MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Remaley Invitational
Hosted By: Fairfield
Fairfield, Pennsylvania
2017-04-29

results from pa.milesplit.com
RaceTab by MileSplit/FloSports      Lowell Ladd, 2L Race Services

Robert K. Remaley Annual Track and Field Invitational - 4/29/2017
                   Fairfield HS, Fairfield, PA                   

                       HS Boys 110 Meter Hurdles                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Josh Booth            11 McConnellsburg          15.81    NWI    10
  2 Zac DeShong           12 McConnellsburg          16.20    NWI     8
  3 Joey Quealy           10 Fairfield Area          16.82    NWI     6
  4 Jacob Irwin           12 Fairfield Area          17.19    NWI     4
  5 Noah Buzulak          10 Fannett-Metal High S    19.01    NWI     2
  6 Sean Smith            12 McConnellsburg          19.23    NWI     1


                   HS Boys 100 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Chance Hawbaker       12 McConnellsburg          11.46    NWI  1
  2 Mason Clabaugh         9 Delone Catholic         11.62    NWI  1
  3 Caleb Puleo           12 Harrisburg Christian    11.68    NWI  1
  4 Robert Jenkins         9 Fairfield Area          12.29    NWI  1
  5 Nehemiah Romig        10 McConnellsburg          12.37    NWI  1
  6 Peter Warthen         11 Fairfield Area          12.85    NWI  2

                     HS Boys 100 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  0 Chance Hawbaker       12 McConnellsburg          11.25    NWI    10
  2 Mason Clabaugh         9 Delone Catholic         11.59    NWI     8
  3 Caleb Puleo           12 Harrisburg Christian    11.74    NWI     6
  4 Robert Jenkins         9 Fairfield Area          12.32    NWI     4
  5 Nehemiah Romig        10 McConnellsburg          12.50    NWI     2
  6 Peter Warthen         11 Fairfield Area          12.59    NWI     1

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Fairfield Area A                          8:55.62     10
      1) John Whitcomb         2) Chris Shaffer         
      3) Jake Kasten           4) Josh Long             
  2 Delone Catholic A                         9:01.48      8
      1) Adler Brininger       2) Shamus Keefe          
      3) Noah Kendrick         4) Pat Odonnell          
      5) Easton Biggins        
  3 McConnellsburg A                         11:06.60      6
      1) Nehemiah Romig        2) Steven Hann           
      3) Ian Deshong           4) Chase Glee            
      5) Damon Knepper         

                     HS Boys 1600 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Evan Smetak           10 Harrisburg Christian  5:02.42     10
  2 John Whitcomb          9 Fairfield Area        5:14.89      8
  3 Daniel Sweeney        10 Delone Catholic       5:35.51      6
  4 Lane Ulsh             11 McConnellsburg        5:38.37      4
  5 Chris Shaffer          9 Fairfield Area        5:45.36      2
  6 Ryan Kelley            9 Fairfield Area        5:50.41      1

                 HS Boys 4x100 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 McConnellsburg A                            47.97     10
      1) Nehemiah Romig        2) D'Amonte Loreman      
      3) Philip Strait         4) Chase Glee            
      5) Damon Knepper         
  2 Fairfield Area A                            49.04      8
      1) Henry Garazo          2) Dylan McCabe          
      3) Peter Warthen         4) Robert Jenkins        

                    HS Boys 300 Meter Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Josh Booth            11 McConnellsburg          39.69     10
  2 Zac DeShong           12 McConnellsburg          41.83      8
  3 Joey Quealy           10 Fairfield Area          41.94      6
  4 Jacob Irwin           12 Fairfield Area          48.08      4
  5 Sean Smith            12 McConnellsburg          49.02      2

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Shamus Keefe          11 Delone Catholic         53.42   1    10
  2 Caleb Puleo           12 Harrisburg Christian    53.94   1     8
  3 Garrett Stadler        9 Fairfield Area          56.18   1     6
  4 David Buzulak         12 Fannett-Metal High S    57.50   1     4
  5 Thomas Stratton       12 Fairfield Area          58.86   2     2
  6 Charlie Burnett          Fairfield Area          59.66   1     1
  7 Sejin Park            11 Harrisburg Christian  1:01.22   2      
  8 Mike McLaughlin       10 Harrisburg Christian  1:01.85   2      
  9 Nehemiah Romig        10 McConnellsburg        1:04.32   1      

                      HS Boys 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Josh Long             12 Fairfield Area        2:20.87     10
  2 Jake Kasten           12 Fairfield Area        2:21.60      8
  3 Matthew McLaughlin    10 Harrisburg Christian  2:24.50      6
  4 Lance Schneider       11 Fairfield Area        2:25.37      4
  5 Marcus Stake           9 Fannett-Metal High S  2:30.16      2
  6 Steven Hann           11 McConnellsburg        2:35.68      1
  7 Matthew Beightol       9 McConnellsburg        2:35.73       

                          HS Boys 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Chance Hawbaker       12 McConnellsburg          23.00    NWI  1    10
  2 Josh Booth            11 McConnellsburg          23.23    NWI  2     8
  3 Steve Heinbaugh       11 Fairfield Area          23.81    NWI  1     6
  4 Caleb Puleo           12 Harrisburg Christian    24.05    NWI  1     4
  5 Mason Clabaugh         9 Delone Catholic         24.13    NWI  1     2
  6 Kristopher Jenkins     9 Our Lady Of Good Cou    24.61    NWI  1     1
  7 Joey Quealy           10 Fairfield Area          24.64    NWI  1      
  8 Zac DeShong           12 McConnellsburg          24.67    NWI  2      
  9 David Buzulak         12 Fannett-Metal High S    26.30    NWI  2      
 10 Sejin Park            11 Harrisburg Christian    26.54    NWI  2      
 11 Noah Buzulak          10 Fannett-Metal High S    27.71    NWI  2      

                     HS Boys 3200 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Evan Smetak           10 Harrisburg Christian 10:36.20     10
  2 Adler Brininger        9 Delone Catholic      11:00.16      8
  3 Noah Hazlett          10 Fairfield Area       11:36.54      6
  4 Jason Yeager          10 Fairfield Area       11:39.91      4
  5 Lane Ulsh             11 McConnellsburg       13:01.91      2
  6 Daniel Sweeney        10 Delone Catholic      13:20.93      1

                 HS Boys 4x400 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 McConnellsburg A                          3:31.91     10
      1) Chance Hawbaker       2) Philip Strait         
      3) Zac DeShong           4) Josh Booth            
      5) Chase Glee            
  2 Fairfield Area A                          3:49.50      8
      1) Tyler Farace          2) Joey Quealy           
      3) Garrett Stadler       4) Steve Heinbaugh       
  3 Harrisburg Christian School A             4:24.93      6
      1) Caleb Puleo           2) Sejin Park            
      3) Matthew McLaughlin    4) Mike McLaughlin       

                          HS Boys Javelin                           
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Josh Jenkins          12 Harrisburg Christian   141-08   2    10
  2 Dan Miller            11 Fairfield Area         127-09   2     8
  3 Chase Glee            11 McConnellsburg         124-11   2     6
  4 Isaiah Covert         10 McConnellsburg         124-06   1     4
  5 Zach Groft            10 Delone Catholic        117-04   2     2
  6 David Buzulak         12 Fannett-Metal High S   116-07   1     1
  7 Bryce Perkins         12 Delone Catholic        114-10   2      
  8 Dylan Cree            11 Fairfield Area         113-02   2      
  9 Austin Staub           9 Delone Catholic        110-01   2      
 10 Kristopher Jenkins     9 Our Lady Of Good Cou   107-09   1      
 11 John Macharsky        11 Fairfield Area         105-02   2      
 12 Dalton Reed           12 McConnellsburg          88-02   1      
 13 Quentin Reaves        11 Our Lady Of Good Cou    74-00   1      
 14 Jonathan Glatz        11 Fannett-Metal High S    68-02   1      

                        HS Boys High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ryan Malinowski       11 Delone Catholic       6-01.00     10
  2 Chance Hawbaker       12 McConnellsburg        5-10.00      8
  3 Ian Deshong           11 McConnellsburg        5-04.00      6
  4 Charlie Burnett          Fairfield Area        5-02.00      4

                       HS Boys Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Steve Heinbaugh       11 Fairfield Area       12-00.00     10
  2 Michael Overdorff     10 Delone Catholic      10-06.00      8
  3 Peter Warthen         11 Fairfield Area       10-00.00      6
  4 Noah Buzulak          10 Fannett-Metal High S  9-06.00      4
  5 Jeremiah Hillman      12 Fairfield Area        8-06.00      2
  6 Matthew Beightol       9 McConnellsburg        8-00.00      1

                          HS Boys Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ryan Malinowski       11 Delone Catholic      39-01.75    NWI    10
  2 Philip Strait         10 McConnellsburg       36-11.00    NWI     8
  3 Noah Kendrick         12 Delone Catholic      36-00.25    NWI     6
  4 Garrett Stadler        9 Fairfield Area       35-03.50    NWI     4
  5 Jacob Irwin           12 Fairfield Area       33-06.50    NWI     2

                           HS Boys Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ryan Malinowski       11 Delone Catholic      19-00.50    NWI    10
  2 Mason Clabaugh         9 Delone Catholic      18-10.25    NWI     8
  3 Steve Heinbaugh       11 Fairfield Area       18-07.00    NWI     6
  4 Charlie Burnett          Fairfield Area       17-11.75    NWI     4
  5 D'Amonte Loreman      11 McConnellsburg       17-06.00    NWI     2
  6 Damon Knepper         10 McConnellsburg       14-11.00    NWI     1

                          HS Boys Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Travis Zimmerman      10 Fairfield Area       47-11.75   2    10
  2 Bryce Perkins         12 Delone Catholic      43-09.50   2     8
  3 Jake Nicholls         10 Fairfield Area       42-08.00   2     6
  4 John Macharsky        11 Fairfield Area       40-06.25   2     4
  5 Austin Baker          11 McConnellsburg       37-10.25   1     2
  6 Zac Schach            12 Harrisburg Christian 37-08.00   2     1
  6 Quentin Reaves        11 Our Lady Of Good Cou 37-08.00   2      
  8 Nate Loreman          11 McConnellsburg       35-11.25   1      
  9 Zach Groft            10 Delone Catholic      33-09.25   1      
 10 Isaiah Covert         10 McConnellsburg       33-02.00   1      
 11 Isaac Almoney         10 Delone Catholic      31-06.50   1      
 12 Jonathan Glatz        11 Fannett-Metal High S 29-05.75   1      
 13 Kristopher Jenkins     9 Our Lady Of Good Cou 29-01.25   1      
 14 Darston Warren         9 Fannett-Metal High S 26-01.00   1      
 15 Andrew Oravic          9 Harrisburg Christian 22-09.25   1      

                        HS Boys Discus Throw                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Zac Schach            12 Harrisburg Christian   131-10   2    10
  2 Kristopher Jenkins     9 Our Lady Of Good Cou   121-05   2     8
  3 Travis Zimmerman      10 Fairfield Area         120-00   2     6
  4 Holden Smith          10 McConnellsburg          96-01   1     4
  5 Isaac Almoney         10 Delone Catholic         96-00   2     2
  6 Darston Warren         9 Fannett-Metal High S    89-06   2     1
  7 Nate Loreman          11 McConnellsburg          89-04   1      
  8 John Macharsky        11 Fairfield Area          83-06   2      
  9 Austin Staub           9 Delone Catholic         82-10   2      
 10 Quentin Reaves        11 Our Lady Of Good Cou    79-00   1      
 11 Jake Nicholls         10 Fairfield Area          70-04   2      
 12 Ray Dixon             10 Harrisburg Christian    70-00   1      
 13 Micah Kimball         10 Harrisburg Christian    60-03   1      



          High School Boys Team Scores (18 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Fairfield Area              181    20   43   20   26   34   38    0  
  2 McConnellsburg              144    30    7   39   26   16   26    0  
  3 Delone Catholic             107    20   15    0    8   12   52    0  
  4 Harrisburg Christian Scho   71     18   26    0    6   21    0    0  
  5 Fannett-Metal High School   14      4    2    2    0    2    4    0  
  6 Our Lady Of Good Counsel     9      1    0    0    0    8    0    0  

RaceTab by MileSplit/FloSports      Lowell Ladd, 2L Race Services

Robert K. Remaley Annual Track and Field Invitational - 4/29/2017
                   Fairfield HS, Fairfield, PA                   


                 HS Girls 100 Meter Hurdles Prelims                 
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Moriah Logue          11 Fairfield Area          15.86    NWI  1
  2 Brianna Millken       12 Delone Catholic         16.54    NWI  1
  3 Rebecca Wenschhof     10 McConnellsburg          17.19    NWI  1
  4 Imani Jones           12 Our Lady Of Good Cou    17.30    NWI  1
  5 Lauren Trummer        10 Delone Catholic         17.38    NWI  1
  6 Maddie Sass           10 Fairfield Area          17.56    NWI  1
  7 Maria Torborg         10 Fairfield Area          17.91    NWI  2
  8 Niki McNemar          11 McConnellsburg          18.64    NWI  2
  9 Emma Malinowski       11 Delone Catholic         18.75    NWI  2
 10 Daniella Espejo        9 Harrisburg Christian    21.85    NWI  2

                   HS Girls 100 Meter Hurdles Finals                   
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Moriah Logue          11 Fairfield Area          15.72    NWI    10
  2 Brianna Millken       12 Delone Catholic         16.50    NWI     8
  3 Imani Jones           12 Our Lady Of Good Cou    17.42    NWI     6
  4 Rebecca Wenschhof     10 McConnellsburg          17.49    NWI     4
  5 Lauren Trummer        10 Delone Catholic         17.51    NWI     2
  6 Maddie Sass           10 Fairfield Area          17.78    NWI     1


                  HS Girls 100 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Cierra Phillips       11 Fairfield Area          12.88    NWI  1
  2 McKenzie Gelvin       12 McConnellsburg          13.04    NWI  1
  3 Amelia Heinbaugh       9 Fairfield Area          13.05    NWI  1
  4 Annabel Anderson       9 Fairfield Area          13.06    NWI  1
  5 Amber Millken         12 Delone Catholic         13.15    NWI  1
  6 Imani Jones           12 Our Lady Of Good Cou    13.51    NWI  2
  7 Anna Cardillo         10 Harrisburg Christian    13.54    NWI  1
  8 Codi Brown             9 McConnellsburg          14.80    NWI  2
  9 Maato-Kona Max-KYNE    9 Our Lady Of Good Cou    14.85    NWI  2
 10 Jule Grosse           12 McConnellsburg          15.40    NWI  2
 11 Cindy Stake           11 Fannett-Metal High S    15.49    NWI  2

                    HS Girls 100 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Cierra Phillips       11 Fairfield Area          12.77    NWI    10
  2 McKenzie Gelvin       12 McConnellsburg          13.09    NWI     8
  3 Amelia Heinbaugh       9 Fairfield Area          13.23    NWI     6
  4 Amber Millken         12 Delone Catholic         13.26    NWI     4
  5 Annabel Anderson       9 Fairfield Area          13.39    NWI     2
  6 Imani Jones           12 Our Lady Of Good Cou    13.88    NWI     1

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Fairfield Area A                         10:33.87     10
      1) Lindsey Lytle         2) Maya Callenbach       
      3) Abby Hebenton         4) Rio Strosnider        
  2 Delone Catholic A                        11:02.68      8
      1) Sophie Gilbart        2) Emma Russell          
      3) Abbey Sweeney         4) Natalie Wildasin      
      5) Maggie Wells          6) Peyton Horak          
  3 McConnellsburg A                         13:26.00      6
      1) Marie Fuller          2) Destiny Grove         
      3) Mary Booth            4) Emma Ott              
      5) Prisca Meise          6) Kellyn Perry          

                     HS Girls 1600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rio Strosnider         9 Fairfield Area        5:53.67     10
  2 Abbey Sweeney         12 Delone Catholic       6:15.94      8
  3 Abby Hebenton         11 Fairfield Area        6:22.93      6
  4 Maddie Kay             9 Fairfield Area        6:31.07      4
  5 Prisca Meise          11 McConnellsburg        6:41.28      2
  6 Elizabeth Gergal      12 Harrisburg Christian  6:56.56      1
  7 Luca Vigano           11 Fairfield Area        7:00.40       
  8 Mary Booth            10 McConnellsburg        7:01.54       
  9 Destiny Grove          9 McConnellsburg        7:40.94       

                 HS Girls 4x100 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Delone Catholic A                           51.33     10
      1) Danielle Malesky      2) Julianna Malesky      
      3) Emma Malinowski       4) Amber Millken         
      5) Brianna Millken       
  2 Fairfield Area A                            56.30      8
      1) Sarah Heinbaugh       2) Hannah Logue          
      3) Amelia Heinbaugh      4) Cierra Phillips       
  3 McConnellsburg A                            58.10      6
      1) Codi Brown            2) Kearanie Hopkins      
      3) Izzy Keefer           4) Niki McNemar          
      5) Hailey Dodson         

                     HS Girls 300 Meter Hurdles                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Moriah Logue          11 Fairfield Area          50.50   1    10
  2 Emma Malinowski       11 Delone Catholic         51.93   1     8
  3 Jensen Boehme          9 McConnellsburg          52.81   1     6
  4 Lucy Rogers            9 Delone Catholic         52.94   1     4
  5 Caitlin Troxell       10 Fairfield Area          53.42   1     2
  6 Maria Torborg         10 Fairfield Area          54.23   1     1
  7 Rebecca Wenschhof     10 McConnellsburg          57.00   2      
  8 Daniella Espejo        9 Harrisburg Christian  1:03.09   2      

                     HS Girls 400 Meter Dash                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Annabel Anderson       9 Fairfield Area        1:02.14     10
  2 Sophie Gilbart        10 Delone Catholic       1:04.29      8
  3 Maya Callenbach       10 Fairfield Area        1:07.90      6
  4 Codi Brown             9 McConnellsburg        1:07.92      4
  5 Mikaila Neil          10 Fannett-Metal High S  1:09.37      2

                     HS Girls 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 McKenzie Gelvin       12 McConnellsburg        2:14.59     10
  2 Lindsey Lytle         11 Fairfield Area        2:35.77      8
  3 Emma Russell           9 Delone Catholic       2:48.05      6
  4 Kendra Miller          9 Fairfield Area        2:50.91      4
  5 Nora Clarke            9 Fairfield Area        2:55.64      2
  6 Cindy Stake           11 Fannett-Metal High S  3:08.93      1
  7 Marie Fuller          10 McConnellsburg        3:21.85       
  8 Star Glatz            10 Fannett-Metal High S  4:08.45       

                         HS Girls 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Amelia Heinbaugh       9 Fairfield Area          26.45    NWI  1    10
  2 Danielle Malesky      10 Delone Catholic         27.43    NWI  1     8
  3 Annabel Anderson       9 Fairfield Area          27.94    NWI  1     6
  4 Carrin McElhinny      10 McConnellsburg          29.02    NWI  1     4
  5 Bailey Selman         10 Fairfield Area          29.74    NWI  1     2
  6 Mikaila Neil          10 Fannett-Metal High S    30.10    NWI  1     1
  7 Kearanie Hopkins      10 McConnellsburg          30.44    NWI  2      
  8 Cindy Stake           11 Fannett-Metal High S    33.55    NWI  2      

                     HS Girls 3200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Leanne Sneeringer     11 Delone Catholic      12:24.00     10
  2 Amie Luckenbaugh       9 Delone Catholic      14:00.26      8
  3 Emma Ott               9 McConnellsburg       14:30.77      6
  4 Olivia Speakman       10 Delone Catholic      14:38.09      4
  5 Beki Finafrock        12 Fairfield Area       14:52.83      2
  6 Mary Booth            10 McConnellsburg       16:11.25      1

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Fairfield Area A                           4:16.1     10
      1) Lindsey Lytle         2) Sarah Heinbaugh       
      3) Hannah Logue          4) Annabel Anderson      
  2 McConnellsburg A                           4:32.6      8
      1) Jensen Boehme         2) McKenzie Gelvin       
      3) Izzy Keefer           4) Prisca Meise          
      5) Kellyn Perry          6) Kearanie Hopkins      
  3 Delone Catholic A                          4:48.9      6
      1) Sophie Gilbart        2) Lucy Rogers           
      3) Emma Russell          4) Leanne Sneeringer     
      5) Natalie Wildasin      6) Maggie Wells          

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Hannah Logue          12 Fairfield Area       34-04.00    NWI    10
  2 Lauren Trummer        10 Delone Catholic      30-09.50    NWI     8
  3 Rebecca Wenschhof     10 McConnellsburg       28-02.50    NWI     6
  4 Allyson Hoffmann      11 Fannett-Metal High S 27-04.50    NWI     4
  5 Bailey Selman         10 Fairfield Area       27-02.00    NWI     2
  6 Emma Snyder           10 Fairfield Area       26-07.00    NWI     1
  7 Leah Seville          10 McConnellsburg       26-04.75    NWI      

                          HS Girls Javelin                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Cierra Phillips       11 Fairfield Area          98-10   2    10
  2 Hunter Chambers       12 Harrisburg Christian    94-00   2     8
  3 Molly Raville         10 Delone Catholic         91-06   2     6
  4 Makenna Martin        11 Delone Catholic         90-08   2     4
  5 Rebecca Runk          12 Fannett-Metal High S    78-11   2     2
  6 Elizabeth Peppernick  12 Fannett-Metal High S    75-08   2     1
  7 Lexi Ogle             10 Fairfield Area          71-08   2      
  8 Katelyn Truax          9 McConnellsburg          71-07   1      
  9 Zoe Cutchall          10 McConnellsburg          59-06   1      
 10 Claudia Rudasill      10 Fairfield Area          53-09   1      

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Julianna Malesky      10 Delone Catholic       5-00.00     10
  2 Izzy Keefer            9 McConnellsburg        4-10.00      8
  3 Niki McNemar          11 McConnellsburg        4-10.00      6
  4 Morgan Frazier        10 Fannett-Metal High S  4-06.00      4

                       HS Girls Pole Vault                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cierra Phillips       11 Fairfield Area       11-00.00     10
  2 Danielle Malesky      10 Delone Catholic       9-06.00      8
  3 Julianna Malesky      10 Delone Catholic       8-06.00      6
  4 Allyson Hoffmann      11 Fannett-Metal High S  8-06.00      4
  5 Rebecca Runk          12 Fannett-Metal High S  7-00.00      2
  6 Lexi Ogle             10 Fairfield Area        6-06.00      1

                          HS Girls Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Hannah Logue          12 Fairfield Area       16-01.00    NWI    10
  2 Julianna Malesky      10 Delone Catholic      15-04.00    NWI     8
  3 Amelia Heinbaugh       9 Fairfield Area       14-08.00    NWI     6
  4 Sarah Heinbaugh       12 Fairfield Area       14-06.00    NWI     4
  5 Anna Cardillo         10 Harrisburg Christian 13-08.00    NWI     2
  6 Leah Seville          10 McConnellsburg       12-10.00    NWI     1
  7 Allyson Hoffmann      11 Fannett-Metal High S 12-07.75    NWI      
  8 Marie Fuller          10 McConnellsburg       12-01.75    NWI      

                       HS Girls Discus Throw                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Elizabeth Peppernick  12 Fannett-Metal High S   109-09   2    10
  2 Hailey Dodson          9 McConnellsburg          91-06   2     8
  3 Molly Raville         10 Delone Catholic         87-06   2     6
  4 Becca Dolce           10 Delone Catholic         80-10   2     4
  5 Ashley Morgan         10 McConnellsburg          78-07   2     2
  6 Lexi Ogle             10 Fairfield Area          78-05   2     1
  7 Cas'Mira Davison       9 Harrisburg Christian    75-10   1      
  8 Katelyn Truax          9 McConnellsburg          72-07   2      
  9 Claudia Rudasill      10 Fairfield Area          65-11   1      
 10 Dasani Shields         9 Fairfield Area          62-10   1      
 11 Emily Rowell          12 Harrisburg Christian    59-09   1      
 12 Haleigh Dunkle        10 Fannett-Metal High S    59-04   1      

                         HS Girls Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Elizabeth Peppernick  12 Fannett-Metal High S 33-07.25   2    10
  2 Becca Dolce           10 Delone Catholic      32-03.75   2     8
  3 Hailey Dodson          9 McConnellsburg       31-08.00   2     6
  4 Lexi Ogle             10 Fairfield Area       30-01.00   2     4
  5 Ashley Morgan         10 McConnellsburg       28-00.00   2     2
  6 Haleigh Dunkle        10 Fannett-Metal High S 27-04.50   1     1
  7 Emily Rowell          12 Harrisburg Christian 26-10.75   1      
  8 Dasani Shields         9 Fairfield Area       26-09.75   1      
  9 Tara Cutshaw          11 McConnellsburg       26-04.75   1      
 10 Maato-Kona Max-KYNE    9 Our Lady Of Good Cou 25-08.00   1      
 11 Cas'Mira Davison       9 Harrisburg Christian 24-11.00   2      
 12 Taysha Wheeler        11 Fairfield Area       23-04.50   1      



          High School Girls Team Scores (18 Events Scored)          
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Fairfield Area              199    52   36   24   28   15   44    0  
  2 Delone Catholic             170    20   36   22   24   28   40    0  
  3 McConnellsburg              104    16   19   10   20   18   21    0  
  4 Fannett-Metal High School   42      3    1    0    0   24   14    0  
  5 Harrisburg Christian Scho   11      0    1    0    0    8    2    0  
  6 Our Lady Of Good Counsel     7      1    0    6    0    0    0    0  


Return to Top

Email | About