MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




PVAC Meet
Hosted By: Magruder
Derwood, Maryland
2017-03-20

results from mdtimingllc.com
M & D Timing - Contractor License                              3/21/2017 - 10:38 PM
                           PVAC League Meet 1 - 3/20/2017                           
                          Col. Zodak Magruder High School                           
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash Middle School
=================================================================================== 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points 
=================================================================================== 
Finals                                                                              
  1   100 Cephas, Triniti      7 Grace Brethr                      14.52   7        
  2   181 Luco, Constanza      7 Oakcrest                          14.91   3        
  3    84 Ofotan, Jade         6 Field                             15.26   5        
  4   172 Cipollone, Nina      7 Oakcrest                          15.28   1        
  5   119 Rivers, Rachel       7 Grace Brethr                      15.39   5        
  6   110 Holland, Jakaylah    8 Grace Brethr                      15.52   5        
  7   189 Allen, Abbey           Charles E Sm                      15.54   6        
  8    64 Ravitz, Ariana       7 Charles E Sm                      15.59   1        
  9    65 Rogal, Sally         8 Charles E Sm                      15.78   7        
 10     4 Cohen, Talia         7 Berman Hebre                      15.82   6        
 11   175 Garcia, Paulina      8 Oakcrest                          15.83   3        
 12    54 Kraner, Talia        8 Charles E Sm                      15.90   4        
 13     9 Elikan, Eden         8 Berman Hebre                      16.06   1        
 14    66 Shrock, Sophie       8 Charles E Sm                      16.07   5        
 15    78 Dudley, Mia          7 Field                             16.08   1        
 16     1 August, Ava          8 Berman Hebre                      16.15   2        
 17   106 Freeman, Elissa      8 Grace Brethr                      16.20   2        
 18   145 Kincer, Suzette      6 McLean                            16.23   6        
 19    58 Miller, Sophia       8 Charles E Sm                      16.39   7  16.388
 20   164 Williams, Whitney    6 McLean                            16.39   4  16.389
 21   142 Jedrlinic, Victori   5 McLean                            16.43   6  16.422
 22    19 Kagan, Shayna        8 Berman Hebre                      16.43   3  16.425
 23    12 Fishman, Yael        7 Berman Hebre                      16.66   3        
 24   140 Haskell, Hannah      6 McLean                            16.70   5        
 25    26 Mazel, Sophia        8 Berman Hebre                      16.76   2        
 26    92 Truman, Sophia       6 Field                             16.86   6  16.851
 27    56 Magill, Senesh       7 Charles E Sm                      16.86   5  16.853
 28    82 Lefebure, Sophie     7 Field                             16.99   2        
 29   173 Cipollone, Sofia     6 Oakcrest                          17.00   4        
 30    31 Tirat-Gefen, Esthe   7 Berman Hebre                      17.04   4        
 31    41 Coombe, Lielle       6 Charles E Sm                      17.08   7        
 32     3 Boltax, Alexa        8 Berman Hebre                      17.11   4  17.105
 33    50 Gallo, Jessica       7 Charles E Sm                      17.11   7  17.108
 34   187 Zischkau, Suzy       7 Oakcrest                          17.35   6        
 35   176 Haith, Abby          8 Oakcrest                          17.55   3        
 36    34 Abrams, Daniella     6 Charles E Sm                      17.63   4        
 37    53 Klein, Yuval         6 Charles E Sm                      17.69   2        
 38   157 Rumsfeld, Kira       5 McLean                            17.84   2        
 39    74 Buc, Samantha        7 Field                             17.93   1        
 40    44 Ducker, Zara         6 Charles E Sm                      18.16   3        
 41   149 Martin-Cubbage, Ma   5 McLean                            18.20   1        
 42    81 Howe-Goldstein, Ni   8 Field                             18.38   7        
 43    42 Davis, Hannah        7 Charles E Sm                      19.07   6        
 44    79 DuMoulin, Sabine     7 Field                             19.12   5        
 45    93 Van der does de wi   6 Field                             19.23   2        
 46    90 Todd, Leila          7 Field                             19.33   7        
 47    72 Aklilu, Feven        7 Field                             19.46   6        
 48    71 Agharabi, Ava        7 Field                             19.65   7        
 49    75 Carman-Devers, Isa   7 Field                             20.07   4        
 50    83 McIntosh, Mia        7 Field                             21.34   4        
 --   126 Bachle, Carolina     5 McLean                              DNS   3        
 --    77 Dorf, Risa           6 Field                               DNS   5        
 --   153 Noboa, Karis         6 McLean                              DNS   3        

Event 29  Girls 400 Meter Dash Middle School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1   169 Burke, Zoe           6 Oakcrest                        1:11.92   1       
  2   125 Woodard, Autumn      6 Grace Brethr                    1:17.59   2       
  3   101 Chambers, Trinity    6 Grace Brethr                    1:19.02   1       
  4   174 Diederich, Lizzie    8 Oakcrest                        1:19.20   2       
  5    54 Kraner, Talia        8 Charles E Sm                    1:20.26   4       
  6   181 Luco, Constanza      7 Oakcrest                        1:20.61   1       
  7   145 Kincer, Suzette      6 McLean                          1:20.82   1       
  8   189 Allen, Abbey           Charles E Sm                    1:20.84   2       
  9    98 Blake, Timeria       6 Grace Brethr                    1:21.77   4       
 10    26 Mazel, Sophia        8 Berman Hebre                    1:23.11   2       
 11    50 Gallo, Jessica       7 Charles E Sm                    1:23.79   3       
 12    22 Lesnoy, Charne       7 Berman Hebre                    1:24.65   1       
 13   140 Haskell, Hannah      6 McLean                          1:25.18   3       
 14   131 Diemond, Gabriella   8 McLean                          1:25.37   2       
 15    56 Magill, Senesh       7 Charles E Sm                    1:25.85   1       
 16   104 Culver, Autumn       7 Grace Brethr                    1:26.44   2       
 17   115 Mack, Amber          7 Grace Brethr                    1:27.81   1       
 18    66 Shrock, Sophie       8 Charles E Sm                    1:28.36   3       
 19     3 Boltax, Alexa        8 Berman Hebre                    1:28.38   3       
 20    82 Lefebure, Sophie     7 Field                           1:29.34   4       
 21    41 Coombe, Lielle       6 Charles E Sm                    1:30.31   4       
 22   132 Durell, Eliana       7 McLean                          1:31.28   2       
 23   148 Mann, Alexandra      8 McLean                          1:31.55   3       
 24    44 Ducker, Zara         6 Charles E Sm                    1:33.82   3       
 25    19 Kagan, Shayna        8 Berman Hebre                    1:33.84   3       
 26   157 Rumsfeld, Kira       5 McLean                          1:34.30   4       
 27   142 Jedrlinic, Victori   5 McLean                          1:35.67   4       
 28     6 Diamond, Amalia      6 Berman Hebre                    1:36.56   4       
 29    42 Davis, Hannah        7 Charles E Sm                    1:38.59   3       
 30    69 Weisel, Alex         6 Charles E Sm                    1:39.60   2       
 31    85 Polo, Natalia        6 Field                           1:41.11   1       
 32   126 Bachle, Carolina     5 McLean                          1:46.36   4       
 33    83 McIntosh, Mia        7 Field                           1:53.60   4       
 34    72 Aklilu, Feven        7 Field                           1:55.91   1       
 35   163 Werner, Lindsay      8 McLean                          1:59.93   1       
 --   164 Williams, Whitney    6 McLean                              DNS   4       
 --    80 Elwood, Frances      6 Field                               DNS   3       
 --    84 Ofotan, Jade         6 Field                               DNS   1       
 --    63 Rattner, Iara        7 Charles E Sm                        DNS   2       
 --    78 Dudley, Mia          7 Field                               DNS   2       
 --    89 Singdahlsen, Erin    6 Field                               DNS   2       
 --    99 Brown, Erin          7 Grace Brethr                        DNS   4       
 --    86 Rozanski, Miriam     7 Field                               DNS   3       
 --    87 Sallick, Annie       6 Field                               DNS   1       

Event 21  Girls 1600 Meter Run Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1    62 Peppe, Julia         7 Charles E Sm                    6:27.69        
  2   169 Burke, Zoe           6 Oakcrest                        6:35.50        
  3   184 Schroder, Ashley     7 Oakcrest                        6:35.74        
  4     6 Diamond, Amalia      6 Berman Hebre                    6:45.35        
  5   186 White, Adele         7 Oakcrest                        6:53.83        
  6    34 Abrams, Daniella     6 Charles E Sm                    7:12.11        
  7    38 Bard, Eva            7 Charles E Sm                    7:13.48        
  8   183 Naegele, Caroline    7 Oakcrest                        7:23.97        
  9   190 Safra, Rebecca         Charles E Sm                    7:35.77        
 10    39 Beinart, Mira        7 Charles E Sm                    7:39.23        
 11    69 Weisel, Alex         6 Charles E Sm                    7:51.21        
 12    14 Foont, Gitel         6 Berman Hebre                    8:39.22        
 --   116 McCoy, Kennedi       7 Grace Brethr                        DNS        
 --    27 Price, Eyden         7 Berman Hebre                        DNS        
 --   124 Williams, Pamela     7 Grace Brethr                        DNS        

Event 25  Girls 4x100 Meter Relay Middle School
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Grace Brethren Academy  'A'                                  1:00.95        
  2 Charles E Smith Jewish Day  'A'                              1:02.38        
  3 Field  'A'                                                   1:05.13        
  4 Oakcrest  'A'                                                1:05.59        
  5 Berman Hebrew Academy  'A'                                   1:06.00        
  6 Oakcrest  'B'                                                1:09.92        

Event 11  Girls Triple Jump Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
 --    94 Widra, Julie         6 Field                              FOUL        
      FOUL  FOUL                                                                

Event 9  Girls Long Jump Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1   181 Luco, Constanza      7 Oakcrest                       12-10.50        
      12-10.50  FOUL                                                            
  2    58 Miller, Sophia       8 Charles E Sm                   10-09.25        
      10-06.50  10-09.25                                                        
  3   175 Garcia, Paulina      8 Oakcrest                       10-04.75        
      9-09  10-04.75                                                            
  4     7 Einhorn, Maya        8 Berman Hebre                    9-01.50        
      8-08.25  9-01.50                                                          
 --   172 Cipollone, Nina      7 Oakcrest                           FOUL        
      FOUL  FOUL                                                                
 --   176 Haith, Abby          8 Oakcrest                           FOUL        
      FOUL  FOUL                                                                
 --    98 Blake, Timeria       6 Grace Brethr                       FOUL        
      FOUL  FOUL                                                                
 --   115 Mack, Amber          7 Grace Brethr                       FOUL        
      FOUL  FOUL                                                                
 --   110 Holland, Jakaylah    8 Grace Brethr                        DNS        

Event 13  Girls Discus Throw Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1   177 Jauregui, Sofia      8 Oakcrest                          44-06        
      40-03  44-06                                                              
  2   178 Kiara, Ruva          8 Oakcrest                          44-03        
      38-06  44-03                                                              
  3    81 Howe-Goldstein, Ni   8 Field                             40-00        
      32-01  40-00                                                              
  4   166 Anderson, Annalies   8 Oakcrest                          36-02        
      32-02  36-02                                                              
  5    90 Todd, Leila          7 Field                             34-09        
      30-06  34-09                                                              
  6   111 Jackson, Amaria      7 Grace Brethr                   18-01.75        
  7   102 Cobb, Eliza          7 Grace Brethr                      14-05        
 --    29 Schoen, Rachel       8 Berman Hebre                       FOUL        
      FOUL  FOUL                                                                

Event 15  Girls Shot Put Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1   177 Jauregui, Sofia      8 Oakcrest                       20-09.00        
      19-11  20-09                                                              
  2   178 Kiara, Ruva          8 Oakcrest                       18-06.75        
      17-08.75  18-06.75                                                        
  3   102 Cobb, Eliza          7 Grace Brethr                   18-02.00        
      16-01  18-02                                                              
  4   166 Anderson, Annalies   8 Oakcrest                       18-01.75        
      18-01.75  15-04                                                           
  5    71 Agharabi, Ava        7 Field                          18-01.00        
      16-00.50  18-01                                                           
  6    29 Schoen, Rachel       8 Berman Hebre                   16-02.50        
      16-02.50  13-00.50                                                        
  7   167 Arguello, Mariana    6 Oakcrest                       14-05.00        
      12-04.50  14-05                                                           
  8   111 Jackson, Amaria      7 Grace Brethr                   10-04.00        
      10-02.50  10-04                                                           

Event 19  Girls 100 Meter Dash Upper School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1       Ofotan, Jewel        9 Field                             13.15   4       
  2       Goodman, Kaitlin    11 Charles E Sm                      13.74   1       
  3       Bolden, Maddie      10 McLean                            14.08   7       
  4       Polis, Clare        12 Oakcrest                          14.10   3       
  5       McGiffin, Grace     11 Oakcrest                          14.25   2       
  6       Byrne, Hannah        9 Oakcrest                          14.61   6       
  7       Pardo, Laura        10 Field                             14.85   5       
  8       Ades-Lawlor, Izzy   11 Field                  15.00      14.89   7       
  9       Evans, Delana        9 Grace Brethr                      14.93   5       
 10       Cipollone, Julia    10 Oakcrest                          15.00   3       
 11       Mislock, Maddie      9 Oakcrest                          15.03   5       
 12       Almonte, Steysi        Model Second                      15.23   5       
 13       Conner, Aysia       10 Grace Brethr                      15.30   7       
 14       King, Liz            9 Field                             15.32   6       
 15       Royal, D'Aira       12 Grace Brethr                      15.35   2       
 16       Biega, Alyssa          Model Second                      15.42   3       
 17       Smith, Dominique    12 Grace Brethr                      15.50   4       
 18       Blackman, Camille    9 Field                             15.82   5       
 19       Brown, Elsie        11 Field                             15.89   2       
 20       Golden, Noa         12 Field                             15.93   6       
 21       Castillo, Zoila        Model Second                      15.99   3       
 22       Pipkin, Elena       11 Field                             16.23   2       
 23       Stern, Sophie       12 McLean                            16.37   4       
 24       Zaripov, Nada          Model Second                      16.55   1       
 25       Kanovsky, Meira      9 Berman Hebre                      16.57   7       
 26       Baird, Maria        11 Oakcrest                          16.89   2       
 27       Dorsey, Aaliyah      9 Field                             17.02   5       
 28       Yardas, Sophie      11 Field                             17.04   6       
 29       Bethel, Chloe        9 Grace Brethr                      17.28   4       
 30       Ford, Yolanda          Model Second                      17.90   2       
 31       Rabinovitz, Aliza   10 Charles E Sm                      17.95   6       
 32       Dauchess, Caroline  10 Oakcrest                          19.29   6       
 33       Somekhian, Rana     11 Charles E Sm                      20.86   6       
 --       Debose, Ella         9 Washington I                        DNS   7       
 --       Hawkins, Nneoma     11 Edmund Burke                        DNS   5       
 --       Black, Naiyana      10 Edmund Burke                        DNS   4       
 --       Johnson, Paige      11 Edmund Burke                        DNS   3       
 --       Igbozuruice, Naidi   9 Washington I                        DNS   1       
 --       Leffler, Schuyler   11 Field                               DNS   4       
 --       Smith, Lauryn       12 Field                               DNS   4       
 --       Shore, Sophia        9 Edmund Burke                        DNS   5       
 --       Mengistu-Gunn, Bla  11 Field                               DNS   7       
 --       McIlwain, Michaye   12 Field                               DNS   3       
 --       Brown, Madison      12 Field                               DNS   4       
 --       Daves, Vanessa       9 Edmund Burke                        DNS   7       
 --       Baskett, Jessica    11 McLean                              DNS   7       
 --       Sandoval, Kathleen  10 Edmund Burke                        DNS   6       
 --       Culver, Aaliyah     10 Grace Brethr                        DNS   2       
 --       Rennie, Grace        9 Edmund Burke                        DNS   3       
 --       DeCuir, Arianne      9 Edmund Burke                        DNS   3       

Event 31  Girls 400 Meter Dash Upper School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1       Goodman, Kaitlin    11 Charles E Sm                    1:05.55   1       
  2       James, Lily         10 Oakcrest                        1:05.62   3       
  3       Alvarez, Teresa     10 Oakcrest                        1:08.35   3       
  4       Byrne, Hannah        9 Oakcrest                        1:11.04   3       
  5       Fowler, Lilly        8 McLean                          1:15.20   3       
  6       Ades-Lawlor, Izzy   11 Field                1:08.00    1:15.58   3       
  7       Bolden, Maddie      10 McLean                          1:15.67   1       
  8       Leffler, Schuyler   11 Field                           1:17.64   1       
  9       Stern, Sophie       12 McLean                          1:17.73   1       
 10       Pardo, Laura        10 Field                           1:18.81   3       
 11       Convert, Hope        9 Grace Brethr                    1:21.28   3       
 12       King, Liz            9 Field                           1:21.69   3       
 13       Kanovsky, Meira      9 Berman Hebre                    1:22.13   1       
 14       Somekhian, Rana     11 Charles E Sm                    1:24.34   3       
 15       Mayberg, Yacova      9 Berman Hebre                    1:25.30   1       
 16       Guzman-Nunez, Kend     Model Second                    1:28.57   3       
 17       Serenyi, Sarah      10 McLean                          1:30.61   1       
 18       Aitken, Hannah         Model Second                    1:30.66   3       
 19       Janus, Meirav        9 Berman Hebre                    1:36.20   1       
 --       Mehan, Brianna         Model Second                        DNS   2       
 --       Ford, Yolanda          Model Second                        DNS   2       
 --       Luco, Amelia         9 Oakcrest                            DNS   1       
 --       Almonte, Steysi        Model Second                        DNS   2       
 --       Hawkins, Nneoma     11 Edmund Burke                        DNS   2       
 --       Mostrous, Kornelia   9 Edmund Burke                        DNS   1       
 --       Rennie, Grace        9 Edmund Burke                        DNS   3       
 --       Golden, Noa         12 Field                               DNS   1       
 --       Shore, Sophia        9 Edmund Burke                        DNS   2       
 --       Albores, Isabel     10 Edmund Burke                        DNS   2       
 --       Black, Naiyana      10 Edmund Burke                        DNS   2       
 --       Sanders, Emily      11 Edmund Burke                        DNS   1       
 --       Bethel, Chloe        9 Grace Brethr                        DNS   3       
 --       Conner, Aysia       10 Grace Brethr                        DNS   2       
 --       Baskett, Jessica    11 McLean                              DNS   2       
 --       Pipkin, Elena       11 Field                               DNS   1       
 --       Ofotan, Jewel        9 Field                               DNS   2       
 --       Johnson, Paige      11 Edmund Burke                        DNS   2       

Event 23  Girls 1600 Meter Run Upper School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1       Fowler, Lilly        8 McLean                          6:14.90        
  2       Prince, Holly        9 Field                6:00.00    6:16.81        
  3       Bard, Addie         10 Charles E Sm                    6:28.03        
  4       Kilmer, Michelle    11 Oakcrest                        6:35.79        
  5       Myers, Emma          9 Oakcrest                        6:37.93        
  6       Cooney, Elsa         9 Washington I                    6:39.27        
  7       Cohen, Emily        11 Charles E Sm                    6:39.32        
  8       May, Izzy            9 Charles E Sm                    6:41.87        
  9       Connolly, Maddy      9 Washington I                    6:45.54        
 10       Mayberg, Yacova      9 Berman Hebre                    6:53.50        
 11       Edery, Sarah         9 Charles E Sm                    6:53.65        
 12       Whelan, Anne        12 Oakcrest                        7:00.89        
 13       Goyette, Angela     10 Oakcrest                        7:06.16        
 14       Smith, Bridget      10 Oakcrest                        7:09.92        
 15       Harmon, Jessica        Model Second                    7:17.16        
 16       Eisen, Tamar        10 Charles E Sm                    7:18.19        
 17       Alter, Naomi        10 Charles E Sm                    7:32.25        
 18       Davis, Sarah        11 Charles E Sm                    7:41.59        
 19       Flores, Naomi       11 Charles E Sm                    7:42.65        
 20       Serenyi, Sarah      10 McLean                          7:51.82        

Event 27  Girls 4x100 Meter Relay Upper School
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1 Oakcrest  'A'                                                  57.46   2       
  2 Grace Brethren Christian  'A'                                  59.62   2       
  3 Model Secondary School for t  'A'                              59.97   1       
  4 Field  'B'                                        1:00.00    1:00.04   2       
  5 Oakcrest  'B'                                                1:03.43   1       
  6 Field  'A'                                        1:00.00    1:04.33   2       
  7 Field  'C'                                        1:05.00    1:10.71   2       
 -- Berman Hebrew Academy  'A'                                       DNS   1       
 -- McLean  'A'                                                      DNS   2       

Event 1  Girls Long Jump Upper School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1       Alvarez, Teresa     10 Oakcrest                       13-11.50        
      13-05.50  13-11.50                                                        
  2       Smith, Cecilia      12 Oakcrest                       10-09.75        
      10-09.75  10-09.25                                                        
  3       Kanovsky, Meira      9 Berman Hebre                    9-09.50        
      9-09.50  PASS                                                             
  4       Bonner, Zamora      11 Grace Brethr                    9-04.00        
      9-04  9-02                                                                
 --       Baird, Maria        11 Oakcrest                           FOUL        
      FOUL  FOUL                                                                
 --       Luco, Amelia         9 Oakcrest                            DNS        
 --       Pope, Shaya         11 Grace Brethr                        DNS        
 --       Goodman, Kaitlin    11 Charles E Sm                        DNS        
 --       Smith, Danielle      9 Grace Brethr                        DNS        
 --       Evans, Delana        9 Grace Brethr                        DNS        

Event 7  Girls Shot Put Upper School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1       Bernett, Darrien    12 Grace Brethr                   27-02.25        
      FOUL  27-02.25                                                            
  2       McGiffin, Grace     11 Oakcrest                       24-08.00        
      21-10.50  24-08                                                           
  3       McCray, Sohnae         Model Second                   22-04.00        
      22-04  19-07                                                              
  4       Johnson, Kiara      12 Model Second                   21-11.75        
      21-11.75  16-08.25                                                        
  5       Lemon, Hannah       11 Grace Brethr                   21-01.75        
      21-01.25  21-01.75                                                        
  6       Pope, Shaya         11 Grace Brethr                   20-08.50        
      20-00.50  20-08.50                                                        
  7       Bonner, Zamora      11 Grace Brethr                   19-04.00        
      15-06.75  19-04                                                           
  8       DiMaria, Sophia     11 Oakcrest                       17-09.50        
      17-09.50  16-04.75                                                        
  9       Molteni, Helen      10 Oakcrest                       17-07.00        
      16-11.75  17-07                                                           
 10       Davis, Sarah        11 Charles E Sm                   17-00.75        
      16-10  17-00.75                                                           
 11       Kifle, Falan         9 Oakcrest                       16-02.00        
      16-02  14-06                                                              
 11       Dzidzienyo, Joelle  12 Field                          16-02.00        
      16-02  14-10.50                                                           
 13       King, Liz            9 Field                          15-11.75        
      15-11.75  14-00                                                           
 14       Haefner, Cora       10 Oakcrest                       15-06.50        
      13-09.25  15-06.50                                                        
 15       Gopal, Ankita          Model Second                   14-04.50        
      14-03.75  14-04.50                                                        
 16       NeeWray, Chrisnice     Model Second                   14-00.75        
      14-00.75  12-02                                                           
 17       Allam, Arthi         9 Oakcrest                       13-03.75        
      13-03.75  11-09                                                           
 18       Vauss, Ashley       11 Grace Brethr                   13-01.00        
      13-01  11-04.50                                                           
 19       Mizrahi, Sophia     12 Field                          13-00.50        
      12-04.50  13-00.50                                                        
 --       Rosenbaum, Naomi     9 Berman Hebre                        DNS        
 --       Williams, Nijah     11 Field                               DNS        

Event 5  Girls Discus Throw Upper School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1       Bernett, Darrien    12 Grace Brethr                      56-11        
      51-04  56-11                                                              
  2       McCray, Sohnae         Model Second                      52-06        
      43-05  52-06                                                              
  3       Molteni, Helen      10 Oakcrest                          49-11        
      49-11  46-07                                                              
  4       Johnson, Kiara      12 Model Second                      48-06        
      48-06  FOUL                                                               
  5       Davis, Sarah        11 Charles E Sm                      41-02        
      41-02  36-09                                                              
  6       Lemon, Hannah       11 Grace Brethr                      40-06        
      40-06  FOUL                                                               
  7       Dzidzienyo, Joelle  12 Field                             35-09        
      35-09  35-08                                                              
  8       King, Liz            9 Field                             35-07        
      35-07  35-02                                                              
  9       Kifle, Falan         9 Oakcrest                          35-00        
      33-01  35-00                                                              
 10       Vauss, Ashley       11 Grace Brethr                      25-09        
      25-09  21-10                                                              
 11       Gopal, Ankita          Model Second                      16-05        
      16-00  16-05                                                              
 12       NeeWray, Chrisnice     Model Second                       7-05        
      7-05  FOUL                                                                
 --       Mizrahi, Sophia     12 Field                               DNS        
 --       Rosenbaum, Naomi     9 Berman Hebre                        DNS        
 --       Williams, Nijah     11 Field                               DNS        

Event 3  Girls Triple Jump Upper School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1       Smith, Cecilia      12 Oakcrest                       24-07.50        
      24-01.50  24-07.50                                                        
  2       Alter, Naomi        10 Charles E Sm                   20-04.25        
      20-04.25  FOUL                                                            
 --       Luco, Amelia         9 Oakcrest                            DNS        

Event 18  Boys 100 Meter Dash Middle School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1   118 Preston, Dwayne      8 Grace Brethr                      13.05   2       
  2   121 Thomas, Darius       8 Grace Brethr                      13.24   1       
  3    15 Freeman, Jake        8 Berman Hebre                      13.29   5       
  4   117 Pope, Brylon         8 Grace Brethr                      13.59   4       
  5   109 Hill, Caleb          7 Grace Brethr                      14.10   2       
  6   114 LaFrance, Jaden      8 Grace Brethr                      14.16   2       
  7    60 Molkner, Gabe        7 Charles E Sm                      14.50   4       
  8   156 Redfield, Connor     6 McLean                            14.51   2       
  9    45 Edelstein, Asaf      8 Charles E Sm                      14.57   1       
 10    25 Margulies, Shai      8 Berman Hebre                      14.68   3       
 11   143 Joseph, William      6 McLean                            14.80   3       
 12   139 Greenberg, Sam       6 McLean                            14.94   5       
 13   128 Brown, Garrett       7 McLean                            15.03   4       
 14    13 Fogel, Eiyal         8 Berman Hebre                      15.34   2       
 15   120 Simonson, Lee        8 Grace Brethr                      15.55   5       
 16   137 Geehreng, Charlie    7 McLean                            15.66   4       
 17    73 Anderson, Keaton     7 Field                             15.82   5       
 18    59 Minsk, Oren          8 Charles E Sm                      15.93   1       
 19     2 Berman, Eitan        8 Berman Hebre                      15.97   5       
 20    28 Reich, Yair          7 Berman Hebre                      16.14   4       
 21   129 Campion, William     6 McLean                            16.31   5       
 22   152 Morales, Zachary     5 McLean                            16.62   3       
 23   158 Russell, David       6 McLean                            18.13   4       
 24    43 Diaz, Adam           8 Charles E Sm                      18.18   3       
 25   141 Hostetler, Chance    5 McLean                            18.56   3       
 26    91 Tomares, Ziggy       7 Field                             22.12   2       
 27   159 Simmons, Michael     8 McLean                            25.95   4       
 --     8 Elgamil, Nick        8 Berman Hebre                        DNS   3       
 --    40 Brophy, Sam          8 Charles E Sm                        DNS   2       
 --   134 Eliason, James       5 McLean                              DNS   5       
 --    33 Ziffer, Doron        8 Berman Hebre                        DNS   3       

Event 30  Boys 400 Meter Dash Middle School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1    15 Freeman, Jake        8 Berman Hebre                    1:03.72   1       
  2   130 Carroll, Jack        8 McLean                          1:05.85   2       
  3    24 Margulies, Benny     8 Berman Hebre                    1:05.98   3       
  4    67 Suskin, Maiyan       7 Charles E Sm                    1:06.32   3       
  5    45 Edelstein, Asaf      8 Charles E Sm                    1:10.56   3       
  6   128 Brown, Garrett       7 McLean                          1:14.78   1       
  7    59 Minsk, Oren          8 Charles E Sm                    1:15.14   1       
  8   147 Krause, Colin        7 McLean                          1:15.29   1       
  9   156 Redfield, Connor     6 McLean                          1:15.66   2       
 10    20 Leibowitz, Niv       8 Berman Hebre                    1:17.14   2       
 11   143 Joseph, William      6 McLean                          1:17.96   1       
 12   137 Geehreng, Charlie    7 McLean                          1:18.49   3       
 13   146 Klein, Benjamin      8 McLean                          1:18.79   2       
 14    13 Fogel, Eiyal         8 Berman Hebre                    1:18.86   1       
 15   129 Campion, William     6 McLean                          1:19.42   2       
 16    73 Anderson, Keaton     7 Field                           1:19.62   2       
 17   139 Greenberg, Sam       6 McLean                          1:21.32   2       
 18   112 Jackson, Caleb       7 Grace Brethr                    1:30.81   1       
 19   152 Morales, Zachary     5 McLean                          1:32.52   3       
 20    43 Diaz, Adam           8 Charles E Sm                    1:35.89   2       
 21   158 Russell, David       6 McLean                          1:46.53   3       
 22   107 Hackney, Isaiah      7 Grace Brethr                    1:51.34   3       
 23    60 Molkner, Gabe        7 Charles E Sm                    1:54.18   3       
 24    61 Nash, Spencer        7 Charles E Sm                    2:00.04   1       
 25   159 Simmons, Michael     8 McLean                          2:05.60   1       
 --   162 Viehweg, Issac       8 McLean                              DNS   1       
 --    21 Lerman, Noach        8 Berman Hebre                        DNS   2       
 --   123 Washington, Evan     8 Grace Brethr                        DNS   1       
 --    91 Tomares, Ziggy       7 Field                               DNS   2       
 --   122 Ward, Tyrell         8 Grace Brethr                        DNS   3       
 --   150 McGonagle, Gavin     8 McLean                              DNS   2       
 --    57 Marks, Ryan          7 Charles E Sm                        DNS   1       

Event 22  Boys 1600 Meter Run Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1    37 Bachrach, Josh       8 Charles E Sm                    5:53.32        
  2   162 Viehweg, Issac       8 McLean                          5:56.19        
  3    52 Gershengorn, Natha   7 Charles E Sm                    6:23.62        
  4    48 Fingerhut, Charlie   6 Charles E Sm                    6:23.77        
  5    17 Herzfeld, Elai       8 Berman Hebre                    6:27.81        
  6    33 Ziffer, Doron        8 Berman Hebre                    6:32.08        
  7    23 Levitt, Saadya       8 Berman Hebre                    6:32.21        
  8    10 Epstein, Erez        6 Berman Hebre                    6:34.01        
  9     5 Coplin, Benjamin     8 Berman Hebre                    6:35.31        
 10   146 Klein, Benjamin      8 McLean                          6:39.90        
 11    70 Weiss, Jamin         6 Charles E Sm                    6:53.89        
 12   154 Perry, Quinn         5 McLean                          6:54.91        
 13   144 Kaufman, Benjamin    5 McLean                          6:56.71        
 14   150 McGonagle, Gavin     8 McLean                          6:58.26        
 15   127 Brill, Jake          6 McLean                          6:59.73        
 16   147 Krause, Colin        7 McLean                          7:17.07        
 17    97 Bethel, Quinn        8 Grace Brethr                    7:26.74        
 18   165 Willis, Ian          6 McLean                          7:35.74        
 19    51 Garber, Josh         6 Charles E Sm                    7:41.90        
 20    76 Carr, Nate           6 Field                           8:03.75        
 21   138 Glaser, Brendan      6 McLean                          8:11.46        
 22   151 Monmaney, Carter     5 McLean                          8:18.74        
 23   136 Fowler, Ryan         6 McLean                          8:39.13        

Event 26  Boys 4x100 Meter Relay Middle School
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Grace Brethren Academy  'A'                                    54.78        
  2 Charles E Smith Jewish Day  'A'                                58.01        
 -- Berman Hebrew Academy  'B'                                       DNS        
 -- Berman Hebrew Academy  'A'                                       DNS        

Event 10  Boys Long Jump Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1   130 Carroll, Jack        8 McLean                         12-08.25        
      11-08.50  12-08.25                                                        
  2    23 Levitt, Saadya       8 Berman Hebre                   12-07.00        
      12-07  11-06.25                                                           
  2     5 Coplin, Benjamin     8 Berman Hebre                   12-07.00        
      FOUL  12-07                                                               
  4     2 Berman, Eitan        8 Berman Hebre                   12-02.00        
      12-02  11-08.25                                                           
  5    35 Alter, Adam          8 Charles E Sm                   11-06.50        
      FOUL  11-06.50                                                            
  6   121 Thomas, Darius       8 Grace Brethr                   11-06.00        
      10-04.25  11-06                                                           
  7    10 Epstein, Erez        6 Berman Hebre                   11-03.00        
      11-03  10-05.50                                                           
  8    16 Goldman, Zach        8 Berman Hebre                   11-01.25        
      11-01.25  10-10.50                                                        
  9    15 Freeman, Jake        8 Berman Hebre                   11-00.00        
      11-00  PASS                                                               
 10    20 Leibowitz, Niv       8 Berman Hebre                   10-09.25        
      10-03.75  10-09.25                                                        
 11    25 Margulies, Shai      8 Berman Hebre                   10-08.75        
      8-06.25  10-08.75                                                         
 12   103 Crutchfield, Mauri   8 Grace Brethr                   10-08.25        
      FOUL  10-08.25                                                            
 13    11 Falk, Izzy           8 Berman Hebre                   10-05.75        
      10-01.75  10-05.75                                                        
 --    55 Liebstein, Yoni      7 Charles E Sm                        DNS        
 --   123 Washington, Evan     8 Grace Brethr                        DNS        

Event 12  Boys Triple Jump Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1     5 Coplin, Benjamin     8 Berman Hebre                   28-04.00        
      27-03.25  28-04                                                           
  2    16 Goldman, Zach        8 Berman Hebre                   24-03.25        
      24-03.25  23-09.50                                                        

Event 16  Boys Shot Put Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1    95 Beall, Ryan          8 Grace Brethr                   45-00.00        
      45-00  40-00                                                              
  2   113 Johnson, Avery       8 Grace Brethr                   28-10.25        
      28-10.25  25-02.50                                                        
  3    24 Margulies, Benny     8 Berman Hebre                   23-07.00        
      23-04.50  23-07                                                           
  4    20 Leibowitz, Niv       8 Berman Hebre                   20-10.00        
      20-01  20-10                                                              
  5   108 Harris, Julion       7 Grace Brethr                   18-08.50        
      18-08.50  14-06.50                                                        
  6    36 Arking, Zack         7 Charles E Sm                   16-03.50        
      15-11.75  16-03.50                                                        
  7    61 Nash, Spencer        7 Charles E Sm                   15-09.50        
      15-01  15-09.50                                                           
 --   155 Rapaport, Jared      8 McLean                              DNS        
 --   120 Simonson, Lee        8 Grace Brethr                        DNS        
 --   160 Sommers, Benjamin    8 McLean                              DNS        
 --   109 Hill, Caleb          7 Grace Brethr                        DNS        
 --   105 Cunningham, Malcol   7 Grace Brethr                        DNS        
 --   133 Effley, Thomas       8 McLean                              DNS        

Event 14  Boys Discus Throw Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1    95 Beall, Ryan          8 Grace Brethr                      72-08        
      72-08  70-10                                                              
  2   113 Johnson, Avery       8 Grace Brethr                      68-10        
      68-10  63-04                                                              
  3   155 Rapaport, Jared      8 McLean                            60-08        
      52-07  60-08                                                              
  4   133 Effley, Thomas       8 McLean                            59-03        
      59-03  49-01                                                              
  5    20 Leibowitz, Niv       8 Berman Hebre                      55-11        
      55-11  FOUL                                                               
  6    24 Margulies, Benny     8 Berman Hebre                      49-02        
      49-02  FOUL                                                               
  7   160 Sommers, Benjamin    8 McLean                            47-08        
      FOUL  47-08                                                               
  8    61 Nash, Spencer        7 Charles E Sm                      38-01        
      27-10  38-01                                                              
  9    36 Arking, Zack         7 Charles E Sm                      31-09        
      31-09  30-06                                                              
 --   105 Cunningham, Malcol   7 Grace Brethr                        DNS        

Event 20  Boys 100 Meter Dash Upper School
=================================================================================== 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points 
=================================================================================== 
Finals                                                                              
  1       Ofotan, Justin      11 Field                             11.52   7        
  2       Morton, Arnold      10 Grace Brethr                      11.96   2        
  3       Putch, Adam         12 Field                             12.10   5        
  4       Breuer, Timothy     12 Washington I                      12.42   4  12.412
  5       Donawa, David       12 St Anselm's Abbey                 12.42   5  12.416
  6       Baskin, Doug        12 Field                  12.10      12.47   8        
  7       Drogin, Jonas       11 Charles E Sm                      12.52   1        
  8       Diallo, Paul        11 McLean                            12.53   8        
  9       Cox, Seb            11 Field                             12.56   5        
 10       Daniel, Nick         9 St Anselm's Abbey                 12.59   3        
 11       Pino, Cameron       10 St Anselm's Abbey                 12.73   7        
 12       Corinaldi, Michael  12 McLean                            12.77   2        
 13       McClure, Damon      11 Grace Brethr                      12.85   6        
 14       Bourke, Julian      11 Grace Brethr                      12.95   4        
 15       LeVan, William      12 St Anselm's Abbey                 12.96   3        
 16       Jackson, Jordan     11 Grace Brethr                      13.01   4        
 17       LeVan, Austine      10 St Anselm's Abbey                 13.14   5        
 18       Rah, Alex           11 McLean                            13.16   3        
 19       Webel, Max           9 Washington I                      13.22   8        
 20       Englander, James    11 St Anselm's Abbey                 13.30   4        
 21       Eisenberg, Yeves    10 St Anselm's Abbey                 13.38   4        
 22       Hermans, Hank       11 St Anselm's Abbey                 13.51   3        
 23       Scott, Asher         9 McLean                            13.53   1        
 24       Gray, Fabrice        9 Washington I                      13.57   7        
 25       Zhong, Jackie       11 St Anselm's Abbey                 13.70   4        
 26       Bell, Cedric         9 Grace Brethr                      13.80   3        
 27       Alakija, Nathan     10 St Anselm's Abbey                 13.83   6        
 28       Muenzer, Ben         9 Washington I                      14.04   5        
 29       Smith, Lance         9 Field                             14.13   8        
 30       Kenan, Ryan          9 McLean                            14.19   8        
 31       Cherouny, Hayden    11 Field                             14.29   7        
 32       Buckland, Daniel       Model Second                      14.54   7        
 33       Aderemos, Ian       11 St Anselm's Abbey                 14.57   7        
 34       Feira, David        10 St Anselm's Abbey                 14.62   7        
 35       Monahan, Nathaniel  11 St Anselm's Abbey                 14.67   6        
 36       Alvarado, Carlos    11 St Anselm's Abbey                 15.17   3        
 37       Conrad, Ian         10 St Anselm's Abbey                 15.70   3        
 38       Oser, Aiden          9 McLean                            16.73   6        
 39       Berger, Noah         9 McLean                            17.32   2        
 40       Werwinski, Jack     11 St Anselm's Abbey                 22.76   8        
 --       Ceritelli, John     11 St Anselm's Abbey                   DNS   2        
 --       Tenhula, Tom        12 Field                               DNS   1        
 --       Tillman, Thomas     10 Edmund Burke                        DNS   2        
 --       Feld, Ben            9 Berman Hebre                        DNS   8        
 --       Nguyen, Luan         9 Edmund Burke                        DNS   3        
 --       Nelson, Miles        9 Edmund Burke                        DNS   1        
 --       Giesecke, Max        9 Edmund Burke                        DNS   8        
 --       Ayalew, Duggy       11 Edmund Burke                        DNS   7        
 --       Jarvis, Jake         9 Edmund Burke                        DNS   4        
 --       Rubin, Zachary      12 Edmund Burke                        DNS   2        
 --       Viso, Booker         9 Edmund Burke                        DNS   6        
 --       Sorto, Daniel        9 McLean                              DNS   6        
 --       Hardin, Kevi           Model Second                        DNS   2        
 --       Rosenberg, Jonah    10 Edmund Burke                        DNS   6        
 --       Zhang, Ned           9 Edmund Burke                        DNS   4        
 --       Saltzman, Alexande  12 McLean                              DNS   5        
 --       Adams-Walker, Oker   9 Edmund Burke                        DNS   1        
 --       Somborac, Caleb     12 St Anselm's Abbey                   DNS   6        
 --       Beuker, Felix        9 Edmund Burke                        DNS   2        
 --       Ogundipe, Emmanuel  12 St Anselm's Abbey                   DNS   5        
 --       Jones, Kamil        11 Field                               DNS   1        
 --       Bailey, Ron         10 Edmund Burke                        DNS   5        

Event 32  Boys 400 Meter Dash Upper School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1       Putch, Adam         12 Field                             53.65   6       
  2       Masse, Olivier      12 Washington I                      55.87   2       
  3       Cox, Seb            11 Field                             57.89   3       
  4       Schans, Adam        12 McLean                            58.62   3       
  5       Brooks, Michael     10 Grace Brethr                      58.90   4       
  6       Diallo, Seth        10 McLean                            59.88   2       
  7       Alvarado, Carlos    11 St Anselm's Abbey                 59.89   6       
  7       Drogin, Jonas       11 Charles E Sm                      59.89   6       
  9       Rah, Alex           11 McLean                          1:03.77   4       
 10       Hill, Christian      9 Grace Brethr                    1:04.13   7       
 11       Pino, Cameron       10 St Anselm's Abbey               1:05.02   4       
 12       Al-Kibbi, Faysal     9 Washington I                    1:05.88   6       
 13       Stubner, William    10 St Anselm's Abbey               1:05.99   4       
 14       Russell, Nathaniel   9 Grace Brethr                    1:06.04   5       
 15       Englander, James    11 St Anselm's Abbey               1:06.25   7       
 16       Monahan, Nathaniel  11 St Anselm's Abbey               1:06.98   1       
 17       Cherouny, Hayden    11 Field                           1:07.37   1       
 18       Burroughs, Jordan   10 Grace Brethr                    1:07.91   5       
 19       Scott, Asher         9 McLean                          1:08.73   2       
 20       Byrnes, Hayden      11 McLean                          1:09.44   6       
 21       Sosland, Henry      10 Charles E Sm                    1:09.46   7       
 22       Walker, Trevin      11 Grace Brethr                    1:10.29   4       
 23       Princler, Christia  10 McLean                          1:11.01   5       
 24       Nguyen, Jonathan    10 McLean                          1:11.17   7       
 25       Swann, Matthew       9 Grace Brethr                    1:13.16   3       
 26       Conrad, Ian         10 St Anselm's Abbey               1:14.91   5       
 27       Liffman, Max        11 Field                           1:15.44   7       
 28       Bisker, David        9 Berman Hebre                    1:20.97   1       
 29       Berger, Noah         9 McLean                          1:25.31   7       
 --       Werwinski, Jack     11 St Anselm's Abbey                   DNS   1       
 --       Ayalew, Duggy       11 Edmund Burke                        DNS   3       
 --       Bailey, Ron         10 Edmund Burke                        DNS   4       
 --       Ceritelli, John     11 St Anselm's Abbey                   DNS   3       
 --       Zhong, Jackie       11 St Anselm's Abbey                   DNS   5       
 --       Tolossa, Natnail       Model Second                        DNS   2       
 --       LeVan, William      12 St Anselm's Abbey                   DNS   4       
 --       Palma, Larry           Model Second                        DNS   5       
 --       Means, Patrick      10 Edmund Burke                        DNS   2       
 --       Somborac, Caleb     12 St Anselm's Abbey                   DNS   5       
 --       Alakija, Nathan     10 St Anselm's Abbey                   DNS   4       
 --       Ofotan, Justin      11 Field                               DNS   2       
 --       Jarvis, Jake         9 Edmund Burke                        DNS   5       
 --       Barringer, James    11 Field                1:10.00        DNS   7       
 --       Rohlk, Dante        11 Washington I                        DNS   4       
 --       Rubin, Zachary      12 Edmund Burke                        DNS   4       
 --       Giloth, Jack        12 Field                               DNS   6       
 --       LeVan, Austine      10 St Anselm's Abbey                   DNS   6       
 --       Eisenberg, Yeves    10 St Anselm's Abbey                   DNS   2       
 --       Feira, David        10 St Anselm's Abbey                   DNS   6       
 --       Corinaldi, Michael  12 McLean                              DNS   1       
 --       Gery, Ryan          12 McLean                              DNS   2       
 --       Viso, Booker         9 Edmund Burke                        DNS   7       
 --       Zhang, Ned           9 Edmund Burke                        DNS   2       
 --       Tillman, Thomas     10 Edmund Burke                        DNS   3       
 --       Giesecke, Max        9 Edmund Burke                        DNS   5       
 --       Nelson, Miles        9 Edmund Burke                        DNS   1       
 --       Nguyen, Luan         9 Edmund Burke                        DNS   3       
 --       Adams-Walker, Oker   9 Edmund Burke                        DNS   2       
 --       Beuker, Felix        9 Edmund Burke                        DNS   3       
 --       Rosenberg, Jonah    10 Edmund Burke                        DNS   7       
 --       Sorto, Daniel        9 McLean                              DNS   5       
 --       Jones, Kamil        11 Field                               DNS   7       
 --       Hardin, Kevi           Model Second                        DNS   6       
 --       Buckland, Daniel       Model Second                        DNS   6       
 --       Diallo, Paul        11 McLean                              DNS   3       
 --       Scheer, Bennett     10 McLean                              DNS   1       
 --       Oser, Aiden          9 McLean                              DNS   1       
 --       Smith, Lance         9 Field                               DNS   1      

Event 24  Boys 1600 Meter Run Upper School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1       Dwiggins-Thomason,  12 Field                4:45.00    4:41.38   3       
  2       Weiss, Daniel       11 Charles E Sm                    4:42.93   3       
  3       Arking, Alex        11 Charles E Sm                    4:53.62   3       
  4       Katz, Zev           10 Charles E Sm                    5:04.95   3       
  5       Stravitz, Max       10 Charles E Sm                    5:05.52   3       
  6       Diewald, Josh        9 Charles E Sm                    5:07.01   3       
  7       Summey, Ayinde      12 Field                5:00.00    5:14.14   3       
  8       Diallo, Seth        10 McLean                          5:19.02   3       
  9       Schans, Adam        12 McLean                          5:19.11   2       
 10       Clark, Peter        10 St Anselm's Abbey               5:22.34   3       
 11       Lesher, Robert      11 St Anselm's Abbey               5:25.69   3       
 12       Kruger, Benjy       10 Charles E Sm                    5:33.98   3       
 13       Chodorow, Daniel     9 Charles E Sm                    5:41.82   1       
 14       Wellisz, Antos       9 St Anselm's Abbey               5:47.98   1       
 15       Gershengorn, Ari    10 Charles E Sm                    5:51.62   2       
 16       Chanin, Ethan       10 Charles E Sm                    5:52.65   3       
 17       Dugan, Thomas       10 St Anselm's Abbey               6:03.58   3       
 18       Nadaner, Isaac       9 Charles E Sm                    6:03.68   2       
 19       Sher, Jacob         10 Charles E Sm                    6:05.21   1       
 20       Nguyen, Jonathan    10 McLean                          6:09.72   2       
 21       Princler, Christia  10 McLean                          6:10.32   3       
 22       Norman, Christophe  11 Washington I                    6:12.49   1       
 23       Young, Tyler        10 St Anselm's Abbey               6:13.39   2       
 24       Fingerhut, Sam       9 Charles E Sm                    6:14.47   2       
 25       Fox, Doron           9 Charles E Sm                    6:14.76   3       
 26       Paci, Joe            9 St Anselm's Abbey               6:26.00   2       
 27       Babin, Hammit       10 St Anselm's Abbey               6:27.63   2       
 28       Palma, Larry           Model Second                    6:37.48   1       
 29       Scheer, Bennett     10 McLean                          6:40.70   1       
 30       Bisker, David        9 Berman Hebre                    6:50.66   2       
 31       Buchanan, Fred      11 St Anselm's Abbey               6:52.51   2       
 32       Breiseth, Warren    11 Field                           7:13.40   3       
 33       Sherwood, Trip      10 Field                           7:32.96   1       
 34       Gonzalez, Alejandr   9 Washington I                    7:43.84   2       
 --       Keenan, Brayton     11 Edmund Burke                        DNS   3       
 --       Kuperberg, Noah     10 Charles E Sm                        DNS   2       
 --       Keenan, Eddie       11 Edmund Burke                        DNS   1       
 --       Traphagen, Ian      11 Washington I                        DNS   3       
 --       Katz, Joey           9 Charles E Sm                        DNS   3       
 --       Gery, Ryan          12 McLean                              DNS   1       
 --       Laskowski, Matthew  11 St Anselm's Abbey                   DNS   1       
 --       Tolossa, Natnail       Model Second                        DNS   1       
 --       Jackson-Jones, Eti   9 Edmund Burke                        DNS   1       
 --       Gottron, Rylan      10 Edmund Burke                        DNS   2       
 --       Stuphan, Adrian      9 Field                               DNS   3       

Event 28  Boys 4x100 Meter Relay Upper School
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1 Field  'A'                                          47.00      47.73   2       
  2 St Anselm's Abbey  'B'                                         49.89   1       
  3 Grace Brethren Christian  'A'                                  50.01   2       
  4 Washington International  'A'                                  50.16   1       
  5 McLean  'A'                                                    53.33   2       
  6 St Anselm's Abbey  'A'                                         54.49   1       
  7 Field  'B'                                          55.00      56.26   2       
 -- Berman Hebrew Academy  'A'                                       DNS   2       
 -- Field  'C'                                                       DNS   1       
 -- Model Secondary School for t  'A'                                DNS   2       

Event 2  Boys Long Jump Upper School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1       Monteith, Matthew   11 McLean                         17-04.75        
      17-04.75  16-05.25                                                        
  2       Ofotan, Justin      11 Field                          17-03.00        
      17-03  15-11.75                                                           
  3       Giloth, Jack        12 Field                          16-04.75        
      15-06.75  16-04.75                                                        
  4       McCoy, Donovan      11 Grace Brethr                   15-11.50        
      14-04  15-11.50                                                           
  5       Burroughs, Jordan   10 Grace Brethr                   15-09.00        
      15-09  14-07.75                                                           
  6       Rah, Alex           11 McLean                         14-07.50        
      14-07.50  13-10.25                                                        
  7       Butts, Nathan       10 Grace Brethr                   14-06.75        
      14-06.75  FOUL                                                            
  8       Bourke, Julian      11 Grace Brethr                   14-04.00        
      11-04.50  14-04                                                           
  9       Shipman, Thomas     11 Field                          13-07.50        
      13-07.50  12-08.25                                                        
 10       Mueller, Elias      11 Grace Brethr                   13-04.00        
      13-04  12-08.50                                                           
 11       McClure, Damon      11 Grace Brethr                   11-01.50        
      8-10.25  11-01.50                                                         
 --       Gery, Ryan          12 McLean                              DNS        
 --       Stravitz, Max       10 Charles E Sm                        DNS        
 --       Katz, Zev           10 Charles E Sm                        DNS        
 --       Drogin, Jonas       11 Charles E Sm                        DNS        
 --       Kruger, Benjy       10 Charles E Sm                        DNS        

Event 4  Boys Triple Jump Upper School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1       Giloth, Jack        12 Field                          34-06.50        
      33-03  34-06.50                                                           
  2       Monteith, Matthew   11 McLean                         33-01.00        
      31-05.50  33-01                                                           
  3       McCoy, Donovan      11 Grace Brethr                   32-03.50        
      32-03.50  FOUL                                                            
  4       Shipman, Thomas     11 Field                          29-11.00        
      FOUL  29-11                                                               
  5       Gershengorn, Ari    10 Charles E Sm                   27-02.00        
      FOUL  27-02                                                               
  6     2 Berman, Eitan        8 Berman Hebre                   25-05.25        
      22-07  25-05.25                                                           
  7    11 Falk, Izzy           8 Berman Hebre                   24-06.00        
      23-11  24-06                                                              
  8    10 Epstein, Erez        6 Berman Hebre                   22-09.50        
      22-09.50  22-06.50                                                        
  9    20 Leibowitz, Niv       8 Berman Hebre                   21-10.50        
      20-08  21-10.50                                                           
 10   188 Einhorn, Josh          Berman Hebre                   21-09.50        
      21-09.50  21-04.50                                                        
 --       Arking, Alex        11 Charles E Sm                        DNS        
 --       Gery, Ryan          12 McLean                              DNS        

Event 6  Boys Discus Throw Upper School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1       Musalem-Pinto, Ant  12 Washington I                     113-01        
      113-01  106-03                                                            
  2       Miller, Jeremiah    11 Grace Brethr                      94-03        
      94-03  80-11                                                              
  3       Horn, Eidan          9 Berman Hebre                      88-02        
      88-02  73-07                                                              
  4       Brooks, Michael     10 Grace Brethr                      86-02        
      76-02  86-02                                                              
  5       Brewer, Sean        12 Field                             71-06        
      FOUL  71-06                                                               
  6       Daniel, Nick         9 St Anselm's Abbey                 70-03        
      70-03  63-02                                                              
  7       Saltzman, Alexande  12 McLean                            63-11        
      59-02  63-11                                                              
  8       Lerman, Baruch (Ch   9 Berman Hebre                      45-02        
      41-04  45-02                                                              
  9       Kuperberg, Noah     10 Charles E Sm                      39-05        
      35-00  39-05                                                              
 10       Sher, Jacob         10 Charles E Sm                      39-03        
      38-04  39-03                                                              
 11       Doleac, Bailey         Model Second                      30-04        
      FOUL  30-04                                                               
 --       Raddatz, Jack       12 St Anselm's Abbey                   DNS        
 --       Gresham, Myles      10 Grace Brethr                        DNS        
 --       Morton, Arnold      10 Grace Brethr                        DNS        

Event 8  Boys Shot Put Upper School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1       Brooks, Michael     10 Grace Brethr                   38-10.50        
      36-10.50  38-10.50                                                        
  2       Brewer, Sean        12 Field                          33-09.75        
      29-06  33-09.75                                                           
  3       Horn, Eidan          9 Berman Hebre                   27-05.50        
      26-03.50  27-05.50                                                        
  4       Kuperberg, Noah     10 Charles E Sm                   21-07.50        
      21-07.50  19-03.75                                                        
  5       Berg, Jonathan       9 Field                          20-11.25        
      20-11.25  20-02.50                                                        
  6       Lerman, Baruch (Ch   9 Berman Hebre                   19-04.75        
      17-02.50  19-04.75                                                        
  7       Sher, Jacob         10 Charles E Sm                   19-03.00        
      19-03  FOUL                                                               
 --       Raddatz, Jack       12 St Anselm's Abbey                   DNS        
 --       Doleac, Bailey         Model Second                        DNS        
 --       Musalem-Pinto, Ant  12 Washington I                        DNS        
 --       Daniel, Nick         9 St Anselm's Abbey                   DNS        
 --       Gresham, Myles      10 Grace Brethr                        DNS        
 --       Miller, Jeremiah    11 Grace Brethr                        DNS        
 --       Kenan, Ryan          9 McLean                              DNS        



Return to Top

Email | About