MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Episcopal Winter Invitational
Episcopal HS Indoor Home Meet History
Hosted By: Episcopal
Alexandria, Virginia
2018-01-25

results from va.milesplit.com
Licensed to ISL/MAC Track Championship HY-TEK's Meet Manager 1/27/2018 10:24 PM
                   EHS Winter Invitational 2018 - 1/25/2018                    
                      Flippin Fieldhouse - Cathcart Track                      
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Bridget Fitzsimon            Paul VI                   7.57   1 
  2 Daija Yisrael                Potomac                   7.58   1 
  3 Izzy D'Antonio               SSSAS                     7.67   1 
  4 Jackie Fraley                Flint Hill                7.70   1 
  5 Catherine Cunningham         Paul VI                   7.72   1 
  6 Brynn McDonald               Paul VI                   7.77   2 
  7 Bijee Jackson                Episcopal                 7.78   2 
  8 Nina Moore                   Episcopal                 7.80   1 
  9 Jahsaiah Moses               Episcopal                 7.82   2 
 10 Khaya Yankey                 Potomac                   7.96   2 
 11 Indi Clayton                 SSSAS                     7.97   4 
 12 Nyah Mays                    G.Day                     8.02   3 
 13 Eliza Gichner                Holton                    8.07   8 
 14 Allison McKenzie             VISI                      8.10   3 
 15 Janil Cohen                  Episcopal                 8.14   3 
 16 Riley Hayden                 Paul VI                   8.20   4 
 16 Isabelle Stadulis            Saint John Paul           8.20   3 
 18 Laila Simmons                Flint Hill                8.29   4 
 19 Cassie Do                    SSSAS                     8.31   5 
 20 Jodie Kuo                    Potomac                   8.37   5 
 20 Bela Aguilar                 Flint Hill                8.37   5 
 22 Helen Treadway               SSSAS                     8.40   4 
 23 Olivia Sokol                 Episcopal                 8.41   5 
 24 Elena Riel                   Holton                    8.42   7 
 25 Hailey Williams              Holton                    8.48   7 
 26 Kaley Bell                   VISI                      8.51   8 
 27 Shelby Malcolm               Potomac                   8.52   6 
 28 Kayla Moxley                 Flint Hill                8.54   5 
 29 Alexandra Watson             VISI                      8.66   4 
 30 Lauren Williangham           Holton                    8.79   8 
 31 Brigid Radtke                Flint Hill                8.83   6 
 32 Holly Fan                    Flint Hill                8.85   6 
 33 Mosey Kernan                 VISI                      8.86   8 
 34 Ella Gillespie               G.Day                     8.90   6 
 35 Oivia Gallard                Paul VI                   8.99   4 
 36 Carolyn Halgas               Saint John Paul           9.07   7 
 37 Tara Kimiavi                 Holton                    9.09   7 
 38 Olivia Boykin                Holton                    9.17   8 
 39 Julia Kocis                  Paul VI                   9.34   3 
 40 Ellie Loughlin               VISI                      9.50   7 
 41 Kit Neifach                  VISI                      9.83   7 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
 Waterfall Start
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ziyah Holman                 G.Day                    40.64   1 
  2 Bijee Jackson                Episcopal                44.71   2 
  3 Nyia Cummings                SSSAS                    44.85   2 
  4 Jahsaiah Moses               Episcopal                44.90   2 
  5 Rachel Kreitzer              Saint John Paul          45.19   2 
  6 Nina Moore                   Episcopal                45.41   4 
  7 Brynn McDonald               Paul VI                  45.97   1 
  8 Regan Simmons                Episcopal                46.09   5 
  9 Janil Cohen                  Episcopal                46.33   3 
 10 Nevada Lomax                 G.Day                    46.36   3 
 11 Elizabeth Rusnak             VISI                     46.45   5 
 12 Dagny Fisher                 VISI                     46.74   4 
 13 Kennon Moon                  SSSAS                    46.82   1 
 14 Ruby Kaplan                  G.Day                    46.90   5 
 15 Riley Hayden                 Paul VI                  46.95   5 
 16 Caroline Burnett             SSSAS                    47.08   4 
 17 Hailey Simmons               Episcopal                48.06   7 
 17 Mira Majure                  SSSAS                    48.06   4 
 19 Isabel Tierney               Potomac                  48.41   7 
 20 Nyah Mays                    G.Day                    49.08   6 
 20 Caelan Campbell              Sidwell                  49.08  13 
 22 Sydney Lewis                 Episcopal                49.39  10 
 22 Bela Aguilar                 Flint Hill               49.39   8 
 24 Mary Kozeny                  VISI                     49.40   6 
 25 Jara Wilensky                G.Day                    49.42   6 
 26 Sofia Podjenski              Episcopal                49.54  11 
 27 Maddie Blalock               Episcopal                49.70   7 
 28 Sunny Miller                 Episcopal                49.83  13 
 29 Carmela Ribadeneira          Episcopal                49.89  10 
 30 Jane Chen                    SSSAS                    49.93  14 
 31 Pascale Schmidt              Holton                   50.04  13 
 32 Kaley Bell                   VISI                     50.13  10 
 33 Caroline Garrard             Episcopal                50.39  12 
 34 Rebecca Meyers               Sidwell                  50.58  14 
 35 Molly Dresser                SSSAS                    51.34  14 
 36 Brigid Radtke                Flint Hill               51.90   8 
 37 Kayla Moxley                 Flint Hill               52.11   9 
 38 McCLain Brooks               Episcopal                52.18  12 
 39 Mishona Horton               Potomac                  52.43   8 
 40 mikaela Catto                Potomac                  52.73   8 
 41 Gigi Friedman                Episcopal                52.92  12 
 42 Tess Weinreich               Potomac                  53.15   8 
 43 Allison Duenas               Episcopal                53.46  11 
 44 Oivia Gallard                Paul VI                  53.69  14 
 45 Catherine Martin             Episcopal                54.60  11 
 46 Carolyn Halgas               Saint John Paul          54.66   9 
 47 Amy Ma                       Episcopal                54.69  12 
 48 Olivia Boykin                Holton                   54.91  11 
 49 Holly Fan                    Flint Hill               55.14   9 
 50 Theo Jenkins                 Flint Hill               55.82   9 
 51 Lauren Williangham           Holton                   56.33  11 
 52 Maggie Hicks                 VISI                     56.47  12 
 53 Margeaux Mccastlain          Episcopal                58.06  10 
 54 Brianna Arevalo              Paul VI                  59.32  14 
 
Girls 500 Meter Run
===================================================================
 Waterfall Start
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Catherine Hyman              Potomac                1:21.94   1 
  2 Claire Boehm                 Episcopal              1:22.49   1 
  3 Nyia Cummings                SSSAS                  1:23.60   1 
  4 Dagny Fisher                 VISI                   1:23.79   1 
  5 Annie Dunlop                 Saint John Paul        1:24.15   2 
  6 Audrey Androus               SSSAS                  1:25.64   3 
  7 Natalie Johnson              Flint Hill             1:26.22   2 
  8 Elizabeth Rusnak             VISI                   1:26.68   1 
  9 Ellie Thurneysen             Paul VI                1:26.75   7 
 10 Caroline Burnett             SSSAS                  1:26.99   2 
 11 Raphael Henson Vendrell      Paul VI                1:27.44   7 
 12 Isabelle Stadulis            Saint John Paul        1:27.46   3 
 13 Jenna Cooper                 Paul VI                1:28.53   3 
 14 Kristin Fairbank             Potomac                1:28.78   4 
 15 Margaox Gelbach              Saint John Paul        1:29.48   3 
 16 Annie Rosenman               G.Day                  1:29.85   5 
 17 Leilani Soriano              SSSAS                  1:30.78   5 
 18 Nevada Lomax                 G.Day                  1:31.24   2 
 19 Mary Kozeny                  VISI                   1:33.16   4 
 20 Lindy Moss                   Episcopal              1:33.18   6 
 21 Maya Boyer                   G.Day                  1:33.48   4 
 22 Ella Gillespie               G.Day                  1:33.72   5 
 23 Natalie Block                Episcopal              1:35.18   7 
 24 Catie Medick                 Episcopal              1:35.63   7 
 25 Ana-Sophia Mostashari        G.Day                  1:36.69   6 
 26 Claire Garster               Saint John Paul        1:38.15   5 
 27 Isabel Gretschel             VISI                   1:38.32   8 
 28 Esther Kim                   Episcopal              1:42.52   5 
 29 Anna Kim                     Sidwell                1:43.16   6 
 30 Mosey Kernan                 VISI                   1:43.91   8 
 31 Emma Smith                   Paul VI                1:45.24   7 
 32 Yuxuan Lui                   Sidwell                1:46.23   7 
 33 Emily Scarrow                G.Day                  1:49.76   6 
 34 Olivia Armfield              Episcopal              1:54.55   6 
 35 Hannah Ford                  Sidwell                1:55.08   6 
 
Girls 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ellie Thurneysen             Paul VI                5:23.78   1 
  2 Raphael Henson Vendrell      Paul VI                5:37.18   1 
  3 Barrett Harrington           Flint Hill             5:47.91   1 
  4 Camille Salyers              Burke                  5:51.28   1 
  5 Callie Heimbach              SSSAS                  6:04.23   1 
  6 Isabelle Bertram             Saint John Paul        6:07.46   1 
  7 Abby Murphy                  G.Day                  6:13.02   2 
  8 Erin Elliot                  Saint John Paul        6:15.10   1 
  9 Tess Small                   Saint John Paul        6:19.73   2 
 10 Karenna Warden               Sidwell                6:19.76   2 
 11 Lucia Driessen               G.Day                  6:20.13   2 
 12 Helen Horan                  Potomac                6:20.95   1 
 13 Ella Glassman                Holton                 6:21.59   2 
 14 Annalise Myre                G.Day                  6:27.92   2 
 15 Sonia Griffen                Potomac                6:28.05   1 
 16 Sophie Small                 Sidwell                6:28.63   2 
 17 Catherine Seale              SSSAS                  6:30.86   1 
 18 Anna Campbell                VISI                   6:32.82   1 
 19 Annie Paxton                 VISI                   6:36.08   2 
 20 Arya Newingham               G.Day                  6:37.04   2 
 21 Lindsey Ellison              SSSAS                  6:39.22   2 
 22 Eden Negussie                Sidwell                6:52.45   2 
 23 Alexis Gloninger             Saint John Paul        6:53.22   2 
 24 Jordan Taylor                SSSAS                  6:54.88   2 
 25 Jenna Schulman               G.Day                  6:56.24   2 
 26 Dana Christopher             Potomac                7:20.92   2 
 27 Faith Newbold                Saint John Paul        7:21.91   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bijee Jackson                Episcopal                 8.96   1 
  2 Brianna Williams             Episcopal                 9.76   1 
  3 Jackie Fraley                Flint Hill               10.34   1 
  4 Ruby Kaplan                  G.Day                    10.65   1 
  5 Beatrice Tynan               Paul VI                  11.38   2 
  6 Theo Jenkins                 Flint Hill               11.40   2 
  7 Jessica Monye                Paul VI                  12.09   2 
  8 Katherine Salmon             Paul VI                  13.67   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
 Waterfall Start
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Saint John Paul the Great Ca  'A'                   4:16.82   1 
  2 Georgetown Day  'A'                                 4:26.05   1 
  3 Potomac School  'A'                                 4:31.91   1 
  4 Holton-Arms  'A'                                    4:44.36   2 
  5 Georgetown Day  'B'                                 4:46.37   2 
  6 Saint John Paul the Great Ca  'B'                   4:52.73   1 
  7 Georgetown Day  'C'                                 5:21.27   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Potomac School  'A'                                10:33.67  
  2 St Stephens and St Agnes  'A'                      10:43.04  
  3 Paul VI  'A'                                       11:00.55  
  4 Holton-Arms  'A'                                   11:04.60  
  5 Potomac School  'B'                                11:06.06  
  6 Saint John Paul the Great Ca  'A'                  11:23.76  
  7 Georgetown Day  'A'                                11:26.96  
  8 Episcopal  'A'                                     11:28.30  
  9 Georgetown Visitation Prep  'A'                    11:51.26  
 10 Potomac School  'C'                                12:45.22  
 
Girls High Jump
================================================================
 OPENING HEIGHT 3'8"
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brianna Williams             Episcopal              4-11.00  
  2 Dagny Fisher                 VISI                   4-06.00  
  2 Sammi Conner                 Saint John Paul        4-06.00  
  4 Anna Smith                   Episcopal              4-04.00  
  4 Alex McEneney                SSSAS                  4-04.00  
  6 Mary Kozeny                  VISI                   4-00.00  
  7 Annie Dunlop                 Saint John Paul        3-08.00  
 
Girls Long Jump
================================================================
 OPEN PIT 4:00 - 5:30  3 JUMPS
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sammi Conner                 Saint John Paul       15-09.00  
  2 Kristen Jones                Paul VI               15-06.00  
  3 Bridget Fitzsimon            Paul VI               15-01.00  
  4 Brianna Williams             Episcopal             14-05.00  
  4 Ashlyn Eby                   Paul VI               14-05.00  
  6 Jara Wilensky                G.Day                 13-08.00  
  7 Allison Burke                G.Day                 13-07.50  
  8 Helen Treadway               SSSAS                 13-06.00  
  9 Isabelle Stadulis            Saint John Paul       13-02.00  
 10 Cassie Do                    SSSAS                 13-01.00  
 11 Allison McKenzie             VISI                  12-11.00  
 12 Eliza Gichner                Holton                12-09.00  
 13 Bela Aguilar                 Flint Hill            12-07.00  
 14 Alex McEneney                SSSAS                 12-04.00  
 15 Tara Kimiavi                 Holton                12-01.50  
 16 Tess Weinreich               Potomac               12-00.00  
 17 Kaley Bell                   VISI                  11-01.00  
 18 Holly Fan                    Flint Hill            10-07.00  
 19 Oivia Gallard                Paul VI                9-04.00  
 20 Olivia Boykin                Holton                 8-04.00  
 
Girls Triple Jump
================================================================
 OPEN PIT 5:45 - 6:45  3 JUMPS
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Allison Burke                G.Day                 32-02.00  
  2 Jahsaiah Moses               Episcopal             30-06.00  
  3 Jara Wilensky                G.Day                 29-11.00  
  4 Alexandra Watson             VISI                  29-03.00  
  5 Carmela Ribadeneira          Episcopal             26-05.00  
 
Girls Shot Put
================================================================
 4 Throws Each
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jadyn Chandler               SSSAS                 29-08.50  
  2 Mira Brodsky                 G.Day                 28-09.50  
  3 Jodie Kuo                    Potomac               27-11.50  
  4 Hanna Kidane                 SSSAS                 25-06.50  
  5 Sydney Lewis                 Episcopal             25-03.00  
  6 Kamsi Obiorah                VISI                  24-11.00  
  7 Brianna Williams             Episcopal             22-06.50  
  8 Pia Tiimob                   Holton                22-05.00  
  9 Nyah Mays                    G.Day                 22-02.00  
 10 Alexandra Watson             VISI                  22-00.00  
 11 Sammi Conner                 Saint John Paul       21-07.50  
 12 Riley Hayden                 Paul VI               20-11.50  
 13 Rachelle Hawkins             SSSAS                 18-11.00  
 14 Rufy Carter                  VISI                  16-04.00  
 15 Carolyn Halgas               Saint John Paul       15-05.00  
 16 Lelena Fissehazion           VISI                  12-02.00  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Curtis Borden                SSSAS                     6.66   1 
  2 Jordan Walker                SSSAS                     6.68   1 
  3 Malcolm Johnson Jr           SSSAS                     6.74   7 
  4 Sam Kamara                   Episcopal                 6.78   2 
  5 Jamall Mensah                Episcopal                 6.87   1 
  6 Salim Turner Muhammad        Episcopal                 6.88   2 
  6 Litchfield Ajavon            Episcopal                 6.88   1 
  8 Eric Jackson                 Potomac                   6.93   2 
  9 Luke Miller                  Saint John Paul           6.95   1 
 10 Juanell Walker               Episcopal                 6.96   2 
 11 Matthew Mintzer              G.Day                     6.99   2 
 12 Josh Abando                  Saint John Paul           7.06   2 
 13 Justin Fronda                Gonzaga                   7.19   3 
 14 Damon Smith                  Gonzaga                   7.21   3 
 14 Charlie Smith                G.Day                     7.21   3 
 16 Jake Adams                   Saint John Paul           7.22   3 
 17 Brian Wilson                 Potomac                   7.28   4 
 18 Ryan Balot                   Paul VI                   7.30   5 
 19 Marcus Stackhouse            Gonzaga                   7.35   3 
 20 Connor Yu                    G.Day                     7.45   3 
 20 Gabriel Smith                G.Day                     7.45   4 
 22 Brandon White                Sidwell                   7.46   7 
 23 Alvio Barbaretta             Saint John Paul           7.50   4 
 24 Quentin Adolphe              Potomac                   7.51   4 
 25 Jack Pfefferkorn             Gonzaga                   7.53   5 
 26 Nick Mariano                 Gonzaga                   7.56   5 
 27 John Giannini                Gonzaga                   7.57   5 
 28 Christian Diaz               Paul VI                   7.61   6 
 29 Dan Alexander                Potomac                   7.63   4 
 30 Kiernan Fitzsimon            Paul VI                   7.90   7 
 31 Cooper Seegers               Flint Hill                8.04   6 
 32 Dylan Kirby                  Paul VI                   8.10   6 
 33 Nathaniel Wiener             G.Day                     8.12   5 
 34 James Yoon                   Paul VI                   8.14   7 
 35 Aaron Lev                    G.Day                     9.01   6 
 36 Ethan Eddy                   Saint John Paul          10.35   6 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
 Waterfall Start
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Curtis Borden                SSSAS                    37.53   1 
  2 Aidan McCarthy               Paul VI                  38.10   1 
  3 Barry Curtis                 Episcopal                38.14   1 
  4 Sam Kamara                   Episcopal                38.28   2 
  5 Matthew Gelin                Potomac                  38.76   3 
  6 Jamal Thompson               Potomac                  39.15   3 
  7 Malcolm Johnson Jr           SSSAS                    39.44   2 
  8 Ryen Duren                   Paul VI                  39.63   4 
  9 Will Spartin                 Gonzaga                  39.80   2 
 10 Marcus Stackhouse            Gonzaga                  40.03   4 
 11 Gilchrist Quansah            Saint John Paul          40.23   5 
 12 James McCaskey               Saint John Paul          40.27   6 
 13 John Pupel                   Episcopal                40.43   6 
 14 Gavin Farley                 Gonzaga                  40.46   4 
 15 Damon Smith                  Gonzaga                  40.54   5 
 16 Miles Turman                 Potomac                  40.55   7 
 17 Josh Abando                  Saint John Paul          40.80   7 
 18 Justin Fronda                Gonzaga                  40.97   6 
 19 Lucas Bires                  SSSAS                    41.41   5 
 20 Bear Matheson                Episcopal                41.46  10 
 21 Connor Becton                SSSAS                    41.54   6 
 22 Braxton Bond                 SSSAS                    41.68   7 
 23 Herbert Gray                 Episcopal                41.97  10 
 24 Gabe Gallant                 Saint John Paul          42.01   3 
 25 Quentin Adolphe              Potomac                  42.33   9 
 26 Trey Davis                   G.Day                    42.34   8 
 27 Jared Andreala               Episcopal                42.54   9 
 28 Patrick Rooks                Gonzaga                  42.84   8 
 29 Julian Craig                 Sidwell                  42.96  13 
 30 Mark Forester                Paul VI                  43.11  12 
 31 Ryan Balot                   Paul VI                  43.15  14 
 31 Jack Moore                   Episcopal                43.15  12 
 33 Ian Partman                  G.Day                    43.26  10 
 34 Chandler Marshall            G.Day                    43.53  10 
 35 Jake Adams                   Saint John Paul          43.57  11 
 36 Damon McCarthy               Paul VI                  45.05  14 
 37 Shane Ayotte                 Episcopal                45.70  12 
 38 Kareem Dhillon               Saint John Paul          46.46  11 
 39 Cooper Seegers               Flint Hill               46.57  11 
 40 Carter Anderson              Episcopal                46.73  13 
 41 Tyler Conklin                Episcopal                46.99  12 
 
Boys 500 Meter Run
===================================================================
 Waterfall Start
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Aidan McCarthy               Paul VI                1:09.86   1 
  2 James Dixon                  Episcopal              1:10.99   1 
  3 Earnest Williams             Sidwell                1:12.84   7 
  4 Matthew Mintzer              G.Day                  1:13.16   1 
  5 Miles Wilson                 Potomac                1:14.36   4 
  6 Francis Paquette             Paul VI                1:14.51   7 
  7 Myles Johnson                SSSAS                  1:15.25   2 
  8 Ahmad Montague               Saint John Paul        1:15.51   2 
  9 Sean Jones                   Saint John Paul        1:15.68   2 
 10 Jack Magner                  Flint Hill             1:16.19   5 
 11 Alex Cummings                Saint John Paul        1:16.31   3 
 12 Graham Tracy                 SSSAS                  1:17.81   3 
 13 John Giannini                Gonzaga                1:18.68   7 
 14 Matthew Horstman             Paul VI                1:18.96   8 
 15 James Joyce                  Gonzaga                1:19.46   9 
 16 Mark Forester                Paul VI                1:19.98   4 
 17 Trey Davis                   G.Day                  1:20.36   3 
 18 Nathan Bezuneh               SSSAS                  1:21.72   5 
 19 KJ McLean                    SSSAS                  1:21.78   5 
 20 Alex Keller                  Episcopal              1:22.21   6 
 21 Collin Hwang                 Episcopal              1:23.37   8 
 22 Nino Imbroscio               G.Day                  1:25.55   5 
 23 Stuart Thornton              Episcopal              1:25.57   8 
 24 Rob Gillman                  Paul VI                1:27.46   6 
 25 Liam Leslie                  Paul VI                1:29.47   7 
 26 Nick Mariano                 Gonzaga                1:29.94   9 
 27 Alex Rubio                   Saint John Paul        1:29.98   4 
 28 Bryce Savoy                  G.Day                  1:30.82   4 
 29 Nathaniel Wiener             G.Day                  1:31.46   6 
 30 Andrew Wagner                Gonzaga                1:32.32   7 
 31 Whit Nuckolls                Episcopal              1:32.45   9 
 32 Sam Raposo                   Flint Hill             1:34.63   6 
 33 Geordie Hendricks            Episcopal              1:36.54   6 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gavin McElhennon             Gonzaga                4:33.59   1 
  2 David Giannini               Gonzaga                4:36.20   1 
  3 Nick Buckner                 Saint John Paul        4:43.93   1 
  4 John Moxley                  Flint Hill             4:44.83   1 
  5 Mitchell Jubeir              Sidwell                4:45.31   1 
  6 Cullen Capuano               Gonzaga                4:45.51   1 
  7 Arjun Thillairajah           Sidwell                4:51.35   1 
  8 Patick McHale                Paul VI                4:54.62   1 
  9 Andy Beckham                 Gonzaga                4:57.39   1 
 10 Doug Cobb                    Potomac                4:59.39   1 
 11 Calvin Lucido                Flint Hill             5:00.87   1 
 12 Jason Fred                   Saint John Paul        5:02.71   1 
 13 Ryan Wall                    Saint John Paul        5:02.73   1 
 14 Charles Stuart               Flint Hill             5:09.40   1 
 15 Joseph Paquette              Paul VI                5:12.34   3 
 16 Aaron Rennert                G.Day                  5:15.74   2 
 17 Timo Kirby                   SSSAS                  5:20.18   2 
 18 Nathan Vowinkel              Saint John Paul        5:34.83   2 
 19 Jeff Elias                   G.Day                  5:36.61   2 
 20 Ayden Nation                 Paul VI                5:38.75   3 
 21 Juan Pablo Chaves            Saint John Paul        5:39.18   2 
 22 Campbell Cooper              SSSAS                  5:40.13   2 
 23 Scout Zhou                   Episcopal              5:42.00   2 
 24 Joesph Clement               Saint John Paul        5:44.18   2 
 25 Mark Litman                  Paul VI                5:50.78   3 
 26 Charlie Brooks               G.Day                  5:52.01   3 
 27 Harry Robinson               Sidwell                5:55.00   2 
 28 Seamus Flynn                 Paul VI                5:58.97   3 
 29 Nik Tolpegin                 Flint Hill             6:03.82   3 
 30 James Jordan                 Potomac                6:03.94   3 
 31 Bayan Mostaghim              Potomac                6:05.08   3 
 32 Nathaniel Rosenberg          G.Day                  6:15.82   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Litchfield Ajavon            Episcopal                 8.09   1 
  2 John Pupel                   Episcopal                 8.71   1 
  3 Nicholas Fiorenza            Gonzaga                   8.92   2 
  4 Jack Loesel                  Saint John Paul           8.99   2 
  5 Darien Killebrew             Potomac                   9.02   1 
  6 Ryen Duren                   Paul VI                   9.35   1 
  7 Jack Pfefferkorn             Gonzaga                   9.53   1 
  8 James Yoon                   Paul VI                  10.34   2 
  9 Gabriel Smith                G.Day                    10.43   2 
 10 Nick Mills                   Saint John Paul          10.69   2 
 11 Thierry Manapsal             Paul VI                  11.46   2 
 -- Tre McGuire                  Gonzaga                     DQ   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
 Waterfall Start
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Episcopal  'A'                                      3:41.93   1 
  2 Potomac School  'A'                                 3:43.45   1 
  3 Paul VI  'A'                                        3:54.11   1 
  4 Georgetown Day  'A'                                 3:56.26   2 
  5 Flint Hill  'B'                                     4:01.15   1 
  5 Flint Hill  'A'                                     4:01.15   3 
  7 Saint John Paul the Great Ca  'B'                   4:04.66   2 
  8 Saint John Paul the Great Ca  'A'                   4:05.37   1 
  9 Episcopal  'B'                                      4:09.46   2 
 10 Saint John Paul the Great Ca  'C'                   4:18.41   2 
 11 Georgetown Day  'B'                                 4:25.00   3 
 12 Georgetown Day  'C'                                 4:30.45   3 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Paul VI  'A'                                        8:48.13  
  2 Episcopal  'A'                                      8:52.40  
  3 Saint John Paul the Great Ca  'A'                   8:53.77  
  4 Flint Hill  'A'                                     9:01.52  
  5 Potomac School  'A'                                 9:06.59  
  6 Episcopal  'B'                                      9:36.80  
  7 Saint John Paul the Great Ca  'B'                   9:39.74  
  8 Paul VI  'B'                                        9:43.57  
  9 Georgetown Day  'A'                                 9:46.95  
 10 St Stephens and St Agnes  'A'                      10:00.73  
 11 Potomac School  'B'                                10:35.96  
 
Boys High Jump
================================================================
 OPENING HEIGHT 4'10"
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vincent Notzon               Episcopal              5-08.00  
  2 Darien Killebrew             Potomac                5-06.00  
  2 Jordan Walker                SSSAS                  5-06.00  
  4 Gabe Gallant                 Saint John Paul        5-02.00  
  4 Christian Diaz               Paul VI                5-02.00  
  6 Cooper Seegers               Flint Hill             5-00.00  
  7 Jack Loesel                  Saint John Paul        4-10.00  
 
Boys Long Jump
================================================================
 OPEN PIT 4:00 - 5:30  3 JUMPS
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jordan Walker                SSSAS                 21-04.00  
  2 Gilchrist Quansah            Saint John Paul       18-11.00  
  3 Vincent Notzon               Episcopal             18-06.00  
  4 Josh Abando                  Saint John Paul       17-09.00  
  5 Reed Voeks                   Potomac               17-05.00  
  6 Ian Partman                  G.Day                 17-03.50  
  7 Miles Turman                 Potomac               16-09.00  
  8 Jarett Jones                 Potomac               16-08.00  
  9 Trey Davis                   G.Day                 14-10.00  
 10 Brian Wilson                 Potomac               14-09.00  
 11 Christian Diaz               Paul VI               14-06.00  
 12 Jack Craiker                 Paul VI               12-06.00  
 13 Kareem Dhillon               Saint John Paul       11-01.00  
 
Boys Triple Jump
================================================================
 OPEN PIT 5:45 - 6:45  3 JUMPS
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Matthew Kassaye              Potomac               38-02.50  
  2 Josh Abando                  Saint John Paul       35-07.00  
  3 Ian Partman                  G.Day                 34-08.00  
  4 Gilchrist Quansah            Saint John Paul       34-04.00  
  5 Joey Colon                   Potomac               34-02.50  
  6 Christian Diaz               Paul VI               29-00.00  
 
Boys Shot Put
================================================================
 4 Throws Each
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Patrick Zhu                  Episcopal             37-07.50  
  2 Tre McGuire                  Gonzaga               36-08.50  
  3 Leo McCray                   Episcopal             35-09.50  
  4 Joey Colon                   Potomac               35-03.00  
  5 De'Shean Hatton              Gonzaga               34-07.50  
  6 William Goldberg             G.Day                 33-09.00  
  6 Dennis Giuliani              Flint Hill            33-09.00  
  8 Joshua Williams              Gonzaga               32-00.50  
  9 Jon Grunau                   Episcopal             31-08.50  
 10 Philip Dereje                Potomac               31-08.00  
 11 Taylor Burns                 Episcopal             30-03.50  
 12 Ivan Madenga                 SSSAS                 29-10.50  
 13 Luke Miller                  Saint John Paul       29-07.00  
 14 Jonathan Randle              SSSAS                 29-04.00  
 15 Charlie McGarry              Paul VI               29-03.00  
 16 Jake Adams                   Saint John Paul       28-10.00  
 17 David Zeng                   Episcopal             28-03.00  
 18 Jarett Jones                 Potomac               28-01.50  
 19 William Heinsen              G.Day                 27-04.50  
 20 Sameer Augustine             SSSAS                 24-08.00  
 21 Alvio Barbaretta             Saint John Paul       24-06.00  
 22 Nick Mills                   Saint John Paul       23-06.50  


Return to Top

Email | About