MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Hoxton Invitational
Hoxton Invitational History
Hosted By: Episcopal
Alexandria, Virginia
2018-02-10

results from va.milesplit.com
Licensed to ISL/MAC Track Championship HY-TEK's Meet Manager 2/10/2018 11:45 PM
                     HOXTON Invitational 2018 - 2/10/2018                      
                    Episcopal High School - Cathcart Track                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Long Jump
================================================================
 OPEN PIT BOYS & GIRLS  12:00 - 1:15
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Conner, Sammi                Saint John P          14-11.00  
  2 Jones, Kristen               Paul VI               14-09.00  
  3 Williams, Brianna            Episcopal             14-04.50  
  4 Eby, Ashlyn                  Paul VI               13-08.00  
  5 Smith, Anna                  Episcopal             13-03.50  
  6 Stadulis, Isabelle           Saint John P          13-01.00  
  7 Do, Cassie                   St Stephens           12-11.00  
  8 McEneney, Alex               St Stephens           12-09.00  
  9 Fan, Holly                   Flint Hill            12-07.00  
  9 Rapelyea, Maddie             Georgetown D          12-07.00  
 11 Weinreich, Tess              Potomac Scho          11-08.00  
 
Event 2  Boys Long Jump
================================================================
 OPEN PIT - BOYS & GIRLS   12:00 - 1:15
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Walker, Jordan               St Stephens           21-07.00  
  2 Nweke, Odera                 Georgetown P          21-02.50  
  3 Notzon, Vincent              Episcopal             18-02.00  
  4 Fronda, Justin               Gonzaga Coll          17-09.00  
  5 Brown, Evan                  Georgetown D          17-02.00  
  6 Turman, Miles                Potomac Scho          17-00.00  
  7 Olaniyi, Olutobi             Landon                16-09.00  
  8 Diaz, Christian              Paul VI               15-08.50  
  9 Carr, Michael                Landon                15-07.00  
 10 Dragacevac, Nikola           Landon               x12-04.00  
 11 Dhillon, Kareem              Saint John P          10-08.50  
 -- Quansah, Gilchrist           Saint John P              FOUL  
 -- Mariano, Nick                Gonzaga Coll              FOUL  
 
Event 3  Girls Triple Jump
================================================================
 OPEN PIT - BOYS & GIRLS   1:30 -2:00
 22' Minimum
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Conner, Sammi                Saint John P          34-02.50  
  2 Burke, Allison               Georgetown D          31-05.00  
  3 Moses, Jahsaiah              Episcopal             30-01.50  
  4 Fan, Holly                   Flint Hill            28-07.00  
  5 Wilensky, Jara               Georgetown D          28-04.50  
  6 Ribadeneira, Carmela         Episcopal             27-10.50  
  7 Burkhardt, Julie             Paul VI               25-03.00  
 
Event 4  Boys Triple Jump
================================================================
 OPEN PIT  BOYS & GIRLS  1:30 -2:00
 32' Minimum
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fronda, Justin               Gonzaga Coll          38-03.00  
  2 Kassaye, Matthew             Potomac Scho          37-08.00  
  3 Colon, Joey                  Potomac Scho          33-05.00  
  4 Diaz, Christian              Paul VI               33-02.00  
  5 Quansah, Gilchrist           Saint John P          32-11.50  
 -- Brown, Evan                  Georgetown D              FOUL  
 
Event 5  Girls Shot Put
================================================================
 23' Minimum
 4Throws
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chandler, Jadyn              St Stephens           28-11.50  
  2 Brodsky, Mira                Georgetown D          28-09.50  
  3 Kuo, Jodie                   Potomac Scho          27-00.00  
  4 Lewis, Sydney                Episcopal             25-10.00  
  5 Hawkins, Rachelle            St Stephens           22-02.50  
  6 Mays, Nyah                   Georgetown D          21-05.00  
  7 Rapelyea, Maddie             Georgetown D         x18-11.00  
  8 Carter, Rufy                 Georgetown V          13-07.00  
  9 Fissehazion, Lelena          Georgetown V          12-11.00  
 
Event 6  Boys Shot Put
================================================================
 33' Minimum
 4 Throws
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Butler, Michael              Georgetown P          40-04.50  
  2 Zhu, Patrick                 Episcopal             39-03.00  
  3 Miller, Luke                 Saint John P          38-05.00  
  4 Meyer, Max                   Episcopal             38-03.50  
  5 Hatton, De'Shean             Gonzaga Coll          37-07.00  
  6 McGuire, Tre                 Gonzaga Coll          37-01.50  
  7 Colon, Joey                  Potomac Scho          34-06.50  
  8 Giuliani, Dennis             Flint Hill            34-00.00  
  9 Madenga, Irvine              St Stephens           33-09.00  
 10 Williams, Joshua             Gonzaga Coll         x33-04.00  
 11 Zeng, David                  Episcopal            x33-02.00  
 12 Randle, Jonathan             St Stephens           32-11.50  
 13 Dereje, Philip               Potomac Scho          32-07.00  
 14 Littlefield, Robbie          Georgetown P          30-11.00  
 15 McGarry, Max                 Paul VI               28-09.50  
 16 Heinsen, William             Georgetown D          28-08.50  
 17 Jones, Jarett                Potomac Scho         x25-10.00  
 18 Barbaretta, Alvio            Saint John P          24-05.00  
 19 Augustine, Sameer            St Stephens          x23-08.00  
 20 Eddy, Ethan                  Saint John P         x16-02.50  
 
Event 7  Boys High Jump
================================================================
 4'10 Opening Height
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Walker, Jordan               St Stephens            5-10.00  
  2 Notzon, Vincent              Episcopal              5-08.00  
  3 Killebrew, Darien            Potomac Scho           5-06.00  
  3 Benjamin, Craig              Georgetown P           5-06.00  
  5 Gallant, Gabe                Saint John P           5-04.00  
  6 Diaz, Christian              Paul VI               J5-04.00  
  7 Russ, Archie                 Landon                 5-02.00  
 -- Loesel, Jack                 Saint John P                NH  
 
Event 8  Girls High Jump
================================================================
 4'0" Opening Height
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fisher, Dagny                Georgetown V           4-10.00  
  2 McEneney, Alex               St Stephens            4-06.00  
  3 Burkhardt, Julie             Paul VI               J4-06.00  
  4 Iglesias, Alexa              Georgetown V          J4-06.00  
  5 Conner, Sammi                Saint John P           4-04.00  
  6 Williams, Brianna            Episcopal             J4-04.00  
  7 Jones, Kristen               Paul VI                4-02.00  
 
Event 9  Mixed 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Capuano, Cullen            M Gonzaga Coll           9:57.74  
  2 Aguilar, Sebastian         M Flint Hill            10:56.96  
  3 Chadda, Arihant            M Landon                11:04.68  
  4 Mullery, Sean              M Georgetown P          12:34.09  
  5 Henson Vendrell, Raphael   W Paul VI               12:39.05  
  6 Driessen, Lucia            W Georgetown D          14:12.70  
  7 Salwen, Camilla            W Georgetown D          14:49.69  
 
Event 10  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Saint John Paul the Great Ca  'A'                   9:51.17  
  2 Episcopal  'A'                                     10:11.77  
  3 St Stephens and St Agnes  'A'                      10:24.30  
  4 Potomac School  'A'                                10:58.76  
  5 Georgetown Day  'A'                                11:08.53  
  6 Paul VI  'A'                                       11:09.70  
  7 Episcopal  'B'                                    x11:44.45  
  8 Potomac School  'B'                               x12:19.72  
 
Event 11  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Paul VI  'A'                                        8:40.79  
  2 Gonzaga College  'A'                                8:40.98  
  3 Georgetown Prep  'A'                                8:43.32  
  4 Saint John Paul the Great Ca  'A'                   8:43.49  
  5 Potomac School  'A'                                 8:55.96  
  6 Episcopal  'A'                                      9:22.72  
  7 Saint John Paul the Great Ca  'B'                  x9:40.49  
  8 Paul VI  'B'                                       x9:41.15  
  9 Episcopal  'B'                                     x9:54.37  
 10 Georgetown Day  'A'                                10:34.08  
 11 Potomac School  'B'                               x10:56.99  
 
Event 12  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Bijee               Episcopal                 8.67Q  2 
  2 Williams, Brianna            Episcopal                 9.54Q  1 
  3 Fraley, Jackie               Flint Hill                9.66q  2 
  4 Moses, Jahsaiah              Episcopal                 9.83q  2 
  5 Eby, Ashlyn                  Paul VI                  10.18q  1 
  6 Kaplan, Ruby                 Georgetown D             10.63q  2 
  7 Jenkins, Theo                Flint Hill               11.24   1 
  8 Hauache, Dora                Georgetown D             12.01   1 
  9 Monye, Jessica               Paul VI                  12.05   2 
 10 Tynan, Beatrice              Paul VI                  12.64   2 
 
Event 12  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Bijee               Episcopal                 8.70  
  2 Fraley, Jackie               Flint Hill                9.62  
  3 Williams, Brianna            Episcopal                 9.73  
  4 Eby, Ashlyn                  Paul VI                  10.01  
  5 Moses, Jahsaiah              Episcopal               x10.71  
  6 Kaplan, Ruby                 Georgetown D             10.86  
 
Event 13  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ajavon, Litchfield           Episcopal                 8.01Q  2 
  2 McGuire, Tre                 Gonzaga Coll              9.11Q  1 
  3 Pfefferkorn, Jack            Gonzaga Coll              9.12q  2 
  4 Loesel, Jack                 Saint John P              9.24q  1 
  5 Mikita, John                 Georgetown P              9.72q  1 
  6 Joyce, James                 Gonzaga Coll              9.86q  1 
  7 Colvin, Ellis                Georgetown P             10.10   1 
  8 Dragacevac, Nikola           Landon                   10.99   1 
 -- Mills, Nick                  Saint John P                DQ   2 
 
Event 13  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Ajavon, Litchfield           Episcopal                 7.86  
  2 Pfefferkorn, Jack            Gonzaga Coll              8.71  
  3 Mikita, John                 Georgetown P              9.17  
  4 Loesel, Jack                 Saint John P              9.34  
  5 McGuire, Tre                 Gonzaga Coll              9.39  
  6 Joyce, James                 Gonzaga Coll            x10.23  
 
Event 14  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 1 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Holman, Ziyah                Georgetown D              7.49Q  4 
  2 Fitzsimon, Bridget           Paul VI                   7.64Q  5 
  3 Moore, Nina                  Episcopal                 7.71Q  2 
  4 D'Antonio, Izzy              St Stephens               7.76Q  3 
  5 McLean, Kiera                St Stephens               7.80Q  1 
  6 Cunningham, Catherine        Paul VI                   7.81q  1 
  7 Clayton, Indi                St Stephens               7.88   3 
  8 Yankey, Khaya                Potomac Scho              7.99   2 
  9 Lomax, Nevada                Georgetown D              8.06   5 
 10 Mays, Nyah                   Georgetown D              8.09   4 
 11 Cohen, Janil                 Episcopal                 8.17   4 
 12 Stadulis, Isabelle           Saint John P              8.21   2 
 13 Tierney, Isabel              Potomac Scho              8.24   4 
 14 Simmons, Laila               Flint Hill                8.26   1 
 14 Do, Cassie                   St Stephens               8.26   2 
 16 Lucas-Walker, Laela          Georgetown D              8.29   3 
 17 Kuo, Jodie                   Potomac Scho              8.41   1 
 18 Bell, Kaley                  Georgetown V              8.52   5 
 19 Gallard, Oivia               Paul VI                   8.75   2 
 19 Radtke, Brigid               Flint Hill                8.75   4 
 21 Fan, Holly                   Flint Hill                8.77   3 
 22 Jenkins, Theo                Flint Hill                9.29   1 
 23 Neifach, Kit                 Georgetown V              9.57   1 
 
Event 14  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Holman, Ziyah                Georgetown D              7.38  
  2 Fitzsimon, Bridget           Paul VI                   7.40  
  3 Moore, Nina                  Episcopal                 7.68  
  4 McLean, Kiera                St Stephens               7.73  
  5 D'Antonio, Izzy              St Stephens               7.75  
  6 Cunningham, Catherine        Paul VI                   7.88  
 
Event 17  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 0 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johnson Jr, Malcolm          St Stephens               6.74Q  5 
  2 Borden, Curtis               St Stephens               6.75Q  4 
  3 Kamara, Sam                  Episcopal                 6.76Q  2 
  3 Walker, Jordan               St Stephens               6.76Q  3 
  5 Nweke, Odera                 Georgetown P              6.82Q  6 
  6 Russ, Archie                 Landon                    6.95Q  1 
  7 Turner Muhammad, Salim       Episcopal                 6.91   2 
  8 Jackson, Eric                Potomac Scho              6.93   3 
  9 Borden, Christian            St Stephens               6.96   1 
 10 Mintzer, Matthew             Georgetown D              6.99   4 
 11 Walker, Juanell              Episcopal                 7.01   5 
 12 Killebrew, Darien            Potomac Scho              7.09   1 
 13 Speight, Eric                Landon                    7.10   5 
 14 Davis, Trey                  Georgetown D              7.18   6 
 15 Wallace, Samuel              Georgetown P              7.24   2 
 16 Oranuba, Obi                 Georgetown P              7.25   6 
 17 Wilson, Brian                Potomac Scho              7.30   3 
 18 Smith, Damon                 Gonzaga Coll              7.31   5 
 19 Aiello, Nick                 Georgetown P              7.37   5 
 20 Balot, Ryan                  Paul VI                   7.39   1 
 21 Starks, Kaleb                Landon                    7.42   4 
 22 Adolphe, Quentin             Potomac Scho              7.50   3 
 22 Stawski, Michael             Saint John P              7.50   4 
 24 Rooks, Patrick               Gonzaga Coll              7.51   2 
 25 Barbaretta, Alvio            Saint John P              7.52   5 
 26 Mariano, Nick                Gonzaga Coll              7.55   6 
 27 Diaz, Christian              Paul VI                   7.74   4 
 28 Wagner, Andrew               Gonzaga Coll              7.98   1 
 29 Fitzsimon, Kiernan           Paul VI                   8.05   3 
 29 Dragacevac, Nikola           Landon                    8.05   2 
 31 Yates, Jordan                Georgetown D              8.80   4 
 32 Lev, Aaron                   Georgetown D              9.04   2 
 33 Eddy, Ethan                  Saint John P              9.98   3 
 
Event 17  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Nweke, Odera                 Georgetown P              6.56  
  2 Borden, Curtis               St Stephens               6.58  
  3 Johnson Jr, Malcolm          St Stephens               6.66  
  4 Walker, Jordan               St Stephens              x6.68  
  5 Kamara, Sam                  Episcopal                 6.72  
  6 Russ, Archie                 Landon                    6.83  
 
Event 18  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thurneysen, Ellie            Paul VI                5:27.42  
  2 Manning, Nicole              Potomac Scho           5:33.83  
  3 Henson Vendrell, Raphael     Paul VI                5:41.69  
  4 Harrington, Barrett          Flint Hill             5:44.15  
  5 Garster, Claire              Saint John P           5:46.53  
  6 Elliot, Erin                 Saint John P           5:54.65  
  7 Murphy, Abby                 Georgetown D           5:55.18  
  8 Myre, Amelia                 Georgetown D           6:02.74  
  9 Heimbach, Callie             St Stephens            6:03.47  
 10 Whalen, Katie                St Stephens            6:15.82  
 11 Seale, Catherine             St Stephens           x6:23.47  
 12 Kim, Esther                  Episcopal              6:31.73  
 13 Atkinson, Lauren             Saint John P          x6:53.30  
 14 Smith, Emma                  Paul VI               x7:09.11  
 15 Offerdahl, Chloe             Paul VI               x7:45.54  
 
Event 19  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Giannini, David              Gonzaga Coll           4:33.12  
  2 Jubeir, Mitchell             Sidwell Frie           4:34.05  
  3 Buckner, Nick                Saint John P           4:36.10  
  4 Rudnick, Jack                Georgetown D           4:45.13  
  5 Siegel, Peter                Sidwell Frie           4:51.86  
  6 Thillairajah, Arjun          Sidwell Frie          x4:52.35  
  7 Fred, Jason                  Saint John P           4:54.47  
  8 Wall, Ryan                   Saint John P          x4:54.56  
  9 Tracy, Graham                St Stephens            4:57.05  
 10 Nguyen, Andrew               Georgetown P           5:08.57  
 11 Knibb, Jack                  Sidwell Frie          x5:11.44  
 12 Freedman, Levi               Georgetown D           5:12.10  
 13 Robertson, Jack              Georgetown P           5:14.60  
 14 Nation, Ayden                Paul VI                5:27.90  
 15 McGarry, Charlie             Paul VI                5:30.83  
 16 Agolini, Julian              Potomac Scho           5:33.97  
 17 Zhou, Scout                  Episcopal              5:36.11  
 18 Olsen, Will                  Georgetown D          x5:39.15  
 19 Mostashari, Samson           Georgetown D          x5:43.72  
 20 Tabor, Charlie               Potomac Scho           5:44.80  
 21 Clement, Joesph              Saint John P          x5:48.73  
 
Event 20  Girls 500 Meter Run
===================================================================
 Waterfall Start
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Holman, Ziyah                Georgetown D           1:16.69   1 
  2 Dunlop, Annie                Saint John P           1:23.35   2 
  3 Stack, Catie                 Flint Hill             1:24.87   2 
  4 Fisher, Dagny                Georgetown V           1:25.70   1 
  5 Rusnak, Elizabeth            Georgetown V           1:26.17   2 
  6 Stadulis, Isabelle           Saint John P           1:26.38   3 
  7 Cooper, Jenna                Paul VI                1:27.08   2 
  8 Henriksen, Taylor            St Stephens            1:30.21   3 
  9 Gretschel, Isabel            Georgetown V          x1:36.84   5 
 10 Medick, Catie                Episcopal              1:38.13   4 
 11 Jones, Sammie                Paul VI                1:42.63   4 
 12 Scarrow, Emily               Georgetown D           1:45.19   5 
 13 Brown, Caroline              Potomac Scho           1:49.14   5 
 14 Armfield, Olivia             Episcopal              1:51.88   5 
 
Event 21  Boys 500 Meter Run
===================================================================
 Waterfall Start
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gilday, Brian                St Stephens            1:08.08   1 
  2 McCarthy, Aidan              Paul VI                1:09.25   1 
  3 Dixon, James                 Episcopal              1:10.64   1 
  4 Williams, Earnest            Sidwell Frie           1:11.20   2 
  5 Oranuba, Obi                 Georgetown P           1:11.81   2 
  6 Johnson, Myles               St Stephens            1:12.26   3 
  7 Rose, Drew                   St Stephens           x1:12.59   3 
  8 Mintzer, Matthew             Georgetown D           1:12.62   3 
  9 Barclay, Christopher         Georgetown P           1:12.72   1 
 10 Lue, Dillon                  Georgetown P          x1:14.34   2 
 11 Lucido, Calvin               Flint Hill             1:14.68   4 
 12 Mikita, John                 Georgetown P          x1:15.34   4 
 13 Cummings, Alex               Saint John P           1:15.52   4 
 14 Montague, Ahmad              Saint John P           1:15.66   4 
 15 Forester, Mark               Paul VI                1:16.60   5 
 16 Dilmaghani, Dara             Landon                 1:17.29   5 
 17 McLean, KJ                   St Stephens           x1:19.44   5 
 18 Hwang, Collin                Episcopal              1:20.06   5 
 19 Olaniyi, Olutimi             Landon                 1:20.21   7 
 20 Powers, Edward               Episcopal             x1:20.41   7 
 21 Morris, Patrick              Potomac Scho           1:22.45   5 
 22 Dhillon, Kareem              Saint John P          x1:23.15   6 
 23 Manapsal, Thierry            Paul VI               x1:24.12   7 
 24 Buchwald, Corbin             Georgetown D           1:26.24   6 
 25 Raposo, Sam                  Flint Hill             1:27.24   7 
 26 Olsen, Will                  Georgetown D          x1:28.28   6 
 27 Wagner, Andrew               Gonzaga Coll           1:32.54   6 
 
Event 22  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
 Waterfall Start
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Episcopal  'A'                                      1:49.16   1 
  2 St Stephens and St Agnes  'A'                       1:51.18   1 
  3 Paul VI  'A'                                        1:52.89   1 
  4 St Stephens and St Agnes  'B'                      x1:57.44   2 
  5 Georgetown Day  'A'                                 1:57.58   2 
  6 Episcopal  'B'                                     x1:57.96   2 
  7 Episcopal  'C'                                     x1:59.89   4 
  8 Flint Hill  'A'                                     2:01.49   3 
  9 Sidwell Friends  'A'                                2:04.61   4 
 10 Paul VI  'B'                                       x2:08.88   3 
 11 Potomac School  'A'                                 2:10.30   3 
 12 Georgetown Day  'B'                                x2:12.30   3 
 13 Georgetown Visitation Prep  'B'                    x2:20.32   4 
 
Event 23  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
 Waterfall Start
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Episcopal  'A'                                      1:32.46   1 
  2 Potomac School  'A'                                 1:36.75   2 
  3 Episcopal  'B'                                     x1:36.78   2 
  4 Georgetown Prep  'A'                                1:38.81   2 
  5 Saint John Paul the Great Ca  'A'                   1:40.08   3 
  6 Gonzaga College  'A'                                1:40.66   3 
  7 Potomac School  'B'                                x1:41.20   4 
  8 Episcopal  'C'                                     x1:41.95   4 
  9 St Stephens and St Agnes  'A'                       1:42.06   1 
 10 Georgetown Day  'A'                                 1:42.81   3 
 11 Saint John Paul the Great Ca  'B'                  x1:45.34   5 
 12 Landon  'A'                                         1:45.50   3 
 13 Georgetown Prep  'B'                               x1:48.86   4 
 14 Sidwell Friends  'A'                                1:48.98   5 
 15 Episcopal  'D'                                     x1:49.64   5 
 16 Gonzaga College  'B'                               x1:51.69   4 
 17 Georgetown Day  'B'                                x1:59.04   5 
 
Event 24  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thurneysen, Ellie            Paul VI                3:15.30  
  2 Gelbach, Margaux             Saint John P           3:21.24  
  3 Campbell, Anna               Georgetown V           3:26.67  
  4 Bertram, Isabelle            Saint John P           3:29.70  
  5 Boyer, Maya                  Georgetown D           3:42.24  
  6 Gloninger, Alexis            Saint John P          x3:54.88  
 
Event 25  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McElhennon, Gavin            Gonzaga Coll           2:43.51  
  2 Tsai, Kevin                  Landon                 2:44.12  
  3 McHale, Patick               Paul VI                2:47.15  
  4 Jones, Sean                  Saint John P           2:51.46  
  5 Gaba, Jacob                  Georgetown D           2:54.49  
  6 Howley, Patrick              Georgetown P           2:54.79  
  7 Xantus, Julien               Saint John P           2:57.90  
  8 Bezuneh, Nathan              St Stephens            2:58.23  
  9 Donilon, Edward              Sidwell Frie           2:59.45  
 10 Cui, YuKi                    Georgetown P           2:59.50  
 11 Rennert, Aaron               Georgetown D           3:00.65  
 12 Vowinkel, Nathan             Saint John P          x3:05.00  
 13 Tignor, Niky                 Sidwell Frie           3:06.37  
 14 Zagurski, Ben                St Stephens            3:06.41  
 15 Horstman, Matthew            Paul VI                3:09.66  
 16 McCarthy, Damon              Paul VI               x3:09.75  
 17 Nation, Ayden                Paul VI               x3:11.83  
 18 Kuang, Hanzhao               Georgetown P          x3:14.36  
 19 Chaves, Juan Pablo           Saint John P          x3:15.96  
 20 Elias, Jeff                  Georgetown D          x3:18.12  
 21 Mostaghim, Bayan             Potomac Scho           3:18.71  
 22 Robinson, Harry              Sidwell Frie          x3:26.62  
 23 Jordan, James                Potomac Scho           3:28.15  
 24 Hacker, David                Sidwell Frie          x3:28.16  
 25 Rosenberg, Nathaniel         Georgetown D          x3:30.53  
 
Event 26  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
 Waterfall Start
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Potomac School  'A'                                 4:10.76   1 
  2 Episcopal  'A'                                      4:11.06   1 
  3 St Stephens and St Agnes  'A'                       4:15.84   1 
  4 Georgetown Visitation Prep  'A'                     4:26.66   1 
  5 Potomac School  'B'                                x4:27.39   1 
  6 Episcopal  'B'                                     x4:36.64   2 
  7 Georgetown Day  'A'                                 4:40.36   2 
  8 Saint John Paul the Great Ca  'A'                   4:41.83   3 
  9 Paul VI  'A'                                        4:45.49   2 
 
Event 27  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
 Waterfall Start
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 St Stephens and St Agnes  'A'                       3:28.59   1 
  2 Episcopal  'A'                                      3:30.93   1 
  3 Gonzaga College  'A'                                3:40.02   4 
  4 Saint John Paul the Great Ca  'A'                   3:44.10   2 
  5 Paul VI  'A'                                        3:46.95   1 
  6 Landon  'A'                                         3:49.60   3 
  7 Georgetown Prep  'A'                                3:50.64   1 
  8 Sidwell Friends  'A'                                3:51.71   2 
  9 Gonzaga College  'B'                               x3:52.68   4 
 10 St Stephens and St Agnes  'B'                      x3:59.30   2 
 11 Georgetown Day  'A'                                 4:00.61   3 
 12 Georgetown Prep  'B'                               x4:10.59   3 
 -- Potomac School  'A'                                      DQ   2 
 
                    Women - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Episcopal                   68        2) Paul VI                    64   
    3) Saint John Paul the Great   58        4) Georgetown Day             51   
    5) St Stephens and St Agnes    46        6) Georgetown Visitation Pre  30   
    7) Potomac School              28        8) Flint Hill                 24   
    9) Sidwell Friends              1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Episcopal                   65        2) Gonzaga College            63   
    3) St Stephens and St Agnes    56        4) Georgetown Prep            54   
    5) Saint John Paul the Great   37        6) Paul VI                    31   
    7) Potomac School              30        8) Sidwell Friends            14   
    9) Landon                      11       10) Georgetown Day              8  


Return to Top

Email | About