MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Gettysburg Invitational
Gettysburg XC Invitational History
Hosted By: Gettysburg
Gettysburg, Pennsylvania
2017-10-07

results from pa.milesplit.com
Boys 5000m

Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    849  John Delaney          John Handley                            16:07.4  5:12/M      
    2      2   1062  Cole Friend           Preston                                 16:10.8  5:13/M      
    3      3    899  Chayce MacKnair       Mifflin County High School              16:20.3  5:16/M      
    4      4   1064  Ward Ries             Preston                                 16:22.8  5:17/M      
    5      5    143  Owen Johnson          Calvert Hall College High School        16:24.3  5:17/M      
    6      6    894  Brayden Harris        Mifflin County High School              16:24.7  5:17/M      
    7      7    797  Andrew Sullivan       Hershey                                 16:28.5  5:19/M      
    8      8    486  Andrew Brown          Cumberland Valley                       16:34.1  5:21/M      
    9      9    129  Will Pompilio         Briar Woods                             16:34.2  5:21/M      
   10     10    444  Jackson Kilosky       Clarksburg High School                  16:36.6  5:21/M      
   11     11    300  Timmy Buzynski        Central York                            16:40.8  5:23/M      
   12     12    690  Luke Milhimes         Gettysburg Area High School             16:45.3  5:24/M      
   13     13    451  Zachary Worthman      Clarksburg High School                  16:46.9  5:25/M      
   14     14    312  Jacob Montgomery      Central York                            16:47.1  5:25/M      
   15     15    121  Brandon Dimitri       Briar Woods                             16:50.8  5:26/M      
   16     16    239  Jack Baker            Cedar Cliff                             16:53.9  5:27/M      
   17     17    350  Trentin Overcash      Chambersburg                            16:55.2  5:27/M      
   18     18    904  Chase Sheaffer        Mifflin County High School              16:59.9  5:29/M      
   19     19   1281  William Fincher       Woodgrove                               17:01.1  5:29/M      
   20     20    496  Devon Heisler         Cumberland Valley                       17:03.6  5:30/M      
   21     21    686  Andrew Hirneisen      Gettysburg Area High School             17:05.5  5:31/M      
   22     22    760  Ryan Pendergast       Heritage (Leesburg)                     17:08.3  5:32/M      
   23     23    793  Casey Sisco           Hershey                                 17:08.4  5:32/M      
   24     24    928  Noah Dekker           Northeastern                            17:08.8  5:32/M    12
   25     25    270  Ohm Vyas              Central Cambria HS Red Devils           17:09.9  5:32/M      
   26     26    311  Austin McQuaide       Central York                            17:10.9  5:32/M      
   27     27    346  Orion Kimberly        Chambersburg                            17:13.8  5:33/M      
   28     28    267  Nate Kuntz            Central Cambria HS Red Devils           17:14.1  5:34/M      
   29     29    357  Patrick Zook          Chambersburg                            17:15.8  5:34/M      
   30     30    502  Caleb Schultz         Cumberland Valley                       17:17.0  5:35/M      
   31     31    341  Chris Diaz            Chambersburg                            17:17.1  5:35/M      
   32     32    789  Ethan Rogers          Hershey                                 17:17.9  5:35/M      
   33     33   1185  Sam Pugliese          Susquehannock                           17:18.6  5:35/M      
   34     34    492  Nick Demario          Cumberland Valley                       17:22.6  5:36/M      
   35     35    533  Adler Brininger       Delone Catholic                         17:22.9  5:36/M      
   36     36    340  Joe Corwell           Chambersburg                            17:28.0  5:38/M      
   37     37    862  Grayson Westfall      John Handley                            17:29.9  5:38/M      
   38     38    961  Paul Feite            Northern                                17:30.9  5:39/M      
   39     39    624  John Whitcomb         Fairfield Area                          17:31.3  5:39/M      
   40     40    118  Aaron Casteel         Briar Woods                             17:32.0  5:39/M      
   41     41    907  Garren Wolfgang       Mifflin County High School              17:32.0  5:39/M      
   42     42   1214  Ethan Lowman          Waynesboro                              17:33.2  5:40/M      
   43     43    759  Evan Pendergast       Heritage (Leesburg)                     17:33.7  5:40/M      
   44     44    440  Sam Eig               Clarksburg High School                  17:34.3  5:40/M      
   45     45    754  Jake Gunessever       Heritage (Leesburg)                     17:34.8  5:40/M      
   46     46     81  Evan Kase             Boiling Springs                         17:35.4  5:40/M      
   47     47    487  Bennett Brown         Cumberland Valley                       17:36.0  5:41/M      
   48     48    969  Jeremiah Knight       Northern                                17:36.4  5:41/M      
   49     49    139  Spencer Doyle         Calvert Hall College High School        17:36.9  5:41/M      
   50     50    271  Tyler Wilson          Central Cambria HS Red Devils           17:39.0  5:42/M      
   51     51   1134  Jack Warehine         Spring Grove                            17:40.0  5:42/M      
   52     52    791  Luke Sheppard         Hershey                                 17:40.1  5:42/M      
   53     53     90  Gabe Tomblin          Boiling Springs                         17:42.5  5:43/M      
   54     54   1284  Matt Geier            Woodgrove                               17:43.1  5:43/M      
   55     55    857  Joseph Rosenfeld      John Handley                            17:43.2  5:43/M      
   56     56    120  Nicolas Crabb         Briar Woods                             17:43.6  5:43/M      
   57     57    788  Ben Phillippy         Hershey                                 17:43.8  5:43/M      
   58     58    299  Brandon Baxter        Central York                            17:44.0  5:43/M      
   59     59    142  Eric Janyska          Calvert Hall College High School        17:44.1  5:43/M      
   60     60    123  Arjun Goel            Briar Woods                             17:44.3  5:43/M      
   61     61    303  Logan Dillow          Central York                            17:44.8  5:43/M      
   62     62    441  Lucas Fernandez       Clarksburg High School                  17:45.1  5:44/M      
   63     63    503  Jesse St. Cyr         Cumberland Valley                       17:46.5  5:44/M      
   64     64    344  Matt Hoover           Chambersburg                            17:47.2  5:44/M      
   65     65   1293  Sam Schanbel          Woodgrove                               17:48.3  5:45/M      
   66     66    343  Donovan Hazelton      Chambersburg                            17:50.1  5:45/M      
   67     67    860  Brian Tufts           John Handley                            17:50.8  5:45/M      
   68     68    138  Charlie Cannon        Calvert Hall College High School        17:51.8  5:45/M      
   69     69    932  Ben Kelly             Northeastern                            17:52.7  5:46/M      
   70     70    976  Reid Weber            Northern                                17:52.7  5:46/M      
   71     71   1219  Noah Scahill          Waynesboro                              17:53.0  5:46/M      
   72     72    982  Jordan Berger         Northern Lebanon                        17:53.4  5:46/M      
   73     73    265  Ike Haycisak          Central Cambria HS Red Devils           17:53.6  5:46/M      
   74     74    536  Gabe Hall             Delone Catholic                         17:54.0  5:46/M      
   75     75    900  Lance Miller          Mifflin County High School              17:54.7  5:46/M      
   76     76    796  Kohen Stover          Hershey                                 17:54.7  5:46/M      
   77     77    790  Brendan Shea          Hershey                                 17:55.0  5:47/M      
   78     78    148  Ethan Pfluger         Calvert Hall College High School        17:55.4  5:47/M      
   79     79    435  Jonathan Botello      Clarksburg High School                  17:56.1  5:47/M      
   80     80   1189  Erik Younkin          Susquehannock                           17:57.0  5:47/M      
   81     81    985  Gage Krall            Northern Lebanon                        17:57.4  5:47/M      
   82  (> 7)    347  Justin Maxwell        Chambersburg                            17:57.6  5:47/M      
   83     82   1211  Marcus Cooley         Waynesboro                              17:58.4  5:48/M      
   84     83    649  Henry Brorsen         George Mason                            17:59.3  5:48/M      
   85     84   1065  Trey Smith-Tatham     Preston                                 18:01.0  5:49/M      
   86     85    555  Piere Allard          Eastern York                            18:01.6  5:49/M      
   87     86     72  Liam Aro              Boiling Springs                         18:03.2  5:49/M      
   88     87    562  Zachary Falk          Eastern York                            18:04.3  5:50/M      
   89     88    965  Aric Graham           Northern                                18:05.1  5:50/M      
   90     89    249  Cameron Nelson        Cedar Cliff                             18:05.4  5:50/M      
   91     90    157  Sam Vermette          Calvert Hall College High School        18:05.9  5:50/M      
   92  (> 7)    786  Tommy Johnson         Hershey                                 18:06.4  5:50/M      
   93     91    846  Bennett Cupps         John Handley                            18:06.5  5:50/M      
   94     92    488  Jackson Buchenauer    Cumberland Valley                       18:08.3  5:51/M      
   95     93   1066  Evan Thomas           Preston                                 18:10.3  5:52/M      
   96     94   1278  Jack Cohen            Woodgrove                               18:12.2  5:52/M      
   97     95    117  Zachary Bennett       Briar Woods                             18:12.6  5:52/M      
   98     96   1291  Frank Ricker          Woodgrove                               18:14.0  5:53/M      
   99     97    262  Zach Brandis          Central Cambria HS Red Devils           18:14.4  5:53/M      
  100     98   1130  Brady Pitzer          Spring Grove                            18:14.6  5:53/M      
  101     99   1287  Eric Nelson           Woodgrove                               18:14.6  5:53/M      
  102    100    306  Cole Harris           Central York                            18:16.0  5:54/M      
  103    101   1060  Daniel Barker         Preston                                 18:16.4  5:54/M      
  104    102   1237  Lukas Hayden          West York Area                          18:16.6  5:54/M      
  105    103    140  Brendan Fritsche      Calvert Hall College High School        18:18.0  5:54/M      
  106    104    902  Seth Phillips         Mifflin County High School              18:18.6  5:54/M      
  107    105   1069  Wyatt Wolfe           Preston                                 18:19.1  5:55/M      
  108    106    761  Ben Rouch             Heritage (Leesburg)                     18:19.5  5:55/M      
  109    107   1162  Daniel Morris         Susquehanna Township                    18:19.7  5:55/M      
  110    108   1122  Patrick Bowman        Spring Grove                            18:20.1  5:55/M      
  111    109    763  Owen Schilling        Heritage (Leesburg)                     18:20.8  5:55/M      
  112    110    647  Colson Board          George Mason                            18:20.8  5:55/M      
  113    111   1288  Kevin Payne           Woodgrove                               18:21.4  5:55/M      
  114    112   1208  Ricky Andrews         Waynesboro                              18:22.9  5:55/M      
  115    113    663  Ethan Sisbarro        George Mason                            18:23.4  5:56/M      
  116    114   1230  Griffin Conaway       West York Area                          18:23.9  5:56/M      
  117    115   1186  Mateo Vega            Susquehannock                           18:24.8  5:56/M      
  118    116   1129  Liam Myers            Spring Grove                            18:26.4  5:57/M      
  119    117     91  Gibran Varahrami      Boiling Springs                         18:26.5  5:57/M      
  120  (< 5)    460  Jason Bryce           Covenant Christian Academy              18:27.4  5:57/M      
  121    118    658  Drew Langford         George Mason                            18:27.8  5:57/M      
  122    119    266  Alex Jeffers          Central Cambria HS Red Devils           18:28.2  5:57/M      
  123    120    975  Owen Weaver           Northern                                18:28.6  5:57/M      
  124  (> 7)    490  Benjamin Connor       Cumberland Valley                       18:29.5  5:58/M      
  125    121     80  Ethan Jones           Boiling Springs                         18:29.8  5:58/M      
  126    122    970  Jedaiah Palmer        Northern                                18:29.8  5:58/M      
  127  (> 7)   1290  Matthew Renner        Woodgrove                               18:32.5  5:59/M      
  128    123    652  Gordon Copeland       George Mason                            18:33.1  5:59/M      
  129    124    269  Ethan Shuagis         Central Cambria HS Red Devils           18:35.3  6:00/M      
  130    125    973  Cole Stauffer         Northern                                18:35.7  6:00/M      
  131    126    314  Zachary Wiltshire     Central York                            18:37.0  6:00/M      
  132  (> 7)    156  Luke Sheridan         Calvert Hall College High School        18:37.6  6:00/M      
  133    127   1180  Brayden Lewis         Susquehannock                           18:38.6  6:01/M      
  134    128   1236  Derek Harlacher       West York Area                          18:41.6  6:02/M      
  135    129    132  Jeremiah Robinson     Briar Woods                             18:42.1  6:02/M      
  136  (> 7)    962  Shea Fisler           Northern                                18:42.8  6:02/M      
  137    130     85  Nick Obrien           Boiling Springs                         18:43.3  6:02/M      
  138    131    906  Dylan Unger           Mifflin County High School              18:44.4  6:03/M      
  139    132    626  Jason Yeager          Fairfield Area                          18:44.7  6:03/M      
  140    133   1171  Jacob Alexander       Susquehannock                           18:45.3  6:03/M      
  141    134     38  Dylan Duke            Bishop McDevitt                         18:45.9  6:03/M      
  142    135    856  James Morrison        John Handley                            18:45.9  6:03/M      
  143    136   1067  Hayden Thomas         Preston                                 18:46.1  6:03/M      
  144    137    683  Dustin Fluke          Gettysburg Area High School             18:46.6  6:03/M      
  145    138    749  John Bigalbal         Heritage (Leesburg)                     18:46.9  6:03/M      
  146  (> 7)    268  Adam Lechleitner      Central Cambria HS Red Devils           18:48.4  6:04/M      
  147    139    685  Jared Herr            Gettysburg Area High School             18:49.0  6:04/M      
  148    140     88  Jack Still            Boiling Springs                         18:49.8  6:04/M      
  149    141    681  Sam Douds             Gettysburg Area High School             18:50.4  6:05/M      
  150    142    679  Jacob Bordatto        Gettysburg Area High School             18:50.9  6:05/M      
  151    143    537  Josh Hall             Delone Catholic                         18:53.4  6:05/M      
  152  (> 7)     82  Carter Klein          Boiling Springs                         18:53.9  6:05/M      
  153  (> 7)    131  Nathan Pruzina        Briar Woods                             18:54.5  6:06/M      
  154    144    853  Michael Lee           John Handley                            18:54.8  6:06/M      
  155    145    756  Christopher King      Heritage (Leesburg)                     18:55.7  6:06/M      
  156    146    650  Jack Brown            George Mason                            18:57.2  6:07/M      
  157    147    622  Chris Shaffer         Fairfield Area                          18:57.3  6:07/M      
  158  (> 7)    892  Noah Bowers           Mifflin County High School              18:57.8  6:07/M      
  159    148    539  Zane Hilfiger         Delone Catholic                         19:04.0  6:09/M      
  160    149     45  Joseph Leiter         Bishop McDevitt                         19:04.8  6:09/M      
  161    150    608  Mark Johnson          Edgewood High School                    19:06.1  6:10/M      
  162    151    693  Parker Staub          Gettysburg Area High School             19:07.3  6:10/M      
  163    152    563  Jacob Fenwick         Eastern York                            19:08.7  6:10/M      
  164    153   1135  Jonathan Wyrick       Spring Grove                            19:09.0  6:11/M      
  165    154    836  Izaac Wilkinson       Hollidaysburg Area                      19:10.9  6:11/M      
  166    155    930  James Herman          Northeastern                            19:12.3  6:12/M      
  167    156     33  Eli Cargas            Bishop McDevitt                         19:12.4  6:12/M      
  168    157    542  Connor Phillips       Delone Catholic                         19:12.6  6:12/M      
  169    158     32  Josh Beeghley         Bishop McDevitt                         19:14.8  6:12/M      
  170  (> 7)    750  Thomas Boris          Heritage (Leesburg)                     19:16.8  6:13/M      
  171    159    246  Michael Grundon       Cedar Cliff                             19:17.0  6:13/M      
  172    160    931  Ryan Hussey           Northeastern                            19:17.4  6:13/M      
  173    161    655  Victor Gedeck         George Mason                            19:17.8  6:13/M      
  174    162   1234  Jacob Franklin        West York Area                          19:18.2  6:14/M      
  175    163    567  Chase Reed            Eastern York                            19:19.9  6:14/M      
  176    164   1183  Cody McCredie         Susquehannock                           19:21.3  6:15/M      
  177    165    243  Nate Dubose           Cedar Cliff                             19:21.9  6:15/M      
  178    166   1212  Michiah Helm          Waynesboro                              19:23.3  6:15/M      
  179    167    534  Joe Flake             Delone Catholic                         19:23.8  6:15/M      
  180  (> 7)   1063  Michael Hart          Preston                                 19:24.3  6:15/M      
  181    168   1177  Jacob Derkosh         Susquehannock                           19:24.3  6:15/M      
  182    169    242  Elias Domanski-Ferris Cedar Cliff                             19:25.8  6:16/M      
  183    170    934  Joshua McKenzie       Northeastern                            19:26.6  6:16/M      
  184    171    240  Luke Culver           Cedar Cliff                             19:27.0  6:16/M      
  185    172    829  Jeremy Jones          Hollidaysburg Area                      19:27.4  6:16/M      
  186    173    984  Dante Diangelis       Northern Lebanon                        19:28.5  6:17/M      
  187    174    558  Adam Drapcho          Eastern York                            19:32.0  6:18/M      
  188    175    620  Noah Hazlett          Fairfield Area                          19:33.0  6:18/M      
  189    176    619  Andrew Glover         Fairfield Area                          19:36.5  6:19/M      
  190    177    611  Andrew Serrano        Edgewood High School                    19:37.6  6:20/M      
  191    178   1249  Chase Stump           West York Area                          19:37.8  6:20/M      
  192    179    981  Jacob Beidler         Northern Lebanon                        19:39.0  6:20/M      
  193    180    437  Alex Cedillo          Clarksburg High School                  19:39.5  6:20/M      
  194    181    173  Matt Gurgiolo         Camp Hill                               19:39.8  6:20/M      
  195    182    442  Sohan Ganatra         Clarksburg High School                  19:40.6  6:21/M      
  196    183    835  Walt Wedel            Hollidaysburg Area                      19:41.1  6:21/M      
  197    184     40  Ryan Harden           Bishop McDevitt                         19:42.7  6:21/M      
  198    185     42  Eli Kerns             Bishop McDevitt                         19:44.5  6:22/M      
  199    186    828  Trent Howe            Hollidaysburg Area                      19:45.4  6:22/M      
  200    187    607  George Houzouris      Edgewood High School                    19:46.5  6:23/M      
  201  (> 7)   1175  Logan Comber          Susquehannock                           19:48.2  6:23/M      
  202    188   1228  Dylan Ackerman        West York Area                          19:49.3  6:24/M      
  203    189    621  Ryan Kelley           Fairfield Area                          19:49.9  6:24/M      
  204    190    543  James Rill            Delone Catholic                         19:50.0  6:24/M      
  205    191    610  Gustavo Molina        Edgewood High School                    19:50.4  6:24/M      
  206    192    936  Ben Walter            Northeastern                            19:51.4  6:24/M      
  207    193    625  Jeremy Whitmore       Fairfield Area                          19:52.5  6:25/M      
  208  (> 7)    445  Ken Korzeniewski      Clarksburg High School                  19:54.2  6:25/M      
  209    194     48  Colin Roche           Bishop McDevitt                         19:55.2  6:25/M      
  210    195    983  Brandon Bomberger     Northern Lebanon                        19:55.6  6:25/M    11
  211    196   1164  Brian Sayre           Susquehanna Township                    19:56.4  6:26/M      
  212    197    601  Ayomi Adediji         Edgewood High School                    19:56.6  6:26/M      
  213  (> 7)     44  Josiah Lauver         Bishop McDevitt                         20:00.2  6:27/M      
  214    198    181  Michael Moretz        Camp Hill                               20:02.1  6:28/M      
  215    199    825  Zach Grabill          Hollidaysburg Area                      20:13.3  6:31/M      
  216  (> 7)    684  Ryan Haskins          Gettysburg Area High School             20:13.6  6:31/M      
  217    200    176  Myles Klapkowski      Camp Hill                               20:16.1  6:32/M      
  218    201    178  Gus Latorre           Camp Hill                               20:16.6  6:32/M      
  219    202    250  Drew Sheppard         Cedar Cliff                             20:19.7  6:33/M      
  220  (> 7)    848  Andrew Dearth         John Handley                            20:25.9  6:35/M      
  221    203    556  Connor Atkins         Eastern York                            20:27.7  6:36/M      
  222    204    172  Joe Carey             Camp Hill                               20:27.9  6:36/M      
  223    205    570  Isaac Wherley         Eastern York                            20:34.4  6:38/M      
  224    206   1167  Alex Weinstock        Susquehanna Township                    20:37.3  6:39/M      
  225    207   1241  Jacob Landis          West York Area                          20:38.3  6:39/M      
  226    208    834  Will Tyndall          Hollidaysburg Area                      20:38.3  6:39/M      
  227    209   1126  Benjamin Keller       Spring Grove                            20:39.6  6:40/M      
  228  (> 7)    541  Ryan Murphy           Delone Catholic                         20:40.0  6:40/M      
  229    210    820  Adam Elder            Hollidaysburg Area                      20:42.5  6:41/M      
  230  (> 7)    253  Colin Wilson          Cedar Cliff                             20:43.8  6:41/M      
  231    211   1158  Elijah Benka-Davies   Susquehanna Township                    20:45.4  6:42/M      
  232    212   1136  Curtis Yourishin      Spring Grove                            20:52.4  6:44/M      
  233  (> 7)    832  Gage Paul             Hollidaysburg Area                      20:55.3  6:45/M      
  234    213    180  Harrison Mooney       Camp Hill                               21:04.4  6:48/M      
  235  (> 7)   1133  Devin Ulsh            Spring Grove                            21:06.7  6:48/M      
  236  (< 5)    461  Isaiah Snyder         Covenant Christian Academy              21:10.7  6:50/M      
  237    214    171  Caleb Aranos          Camp Hill                               21:15.1  6:51/M      
  238    215    933  Jarret McCoy          Northeastern                            21:15.3  6:51/M      
  239  (> 7)    561  Ben Elicker           Eastern York                            21:30.6  6:56/M      
  240    216   1165  Patrick Thieblemont   Susquehanna Township                    21:32.4  6:57/M      
  241    217   1160  Jack Ferguson         Susquehanna Township                    21:38.3  6:59/M      
  242    218    602  Joseph Akinrotoye     Edgewood High School                    22:05.4  7:07/M      
  243    219   1166  Trey Trkula           Susquehanna Township                    22:23.5  7:13/M      
  244  (> 7)   1163  Alfi Muhamad          Susquehanna Township                    23:33.6  7:36/M      
  245    220    980  Levi Arms             Northern Lebanon                        24:07.1  7:47/M    

Girls 5000m

Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    334  Abby Yourkavitch      Chambersburg                            18:26.9  5:57/M      
    2      2    770  Andrea Demko          Hershey                                 18:50.4  6:05/M      
    3      3    776  Faith Mark            Hershey                                 19:13.4  6:12/M      
    4      4   1262  Sophie Hudak          Woodgrove                               19:15.1  6:13/M      
    5      5    743  Jenny Schilling       Heritage (Leesburg)                     19:23.8  6:15/M      
    6      6    234  Corinne Firestone     Cedar Cliff                             19:26.3  6:16/M      
    7      7    632  Logan Funk            George Mason                            19:28.1  6:17/M      
    8      8     62  Elaina Clancy         Boiling Springs                         19:28.6  6:17/M      
    9      9    526  Leanne Sneeringer     Delone Catholic                         19:31.6  6:18/M      
   10     10    926  Maddie Warrender      Northeastern                            19:32.5  6:18/M      
   11     11    918  Margaret Carroll      Northeastern                            19:37.8  6:20/M      
   12     12    292  Bridget Palm          Central York                            19:38.6  6:20/M      
   13     13    296  Kendall Smith         Central York                            19:46.3  6:23/M      
   14     14    289  Olivia Gemma          Central York                            19:46.9  6:23/M      
   15     15    420  Avery Jackson         Clarksburg High School                  19:47.7  6:23/M      
   16     16    333  Keira Whitehead       Chambersburg                            19:48.5  6:23/M      
   17     17    880  Joy Galbraith         Mifflin County High School              19:50.3  6:24/M      
   18     18    775  Katie Jones           Hershey                                 19:51.4  6:24/M      
   19     19    780  Olivia Wilson         Hershey                                 19:51.7  6:24/M      
   20     20    924  Trinity Schraudner    Northeastern                            19:53.7  6:25/M      
   21     21    324  Maddie Kinton         Chambersburg                            20:02.6  6:28/M      
   22     22    950  Morgan Starliper      Northern                                20:03.9  6:28/M      
   23     23    736  Audrey Corbet         Heritage (Leesburg)                     20:09.9  6:30/M      
   24  (< 5)    616  Lindsey Lytle         Fairfield Area                          20:12.0  6:31/M      
   25     24    774  Brooke Geyer          Hershey                                 20:15.1  6:32/M      
   26     25   1264  Shelby Kostal         Woodgrove                               20:15.6  6:32/M      
   27     26    260  Ella Vrabel           Central Cambria HS Red Devils           20:16.4  6:32/M      
   28     27    329  Sydney Parson         Chambersburg                            20:18.4  6:33/M      
   29     28    113  Alyson Vlassis        Briar Woods                             20:20.4  6:34/M      
   30     29    428  Joelle Sadd           Clarksburg High School                  20:21.6  6:34/M      
   31     30    882  Lauren Kuykendall     Mifflin County High School              20:23.0  6:35/M      
   32     31    426  Alyssa McCloskey      Clarksburg High School                  20:24.6  6:35/M      
   33     32    170  Kaitlyn Vorkapich     Camp Hill                               20:24.7  6:35/M      
   34     33    876  Rachel Thomas         Maryvale Prep School                    20:25.6  6:35/M      
   35     34    328  Kaylee Mowery         Chambersburg                            20:28.8  6:36/M      
   36     35    778  Grace Murray          Hershey                                 20:30.1  6:37/M      
   37     36    952  Amber Swaisgood       Northern                                20:30.3  6:37/M      
   38     37     59  Ashlyn Booher         Boiling Springs                         20:33.0  6:38/M      
   39     38    942  Meredith Engle        Northern                                20:34.4  6:38/M      
   40     39    158  Allison Einig         Camp Hill                               20:36.5  6:39/M      
   41     40    108  Sunya Qamar           Briar Woods                             20:37.4  6:39/M      
   42     41    111  Julia Schopper        Briar Woods                             20:38.7  6:39/M      
   43     42    330  Kyleena Purvis        Chambersburg                            20:38.9  6:39/M      
   44     43    258  Kacy McKeel           Central Cambria HS Red Devils           20:40.6  6:40/M      
   45     44     95  Ann Marie Cargill     Briar Woods                             20:43.0  6:41/M      
   46     45    166  Julia Raich           Camp Hill                               20:44.8  6:41/M      
   47     46    431  Jahmei Wyatt          Clarksburg High School                  20:45.1  6:42/M      
   48     47    103  Grace Krueger         Briar Woods                             20:48.0  6:43/M      
   49     48    254  Anna Dill             Central Cambria HS Red Devils           20:53.4  6:44/M      
   50     49    323  Sarah Hunt            Chambersburg                            20:53.9  6:44/M      
   51     50   1271  Audrey Warner         Woodgrove                               20:56.1  6:45/M      
   52  (< 5)   1170  Desiree Witmer        Susquehannock                           21:00.4  6:46/M      
   53     51    673  Kelty Oaster          Gettysburg Area High School             21:01.4  6:47/M      
   54     52    641  Jo Sevier             George Mason                            21:03.1  6:47/M      
   55     53    233  Madelyn Baker         Cedar Cliff                             21:05.7  6:48/M      
   56     54    951  Ashlyn Stonge         Northern                                21:06.7  6:48/M      
   57     55    595  Naomi Karmel          Edgewood High School                    21:06.8  6:48/M      
   58  (> 7)    318  Ana Degrange          Chambersburg                            21:08.0  6:49/M      
   59     56   1263  Calle Junker          Woodgrove                               21:09.2  6:49/M      
   60     57    865  Brittney Graff        Maryvale Prep School                    21:09.7  6:49/M      
   61     58   1055  Alexa Gorondy         Preston                                 21:10.2  6:50/M      
   62     59    635  Victoria Lecce        George Mason                            21:13.5  6:51/M      
   63     60    483  Brianna Wagner        Cumberland Valley                       21:13.7  6:51/M      
   64     61    637  Sophie Matton         George Mason                            21:15.6  6:51/M      
   65     62    676  Megan Yingling        Gettysburg Area High School             21:16.6  6:52/M      
   66     63     64  Christi Fertich       Boiling Springs                         21:16.9  6:52/M      
   67     64    238  Lauren Wilder         Cedar Cliff                             21:17.8  6:52/M      
   68     65    943  Amber Fogelsanger     Northern                                21:18.8  6:52/M      
   69     66    290  Paige Hartman         Central York                            21:20.9  6:53/M      
   70     67    470  Ella Dixson           Cumberland Valley                       21:25.1  6:55/M      
   71     68   1255  Esme Byrd             Woodgrove                               21:25.5  6:55/M      
   72     69    733  Meghan Boylan         Heritage (Leesburg)                     21:28.0  6:55/M      
   73     70   1268  Genovi Rattana-Jones  Woodgrove                               21:28.6  6:55/M      
   74     71    295  Kaylee Scheidegg      Central York                            21:32.3  6:57/M      
   75     72     23  Maureen Hartwell      Bishop McDevitt                         21:34.0  6:57/M      
   76     73    739  Freya MacKenzie       Heritage (Leesburg)                     21:37.6  6:58/M      
   77     74   1254  Kylie Budd            Woodgrove                               21:38.4  6:59/M      
   78  (< 5)    614  Maddie Kay            Fairfield Area                          21:40.2  6:59/M      
   79     75   1057  Jenna Lenhart         Preston                                 21:41.5  7:00/M      
   80     76    636  Clara Matton          George Mason                            21:43.5  7:00/M      
   81     77   1053  Samantha Chambers     Preston                                 21:44.4  7:01/M      
   82  (> 7)   1265  Amanda Loch           Woodgrove                               21:44.5  7:01/M      
   83     78    769  Katie Ceneviva        Hershey                                 21:45.1  7:01/M      
   84     79    737  Nina Costanza         Heritage (Leesburg)                     21:45.6  7:01/M      
   85     80    864  Allemai Dagnatchew    Maryvale Prep School                    21:48.8  7:02/M      
   86     81    954  Dahna Yoon            Northern                                21:49.6  7:02/M      
   87     82    874  Sara Stromberg        Maryvale Prep School                    21:50.9  7:03/M      
   88     83    109  Grace Roberts         Briar Woods                             21:51.4  7:03/M      
   89     84    475  Lacey Higgins         Cumberland Valley                       21:51.7  7:03/M      
   90     85    112  Sandra Smith          Briar Woods                             21:52.2  7:03/M      
   91     86   1196  Ashlyn Beck           Waynesboro                              21:52.5  7:03/M      
   92     87    871  Julia Piet            Maryvale Prep School                    21:55.4  7:04/M      
   93     88    168  Samantha Smeal        Camp Hill                               21:56.3  7:05/M      
   94     89    600  Anna Decker           Edgewood High School                    21:56.8  7:05/M      
   95     90    424  Lily Lippert          Clarksburg High School                  22:00.1  7:06/M      
   96     91    594  Shelby Johnson        Edgewood High School                    22:01.9  7:06/M      
   97  (> 7)    114  Amber Zipfel          Briar Woods                             22:02.3  7:06/M      
   98     92    591  Michaela Crue         Edgewood High School                    22:07.8  7:08/M      
   99     93    671  Julia Geesaman        Gettysburg Area High School             22:09.2  7:09/M      
  100     94    747  Sydney Widic          Heritage (Leesburg)                     22:09.6  7:09/M      
  101     95    471  Chloe Donovan         Cumberland Valley                       22:10.5  7:09/M      
  102  (< 5)   1226  Emily Sweitzer        West York Area                          22:13.3  7:10/M      
  103     96    742  Abigail Porter        Heritage (Leesburg)                     22:16.0  7:11/M      
  104     97    261  Marybeth Woods        Central Cambria HS Red Devils           22:16.7  7:11/M      
  105     98    237  Hailey Weidenhammer   Cedar Cliff                             22:18.3  7:12/M      
  106     99    886  Grace Parks           Mifflin County High School              22:19.7  7:12/M      
  107    100     27  June Laregina         Bishop McDevitt                         22:20.2  7:12/M      
  108    101    670  Marrin Crist          Gettysburg Area High School             22:24.7  7:14/M      
  109    102     60  Liza Capozzi          Boiling Springs                         22:28.2  7:15/M      
  110    103   1058  Alyssa Mullan         Preston                                 22:28.2  7:15/M      
  111    104    480  Amanda Myers          Cumberland Valley                       22:29.2  7:15/M      
  112    105     66  Abby Samella          Boiling Springs                         22:29.8  7:15/M      
  113    106    256  Tina Hildebrand       Central Cambria HS Red Devils           22:30.7  7:15/M      
  114  (< 5)   1168  Kylee Galante         Susquehannock                           22:30.9  7:15/M      
  115    107    259  Sara Miller           Central Cambria HS Red Devils           22:33.3  7:16/M      
  116    108    642  Linnea Skotte         George Mason                            22:34.2  7:17/M      
  117    109    873  Christina Storzer     Maryvale Prep School                    22:34.9  7:17/M      
  118    110    668  Elizabeth Balas       Gettysburg Area High School             22:35.3  7:17/M      
  119    111    429  Kayla Sadd            Clarksburg High School                  22:35.4  7:17/M      
  120    112    923  Rose Rush             Northeastern                            22:36.1  7:17/M      
  121    113     68  Stephanie Szabo       Boiling Springs                         22:36.2  7:17/M      
  122    114    518  Becky Hernandez       Delone Catholic                         22:39.0  7:18/M      
  123    115   1059  Maryann Wolfe         Preston                                 22:39.2  7:18/M      
  124  (> 7)    741  Gina Pallotta         Heritage (Leesburg)                     22:40.0  7:19/M      
  125    116    628  Tessa Boneau          George Mason                            22:40.9  7:19/M      
  126  (< 5)   1297  Morgan Keim           Line Mtn HS                             22:41.1  7:19/M    11
  127    117    877  Sophia Aurand         Mifflin County High School              22:42.0  7:19/M      
  128    118     20  Emma Austin           Bishop McDevitt                         22:42.7  7:19/M      
  129    119    884  Julia Montgomery      Mifflin County High School              22:45.5  7:20/M      
  130    120    462  Emily Barnes          Cumberland Valley                       22:46.4  7:21/M      
  131    121    257  Malia Kutchman        Central Cambria HS Red Devils           22:49.7  7:22/M      
  132  (> 7)    772  Lem Lem Demko         Hershey                                 22:50.1  7:22/M      
  133    122    517  Alyna Brininger       Delone Catholic                         22:59.0  7:25/M      
  134    123     67  Anna Sparages         Boiling Springs                         22:59.8  7:25/M      
  135  (> 7)    255  Reagan Hajjar         Central Cambria HS Red Devils           23:02.1  7:26/M      
  136    124   1197  Virginia Cooley       Waynesboro                              23:05.2  7:27/M      
  137    125    530  Natalie Wildasin      Delone Catholic                         23:12.7  7:29/M      
  138    126    288  Katrina Firth         Central York                            23:14.4  7:30/M      
  139    127   1200  Hannah Ito            Waynesboro                              23:17.0  7:31/M      
  140  (< 5)   1169  Breanna Kaiser        Susquehannock                           23:21.1  7:32/M      
  141  (< 5)   1116  Katie Gardner         Spring Grove                            23:24.2  7:33/M      
  142    128    521  Amie Luckenbaugh      Delone Catholic                         23:26.1  7:34/M      
  143  (< 5)   1223  Kya Ford              West York Area                          23:33.3  7:36/M      
  144    129    476  Madison Johnson       Cumberland Valley                       23:36.7  7:37/M      
  145    130    872  Sarah Schwartz        Maryvale Prep School                    23:39.2  7:38/M      
  146    131    891  Magdalena Webb        Mifflin County High School              23:45.4  7:40/M      
  147    132   1202  Mary Maguire          Waynesboro                              23:45.9  7:40/M      
  148    133    590  Mary Crue             Edgewood High School                    23:47.4  7:40/M      
  149    134    294  Marybeth Ryer         Central York                            23:50.8  7:41/M      
  150    135     26  Emma Krall            Bishop McDevitt                         23:51.8  7:42/M      
  151    136     22  Agatha Chmelewski     Bishop McDevitt                         23:52.2  7:42/M      
  152    137    922  Dylann Olmo           Northeastern                            23:56.6  7:43/M      
  153    138    593  Sara Gorski           Edgewood High School                    23:57.8  7:44/M      
  154    139    883  Emily Miller          Mifflin County High School              24:00.3  7:45/M      
  155    140    162  Anne Johnson          Camp Hill                               24:01.5  7:45/M      
  156    141    527  Olivia Speakman       Delone Catholic                         24:03.1  7:45/M      
  157    142   1056  Bailey Kahl           Preston                                 24:05.7  7:46/M      
  158    143    520  Maggie Lawrence       Delone Catholic                         24:06.1  7:46/M      
  159    144     25  Hannah Kenworthy      Bishop McDevitt                         24:06.3  7:46/M      
  160    145    161  Caitlyn Harper        Camp Hill                               24:06.7  7:46/M      
  161    146    164  Anna Long             Camp Hill                               24:08.3  7:47/M      
  162    147   1198  Jessie Gahan          Waynesboro                              24:11.1  7:48/M      
  163    148   1207  Jj Wedekind           Waynesboro                              24:13.0  7:49/M      
  164    149   1204  Emily Reed            Waynesboro                              24:14.0  7:49/M      
  165    150    554  Fiona Valore          Eastern York                            24:15.4  7:49/M      
  166  (> 7)     58  Elyse Blanchard       Boiling Springs                         24:40.0  7:57/M      
  167  (< 5)   1227  Adrianna Williams     West York Area                          24:42.1  7:58/M      
  168    151    425  Christine Love        Clarksburg High School                  24:46.6  7:59/M      
  169  (> 7)    525  Rachel Sladic         Delone Catholic                         24:52.3  8:01/M      
  170  (< 5)    613  Haley Hebenton        Fairfield Area                          24:55.0  8:02/M      
  171    152    548  Alanna Falk           Eastern York                            25:03.7  8:05/M      
  172  (> 7)    415  Sarah Ambrozak        Clarksburg High School                  25:39.1  8:16/M      
  173  (< 5)    459  Ava Yawger            Covenant Christian Academy              25:39.7  8:16/M      
  174  (< 5)    455  Mekaelah McClymont    Covenant Christian Academy              25:39.9  8:16/M      
  175  (< 5)    978  Erin Ditzler          Northern Lebanon                        26:14.5  8:28/M      
  176    153    920  Sophie Dekker         Northeastern                            26:21.3  8:30/M      
  177    154    553  Brianne Shetter       Eastern York                            26:24.0  8:31/M      
  178  (< 5)   1118  Kayla Glatfelter      Spring Grove                            26:25.4  8:31/M      
  179  (> 7)    165  Emma Raich            Camp Hill                               26:37.4  8:35/M      
  180    155    547  Savannah Conley       Eastern York                            27:25.9  8:51/M      
  181  (< 5)    615  Zoey Kline            Fairfield Area                          27:42.4  8:56/M      
  182    156    549  Emily Herbst          Eastern York                            28:03.1  9:03/M      
  183  (< 5)   1117  Sarah Gardner         Spring Grove                            28:11.8  9:05/M      
  184    157    916  Emilee Baskette       Northeastern                            28:16.4  9:07/M      
  185  (< 5)    456  Alyssa Neff           Covenant Christian Academy              28:19.6  9:08/M      
  186    158    236  Zoe Koutsokostas      Cedar Cliff                             30:04.8  9:42/M      
  187  (< 5)    454  Gillian McClymont     Covenant Christian Academy              30:47.5  9:56/M      
  188  (< 5)   1224  Ella Goodwin          West York Area                          31:11.8 10:04/M   

Boys JV 5000m

Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    485  Nick Arnold           Cumberland Valley                       17:30.7  5:39/M      
    2      2    505  Josh Willard          Cumberland Valley                       17:47.3  5:44/M      
    3      3    494  Caleb Frawley         Cumberland Valley                       17:48.7  5:45/M      
    4      4    337  Brayden Boyd          Chambersburg                            17:57.9  5:47/M      
    5      5    153  Daniel Ryan           Calvert Hall College High School        18:00.7  5:48/M      
    6      6    154  Joshua Schield        Calvert Hall College High School        18:08.2  5:51/M      
    7      7    784  Patrick Gavazzi       Hershey                                 18:13.8  5:53/M      
    8      8    785  Aiden Helms           Hershey                                 18:16.1  5:54/M      
    9      9    504  Matt Todd             Cumberland Valley                       18:16.8  5:54/M      
   10     10    489  Brian Cavanaugh       Cumberland Valley                       18:18.2  5:54/M      
   11     11    956  Nathan Bishop         Northern                                18:19.0  5:55/M      
   12  (< 5)    264  Brandon Dick          Central Cambria HS Red Devils           18:23.2  5:56/M      
   13     12    150  Brooks Reahl          Calvert Hall College High School        18:30.4  5:58/M      
   14     13    141  Nick Gonzalez         Calvert Hall College High School        18:31.9  5:58/M      
   15     14    495  Jacob Frederick       Cumberland Valley                       18:32.2  5:59/M      
   16     15    966  Ben Graham            Northern                                18:35.3  6:00/M      
   17     16    145  Patrick Lochte        Calvert Hall College High School        18:37.3  6:00/M      
   18     17    152  Rory Rutledge         Calvert Hall College High School        18:38.0  6:01/M      
   19  (< 5)    263  Toby Cree             Central Cambria HS Red Devils           18:41.8  6:02/M      
   20     18    155  Ethan Sheridan        Calvert Hall College High School        18:41.9  6:02/M      
   21     19    493  Nathan Engel          Cumberland Valley                       18:45.0  6:03/M      
   22     20    901  Kevin Neavling        Mifflin County High School              18:46.0  6:03/M      
   23     21    783  Aaron Bryner          Hershey                                 18:49.2  6:04/M      
   24     22    762  Tyler Saville         Heritage (Leesburg)                     18:57.2  6:07/M      
   25     23    336  Tyler Best            Chambersburg                            18:58.0  6:07/M      
   26     24    348  James Merkle          Chambersburg                            18:58.4  6:07/M      
   27     25    136  Pryce Troxell         Briar Woods                             18:59.4  6:07/M      
   28     26    964  Devin Freed           Northern                                19:00.0  6:08/M      
   29     27    963  Grant Franko          Northern                                19:03.3  6:09/M      
   30     28    903  Mason Schomaker       Mifflin County High School              19:04.4  6:09/M      
   31     29    751  Josh Brown            Heritage (Leesburg)                     19:07.1  6:10/M      
   32     30    353  Luke Sharrar          Chambersburg                            19:08.2  6:10/M      
   33     31    354  Kellen Stepler        Chambersburg                            19:08.2  6:10/M      
   34     32    666  Henry Wildman         George Mason                            19:10.0  6:11/M      
   35     33    660  Neil Menon            George Mason                            19:10.4  6:11/M      
   36  (> 7)    149  Thomas Podles         Calvert Hall College High School        19:14.5  6:12/M      
   37     34    356  Dakota Strait         Chambersburg                            19:16.7  6:13/M      
   38     35    799  Mark Suminski         Hershey                                 19:17.0  6:13/M      
   39     36   1079  Sean Keller           Solanco                                 19:18.0  6:14/M      
   40     37   1295  Collin Warner         Woodgrove                               19:18.4  6:14/M      
   41     38    795  Lucas Stokes          Hershey                                 19:18.9  6:14/M      
   42     39    302  Bailey Dillow         Central York                            19:19.3  6:14/M      
   43     40    310  Brock Malone          Central York                            19:21.1  6:15/M      
   44  (> 7)    497  Mackenzie Kirkwood    Cumberland Valley                       19:23.6  6:15/M      
   45     41    659  David Meade           George Mason                            19:26.6  6:16/M      
   46     42    960  Blaise Dibeler        Northern                                19:26.9  6:16/M      
   47  (> 7)    501  Nathan Post           Cumberland Valley                       19:27.8  6:16/M      
   48     43    972  Tristan Ritter        Northern                                19:30.5  6:17/M      
   49     44    680  Cole Boudreu          Gettysburg Area High School             19:31.4  6:18/M      
   50     45   1182  Jacinto Matias        Susquehannock                           19:32.6  6:18/M      
   51  (< 5)      4  Carter Tartara        Biglerville                             19:33.2  6:18/M      
   52  (> 7)    507  Nate Young            Cumberland Valley                       19:35.7  6:19/M      
   53     46    450  Nick Worthman         Clarksburg High School                  19:35.8  6:19/M      
   54     47    509  Caleb Fisler          Cumberland Valley Christian Scho        19:37.6  6:20/M      
   55     48    798  Ethan Sullivan        Hershey                                 19:38.5  6:20/M      
   56     49    697  Garrett Young         Gettysburg Area High School             19:40.8  6:21/M      
   57  (> 7)    144  Drew Lazenby          Calvert Hall College High School        19:41.2  6:21/M      
   58     50   1282  Carson Forsyth        Woodgrove                               19:41.3  6:21/M      
   59     51    130  Kyle Presler          Briar Woods                             19:42.5  6:21/M      
   60     52    664  Eamon Sugerman        George Mason                            19:45.5  6:22/M      
   61     53   1082  Lance Workman         Solanco                                 19:45.6  6:22/M      
   62     54   1184  Ian McDonald          Susquehannock                           19:47.2  6:23/M      
   63     55   1076  Brandon Daniel        Solanco                                 19:47.6  6:23/M      
   64     56    661  Lincoln Orellana      George Mason                            19:49.2  6:24/M      
   65     57    126  Hudson Langham        Briar Woods                             19:49.3  6:24/M      
   66     58    801  Jake Watson           Hershey                                 19:50.6  6:24/M      
   67     59    304  Allen Frey            Central York                            19:51.3  6:24/M      
   68     60   1280  Collin Debruyn        Woodgrove                               19:51.6  6:24/M      
   69     61   1296  Zachery Yriat         Woodgrove                               19:51.6  6:24/M      
   70     62    656  Troup Jacobson        George Mason                            19:53.2  6:25/M      
   71     63   1075  Angel Daniel          Solanco                                 19:53.7  6:25/M      
   72     64    135  Vincent Sturniolo     Briar Woods                             19:54.1  6:25/M      
   73  (< 5)    618  Kyle Davis            Fairfield Area                          19:55.4  6:25/M      
   74  (> 7)    146  John Mirarchi         Calvert Hall College High School        19:55.8  6:25/M      
   75     65    338  Ian Brechbiel         Chambersburg                            19:57.2  6:26/M      
   76     66    648  Devon Boldt           George Mason                            19:58.4  6:26/M      
   77  (> 7)    151  Jake Rhode            Calvert Hall College High School        19:58.5  6:26/M      
   78  (> 7)    651  Kaleb Chan            George Mason                            19:58.5  6:26/M      
   79  (> 7)    782  Peter Barto           Hershey                                 20:00.2  6:27/M      
   80  (> 7)    351  Aidan Pooler          Chambersburg                            20:01.1  6:27/M      
   81     67    957  Ben Brandt            Northern                                20:02.2  6:28/M      
   82     68     77  Roy Delevan           Boiling Springs                         20:02.5  6:28/M      
   83     69    298  Cole Bailey           Central York                            20:02.9  6:28/M      
   84     70     30  Jake Anderson         Bishop McDevitt                         20:03.7  6:28/M      
   85     71     47  Justin Rech           Bishop McDevitt                         20:04.4  6:28/M      
   86     72    765  Tanner Vincent        Heritage (Leesburg)                     20:04.5  6:28/M      
   87  (> 7)    147  Justin Peffers        Calvert Hall College High School        20:05.0  6:29/M      
   88     73    669  Evan Keyser           Gettysburg Area High School             20:06.7  6:29/M      
   89     74    897  Robert Kuykendall     Mifflin County High School              20:06.9  6:29/M      
   90     75    850  Garrett Felix         John Handley                            20:08.7  6:30/M      
   91     76     74  Jordan Bell           Boiling Springs                         20:09.0  6:30/M      
   92     77    766  Jacob Wolfson         Heritage (Leesburg)                     20:09.8  6:30/M      
   93     78    447  Alexander Nikitin     Clarksburg High School                  20:09.9  6:30/M      
   94     79    124  Peter Hawes           Briar Woods                             20:10.3  6:30/M      
   95     80   1216  Ryan Oyler            Waynesboro                              20:12.2  6:31/M      
   96  (> 7)    781  Allan Abeleda         Hershey                                 20:12.3  6:31/M      
   97  (< 5)    623  Alex Stone            Fairfield Area                          20:12.7  6:31/M      
   98  (> 7)    787  Tony O' Shea          Hershey                                 20:12.9  6:31/M      
   99  (> 7)    955  Daggs Ben             Northern                                20:14.4  6:32/M      
  100  (> 7)    968  Jackson Hazen         Northern                                20:14.6  6:32/M      
  101  (> 7)    342  Levi Funk             Chambersburg                            20:14.7  6:32/M      
  102  (> 7)    958  Sam Brandt            Northern                                20:14.9  6:32/M      
  103     81    895  Clayton Hetrick       Mifflin County High School              20:18.7  6:33/M      
  104     82    896  Zane Jackson          Mifflin County High School              20:19.7  6:33/M      
  105     83   1221  Caleb Wagerman        Waynesboro                              20:20.4  6:34/M      
  106     84    678  Cameron Bishop        Gettysburg Area High School             20:22.4  6:34/M      
  107  (> 7)    491  Cole Davis            Cumberland Valley                       20:23.2  6:35/M      
  108     85    301  Ian Carrillo          Central York                            20:24.1  6:35/M      
  109     86   1179  Daniel Jackson        Susquehannock                           20:25.1  6:35/M      
  110  (> 7)    959  James Coble           Northern                                20:25.2  6:35/M      
  111  (> 7)    800  Jack Vargo            Hershey                                 20:25.9  6:35/M      
  112  (> 7)    792  Arik Sisco            Hershey                                 20:26.0  6:35/M      
  113     87     34  Mason Cary            Bishop McDevitt                         20:26.4  6:35/M      
  114     88     83  Joseph Lynch          Boiling Springs                         20:26.7  6:35/M      
  115     89     41  J.p. Katzenmoyer      Bishop McDevitt                         20:27.1  6:36/M      
  116     90    127  Jack Osborne          Briar Woods                             20:30.1  6:37/M      
  117     91     49  Pardeep Singh         Bishop McDevitt                         20:30.2  6:37/M      
  118     92    516  Josiah Ziebarth       Cumberland Valley Christian Scho        20:31.1  6:37/M      
  119     93   1187  Declan Wilson         Susquehannock                           20:31.3  6:37/M      
  120     94    855  Robert Lineburg       John Handley                            20:33.7  6:38/M      
  121     95    116  Oliver Baumann        Briar Woods                             20:33.8  6:38/M      
  122     96    847  Michael Dayo          John Handley                            20:34.4  6:38/M      
  123     97    752  Nicholas Danilowicz   Heritage (Leesburg)                     20:35.1  6:38/M      
  124     98    908  Josiah Yearick        Mifflin County High School              20:35.9  6:38/M      
  125     99    687  Brett Keller          Gettysburg Area High School             20:38.0  6:39/M      
  126  (> 7)    498  Joey Maawad           Cumberland Valley                       20:39.1  6:40/M      
  127  (> 7)    500  Benjamin Monn         Cumberland Valley                       20:39.2  6:40/M      
  128    100    859  Jacob Torian          John Handley                            20:40.3  6:40/M      
  129    101    898  Mason Laudermilch     Mifflin County High School              20:40.9  6:40/M      
  130    102   1209  Zach Bowman           Waynesboro                              20:42.3  6:41/M      
  131  (> 7)    345  Michael Johnson       Chambersburg                            20:42.6  6:41/M      
  132  (> 7)    665  Griffin Warner        George Mason                            20:44.2  6:41/M      
  133    103     78  Nevin Disque          Boiling Springs                         20:44.3  6:41/M      
  134    104    438  Andrew Cox            Clarksburg High School                  20:46.2  6:42/M      
  135    105     36  Justin Dale           Bishop McDevitt                         20:46.6  6:42/M      
  136  (> 7)    355  Trey Stepler          Chambersburg                            20:48.2  6:43/M      
  137    106    540  Sam Long              Delone Catholic                         20:50.3  6:43/M      
  138    107   1220  Khiem Thieu           Waynesboro                              20:52.1  6:44/M      
  139    108   1286  Matt Lanzer           Woodgrove                               20:53.1  6:44/M      
  140  (> 7)    349  Matthew Morine        Chambersburg                            20:53.1  6:44/M      
  141  (> 7)    128  William Plunkett      Briar Woods                             20:53.9  6:44/M      
  142    109    826  Ethan Hansen          Hollidaysburg Area                      20:54.8  6:45/M      
  143    110     43  Josh Lapitan          Bishop McDevitt                         20:55.9  6:45/M      
  144    111   1275  Jacob Bailey          Woodgrove                               20:56.4  6:45/M      
  145    112    515  Brian Trayer          Cumberland Valley Christian Scho        20:58.9  6:46/M      
  146  (> 7)    662  Nick Sharrer          George Mason                            21:00.5  6:46/M      
  147  (> 7)    134  Benjamin Siddall      Briar Woods                             21:00.6  6:46/M      
  148  (> 7)    122  Matthew Enzinna       Briar Woods                             21:01.0  6:47/M      
  149  (> 7)    802  Eric Wood             Hershey                                 21:04.0  6:48/M      
  150  (> 7)    657  Alex Koo              George Mason                            21:04.0  6:48/M      
  151    113    694  Jesse Walden          Gettysburg Area High School             21:04.4  6:48/M      
  152    114   1248  Brock Stitley         West York Area                          21:05.0  6:48/M      
  153    115    251  Josh Weber            Cedar Cliff                             21:05.4  6:48/M      
  154    116   1078  Josh Herr             Solanco                                 21:05.9  6:48/M      
  155    117   1276  Mark Belmonte         Woodgrove                               21:06.6  6:48/M      
  156    118    758  Connor O'Neill        Heritage (Leesburg)                     21:06.9  6:48/M      
  157  (> 7)    133  Kyle Scott            Briar Woods                             21:07.0  6:49/M      
  158    119    538  Nathan Hall           Delone Catholic                         21:10.4  6:50/M      
  159    120    692  Michael Riggs         Gettysburg Area High School             21:11.4  6:50/M      
  160  (> 7)   1283  Williamson Franovich  Woodgrove                               21:11.8  6:50/M      
  161  (> 7)    794  Jackson Steiner       Hershey                                 21:12.0  6:50/M      
  162    121   1246  Noah Sanderson        West York Area                          21:12.2  6:50/M      
  163    122    433  Deric Aberin          Clarksburg High School                  21:13.0  6:51/M      
  164  (> 7)    695  Owen Wertzberger      Gettysburg Area High School             21:13.7  6:51/M      
  165  (> 7)    977  Connor Zody           Northern                                21:14.5  6:51/M      
  166    123    449  Keshan Tannassee      Clarksburg High School                  21:15.0  6:51/M      
  167  (< 5)      5  Elijah Wood           Biglerville                             21:15.6  6:51/M      
  168  (> 7)    654  Jon Fritsch           George Mason                            21:15.7  6:51/M      
  169    124    535  Joseph Grupenhoff     Delone Catholic                         21:17.7  6:52/M      
  170    125    546  Daniel Sweeney        Delone Catholic                         21:18.0  6:52/M      
  171    126   1132  Joshua Smiley         Spring Grove                            21:19.9  6:53/M      
  172  (> 7)    667  Andrew Wong           George Mason                            21:22.4  6:54/M      
  173    127    861  James Wang            John Handley                            21:23.1  6:54/M      
  174  (> 7)    499  Alan Maher            Cumberland Valley                       21:24.7  6:54/M      
  175    128    544  Colby Seeley          Delone Catholic                         21:24.8  6:54/M      
  176  (> 7)    971  Levi Pomeroy          Northern                                21:27.1  6:55/M      
  177    129   1176  Tyler Crumbling       Susquehannock                           21:27.9  6:55/M      
  178    130   1222  Dylan Weller          Waynesboro                              21:31.6  6:56/M      
  179  (< 5)    560  Dellas Edmisten       Eastern York                            21:33.7  6:57/M      
  180    131    309  Peter Keeport         Central York                            21:34.5  6:57/M      
  181  (> 7)    339  Arturo Carrillo       Chambersburg                            21:34.7  6:57/M      
  182    132   1239  Wiley Janasek         West York Area                          21:34.9  6:57/M      
  183  (> 7)    653  Nick Fiegel           George Mason                            21:37.4  6:58/M      
  184  (> 7)    125  Samuel Holtom         Briar Woods                             21:38.0  6:59/M      
  185    133    819  Adam Diflaviano       Hollidaysburg Area                      21:40.0  6:59/M      
  186    134   1181  Alex Martuszewski     Susquehannock                           21:43.2  7:00/M      
  187  (> 7)    137  Jackson Woods         Briar Woods                             21:43.3  7:00/M      
  188    135   1077  Evan Hastings         Solanco                                 21:44.9  7:01/M      
  189    136   1245  Elijah Rohrbaugh      West York Area                          21:46.3  7:01/M      
  190    137    308  Joseph Keeport        Central York                            21:48.7  7:02/M      
  191  (> 7)    967  Dylan Hake            Northern                                21:50.7  7:03/M      
  192  (< 5)    182  Luke Waldner          Camp Hill                               21:52.6  7:03/M      
  193  (> 7)    313  Alexander Sakal       Central York                            21:52.8  7:03/M      
  194    138    764  Colin Troilo          Heritage (Leesburg)                     21:54.5  7:04/M      
  195  (> 7)    753  Ryan D'Onofrio        Heritage (Leesburg)                     21:54.7  7:04/M      
  196    139    241  Ben Delozier          Cedar Cliff                             21:55.0  7:04/M      
  197    140     87  Tristen Shannon       Boiling Springs                         21:55.0  7:04/M      
  198  (> 7)    974  Joe Walker            Northern                                21:56.6  7:05/M      
  199    141    532  Easton Biggins        Delone Catholic                         21:58.8  7:05/M      
  200  (> 7)   1279  Nino Debarros         Woodgrove                               22:02.5  7:06/M      
  201    142   1229  Hunter Byers          West York Area                          22:03.4  7:07/M      
  202  (> 7)    755  Zach Jones            Heritage (Leesburg)                     22:04.5  7:07/M      
  203    143   1188  Nathaniel Witmer      Susquehannock                           22:04.5  7:07/M      
  204    144    512  Thomas McVey          Cumberland Valley Christian Scho        22:06.0  7:08/M      
  205  (< 5)   1061  Shane Ferrell         Preston                                 22:06.9  7:08/M      
  206  (> 7)   1294  Ryan Sorensen         Woodgrove                               22:08.1  7:08/M      
  207    145    854  Wyatt Lewis           John Handley                            22:10.4  7:09/M      
  208    146    827  Dane Holtz            Hollidaysburg Area                      22:14.4  7:10/M      
  209    147    510  Josiah Fisler         Cumberland Valley Christian Scho        22:14.8  7:10/M      
  210    148   1235  Jack Green            West York Area                          22:17.4  7:11/M      
  211    149    858  Jack Smith            John Handley                            22:18.2  7:12/M      
  212  (> 7)    893  Anthony Fultz         Mifflin County High School              22:18.2  7:12/M      
  213    150   1210  Noah Carter           Waynesboro                              22:21.4  7:13/M      
  214    151   1218  Nate Scahill          Waynesboro                              22:25.7  7:14/M      
  215  (> 7)   1213  Stephen Ito           Waynesboro                              22:26.2  7:14/M      
  216    152   1123  Hunter Cameron        Spring Grove                            22:28.7  7:15/M      
  217    153     75  Zachary Booher        Boiling Springs                         22:31.6  7:16/M      
  218  (> 7)   1172  Weaver Andrew         Susquehannock                           22:33.6  7:16/M      
  219  (< 5)    937  Grant Walters         Northeastern                            22:34.6  7:17/M      
  220    154   1250  Brandon Thomas        West York Area                          22:38.6  7:18/M      
  221  (> 7)   1247  Ethan Silverman       West York Area                          22:39.5  7:18/M      
  222  (> 7)   1274  Jonah Allred          Woodgrove                               22:44.7  7:20/M      
  223  (< 5)    617  Aj Bennett            Fairfield Area                          22:45.1  7:20/M      
  224  (> 7)   1231  Curtis Donaldson      West York Area                          22:45.7  7:20/M      
  225  (< 5)    559  Gavin Druck           Eastern York                            22:50.3  7:22/M      
  226    155   1128  Nicholas Mummert      Spring Grove                            22:53.0  7:23/M      
  227  (> 7)   1238  Brennan Heist         West York Area                          23:01.8  7:25/M      
  228  (< 5)    571  Travsi Wolfrom        Eastern York                            23:03.0  7:26/M      
  229  (> 7)   1289  Ethan Rapp            Woodgrove                               23:06.7  7:27/M      
  230  (> 7)   1244  Jake Oakhem           West York Area                          23:07.5  7:27/M      
  231    156   1131  Jared Smiley          Spring Grove                            23:08.6  7:28/M      
  232    157    545  Owen Speakman         Delone Catholic                         23:15.8  7:30/M      
  233  (> 7)    677  Will Berger           Gettysburg Area High School             23:22.0  7:32/M      
  234  (< 5)   1068  Lorn Wolfe            Preston                                 23:31.0  7:35/M      
  235  (> 7)    691  Lucien Qually         Gettysburg Area High School             23:31.4  7:35/M      
  236    158   1125  Adam Culp             Spring Grove                            23:32.3  7:35/M      
  237    159    818  Joey Corey            Hollidaysburg Area                      23:34.2  7:36/M      
  238  (> 7)     31  C.j. Beeghley         Bishop McDevitt                         23:42.2  7:39/M      
  239    160    821  Daniel Evans          Hollidaysburg Area                      23:46.7  7:40/M      
  240  (> 7)     37  Elliott Demko         Bishop McDevitt                         23:50.2  7:41/M      
  241    161    252  Jacob White           Cedar Cliff                             23:52.1  7:42/M      
  242  (> 7)     35  Mario Corradi         Bishop McDevitt                         24:03.7  7:45/M      
  243  (< 5)    603  Evan Bear             Edgewood High School                    24:04.6  7:46/M      
  244  (< 5)    174  Slate Johnson         Camp Hill                               24:05.2  7:46/M      
  245  (> 7)   1174  Christian Collins     Susquehannock                           24:24.1  7:52/M      
  246    162    248  Alex McQuade          Cedar Cliff                             24:29.3  7:54/M      
  247  (< 5)    606  Eric Heise            Edgewood High School                    24:30.8  7:54/M      
  248  (< 5)   1299  Samuel Ramos          Shalom Christian Academy                24:40.6  7:57/M    9 
  249    163    245  Kyle Friend           Cedar Cliff                             24:52.1  8:01/M      
  250  (< 5)    935  Caleb Reigle          Northeastern                            24:59.8  8:04/M      
  251    164    513  Jacob Russell         Cumberland Valley Christian Scho        25:07.8  8:06/M      
  252  (> 7)     50  Ben Weiss             Bishop McDevitt                         25:14.3  8:08/M      
  253    165   1124  Ryan Coleman          Spring Grove                            25:17.8  8:09/M      
  254  (> 7)    845  Ryan Coffelt          John Handley                            25:58.8  8:23/M      
  255    166     79  Ben Fasick            Boiling Springs                         26:03.1  8:24/M      
  256  (> 7)     86  Camden Salviano       Boiling Springs                         28:40.8  9:15/M      
  257  (< 5)    609  Quinten Kozloski      Edgewood High School                    28:41.0  9:15/M      
  258    167   1127  Domonic Maiolino      Spring Grove                            33:53.0 10:56/M  

Girls JV 5000m

Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1     92  Natalie Borsuk        Briar Woods                             21:03.5  6:47/M      
    2      2    106  Emma Mitchell         Briar Woods                             21:05.7  6:48/M      
    3      3    863  Emily Cumberland      Maryvale Prep School                    21:56.3  7:05/M      
    4      4   1258  Emily Garman          Woodgrove                               22:15.3  7:11/M      
    5      5     97  Keely Cunnane         Briar Woods                             22:26.5  7:14/M      
    6      6    319  Camaryn Ellis         Chambersburg                            22:27.2  7:15/M      
    7      7    811  Sierra McClain        Hollidaysburg Area                      22:34.3  7:17/M      
    8      8   1272  Mariah Wauer          Woodgrove                               22:38.1  7:18/M      
    9      9     98  Elizabeth Erickson    Briar Woods                             22:39.6  7:18/M      
   10     10    947  Dixie Ramsey          Northern                                22:50.4  7:22/M      
   11  (< 5)    773  Chloe Elliot          Hershey                                 22:52.9  7:23/M      
   12     11    629  Isabel Caton          George Mason                            22:53.1  7:23/M      
   13     12    870  Grace Paszkiewicz     Maryvale Prep School                    22:59.1  7:25/M      
   14     13   1260  Jillian Haas          Woodgrove                               23:01.9  7:25/M      
   15     14    322  Tara Hathaway         Chambersburg                            23:05.2  7:27/M      
   16     15    105  Melina Melissinos     Briar Woods                             23:06.6  7:27/M      
   17     16   1261  Olivia Haller         Woodgrove                               23:09.0  7:28/M      
   18     17    875  Meghan Sullivan       Maryvale Prep School                    23:11.5  7:29/M      
   19  (< 5)    771  Eliza Demko           Hershey                                 23:20.1  7:32/M      
   20     18    868  Liza Lewandowski      Maryvale Prep School                    23:24.6  7:33/M      
   21     19   1270  Brooke Rittner        Woodgrove                               23:26.2  7:34/M      
   22     20    466  Emma Coburn           Cumberland Valley                       23:28.3  7:34/M      
   23     21    748  Katie Wilson          Heritage (Leesburg)                     23:29.3  7:35/M      
   24     22    634  Harmony Lajeunesse    George Mason                            23:35.8  7:36/M      
   25     23    107  Abigail Patterson     Briar Woods                             23:37.7  7:37/M      
   26     24    633  Agnes Jagerskog       George Mason                            23:37.9  7:37/M      
   27     25    744  Madina Sene           Heritage (Leesburg)                     23:43.3  7:39/M      
   28     26    803  Katie Altmanshofer    Hollidaysburg Area                      23:47.6  7:40/M      
   29     27    479  Rhia Martin           Cumberland Valley                       23:48.7  7:41/M      
   30     28    939  Katelyn Boyce         Northern                                23:48.8  7:41/M      
   31     29    804  Aleah Berkheimer      Hollidaysburg Area                      23:49.5  7:41/M      
   32     30   1252  Kaitlyn Brooks        Woodgrove                               23:50.0  7:41/M      
   33     31   1251  Katie Blackwell       Woodgrove                               23:50.7  7:41/M      
   34     32     93  Paige Broderick       Briar Woods                             23:51.1  7:42/M      
   35  (> 7)   1266  Lulu Lynham           Woodgrove                               23:54.7  7:43/M      
   36     33    316  Ella Ashway           Chambersburg                            24:01.2  7:45/M      
   37     34    941  Raina Diziki          Northern                                24:06.1  7:46/M      
   38     35    477  Emily Kearns          Cumberland Valley                       24:12.2  7:48/M      
   39     36    644  Daniela Valderrama    George Mason                            24:17.8  7:50/M      
   40     37    808  Jessica Hayes         Hollidaysburg Area                      24:18.6  7:50/M      
   41  (> 7)    100  Jenna Joyce           Briar Woods                             24:21.1  7:51/M      
   42  (> 7)     96  Bront? Caulfield     Briar Woods                             24:22.4  7:52/M      
   43     38    944  Marissa Freed         Northern                                24:24.4  7:52/M      
   44     39    746  Emily Whitehouse      Heritage (Leesburg)                     24:27.9  7:53/M      
   45  (< 5)    291  Maggie Miller         Central York                            24:29.6  7:54/M      
   46     40    630  Charlotte Crum        George Mason                            24:30.2  7:54/M      
   47     41    640  Desirae Rice          George Mason                            24:37.3  7:56/M      
   48     42    332  Morgan Weaber         Chambersburg                            24:38.5  7:57/M      
   49  (> 7)    101  Rachel Kahn           Briar Woods                             24:39.9  7:57/M      
   50     43    745  Ainsley Sullivan      Heritage (Leesburg)                     24:41.1  7:58/M      
   51     44    946  Jill Naylor           Northern                                24:42.0  7:58/M      
   52     45    735  Summer Champ          Heritage (Leesburg)                     24:49.1  8:00/M      
   53     46    734  Kaley Carlet          Heritage (Leesburg)                     24:49.4  8:00/M      
   54     47    465  Sydney Burkhart       Cumberland Valley                       24:53.8  8:02/M      
   55     48    813  Rachel Ross           Hollidaysburg Area                      25:02.5  8:05/M      
   56  (< 5)    777  Emily Mason           Hershey                                 25:03.4  8:05/M      
   57     49    940  Hannah Cornett        Northern                                25:08.8  8:06/M      
   58     50    589  Destiny Carter        Edgewood High School                    25:11.3  8:07/M      
   59  (< 5)    423  Hannah King           Clarksburg High School                  25:13.6  8:08/M      
   60     51    482  Ryan Ostman           Cumberland Valley                       25:16.2  8:09/M      
   61     52    812  Maria Murphy          Hollidaysburg Area                      25:17.2  8:09/M      
   62  (> 7)   1259  Lara Grose            Woodgrove                               25:19.0  8:10/M      
   63     53    484  Maggie Williams       Cumberland Valley                       25:19.7  8:10/M      
   64  (< 5)      3  Destiny Clouser       Biglerville                             25:25.9  8:12/M      
   65     54    326  Alyssa Martinez       Chambersburg                            25:27.1  8:13/M      
   66     55    317  Sydney Beardsley      Chambersburg                            25:27.9  8:13/M      
   67     56    473  Ava Garno             Cumberland Valley                       25:28.3  8:13/M      
   68  (> 7)    474  Maddy Good            Cumberland Valley                       25:29.9  8:13/M      
   69     57     19  Bridget Austin        Bishop McDevitt                         25:30.3  8:14/M      
   70     58     24  Ali Kenwirthy         Bishop McDevitt                         25:32.6  8:14/M      
   71     59    597  Kathryn Rambo         Edgewood High School                    25:35.0  8:15/M      
   72  (< 5)   1206  Maggie Thompson       Waynesboro                              25:38.0  8:16/M      
   73     60    948  Madison Saltsburg     Northern                                25:42.2  8:17/M      
   74     61    588  Celine Brundridge     Edgewood High School                    25:44.1  8:18/M      
   75  (> 7)   1269  Elizabeth Ricker      Woodgrove                               25:44.2  8:18/M      
   76  (< 5)    529  Maggie Wells          Delone Catholic                         25:45.3  8:18/M      
   77     62    738  Addie King            Heritage (Leesburg)                     25:47.0  8:19/M      
   78  (< 5)     56  Lindsey Aunkst        Boiling Springs                         25:55.9  8:22/M      
   79     63    866  Annie Grothman        Maryvale Prep School                    25:59.0  8:23/M      
   80  (> 7)    740  Hailey Nash           Heritage (Leesburg)                     26:04.8  8:25/M      
   81  (> 7)    467  Rachel Cook           Cumberland Valley                       26:08.2  8:26/M      
   82     64    810  Aggie Hoover          Hollidaysburg Area                      26:10.8  8:26/M      
   83  (< 5)    297  Lauren Yankanich      Central York                            26:14.5  8:28/M      
   84  (> 7)    104  Reagen MacOmber       Briar Woods                             26:16.5  8:28/M      
   85     65    627  Daisy Bailey          George Mason                            26:17.9  8:29/M      
   86  (> 7)    945  Hayley Keys           Northern                                26:21.6  8:30/M      
   87  (< 5)     69  Lyndsey Turner        Boiling Springs                         26:22.4  8:30/M      
   88  (> 7)    469  Megan Demario         Cumberland Valley                       26:22.5  8:30/M      
   89  (> 7)    478  Riley Lehman          Cumberland Valley                       26:30.7  8:33/M      
   90  (< 5)    522  Caroline May          Delone Catholic                         26:33.2  8:34/M      
   91  (> 7)     99  Emma Gifford          Briar Woods                             26:34.8  8:34/M      
   92     66    867  Kendall Heinlein      Maryvale Prep School                    26:35.8  8:35/M      
   93  (> 7)   1257  Hailey Frankovich     Woodgrove                               26:36.5  8:35/M      
   94     67    869  Lizzie Moessbauer     Maryvale Prep School                    26:38.5  8:35/M      
   95  (< 5)    528  Lexie Straughsbaugh   Delone Catholic                         26:48.0  8:39/M      
   96  (> 7)   1256  Victoria Forsyth      Woodgrove                               27:00.4  8:43/M      
   97  (< 5)    293  Emily Pringle         Central York                            27:08.2  8:45/M      
   98  (< 5)    927  Emily Rau             Northeastern                            27:15.4  8:47/M    10
   99  (> 7)    643  Stephanie Synnott     George Mason                            27:20.4  8:49/M      
  100  (> 7)   1267  Abigail McGovern      Woodgrove                               27:30.1  8:52/M      
  101  (> 7)    472  Abby Galeano          Cumberland Valley                       27:32.1  8:53/M      
  102  (> 7)   1253  Avigail Brubaker      Woodgrove                               27:32.7  8:53/M      
  103  (< 5)    531  Brenna Yingling       Delone Catholic                         27:36.6  8:54/M      
  104     68    315  Amanda Asbury         Chambersburg                            27:37.2  8:55/M      
  105  (< 5)   1205  Maddie Rushlow        Waynesboro                              27:46.8  8:57/M      
  106  (> 7)    464  Lydia Blazey          Cumberland Valley                       27:50.2  8:59/M      
  107  (> 7)   1273  Abigail Windle        Woodgrove                               27:55.3  9:00/M      
  108     69     29  Haley Watson          Bishop McDevitt                         27:58.8  9:01/M      
  109  (< 5)    427  Kaili Nakanishi       Clarksburg High School                  27:59.5  9:02/M      
  110     70     21  Emily Beutler         Bishop McDevitt                         28:35.0  9:13/M      
  111  (< 5)    672  Jaden Jones           Gettysburg Area High School             28:36.7  9:14/M      
  112  (< 5)   1154  Mansi Patel           Susquehanna Township                    28:40.9  9:15/M      
  113  (< 5)   1070  Lydia Daniels         Shalom Christian Academy                28:48.5  9:17/M      
  114     71     18  Andrea Anguiano       Bishop McDevitt                         28:50.0  9:18/M      
  115  (> 7)    325  Cheyenne Lawyer       Chambersburg                            28:51.9  9:18/M      
  116  (< 5)    675  Lauren Smith          Gettysburg Area High School             28:52.4  9:19/M      
  117  (< 5)    417  Regine Campbell       Clarksburg High School                  28:55.5  9:20/M      
  118  (> 7)    809  Ashley Helmer         Hollidaysburg Area                      28:56.3  9:20/M      
  119  (< 5)    921  Emma Erdley           Northeastern                            28:58.3  9:21/M      
  120  (< 5)     61  Fiona Carmichael      Boiling Springs                         29:04.1  9:23/M      
  121     72    598  Payton Rogers         Edgewood High School                    29:27.2  9:30/M      
  122  (< 5)    674  Jenna Powell          Gettysburg Area High School             29:42.3  9:35/M      
  123  (> 7)    806  Lily Evans            Hollidaysburg Area                      29:53.1  9:38/M      
  124  (> 7)    817  Deena Zammam          Hollidaysburg Area                      30:14.1  9:45/M      
  125  (> 7)    481  Vanessa Nelson        Cumberland Valley                       30:21.3  9:47/M      
  126     73    596  Emma Parenteau        Edgewood High School                    30:22.3  9:48/M      
  127  (> 7)    638  Sara Posey            George Mason                            30:40.3  9:54/M      
  128  (< 5)    159  Daya Garber           Camp Hill                               31:07.8 10:02/M      
  129  (< 5)   1072  Sophie Linder         Shalom Christian Academy                31:58.7 10:19/M      
  130     74     28  Elizabeth Shuman      Bishop McDevitt                         32:31.7 10:29/M      
  131  (< 5)   1074  Grace Mull            Shalom Christian Academy                34:58.3 11:17/M      
  132     75    587  Francesca Arkorful    Edgewood High School                    35:07.2 11:20/M      
  133     76    599  Isabel Sans           Edgewood High School                    35:23.6 11:25/M      
  134  (< 5)   1155  Jaylinne Rijo         Susquehanna Township                    36:03.8 11:38/M      
  135  (< 5)    889  Kaitlyn Treaster      Mifflin County High School              37:26.9 12:05/M   


Return to Top

Email | About