MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Nike Spring Invitational
Nike Spring Invitational History
Hosted By: South Lakes
Reston, Virginia
2017-05-06

results from va.milesplit.com
Licensed to Edison High School -VA      HY-TEK's Meet Manager 5/6/2017 10:14 PM
                      Nike Spring Invitational - 5/6/2017                      
                            South Lakes High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Freshmen Freshman
===================================================================
 Meet Record: ! 12.39  5/3/2008    Amira Idris, Chantilly                      
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Konadu, Rhema              9 South Lakes              13.37   5 
  2 Goldstein, Zoey            9 South County             13.51   5 
  3 Griffin, Nia               9 West Springf             13.63   5 
  4 Brown, Brielle             9 West Potomac             13.70   4 
  5 James, Christina           9 Westfield                13.73   4 
  6 Dailey, Donye              9 West Potomac             13.88   1 
  7 Bradsher, Catherine        9 South County             14.08   5 
  8 Nanton, Kayla              9 West Potomac             14.27   2 
  9 Pettis, Kendal            FR Chantilly                14.28   5 
 10 Aronhime, Caroline        FR Chantilly                14.32   4 
 11 Jones, Claire             FR Chantilly                14.45   4 
 12 Sanders, Noelle            9 Loudoun Coun             14.51   3 
 13 Murphy, Kelly              9 James W. Rob             14.53   3 
 14 Smith, Annabelle           9 Loudoun Coun             14.72   1 
 15 Lawal, Khadejat            9 James W. Rob             14.78   3 
 16 Williams, Sydnee           9 West Springf             14.88   3 
 17 Washington, Ryann          9 South County             14.90   1 
 18 Augustin, Moesha           9 Westfield                14.91   3 
 19 Wu, Katherine              9 Thomas Jeffe             14.98   3 
 20 Yang, Mia                  9 Thomas Jeffe             15.03   2 
 21 Villaflor, Lorelei         9 Loudoun Coun             15.07   4 
 22 White, Sela                9 James W. Rob             15.21   5 
 23 Norwood, Brynn E           9 George C. Ma             15.28   2 
 24 Agnew, Serena              9 George C. Ma             15.38   2 
 25 Tongarm, Julia             9 Westfield                15.65   2 
 26 Morse, Miriam              9 Thomas Jeffe             15.90   2 
 27 Lewis, Noelle Z            9 George C. Ma             16.28   4 
 
Girls 800 Meter Run Freshmen Freshman
===================================================================
 Meet Record: ! 2:21.55  5/4/2013    Kyla Carte, Battlefield                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mayberry, Rachel           9 West Springf           2:25.69   2 
  2 Banga, Marissa             9 South Lakes            2:32.20   2 
  3 Quade, Megan               9 James W. Rob           2:32.44   2 
  4 Tobias, Brooke             9 South Lakes            2:33.03   2 
  5 Carter-Ogden, Ruby        FR Chantilly              2:34.70   2 
  6 Anderson, Sydney           9 South Lakes            2:36.28   2 
  7 Barlow, Momiji            FR Chantilly              2:37.08   2 
  8 Phillips, Nicole           9 Westfield              2:38.61   2 
  9 Herrema, Amy               9 West Springf           2:38.77   2 
 10 Lorenzi, Sofia             9 Lake Braddoc           2:40.35   2 
 11 Boyle, Kelly               9 Lake Braddoc           2:40.36   2 
 12 Delmolino, Frankie         9 South Lakes           x2:40.80   1 
 13 Cao-Dao, Vivian           FR Chantilly              2:41.17   1 
 14 Soumahro, Jenay           FR Chantilly             x2:41.36   2 
 15 Bidwell, Kelly             9 South Lakes           x2:41.54   2 
 16 Dunham, Angelica           9 South County           2:42.54   2 
 17 Ice, Madeline              9 George C. Ma           2:43.54   1 
 18 Murray, Gaby               9 Westfield              2:45.14   1 
 19 Whelan, Anne              10 South County           2:48.94   1 
 20 Shannon, Natalie           9 James W. Rob           2:49.48   1 
 21 Colangelo, Emma            9 South County           2:50.31   1 
 22 Ballard, Chiara            9 South Lakes           x2:50.41   2 
 23 Cochis, Olivia             9 South Lakes           x2:50.43   1 
 24 Pak, Sophia                9 James W. Rob           2:50.69   1 
 25 Spar, Alyssa               9 South Lakes           x2:52.30   1 
 26 Tadlock, Catherine M       9 George C. Ma           2:52.90   1 
 27 Nolan-Landwehr, Eileen     9 George C. Ma           2:53.58   1 
 28 Du, Michelle               9 Thomas Jeffe           2:53.85   1 
 29 Turner, Neely              9 James W. Rob          x2:54.33   1 
 30 Ha, Ellen                    South County          x2:55.60   1 
 31 Berry, Elspeth               South County          x2:56.03   1 
 32 Romo Fragoso, Eva          9 South Lakes           x2:58.34   1 
 33 Choi, Eunice               9 Westfield              2:58.85   1 
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 12.13  5/3/2008    Brittni Finch, Centreville                  
    6A State: @ 12.51                                                          
    5A State: # 12.68                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lott, Natalie             12 Westfield                12.34@  6 
  2 Waller, Hannah             9 South Lakes              12.55#  6 
  3 Jones, Lauren              9 South County             13.16   6 
  4 Harris, Kyla              12 West Springf             13.23   5 
  5 Sharman, Molly            10 West Springf             13.44   5 
  6 Ofosu-Davis, Nyera        10 West Springf             13.46   4 
  7 Villaflor, Natalie        11 Loudoun Coun             13.54   5 
  8 Ciccone, Alex             JR Chantilly                13.58   4 
  9 Hamilton, Khristen A      10 George C. Ma             13.64   6 
 10 Han, Alice                JR Chantilly                13.67   6 
 11 Ahmed, Ubaida             11 West Potomac             13.78   1 
 12 Lyons, Zoe                10 Lake Braddoc             13.88   3 
 13 Paul, Grace               10 Loudoun Coun             13.91   3 
 13 Knowles, Grace            12 Lake Braddoc             13.91   6 
 15 Jackson, Asia             12 Westfield                13.99   5 
 16 Kluegel, Emma             10 James W. Rob             14.02   4 
 17 Pollard, Emma             11 Westfield                14.04   3 
 18 Graves, Reese             10 Loudoun Coun             14.08   3 
 19 Curran, Katie             12 Lake Braddoc             14.10   5 
 20 Mendoza, Celia            11 James W. Rob             14.18   3 
 21 McClain, Camille          SO Chantilly                14.20   5 
 22 Young, Alina              11 West Potomac             14.22   1 
 23 Epps, Tomari C            10 George C. Ma             14.30   4 
 24 Habibi, Tina              10 South Lakes              14.42   2 
 24 Worrell, Michaela         11 South County             14.42   4 
 26 Thomas, Sarah             10 James W. Rob             14.68   4 
 27 Gashe, Bezawit            10 George C. Ma             14.70   2 
 28 Hu, Elizabeth             12 Thomas Jeffe             15.21   2 
 29 Li, Renee                 11 Thomas Jeffe             15.38   2 
 30 Li, Rachel                11 Thomas Jeffe             15.46   1 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 24.68  5/1/2010    Olivia Ekpone, Northwest                    
    6A State: @ 25.67                                                          
    5A State: # 25.85                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lott, Natalie             12 Westfield                24.95@  6 
  2 Waller, Hannah             9 South Lakes              25.35@  6 
  3 Jones, Inaya              10 Westfield                26.63   6 
  4 Jones, Lauren              9 South County             26.71   6 
  5 Jones, Taylor             12 South County             26.96   6 
  6 Harris, Kyla              12 West Springf             26.99   5 
  7 Brennan, Danielle         SR Chantilly                27.22   5 
  8 Goldstein, Zoey            9 South County             27.25   5 
  9 Hopkins, Daeja            10 James W. Rob             27.32   4 
 10 Bacon, Cecelia            JR Chantilly                27.34   6 
 11 Lee, Anabelle R           10 George C. Ma             27.56   4 
 12 Ciccone, Alex             JR Chantilly                27.58   3 
 13 Hutson, Cara              10 South Lakes              27.65   5 
 14 Sharman, Molly            10 West Springf             27.78   4 
 15 Konadu, Rhema              9 South Lakes              27.85   4 
 16 Bingham, Jordyn           12 Westfield                27.91   3 
 17 Spangler, Mary            10 James W. Rob             27.95   3 
 18 Lyons, Zoe                10 Lake Braddoc             28.16   3 
 19 Hamilton, Khristen A      10 George C. Ma             28.25   3 
 20 Knowles, Grace            12 Lake Braddoc             28.42   4 
 21 Paul, Grace               10 Loudoun Coun             28.42   2 
 22 Lannen, Katherine         12 South Lakes             x28.67   3 
 23 Ofosu-Davis, Nyera        10 West Springf             28.72   5 
 24 Aquilina, Sydney          12 Loudoun Coun             29.42   2 
 25 Thompson, Lindsey         11 Loudoun Coun             29.50   2 
 26 Epps, Tomari C            10 George C. Ma             29.68   2 
 27 Ahmed, Ubaida             11 West Potomac             30.15   4 
 28 Young, Alina              11 West Potomac             30.18   1 
 29 Messina, Ellie             9 West Potomac             30.39   1 
 30 Wu, Katherine              9 Thomas Jeffe             31.25   1 
 31 Hu, Elizabeth             12 Thomas Jeffe             31.31   2 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 55.36  5/6/2006    Elan Hilaire, Eleanor Roosevelt             
    6A State: @ 58.40                                                          
    5A State: # 58.67                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mueck, Katie              10 South County             59.67   6 
  2 Re, Nicole                SO Chantilly                59.88   6 
  3 Jones, Inaya              10 Westfield              1:00.27   5 
  4 Liriano, Niya             10 South County           1:00.68   5 
  5 Smallwood, Zada            9 South County           1:00.85   6 
  6 Villaflor, Natalie        11 Loudoun Coun           1:01.35   5 
  7 Robertson, Hannah         11 West Springf           1:01.40   5 
  8 Hutson, Cara              10 South Lakes            1:01.43   5 
  9 Mayberry, Rachel           9 West Springf           1:01.54   6 
 10 Lozano, Gabriella         11 West Springf           1:01.88   6 
 11 Willen, Seneca            10 James W. Rob           1:01.90   4 
 12 Martin, Saki              11 James W. Rob           1:02.13   5 
 13 Bacon, Cecelia            JR Chantilly              1:02.59   6 
 14 Farmer, Gabrielle         11 West Potomac           1:03.08   4 
 15 Bingham, Jordyn           12 Westfield              1:03.11   4 
 16 Carter-Ogden, Nyla        FR Chantilly              1:03.52   4 
 17 Yenyo, Casey              10 West Springf          x1:03.91   4 
 18 Spears, Danielle          11 South Lakes            1:04.14   4 
 19 Covey, Margaret           11 Thomas Jeffe           1:04.65   1 
 20 Beard, Sarah              12 James W. Rob           1:05.60   2 
 21 Kumar, Anika              10 South Lakes            1:05.72   3 
 22 Tobias, Brooke             9 South Lakes           x1:06.10   3 
 23 Henley, Grace             11 West Potomac           1:06.21   2 
 24 Stock, Sarah              10 Loudoun Coun           1:06.26   3 
 25 McGee, Jasmine             9 West Potomac           1:06.52   2 
 26 Park, Kara                10 Lake Braddoc           1:07.30   2 
 27 Manhertz, Rachel          11 Lake Braddoc           1:07.81   3 
 28 Batsford, Kelly A         12 George C. Ma           1:07.95   2 
 29 Miller, Rachel L          11 George C. Ma           1:09.59   3 
 30 Huynh, Nali               10 Thomas Jeffe           1:10.77   1 
 31 Weeks, Mary                  George C. Ma           1:17.05   1 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 2:13.50  5/3/2008    Tasia Potasinski, Westfield               
    6A State: @ 2:18.00                                                        
    5A State: # 2:22.16                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Benselloum, Ameena        12 Westfield              2:17.65@  3 
  2 Hanus, Lia                12 James W. Rob           2:18.05#  3 
  3 Tippet, Madison           12 Lake Braddoc           2:19.00#  3 
  4 Hagen, Brooke             12 James W. Rob           2:20.31#  3 
  5 Rayle, Aly                11 South Lakes            2:21.45#  3 
  6 Shaughnessy, Bowman       10 West Potomac           2:21.48#  3 
  7 Ager, Emma                12 Lake Braddoc           2:22.15#  3 
  8 Morris, Ana               SR Chantilly              2:23.72   3 
  9 Bowman, Izzy              12 Loudoun Coun           2:26.59   2 
 10 Booher, Carmen            10 James W. Rob           2:26.76   3 
 11 Marcucci, Anna            11 West Springf           2:27.27   3 
 12 Tobais, Reagan               South County           2:27.54   2 
 13 Brindley, Naomi           12 South Lakes            2:28.20   2 
 14 McPherson, Louisa         12 South County           2:28.58   3 
 15 Gulgert, Isabelle         10 South Lakes            2:29.24   2 
 16 Howard, Grace             12 Loudoun Coun           2:30.82   2 
 17 Post, Nicole              10 South Lakes           x2:30.99   2 
 18 Hohman, Natalie           12 West Potomac           2:31.37   2 
 19 LaRow, Morgan             12 South Lakes           x2:31.97   2 
 20 Nyborg, Natalie           10 Quince Orcha           2:32.20   2 
 21 Shoemaker, Abigail        12 Thomas Jeffe           2:32.38   2 
 22 Specht, Riley             10 South County           2:32.75   3 
 23 Heupel, Erika             11 James W. Rob          x2:34.31   1 
 24 O'Connor, Sally           10 South County          x2:35.07   1 
 25 Heaton, Helen             10 West Springf           2:37.63   1 
 26 Smith, Kyrsten            10 West Springf           2:39.01   1 
 27 Anderson, Charlotte       11 West Potomac           2:39.46   1 
 28 Farjadi, Tatjana          SR Chantilly              2:39.89   2 
 29 Malloy, Jamie             12 Loudoun Coun           2:40.25   2 
 30 Kennedy, Tatiana A        11 George C. Ma           2:42.30   1 
 31 Major, Kata               11 South Lakes           x2:46.21   1 
 32 Salazar, Maria D          10 George C. Ma           2:46.63   1 
 33 Allensworth, Lorena       10 Westfield              2:48.46   1 
 34 Orozco, Nina S            10 George C. Ma           2:53.37   1 
 35 Connally, Clare           12 Thomas Jeffe           3:01.99   1 
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 4:57.12  5/1/2010    Kathleen Lautzenheiser, Midlothian        
    6A State: @ 5:09.41                                                        
    5A State: # 5:19.99                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Beckner, Olivia           11 South Lakes            5:01.03@  3 
  2 Bir, Ava D                11 George C. Ma           5:12.99#  3 
  3 Robbins, Jenna            12 George C. Ma           5:16.39#  3 
  4 Schiesl, Emily            12 Lake Braddoc           5:16.75#  3 
  5 Benselloum, Ameena        12 Westfield              5:17.68#  3 
  6 Penn, Lily                10 West Potomac           5:17.89#  3 
  7 Larkin, Maggie            12 James W. Rob           5:18.61#  3 
  8 Tedesco, Sophie E          9 George C. Ma           5:20.27   3 
  9 McGrath, Emily            11 South Lakes            5:20.30   3 
 10 McAvoy, Madeline          11 Lake Braddoc           5:21.35   3 
 11 Gulgert, Isabelle         10 South Lakes            5:22.97   2 
 12 Keast, Emily              12 West Springf           5:25.91   3 
 13 Pace, Didi                12 Westfield              5:26.49   2 
 14 Duggan, Mary              10 South County           5:27.66   2 
 15 Perry, Brielle            11 Lake Braddoc           5:28.00   2 
 16 McPherson, Louisa         12 South County           5:28.03   3 
 17 Specht, Riley             10 South County           5:31.40   3 
 18 Haug, Julia               JR Chantilly              5:36.65   1 
 19 Mohan, Molly              11 West Springf           5:37.45   2 
 20 Farjadi, Tatjana          SR Chantilly              5:39.99   1 
 21 Hughes, Alyssa             9 Loudoun Coun           5:41.14   2 
 22 Barlow, Momiji            FR Chantilly              5:42.85   1 
 23 Cox, Caroline             12 Thomas Jeffe           5:44.13   1 
 24 Hawkins, Anya             11 West Springf           5:46.20   2 
 25 Guzman, Teresa            11 South County          x5:47.50   2 
 26 Tringali, Grace           10 West Potomac           5:48.66   2 
 27 Prater, Anna              11 South Lakes           x5:51.85   1 
 28 Myers, Marybeth           12 James W. Rob           5:53.34   2 
 29 Thompson, Nora            12 Thomas Jeffe           5:56.91   1 
 30 O'Boyle, Kaycie           12 West Potomac           5:57.69   2 
 31 Eck, Jessie               10 Loudoun Coun           5:57.97   1 
 32 Hughes, Carly             12 Loudoun Coun           5:59.18   1 
 33 Fang, Sylvia              11 Quince Orcha           6:10.91   1 
 34 Schlechty, Abigail R      10 George C. Ma          x6:29.08   1 
 35 Brown, Campbell           12 South Lakes           x7:00.45   1 
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 11:00.23  5/5/2007    Kathleen Lautzenheiser, Midlothan        
    6A State: @ 11:22.22                                                       
    5A State: # 11:43.44                                                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Holt, Heather             11 George C. Ma          10:47.70!  2 
  2 Murphy, Kate              12 Lake Braddoc          11:03.25@  2 
  3 Bothwell, Kiera           12 West Springf          11:16.51@  2 
  4 Kappeler, Chase           10 West Springf          11:27.03#  2 
  5 Kitchen, Taylor           12 Lake Braddoc          11:38.06#  2 
  6 Coleman, Sarah            10 West Springf          11:42.37#  2 
  7 Sajonia, Isabelle         11 Quince Orcha          11:43.61   2 
  8 Jacobson, Maya            12 Quince Orcha          11:43.81   2 
  9 Uehlinger, Nicole         10 Loudoun Coun          11:44.33   2 
 10 Bidwell, Katie            11 South Lakes           11:46.01   1 
 11 Bardach, Natalie M        10 George C. Ma          11:46.27   2 
 12 Doran, Rebecca            11 Lake Braddoc          11:46.57   2 
 13 Hicks, Audrey             10 James W. Rob          11:51.74   2 
 14 Smith, Kathryn            12 James W. Rob          11:52.20   2 
 15 Reddinger, Rhianna        10 James W. Rob          11:56.52   1 
 16 DiLorenzo, Suzie           9 Loudoun Coun          11:59.94   1 
 17 Bryson, Emily             12 James W. Rob         x12:01.17   1 
 18 Banga, Marissa             9 South Lakes           12:03.32   1 
 19 Rafter, Zoe               11 Lake Braddoc         x12:14.00   1 
 20 Cassell, Elizabeth        11 Quince Orcha          12:16.92   1 
 21 Bidwell, Kelly             9 South Lakes           12:22.95   1 
 22 Spahn, Rose               10 James W. Rob         x12:25.32   2 
 23 Guzman, Teresa            11 South County          12:28.13   1 
 24 Finnegan, Kylie           11 Lake Braddoc         x12:28.58   1 
 25 Siggins, Caitlin          10 James W. Rob         x12:33.95   2 
 26 Atari, Noor               11 South County          12:37.40   1 
 27 Bergen, Ashley            10 Westfield             12:41.88   1 
 28 Steele, Jennifer          12 Thomas Jeffe          12:45.06   1 
 29 Anstice, Sarah            10 South County          12:46.99   1 
 30 Thompson, Nora            12 Thomas Jeffe          13:06.17   1 
 31 Hart, Jacquelyn           10 Westfield             13:12.97   1 
 32 Tadlock, Catherine M       9 George C. Ma          13:31.02   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 14.68  5/7/2016    Skyla Davidson, Lake Braddoc                
    6A State: @ 15.27                                                          
    5A State: # 15.67                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Davidson, Skyla           12 Lake Braddoc             14.79@  5 
  2 Jones, Devyn              12 South Lakes              15.08@  5 
  3 Jones, Taylor             12 South County             15.97   5 
  4 Jones, Lauren              9 South County             16.29   5 
  5 Dirkse, Michelle G        11 George C. Ma             16.66   4 
  6 Walters, Alison           12 West Springf             17.25   4 
  7 Bailey, Claire            11 James W. Rob             17.28   4 
  8 Potter, Abby              12 Quince Orcha             17.61   4 
  9 Chanthyasak-White, Victo  12 James W. Rob             17.63   5 
 10 Williams, Kristen         10 South Lakes              18.01   3 
 11 Schlier, Inga J           12 George C. Ma             18.06   4 
 12 Wickman, Abby             12 South Lakes              18.21   3 
 13 Messner, Erin             10 Loudoun Coun             18.48   4 
 14 Pardo, Alana              10 South Lakes             x18.75   1 
 15 Eaton, Amaya              SO Chantilly                18.94   3 
 16 McHenry, Shea             12 Loudoun Coun             19.12   2 
 17 Barbero, Marissa          FR Chantilly                19.19   3 
 18 Li, Renee                 11 Thomas Jeffe             19.40   3 
 19 Doherty, Jillian          10 Westfield                19.78   1 
 20 Ampaw, Tracey             10 Westfield                19.81   1 
 21 Tadlock, Sarah M           9 George C. Ma             19.83   2 
 22 Adetayo, Ayomide           9 Lake Braddoc             19.97   2 
 23 Kim, Taylor                9 Westfield                20.54   1 
 24 Messner, Nicole           11 Loudoun Coun             20.67   2 
 25 Zhou, Rebecca             SR Chantilly                20.72   3 
 26 Devine, Brianna           10 West Springf             20.83   2 
 27 Hong, Emily                9 Lake Braddoc             22.10   2 
 -- Pagliaro, Alaina          12 South County                DQ   5 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 43.46  5/6/2006    Patricia Anyanwu, Eleanor Roosevelt         
    6A State: @ 46.15                                                          
    5A State: # 47.45                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Pagliaro, Alaina          12 South County             45.62@  6 
  2 Jones, Devyn              12 South Lakes              46.53#  6 
  3 Dirkse, Michelle G        11 George C. Ma             48.01   5 
  4 Poulsen, Emery            10 South County             48.17   5 
  5 Jones, Taylor             12 South County             48.20   6 
  6 Lin, Ashley               11 Thomas Jeffe             48.58   6 
  7 Vaughan, Ripley           10 West Potomac             48.64   1 
  8 Bailey, Claire            11 James W. Rob             49.12   6 
  9 Damper, Alivia            12 South Lakes              49.80   5 
 10 Pardo, Alana              10 South Lakes              50.61   4 
 11 Ermias, Metasebia         12 West Springf             50.84   5 
 12 Dacanay, Jemalyn L        10 George C. Ma             51.60   3 
 13 McHenry, Shea             12 Loudoun Coun             52.08   4 
 14 Carter-Ogden, Ruby        FR Chantilly                52.14   3 
 15 Walters, Alison           12 West Springf             52.22   4 
 16 Nagai, Aria               FR Chantilly                52.35   3 
 17 Adetayo, Ayomide           9 Lake Braddoc             52.95   3 
 18 Schlier, Inga J           12 George C. Ma             53.11   4 
 19 Eaton, Amaya              SO Chantilly                53.11   3 
 20 Wickman, Abby             12 South Lakes             x53.19   5 
 21 Devine, Brianna           10 West Springf             53.79   4 
 22 Ampaw, Tracey             10 Westfield                54.20   2 
 23 Williams, Kristen         10 South Lakes             x54.22   3 
 24 Hong, Emily                9 Lake Braddoc             55.49   2 
 25 McCormick, Erin           12 Westfield                55.92   2 
 26 Helal, Olivia              9 West Potomac             56.08   1 
 27 Doherty, Jillian          10 Westfield                56.13   2 
 28 Chan, Allison             10 West Potomac             56.55   2 
 29 Veit, Bethany             12 Loudoun Coun             57.39   1 
 -- Manson, Margaret          11 Loudoun Coun               DNF   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 48.58  5/6/2006    Eleanor Roosevelt, Eleanor Roosevelt        
                       A Arrington, P Anyanwu, E Hilaire, D Anyanwu      
    6A State: @ 49.83                                                          
    5A State: # 50.34                                                          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Chantilly HS  'A'                                     50.08#  2 
  2 South County High School  'A'                         50.61   2 
  3 Lake Braddock  'A'                                    51.12   2 
  4 George C. Marshall  'A'                               52.14   2 
  5 West Springfield  'A'                                 53.50   2 
  6 West Potomac  'A'                                     53.59   1 
  7 James W. Robinson  'A'                                54.21   1 
  8 Loudoun County  'A'                                   56.11   1 
  9 Thomas Jefferson S&T  'A'                             57.51   1 
 -- Westfield  'A'                                           DQ   2  exhange out of zone
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 3:59.29  5/6/2006    Eleanor Roosevelt, Eleanor Roosevelt      
                         J Montgomery, T Stephens, T Milner, T Jameson     
    6A State: @ 4:03.25                                                        
    5A State: # 4:08.05                                                        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 South County High School  'A'                       4:02.03@  2 
  2 Chantilly HS  'A'                                   4:02.49@  2 
  3 South Lakes  'A'                                    4:03.05@  2 
  4 Westfield  'A'                                      4:03.15@  2 
  5 Lake Braddock  'A'                                  4:12.51   2 
  6 West Springfield  'A'                               4:13.46   2 
  7 James W. Robinson  'A'                              4:16.62   1 
  8 Loudoun County  'A'                                 4:17.59   1 
  9 Thomas Jefferson S&T  'A'                           4:19.14   1 
 10 South Lakes  'B'                                   x4:19.25   1 
 11 South Lakes  'C'                                   x4:24.68   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
 Meet Record: !  9:26.93  5/7/2016    Westfield, Westfield                     
                          G Okoroafor, D Pace, A Benselloum, S Freix        
    6A State: @  9:38.87                                                       
    5A State: # 10:00.48                                                       
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Chantilly HS  'A'                                   9:44.09# 
  2 South Lakes  'A'                                   10:01.45  
  3 South County High School  'A'                      10:44.79  
  4 Lake Braddock  'A'                                 10:46.29  
  5 West Springfield  'A'                              10:50.37  
  6 George C. Marshall  'A'                            12:05.16  
 
Girls High Jump Varsity
================================================================
 Meet Record: !  5-07  5/3/2014    Uloma Nwaolu, James W. Rob                  
    6A State: @  5-01                                                          
    5A State: #  5-00                                                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chanthyasak-White, Victo  12 James W. Rob           5-01.00@ 
  2 Messner, Erin             10 Loudoun Coun          J5-01.00@ 
  3 Bailey, Claire            11 James W. Rob           4-10.00  
  4 Chapman, Molly            11 Loudoun Coun          J4-10.00  
  5 Hopkins, Daeja            10 James W. Rob           4-08.00  
  5 Manser, Nina              10 Westfield              4-08.00  
  7 Holloway, Rachel           9 South County          J4-08.00  
  8 Ager, Emma                12 Lake Braddoc          J4-08.00  
  9 Allamby, Josephine        SO Chantilly              4-06.00  
  9 Van Haaren, Samantha      10 South Lakes            4-06.00  
  9 Smith, Rachel             11 Lake Braddoc           4-06.00  
  9 Schlier, Inga J           12 George C. Ma           4-06.00  
  9 Zeidman, Paige            11 Loudoun Coun           4-06.00  
 -- Agnew, Serena              9 George C. Ma                NH  
 -- Naghedi, Maryam           SO Chantilly                   NH  
 -- Matus, Kimberly           11 West Springf                NH  
 -- Vaughan, Ripley           10 West Potomac                NH  
 -- Williams, Sydnee           9 West Springf                NH  
 
Girls Pole Vault Varsity
================================================================
 Meet Record: ! 11-07  5/4/2013    Rachael Fasana, Lake Braddoc                
    6A State: @  9-06                                                          
    5A State: #  9-00                                                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Robertson, Hannah         11 West Springf          10-06.00@ 
  2 Anderson, Lauren          11 Westfield              9-06.00@ 
  3 Chu, Cece                 12 Thomas Jeffe           8-06.00  
  4 Thibodeaux, Anna-Marie    12 Lake Braddoc           8-00.00  
  5 Tho, Cindy                SR Chantilly             J8-00.00  
  5 Lyons, Zoe                10 Lake Braddoc          J8-00.00  
  7 Settles, Holly            12 West Springf          J8-00.00  
  8 Wickman, Abby             12 South Lakes            7-06.00  
  9 Goudel, Lata              SR Chantilly             J7-06.00  
 10 Gray, Erin                12 South Lakes            7-00.00  
 11 McAvoy, Madeline          11 Lake Braddoc          J7-00.00  
 -- Mercer, Sara               9 Quince Orcha                NH  
 -- Dirlam, Patricia          12 Quince Orcha                NH  
 -- Shupp, Allison             9 Thomas Jeffe                NH  
 -- Martin, Saki              11 James W. Rob                NH  
 -- Allamby, Josephine        SO Chantilly                   NH  
 -- Raphael, Sage             12 South Lakes                 NH  
 -- Smith, Regan               9 South Lakes                 NH  
 -- Florentino, Estefania     12 South Lakes                 NH  
 -- Jones, Lauren              9 South County                NH  
 -- Li, Rachel                11 Thomas Jeffe                NH  
 -- Poulsen, Emery            10 South County                NH  
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================
 Meet Record: ! 17-08.25  5/3/2014    Kela Seals, Washington-L                 
    6A State: @    17-07                                                       
    5A State: # 17-01.25                                                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Davidson, Skyla           12 Lake Braddoc          17-08.50! 
  2 Martin, Saki              11 James W. Rob          16-09.25  
  3 Harris, Kyla              12 West Springf          16-04.25  
  4 Ermias, Metasebia         12 West Springf          15-10.25  
  5 Hopkins, Daeja            10 James W. Rob          15-09.00  
  6 Jones, Lauren              9 South County          15-06.25  
  7 Chapman, Molly            11 Loudoun Coun          15-03.50  
  8 Ofosu-Davis, Nyera        10 West Springf          15-03.00  
  9 Adetayo, Ayomide           9 Lake Braddoc          15-01.00  
 10 Matus, Kimberly           11 West Springf         x15-00.25  
 11 Han, Alice                JR Chantilly             14-10.25  
 12 Damper, Alivia            12 South Lakes           14-08.00  
 13 Hutson, Cara              10 South Lakes           14-07.75  
 14 Worrell, Michaela         11 South County          14-05.00  
 15 Spears, Danielle          11 South Lakes           13-09.75  
 16 Thompson, Lindsey         11 Loudoun Coun          13-09.25  
 17 Davis, Peyton              9 Lake Braddoc          13-08.00  
 18 Ahmed, Ubaida             11 West Potomac          13-07.00  
 19 Dacanay, Jemalyn L        10 George C. Ma          13-03.25  
 20 Allensworth, Lorena       10 Westfield             13-01.50  
 21 Griggs, Dannie C          12 George C. Ma          12-11.25  
 22 Odegaard, Rayna           12 Loudoun Coun          12-09.50  
 23 Young, Alina              11 West Potomac          12-03.50  
 24 Easley, Rayna             11 Westfield             12-03.25  
 25 Agnew, Serena              9 George C. Ma          12-02.00  
 26 Brown, Brielle             9 West Potomac           9-10.00  
 
Girls Triple Jump Varsity
================================================================
 Meet Record: ! 38-08.50  5/1/2010    Brittany Johnson, George C Marshall      
    6A State: @ 36-05.75                                                       
    5A State: #    35-11                                                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bacon, Cecelia            JR Chantilly             37-10.75@ 
  2 Ermias, Metasebia         12 West Springf          36-03.75# 
  3 Harris, Kyla              12 West Springf          36-00.75# 
  4 Jones, Taylor             12 South County          34-09.75  
  5 Spears, Danielle          11 South Lakes           33-03.00  
  6 Jones, Lauren              9 South County          33-00.00  
  7 Matus, Kimberly           11 West Springf          32-01.75  
  8 Damper, Alivia            12 South Lakes           31-03.00  
  9 Hu, Elizabeth             12 Thomas Jeffe          30-09.00  
 10 Ahmed, Ubaida             11 West Potomac          30-05.50  
 11 Adetayo, Ayomide           9 Lake Braddoc          30-03.00  
 12 Muchemenyi, Thando P      12 George C. Ma          30-00.00  
 13 McClain, Camille          SO Chantilly             29-02.75  
 14 Nagai, Aria               FR Chantilly             29-00.75  
 15 Easley, Rayna             11 Westfield             29-00.50  
 16 Zeidman, Paige            11 Loudoun Coun          28-11.00  
 17 Asmorom, Adiam            12 South County          28-05.00  
 18 Hong, Emily                9 Lake Braddoc          27-07.75  
 19 Parks, Sydnie             11 Lake Braddoc          27-03.75  
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================
 Meet Record: ! 41-10.75  5/4/2013    Galissia Cause, Battlefield              
    6A State: @ 36-07.25                                                       
    5A State: #    34-09                                                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Berlin, Jessica           12 Lake Braddoc          37-04.25@ 
  2 Thrasher, Tayelor         11 Westfield             37-02.25@ 
  3 Payne, Corey              12 James W. Rob          32-04.50  
  4 Rice, Jessica             12 South Lakes           31-02.25  
  5 Riedl, Raven              11 Westfield             30-09.00  
  6 Richards, Jamie           11 South Lakes           30-04.50  
  7 Sharman, Molly            10 West Springf          30-02.00  
  8 Mitchell, Jasmine         12 Westfield             30-01.25  
  9 Miller, Emily             12 Loudoun Coun          29-10.50  
 10 Bailey, Claire            11 James W. Rob          28-05.75  
 11 Evans, Maddy              11 South Lakes           27-06.75  
 12 Lorick, Mya               10 Lake Braddoc          27-04.25  
 13 Martinez, Terrasia        11 Loudoun Coun          26-07.50  
 14 Park, Morgan              SO Chantilly             26-07.00  
 15 Farrell, Madison          11 Lake Braddoc          26-03.00  
 16 Carlisle, Alexa           JR Chantilly             26-01.75  
 17 Allen, Grace              11 Loudoun Coun          26-00.00  
 18 Guliyeva, Turbat          11 George C. Ma          25-06.00  
 19 Thomas, Heather           12 James W. Rob          25-04.75  
 20 Lister, Jessica           12 South Lakes          x25-01.00  
 21 Soderborg, Maggie         10 James W. Rob         x24-05.50  
 22 Brown, Sarah Jane          9 South Lakes          x24-02.00  
 23 Stenseth, Alexandra B     12 George C. Ma          23-09.50  
 24 Morse, Miriam              9 Thomas Jeffe          23-06.75  
 25 Mozeleski, Elise          SO Chantilly             22-09.50  
 26 Skok, Jade                 9 Quince Orcha          22-04.00  
 27 Wan, Annaliese            10 George C. Ma          21-08.50  
 
Girls Discus Throw Varsity
================================================================
 Meet Record: ! 131-10  5/4/2013    Galissia Cause, Battlefield                
    6A State: @ 109-08                                                         
    5A State: # 103-11                                                         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Richards, Jamie           11 South Lakes             113-06@ 
  2 Berlin, Jessica           12 Lake Braddoc            111-09@ 
  3 Thrasher, Tayelor         11 Westfield               106-09# 
  4 Szymanski, Rachel         12 Westfield               106-00# 
  5 Menye, Daphne             11 Lake Braddoc            102-09  
  6 Miller, Emily             12 Loudoun Coun            102-06  
  7 Allen, Grace              11 Loudoun Coun             98-00  
  8 Payne, Corey              12 James W. Rob             97-02  
  9 Lin, Ashley               11 Thomas Jeffe             94-02  
 10 Wade, Annaliese           11 Lake Braddoc             90-06  
 11 Farrell, Madison          11 Lake Braddoc            x89-02  
 12 Mitchell, Jasmine         12 Westfield                88-01  
 13 Rice, Jessica             12 South Lakes              85-08  
 14 Griggs, Dannie C          12 George C. Ma             85-02  
 15 Martinez, Terrasia        11 Loudoun Coun             84-10  
 16 Huckabee, Isabela         10 Thomas Jeffe             78-08  
 17 Stenseth, Alexandra B     12 George C. Ma             77-06  
 18 Wan, Annaliese            10 George C. Ma             76-11  
 19 Evans, Maddy              11 South Lakes              75-04  
 20 Carter, Briana            12 South Lakes             x74-08  
 21 Sharman, Molly            10 West Springf             73-05  
 22 Thomas, Heather           12 James W. Rob             71-01  
 23 Brown, Sarah Jane          9 South Lakes             x69-02  
 24 Lorick, Mya               10 Lake Braddoc            x67-00  
 25 D'Imperio, Lindsay        SO Chantilly                66-05  
 26 Morse, Miriam              9 Thomas Jeffe             66-02  
 27 Lister, Jessica           12 South Lakes             x64-11  
 28 Skok, Jade                 9 Quince Orcha             61-06  
 29 Carlisle, Alexa           JR Chantilly                58-08  
 -- Park, Morgan              SO Chantilly                 FOUL  
 
Boys 100 Meter Dash Freshmen Freshman
===================================================================
 Meet Record: ! 11.59  5/7/2011    Alex Moses, Westfield                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Simmonds, Doval            9 West Potomac             11.76   5 
  2 Altenburg, Sean            9 James W. Rob             11.83   5 
  3 Leech, Marvin             10 West Potomac             12.13   5 
  4 Snyder, Bryce              9 Westfield                12.45   4 
  5 Lewis, Amari               9 James W. Rob             12.53   3 
  5 Hu, Brian                  9 Thomas Jeffe             12.53   5 
  7 Torrence-Johnson, Kyle     9 Loudoun Coun             12.54   3 
  8 Boucher, Dylan            FR Chantilly                12.65   3 
  9 Un, Justin                 9 West Springf             12.68   5 
 10 Jawahar, Prakash          FR Chantilly                12.74   4 
 10 Williams, Russian          9 James W. Rob             12.74   3 
 12 Kruppa, Michael            9 Thomas Jeffe             12.76   4 
 13 Muskett, Anthony           9 West Springf             12.79   5 
 14 Obeso, Daine               9 Westfield                12.84   3 
 15 Nam, Daniel                9 West Springf             12.98   4 
 16 Kim, Chris                FR Chantilly                13.00   4 
 17 Ferramondo, Alessandro J   9 George C. Ma             13.01   2 
 18 Izdepski, William K        9 George C. Ma             13.06   2 
 18 Howard, Evan               9 Thomas Jeffe             13.06   4 
 20 Amboni, Bryan              9 James W. Rob            x13.30   2 
 21 Hancock, James             9 Loudoun Coun             13.35   1 
 22 Deligianis, Philip           South County             13.50   1 
 23 Nadagamuwage, Rovin        9 South Lakes              13.56   1 
 24 Walowac, Jacob             9 Westfield                13.95   2 
 
Boys 800 Meter Run Freshmen Freshman
===================================================================
 Meet Record: ! 2:00.74  5/6/2006    Leoule Degfae, Thomas Edison              
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Barron, David              9 Westfield              2:06.48   3 
  2 Blackwell, William         9 George C. Ma           2:06.92   1 
  3 Ripley, Tristan            9 Lake Braddoc           2:12.00   3 
  4 Miles, Eli                 9 James W. Rob           2:12.39   3 
  5 Broadbent, Jeffrey K       9 George C. Ma           2:12.85   3 
  6 Lozano, Chris              9 West Springf           2:13.09   3 
  7 Tian, Dennis               9 Thomas Jeffe           2:13.11   2 
  8 Puhek, Joshua             FR Chantilly              2:13.29   3 
  9 Trujillo, Gian             9 West Springf           2:14.90   3 
 10 Sangiuliano, Jason         9 Loudoun Coun           2:15.36   2 
 11 Nobles, Josiah             9 West Springf           2:15.91   3 
 12 Beckner, Alex              9 South Lakes            2:16.08   3 
 13 Hughes, Will               9 James W. Rob           2:16.11   3 
 14 Carr, David                9 West Springf          x2:16.38   3 
 15 Stanley, Tucker            9 Thomas Jeffe           2:16.52   2 
 16 Ramirez, David             9 South Lakes            2:16.58   3 
 17 Stanley, Ethan             9 Thomas Jeffe           2:16.92   2 
 18 Uhrin, Wesley              9 West Potomac           2:16.94   3 
 19 Hamblet, Ryan              9 Lake Braddoc           2:17.79   3 
 20 Sharkey, Sam               9 James W. Rob           2:18.83   2 
 21 Prudhomme, Vincent         9 South Lakes            2:18.94   2 
 22 Martin, Malcolm            9 Quince Orcha           2:19.00   1 
 23 Dabich, Benjamin C         9 George C. Ma           2:19.14   1 
 24 Harden, Bradley            9 West Potomac           2:19.74   2 
 25 Umbrell, Matthew           9 South Lakes           x2:19.96   1 
 26 Yang, Louis               FR Chantilly              2:20.02   2 
 27 Miller, Daniel             9 South Lakes           x2:20.04   2 
 28 Ingersoll, Jack            9 South Lakes           x2:20.57   2 
 29 Sisco, Colby               9 Quince Orcha           2:22.86   1 
 30 Gibson, Justice            9 South County           2:23.04   2 
 31 Esse, Stephen                South County           2:24.84   1 
 32 LaRow, Thomas              9 South Lakes           x2:26.17   2 
 33 Venancis, Jose               South County           2:28.72   1 
 34 Johnson, Cayman            9 Westfield              2:29.56   1 
 35 Sheridan, Julian           9 South Lakes           x2:30.28   1 
 36 Shaffer, Scott             9 Westfield              2:32.06   1 
 37 Watkins, James             9 South Lakes           x3:01.06   1 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 10.86  5/4/2013    Ayo Raymond, James W. Rob                   
    6A State: @ 11.19                                                          
    5A State: # 11.24                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Adu, Daniel               12 West Springf             11.23#  6 
  2 Ogobri, Timiebi           12 South Lakes              11.29   6 
  3 Powell, Davian            12 Westfield                11.41   6 
  4 Hanifi, Youssof           10 Lake Braddoc             11.42   5 
  5 Briscoe, Evan             11 Loudoun Coun             11.45   6 
  6 Howard, Cameron           11 Westfield                11.50   6 
  7 McLendon, Sam             11 South County             11.63   4 
  8 Murphy, Marquise          12 Westfield                11.65   5 
  9 Toscano, Sebastien G      12 George C. Ma             11.68   4 
 10 Dizon, Ben                10 Lake Braddoc             11.75   5 
 11 Ndiaye, Pape              11 South Lakes              11.79   3 
 12 Luy, Justin               JR Chantilly                11.81   6 
 13 Gibbs, Dominic            10 West Springf             11.83   5 
 14 Mackey, Daryl             10 West Potomac             11.85   3 
 15 Bloodworth, Caleb         11 South County             11.87   3 
 16 Luo, Jiahao               11 George C. Ma             11.97   3 
 17 O'Neill, Connor           12 Lake Braddoc             11.98   4 
 18 Bonilla, Christopher      SR Chantilly                12.01   5 
 19 Thapa, Abijaya            SO Chantilly                12.09   4 
 20 Napolitano, Nicky         10 South Lakes              12.13   3 
 21 Bowman, Daniel            10 South County             12.20   4 
 22 Nininger, Colin D         10 George C. Ma             12.22   2 
 23 Yun, Jonathan             11 James W. Rob             12.29   2 
 24 Do, Wonwook               11 Thomas Jeffe             12.34   2 
 25 Sterling, Chris           12 Quince Orcha             12.42   5 
 26 Caussin, Jack             10 West Springf             12.45   3 
 27 Crotty, Matt              11 Thomas Jeffe             12.50   2 
 28 Liu, Samuel               12 Thomas Jeffe             12.51   2 
 29 Lohneis, Justin           12 Loudoun Coun             12.61   2 
 30 Sebenick, Matt            10 James W. Rob             12.77   1 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 21.52  5/7/2016    Trevor Stewart, South County                
    6A State: @ 22.45                                                          
    5A State: # 22.61                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Briscoe, Evan             11 Loudoun Coun             22.70   6 
  2 Hanifi, Youssof           10 Lake Braddoc             22.80   5 
  3 Ogobri, Timiebi           12 South Lakes              22.92   6 
  4 Britt, Josh               10 West Springf             23.01   5 
  5 Allen, Emmanuel           12 West Springf             23.02   6 
  6 Shadkhoo, Alexander       11 Westfield                23.07   4 
  7 Whitley, Don'ta           12 South Lakes              23.19   5 
  8 Madhugiri, Akhil          12 Thomas Jeffe             23.30   5 
  9 Ward, Asa                 12 Lake Braddoc             23.37   6 
 10 Toscano, Sebastien G      12 George C. Ma             23.44   4 
 11 Simmonds, Doval            9 West Potomac             23.61   4 
 12 Gardner, Darnell          12 Westfield                23.65   4 
 13 Huddleston, Jack          11 Loudoun Coun             23.78   3 
 14 Dizon, Ben                10 Lake Braddoc             23.81   5 
 15 Napolitano, Nicky         10 South Lakes              23.85   3 
 16 Luy, Justin               JR Chantilly                23.90   3 
 17 Bowman, Daniel            10 South County             24.00   3 
 18 Bloodworth, Caleb         11 South County             24.04   4 
 19 Ndiaye, Pape              11 South Lakes             x24.09   2 
 20 Frutchey, Carson          11 South Lakes             x24.35   2 
 21 Luo, Jiahao               11 George C. Ma             24.51   2 
 22 Bonilla, Christopher      SR Chantilly                24.57   2 
 23 Kuo, Kevin                11 Thomas Jeffe             24.77   2 
 24 Liu, Samuel               12 Thomas Jeffe             24.98   1 
 25 Dailey, Waddall           10 West Potomac             25.02   1 
 26 Hammond, Matthias         10 South Lakes             x25.57   2 
 27 Moses, Justin             10 Westfield                25.70   6 
 28 Walcott, Jr., Alvin       11 George C. Ma             26.31   1 
 29 Robinson, Mark            SO Chantilly                26.96   5 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 48.52  5/1/2010    Adrian Vaughn, South Lakes                  
    6A State: @ 50.24                                                          
    5A State: # 50.69                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Cory               12 West Potomac             50.35#  6 
  2 Huddleston, Jack          11 Loudoun Coun             50.96   6 
  3 Howard, Cameron           11 Westfield                50.97   6 
  4 Allen, Emmanuel           12 West Springf             51.00   6 
  5 Whitley, Don'ta           12 South Lakes              51.05   5 
  6 Hicks, Chris              12 Lake Braddoc             51.49   5 
  7 Britt, Josh               10 West Springf             51.69   6 
  8 Mitchell, Daniel          SR Chantilly                51.76   5 
  9 Eggeman, John             11 South Lakes              52.01   5 
 10 Reinhold, Ashton          12 South Lakes              52.92   4 
 11 Muskett, Peter            12 West Springf             52.93   5 
 12 Mackey, Daryl             10 West Potomac             53.09   6 
 13 Covington, Juwan          12 South County             53.26   3 
 14 Asady, Arthur             10 Lake Braddoc             53.56   4 
 15 Shepherd, Michael         SR Chantilly                53.72   4 
 16 Crisp, Brandon            11 South Lakes             x53.95   4 
 17 Duran-Diaz, Jonathan      JR Chantilly                54.41   4 
 18 McMillan, Travis          11 Loudoun Coun             54.93   3 
 19 Quin, Connor N            11 George C. Ma             55.37   4 
 20 Steadley, Ben             10 James W. Rob             56.03   2 
 21 Menotti, Noah             11 Lake Braddoc             56.10   3 
 22 Snyder, Bryce              9 Westfield                56.67   2 
 23 Glass, David              12 James W. Rob             57.15   2 
 24 Han, Timothy              11 Thomas Jeffe             57.17   3 
 25 Bowers, Eric              11 Loudoun Coun             57.38   1 
 26 Tian, Frank               11 Thomas Jeffe             57.47   3 
 27 Do, Wonwook               11 Thomas Jeffe             57.57   2 
 28 Miller, Galen             10 South County             57.61   2 
 29 Woodruff, Dawson          10 James W. Rob             58.05   3 
 30 Mitchell, Ian             11 James W. Rob            x59.99   1 
 31 Dunn, Samuel P            12 George C. Ma           1:00.53   1 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 1:53.35  5/4/2013    Nick Causey, Osbourn Park                 
    6A State: @ 1:57.81                                                        
    5A State: # 1:58.47                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rohler, Devin             12 James W. Rob           1:58.56   3  1:58.551
  2 Cerne, Edward             10 Lake Braddoc           1:58.56   3  1:58.600
  3 Altenburg, Michael        11 James W. Rob           1:58.57   3 
  4 Rambo, Jarod              12 West Springf           1:58.80   3 
  5 Camby, Gavin              12 James W. Rob           1:58.87   3 
  6 Lindsey, Zachary          12 West Potomac           1:59.96   3 
  7 Shaffer, Brett            12 Westfield              2:00.45   3 
  8 Mathew, Silas             10 James W. Rob          x2:01.31   3 
  9 Watkins, Jack             12 South Lakes            2:03.43   3 
 10 Michaelis, Arvid          11 South Lakes            2:03.78   2 
 11 Wilson, Marcus            12 Lake Braddoc           2:03.99   3 
 12 Leigh, Turner             11 Loudoun Coun           2:04.12   2 
 13 O'Neill, Quinn            12 Lake Braddoc           2:04.64   3 
 14 Blesi, Sam                12 West Springf           2:05.03   2 
 15 Delmolino, Peter          11 South Lakes            2:06.96   2 
 16 Weagraff, Daniel          SR Chantilly              2:07.51   2 
 17 Canada, Ty                12 South County           2:07.89   2 
 18 Judish, Max               11 Thomas Jeffe           2:08.46   2 
 19 Huck, Ryan                12 West Potomac           2:08.47   2 
 20 Afferton, Colin           12 Westfield              2:09.04   2 
 21 Cyr, Wyatt                SO Chantilly              2:09.11   1 
 22 Gaskins, Bryce            10 West Springf           2:09.50   2 
 23 Bandaru, Nikhil           10 Thomas Jeffe           2:11.32   1 
 24 Lee, Daniel               12 Quince Orcha           2:11.75   1 
 25 Subramanian, Jayant       12 Thomas Jeffe           2:11.79   1 
 26 Elsayed, Ahmed            12 South County           2:12.12   1 
 27 Griggs, Jonathan A        12 George C. Ma           2:12.31   1 
 28 Shoorbajee, Karim         SR Chantilly              2:12.54   1 
 29 Khan, Sheharyar           10 Westfield              2:12.60   1 
 30 Castillo, Philippe        12 Quince Orcha           2:15.99   2 
 31 Forney, David             11 George C. Ma           2:16.82   1 
 32 Randazzo, David           12 George C. Ma           2:24.47   1 
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 4:13.31  5/5/2007    Mike Spooner, West Springfield            
    6A State: @ 4:25.06                                                        
    5A State: # 4:26.94                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lawson, Tyler             11 Lake Braddoc           4:25.53#  3 
  2 Loukili, Alex             11 South Lakes            4:29.60   3 
  3 Lindsey, Zachary          12 West Potomac           4:31.85   3 
  4 Casey, Sean               11 South Lakes            4:33.59   3 
  5 Ward, William             12 West Springf           4:35.94   3 
  6 Howell, Nicholas          11 James W. Rob           4:36.12   2 
  7 Rogers, Michael           12 West Springf           4:36.43   3 
  8 Howard, Jacob             11 Lake Braddoc           4:38.65   3 
  9 Hogeboom, Charles         12 James W. Rob           4:39.25   2 
 10 Baxley, William           12 Thomas Jeffe           4:39.91   2 
 11 Allain, Thomas            SR Chantilly              4:39.96   2 
 12 Warstler, Calvin          10 South Lakes            4:40.13   2 
 13 Joiner, Mason             11 Westfield              4:40.33   2 
 14 Amos, Tyler               JR Chantilly              4:40.72   2 
 15 Afferton, Colin           12 Westfield              4:43.33   2 
 16 Sepulveda, Peter          12 South Lakes           x4:43.40   3 
 17 Barron, David              9 Westfield              4:43.97   2 
 18 Eisert, Daniel            12 Loudoun Coun           4:45.44   3 
 19 Underwood, David           9 West Potomac           4:48.14   2 
 20 Jenkins, Christian        12 James W. Rob           4:50.24   1 
 21 Michael, Javier           12 West Springf           4:51.08   3 
 22 Pope, Jerod               11 Loudoun Coun           4:51.50   2 
 23 West, Jonathan             9 Thomas Jeffe           4:53.25   2 
 24 Taibl, Grant              10 South County           4:54.23   1 
 25 Buckley, Blain M          12 George C. Ma           4:54.93   1 
 26 Greenwood, Garrett        10 Lake Braddoc           4:56.46   2 
 27 Nims, Webb                10 South Lakes           x4:56.60   1 
 28 Vaka, Nick                12 Loudoun Coun           4:57.60   1 
 29 Sherrier, Thomas          SR Chantilly              4:59.20   1 
 30 Glunz, Josh               11 South County           4:59.94   1 
 31 Powell, Ryan              12 West Potomac           5:00.32   1 
 32 Franklin, Noah            10 South County           5:04.34   1 
 33 Buchsbaum, Noah           10 Quince Orcha           5:06.06   1 
 34 Heinrich, Keita           11 South Lakes           x5:11.07   1 
 35 Sisco, Colby               9 Quince Orcha           5:19.60   1 
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 9:19.14  5/4/2013    Patrick Joseph, Loudoun Coun              
    6A State: @ 9:41.87                                                        
    5A State: # 9:53.63                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Velleleth, Saurav         12 Thomas Jeffe           9:21.78@  2 
  2 Weeks, Chris               9 West Springf           9:43.58#  2 
  3 Frame, Matthew            12 West Potomac           9:45.41#  2 
  4 Chase, Evan               12 Lake Braddoc           9:55.54   2 
  5 Buontempo, Joshua         10 Lake Braddoc          10:05.53   2 
  6 Foote, Matthew            10 West Springf          10:06.27   2 
  7 Skeen, Daniel             12 Thomas Jeffe          10:07.38   2 
  8 Makinen, William          11 West Potomac          10:07.73   2 
  9 Weisel, Benjamin          11 West Potomac          10:11.03   2 
 10 Pritchard, Sam             9 West Springf          10:11.67   2 
 11 Malhotra, Rayaan          10 Thomas Jeffe          10:12.18   2 
 12 Salcido, Miguel           11 Quince Orcha          10:14.88   2 
 13 Morgan, Brendan           11 Lake Braddoc          10:18.24   2 
 14 Cheng, Benjamin           11 West Springf         x10:19.26   2 
 15 Lebahn, Sam               11 Westfield             10:19.97   2 
 16 Johnson, Tyler            12 Lake Braddoc         x10:20.23   2 
 17 Osborne, Shane            12 Loudoun Coun          10:33.10   1 
 18 Pohlmann, Christian       11 James W. Rob          10:33.47   1 
 19 Blackwell, William         9 George C. Ma          10:39.51   2 
 20 Siggins, Conner           12 James W. Rob          10:40.35   1 
 21 Puhek, Joshua             FR Chantilly             10:42.03   1 
 22 Augelli, Jacob            10 James W. Rob          10:42.28   1 
 23 Lim, Joseph               11 Westfield             10:45.20   1 
 24 Applegate, Colton         JR Chantilly             10:45.98   1 
 25 Putney, Joshua            JR Chantilly             10:45.98   1 
 26 Hall, Cooper               9 Quince Orcha          10:49.83   1 
 27 LaRow, William            10 South Lakes           10:50.98   1 
 28 Kearney, Brian            10 Lake Braddoc         x10:52.11   2 
 29 Ahmed, Siraj              11 Loudoun Coun          10:54.65   2 
 30 Anton, Tommy              11 James W. Rob         x10:57.26   1 
 31 Babore, Yonatan           12 Quince Orcha          11:00.27   1 
 32 Lawson, Alex              10 South Lakes           11:03.53   1 
 33 Dittus, Joshua            10 South County          11:11.22   1 
 34 Adams, Joe                10 Westfield             11:21.53   1 
 35 Dabich, Benjamin C         9 George C. Ma          11:23.20   1 
 36 Gibson, Justice            9 South County          11:57.64   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 14.52  5/3/2014    John Seals, West Springf                    
    6A State: @ 15.26                                                          
    5A State: # 15.36                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 McLendon, Sam             11 South County             15.72   5 
  2 Branch, Joseph            11 West Springf             15.93   5 
  3 Thomas, Ryan              11 Loudoun Coun             16.00   5 
  4 Abbe, Gabe                12 Westfield                16.25   5 
  5 Jackson, Brian            12 Lake Braddoc             16.45   5 
  6 Seiling, Scott            11 James W. Rob             16.90   4 
  7 Pereira, Conrad           SR Chantilly                17.05   4 
  8 Gary, Michael             12 Westfield                17.42   4 
  9 Johnson, Dean              9 South Lakes              17.52   3 
 10 Fulton, Harry             12 Lake Braddoc             17.55   5 
 11 Crotty, Matt              11 Thomas Jeffe             17.74   4 
 12 Gillmore, Austin R        11 George C. Ma             17.97   3 
 13 Adjani-aldrin, Andrew     12 Quince Orcha             18.30   4 
 14 Tello Luyo, Christian     SR Chantilly                18.79   2 
 15 Nzamba, Caelan            11 South Lakes              18.81   3 
 16 King, Logan               10 South Lakes              18.98   3 
 17 Bonilla, Jenson           10 Westfield                19.18   1 
 18 Thanigai, Athilesh        10 Thomas Jeffe             19.19   2 
 19 Love, Chris               10 South County             19.23   1 
 20 Delavega, Casey            9 George C. Ma             19.59   2 
 21 St. Thomas, Kurtis        10 West Springf             19.73   2 
 22 Nguonly, Ethan            10 Thomas Jeffe             19.92   1 
 23 Bowman, Ezekiel           12 South County             20.00   3 
 24 Jackson, Kevin            10 Lake Braddoc             20.09   4 
 25 O'Quinn, Jameson          12 James W. Rob             20.49   2 
 26 Adjani-Aldrin, John Edwa  10 Quince Orcha             22.65   2 
 27 Safadi, Ryyan              9 George C. Ma             22.79   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 38.98  5/3/2014    John Seals, West Springf                    
    6A State: @ 40.21                                                          
    5A State: # 40.71                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Karol, Tyler              12 Loudoun Coun             42.24   6 
  2 Pereira, Conrad           SR Chantilly                42.81   6 
  3 Gillmore, Austin R        11 George C. Ma             42.89   5 
  4 Gary, Michael             12 Westfield                42.97   6 
  5 Fulton, Harry             12 Lake Braddoc             43.68   4 
  6 Salguero, Dominic         10 South County             43.82   5 
  7 King, Logan               10 South Lakes              44.09   4 
  8 Seiling, Scott            11 James W. Rob             44.22   6 
  9 Sayre, Andrew             12 Lake Braddoc             44.22   6 
 10 Abbe, Gabe                12 Westfield                44.25   5 
 11 Johnson, Dean              9 South Lakes              44.36   5 
 12 Gibbs, Dominic            10 West Springf             44.69   5 
 13 Nzamba, Caelan            11 South Lakes              44.96   3 
 14 Chambers, Isaac           10 James W. Rob             45.27   3 
 15 Tello Luyo, Christian     SR Chantilly                45.33   4 
 16 Bowman, Ezekiel           12 South County             45.59   4 
 17 Adjani-aldrin, Andrew     12 Quince Orcha             45.74   3 
 18 Angjeli, Aleksander       10 West Potomac             45.77   2 
 19 Bonilla, Jenson           10 Westfield                45.87   3 
 20 Martin, Malcolm            9 Quince Orcha             46.26   4 
 21 Branch, Joseph            11 West Springf             46.70   6 
 22 Jackson, Brian            12 Lake Braddoc             46.98   4 
 23 Riley, Kai                11 Thomas Jeffe             47.13   2 
 24 O'Quinn, Jameson          12 James W. Rob             47.43   3 
 25 Thanigai, Athilesh        10 Thomas Jeffe             48.56   2 
 26 Delavega, Casey            9 George C. Ma             49.96   2 
 27 Nguonly, Ethan            10 Thomas Jeffe             50.98   1 
 28 Santana, Andrew           10 West Potomac             51.33   1 
 29 Park, Daniel               9 George C. Ma             52.43   1 
 30 Adjani-Aldrin, John Edwa  10 Quince Orcha             52.67   2 
 -- Onorato, Nicholas         10 South County                DQ   5 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 42.27  5/1/2010    Dematha Catholic, Dematha Catholic          
    6A State: @ 43.70                                                          
    5A State: # 44.07                                                          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Lake Braddock  'A'                                    43.93#  2 
  2 Loudoun County  'A'                                   44.05#  2 
  3 South County High School  'A'                         44.99   2 
  4 Thomas Jefferson S&T  'A'                             45.18   2 
  5 Westfield  'A'                                        45.58   1 
  6 West Potomac  'A'                                     45.64   1 
  7 West Springfield  'A'                                 46.40   1 
  8 James W. Robinson  'A'                                47.64   1 
 -- South Lakes  'A'                                        DNF   2 
 -- George C. Marshall  'A'                                  DQ   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
 Meet Record: ! 3:23.88  5/4/2013    Westfield, Westfield                      
                         M Chambers, N Kiley, T Sevachko, K Shepard        
    6A State: @ 3:26.57                                                        
    5A State: # 3:28.99                                                        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Lake Braddock  'A'                                  3:31.59   2 
  2 South Lakes  'A'                                    3:31.70   2 
  3 Westfield  'A'                                      3:31.94   2 
  4 South Lakes  'B'                                   x3:36.71   1 
  5 Lake Braddock  'B'                                 x3:37.22   2 
  6 West Springfield  'A'                               3:38.73   1 
  7 South Lakes  'C'                                   x3:39.38   1 
  8 Chantilly HS  'A'                                   3:40.70   2 
  9 George C. Marshall  'A'                             3:41.52   1 
 10 Thomas Jefferson S&T  'A'                           3:47.12   2 
 11 James W. Robinson  'A'                              3:52.51   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
 Meet Record: ! 7:58.45  5/6/2006    Hermitage, Hermitage                      
    6A State: @ 8:09.88                                                        
    5A State: # 8:12.85                                                        
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Westfield  'A'                                      8:29.88  
  2 West Springfield  'A'                               8:57.06  
  3 South Lakes  'A'                                    9:02.48  
  4 South County High School  'A'                       9:06.73  
  5 George C. Marshall  'A'                             9:45.01  
 
Boys High Jump Varsity
================================================================
 Meet Record: !  6-06  5/7/2016    Samuel Mallon, Loudoun Coun                 
    6A State: @  6-02                                                          
    5A State: #  6-00                                                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pereira, Conrad           SR Chantilly              6-00.00# 
  2 Gardner, Darnell          12 Westfield             J6-00.00# 
  3 Baah, Dominic             11 Loudoun Coun           5-10.00  
  4 Steadley, Ben             10 James W. Rob          J5-10.00  
  5 Thomas, Ryan              11 Loudoun Coun           5-08.00  
  5 Williams, Kenneth         11 Quince Orcha           5-08.00  
  7 Whitley, Don'ta           12 South Lakes            5-06.00  
  7 Gregory, Trevon           12 South County           5-06.00  
  9 White, Calvin             12 Lake Braddoc          J5-06.00  
 10 Pelham, Corey             12 Lake Braddoc          J5-06.00  
 -- Friedman, Isaiah          10 James W. Rob                NH  
 -- Washington, Ezra          12 West Springf                NH  
 -- Izdepski, William K        9 George C. Ma                NH  
 -- White, Ramon              12 Westfield                   NH  
 -- Riley, Kai                11 Thomas Jeffe                NH  
 -- Nzamba, Caelan            11 South Lakes                 NH  
 -- O'Meara, Kevin            11 West Potomac                NH  
 
Boys Pole Vault Varsity
================================================================
 Meet Record: ! 15-00  5/1/2010    Matt Hoogland, Lake Braddock                
    6A State: @ 12-06                                                          
    5A State: # 12-03                                                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fairbanks, Michael        12 South County          14-06.00@ 
  2 Price, Joseph             12 West Springf          14-00.00@ 
  3 Lang, Andrew              10 South County          11-06.00  
  4 Beaudoin, Declan          12 Lake Braddoc         J11-06.00  
  5 Burns, Ryan               12 Thomas Jeffe          11-00.00  
  6 Owens, Matthew            12 Quince Orcha         J11-00.00  
  7 Levey, Adam               12 Quince Orcha          10-06.00  
  8 Chu, Landon                  Thomas Jeffe         J10-06.00  
  9 Johnson, Chase            11 Westfield            J10-06.00  
 10 Oliver, Levi              11 Lake Braddoc          10-00.00  
 11 Luu, Jonathan             10 South Lakes          J10-00.00  
 11 Lanzas, Kevin             11 Lake Braddoc         J10-00.00  
 13 Hataway, Jacob            10 South Lakes            9-00.00  
 14 Bentley, Bryn             10 West Springf          J9-00.00  
 15 Zhou, Naitian             10 Thomas Jeffe          J9-00.00  
 15 Luy, Justin               JR Chantilly             J9-00.00  
 17 Cordle, Aidan             11 Quince Orcha           8-06.00  
 18 Laquindanum, Mikko        11 South Lakes           J8-06.00  
 -- Buckley, Casey            11 Westfield                   NH  
 -- Shoorbajee, Karim         SR Chantilly                   NH  
 -- Woodruff, Chancen         11 James W. Rob                NH  
 -- Grabski, Jonathan         12 Lake Braddoc                NH  
 -- Ross, Matthew             11 James W. Rob                NH  
 -- Faroun, Ammar             11 South Lakes                 NH  
 -- Russell, Azziah           10 South County                NH  
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================
 Meet Record: ! 23-05.75  5/7/2016    Perry Donkor, South County               
    6A State: @    21-10                                                       
    5A State: # 21-03.25                                                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ward, Asa                 12 Lake Braddoc          20-07.00  
  2 Adu, Daniel               12 West Springf          20-04.25  
  3 Bowman, Daniel            10 South County          19-11.00  
  4 Mackey, Daryl             10 West Potomac          19-09.00  
  5 Jackson, Brian            12 Lake Braddoc          19-08.50  
  6 Shorten, Quinn            SR Chantilly             19-03.75  
  7 Steadley, Ben             10 James W. Rob          19-03.50  
  8 Seiling, Scott            11 James W. Rob          18-07.00  
  9 Gregory, Trevon           12 South County          18-06.75  
 10 Gardner, Darnell          12 Westfield             18-06.50  
 11 Ogobri, Timiebi           12 South Lakes           18-05.25  
 12 Caussin, Jack             10 West Springf          17-10.50  
 13 Salguero, Dominic         10 South County          17-09.50  
 14 Thompson, Ryan            11 West Potomac          17-07.50  
 15 Brenner, Pierce           11 Loudoun Coun          17-07.25  
 16 Gibbs, Dominic            10 West Springf          17-06.00  
 17 Daniels, Jailan           10 Lake Braddoc          17-03.00  
 18 Karol, Tyler              12 Loudoun Coun          17-02.50  
 19 Williams, Kenneth         11 Quince Orcha          17-01.75  
 20 Williams, Sam             10 Westfield             17-00.75  
 21 Fahmy, Daniel             10 Westfield             17-00.25  
 22 Lohneis, Justin           12 Loudoun Coun          16-09.00  
 23 Tian, Frank               11 Thomas Jeffe          16-02.25  
 24 O'Meara, Kevin            11 West Potomac          16-00.75  
 25 Sahaya Arul, Joshua       11 Thomas Jeffe          15-10.50  
 25 Walcott, Jr., Alvin       11 George C. Ma          15-10.50  
 27 Cheng, Edward             11 Thomas Jeffe          15-09.25  
 28 Izdepski, William K        9 George C. Ma          15-03.00  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================
 Meet Record: !    48-03  5/7/2016    Perry Donkor, South County               
    6A State: @ 44-02.75                                                       
    5A State: # 43-05.50                                                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Whitley, Don'ta           12 South Lakes           41-00.00  
  2 Covington, Juwan          12 South County          39-07.00  
  3 Daniels, Jailan           10 Lake Braddoc          39-04.00  
  4 Gibbs, Dominic            10 West Springf          39-03.00  
  5 Shorten, Quinn            SR Chantilly             37-11.00  
  6 Seiling, Scott            11 James W. Rob          37-07.75  
  7 Le, Ian                   11 Westfield             37-04.00  
  8 Riley, Kai                11 Thomas Jeffe          36-09.75  
  9 Nzamba, Caelan            11 South Lakes           36-09.00  
 10 Salguero, Dominic         10 South County          36-08.00  
 11 Kruger, Kelly             10 West Springf          36-05.75  
 12 Kongai, Yoan              10 West Potomac          35-09.00  
 13 Sun, Johnny               11 South Lakes           35-08.00  
 14 Brenner, Pierce           11 Loudoun Coun          35-05.75  
 15 Goh, James                11 Westfield             35-03.00  
 16 Suggs, Myles              12 West Potomac          35-02.00  
 17 Kode, Pranav              FR Chantilly             34-09.50  
 18 Tian, Frank               11 Thomas Jeffe          34-05.00  
 19 Cheng, Edward             11 Thomas Jeffe          32-01.00  
 20 Neubauer, Benjamin        12 Westfield             30-00.50  
 21 Elbackush, Abdalla        10 George C. Ma          26-09.00  
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================
 Meet Record: !    52-09  5/2/2009    Marcus Brown, Quince Orchard             
    6A State: @ 49-02.50                                                       
    5A State: #    46-03                                                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cuthill, Ronak            11 South Lakes           46-03.00# 
  2 Vercouteren, Ian          12 Lake Braddoc          43-07.00  
  3 Harper, Mark              SR Chantilly             43-06.50  
  4 Wolfgang, Chris           12 Lake Braddoc          42-11.75  
  5 Daise, Aaron              12 Westfield             41-08.50  
  6 Calhoun, Nauz             12 Westfield             40-10.50  
  7 Madsen, Jack              12 West Springf          40-05.00  
  8 Djonkam, Dj               12 West Springf          39-02.00  
  9 Royston, John             12 West Springf          39-01.50  
 10 Koby, Ben                 12 South Lakes           38-00.00  
 11 Kim, Youngmin             11 James W. Rob          37-09.00  
 12 Miller, Caleb              9 South Lakes           37-03.75  
 13 Posey, Matthew            SR Chantilly             37-01.50  
 14 Bizon, Chris                 South Lakes          x37-00.50  
 15 Delgado, Andrew           10 South Lakes          x36-11.50  
 16 Fitzpatrick, Sean         11 Loudoun Coun          36-07.00  
 17 Beach, Dakota             12 Westfield             36-06.00  
 18 Clift, Michael            11 Lake Braddoc          36-04.00  
 19 Fee, Brendan              12 Lake Braddoc         x36-02.50  
 20 Miller, Thomas               South Lakes          x34-10.00  
 21 Howard, Hakeem            11 Quince Orcha          34-08.00  
 22 Huewe, Adam               11 Loudoun Coun          33-11.00  
 23 Cintorino, Lucas E        11 George C. Ma          33-10.25  
 24 Jain, Arad                12 Thomas Jeffe          32-00.00  
 25 Smith, Nathan             10 James W. Rob          31-09.00  
 26 Abdullah, Farsheed M      10 George C. Ma          29-11.75  
 27 Zinchenko, Lev            12 George C. Ma          29-09.50  
 28 Riley, Kai                11 Thomas Jeffe          29-05.00  
 29 Harrison, Gregory         10 Thomas Jeffe          27-04.50  
 30 Panjshiri, Yousef         SR Chantilly             27-01.75  
 31 Ripple, Joseph             9 Quince Orcha          24-10.50  
 
Boys Discus Throw Varsity
================================================================
 Meet Record: ! 161-11  5/6/2006    Devan Clark, Edison                        
    6A State: @ 143-08                                                         
    5A State: # 140-00                                                         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wolfgang, Chris           12 Lake Braddoc            140-11# 
  2 Cuthill, Ronak            11 South Lakes             139-06  
  3 Sias, Orion               12 Lake Braddoc            139-01  
  4 Calhoun, Nauz             12 Westfield               137-10  
  5 Fee, Brendan              12 Lake Braddoc            127-04  
  6 Monroe, Bobby             11 Westfield               122-03  
  7 Harper, Mark              SR Chantilly               122-02  
  8 Vercouteren, Ian          12 Lake Braddoc           x111-06  
  9 Mitchell, Nathan          SR Chantilly               110-01  
 10 Koby, Ben                 12 South Lakes             109-11  
 11 Fitzpatrick, Sean         11 Loudoun Coun            106-10  
 12 Delgado, Andrew           10 South Lakes             105-11  
 13 Kim, Youngmin             11 James W. Rob            104-02  
 14 Royston, John             12 West Springf            103-02  
 15 Djonkam, Dj               12 West Springf            101-03  
 16 Steadley, Ben             10 James W. Rob            100-04  
 17 Paripati, Anshul          12 South Lakes            x100-03  
 18 Howard, Hakeem            11 Quince Orcha             97-09  
 19 Clift, Michael            11 Lake Braddoc            x95-11  
 20 Vavoso, Gregory           12 South County             95-09  
 21 Zinchenko, Lev            12 George C. Ma             95-03  
 22 Huewe, Adam               11 Loudoun Coun             93-10  
 23 Madsen, Jack              12 West Springf             91-06  
 24 Daise, Aaron              12 Westfield                88-08  
 25 Jain, Arad                12 Thomas Jeffe             84-03  
 26 Panjshiri, Yousef         SR Chantilly                80-08  
 27 Abdullah, Farsheed M      10 George C. Ma             80-07  
 28 Smith, Nathan             10 James W. Rob             79-02  
 29 Ahverdiyev, Oktay         12 Thomas Jeffe             69-08  
 30 Roberts, Matt             11 Loudoun Coun              5-03  
 
              Women - Freshman - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) South Lakes                 13        2) West Springfield           10   
    3) James W. Robinson            6        4) Chantilly HS                2   
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) South County High School    84        2) Westfield                  77.50
    2) Lake Braddock               77.50     4) South Lakes                75   
    5) West Springfield            59        6) Chantilly HS               47.50
    7) James W. Robinson           45.50     8) George C. Marshall         37   
    9) Loudoun County              14       10) Thomas Jefferson S&T        7   
   11) West Potomac                 3                                           
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Lake Braddock              113        2) West Springfield           75   
    3) South Lakes                 70        4) Westfield                  56   
    5) Loudoun County              51.50     6) South County High School   51   
    7) Chantilly HS                29        8) West Potomac               28   
    9) James W. Robinson           25       10) Thomas Jefferson S&T       16   
   11) George C. Marshall           9       12) Quince Orchard High Schoo   2.50


Return to Top

Email | About