MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




B-CC at Churchill
Churchill HS Home TF Meets History
Hosted By: Winston Churchill
Potomac, Maryland
2017-04-19


Licensed to Winston Churchill High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/24/2017 02:21 AM
                         B-CC at Churchill - 4/19/2017                         
                 Winston Churchill High School (Potomac, Md.)                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Lee, Lucy                    Churchill                16.7h   1 
  2 Mencher, Julia               Bethesda-Che             18.5h   1 
  3 Ogbemudia, Britney           Churchill                19.1h   2 
  4 Tanner, Alexandra            Churchill                19.4h   1 
  5 Hatoum, Maya                 Churchill                19.7h   2 
  6 Faccone, Isabella            Bethesda-Che             19.9h   1 
 -- Fagan, McKenzie              Churchill                   NT   2 
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bethesda-Chevy Chase  'A'                          10:43.00  
     1) Badre, Oriane                   2) Rehrig, Amelia                 
     3) Haas, Abby                      4) Koye, Laura                    
  2 Winston Churchill  'A'                             10:44.30  
     1) Bush, Hannah                    2) Saisan, Anisa                  
     3) Feldberg, Sacha                 4) Lehr, Lydia                    
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bethesda-Chevy Chase  'A'                           8:34.70  
     1) Leipold, Alex                   2) McAuliffe, Kevin               
     3) Viqueira, Joe                   4) Nakasaka, Adam                 
  2 Winston Churchill  'A'                              8:35.80  
     1) Mirzaie, Amin                   2) Zhang, Michael                 
     3) Li, Ethan                       4) Halverson, Matthew             
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Richardson, Will             Bethesda-Che             16.0h  
  2 Plastrik, Alex               Churchill                17.4h  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lee, Karis                   Churchill                12.8h   1 
  2 Lopus, Emma                  Bethesda-Che             13.0h   1 
  3 Ngwu, Mmasinachi             Churchill                13.5h   1 
  4 Weaver, Ashley               Churchill                13.7h   2 
  5 Bernardo, Ananya             Bethesda-Che             13.8h   1 
  5 Keita, Maissa                Bethesda-Che             13.8h   2 
  7 Green, Madison               Churchill                13.9h   1 
  7 Elkjaer, Molly               Bethesda-Che             13.9h   3 
  9 Faccone, Gabriella           Bethesda-Che             14.0h   2 
 10 Liu, Selina                  Churchill                14.1h   2 
 10 Hahn, Victoria               Churchill                14.1h   1 
 12 Cornelio, Dasia              Bethesda-Che             14.6h   3 
 12 McGloon, Eve                 Bethesda-Che             14.6h   3 
 14 Baylor, Colby                Churchill                14.7h   2 
 15 Emery, Karly                 Churchill                14.8h   2 
 -- McAllister, Mariah           Bethesda-Che                NT   1 
 -- Bernardo, Samaya             Bethesda-Che                NT   1 
 -- Mputu, Melanie               Bethesda-Che                NT   2 
 -- Rehrig, Sophia               Bethesda-Che                NT   3 
 -- Thomas, Sade                 Bethesda-Che                NT   2 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Antonescu, Robert            Churchill                11.4h   1 
  2 Broadbell, Winston           Bethesda-Che             11.4h   1 
  3 Robinson, Jack               Bethesda-Che             11.4h   1 
  4 Akwei, Vikram                Bethesda-Che             11.9h   1 
  5 Etemad, Soroush              Churchill                12.0h   1 
  6 Gouin, Alex                  Bethesda-Che             12.1h   1 
  7 Abnet-Holden, Soren          Bethesda-Che             12.1h   2 
  7 Tan-Fahed, Brendan           Churchill                12.1h   2 
  9 Lee, Christopher             Churchill                12.2h   1 
 10 Choi, Philip                 Churchill                12.3h   1 
 11 Fang, Bryan                  Churchill                12.6h   2 
 11 Yang, David                  Churchill                12.6h   2 
 13 Mai, Nabil                   Churchill                12.7h   2 
 14 Deychman, Nathan             Churchill                13.5h   2 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nuechterlein, Zoe            Bethesda-Che           5:26.70  
  2 Ellis, Katherine             Bethesda-Che           5:28.70  
  3 Danziger, Kate               Churchill              5:47.90  
  4 Van der does de will, Ro     Bethesda-Che           5:48.30  
  5 Kloner, Julie                Bethesda-Che           6:00.80  
  6 Horn, Tess                   Churchill              6:03.90  
  7 Schrader, Emily              Bethesda-Che           6:09.10  
  8 Spencer, Abigail             Churchill              6:09.30  
  9 Baratz, Amanda               Bethesda-Che           6:12.60  
 10 Capizzi, Gabriella           Bethesda-Che           6:17.30  
 11 Sneller, Laura               Churchill              6:17.60  
 12 Rehrig, Amelia               Bethesda-Che           6:17.80  
 13 Bowen, Jessica               Churchill              6:23.40  
 14 Woodward-Montes, Isabell     Churchill              6:23.90  
 15 Zheng, Abbey                 Churchill              6:25.50  
 16 Tsui, Lauren                 Churchill              6:26.30  
 17 Bhattiprolu, Kavya           Churchill              6:28.30  
 18 Chen, Lucy                   Churchill              6:31.00  
 19 O'Keefe, Anna                Bethesda-Che           6:32.80  
 20 Toth, Natalie                Bethesda-Che           6:33.10  
 21 Koye, Laura                  Bethesda-Che           6:33.60  
 22 Lawrence, Libba              Churchill              6:34.30  
 23 Greiner, Kiley               Churchill              6:35.00  
 24 Hnath, Emily                 Churchill              6:53.30  
 25 Cooper, Julie                Churchill              6:58.70  
 -- Little-Diop, Anaiah          Bethesda-Che                NT  
 -- Clem, Rebecca                Churchill                   NT  
 -- White, Olivia                Churchill                   NT  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Goldsmith, Matthew           Churchill              4:35.90  
  2 Fry, Josh                    Bethesda-Che           4:37.30  
  3 Rudolph, Vicente             Churchill              4:37.50  
  4 Tesfatsion, Hermon           Bethesda-Che           4:38.20  
  5 Jones, Sebastian             Bethesda-Che           4:39.20  
  6 Nakasaka, Adam               Bethesda-Che           4:44.10  
  7 Weissfeld, Ari               Bethesda-Che           4:45.00  
  8 Rosenblum, Jonah             Bethesda-Che           4:46.90  
  9 La, Jordan                   Churchill              4:53.20  
 10 Lee, Edward                  Churchill              4:54.20  
 11 Wang, Simon                  Churchill              4:58.70  
 12 Walk, Liam                   Bethesda-Che           5:02.40  
 13 Dong, Grant                  Churchill              5:03.60  
 14 Carter, William              Churchill              5:05.20  
 15 Misura, Andrew               Churchill              5:05.60  
 16 Leipold, Alex                Bethesda-Che           5:05.90  
 17 Cobau, James                 Bethesda-Che           5:06.10  
 18 Murren, Ian                  Churchill              5:06.40  
 19 Horton, William              Churchill              5:06.80  
 20 Wathieu, Jules               Churchill              5:08.90  
 21 Forest, Aaron                Churchill              5:09.60  
 22 Berlinski, Nicolas           Bethesda-Che           5:10.50  
 23 Kuo, Alexander               Churchill              5:12.50  
 24 Aly, Omar                    Churchill              5:12.70  
 25 Strauch, Benjamin            Churchill              5:13.00  
 26 Merotto, Luca                Bethesda-Che           5:13.90  
 27 Sastry, Pavan                Churchill              5:16.40  
 28 Caiazza-Blum, Joey           Bethesda-Che           5:17.50  
 28 Wathieu, Adam                Churchill              5:17.50  
 30 Lee, Daniel                  Churchill              5:22.20  
 31 Angel, Sebastian             Churchill              5:22.80  
 32 Alarcon, Innis               Churchill              5:25.60  
 33 Eisler, Benjamin             Churchill              5:26.20  
 34 Wood, Del                    Churchill              5:26.60  
 35 Zafar, Bilal                 Churchill              5:27.70  
 36 Liakakis, Nikolas            Churchill              5:29.50  
 37 Adkins, Oliver               Churchill              5:33.40  
 38 Ashe, Jeremy                 Churchill              5:34.00  
 39 Arfa Russo, Sean             Churchill              5:38.90  
 40 Verma, Ashish                Churchill              5:44.80  
 41 Gordon, Alex                 Churchill              5:49.80  
 42 Attorri, Christian           Churchill              5:59.40  
 43 Silver, Ian                  Churchill              6:08.30  
 -- Garber, Joshua               Bethesda-Che                NT  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bethesda-Chevy Chase  'A'                           1:50.20  
     1) Lopus, Emma                     2) Bernardo, Ananya               
     3) Schmidt, Nicky                  4) Juliano, Olivia                
  2 Winston Churchill  'A'                              1:55.80  
     1) Ngwu, Mmasinachi                2) Shosanya, Stephanie            
     3) Hahn, Victoria                  4) Green, Madison                 
  3 Bethesda-Chevy Chase  'B'                           1:58.90  
     1) McCollum, Madeleine             2) McGloon, Eve                   
     3) Thomas, Sade                    4) Faccone, Gabriella             
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bethesda-Chevy Chase  'A'                           1:35.10  
     1) Richardson, Will                2) Broadbell, Winston             
     3) Robinson, Jack                  4) Novak, Sam                     
  2 Winston Churchill  'A'                              1:38.60  
     1) Etemad, Soroush                 2) Choi, Philip                   
     3) Lee, Christopher                4) Antonescu, Robert              
  3 Bethesda-Chevy Chase  'B'                           1:39.00  
     1) Gouin, Alex                     2) Walker-Liang, Zachary          
     3) Akwei, Arjun                    4) Akwei, Vikram                  
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jeliazkov, Gabriela          Bethesda-Che           1:02.3h   1 
  2 Iyer, Anjali                 Churchill              1:04.0h   1 
  3 Kelley, Jocelyn              Churchill              1:05.3h   1 
  4 Franze, Emma                 Bethesda-Che           1:05.3h   1 
  5 Pagcu, Patricia              Churchill              1:08.5h   2 
  6 Badre, Oriane                Bethesda-Che           1:08.6h   1 
  7 Macher, Abbie                Bethesda-Che           1:09.5h   2 
  8 Ogbemudia, Haley             Churchill              1:09.6h   3 
  9 Haas, Abby                   Bethesda-Che           1:09.7h   2 
 10 White, Gwenyth               Churchill              1:10.5h   2 
 11 Folivi, Christine            Bethesda-Che           1:10.6h   3 
 12 Hatoum, Maya                 Churchill              1:10.7h   3 
 13 Claudet, Jennifer            Churchill              1:11.7h   2 
 14 Satchell, Skylar             Churchill              1:12.0h   3 
 15 Hu, Cecilia                  Churchill              1:12.5h   3 
 16 Lehr, Lydia                  Churchill              1:12.6h   2 
 17 Carr, Melissa                Bethesda-Che           1:12.8h   2 
 17 Rehrig, Sophia               Bethesda-Che           1:12.8h   3 
 19 Margaronis, Artemis          Bethesda-Che           1:13.4h   2 
 20 Waterman, Alex               Bethesda-Che           1:13.8h   3 
 -- Hahn, Sofia                  Churchill                   NT   1 
 -- Ronin, Dana                  Churchill                   NT   3 
 -- Bernardo, Samaya             Bethesda-Che                NT   1 
 -- Saisan, Anisa                Churchill                   NT   1 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chan, William                Churchill                53.2h   1 
  2 Hannan, Jose                 Bethesda-Che             55.6h   1 
  3 Chan, William                Churchill                56.4h   1 
  4 Ma, Hollis                   Churchill                56.9h   1 
  5 Cantillo, David              Bethesda-Che             57.0h   1 
  6 Kong, Kevin                  Churchill                57.3h   1 
  7 Nadeau, Andre                Bethesda-Che             57.8h   1 
  8 Nesbitt, Simon               Bethesda-Che             58.9h   1 
  9 Kelley, Conor                Bethesda-Che             59.0h   2 
 10 Chen, William                Churchill                59.8h   2 
 11 Akwei, Arjun                 Bethesda-Che           1:00.2h   2 
 12 Chun, Philip                 Churchill              1:00.3h   3 
 13 Zhang, Mason                 Churchill              1:00.7h   2 
 14 Buron, Henry                 Bethesda-Che           1:01.1h   3 
 15 Kenfack, Kenneth             Churchill              1:01.6h   2 
 16 Sun, Matthew                 Churchill              1:02.6h   3 
 17 Feldhusen, Declan            Bethesda-Che           1:03.4h   3 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Payne, Devi                  Bethesda-Che          12:18.80  
  2 Peterson, Michaela           Bethesda-Che          12:37.20  
  3 Bush, Hannah                 Churchill             13:00.40  
  4 Karayianis, Christina        Churchill             13:24.70  
  5 Feldberg, Sacha              Churchill             13:29.10  
 -- Little-Diop, Anaiah          Bethesda-Che                NT  
 -- Spletzer, Martha             Bethesda-Che                NT  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fry, Josh                    Bethesda-Che          10:26.30  
  2 Halverson, Matthew           Churchill             10:33.60  
  3 Mishra, Varun                Churchill             10:40.40  
  4 Weissfeld, Ari               Bethesda-Che          10:45.70  
  5 McAuliffe, Kevin             Bethesda-Che          11:06.60  
  6 Zhang, Michael               Churchill             11:07.30  
  7 Mather, Ben                  Bethesda-Che          11:10.10  
  8 Li, Ethan                    Churchill             11:42.50  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ogbemudia, Britney           Churchill                54.8h   1 
  2 Hatoum, Maya                 Churchill                55.3h   2 
  3 Mencher, Julia               Bethesda-Che             56.0h   1 
  4 Ellis, Katherine             Bethesda-Che             56.5h   2 
  5 Kloner, Julie                Bethesda-Che             58.3h   2 
  6 Tanner, Alexandra            Churchill                58.6h   1 
  7 Ogbemudia, Haley             Churchill                58.8h   2 
 -- Fagan, McKenzie              Churchill                   NT   1 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Richardson, Will             Bethesda-Che             42.9h   1 
  2 Akwei, Vikram                Bethesda-Che             45.2h   1 
  3 Akwei, Arjun                 Bethesda-Che             48.7h   2 
  4 Tu, Patrick                  Churchill                49.2h   2 
  5 Plastrik, Alex               Churchill                50.4h   1 
 -- Feldhusen, Declan            Bethesda-Che                NT   2 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lee, Karis                   Churchill                26.5h   1 
  2 Juliano, Olivia              Bethesda-Che             26.6h   1 
  3 Lopus, Emma                  Bethesda-Che             27.1h   1 
  4 Haas, Sarah                  Bethesda-Che             28.5h   2 
  5 Franze, Emma                 Bethesda-Che             28.6h   1 
  6 Ngwu, Mmasinachi             Churchill                28.8h   1 
  7 Schmidt, Nicky               Bethesda-Che             28.9h   1 
  8 Elkjaer, Molly               Bethesda-Che             29.0h   3 
  9 Kelley, Jocelyn              Churchill                29.3h   2 
  9 Bernardo, Ananya             Bethesda-Che             29.3h   2 
 11 Satchell, Skylar             Churchill                29.8h   3 
 11 Claudet, Jennifer            Churchill                29.8h   2 
 13 McGloon, Eve                 Bethesda-Che             30.2h   3 
 14 McCollum, Madeleine          Bethesda-Che             30.5h   4 
 15 Badre, Oriane                Bethesda-Che             30.6h   3 
 16 Emery, Karly                 Churchill                30.7h   2 
 17 Hahn, Victoria               Churchill                30.8h   1 
 18 Carr, Melissa                Bethesda-Che             30.9h   2 
 18 White, Gwenyth               Churchill                30.9h   3 
 18 Baylor, Colby                Churchill                30.9h   2 
 21 Charles, Olivia              Churchill                31.0h   3 
 21 Mputu, Melanie               Bethesda-Che             31.0h   4 
 23 Cornelio, Dasia              Bethesda-Che             31.4h   4 
 24 Margaronis, Artemis          Bethesda-Che             31.6h   4 
 25 Waterman, Alex               Bethesda-Che             31.9h   4 
 -- Thomas, Sade                 Bethesda-Che                NT   3 
 -- Bernardo, Samaya             Bethesda-Che                NT   2 
 -- McAllister, Mariah           Bethesda-Che                NT   3 
 -- Hahn, Sofia                  Churchill                   NT   1 
 -- Rehrig, Sophia               Bethesda-Che                NT   4 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Robinson, Jack               Bethesda-Che             23.6h   1 
  2 Antonescu, Robert            Churchill                24.0h   1 
  3 Gouin, Alex                  Bethesda-Che             24.3h   2 
  3 Chan, William                Churchill                24.3h   1 
  5 Etemad, Soroush              Churchill                24.7h   2 
  6 Kong, Kevin                  Churchill                24.9h   2 
  7 Lee, Christopher             Churchill                25.3h   1 
  8 Walker-Liang, Zachary        Bethesda-Che             25.4h   2 
  9 Hannan, Jose                 Bethesda-Che             25.5h   2 
 10 Mishkin, David               Churchill                25.6h   3 
 11 Yang, David                  Churchill                25.7h   3 
 12 Fang, Bryan                  Churchill                25.8h   2 
 13 Chan, William                Churchill                26.2h   1 
 14 Zhang, Mason                 Churchill                26.9h   3 
 15 Mai, Nabil                   Churchill                27.0h   3 
 -- Broadbell, Winston           Bethesda-Che                NT   1 
 -- Akwei, Vikram                Bethesda-Che                NT   1 
 -- Novak, Sam                   Bethesda-Che                NT   1 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reicin, Julia                Churchill              2:22.90  
  2 Schmidt, Analise             Bethesda-Che           2:25.40  
  3 Asbury, Gwenyth              Churchill              2:26.80  
  4 Jeliazkov, Gabriela          Bethesda-Che           2:27.00  
  5 Haas, Sarah                  Bethesda-Che           2:27.70  
  6 Iyer, Anjali                 Churchill              2:32.20  
  7 Clem, Rebecca                Churchill              2:35.40  
  8 Ellis, Katherine             Bethesda-Che           2:38.20  
  9 Van der does de will, Ro     Bethesda-Che           2:45.00  
 10 Danziger, Kate               Churchill              2:48.00  
 11 Kloner, Julie                Bethesda-Che           2:50.30  
 12 Rehrig, Amelia               Bethesda-Che           2:50.80  
 13 Capizzi, Gabriella           Bethesda-Che           2:51.70  
 14 Macher, Abbie                Bethesda-Che           2:51.80  
 15 Schrader, Emily              Bethesda-Che           2:52.60  
 16 Hu, Cecilia                  Churchill              2:52.90  
 17 Karayianis, Christina        Churchill              2:54.00  
 18 Ronin, Dana                  Churchill              2:54.60  
 19 Baratz, Amanda               Bethesda-Che           2:55.00  
 20 Tsui, Lauren                 Churchill              2:55.50  
 21 Spencer, Abigail             Churchill              2:57.20  
 22 Sneller, Laura               Churchill              2:58.30  
 23 Woodward-Montes, Isabell     Churchill              3:00.40  
 24 Zheng, Abbey                 Churchill              3:02.60  
 25 Bowen, Jessica               Churchill              3:04.10  
 26 Lawrence, Libba              Churchill              3:05.20  
 27 Bhattiprolu, Kavya           Churchill              3:07.00  
 28 Chen, Lucy                   Churchill              3:09.80  
 29 Greiner, Kiley               Churchill              3:12.00  
 30 Hnath, Emily                 Churchill              3:12.40  
 31 Cooper, Julie                Churchill              3:12.70  
 32 Waterman, Alex               Bethesda-Che           3:16.10  
 -- White, Olivia                Churchill                   NT  
 -- Folivi, Christine            Bethesda-Che                NT  
 -- Horn, Tess                   Churchill                   NT  
 -- Toth, Natalie                Bethesda-Che                NT  
 -- Badre, Oriane                Bethesda-Che                NT  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Viqueira, Joe                Bethesda-Che           2:04.40  
  2 Goldsmith, Matthew           Churchill              2:05.70  
  3 Dong, Grant                  Churchill              2:08.50  
  4 Mirzaie, Amin                Churchill              2:09.50  
  5 Rosenblum, Jonah             Bethesda-Che           2:14.30  
  6 La, Jordan                   Churchill              2:16.40  
  7 Walk, Liam                   Bethesda-Che           2:17.60  
  8 Wang, Simon                  Churchill              2:17.80  
  9 Carter, William              Churchill              2:18.20  
 10 Lee, Edward                  Churchill              2:18.60  
 11 Nadeau, Andre                Bethesda-Che           2:18.90  
 12 Ma, Hollis                   Churchill              2:20.30  
 13 Cobau, James                 Bethesda-Che           2:20.80  
 14 Horton, William              Churchill              2:21.60  
 15 Mishra, Varun                Churchill              2:23.40  
 16 Merotto, Luca                Bethesda-Che           2:23.70  
 17 Cantillo, David              Bethesda-Che           2:24.00  
 17 Berlinski, Nicolas           Bethesda-Che           2:24.00  
 19 Kuo, Alexander               Churchill              2:24.40  
 20 Wathieu, Adam                Churchill              2:24.60  
 21 Buron, Henry                 Bethesda-Che           2:24.80  
 22 Murren, Ian                  Churchill              2:25.30  
 23 Sastry, Pavan                Churchill              2:25.40  
 24 Kenfack, Kenneth             Churchill              2:25.70  
 25 Caiazza-Blum, Joey           Bethesda-Che           2:25.80  
 26 Forest, Aaron                Churchill              2:25.90  
 27 Aly, Omar                    Churchill              2:26.40  
 28 Eisler, Benjamin             Churchill              2:26.60  
 29 Alarcon, Innis               Churchill              2:26.70  
 30 Zafar, Bilal                 Churchill              2:26.90  
 31 Sun, Matthew                 Churchill              2:27.10  
 32 Misura, Andrew               Churchill              2:27.90  
 33 Kelley, Conor                Bethesda-Che           2:28.70  
 34 Chun, Philip                 Churchill              2:29.90  
 35 Angel, Sebastian             Churchill              2:31.70  
 36 Ashe, Jeremy                 Churchill              2:32.00  
 37 Strauch, Benjamin            Churchill              2:32.20  
 38 Chen, William                Churchill              2:32.50  
 39 Wood, Del                    Churchill              2:34.50  
 40 Tu, Patrick                  Churchill              2:35.80  
 41 Adkins, Oliver               Churchill              2:36.40  
 42 Verma, Ashish                Churchill              2:39.00  
 43 Gordon, Alex                 Churchill              2:39.50  
 44 Mason, Nicholas              Churchill              2:40.60  
 45 Attorri, Christian           Churchill              2:42.40  
 46 Arfa Russo, Sean             Churchill              2:44.20  
 47 Silver, Ian                  Churchill              2:45.40  
 -- Liakakis, Nikolas            Churchill                   NT  
 -- Garber, Joshua               Bethesda-Che                NT  
 -- Lee, Daniel                  Churchill                   NT  
 -- Wathieu, Jules               Churchill                   NT  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bethesda-Chevy Chase  'A'                             53.1h  
     1) Lopus, Emma                     2) Faccone, Gabriella             
     3) Franze, Emma                    4) Juliano, Olivia                
  2 Winston Churchill  'A'                                55.6h  
     1) Ngwu, Mmasinachi                2) Baylor, Colby                  
     3) Hahn, Victoria                  4) Green, Madison                 
  3 Bethesda-Chevy Chase  'B'                             55.7h  
     1) Keita, Maissa                   2) Thomas, Sade                   
     3) McAllister, Mariah              4) McGloon, Eve                   
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bethesda-Chevy Chase  'A'                             45.9h  
     1) Richardson, Will                2) Broadbell, Winston             
     3) Robinson, Jack                  4) Novak, Sam                     
  2 Winston Churchill  'A'                                47.7h  
     1) Etemad, Soroush                 2) Choi, Philip                   
     3) Fang, Bryan                     4) Antonescu, Robert              
 -- Bethesda-Chevy Chase  'B'                                NT  
     1) Gouin, Alex                     2) Walker-Liang, Zachary          
     3) Abnet-Holden, Soren             4) Walk, Liam                     
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bethesda-Chevy Chase  'A'                           4:20.40  
     1) Schmidt, Nicky                  2) Haas, Sarah                    
     3) Jeliazkov, Gabriela             4) Schmidt, Analise               
  2 Winston Churchill  'A'                              4:31.70  
     1) Hahn, Sofia                     2) Kelley, Jocelyn                
     3) Saisan, Anisa                   4) Shosanya, Stephanie            
  3 Winston Churchill  'B'                              4:58.90  
     1) Ogbemudia, Haley                2) Pagcu, Patricia                
     3) Hatoum, Maya                    4) Claudet, Jennifer              
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bethesda-Chevy Chase  'A'                           3:40.20  
     1) Jones, Sebastian                2) Tesfatsion, Hermon             
     3) Viqueira, Joe                   4) Hannan, Jose                   
  2 Winston Churchill  'A'                              3:50.10  
     1) Chan, William                   2) Kong, Kevin                    
     3) Mishkin, David                  4) Chan, William                  
  3 Bethesda-Chevy Chase  'B'                           4:05.70  
     1) Weissfeld, Ari                  2) McAuliffe, Kevin               
     3) Fry, Josh                       4) Elwood-Dieu, Kai               
  4 Bethesda-Chevy Chase  'C'                           4:06.70  
     1) Buron, Henry                    2) Nadeau, Andre                  
     3) Cantillo, David                 4) Kelley, Conor                  
 
Event 25  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Toth, Victoria               Bethesda-Che          21-00.00  
  2 Margaronis, Artemis          Bethesda-Che          20-03.00  
  3 Cobau, Sarah                 Bethesda-Che          19-06.00  
 
Event 26  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aroyewun, Tosin              Bethesda-Che          35-04.00  
  2 Dennis, Jon-Michael          Churchill             30-09.00  
  3 Cary, Julien                 Bethesda-Che          29-01.00  
  4 Garcia-Hidalgo, Griffin      Bethesda-Che          28-08.00  
  5 Deychman, Nathan             Churchill             27-04.00  
  6 Verma, Ashish                Churchill             26-06.00  
  7 Okhowat, Robert              Churchill             26-04.50  
 -- Elwood-Dieu, Kai             Bethesda-Che                ND  
 
Event 27  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Faccone, Isabella            Bethesda-Che             65-09  
  2 Margaronis, Artemis          Bethesda-Che          64-01.50  
  3 Cobau, Sarah                 Bethesda-Che             58-02  
 -- Macher, Abbie                Bethesda-Che                ND  
 
Event 28  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aroyewun, Tosin              Bethesda-Che            100-00  
  2 Dennis, Jon-Michael          Churchill                89-03  
  3 Deychman, Nathan             Churchill                81-08  
  4 Elwood-Dieu, Kai             Bethesda-Che             79-10  
  5 Dong, Grant                  Churchill                75-10  
  6 Cary, Julien                 Bethesda-Che             70-00  
  7 Garcia-Hidalgo, Griffin      Bethesda-Che             69-02  
  8 Okhowat, Robert              Churchill                63-04  
 -- McGreivy, James              Bethesda-Che                ND  
 
Event 29  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Teixeira, Tatiana            Churchill              4-10.00  
  2 McCollum, Madeleine          Bethesda-Che           4-06.00  
  3 Schmidt, Nicky               Bethesda-Che           4-04.00  
  4 Rehrig, Sophia               Bethesda-Che           4-04.00  
 -- Capizzi, Gabriella           Bethesda-Che                NH  
 
Event 30  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Feldhusen, Declan            Bethesda-Che           5-04.00  
  2 Walker-Liang, Zachary        Bethesda-Che           5-02.00  
 -- Garber, Joshua               Bethesda-Che                NH  
 -- Abnet-Holden, Soren          Bethesda-Che                NH  
 -- Kelley, Conor                Bethesda-Che                NH  
 -- McGreivy, James              Bethesda-Che                NH  
 -- Akwei, Arjun                 Bethesda-Che                NH  
 
Event 31  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bernardo, Ananya             Bethesda-Che           7-00.00  
  2 Cobau, Sarah                 Bethesda-Che           6-00.00  
 
Event 32  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hannan, Jose                 Bethesda-Che           8-00.00  
 -- Nesbitt, Simon               Bethesda-Che                NH  
 
Event 33  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weaver, Ashley               Churchill             15-04.50  
  2 Liu, Selina                  Churchill             14-05.50  
  3 Lee, Lucy                    Churchill             14-04.50  
  4 Mencher, Julia               Bethesda-Che          14-01.00  
  5 McCollum, Madeleine          Bethesda-Che          13-08.25  
  5 Teixeira, Tatiana            Churchill             13-08.25  
  7 Faccone, Isabella            Bethesda-Che          13-07.50  
  8 Mputu, Melanie               Bethesda-Che          12-10.50  
  9 Keita, Maissa                Bethesda-Che          12-09.50  
 10 Cornelio, Dasia              Bethesda-Che          11-09.25  
 11 Charles, Olivia              Churchill             11-05.00  
 -- Bernardo, Samaya             Bethesda-Che                ND  
 -- McAllister, Mariah           Bethesda-Che                ND  
 -- Toth, Natalie                Bethesda-Che                ND  
 
Event 34  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tan-Fahed, Brendan           Churchill             18-02.50  
  2 Buron, Henry                 Bethesda-Che          15-00.00  
 -- Abnet-Holden, Soren          Bethesda-Che                ND  
 -- Garber, Joshua               Bethesda-Che                ND  
 
Event 35  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weaver, Ashley               Churchill             30-07.00  
  2 Lee, Lucy                    Churchill             30-06.00  
  3 Mencher, Julia               Bethesda-Che          30-05.00  
  4 Liu, Selina                  Churchill             29-01.00  
  5 Faccone, Isabella            Bethesda-Che          27-00.50  
  6 Charles, Olivia              Churchill             26-08.50  
 -- Cobau, Sarah                 Bethesda-Che                ND  
 
Event 36  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tan-Fahed, Brendan           Churchill             38-10.00  
 -- Feldhusen, Declan            Bethesda-Che                ND  
 -- McGreivy, James              Bethesda-Che                ND  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Bethesda-Chevy Chase        86        2) Winston Churchill          59   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Bethesda-Chevy Chase        86.50     2) Winston Churchill          48.50




Return to Top

Email | About