MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




NW Poolesville at WM
Watkins Mill HS Home TF Meets History
Hosted By: Watkins Mill
Gaithersburg, Maryland
2017-04-19

RaceTab by MileSplit/FloSports      Bryant Adams, Watkins Mill HS

  Northwest, Poolesville at Watkins Mill - 4/19/2017 8:14:36 PM  
                        Watkins Mill, ,                          


NORTHWEST HIGH SCHOOL VS. POOLESVILLE HIGH SCHOOL

                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Robert Gicheru        12 Northwest High Schoo    15.41    NWI     5
  2 Tray Dawkins          11 Northwest High Schoo    15.55    NWI     3
  3 Sharwin Vyapuri       10 Northwest High Schoo    15.86    NWI     1
  4 Cameron Garland       11 Northwest High Schoo    17.70    NWI      
  5 Zed Tejada            10 Poolesville High Sch    18.47    NWI      
  6 Endalkachew Makonnen  10 Northwest High Schoo    18.70    NWI      
  7 Louis Lee             10 Northwest High Schoo    19.10    NWI      



                      Varsity Boys 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Khaloni Mganga        11 Northwest High Schoo    11.15    NWI     5
  2 Anthony Woods         10 Northwest High Schoo    11.20    NWI     3
  3 Sertac Er             12 Poolesville High Sch    11.27    NWI     1
  4 Barr Farri            11 Northwest High Schoo    11.73    NWI      
  5 Khalil Owens          12 Northwest High Schoo    11.95    NWI      
  6 Charlie Brill         11 Poolesville High Sch    12.00    NWI      
  7 Seungkyoon Bong       12 Poolesville High Sch    12.40    NWI      
  8 Arjun Sivarajan       11 Poolesville High Sch    12.58    NWI      



                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chase Osborne         11 Northwest High Schoo  4:31.47      5
  2 Ben Headley           11 Poolesville High Sch  4:45.55      3
  3 Stefan Ney             9 Northwest High Schoo  4:48.79      1
  4 Garrett Gularson       9 Poolesville High Sch  4:54.55       
  5 Mervyn Akumbu         10 Northwest High Schoo  4:55.44       
  6 Jairo Huaylinos       10 Poolesville High Sch  4:56.12       
  7 Anthony Meza          10 Poolesville High Sch  4:57.47       
  8 Hunter Bergstrom       9 Poolesville High Sch  4:59.47       
  9 Patrick Wang          11 Poolesville High Sch  5:20.87       
 10 Daniel Cahill          9 Poolesville High Sch  5:36.05       
 11 Elias Izmirlian        9 Poolesville High Sch  5:36.51       
 12 Daniel Geehreng       10 Poolesville High Sch  5:37.09       



               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                     1:32.10      5
  2 Northwest High School                     1:36.10       
  3 Poolesville High School                   1:39.90      0



                   Varsity Boys 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Khaloni Mganga        11 Northwest High Schoo    50.70      5
  2 Elton Quansah         12 Northwest High Schoo    52.40      3
  3 Alexander Moore       10 Northwest High Schoo    53.20      1
  4 Cameron Harris        11 Northwest High Schoo    53.60       
  5 Arjun Sivarajan       11 Poolesville High Sch    59.90       
  6 Eshwar Kollipara      12 Poolesville High Sch  1:00.30       



                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jose Infante-rosale   12 Northwest High Schoo 10:24.40      5
  2 Komlan Attiogbe       12 Northwest High Schoo 10:28.40      3
  3 Rory O'Neil           12 Northwest High Schoo 10:52.10      1
  4 Jason Hsu             11 Poolesville High Sch 10:56.70       
  5 Jairo Huaylinos       10 Poolesville High Sch 11:00.00       
  5 Anthony Meza          10 Poolesville High Sch 11:00.00       
  7 Charlie Brill         11 Poolesville High Sch 12:13.00       



                      Varsity Boys 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Khaloni Mganga        11 Northwest High Schoo    22.50    NWI     5
  2 Anthony Woods         10 Northwest High Schoo    22.80    NWI     3
  3 Cameron Harris        11 Northwest High Schoo    23.87    NWI     1
  4 Peter Mensah          10 Northwest High Schoo    23.89    NWI      
  5 Seungkyoon Bong       12 Poolesville High Sch    24.46    NWI      
  6 Sertac Er             12 Poolesville High Sch    24.79    NWI      
  7 Charlie Brill         11 Poolesville High Sch    25.30    NWI      



                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sharwin Vyapuri       10 Northwest High Schoo    41.20      5
  2 Robert Gicheru        12 Northwest High Schoo    41.80      3
  3 Tray Dawkins          11 Northwest High Schoo    42.90      1
  4 Cameron Garland       11 Northwest High Schoo    45.10       
  5 Daniel Rogers         11 Northwest High Schoo    46.00       
  6 Zed Tejada            10 Poolesville High Sch    47.40       



                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chase Osborne         11 Northwest High Schoo  2:03.90      5
  2 Ngoy Yamitishi        12 Northwest High Schoo  2:04.00      3
  3 Stefan Ney             9 Northwest High Schoo  2:09.50      1
  4 Alexander Moore       10 Northwest High Schoo  2:12.60       
  5 Patrick Wang          11 Poolesville High Sch  2:20.30       
  6 Jason Hsu             11 Poolesville High Sch  2:20.80       
  7 Hunter Bergstrom       9 Poolesville High Sch  2:22.70       
  8 Carlos Davis III      12 Northwest High Schoo  2:23.90       
  9 Elias Izmirlian        9 Poolesville High Sch  2:36.30       



               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                       44.70      5
  2 Poolesville High School                     45.50      0
  3 Northwest High School                       47.30       



               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                     3:34.20      5
  2 Poolesville High School                   3:46.50      0



                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rha Overstreet        11 Northwest High Schoo   105-06      5
  2 Connell Oberman       11 Poolesville High Sch    97-09      3
  3 Tre'Bon Beckwith      12 Northwest High Schoo    94-05      1
  4 Deandre Jules         10 Northwest High Schoo    90-01       
  5 Zach Zeranski         11 Poolesville High Sch    89-09       
  6 Tyrone Mayer          10 Northwest High Schoo    87-08       
  7 Foster Holmquist      11 Poolesville High Sch    87-01       



                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Robert Gicheru        12 Northwest High Schoo  6-02.00      5
  2 Divinus Muteba        11 Northwest High Schoo  5-10.00      2
  2 Bryce Middleton        9 Northwest High Schoo  5-10.00      2
  4 Marcus Stubbs          9 Northwest High Schoo  5-08.00       



                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ryan Lam              12 Northwest High Schoo 41-00.00      5
  2 Deandre Jules         10 Northwest High Schoo 40-04.00      3
  3 Rha Overstreet        11 Northwest High Schoo 40-01.00      1
  4 Tyrone Mayer          10 Northwest High Schoo 33-10.00       
  5 Foster Holmquist      11 Poolesville High Sch 33-07.00       
  6 Daniel Chae           10 Northwest High Schoo 33-00.00       



                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Divinus Muteba        11 Northwest High Schoo 42-00.00    NWI     5
  2 Sharwin Vyapuri       10 Northwest High Schoo 38-04.00    NWI     3
  3 Cameron Harris        11 Northwest High Schoo 33-09.00    NWI     1



                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Anthony Woods         10 Northwest High Schoo 20-05.00    NWI     5
  2 Tray Dawkins          11 Northwest High Schoo 19-04.00    NWI     3
  3 Divinus Muteba        11 Northwest High Schoo 19-02.00    NWI     1
  4 Tyrone Mayer          10 Northwest High Schoo 17-00.00    NWI      



               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                     8:23.50      5
  2 Poolesville High School                   9:02.70      0
  3 Poolesville High School                   9:19.70       





        Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)         
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School       130    26   24   18   20   15   27    0  
  2 Poolesville High School      7      1    3    0    0    3    0    0  



NORTHWEST HIGH SCHOOL VS. WATKINS MILL HIGH SCHOOL

                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Robert Gicheru        12 Northwest High Schoo    15.41    NWI     5
  2 Tray Dawkins          11 Northwest High Schoo    15.55    NWI     3
  3 Sharwin Vyapuri       10 Northwest High Schoo    15.86    NWI     1
  4 Cameron Garland       11 Northwest High Schoo    17.70    NWI      
  5 Endalkachew Makonnen  10 Northwest High Schoo    18.70    NWI      
  6 Louis Lee             10 Northwest High Schoo    19.10    NWI      



                      Varsity Boys 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Khaloni Mganga        11 Northwest High Schoo    11.15    NWI     5
  2 Anthony Woods         10 Northwest High Schoo    11.20    NWI     3
  3 Salekri Sayen         11 Watkins Mill High Sc    11.60    NWI     1
  4 Barr Farri            11 Northwest High Schoo    11.73    NWI      
  5 Nathaniel Vault       12 Watkins Mill High Sc    11.87    NWI      
  6 Khalil Owens          12 Northwest High Schoo    11.95    NWI      
  7 Kameron Thorpe         9 Watkins Mill High Sc    12.28    NWI      



                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chase Osborne         11 Northwest High Schoo  4:31.47      5
  2 Stefan Ney             9 Northwest High Schoo  4:48.79      3
  3 Tyrese Hibbert        11 Watkins Mill High Sc  4:55.05      1
  4 Mervyn Akumbu         10 Northwest High Schoo  4:55.44       
  5 Virgilio Borja        10 Watkins Mill High Sc  5:20.55       
  6 Eugenio Borja         10 Watkins Mill High Sc  5:27.34       



               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                     1:32.10      5
  2 Watkins Mill High School                  1:35.41      0
  3 Northwest High School                     1:36.10       



                   Varsity Boys 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Khaloni Mganga        11 Northwest High Schoo    50.70      5
  2 Elton Quansah         12 Northwest High Schoo    52.40      3
  3 Alexander Moore       10 Northwest High Schoo    53.20      1
  4 Cameron Harris        11 Northwest High Schoo    53.60       
  5 Rasheed Gaal          12 Watkins Mill High Sc    53.90       
  6 Babacar Mboji         11 Watkins Mill High Sc  1:01.90       



                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jose Infante-rosale   12 Northwest High Schoo 10:24.40      5
  2 Komlan Attiogbe       12 Northwest High Schoo 10:28.40      3
  3 Rory O'Neil           12 Northwest High Schoo 10:52.10      1
  4 Virgilio Borja        10 Watkins Mill High Sc 11:02.30       
  5 Eugenio Borja         10 Watkins Mill High Sc 11:24.60       
  6 Anis Gribi             9 Watkins Mill High Sc 15:47.60       



                      Varsity Boys 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Khaloni Mganga        11 Northwest High Schoo    22.50    NWI     5
  2 Anthony Woods         10 Northwest High Schoo    22.80    NWI     3
  3 Salekri Sayen         11 Watkins Mill High Sc    23.30    NWI     1
  4 Cameron Harris        11 Northwest High Schoo    23.87    NWI      
  5 Peter Mensah          10 Northwest High Schoo    23.89    NWI      
  6 Nathaniel Vault       12 Watkins Mill High Sc    25.11    NWI      
  7 Nicholas Adjapong     10 Watkins Mill High Sc    25.20    NWI      
  8 Kedon Christie        10 Watkins Mill High Sc    26.00    NWI      



                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sharwin Vyapuri       10 Northwest High Schoo    41.20      5
  2 Robert Gicheru        12 Northwest High Schoo    41.80      3
  3 Tray Dawkins          11 Northwest High Schoo    42.90      1
  4 Cameron Garland       11 Northwest High Schoo    45.10       
  5 Daniel Rogers         11 Northwest High Schoo    46.00       
  6 Julian Rizarri         9 Watkins Mill High Sc    49.60       
  7 Samuel Berhanu        10 Watkins Mill High Sc    57.90       



                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chase Osborne         11 Northwest High Schoo  2:03.90      5
  2 Ngoy Yamitishi        12 Northwest High Schoo  2:04.00      3
  3 Stefan Ney             9 Northwest High Schoo  2:09.50      1
  4 Alexander Moore       10 Northwest High Schoo  2:12.60       
  5 Tyrese Hibbert        11 Watkins Mill High Sc  2:13.10       
  6 Carlos Davis III      12 Northwest High Schoo  2:23.90       
  7 Joseph Diaz-alminagar 10 Watkins Mill High Sc  2:28.90       



               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                       44.70      5
  2 Watkins Mill High School                    46.30      0
  3 Northwest High School                       47.30       



               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                     3:34.20      5
  2 Watkins Mill High School                  3:48.00      0



                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rha Overstreet        11 Northwest High Schoo   105-06      5
  2 Connor George         12 Watkins Mill High Sc    97-05      3
  3 Tre'Bon Beckwith      12 Northwest High Schoo    94-05      1
  4 Deandre Jules         10 Northwest High Schoo    90-01       
  5 Tyrone Mayer          10 Northwest High Schoo    87-08       



                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Robert Gicheru        12 Northwest High Schoo  6-02.00      5
  2 Divinus Muteba        11 Northwest High Schoo  5-10.00      2
  2 Seth Mccarly           9 Watkins Mill High Sc  5-10.00      2
  2 Bryce Middleton        9 Northwest High Schoo  5-10.00       
  5 Emmanual Afriyie      10 Watkins Mill High Sc  5-08.00       
  5 Marcus Stubbs          9 Northwest High Schoo  5-08.00       



                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ryan Lam              12 Northwest High Schoo 41-00.00      5
  2 Deandre Jules         10 Northwest High Schoo 40-04.00      3
  3 Rha Overstreet        11 Northwest High Schoo 40-01.00      1
  4 Aaron Merlos          11 Watkins Mill High Sc 34-04.00       
  5 Connor George         12 Watkins Mill High Sc 34-03.00       
  6 Tyrone Mayer          10 Northwest High Schoo 33-10.00       
  7 Daniel Chae           10 Northwest High Schoo 33-00.00       



                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Divinus Muteba        11 Northwest High Schoo 42-00.00    NWI     5
  2 Sharwin Vyapuri       10 Northwest High Schoo 38-04.00    NWI     3
  3 Cameron Harris        11 Northwest High Schoo 33-09.00    NWI     1



                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Anthony Woods         10 Northwest High Schoo 20-05.00    NWI     5
  2 Tray Dawkins          11 Northwest High Schoo 19-04.00    NWI     3
  3 Divinus Muteba        11 Northwest High Schoo 19-02.00    NWI     1
  4 Kameron Thorpe         9 Watkins Mill High Sc 17-00.00    NWI      
  4 Tyrone Mayer          10 Northwest High Schoo 17-00.00    NWI      
  6 Emmanual Afriyie      10 Watkins Mill High Sc 15-01.00    NWI      



               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                     8:23.50      5
  2 Watkins Mill High School                  9:33.70      0





        Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)         
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School       129    25   26   18   20   15   25    0  
  2 Watkins Mill High School     8      2    1    0    0    3    2    0  



POOLESVILLE HIGH SCHOOL VS. WATKINS MILL HIGH SCHOOL

                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Zed Tejada            10 Poolesville High Sch    18.47    NWI     5



                      Varsity Boys 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Sertac Er             12 Poolesville High Sch    11.27    NWI     5
  2 Salekri Sayen         11 Watkins Mill High Sc    11.60    NWI     3
  3 Nathaniel Vault       12 Watkins Mill High Sc    11.87    NWI     1
  4 Charlie Brill         11 Poolesville High Sch    12.00    NWI      
  5 Kameron Thorpe         9 Watkins Mill High Sc    12.28    NWI      
  6 Seungkyoon Bong       12 Poolesville High Sch    12.40    NWI      
  7 Arjun Sivarajan       11 Poolesville High Sch    12.58    NWI      



                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ben Headley           11 Poolesville High Sch  4:45.55      5
  2 Garrett Gularson       9 Poolesville High Sch  4:54.55      3
  3 Tyrese Hibbert        11 Watkins Mill High Sc  4:55.05      1
  4 Jairo Huaylinos       10 Poolesville High Sch  4:56.12       
  5 Anthony Meza          10 Poolesville High Sch  4:57.47       
  6 Hunter Bergstrom       9 Poolesville High Sch  4:59.47       
  7 Virgilio Borja        10 Watkins Mill High Sc  5:20.55       
  8 Patrick Wang          11 Poolesville High Sch  5:20.87       
  9 Eugenio Borja         10 Watkins Mill High Sc  5:27.34       
 10 Daniel Cahill          9 Poolesville High Sch  5:36.05       
 11 Elias Izmirlian        9 Poolesville High Sch  5:36.51       
 12 Daniel Geehreng       10 Poolesville High Sch  5:37.09       



               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School                  1:35.41      5
  2 Poolesville High School                   1:39.90      0



                   Varsity Boys 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rasheed Gaal          12 Watkins Mill High Sc    53.90      5
  2 Arjun Sivarajan       11 Poolesville High Sch    59.90      3
  3 Eshwar Kollipara      12 Poolesville High Sch  1:00.30      1
  4 Babacar Mboji         11 Watkins Mill High Sc  1:01.90       



                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jason Hsu             11 Poolesville High Sch 10:56.70      5
  2 Jairo Huaylinos       10 Poolesville High Sch 11:00.00      2
  2 Anthony Meza          10 Poolesville High Sch 11:00.00      2
  4 Virgilio Borja        10 Watkins Mill High Sc 11:02.30       
  5 Eugenio Borja         10 Watkins Mill High Sc 11:24.60       
  6 Charlie Brill         11 Poolesville High Sch 12:13.00       
  7 Anis Gribi             9 Watkins Mill High Sc 15:47.60       



                      Varsity Boys 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Salekri Sayen         11 Watkins Mill High Sc    23.30    NWI     5
  2 Seungkyoon Bong       12 Poolesville High Sch    24.46    NWI     3
  3 Sertac Er             12 Poolesville High Sch    24.79    NWI     1
  4 Nathaniel Vault       12 Watkins Mill High Sc    25.11    NWI      
  5 Nicholas Adjapong     10 Watkins Mill High Sc    25.20    NWI      
  6 Charlie Brill         11 Poolesville High Sch    25.30    NWI      
  7 Kedon Christie        10 Watkins Mill High Sc    26.00    NWI      



                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Zed Tejada            10 Poolesville High Sch    47.40      5
  2 Julian Rizarri         9 Watkins Mill High Sc    49.60      3
  3 Samuel Berhanu        10 Watkins Mill High Sc    57.90      1



                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tyrese Hibbert        11 Watkins Mill High Sc  2:13.10      5
  2 Patrick Wang          11 Poolesville High Sch  2:20.30      3
  3 Jason Hsu             11 Poolesville High Sch  2:20.80      1
  4 Hunter Bergstrom       9 Poolesville High Sch  2:22.70       
  5 Joseph Diaz-alminagar 10 Watkins Mill High Sc  2:28.90       
  6 Elias Izmirlian        9 Poolesville High Sch  2:36.30       



               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville High School                     45.50      5
  2 Watkins Mill High School                    46.30      0



               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville High School                   3:46.50      5
  2 Watkins Mill High School                  3:48.00      0



                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Connell Oberman       11 Poolesville High Sch    97-09      5
  2 Connor George         12 Watkins Mill High Sc    97-05      3
  3 Zach Zeranski         11 Poolesville High Sch    89-09      1
  4 Foster Holmquist      11 Poolesville High Sch    87-01       



                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Seth Mccarly           9 Watkins Mill High Sc  5-10.00      5
  2 Emmanual Afriyie      10 Watkins Mill High Sc  5-08.00      3



                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Aaron Merlos          11 Watkins Mill High Sc 34-04.00      5
  2 Connor George         12 Watkins Mill High Sc 34-03.00      3
  3 Foster Holmquist      11 Poolesville High Sch 33-07.00      1



                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kameron Thorpe         9 Watkins Mill High Sc 17-00.00    NWI     5
  2 Emmanual Afriyie      10 Watkins Mill High Sc 15-01.00    NWI     3



               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville High School                   9:02.70      5
  2 Poolesville High School                   9:19.70       
  3 Watkins Mill High School                  9:33.70      0





        Varsity Boys Team Scores (16 Events Scored)         
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Poolesville High School     66     13   21   10   15    7    0    0  
  2 Watkins Mill High School    56     14    6    4    5   11   16    0  

RaceTab by MileSplit/FloSports      Bryant Adams, Watkins Mill HS

  Northwest, Poolesville at Watkins Mill - 4/19/2017 8:14:36 PM  
                        Watkins Mill, ,                          


NORTHWEST HIGH SCHOOL VS. POOLESVILLE HIGH SCHOOL

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Editta Pessima        11 Northwest High Schoo    15.56    NWI     5
  2 Yaye Sy               11 Northwest High Schoo    16.47    NWI     3
  3 Talyah Huss           11 Northwest High Schoo    18.30    NWI     1
  4 Celine Macairan        9 Poolesville High Sch    18.76    NWI      
  5 Sivani Sundaram       10 Poolesville High Sch    19.00    NWI      
  6 Abby Gordon            9 Poolesville High Sch    19.96    NWI      
  7 Ashley Kraekel         9 Poolesville High Sch    22.63    NWI      
  8 Shreya Surendra        9 Poolesville High Sch    23.20    NWI      



              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville High School                   9:58.90      5
  2 Northwest High School                    10:07.20      0
  3 Poolesville High School                  11:40.50       



                     Varsity Girls 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Taylor Wright         10 Northwest High Schoo    12.57    NWI     5
  2 Meher Kaur            12 Poolesville High Sch    13.19    NWI     3
  3 Alice Adarkwa          9 Northwest High Schoo    13.30    NWI     1
  3 Khienya Benjamin      11 Northwest High Schoo    13.30    NWI      
  5 Heather Robinson       9 Poolesville High Sch    13.40    NWI      
  6 Abby Gordon            9 Poolesville High Sch    13.70    NWI      
  7 Sachi Howson          12 Poolesville High Sch    13.76    NWI      



                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Marissa Branham       10 Northwest High Schoo  5:37.48      5
  2 Theresa Nardone       12 Poolesville High Sch  5:42.88      3
  3 Maria Phelps          11 Poolesville High Sch  5:46.63      1
  4 Yamuna Satsangi       12 Poolesville High Sch  5:52.98       
  5 Alison Murphy          9 Northwest High Schoo  6:03.28       
  6 Alison Nichols        12 Poolesville High Sch  6:07.41       
  7 Kenna Krueger          9 Poolesville High Sch  6:10.13       
  8 Ashley Nguyen         11 Northwest High Schoo  6:14.53       
  9 Emma Bentz            12 Poolesville High Sch  6:16.63       
 10 Theresa Dollar        11 Poolesville High Sch  6:24.80       
 11 Ishana Shastri        11 Poolesville High Sch  6:34.45       
 12 Grace Bodmer          10 Poolesville High Sch  6:42.88       
 13 Caroline Courbois     11 Poolesville High Sch  6:43.13       
 14 Madeline Stempler      9 Poolesville High Sch  6:45.80       
 15 Julia Ki              10 Poolesville High Sch  6:49.70       
 16 Julia Corfman         10 Poolesville High Sch  7:06.28       



              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                     1:50.00      5
  2 Poolesville High School                   1:58.28      0



                  Varsity Girls 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Annabel Dulaney        9 Northwest High Schoo  1:02.44      5
  2 Rachel Onderko         9 Poolesville High Sch  1:04.22      3
  3 Madeline Stempler      9 Poolesville High Sch  1:09.08      1
  4 Cori Brown            10 Northwest High Schoo  1:09.90       
  5 Angela Wang           10 Poolesville High Sch  1:11.15       
  6 Atinuke Shittu        11 Northwest High Schoo  1:12.83       



                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Helena Lee             9 Northwest High Schoo 12:28.20      5
  2 Marissa Branham       10 Northwest High Schoo 12:38.80      3
  3 Brooke Kistler         9 Northwest High Schoo 12:47.00      1



                     Varsity Girls 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Meher Kaur            12 Poolesville High Sch    27.00    NWI     5
  2 Juanita Jaramillo     11 Poolesville High Sch    27.33    NWI     3
  3 Heather Robinson       9 Poolesville High Sch    28.20    NWI     1
  4 Rachel Onderko         9 Poolesville High Sch    28.60    NWI      
  5 Atinuke Shittu        11 Northwest High Schoo    28.70    NWI      
  6 Khienya Benjamin      11 Northwest High Schoo    28.90    NWI      



                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Editta Pessima        11 Northwest High Schoo    47.20      5
  2 Talyah Huss           11 Northwest High Schoo    52.30      3
  3 Yaye Sy               11 Northwest High Schoo    54.40      1
  4 Sivani Sundaram       10 Poolesville High Sch    55.60       
  5 Theresa Dollar        11 Poolesville High Sch  1:00.90       



                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Helena Lee             9 Northwest High Schoo  2:36.90      5
  2 Maria Phelps          11 Poolesville High Sch  2:39.40      3
  3 Annabel Dulaney        9 Northwest High Schoo  2:45.70      1
  4 Alison Murphy          9 Northwest High Schoo  2:46.20       
  5 Ashley Nguyen         11 Northwest High Schoo  2:48.80       
  6 Alison Nichols        12 Poolesville High Sch  2:51.20       
  7 Emma Bentz            12 Poolesville High Sch  2:51.70       
  8 Kenna Krueger          9 Poolesville High Sch  2:53.20       
  9 Theresa Dollar        11 Poolesville High Sch  2:59.80       
 10 Julia Corfman         10 Poolesville High Sch  3:06.50       
 11 Angela Wang           10 Poolesville High Sch  3:07.60       
 11 Shreya Surendra        9 Poolesville High Sch  3:07.60       
 13 Chritine Gong          9 Poolesville High Sch  3:12.90       
 14 Lydia Ruan             9 Poolesville High Sch  3:28.90       



              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                       48.80      5
  2 Poolesville High School                     52.00      0



              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville High School                   4:24.40      5
  2 Northwest High School                     4:30.40      0



                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Stephanie Bateky      12 Northwest High Schoo    79-04      5
  2 Precious Battle       10 Northwest High Schoo    77-05      3
  3 Mercedes Ellis        11 Northwest High Schoo    69-07      1
  4 Chinomoso Njelita     12 Northwest High Schoo    64-01       
  5 Amanda Mossman        10 Poolesville High Sch    60-04       
  6 Jamiya Forna           9 Northwest High Schoo    53-11       
  7 Alexis Bazzie         10 Northwest High Schoo    53-03       
  8 London Correia        10 Northwest High Schoo    52-04       



                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Taylor Wright         10 Northwest High Schoo  5-04.00      5
  2 Stephanie Bateky      12 Northwest High Schoo  5-00.00      3
  3 Liz-Maelle Kom Liapoe    Northwest High Schoo  4-06.00      1
  4 Abby Gordon            9 Poolesville High Sch  4-04.00       



                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Precious Battle       10 Northwest High Schoo 33-00.70      5
  2 Chinomoso Njelita     12 Northwest High Schoo 30-00.60      3
  3 Mercedes Ellis        11 Northwest High Schoo 28-00.00      1
  4 London Correia        10 Northwest High Schoo 26-00.90       
  5 Alexis Bazzie         10 Northwest High Schoo 25-00.10       
  6 Amanda Mossman        10 Poolesville High Sch 22-00.40       
  7 Anusha Chinthalapale     Poolesville High Sch 17-00.00       



                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ashley Santini        12 Northwest High Schoo 34-07.00    NWI     5
  2 Liz-Maelle Kom Liapoe 11 Northwest High Schoo 29-10.00    NWI     3
  3 Loren Fernandes       11 Poolesville High Sch 28-08.00    NWI     1
  4 Atinuke Shittu        11 Northwest High Schoo 26-03.00    NWI      



                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ashley Santini        12 Northwest High Schoo 15-09.00    NWI     5
  2 Stephanie Bateky      12 Northwest High Schoo 15-06.00    NWI     3
  3 Rachel Macairan       11 Poolesville High Sch 13-10.00    NWI     1
  4 Liz-Maelle Kom Liapoe 11 Northwest High Schoo 13-07.00    NWI      
  5 Loren Fernandes       11 Poolesville High Sch 13-02.00    NWI      





             Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)              
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School       102    11   20   18   10   18   25    0  
  2 Poolesville High School     35     16    7    0   10    0    2    0  



NORTHWEST HIGH SCHOOL VS. WATKINS MILL HIGH SCHOOL

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Editta Pessima        11 Northwest High Schoo    15.56    NWI     5
  2 Yaye Sy               11 Northwest High Schoo    16.47    NWI     3
  3 Talyah Huss           11 Northwest High Schoo    18.30    NWI     1
  4 Jennifer Lopez        10 Watkins Mill High Sc    20.00    NWI      
  5 Janice Asabere        10 Watkins Mill High Sc    21.90    NWI      
  6 Adaly Asencio-Veza     9 Watkins Mill High Sc    22.47    NWI      



              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                    10:07.20      5



                     Varsity Girls 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Taylor Wright         10 Northwest High Schoo    12.57    NWI     5
  2 Jada Sobratti         10 Watkins Mill High Sc    12.89    NWI     3
  3 Dajia Harper          11 Watkins Mill High Sc    13.00    NWI     1
  4 Alice Adarkwa          9 Northwest High Schoo    13.30    NWI      
  4 Khienya Benjamin      11 Northwest High Schoo    13.30    NWI      
  6 Lanique Brandley      12 Watkins Mill High Sc    14.90    NWI      
  7 Rosie Williams         9 Watkins Mill High Sc    15.03    NWI      



                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Marissa Branham       10 Northwest High Schoo  5:37.48      5
  2 Alison Murphy          9 Northwest High Schoo  6:03.28      3
  3 Ashley Nguyen         11 Northwest High Schoo  6:14.53      1



              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School                  1:47.50      5
  2 Northwest High School                     1:50.00      0



                  Varsity Girls 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Annabel Dulaney        9 Northwest High Schoo  1:02.44      5
  2 Theresa Secke          9 Watkins Mill High Sc  1:06.97      3
  3 Cori Brown            10 Northwest High Schoo  1:09.90      1
  4 Atinuke Shittu        11 Northwest High Schoo  1:12.83       



                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Helena Lee             9 Northwest High Schoo 12:28.20      5
  2 Marissa Branham       10 Northwest High Schoo 12:38.80      3
  3 Brooke Kistler         9 Northwest High Schoo 12:47.00      1



                     Varsity Girls 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Nana Tutu             10 Watkins Mill High Sc    26.70    NWI     5
  2 Rachel Janzen          9 Watkins Mill High Sc    28.40    NWI     3
  3 Atinuke Shittu        11 Northwest High Schoo    28.70    NWI     1
  4 Khienya Benjamin      11 Northwest High Schoo    28.90    NWI      
  5 Lanique Brandley      12 Watkins Mill High Sc    30.96    NWI      
  6 Janice Asabere        10 Watkins Mill High Sc    32.25    NWI      
  7 Fatima Silimana        9 Watkins Mill High Sc    33.88    NWI      
  8 Precious Agyekum       9 Watkins Mill High Sc    35.78    NWI      



                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Editta Pessima        11 Northwest High Schoo    47.20      5
  2 Talyah Huss           11 Northwest High Schoo    52.30      3
  3 Victoria Enamorado`   11 Watkins Mill High Sc    54.30      1
  4 Yaye Sy               11 Northwest High Schoo    54.40       
  5 Yunaye Bradley         9 Watkins Mill High Sc    59.20       
  6 Adaly Asencio-Veza     9 Watkins Mill High Sc  1:05.20       



                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Helena Lee             9 Northwest High Schoo  2:36.90      5
  2 Annabel Dulaney        9 Northwest High Schoo  2:45.70      3
  3 Alison Murphy          9 Northwest High Schoo  2:46.20      1
  4 Ashley Nguyen         11 Northwest High Schoo  2:48.80       
  5 Na-Ancy Gela          11 Watkins Mill High Sc  3:32.20       



              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                       48.80      5
  2 Watkins Mill High School                    50.60      0



              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                     4:30.40      5
  2 Watkins Mill High School                  4:46.60      0



                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Stephanie Bateky      12 Northwest High Schoo    79-04      5
  2 Precious Battle       10 Northwest High Schoo    77-05      3
  3 Mercedes Ellis        11 Northwest High Schoo    69-07      1
  4 Chinomoso Njelita     12 Northwest High Schoo    64-01       
  5 Jamiya Forna           9 Northwest High Schoo    53-11       
  6 Alexis Bazzie         10 Northwest High Schoo    53-03       
  7 London Correia        10 Northwest High Schoo    52-04       



                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Taylor Wright         10 Northwest High Schoo  5-04.00      5
  2 Stephanie Bateky      12 Northwest High Schoo  5-00.00      3
  3 Liz-Maelle Kom Liapoe    Northwest High Schoo  4-06.00      1
  4 Melanie Torres         9 Watkins Mill High Sc  4-02.00       



                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Precious Battle       10 Northwest High Schoo 33-00.70      5
  2 Chinomoso Njelita     12 Northwest High Schoo 30-00.60      3
  3 Mercedes Ellis        11 Northwest High Schoo 28-00.00      1
  4 London Correia        10 Northwest High Schoo 26-00.90       
  5 Alexis Bazzie         10 Northwest High Schoo 25-00.10       
  6 Cayley Pedapudi       11 Watkins Mill High Sc 18-00.90       



                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ashley Santini        12 Northwest High Schoo 34-07.00    NWI     5
  2 Liz-Maelle Kom Liapoe 11 Northwest High Schoo 29-10.00    NWI     3
  3 Atinuke Shittu        11 Northwest High Schoo 26-03.00    NWI     1



                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ashley Santini        12 Northwest High Schoo 15-09.00    NWI     5
  2 Stephanie Bateky      12 Northwest High Schoo 15-06.00    NWI     3
  3 Liz-Maelle Kom Liapoe 11 Northwest High Schoo 13-07.00    NWI     1





             Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)              
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School       116    12   27   17   15   18   27    0  
  2 Watkins Mill High School    21     15    0    1    5    0    0    0  



POOLESVILLE HIGH SCHOOL VS. WATKINS MILL HIGH SCHOOL

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Celine Macairan        9 Poolesville High Sch    18.76    NWI     5
  2 Sivani Sundaram       10 Poolesville High Sch    19.00    NWI     3
  3 Abby Gordon            9 Poolesville High Sch    19.96    NWI     1
  4 Jennifer Lopez        10 Watkins Mill High Sc    20.00    NWI      
  5 Janice Asabere        10 Watkins Mill High Sc    21.90    NWI      
  6 Adaly Asencio-Veza     9 Watkins Mill High Sc    22.47    NWI      
  7 Ashley Kraekel         9 Poolesville High Sch    22.63    NWI      
  8 Shreya Surendra        9 Poolesville High Sch    23.20    NWI      



              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville High School                   9:58.90      5
  2 Poolesville High School                  11:40.50       



                     Varsity Girls 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jada Sobratti         10 Watkins Mill High Sc    12.89    NWI     5
  2 Dajia Harper          11 Watkins Mill High Sc    13.00    NWI     3
  3 Meher Kaur            12 Poolesville High Sch    13.19    NWI     1
  4 Heather Robinson       9 Poolesville High Sch    13.40    NWI      
  5 Abby Gordon            9 Poolesville High Sch    13.70    NWI      
  6 Sachi Howson          12 Poolesville High Sch    13.76    NWI      
  7 Lanique Brandley      12 Watkins Mill High Sc    14.90    NWI      
  8 Rosie Williams         9 Watkins Mill High Sc    15.03    NWI      



                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Theresa Nardone       12 Poolesville High Sch  5:42.88      5
  2 Maria Phelps          11 Poolesville High Sch  5:46.63      3
  3 Yamuna Satsangi       12 Poolesville High Sch  5:52.98      1
  4 Alison Nichols        12 Poolesville High Sch  6:07.41       
  5 Kenna Krueger          9 Poolesville High Sch  6:10.13       
  6 Emma Bentz            12 Poolesville High Sch  6:16.63       
  7 Theresa Dollar        11 Poolesville High Sch  6:24.80       
  8 Ishana Shastri        11 Poolesville High Sch  6:34.45       
  9 Grace Bodmer          10 Poolesville High Sch  6:42.88       
 10 Caroline Courbois     11 Poolesville High Sch  6:43.13       
 11 Madeline Stempler      9 Poolesville High Sch  6:45.80       
 12 Julia Ki              10 Poolesville High Sch  6:49.70       
 13 Julia Corfman         10 Poolesville High Sch  7:06.28       



              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School                  1:47.50      5
  2 Poolesville High School                   1:58.28      0



                  Varsity Girls 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rachel Onderko         9 Poolesville High Sch  1:04.22      5
  2 Theresa Secke          9 Watkins Mill High Sc  1:06.97      3
  3 Madeline Stempler      9 Poolesville High Sch  1:09.08      1
  4 Angela Wang           10 Poolesville High Sch  1:11.15       



                     Varsity Girls 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Nana Tutu             10 Watkins Mill High Sc    26.70    NWI     5
  2 Meher Kaur            12 Poolesville High Sch    27.00    NWI     3
  3 Juanita Jaramillo     11 Poolesville High Sch    27.33    NWI     1
  4 Heather Robinson       9 Poolesville High Sch    28.20    NWI      
  5 Rachel Janzen          9 Watkins Mill High Sc    28.40    NWI      
  6 Rachel Onderko         9 Poolesville High Sch    28.60    NWI      
  7 Lanique Brandley      12 Watkins Mill High Sc    30.96    NWI      
  8 Janice Asabere        10 Watkins Mill High Sc    32.25    NWI      
  9 Fatima Silimana        9 Watkins Mill High Sc    33.88    NWI      
 10 Precious Agyekum       9 Watkins Mill High Sc    35.78    NWI      



                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Victoria Enamorado`   11 Watkins Mill High Sc    54.30      5
  2 Sivani Sundaram       10 Poolesville High Sch    55.60      3
  3 Yunaye Bradley         9 Watkins Mill High Sc    59.20      1
  4 Theresa Dollar        11 Poolesville High Sch  1:00.90       
  5 Adaly Asencio-Veza     9 Watkins Mill High Sc  1:05.20       



                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Maria Phelps          11 Poolesville High Sch  2:39.40      5
  2 Alison Nichols        12 Poolesville High Sch  2:51.20      3
  3 Emma Bentz            12 Poolesville High Sch  2:51.70      1
  4 Kenna Krueger          9 Poolesville High Sch  2:53.20       
  5 Theresa Dollar        11 Poolesville High Sch  2:59.80       
  6 Julia Corfman         10 Poolesville High Sch  3:06.50       
  7 Angela Wang           10 Poolesville High Sch  3:07.60       
  7 Shreya Surendra        9 Poolesville High Sch  3:07.60       
  9 Chritine Gong          9 Poolesville High Sch  3:12.90       
 10 Lydia Ruan             9 Poolesville High Sch  3:28.90       
 11 Na-Ancy Gela          11 Watkins Mill High Sc  3:32.20       



              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School                    50.60      5
  2 Poolesville High School                     52.00      0



              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville High School                   4:24.40      5
  2 Watkins Mill High School                  4:46.60      0



                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Amanda Mossman        10 Poolesville High Sch    60-04      5



                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Abby Gordon            9 Poolesville High Sch  4-04.00      5
  2 Melanie Torres         9 Watkins Mill High Sc  4-02.00      3



                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Amanda Mossman        10 Poolesville High Sch 22-00.40      5
  2 Cayley Pedapudi       11 Watkins Mill High Sc 18-00.90      3
  3 Anusha Chinthalapale     Poolesville High Sch 17-00.00      1



                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Loren Fernandes       11 Poolesville High Sch 28-08.00    NWI     5



                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Rachel Macairan       11 Poolesville High Sch 13-10.00    NWI     5
  2 Loren Fernandes       11 Poolesville High Sch 13-02.00    NWI     3





             Varsity Girls Team Scores (16 Events Scored)              
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Poolesville High School     80     11   18   12   10   11   18    0  
  2 Watkins Mill High School    38     16    0    6   10    3    3    0  





Return to Top

Email | About