MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Blake at Paint Branch
Paint Branch HS Home TF Meets History
Hosted By: Paint Branch
Burtonsville, Maryland
2018-03-28

RaceTab by MileSplit/FloSports Paint Branch High School, Paint Br

      Blake HS vs. Paint Branch HS  - 3/29/2018 2:21:01 PM       
           Paint Branch High School, Burtonsville, MD            

              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School                  10:51.0      5

               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School A                 8:41.0      5
  2 James H. Blake A                           8:45.0      0
  3 Paint Branch High School B                 9:49.0       

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Janise Bestman           Paint Branch High Sc     16.9    NWI     5
  2 Dasia Jolley-Dillard     Paint Branch High Sc     18.0    NWI     3
  3 Krystyn Ashiekaa         Paint Branch High Sc     19.7    NWI     1

                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Julian Smith             Paint Branch High Sc     19.1    NWI     5
  2 Zachary Stango           Paint Branch High Sc     19.9    NWI     3

                       Varsity Girls 100 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Hannah Kamara            Paint Branch High Sc     13.0    NWI  1     5
  2 Asini Taka               James H. Blake           13.4    NWI  1     3
  3 Julia Vital              Paint Branch High Sc     13.5    NWI  2     1
  4 Sydney Gray              James H. Blake           13.6    NWI  1      
  5 Halimatou Diallo         Paint Branch High Sc     13.8    NWI  1      
  6 Flore Golli              James H. Blake           14.0    NWI  1      
  7 Brianna Osafo-dedey      Paint Branch High Sc     14.1    NWI  2      
  8 Dencia Phillips          Paint Branch High Sc     14.2    NWI  1      
  9 Nadia Burney             James H. Blake           14.3    NWI  2      
 10 Kaylah James             James H. Blake           14.3    NWI  1      
 11 Vimbai Marufu            Paint Branch High Sc     16.2    NWI  1      

                       Varsity Boys 100 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Chukwumdi Osuji          Paint Branch High Sc     11.0    NWI  1     5
  2 Solomon Lucas-Thornto    Paint Branch High Sc     11.1    NWI  1     3
  3 Caleb Banga              James H. Blake           11.3    NWI  1     1
  4 Isaac Smith              James H. Blake           11.5    NWI  1      
  5 Jared Grizzle            Paint Branch High Sc     11.5    NWI  1      
  6 Sabionn Adams            James H. Blake           11.6    NWI  1      
  7 Cameron Cannon           James H. Blake           11.6    NWI  1      
  8 Myles Hunter             Paint Branch High Sc     11.8    NWI  1      
  9 Dylan Brown              James H. Blake           11.8    NWI  2      
 10 Nsereko Kiwalabye        Paint Branch High Sc     12.0    NWI  2      
 11 Tarnue Sawo Jr.          James H. Blake           12.2    NWI  2      
 12 TACUMA BURTON            James H. Blake           12.3    NWI  2      
 13 Jonah Mutua              Paint Branch High Sc     12.5    NWI  2      
 13 Mekhi Todman             James H. Blake           12.5    NWI  2      
 15 Brandon Iloanya          Paint Branch High Sc     12.7    NWI  2      
 16 Collins Agyapong         Paint Branch High Sc     12.9    NWI  2      
 17 WILL-JOSH NJEUMI         James H. Blake           13.0    NWI  3      
 18 Elijah Ogiata            James H. Blake           14.5    NWI  3      
 19 Patrick Musaro Jr.       James H. Blake           14.5    NWI  3      

                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Yasmine Kass             Paint Branch High Sc   5:52.5      5
  2 Zuri Rashad              Paint Branch High Sc   5:53.9      3
  3 Ella Jacobs              James H. Blake         6:09.4      1
  4 Simone Smith             Paint Branch High Sc   6:28.8       
  5 Jordan Shorter           Paint Branch High Sc   7:33.6       

                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Newell Mulugeta          Paint Branch High Sc   4:54.6      5
  2 Gideon Giorgis           Paint Branch High Sc   4:56.6      3
  3 Koffi Adjeoda-Sepenou    Paint Branch High Sc   4:58.0      1
  4 Christian Harris         James H. Blake         5:07.5       
  5 Kenneth Diaz             Paint Branch High Sc   5:18.0       
  6 James Plunkett           Paint Branch High Sc   5:18.5       
  7 Benedict Lukubama        Paint Branch High Sc   5:33.4       
  8 Andrew Le                James H. Blake         5:34.4       
  9 Tristan Mgamo            Paint Branch High Sc   5:36.8       
 10 Ohm Sapa                 Paint Branch High Sc   5:49.9       
 11 Alvin Okutoi             Paint Branch High Sc   6:01.8       
 12 TROY HORSLEY             James H. Blake         6:06.5       
 13 Peter Gomes              James H. Blake         6:09.5       

              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School                  1:58.90      5

               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 James H. Blake                            1:34.37      5
  2 Paint Branch High School                  1:38.24      0
  3 James H. Blake B                          1:41.06       

                    Varsity Girls 400 Meter Dash                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Serena Harrison          James H. Blake           58.8   1     5
  2 Noelani Phillips         James H. Blake           59.9   1     3
  3 Joy Coates               Paint Branch High Sc   1:03.3   1     1
  4 Hannah Kamara            Paint Branch High Sc   1:04.1   1      
  5 Cyan Peoples             James H. Blake         1:05.0   1      
  6 Tannia White             James H. Blake         1:11.5   2      
  7 Tianna White             James H. Blake         1:13.0   2      
  8 Osumudiamen Ighile       Paint Branch High Sc   1:13.3   2      
  9 Aysia Samuels            James H. Blake         1:13.5   1      
 10 Sofia Knaap              James H. Blake         1:15.1   2      
 11 Sukai Anty Mendy         Paint Branch High Sc   1:23.3   2      
 12 Vimbai Marufu            Paint Branch High Sc   1:29.5   2      

                    Varsity Boys 400 Meter Dash                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Nathan Phillips          James H. Blake           51.6   1     5
  2 Joshua Okonofua          Paint Branch High Sc     52.9   1     3
  3 Hassan Coulibaly         Paint Branch High Sc     53.4   1     1
  4 Khaleel Mondesir         James H. Blake           53.6   1      
  5 Joseph Okonofua          Paint Branch High Sc     53.8   1      
  6 Joshua Mims              James H. Blake           55.9   1      
  7 Amyr Hall                Paint Branch High Sc     57.9   1      
  8 Dante Moore              Paint Branch High Sc     59.7   2      
  9 Martin Ngamo             Paint Branch High Sc   1:08.6   2      

                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Zuri Rashad              Paint Branch High Sc  12:46.7      5
  2 Ella Jacobs              James H. Blake        13:25.0      3

                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Vincente Maltagliati     Paint Branch High Sc  10:34.3      5
  2 Newell Mulugeta          Paint Branch High Sc  10:34.3      3
  3 Amanuel Tensaye          Paint Branch High Sc  10:41.9      1
  4 Lionel Gervais Longke    Paint Branch High Sc  11:29.1       
  5 Derek Martin             James H. Blake        11:53.4       

                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Dasia Jolley-Dillard     Paint Branch High Sc     53.4      5
  2 Krystyn Ashiekaa         Paint Branch High Sc     56.0      3

                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nathan Phillips          James H. Blake           42.9      5
  2 Zachary Stango           Paint Branch High Sc     46.8      3
  3 Julian Smith             Paint Branch High Sc     47.0      1
  4 Jared Grizzle            Paint Branch High Sc     48.6       
  5 Hassan Coulibaly         Paint Branch High Sc     49.6       

                       Varsity Girls 200 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Noelani Phillips         James H. Blake           25.9    NWI  1     5
  2 Hannah Kamara            Paint Branch High Sc     27.1    NWI  1     3
  3 Cyan Peoples             James H. Blake           27.2    NWI  1     1
  4 Serena Harrison          James H. Blake           27.4    NWI  1      
  5 Joy Coates               Paint Branch High Sc     28.1    NWI  1      
  6 Julia Vital              Paint Branch High Sc     28.9    NWI  2      
  7 Kaylah James             James H. Blake           29.4    NWI  2      
  8 Halimatou Diallo         Paint Branch High Sc     29.5    NWI  1      
  9 Sydney Gray              James H. Blake           29.6    NWI  2      
 10 Asini Taka               James H. Blake           29.8    NWI  1      
 11 Dencia Phillips          Paint Branch High Sc     29.8    NWI  1      
 12 Ayana Khan               Paint Branch High Sc     30.2    NWI  2      
 13 Brianna Osafo-dedey      Paint Branch High Sc     30.7    NWI  2      
 14 Aysia Samuels            James H. Blake           31.6    NWI  3      
 15 Flore Golli              James H. Blake           31.8    NWI  2      
 16 Nadia Burney             James H. Blake           31.9    NWI  2      
 17 Sofia Knaap              James H. Blake           32.2    NWI  3      
 18 Tannia White             James H. Blake           32.3    NWI  3      
 19 Vimbai Marufu            Paint Branch High Sc     34.4    NWI  2      

                       Varsity Boys 200 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Chukwumdi Osuji          Paint Branch High Sc     22.3    NWI  1     5
  2 Kwesi Owubah             James H. Blake           22.5    NWI  1     2
  2 Khaleel Mondesir         James H. Blake           22.5    NWI  1     2
  4 Solomon Lucas-Thornto    Paint Branch High Sc     22.9    NWI  1      
  5 Caleb Banga              James H. Blake           23.0    NWI  1      
  6 Jalen Smith              Paint Branch High Sc     24.0    NWI  1      
  7 Zachary Stango           Paint Branch High Sc     24.2    NWI  1      
  8 Dylan Brown              James H. Blake           24.4    NWI  2      
  9 Tarnue Sawo Jr.          James H. Blake           24.6    NWI  1      
 10 Jules Koudouvoh          James H. Blake           24.8    NWI  3      
 11 Nsereko Kiwalabye        Paint Branch High Sc     24.9    NWI  2      
 12 Joshua Mims              James H. Blake           25.0    NWI  3      
 13 Mekhi Todman             James H. Blake           25.3    NWI  2      
 14 Bennett Holomah II       James H. Blake           25.4    NWI  3      
 15 Dante Moore              Paint Branch High Sc     25.5    NWI  2      
 16 TACUMA BURTON            James H. Blake           26.1    NWI  2      
 17 Jonah Mutua              Paint Branch High Sc     26.3    NWI  2      
 18 Collins Agyapong         Paint Branch High Sc     27.0    NWI  2      
 19 WILL-JOSH NJEUMI         James H. Blake           27.1    NWI  2      
 20 Elijah Ogiata            James H. Blake           28.8    NWI  3      
 21 Dorian Hurd II           James H. Blake           29.0    NWI  3      
 22 Patrick Musaro Jr.       James H. Blake           31.2    NWI  3      

                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Zuri Rashad              Paint Branch High Sc   2:41.4      5
  2 Simone Smith             Paint Branch High Sc   2:55.1      3
  3 Yulianna Portillo-Bon    James H. Blake         3:17.3      1

                     Varsity Boys 800 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Joseph Okonofua          Paint Branch High Sc   2:11.8   1     5
  2 Joshua Okonofua          Paint Branch High Sc   2:12.2   1     3
  3 Mason Minus              James H. Blake         2:12.9   1     1
  4 Solomon Hawkins          James H. Blake         2:14.9   1      
  5 Koffi Adjeoda-Sepenou    Paint Branch High Sc   2:15.1   2      
  6 Vincente Maltagliati     Paint Branch High Sc   2:16.3   1      
  7 Malik Rashad             Paint Branch High Sc   2:16.9   2      
  8 Ezra Dessie              Paint Branch High Sc   2:17.0   1      
  9 Lionel Gervais Longke    Paint Branch High Sc   2:18.4   2      
 10 Gideon Giorgis           Paint Branch High Sc   2:18.9   1      
 11 Kenneth Diaz             Paint Branch High Sc   2:22.0   2      
 12 Amanuel Tensaye          Paint Branch High Sc   2:22.2   2      
 13 Yabsira Gugsa            Paint Branch High Sc   2:22.4   2      
 14 Newell Mulugeta          Paint Branch High Sc   2:24.8   1      
 15 Andrew Le                James H. Blake         2:26.6   1      
 16 Benedict Lukubama        Paint Branch High Sc   2:33.9   2      
 17 Tristan Mgamo            Paint Branch High Sc   2:34.1   2      
 18 Raynold Dalton Jr.       Paint Branch High Sc   2:36.3   2      
 19 Alvin Okutoi             Paint Branch High Sc   2:36.9   2      
 20 Ohm Sapa                 Paint Branch High Sc   2:38.6   2      
 21 James Plunkett           Paint Branch High Sc   2:39.4   2      
 22 Letsky Clermont          James H. Blake         2:41.8   1      
 23 TROY HORSLEY             James H. Blake         2:52.6   1      
 24 Peter Gomes              James H. Blake         2:58.7   1      

              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 James H. Blake                               51.8      5
  2 Paint Branch High School                     54.1      0

               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 James H. Blake                               45.2      5
  2 Paint Branch High School                     45.6      0

              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 James H. Blake A                           4:30.5      5
  2 Paint Branch High School A                 4:50.1      0
  3 James H. Blake B                           5:07.8       

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 James H. Blake                             3:39.3      5
  2 Paint Branch High School                   3:39.7      0

                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Uduakabasi Ubom Jr.      Paint Branch High Sc  5-06.00      5
  2 Hassan Coulibaly         Paint Branch High Sc  5-02.00      2
  2 Yamoussa Sylla           James H. Blake        5-02.00      2
  2 Bennett Holomah II       James H. Blake        5-02.00       
  5 Dorian Hurd II           James H. Blake        5-00.00       

                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Dencia Phillips          Paint Branch High Sc  4-02.00      5
  2 Janise Bestman           Paint Branch High Sc  4-00.00      3

                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jason Martinez           James H. Blake       35-08.00      5
  2 Hassan Coulibaly         Paint Branch High Sc 31-11.00      3
  3 Myles Hunter             Paint Branch High Sc 27-06.00      1
  4 Kevin Agbedi             Paint Branch High Sc 24-07.00       
  5 Wilbert Perez            James H. Blake       19-07.00       

                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Erin Hatcher             Paint Branch High Sc 30-03.00      5
  2 Ayomide Komolafe         Paint Branch High Sc 27-09.00      3
  3 Marie-Anne Kamajou       Paint Branch High Sc 26-06.00      1
  4 Isabella Pineda          James H. Blake       23-07.00       
  5 Tamla Williams           James H. Blake       23-05.00       
  6 AWURA ABBAH              Paint Branch High Sc 23-02.00       
  7 Nadia Dennis             Paint Branch High Sc 22-02.00       
  8 Ericka Ischiu-Guiterr    James H. Blake       18-07.00       

                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Yamoussa Sylla           James H. Blake       43-07.00    NWI     5
  2 Julian Smith             Paint Branch High Sc 36-05.00    NWI     3
  3 Uduakabasi Ubom Jr.      Paint Branch High Sc 35-07.00    NWI     1
  4 Myles Hunter             Paint Branch High Sc 35-04.00    NWI      

                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Janise Bestman           Paint Branch High Sc 34-04.00    NWI     5
  2 Dencia Phillips          Paint Branch High Sc 30-02.00    NWI     3
  3 Erin Hatcher             Paint Branch High Sc 27-04.00    NWI     1

                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Yamoussa Sylla           James H. Blake       21-00.00    NWI     5
  2 Bill Sarkodie            James H. Blake       18-06.00    NWI     3
  3 Uduakabasi Ubom Jr.      Paint Branch High Sc 18-02.00    NWI     1
  4 Julian Smith             Paint Branch High Sc 18-00.00    NWI      
  5 Myles Hunter             Paint Branch High Sc 16-04.00    NWI      
  6 Dorian Hurd II           James H. Blake       15-06.00    NWI      

                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Halimatou Diallo         Paint Branch High Sc 14-08.00    NWI     5
  2 Julia Vital              Paint Branch High Sc 14-05.00    NWI     3
  3 Erin Hatcher             Paint Branch High Sc 14-00.00    NWI     1

                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Janise Bestman           Paint Branch High Sc    87-03      5
  2 Isabella Pineda          James H. Blake          73-09      3
  3 Marie-Anne Kamajou       Paint Branch High Sc    69-07      1
  4 Ayomide Komolafe         Paint Branch High Sc    62-09       
  5 Tamla Williams           James H. Blake          56-09       
  6 Nadia Dennis             Paint Branch High Sc    53-09       
  7 AWURA ABBAH              Paint Branch High Sc    51-02       
  8 Ericka Ischiu-Guiterr    James H. Blake          44-06       

                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jason Martinez           James H. Blake          77-08      5
  2 Kevin Agbedi             Paint Branch High Sc    72-08      3
  3 Wilbert Perez            James H. Blake          43-01      1
 NM Martin Ngamo             Paint Branch High Sc       ND       



          Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School    99     10   21   17   10   15   26    0  
  2 James H. Blake              35     17    5    0   10    3    0    0  


           Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School    79     17   26   12    5    7   12    0  
  2 James H. Blake              57     10    1    5   15   11   15    0  



Return to Top

Email | About