwood                 12.3h   1 
 12 Calix Bessanh                Sherwood                 12.4h   1 
 13 Kenechukwu Azinge            Springbrook              12.4h   3 
 14 Cameron Dorsey               Sherwood                 13.2h   2 
 15 Ruel Isaac                   Springbrook              13.3h   3 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eva Loewenstein              Springbrook            5:56.9h    5   
  2 Kristi Johnson               Sherwood               6:10.7h    3   
  3 Alexa Donaldson              Sherwood               6:11.2h    1   
  4 Leah Peloff                  Sherwood               6:11.8h  
  5 Ryan Sandoval                Sherwood               6:20.8h  
  6 Mya Thomas                   Springbrook            6:39.1h  
  7 Mary Beth Magin              Sherwood               6:42.0h  
  8 Greta Leissa                 Sherwood               6:45.1h  
  9 Alison Wright                Sherwood               6:49.3h  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moti Heda                    Springbrook            4:51.0h    5   
  2 Justin Turner                Sherwood               4:52.0h    3   
  3 Moises Valle                 Springbrook            5:01.0h    0.50
  3 Sean Enright                 Sherwood               5:01.0h    0.50
  5 Ethan Tagliere               Sherwood               5:02.0h  
  6 Joshua Bloomberg             Sherwood               5:11.0h  
  7 Ethan Russell                Sherwood               5:15.0h  
  8 Mason Knuth                  Springbrook            5:19.0h  
  9 Noah Corman                  Sherwood               5:20.0h  
 10 Nick Hermosilla              Sherwood               5:30.0h  
 11 Eamon Plante                 Sherwood               5:33.0h  
 12 Sammy Dickstein              Sherwood               5:34.0h  
 13 Simon Dibesai                Springbrook            5:36.0h  
 14 Yafet Kassa                  Springbrook            5:38.0h  
 15 Rhiem Allen                  Sherwood               5:44.0h  
 16 Michael Haile                Springbrook            5:46.0h  
 17 Pierce McKenzie              Springbrook            5:48.0h  
 18 Spencer Knuth                Springbrook            5:49.0h  
 19 Logan Cook                   Springbrook            5:50.0h  
 20 Eduardo Gonzalez             Sherwood               5:51.0h  
 21 Fabian Amurrio               Springbrook            5:53.0h  
 22 Jared Anderson               Sherwood               5:56.0h  
 23 Amit Nathan                  Springbrook            6:01.0h  
 24 Aranya Banerjee              Sherwood               6:08.0h  
 25 Karim Wade                   Springbrook            6:09.0h  
 26 Evan Rubinstein              Sherwood               6:16.0h  
 27 Jacob Delaney                Sherwood               6:18.0h  
 28 Michael Dennis               Springbrook            6:20.0h  
 29 Liam Kennedy                 Sherwood               6:52.0h  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook  'A'                                    1:54.3h    5   
  2 Sherwood  'A'                                       2:00.9h  
     1) Reagan Yates                    2) Alina Remond                   
     3) Melissa Bitting                 4) Gabreilla Wooden               
  3 Sherwood  'B'                                       2:10.9h  
     1) Natalia Arrazola                2) Sydney Bartolich               
     3) Kantu Milambo                   4) Mackenzie Rounds               
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook  'A'                                    1:31.1h    5   
  2 Springbrook  'B'                                    1:38.3h  
  3 Springbrook  'C'                                    1:40.1h  
  4 Sherwood  'A'                                       1:43.2h  
     1) Alberto Covaliu-Fuentes         2) Calix Bessanh                  
     3) Joshua Salazer                  4) Vlad Dobrin                    
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ekenedilichukwu Onychi       Springbrook            1:01.6h    5   
  2 Beverly Val-Addo             Springbrook            1:03.3h    3   
  3 Kiana Robinson               Sherwood               1:04.6h    1   
  4 Sinead Claffey               Sherwood               1:08.0h  
  5 Ginger Minahan               Sherwood               1:16.5h  
  6 Sara Deen                    Sherwood               1:24.8h  
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mayen McClain                Springbrook              50.4h   1   5   
  2 Juan Lepe                    Springbrook              53.2h   1   3   
  3 Cole Leacock                 Sherwood                 54.1h   1   1   
  4 Ebenezer Arunkumar           Springbrook              54.3h   1 
  5 Florent Dondjeu              Springbrook              54.9h   2 
  6 Brian Whaley                 Sherwood                 57.0h   1 
  7 Wilson Tabi                  Springbrook              57.0h   2 
  8 Nnaemeka Enwereuzor          Springbrook              57.7h   2 
  9 Jeremy Ko                    Springbrook              58.8h   3 
 10 Murtada Sannoh               Sherwood                 59.0h   1 
 11 Vlad Dobrin                  Sherwood               1:00.2h   2 
 12 Brady Holda                  Sherwood               1:00.5h   3 
 13 Anthony Jones                Sherwood               1:01.0h   2 
 14 Brandon Holda                Sherwood               1:01.0h   2 
 15 Conall Sahler                Sherwood               1:01.9h   3 
 16 Alberto Covaliu-Fuentes      Sherwood               1:02.8h   3 
 17 Alessandro Ramirez           Sherwood               1:03.6h   3 
 18 Erick Perez-Jaimes           Springbrook            1:06.1h   3 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amelia Guenterberg           Sherwood              13:04.0h    5   
  2 Alexa Donaldson              Sherwood              13:05.0h    3   
  3 Eva Loewenstein              Springbrook           13:18.0h    1   
  4 Genevieve Zillich            Sherwood              13:43.0h  
  5 Sasha Laredo                 Sherwood              15:00.0h  
  6 Mary Beth Magin              Sherwood              15:43.0h  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Surafel Mengist              Springbrook           10:48.0h    5   
  2 Sean Enright                 Sherwood              11:08.0h    3   
  3 Justin Bloomberg             Sherwood              11:31.0h    1   
  4 Peter Niverth                Sherwood              11:42.0h  
  5 William Bundi                Springbrook           11:42.1h  
  6 Rahil Sheth                  Springbrook           11:55.0h  
  7 John Sakhi                   Springbrook           12:25.0h  
  8 Eamon Plante                 Sherwood              12:34.0h  
  9 Mason Knuth                  Springbrook           12:38.0h  
 10 Sammy Dickstein              Sherwood              12:51.0h  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vene Richardson-Powell       Springbrook              52.0h    5   
  2 Samantha Bryant              Springbrook              52.9h    3   
  3 Sofia Grossman               Sherwood                 53.0h    1   
  4 Hailey Johnson               Sherwood                 55.4h  
  5 Alina Remond                 Sherwood                 55.6h  
  6 Katish Sussman               Sherwood                 58.5h  
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elias Daniel                 Sherwood                 43.2h    5   
  2 Mamadou Kouyate              Springbrook              44.7h    3   
  3 Al Thompson                  Springbrook              47.0h    1   
  4 Jacob Grossman               Sherwood                 49.3h  
  5 Ryan McDonald                Sherwood                 51.2h  
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Beverly Val-Addo             Springbrook              26.5h   1   5   
  2 Sinead Claffey               Sherwood                 27.5h   1   3   
  3 N'Dah Ines Assie             Springbrook              28.4h   1   1   
  4 Nina Ross                    Springbrook              29.3h   1 
  5 Alexandra Remond             Sherwood                 31.6h   1 
  6 Sophia Morales               Sherwood                 32.7h   2 
  7 Ginger Minahan               Sherwood                 33.2h   1 
  8 Mackenzie Rounds             Sherwood                 34.1h   2 
  9 Tiffany Laredo               Sherwood                 34.5h   2 
 10 Sephora Kola                 Sherwood                 34.5h   2 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mayen McClain                Springbrook              22.4h   1   5   
  2 Emanuel Akins                Springbrook              22.9h   1   3   
  3 Sheku Musa                   Springbrook              24.4h   1   1   
  4 Joel Lukubama                Springbrook              24.5h   2 
  5 Cole Leacock                 Sherwood                 24.7h   1 
  6 Carlos Amezian               Springbrook              25.0h   4 
  7 Anthony Gomez                Springbrook              25.0h   3 
  8 Wilson Tabi                  Springbrook              25.1h   2 
  9 Nnaemeka Enwereuzor          Springbrook              25.4h   3 
 10 Christian Logan              Springbrook              25.5h   4 
 11 Sanjay Robinson              Springbrook              25.5h   3 
 12 Brian Whaley                 Sherwood                 25.5h   1 
 13 Joshua Salazer               Sherwood                 25.7h   2 
 14 Kenechukwu Azinge            Springbrook              25.9h   4 
 15 Calix Bessanh                Sherwood                 26.3h   2 
 16 Patchanne Tchingonbe         Springbrook              26.4h   2 
 17 Ian Gormley                  Sherwood                 26.9h   3 
 18 Alberto Covaliu-Fuentes      Sherwood                 27.4h   3 
 19 Conall Sahler                Sherwood                 27.4h   2 
 20 Vlad Dobrin                  Sherwood                 27.5h   1 
 21 Cameron Dorsey               Sherwood                 27.9h   3 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leah Peloff                  Sherwood               2:48.0h    5   
  2 Kristi Johnson               Sherwood               2:52.0h    3   
  3 Christina Kilby              Springbrook            2:56.0h    1   
  4 Mya Thomas                   Springbrook            3:05.0h  
  5 Sasha Laredo                 Sherwood               3:06.0h  
  6 Rebecca Ginsburg             Sherwood               3:08.0h  
  7 Greta Leissa                 Sherwood               3:11.0h  
  8 Sara Deen                    Sherwood               3:39.0h  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Moti Heda                    Springbrook            2:07.0h   1   5   
  2 Justin Turner                Sherwood               2:08.0h   1   2   
  2 Ebenezer Arunkumar           Springbrook            2:08.0h   1   2   
  4 Juan Lepe                    Springbrook            2:14.0h   1 
  5 Florent Dondjeu              Springbrook            2:16.0h   1 
  6 Jake Ayres                   Sherwood               2:17.0h   1 
  7 Ethan Tagliere               Sherwood               2:18.0h   1 
  7 Surafel Mengist              Springbrook            2:18.0h   1 
  9 Noah Corman                  Sherwood               2:25.0h   1 
  9 Nick Seganish                Sherwood               2:25.0h   1 
 11 Joshua Bloomberg             Sherwood               2:26.0h   1 
 12 Peter Niverth                Sherwood               2:29.0h   1 
 12 Ethan Russell                Sherwood               2:29.0h   1 
 14 Dinqissa Desta               Springbrook            2:31.0h   1 
 15 Isaac Weaver                 Sherwood               2:32.0h   1 
 16 Anthony Jones                Sherwood               2:34.0h   1 
 17 Jeremy Ko                    Springbrook            2:36.0h   1 
 18 Naod Estifamos               Sherwood               2:37.0h   1 
 18 Simon Dibesai                Springbrook            2:37.0h   1 
 18 Nick Hermosilla              Sherwood               2:37.0h   1 
 21 William Bundi                Springbrook            2:38.0h   1 
 21 Logan Cook                   Springbrook            2:38.0h   1 
 23 Logan Lamb                   Sherwood               2:39.0h   1 
 24 Spencer Weisletten           Springbrook            2:40.0h   1 
 25 Fabian Amurrio               Springbrook            2:41.0h   1 
 26 Brandon Holda                Sherwood               2:45.0h   2 
 27 Michael Haile                Springbrook            2:46.0h   2 
 28 Eduardo Gonzalez             Sherwood               2:47.0h   2 
 28 Amit Nathan                  Springbrook            2:47.0h   2 
 30 Brady Holda                  Sherwood               2:48.0h   2 
 30 Karim Wade                   Springbrook            2:48.0h   2 
 32 Spencer Knuth                Springbrook            2:49.0h   2 
 33 Conall Sahler                Sherwood               2:50.0h   2 
 34 Ben Weaver                   Sherwood               2:54.0h   2 
 35 Jacob Delaney                Sherwood               3:02.0h   2 
 36 Pierce McKenzie              Springbrook            3:06.0h   2 
 37 Harry Zou                    Sherwood               3:15.0h   2 
 38 Michael Dennis               Springbrook            3:19.0h   2 
 38 Liam Kennedy                 Sherwood               3:19.0h   2 
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook  'A'                                      54.8h    5   
  2 Sherwood  'A'                                         58.3h  
     1) Gabreilla Wooden                2) Alexandra Remond               
     3) Reagan Yates                    4) Melissa Bitting                
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook  'A'                                      44.0h    5   
  2 Sherwood  'A'                                         48.4h  
     1) Devin Musumeci                  2) Aubrey Hobbs                   
     3) Eddie Dumas                     4) Calix Bessanh                  
  3 Sherwood  'B'                                         50.0h  
     1) Cameron Dorsey                  2) Murtada Sannoh                 
     3) Tyrese Williams                 4) Alberto Covaliu-Fuentes        
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook  'A'                                    4:19.3h    5   
  2 Sherwood  'A'                                       4:35.4h  
     1) Kiana Robinson                  2) Paige Munshell                 
     3) Kelsey Laich                    4) Alina Remond                   
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook  'A'                                    3:35.7h    5   
  2 Sherwood  'A'                                       3:38.1h  
     1) Cole Leacock                    2) Renaldo Smith                  
     3) Brian Whaley                    4) Elias Daniel                   
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sofia Grossman               Sherwood               5-00.00    5   
  2 Jordyn Walker                Springbrook            4-02.00    3   
 -- Ekenedilichukwu Onychi       Springbrook                 NH  
 
Event 26  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Devin Musumeci               Sherwood               5-08.00    5   
  2 Mamadou Kouyate              Springbrook            5-06.00    3   
  3 Noah Hall                    Springbrook            5-00.00    1   
 
Event 27  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emisi Bashonga               Springbrook           28-06.50    5   
  2 Ebunoluwa Olufotebi          Springbrook           27-08.00    3   
  3 Ayana Antoine                Sherwood              26-06.50    1   
  4 Fatima Diaby                 Springbrook           25-11.50  
  5 Rylie Johnson                Sherwood              25-11.00  
  6 Katish Sussman               Sherwood              25-10.00  
  7 Binta Sanyang                Sherwood              24-04.00  
  8 Ndeye Dia                    Springbrook           22-11.00  
  9 Crista Melendez              Sherwood              21-04.00  
 10 Tayina Sylvain               Sherwood              19-04.00  
 11 Summer Graves-Cregger        Sherwood              17-09.00  
 12 Bethel Brannon               Springbrook           17-01.00  
 13 Madison Carter               Sherwood              16-11.50  
 
Event 28  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Barnes                  Springbrook              95-05    5   
  2 Joseph Nazzaro               Sherwood              90-04.50    3   
  3 Josh Ayres                   Sherwood                 86-10    1   
  4 Noah Davis                   Springbrook           86-07.50  
  5 Everett Stubblefield         Sherwood              82-07.50  
  6 Austin Sarver                Sherwood                 76-04  
  7 Mikael Daniel                Sherwood                 76-02  
  8 Rotem Kaufman                Sherwood              75-08.50  
  9 Andres Mejia                 Springbrook              74-01  
  9 Yohanes Zelalem              Sherwood                 74-01  
 11 Anthony Gomez                Springbrook              69-05  
 12 Evan Tarloff                 Sherwood                 63-00  
 13 Erick Perez-Jaimes           Springbrook           61-04.50  
 14 Ishmael Janneh               Springbrook              51-00  
 
Event 29  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ebunoluwa Olufotebi          Springbrook              84-04    5   
  2 Fatima Diaby                 Springbrook           78-01.50    3   
  3 Emisi Bashonga               Springbrook              71-07    1   
  4 Ndeye Dia                    Springbrook           67-08.50  
  5 Binta Sanyang                Sherwood                 57-01  
  6 Rylie Johnson                Sherwood                 56-02  
  7 Crista Melendez              Sherwood                 56-00  
  8 Katish Sussman               Sherwood              52-04.50  
  9 Madison Carter               Sherwood                 49-11  
 10 Tayina Sylvain               Sherwood              44-09.50  
 11 Bethel Brannon               Springbrook           44-05.50  
 12 Ayana Antoine                Sherwood              44-02.50  
 13 Summer Graves-Cregger        Sherwood              30-01.50  
 
Event 30  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Everett Stubblefield         Sherwood              37-10.00    5   
  2 Peace Ado                    Springbrook           37-07.00    3   
  3 Mikael Daniel                Sherwood              34-02.00    1   
  4 Joseph Nazzaro               Sherwood              34-01.00  
  5 Al Thompson                  Springbrook           32-07.00  
  6 Noah Davis                   Springbrook           31-07.00  
  7 Theo Setse                   Sherwood              31-01.00  
  8 Yohanes Zelalem              Sherwood              30-07.00  
  9 Jack Barnes                  Springbrook           30-02.50  
 10 Andres Mejia                 Springbrook           29-06.00  
 11 Rotem Kaufman                Sherwood              29-00.50  
 12 Ishmael Janneh               Springbrook           28-06.00  
 13 Erick Perez-Jaimes           Springbrook           27-03.50  
 14 Austin Sarver                Sherwood              25-02.50  
 15 Edwin Mayorga                Springbrook           24-07.00  
 16 Josh Ayres                   Sherwood              24-02.50  
 17 Evan Tarloff                 Sherwood              22-10.50  
 18 Yafet Kassa                  Springbrook           20-02.50  
 
Event 31  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kiana Robinson               Sherwood              33-00.00    5   
  2 Sekai Bonner-Flagg           Springbrook           31-04.00    3   
  3 Samantha Bryant              Springbrook           30-09.50    1   
 
Event 32  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Minh-Tú Nguyen              Springbrook           20-02.00    5   
  2 Devin Musumeci               Sherwood              19-10.50    3   
  3 Mamadou Kouyate              Springbrook           19-02.50    1   
  4 Noah Hall                    Springbrook           16-09.00  
  5 Eddie Dumas                  Sherwood              16-06.00  
  6 Shemar Weisweaver            Springbrook           15-09.00  
 -- Renaldo Smith                Sherwood                    ND  
 -- Murtada Sannoh               Sherwood                    ND  
 
Event 33  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kiana Robinson               Sherwood              15-01.00    5   
  2 Jordyn Walker                Springbrook           14-04.00    3   
  3 Samantha Bryant              Springbrook           14-00.50    1   
  4 Sofia Grossman               Sherwood              13-10.50  
  5 Sekai Bonner-Flagg           Springbrook           13-09.00  
  6 Mthany Fadlalla              Springbrook           11-03.00  
 
Event 34  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Renaldo Smith                Sherwood              44-00.00    5   
  2 Mamadou Kouyate              Springbrook           38-08.00    3   
  3 Noah Hall                    Springbrook           36-11.00    1   
  4 Shemar Weisweaver            Springbrook           36-03.00  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Springbrook                 80        2) Sherwood                   56   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Springbrook                 94.50     2) Sherwood                   42.50




Return to Top

Email | About