MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Poolesville and SV at QO
Quince Orchard HS Home TF Meets History
Hosted By: Quince Orchard
Gaithersburg, Maryland
2018-04-18

RaceTab by MileSplit/FloSports Seann Pelkey, Quince Orchard High 

    Poolesville & Seneca Valley @ Quince Orchard - 4/18/2018     
          Quince Orchard High School, Gaithersburg, Md           


POOLESVILLE SR VS. QUINCE ORCHARD

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Celine Macairan       10 Poolesville Sr           16.7    NWI     5
  2 Sadie McBride         11 Quince Orchard           20.0    NWI     3
  3 Ashley Kraekel        10 Poolesville Sr           21.7    NWI     1



                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 John Edward Adjani-Al 11 Quince Orchard           17.6    NWI     5
  2 Zed Tejada            11 Poolesville Sr           18.6    NWI     3
  3 Daniel Song           10 Quince Orchard           18.7    NWI     1
  4 Malcolm Martin        10 Quince Orchard           21.0    NWI      
  5 Nush Gai              10 Quince Orchard           21.5    NWI      



              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard                            10:34.0      5
  2 Poolesville Sr                            12:15.3      0



               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard                             9:17.7      5
  2 Poolesville Sr                             9:38.4      0
  3 Poolesville Sr                            10:11.4       
  4 Poolesville Sr                            10:29.2       
  5 Poolesville Sr                            10:33.0       
  6 Poolesville Sr                            11:06.8       



                       Varsity Girls 100 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Zakaiyah Bright       11 Quince Orchard           12.6    NWI  1     5
  2 Alexis Martin         11 Quince Orchard           12.8    NWI  1     3
  3 Kyra Lyles            10 Quince Orchard           12.9    NWI  2     1
  4 Danejah Kyle           9 Quince Orchard           13.1    NWI  7      
  5 Heather Robinson      10 Poolesville Sr           13.2    NWI  1      
  6 Rachel Onderko        10 Poolesville Sr           13.7    NWI  1      
  7 Trinity Jean          11 Quince Orchard           13.8    NWI  3      
  8 Sydney Gunn           10 Quince Orchard           14.0    NWI  2      
  9 Keiyonna Owens        12 Quince Orchard           14.2    NWI  2      
 10 Lindsey Faucher       10 Quince Orchard           14.4    NWI  4      
 11 Londynn Whaley         9 Quince Orchard           14.5    NWI  7      
 12 Vaish Iyer             9 Quince Orchard           14.6    NWI  3      
 12 Ezra Fornillos        10 Quince Orchard           14.6    NWI  3      
 14 Lauren Dwyer          10 Quince Orchard           14.6    NWI  4      
 15 Shefali Gupta         12 Poolesville Sr           14.8    NWI  7      
 16 Claire O'Halloran     10 Quince Orchard           15.0    NWI  5      
 17 Alexandra Karasik      9 Quince Orchard           15.1    NWI  4      
 18 Ashleigh Gordon       10 Quince Orchard           15.3    NWI  5      
 19 Saran Kaur            11 Poolesville Sr           15.3    NWI  7      
 20 Eunice Mbala           9 Quince Orchard           15.6    NWI  6      
 21 Soriah Baptiste        9 Quince Orchard           15.8    NWI  6      
 22 Meera Sunil           10 Quince Orchard           15.8    NWI  5      
 23 Zolani Kizito          9 Quince Orchard           16.4    NWI  6      
 24 Isabela Magpantay      9 Quince Orchard           16.4    NWI  5      
 25 Cindy Liu             11 Quince Orchard           17.1    NWI  6      



                       Varsity Boys 100 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Trevor Riggs           9 Poolesville Sr           11.1    NWI  1     5
  2 Connell Oberman       12 Poolesville Sr           11.3    NWI  1     3
  3 Charles Bell VI       10 Quince Orchard           11.3    NWI  1     1
  4 Aaron Brown            9 Poolesville Sr           11.5    NWI  2      
  5 Aaron Genovez Green   11 Quince Orchard           11.5    NWI  1      
  6 John Edward Adjani-Al 11 Quince Orchard           11.6    NWI  2      
  7 John Bikim            12 Quince Orchard           11.8    NWI  2      
  8 Ronnell Foreman       11 Quince Orchard           11.8    NWI  5      
  9 Daniel Song           10 Quince Orchard           12.0    NWI  6      
 10 Desmond Brown          9 Poolesville Sr           12.0    NWI  5      
 11 Colin Miller           9 Poolesville Sr           12.0    NWI  4      
 12 Queyan Robinson       10 Quince Orchard           12.1    NWI  5      
 13 Ronnell Dennis Jr.    11 Quince Orchard           12.1    NWI  3      
 14 Marquez Cooper        10 Quince Orchard           12.3    NWI  3      
 15 Samuel Hicks           9 Poolesville Sr           12.3    NWI  5      
 16 Patrick Wang          12 Poolesville Sr           12.5    NWI  2      
 17 Alfred Mevo           11 Quince Orchard           12.7    NWI  4      
 18 David Umansky         12 Poolesville Sr           12.9    NWI  3      
 19 Khoa Huynh            10 Quince Orchard           13.0    NWI  6      
 20 Adrian Suggs          11 Poolesville Sr           13.0    NWI  3      
 21 Thomas Kovacs          9 Poolesville Sr           13.1    NWI  5      
 22 Zion Titus            12 Quince Orchard           13.3    NWI  4      
 23 Shjon Drew            10 Quince Orchard           13.3    NWI  5      
 24 Brandyn Desouza-Roa    9 Quince Orchard           13.4    NWI  7      
 25 Anthony Witt           9 Poolesville Sr           13.4    NWI  4      
 26 Justin Burton         11 Quince Orchard           13.6    NWI  7      
 27 Nush Gai              10 Quince Orchard           13.8    NWI  7      
 28 Connor Ransom          9 Poolesville Sr           13.9    NWI  6      
 29 Vito Oprandi           9 Poolesville Sr           14.9    NWI  6      



                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Isabelle Sajonia      12 Quince Orchard         5:32.1      5
  2 Natalie Nyborg        11 Quince Orchard         5:48.0      3
  3 Ashwini Thirukkonda   11 Poolesville Sr         5:52.6      1
  4 Margaret Lilyestrom   11 Quince Orchard         5:53.5       
  5 Elizabeth Cassell     12 Quince Orchard         5:54.3       
  6 Jamie Grossberg       11 Quince Orchard         5:56.1       
  7 Caroline Courbois     12 Poolesville Sr         6:03.9       
  8 Madeline Stempler     10 Poolesville Sr         6:21.4       
  9 MacKenzie Ferguson    10 Quince Orchard         6:23.6       
 10 Annabelle Headley     11 Poolesville Sr         6:29.7       
 11 Begonia Zapata        11 Poolesville Sr         6:35.2       
 12 Julia Ki              11 Poolesville Sr         6:36.2       
 13 Naomi Cocker           9 Poolesville Sr         6:40.0       
 14 Julia Lyons            9 Poolesville Sr         6:42.9       
 15 Julia Corfman         11 Poolesville Sr         6:44.2       
 16 Lillian Hsu            9 Poolesville Sr         6:45.6       
 17 Macy Palmer           11 Poolesville Sr         6:52.4       
 18 Monica Soni           10 Quince Orchard         6:52.7       
 19 Alyssa Pickoff        10 Quince Orchard         7:01.5       
 20 Joyce Yu              10 Poolesville Sr         7:14.9       
 21 Samantha Harrington   10 Quince Orchard         7:17.3       
 22 Marina Aronez          9 Quince Orchard         7:21.9       
 23 Cortney Kraekel       11 Poolesville Sr         7:22.2       
 24 Hailey Beard           9 Quince Orchard         7:34.4       
 25 Olivia Meyers         12 Quince Orchard         7:44.1       



                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chris Thoms           12 Quince Orchard         4:45.0      5
  2 Anthony Meza          11 Poolesville Sr         4:52.0      3
  3 Cooper Hall           10 Quince Orchard         4:58.0      1
  4 Noah Buchsbaum        11 Quince Orchard         5:02.0       
 nt Joshua Tiren          11 Poolesville Sr             NT       
 nt Christopher Stallard   9 Poolesville Sr             NT       
 nt Jonathan Fontek       10 Quince Orchard             NT       
 nt Alexander Leff        10 Poolesville Sr             NT       
 nt Martin Ivanchev       11 Quince Orchard             NT       
 nt Benji Dubin            9 Quince Orchard             NT       
 nt Jason Kearney         11 Quince Orchard             NT       
 nt Jared Ezrin           11 Quince Orchard             NT       
 nt Eric Qian             12 Poolesville Sr             NT       
 nt Shashidhar Manoharan  12 Poolesville Sr             NT       
 nt Alex Quigley          10 Poolesville Sr             NT       
 nt Max Johnston           9 Quince Orchard             NT       
 nt Sridhar Ganti         11 Poolesville Sr             NT       
 nt David Avallone        10 Quince Orchard             NT       
 nt Daniel Geehreng       11 Poolesville Sr             NT       
 nt Jonah Tash            12 Poolesville Sr             NT       
 nt Aidan Goettsch         9 Poolesville Sr             NT       
 nt Benedict Headley      12 Poolesville Sr             NT       
 nt Timothy Shiner        10 Quince Orchard             NT       
 nt Anthony Portillo Mart 10 Quince Orchard             NT       
 nt Alexander Peska       10 Quince Orchard             NT       



              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard                             1:56.5      5
  2 Poolesville Sr                             1:59.9      0
  3 Poolesville Sr                             2:04.6       



               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville Sr                             1:45.5      5
  2 Quince Orchard                             1:45.7      0
  3 Poolesville Sr                             2:10.5       



                    Varsity Girls 400 Meter Dash                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kyra Lyles            10 Quince Orchard           59.0   1     5
  2 Alexis Martin         11 Quince Orchard           59.8   1     3
  3 Juanita Jaramillo     12 Poolesville Sr         1:00.6   1     1
  4 Zakaiyah Bright       11 Quince Orchard         1:01.0   1      
  5 Madeline Stempler     10 Poolesville Sr         1:03.4   2      
  6 Londynn Whaley         9 Quince Orchard         1:06.4   2      
  7 Natalie Nyborg        11 Quince Orchard         1:06.4   4      
  8 Sara Mercer           10 Quince Orchard         1:07.9   4      
  9 Naomi Cocker           9 Poolesville Sr         1:13.3   2      
 10 Ezra Fornillos        10 Quince Orchard         1:13.8   2      
 11 Lillian Hsu            9 Poolesville Sr         1:13.8   1      
 12 Lauren Dwyer          10 Quince Orchard         1:16.6   3      
 13 Tejasa Yaddula        10 Poolesville Sr         1:23.1   3      
 14 Eunice Mbala           9 Quince Orchard         1:23.9   3      
 15 Soriah Baptiste        9 Quince Orchard         1:26.1   3      
 16 Ashlynn Stearns       10 Poolesville Sr         1:27.2   3      
 17 Marina Aronez          9 Quince Orchard         1:29.9   3      



                    Varsity Boys 400 Meter Dash                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Charles Brill         12 Poolesville Sr           53.8   1     5
  2 Patrick Wang          12 Poolesville Sr           54.9   1     3
  3 Josh Mwepu             9 Quince Orchard           55.7   1     1
  4 Exauce Kabamba        11 Quince Orchard           57.7   2      
  5 Kobey Davenport       10 Poolesville Sr           58.6   2      
  6 Amruth Nare            9 Poolesville Sr           59.8   2      
  7 Taylor Wonnacott      10 Quince Orchard           59.9   3      
  8 David Jordan          11 Quince Orchard         1:00.1   2      
  9 Caius Kim             12 Poolesville Sr         1:00.3   2      
 10 Tobias Whelan         12 Poolesville Sr         1:00.3   3      
 11 Brian Zarchin         11 Quince Orchard         1:00.7   4      
 12 Peter Korenko         10 Quince Orchard         1:02.1   1      
 13 Carlos Guerrero       11 Quince Orchard         1:02.4   4      
 14 William Simpkins      10 Quince Orchard         1:02.7   5      
 15 Khoa Huynh            10 Quince Orchard         1:02.8   7      
 16 Brandyn Desouza-Roa    9 Quince Orchard         1:02.8   3      
 17 Jason Liu              9 Poolesville Sr         1:04.1   5      
 18 Ronnell Dennis Jr.    11 Quince Orchard         1:04.4   5      
 19 Jonah Tash            12 Poolesville Sr         1:05.8   4      
 20 Matthew Gimbrere      11 Poolesville Sr         1:05.9   3      
 21 Olisaneme Okonkwo     10 Poolesville Sr         1:06.4   3      
 22 Ronnell Foreman       11 Quince Orchard         1:06.5   3      
 23 Marquez Cooper        10 Quince Orchard         1:07.2   4      
 24 Christopher Stallard   9 Poolesville Sr         1:07.7   4      
 25 Aidan Goettsch         9 Poolesville Sr         1:08.6   4      
 26 Lucas Gonzalez-Rey     9 Poolesville Sr         1:09.5   7      
 27 Justin Burton         11 Quince Orchard         1:09.9   7      
 28 Connor Ransom          9 Poolesville Sr         1:10.6   5      
 29 Nathan Tang            9 Poolesville Sr         1:11.1   7      
 30 Eric Zhong            11 Poolesville Sr         1:11.8   8      
 31 Aaron Genovez Green   11 Quince Orchard         1:12.5   5      
 32 Alexander Yang         9 Poolesville Sr         1:13.1   5      
 33 Max Chiu               9 Poolesville Sr         1:14.9   8      
 34 Srisrujan Penikelapat  9 Poolesville Sr         1:22.4   8      
 35 Eashan Siddalingaiah   9 Poolesville Sr         1:27.0   8      



                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Isabelle Sajonia      12 Quince Orchard        11:49.1      5
  2 Margaret Lilyestrom   11 Quince Orchard        12:22.0      3
  3 Elizabeth Cassell     12 Quince Orchard        12:58.8      1
  4 Grace Bodmer          11 Poolesville Sr        14:28.7       
  5 Macy Palmer           11 Poolesville Sr        14:59.2       



                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chris Thoms           12 Quince Orchard        10:06.5      5
  2 Anthony Meza          11 Poolesville Sr        10:51.4      3
  3 Cooper Hall           10 Quince Orchard        11:04.4      1
  4 Jason Hsu             12 Poolesville Sr        11:16.3       
  5 Jonathan Fontek       10 Quince Orchard        11:45.5       
  6 McCleary Gallagher     9 Poolesville Sr        11:49.7       
  7 Jason Kearney         11 Quince Orchard        12:11.5       
  8 Martin Ivanchev       11 Quince Orchard        12:13.5       
  9 Eric Fagan            10 Quince Orchard        12:20.1       
 10 Dylan Olen            11 Quince Orchard        12:23.2       



                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Celine Macairan       10 Poolesville Sr           55.0      5
  2 Grace Dear            10 Quince Orchard           55.0      3
  3 Sadie McBride         11 Quince Orchard           58.6      1



                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Malcolm Martin        10 Quince Orchard           42.5      5
  2 Zed Tejada            11 Poolesville Sr           44.0      3
  3 John Edward Adjani-Al 11 Quince Orchard           49.0      1
  4 Daniel Song           10 Quince Orchard           51.3       
  5 Nush Gai              10 Quince Orchard           53.3       



                       Varsity Girls 200 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Zakaiyah Bright       11 Quince Orchard           25.6    NWI  1     5
  2 Kyra Lyles            10 Quince Orchard           25.9    NWI  1     3
  3 Alexis Martin         11 Quince Orchard           26.3    NWI  2     1
  4 Juanita Jaramillo     12 Poolesville Sr           27.0    NWI  1      
  5 Heather Robinson      10 Poolesville Sr           27.5    NWI  1      
  6 Danejah Kyle           9 Quince Orchard           27.6    NWI  2      
  7 Rachel Onderko        10 Poolesville Sr           28.2    NWI  2      
  8 Sydney Gunn           10 Quince Orchard           28.3    NWI  5      
  9 Keiyonna Owens        12 Quince Orchard           29.1    NWI  2      
 10 Trinity Jean          11 Quince Orchard           29.9    NWI  3      
 11 Claire O'Halloran     10 Quince Orchard           30.2    NWI  6      
 12 Vaish Iyer             9 Quince Orchard           30.7    NWI  3      
 13 Londynn Whaley         9 Quince Orchard           31.2    NWI  3      
 14 Ezra Fornillos        10 Quince Orchard           31.4    NWI  4      
 15 Lauren Dwyer          10 Quince Orchard           31.5    NWI  4      
 16 Alexandra Karasik      9 Quince Orchard           31.7    NWI  4      
 17 Ashleigh Gordon       10 Quince Orchard           31.9    NWI  6      
 18 Soriah Baptiste        9 Quince Orchard           33.6    NWI  5      
 19 Meera Sunil           10 Quince Orchard           33.9    NWI  6      
 20 Isabela Magpantay      9 Quince Orchard           34.2    NWI  6      
 21 Eunice Mbala           9 Quince Orchard           34.7    NWI  5      
 22 Zolani Kizito          9 Quince Orchard           35.0    NWI  6      
 23 Cindy Liu             11 Quince Orchard           36.3    NWI  5      
 24 Marina Aronez          9 Quince Orchard           37.9    NWI  3      



                       Varsity Boys 200 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Charles Brill         12 Poolesville Sr           23.7    NWI  1     5
  2 Connell Oberman       12 Poolesville Sr           23.7    NWI  1     3
  3 Queyan Robinson       10 Quince Orchard           24.3    NWI  1     1
  4 Aaron Genovez Green   11 Quince Orchard           24.9    NWI  4      
  5 Colin Miller           9 Poolesville Sr           24.9    NWI  2      
  6 Exauce Kabamba        11 Quince Orchard           25.2    NWI  2      
  7 David Jordan          11 Quince Orchard           25.5    NWI  2      
  8 Ronnell Foreman       11 Quince Orchard           25.8    NWI  1      
  8 Josh Mwepu             9 Quince Orchard           25.8    NWI  3      
 10 Ronnell Dennis Jr.    11 Quince Orchard           25.8    NWI  4      
 11 Amruth Nare            9 Poolesville Sr           26.2    NWI  3      
 12 Marquez Cooper        10 Quince Orchard           26.6    NWI  4      
 13 Charles Bell VI       10 Quince Orchard           26.9    NWI  3      
 14 Carlos Guerrero       11 Quince Orchard           27.0    NWI  3      
 15 Khoa Huynh            10 Quince Orchard           27.2    NWI  4      
 16 Peter Korenko         10 Quince Orchard           27.4    NWI  3      
 17 Brandyn Desouza-Roa    9 Quince Orchard           28.0    NWI  4      
 18 Shjon Drew            10 Quince Orchard           29.9    NWI  4      
 19 Justin Burton         11 Quince Orchard           30.6    NWI  4      
 20 Alexander Yang         9 Poolesville Sr           31.6    NWI  3      
 21 Owen Trainor           9 Poolesville Sr           41.6    NWI  2      



                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Natalie Nyborg        11 Quince Orchard         2:38.3      5
  2 Sara Mercer           10 Quince Orchard         2:43.7      3
  3 MacKenzie Ferguson    10 Quince Orchard         2:44.0      1
  4 Kenna Krueger         10 Poolesville Sr         2:54.2       
  5 Madeline Stempler     10 Poolesville Sr         2:56.7       
  6 Annabelle Headley     11 Poolesville Sr         2:58.3       
  7 Julia Ki              11 Poolesville Sr         2:59.7       
  8 Julia Corfman         11 Poolesville Sr         3:05.3       
  9 Monica Soni           10 Quince Orchard         3:12.6       
 10 Alyssa Pickoff        10 Quince Orchard         3:17.3       
 11 Samantha Harrington   10 Quince Orchard         3:20.7       
 12 Marina Aronez          9 Quince Orchard         3:21.2       
 13 Tejasa Yaddula        10 Poolesville Sr         3:23.5       
 14 Ashlynn Stearns       10 Poolesville Sr         3:23.8       
 15 Joyce Yu              10 Poolesville Sr         3:25.3       
 16 Hailey Beard           9 Quince Orchard         3:27.1       
 17 Cortney Kraekel       11 Poolesville Sr         3:27.9       



                     Varsity Boys 800 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chris Thoms           12 Quince Orchard         2:06.7   1     5
  2 Taylor Wonnacott      10 Quince Orchard         2:18.1   1     3
  3 Malcolm Martin        10 Quince Orchard         2:18.7   2     1
  4 Noah Buchsbaum        11 Quince Orchard         2:19.1   1      
  5 Joshua Tiren          11 Poolesville Sr         2:19.5   1      
  6 Jason Hsu             12 Poolesville Sr         2:22.2   1      
  7 Alexander Leff        10 Poolesville Sr         2:22.6   1      
  8 Andrew Victory        10 Poolesville Sr         2:23.0   2      
  9 Brian Zarchin         11 Quince Orchard         2:25.4   2      
 10 Queyan Robinson       10 Quince Orchard         2:25.8   2      
 11 Daniel Cahill         10 Poolesville Sr         2:27.2   2      
 12 Shashidhar Manoharan  12 Poolesville Sr         2:27.6   2      
 13 Benji Dubin            9 Quince Orchard         2:28.6   2      
 14 Carlos Guerrero       11 Quince Orchard         2:29.1   2      
 15 Josh Mwepu             9 Quince Orchard         2:34.3   2      
 16 Sam Rosenberg         12 Poolesville Sr         2:35.0   2      
 17 Benedict Headley      12 Poolesville Sr         2:37.6   2      
 18 Jared Ezrin           11 Quince Orchard         2:38.9   2      
 19 Elisha Ayitey         12 Quince Orchard         2:40.7   2      
 20 Max Johnston           9 Quince Orchard         2:42.2   2      
 21 Sridhar Ganti         11 Poolesville Sr         2:42.4   2      
 22 Dylan Olen            11 Quince Orchard         2:43.6   2      
 23 Peter Korenko         10 Quince Orchard         2:44.5   2      
 24 Anthony Portillo Mart 10 Quince Orchard         2:46.9   2      
 25 Matthew Gimbrere      11 Poolesville Sr         2:48.5   2      
 26 Exauce Kabamba        11 Quince Orchard         2:51.9   2      
 27 Timothy Shiner        10 Quince Orchard         2:53.6   2      
 28 Eric Zhong            11 Poolesville Sr         3:04.0   2      
 29 Lucas Gonzalez-Rey     9 Poolesville Sr         3:09.2   2      
 30 Max Chiu               9 Poolesville Sr         3:10.6   2      
 31 Eashan Siddalingaiah   9 Poolesville Sr         3:42.0   2      



              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard                               49.4      5
  2 Poolesville Sr                               51.8      0



               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard                               45.5      5
  2 Poolesville Sr                               45.6      0



              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville Sr                             4:37.8      5
  2 Quince Orchard                             5:01.7      0



               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville Sr                             3:44.1      5
  2 Quince Orchard                             4:01.5      0
  3 Poolesville Sr                             4:20.4       
  4 Poolesville Sr                             5:31.4       



                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Anjali Kalra          12 Poolesville Sr       14-05.00    NWI     5
  2 Lindsey Faucher       10 Quince Orchard       14-02.00    NWI     3
  3 Loren Fernandes       12 Poolesville Sr       13-10.00    NWI     1
  4 Maeve Smith           10 Quince Orchard       13-06.00    NWI      
  5 Kelliann Lee          12 Poolesville Sr       13-05.00    NWI      
  6 Meera Sunil           10 Quince Orchard       11-10.00    NWI      
  f Kasey Van Wert        11 Poolesville Sr             ND    NWI      



                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Trevor Riggs           9 Poolesville Sr       16-09.00    NWI     5
  2 Samuel Hicks           9 Poolesville Sr       14-07.00    NWI     3
  3 Thomas Kovacs          9 Poolesville Sr       14-03.00    NWI     1
  4 Anthony Witt           9 Poolesville Sr       13-10.00    NWI      
  5 Olisaneme Okonkwo     10 Poolesville Sr       13-00.00    NWI      
  6 Vito Oprandi           9 Poolesville Sr       12-10.00    NWI      
fou Alfred Mevo           11 Quince Orchard             ND    NWI      
fou Zion Titus            12 Quince Orchard             ND    NWI      



                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Loren Fernandes       12 Poolesville Sr       28-04.00    NWI     5
  2 Lindsey Faucher       10 Quince Orchard       28-01.00    NWI     3
  3 Maeve Smith           10 Quince Orchard       27-01.00    NWI     1



                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Alfred Mevo           11 Quince Orchard       38-05.00    NWI     5
  2 William Simpkins      10 Quince Orchard       34-11.00    NWI     3



                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Maeve Smith           10 Quince Orchard        4-06.00      5
  2 Kelliann Lee          12 Poolesville Sr        4-04.00      3
  3 Lindsey Faucher       10 Quince Orchard        4-02.00      1
 nh Naomi Cocker           9 Poolesville Sr             NH       
 nh Kasey Van Wert        11 Poolesville Sr             NH       



                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Desmond Brown          9 Poolesville Sr        5-04.00      5



                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jade Skok             10 Quince Orchard       26-10.00      5
  2 Shefali Gupta         12 Poolesville Sr       23-00.00      3
  3 Nooshan Ahmadi        10 Quince Orchard       21-05.00      1
  4 Gina Miller            9 Poolesville Sr       21-01.00       
  5 Julie Aynes           10 Quince Orchard       18-02.00       
  6 Sarah Mesri           10 Quince Orchard       13-11.00       
  7 Olivia Liew           10 Quince Orchard       13-09.00       



                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Zion Titus            12 Quince Orchard       38-08.00      5
  2 Jacob Kasten          10 Poolesville Sr       35-06.00      3
  3 Rafid Chowdhury       12 Quince Orchard       34-08.00      1
  4 Aaron Brown            9 Poolesville Sr       32-02.00       
  5 Elisha Ayitey         12 Quince Orchard       32-00.00       
  6 Bryce Davis           11 Poolesville Sr       31-02.00       
  7 Adrian Suggs          11 Poolesville Sr       30-10.00       
  8 David Umansky         12 Poolesville Sr       30-05.00       
  9 Joseph Ripple         10 Quince Orchard       29-08.00       



                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shefali Gupta         12 Poolesville Sr          73-02      5
  2 Jade Skok             10 Quince Orchard          66-05      3
  3 Begonia Zapata        11 Poolesville Sr          59-02      1
  4 Sarah Mesri           10 Quince Orchard          57-02       
  5 Cassandra Volkle      12 Poolesville Sr          56-03       
  6 Claire O'Halloran     10 Quince Orchard          48-04       
  7 Rachel Onderko        10 Poolesville Sr          43-11       
  8 Julie Aynes           10 Quince Orchard          43-02       
  9 Nooshan Ahmadi        10 Quince Orchard          41-10       
  9 Alexis Martin         11 Quince Orchard          41-10       
 11 Sara Heydari          10 Quince Orchard          41-04       
 12 Ashleigh Gordon       10 Quince Orchard          34-04       



                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Foster Holmquist      10 Poolesville Sr         128-02      5
  2 Zach Zeranski         12 Poolesville Sr         116-04      3
  3 Connell Oberman       12 Poolesville Sr         115-02      1
  4 Rafid Chowdhury       12 Quince Orchard         108-05       
  5 Zion Titus            12 Quince Orchard         102-09       
  6 Bryce Davis           11 Poolesville Sr          92-06       
  7 Joseph Ripple         10 Quince Orchard          85-08       
  8 Adrian Suggs          11 Poolesville Sr          83-02       
  9 Elisha Ayitey         12 Quince Orchard          72-07       
 10 Aidan Cordle          12 Quince Orchard          68-07       
 11 Ryan Renzi            12 Quince Orchard          55-03       
 12 Owen Trainor           9 Poolesville Sr          30-07       





          Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard              96     26   26    7   15    9   13    0  
  2 Poolesville Sr              41      1    1   11    5    9   14    0  


           Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Poolesville Sr              72     16    6   14   10   12   14    0  
  2 Quince Orchard              60      2   21   13   10    6    8    0  



POOLESVILLE SR VS. SENECA VALLEY

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Celine Macairan       10 Poolesville Sr           16.7    NWI     5
  2 Vanessa Ventura       10 Seneca Valley            20.0    NWI     3
  3 Fatou Lette           10 Seneca Valley            21.4    NWI     1
  4 Ashley Kraekel        10 Poolesville Sr           21.7    NWI      



                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jamar Foster          12 Seneca Valley            16.5    NWI     5
  2 Zed Tejada            11 Poolesville Sr           18.6    NWI     3



              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Seneca Valley                             11:28.0      5
  2 Poolesville Sr                            12:15.3      0



               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville Sr                             9:38.4      5
  2 Seneca Valley                              9:53.9      0
  3 Poolesville Sr                            10:11.4       
  4 Poolesville Sr                            10:29.2       
  5 Poolesville Sr                            10:33.0       
  6 Poolesville Sr                            11:06.8       



                       Varsity Girls 100 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Heather Robinson      10 Poolesville Sr           13.2    NWI  1     5
  2 Sahirra Burgess       10 Seneca Valley            13.4    NWI  1     3
  3 Regina Penda           9 Seneca Valley            13.4    NWI  7     1
  4 La'Nae Wilson          9 Seneca Valley            13.5    NWI  1      
  5 Rachel Onderko        10 Poolesville Sr           13.7    NWI  1      
  6 Stacy Basemera        12 Seneca Valley            14.1    NWI  2      
  6 Rashawna Smith        11 Seneca Valley            14.1    NWI  2      
  8 Alayah Brunson         9 Seneca Valley            14.2    NWI  7      
  9 Fatou Lette           10 Seneca Valley            14.4    NWI  3      
 10 Sarah Yamson          10 Seneca Valley            14.8    NWI  4      
 11 Shefali Gupta         12 Poolesville Sr           14.8    NWI  7      
 12 Mamouna Camara        10 Seneca Valley            14.8    NWI  4      
 13 Chinenye Nwachukwu    12 Seneca Valley            15.0    NWI  2      
 14 Dissima Gnantara      10 Seneca Valley            15.0    NWI  3      
 15 Alandrea Taylor       11 Seneca Valley            15.0    NWI  3      
 16 Saran Kaur            11 Poolesville Sr           15.3    NWI  7      
 17 Audrey Agbodjan        9 Seneca Valley            15.7    NWI  4      
 18 Chrystiana Soglo      10 Seneca Valley            16.7    NWI  5      
 19 Emefa Sevon           11 Seneca Valley            17.0    NWI  5      



                       Varsity Boys 100 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Trevor Riggs           9 Poolesville Sr           11.1    NWI  1     5
  2 Connell Oberman       12 Poolesville Sr           11.3    NWI  1     3
  3 Maurice Whitsett      12 Seneca Valley            11.4    NWI  1     1
  4 Aaron Brown            9 Poolesville Sr           11.5    NWI  2      
  5 Joseph Kamdem         12 Seneca Valley            11.7    NWI  3      
  6 Desmond Brown          9 Poolesville Sr           12.0    NWI  5      
  7 Colin Miller           9 Poolesville Sr           12.0    NWI  4      
  8 Jeffrey Roach         10 Seneca Valley            12.1    NWI  2      
  9 Shy'Yon Frazier       11 Seneca Valley            12.2    NWI  1      
 10 Samuel Hicks           9 Poolesville Sr           12.3    NWI  5      
 11 Patrick Wang          12 Poolesville Sr           12.5    NWI  2      
 12 Lavarie Wilson        11 Seneca Valley            12.8    NWI  3      
 13 Mohammed Jalloh       11 Seneca Valley            12.9    NWI  2      
 14 David Umansky         12 Poolesville Sr           12.9    NWI  3      
 15 Myles Williams         9 Seneca Valley            13.0    NWI  6      
 16 Adrian Suggs          11 Poolesville Sr           13.0    NWI  3      
 17 Thomas Kovacs          9 Poolesville Sr           13.1    NWI  5      
 18 Anthony Witt           9 Poolesville Sr           13.4    NWI  4      
 19 Jacob Bishop           9 Seneca Valley            13.5    NWI  4      
 20 Connor Ransom          9 Poolesville Sr           13.9    NWI  6      
 21 Vito Oprandi           9 Poolesville Sr           14.9    NWI  6      



                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chelsea Montau         9 Seneca Valley          5:50.5      5
  2 Ashwini Thirukkonda   11 Poolesville Sr         5:52.6      3
  3 Caroline Courbois     12 Poolesville Sr         6:03.9      1
  4 Madeline Stempler     10 Poolesville Sr         6:21.4       
  5 Annabelle Headley     11 Poolesville Sr         6:29.7       
  6 Carmen Barros         10 Seneca Valley          6:34.1       
  7 Begonia Zapata        11 Poolesville Sr         6:35.2       
  8 Julia Ki              11 Poolesville Sr         6:36.2       
  9 Naomi Cocker           9 Poolesville Sr         6:40.0       
 10 Julia Lyons            9 Poolesville Sr         6:42.9       
 11 Julia Corfman         11 Poolesville Sr         6:44.2       
 12 Lillian Hsu            9 Poolesville Sr         6:45.6       
 13 Macy Palmer           11 Poolesville Sr         6:52.4       
 14 Joyce Yu              10 Poolesville Sr         7:14.9       
 15 Cortney Kraekel       11 Poolesville Sr         7:22.2       



                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Anthony Meza          11 Poolesville Sr         4:52.0      5
  2 Boubacar Barry        11 Seneca Valley          4:55.1      3
 nt Joshua Tiren          11 Poolesville Sr             NT       
 nt Christopher Stallard   9 Poolesville Sr             NT       
 nt Alexander Leff        10 Poolesville Sr             NT       
 nt Alycia Rivera          9 Seneca Valley              NT       
 nt Eric Qian             12 Poolesville Sr             NT       
 nt Shashidhar Manoharan  12 Poolesville Sr             NT       
 nt Alex Quigley          10 Poolesville Sr             NT       
 nt Sridhar Ganti         11 Poolesville Sr             NT       
 nt Daniel Geehreng       11 Poolesville Sr             NT       
 nt Jonah Tash            12 Poolesville Sr             NT       
 nt Aidan Goettsch         9 Poolesville Sr             NT       
 nt Benedict Headley      12 Poolesville Sr             NT       



              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Seneca Valley                              1:52.3      5
  2 Poolesville Sr                             1:59.9      0
  3 Seneca Valley                              2:03.8       
  4 Poolesville Sr                             2:04.6       



               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Seneca Valley                              1:40.0      5
  2 Poolesville Sr                             1:45.5      0
  3 Poolesville Sr                             2:10.5       



                    Varsity Girls 400 Meter Dash                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Juanita Jaramillo     12 Poolesville Sr         1:00.6   1     5
  2 Corine Gesse          10 Seneca Valley          1:02.4   1     3
  3 Madeline Stempler     10 Poolesville Sr         1:03.4   2     1
  4 Regina Penda           9 Seneca Valley          1:12.8   2      
  5 Naomi Cocker           9 Poolesville Sr         1:13.3   2      
  6 Lillian Hsu            9 Poolesville Sr         1:13.8   1      
  7 Vanessa Ventura       10 Seneca Valley          1:17.4   2      
  8 Tejasa Yaddula        10 Poolesville Sr         1:23.1   3      
  9 Ashlynn Stearns       10 Poolesville Sr         1:27.2   3      



                    Varsity Boys 400 Meter Dash                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Ryan Padilla          12 Seneca Valley            53.5   1     5
  2 Charles Brill         12 Poolesville Sr           53.8   1     3
  3 Jeffrey Roach         10 Seneca Valley            54.3   1     1
  4 Patrick Wang          12 Poolesville Sr           54.9   1      
  5 Mohammed Jalloh       11 Seneca Valley            58.3   2      
  6 Kobey Davenport       10 Poolesville Sr           58.6   2      
  7 Amruth Nare            9 Poolesville Sr           59.8   2      
  8 Caius Kim             12 Poolesville Sr         1:00.3   2      
  9 Tobias Whelan         12 Poolesville Sr         1:00.3   3      
 10 Jason Liu              9 Poolesville Sr         1:04.1   5      
 11 Jonah Tash            12 Poolesville Sr         1:05.8   4      
 12 Matthew Gimbrere      11 Poolesville Sr         1:05.9   3      
 13 Olisaneme Okonkwo     10 Poolesville Sr         1:06.4   3      
 14 Christopher Stallard   9 Poolesville Sr         1:07.7   4      
 15 Aidan Goettsch         9 Poolesville Sr         1:08.6   4      
 16 Lucas Gonzalez-Rey     9 Poolesville Sr         1:09.5   7      
 17 Connor Ransom          9 Poolesville Sr         1:10.6   5      
 18 Nathan Tang            9 Poolesville Sr         1:11.1   7      
 19 Eric Zhong            11 Poolesville Sr         1:11.8   8      
 20 Alexander Yang         9 Poolesville Sr         1:13.1   5      
 21 Max Chiu               9 Poolesville Sr         1:14.9   8      
 22 Srisrujan Penikelapat  9 Poolesville Sr         1:22.4   8      
 23 Eashan Siddalingaiah   9 Poolesville Sr         1:27.0   8      



                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chelsea Montau         9 Seneca Valley         13:16.4      5
  2 Grace Bodmer          11 Poolesville Sr        14:28.7      3
  3 Macy Palmer           11 Poolesville Sr        14:59.2      1



                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Anthony Meza          11 Poolesville Sr        10:51.4      5
  2 Boubacar Barry        11 Seneca Valley         10:52.0      3
  3 Jason Hsu             12 Poolesville Sr        11:16.3      1
  4 McCleary Gallagher     9 Poolesville Sr        11:49.7       



                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Celine Macairan       10 Poolesville Sr           55.0      5
  2 Vanessa Ventura       10 Seneca Valley            58.5      3
  3 Sarah Gnago           10 Seneca Valley            59.0      1
  4 Fatou Lette           10 Seneca Valley          1:00.4       



                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Zed Tejada            11 Poolesville Sr           44.0      5



                       Varsity Girls 200 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Giselle Badoo          9 Seneca Valley            25.4    NWI  1     5
  2 Juanita Jaramillo     12 Poolesville Sr           27.0    NWI  1     3
  3 Heather Robinson      10 Poolesville Sr           27.5    NWI  1     1
  4 Sahirra Burgess       10 Seneca Valley            28.0    NWI  2      
  5 Rachel Onderko        10 Poolesville Sr           28.2    NWI  2      
  6 La'Nae Wilson          9 Seneca Valley            28.3    NWI  1      
  7 Corine Gesse          10 Seneca Valley            28.6    NWI  2      
  8 Rashawna Smith        11 Seneca Valley            29.6    NWI  3      
  9 Alayah Brunson         9 Seneca Valley            30.3    NWI  3      
 10 Alandrea Taylor       11 Seneca Valley            30.8    NWI  4      
 11 Dissima Gnantara      10 Seneca Valley            31.0    NWI  4      
 12 Audrey Agbodjan        9 Seneca Valley            32.0    NWI  4      



                       Varsity Boys 200 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Maurice Whitsett      12 Seneca Valley            22.9    NWI  1     5
  2 Charles Brill         12 Poolesville Sr           23.7    NWI  1     3
  3 Connell Oberman       12 Poolesville Sr           23.7    NWI  1     1
  4 Mohammed Jalloh       11 Seneca Valley            23.7    NWI  1      
  5 Ryan Padilla          12 Seneca Valley            24.4    NWI  2      
  6 Colin Miller           9 Poolesville Sr           24.9    NWI  2      
  7 Paulo De Assis Junior 11 Seneca Valley            25.3    NWI  2      
  8 Amruth Nare            9 Poolesville Sr           26.2    NWI  3      
  9 Alexander Yang         9 Poolesville Sr           31.6    NWI  3      
 10 Owen Trainor           9 Poolesville Sr           41.6    NWI  2      



                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Carmen Barros         10 Seneca Valley          2:45.9      5
  2 Kenna Krueger         10 Poolesville Sr         2:54.2      3
  3 Madeline Stempler     10 Poolesville Sr         2:56.7      1
  4 Annabelle Headley     11 Poolesville Sr         2:58.3       
  5 Julia Ki              11 Poolesville Sr         2:59.7       
  6 Julia Corfman         11 Poolesville Sr         3:05.3       
  7 Tejasa Yaddula        10 Poolesville Sr         3:23.5       
  8 Ashlynn Stearns       10 Poolesville Sr         3:23.8       
  9 Joyce Yu              10 Poolesville Sr         3:25.3       
 10 Cortney Kraekel       11 Poolesville Sr         3:27.9       



                     Varsity Boys 800 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Joseph Kamdem         12 Seneca Valley          2:07.0   1     5
  2 Boubacar Barry        11 Seneca Valley          2:13.8   1     3
  3 Joshua Tiren          11 Poolesville Sr         2:19.5   1     1
  4 Jason Hsu             12 Poolesville Sr         2:22.2   1      
  5 Alexander Leff        10 Poolesville Sr         2:22.6   1      
  6 Andrew Victory        10 Poolesville Sr         2:23.0   2      
  7 Daniel Cahill         10 Poolesville Sr         2:27.2   2      
  8 Shashidhar Manoharan  12 Poolesville Sr         2:27.6   2      
  9 Sam Rosenberg         12 Poolesville Sr         2:35.0   2      
 10 Benedict Headley      12 Poolesville Sr         2:37.6   2      
 11 Sridhar Ganti         11 Poolesville Sr         2:42.4   2      
 12 Matthew Gimbrere      11 Poolesville Sr         2:48.5   2      
 13 Eric Zhong            11 Poolesville Sr         3:04.0   2      
 14 Lucas Gonzalez-Rey     9 Poolesville Sr         3:09.2   2      
 15 Max Chiu               9 Poolesville Sr         3:10.6   2      
 16 Eashan Siddalingaiah   9 Poolesville Sr         3:42.0   2      



              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville Sr                               51.8      5
  2 Seneca Valley                                52.4      0
  3 Seneca Valley                                59.9       



               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville Sr                               45.6      5
  2 Seneca Valley                                46.2      0
  3 Seneca Valley                                48.4       



              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Seneca Valley                              4:25.3      5
  2 Poolesville Sr                             4:37.8      0
  3 Seneca Valley                              5:00.4       



               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Poolesville Sr                             3:44.1      5
  2 Seneca Valley                              3:51.8      0
  3 Poolesville Sr                             4:20.4       
  4 Poolesville Sr                             5:31.4       



                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Anjali Kalra          12 Poolesville Sr       14-05.00    NWI     5
  2 Giselle Badoo          9 Seneca Valley        13-11.00    NWI     3
  3 Loren Fernandes       12 Poolesville Sr       13-10.00    NWI     1
  4 Kelliann Lee          12 Poolesville Sr       13-05.00    NWI      
  f Kasey Van Wert        11 Poolesville Sr             ND    NWI      



                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jayden Pierson        12 Seneca Valley        17-06.00    NWI     5
  2 Trevor Riggs           9 Poolesville Sr       16-09.00    NWI     3
  3 Samuel Hicks           9 Poolesville Sr       14-07.00    NWI     1
  4 Thomas Kovacs          9 Poolesville Sr       14-03.00    NWI      
  5 Anthony Witt           9 Poolesville Sr       13-10.00    NWI      
  6 Olisaneme Okonkwo     10 Poolesville Sr       13-00.00    NWI      
  7 Vito Oprandi           9 Poolesville Sr       12-10.00    NWI      



                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Sharon Godonou        12 Seneca Valley        29-06.00    NWI     5
  2 Loren Fernandes       12 Poolesville Sr       28-04.00    NWI     3
  f Chinenye Nwachukwu    12 Seneca Valley              ND    NWI      



                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jayden Pierson        12 Seneca Valley        34-07.00    NWI     5



                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kelliann Lee          12 Poolesville Sr        4-04.00      5
  2 Sharon Godonou        12 Seneca Valley         4-00.00      3
 nh Naomi Cocker           9 Poolesville Sr             NH       
 nh Kasey Van Wert        11 Poolesville Sr             NH       



                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Desmond Brown          9 Poolesville Sr        5-04.00      5
  2 Mohammed Jalloh       11 Seneca Valley         5-00.00      3



                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Emefa Sevon           11 Seneca Valley        29-07.00      5
  2 Stacy Basemera        12 Seneca Valley        27-09.00      3
  3 Chrystiana Soglo      10 Seneca Valley        27-04.00      1
  4 Sarah Yamson          10 Seneca Valley        23-05.00       
  5 Shefali Gupta         12 Poolesville Sr       23-00.00       
  6 Gina Miller            9 Poolesville Sr       21-01.00       
  7 Mamouna Camara        10 Seneca Valley        19-04.00       
  8 Ever Elegon           10 Seneca Valley        15-07.00       



                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jayden Pierson        12 Seneca Valley        39-01.00      5
  2 Jacob Kasten          10 Poolesville Sr       35-06.00      3
  3 Aaron Brown            9 Poolesville Sr       32-02.00      1
  4 Bryce Davis           11 Poolesville Sr       31-02.00       
  5 Adrian Suggs          11 Poolesville Sr       30-10.00       
  6 David Umansky         12 Poolesville Sr       30-05.00       
  7 Lavarie Wilson        11 Seneca Valley        29-09.00       



                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shefali Gupta         12 Poolesville Sr          73-02      5
  2 Stacy Basemera        12 Seneca Valley           69-04      3
  3 Begonia Zapata        11 Poolesville Sr          59-02      1
  4 Emefa Sevon           11 Seneca Valley           58-03       
  5 Cassandra Volkle      12 Poolesville Sr          56-03       
  6 Mamouna Camara        10 Seneca Valley           51-06       
  7 Chrystiana Soglo      10 Seneca Valley           49-05       
  8 Sarah Yamson          10 Seneca Valley           47-10       
  9 Rachel Onderko        10 Poolesville Sr          43-11       



                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Foster Holmquist      10 Poolesville Sr         128-02      5
  2 Zach Zeranski         12 Poolesville Sr         116-04      3
  3 Connell Oberman       12 Poolesville Sr         115-02      1
  4 Bryce Davis           11 Poolesville Sr          92-06       
  5 Adrian Suggs          11 Poolesville Sr          83-02       
  6 Jayden Pierson        12 Seneca Valley           81-03       
  7 Lavarie Wilson        11 Seneca Valley           55-05       
  8 Owen Trainor           9 Poolesville Sr          30-07       





          Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Seneca Valley               73     12   15    8   15   12   11    0  
  2 Poolesville Sr              62     15   12   10    5    6   14    0  


           Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Poolesville Sr              72      7   12   16   15   13    9    0  
  2 Seneca Valley               54     11   14    6    5    5   13    0  



QUINCE ORCHARD VS. SENECA VALLEY

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Vanessa Ventura       10 Seneca Valley            20.0    NWI     5
  2 Sadie McBride         11 Quince Orchard           20.0    NWI     3
  3 Fatou Lette           10 Seneca Valley            21.4    NWI     1



                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jamar Foster          12 Seneca Valley            16.5    NWI     5
  2 John Edward Adjani-Al 11 Quince Orchard           17.6    NWI     3
  3 Daniel Song           10 Quince Orchard           18.7    NWI     1
  4 Malcolm Martin        10 Quince Orchard           21.0    NWI      
  5 Nush Gai              10 Quince Orchard           21.5    NWI      



              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard                            10:34.0      5
  2 Seneca Valley                             11:28.0      0



               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard                             9:17.7      5
  2 Seneca Valley                              9:53.9      0



                       Varsity Girls 100 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Zakaiyah Bright       11 Quince Orchard           12.6    NWI  1     5
  2 Alexis Martin         11 Quince Orchard           12.8    NWI  1     3
  3 Kyra Lyles            10 Quince Orchard           12.9    NWI  2     1
  4 Danejah Kyle           9 Quince Orchard           13.1    NWI  7      
  5 Sahirra Burgess       10 Seneca Valley            13.4    NWI  1      
  6 Regina Penda           9 Seneca Valley            13.4    NWI  7      
  7 La'Nae Wilson          9 Seneca Valley            13.5    NWI  1      
  8 Trinity Jean          11 Quince Orchard           13.8    NWI  3      
  9 Sydney Gunn           10 Quince Orchard           14.0    NWI  2      
 10 Stacy Basemera        12 Seneca Valley            14.1    NWI  2      
 10 Rashawna Smith        11 Seneca Valley            14.1    NWI  2      
 12 Alayah Brunson         9 Seneca Valley            14.2    NWI  7      
 13 Keiyonna Owens        12 Quince Orchard           14.2    NWI  2      
 14 Fatou Lette           10 Seneca Valley            14.4    NWI  3      
 15 Lindsey Faucher       10 Quince Orchard           14.4    NWI  4      
 16 Londynn Whaley         9 Quince Orchard           14.5    NWI  7      
 17 Vaish Iyer             9 Quince Orchard           14.6    NWI  3      
 17 Ezra Fornillos        10 Quince Orchard           14.6    NWI  3      
 19 Lauren Dwyer          10 Quince Orchard           14.6    NWI  4      
 20 Sarah Yamson          10 Seneca Valley            14.8    NWI  4      
 21 Mamouna Camara        10 Seneca Valley            14.8    NWI  4      
 22 Chinenye Nwachukwu    12 Seneca Valley            15.0    NWI  2      
 23 Claire O'Halloran     10 Quince Orchard           15.0    NWI  5      
 24 Dissima Gnantara      10 Seneca Valley            15.0    NWI  3      
 25 Alandrea Taylor       11 Seneca Valley            15.0    NWI  3      
 26 Alexandra Karasik      9 Quince Orchard           15.1    NWI  4      
 27 Ashleigh Gordon       10 Quince Orchard           15.3    NWI  5      
 28 Eunice Mbala           9 Quince Orchard           15.6    NWI  6      
 29 Audrey Agbodjan        9 Seneca Valley            15.7    NWI  4      
 30 Soriah Baptiste        9 Quince Orchard           15.8    NWI  6      
 31 Meera Sunil           10 Quince Orchard           15.8    NWI  5      
 32 Zolani Kizito          9 Quince Orchard           16.4    NWI  6      
 33 Isabela Magpantay      9 Quince Orchard           16.4    NWI  5      
 34 Chrystiana Soglo      10 Seneca Valley            16.7    NWI  5      
 35 Emefa Sevon           11 Seneca Valley            17.0    NWI  5      
 36 Cindy Liu             11 Quince Orchard           17.1    NWI  6      



                       Varsity Boys 100 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Charles Bell VI       10 Quince Orchard           11.3    NWI  1     5
  2 Maurice Whitsett      12 Seneca Valley            11.4    NWI  1     3
  3 Aaron Genovez Green   11 Quince Orchard           11.5    NWI  1     1
  4 John Edward Adjani-Al 11 Quince Orchard           11.6    NWI  2      
  5 Joseph Kamdem         12 Seneca Valley            11.7    NWI  3      
  6 John Bikim            12 Quince Orchard           11.8    NWI  2      
  7 Ronnell Foreman       11 Quince Orchard           11.8    NWI  5      
  8 Daniel Song           10 Quince Orchard           12.0    NWI  6      
  9 Queyan Robinson       10 Quince Orchard           12.1    NWI  5      
 10 Jeffrey Roach         10 Seneca Valley            12.1    NWI  2      
 11 Ronnell Dennis Jr.    11 Quince Orchard           12.1    NWI  3      
 12 Shy'Yon Frazier       11 Seneca Valley            12.2    NWI  1      
 13 Marquez Cooper        10 Quince Orchard           12.3    NWI  3      
 14 Alfred Mevo           11 Quince Orchard           12.7    NWI  4      
 15 Lavarie Wilson        11 Seneca Valley            12.8    NWI  3      
 16 Mohammed Jalloh       11 Seneca Valley            12.9    NWI  2      
 17 Khoa Huynh            10 Quince Orchard           13.0    NWI  6      
 18 Myles Williams         9 Seneca Valley            13.0    NWI  6      
 19 Zion Titus            12 Quince Orchard           13.3    NWI  4      
 20 Shjon Drew            10 Quince Orchard           13.3    NWI  5      
 21 Brandyn Desouza-Roa    9 Quince Orchard           13.4    NWI  7      
 22 Jacob Bishop           9 Seneca Valley            13.5    NWI  4      
 23 Justin Burton         11 Quince Orchard           13.6    NWI  7      
 24 Nush Gai              10 Quince Orchard           13.8    NWI  7      



                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Isabelle Sajonia      12 Quince Orchard         5:32.1      5
  2 Natalie Nyborg        11 Quince Orchard         5:48.0      3
  3 Chelsea Montau         9 Seneca Valley          5:50.5      1
  4 Margaret Lilyestrom   11 Quince Orchard         5:53.5       
  5 Elizabeth Cassell     12 Quince Orchard         5:54.3       
  6 Jamie Grossberg       11 Quince Orchard         5:56.1       
  7 MacKenzie Ferguson    10 Quince Orchard         6:23.6       
  8 Carmen Barros         10 Seneca Valley          6:34.1       
  9 Monica Soni           10 Quince Orchard         6:52.7       
 10 Alyssa Pickoff        10 Quince Orchard         7:01.5       
 11 Samantha Harrington   10 Quince Orchard         7:17.3       
 12 Marina Aronez          9 Quince Orchard         7:21.9       
 13 Hailey Beard           9 Quince Orchard         7:34.4       
 14 Olivia Meyers         12 Quince Orchard         7:44.1       



                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chris Thoms           12 Quince Orchard         4:45.0      5
  2 Boubacar Barry        11 Seneca Valley          4:55.1      3
  3 Cooper Hall           10 Quince Orchard         4:58.0      1
  4 Noah Buchsbaum        11 Quince Orchard         5:02.0       
 nt Jonathan Fontek       10 Quince Orchard             NT       
 nt Martin Ivanchev       11 Quince Orchard             NT       
 nt Benji Dubin            9 Quince Orchard             NT       
 nt Jason Kearney         11 Quince Orchard             NT       
 nt Alycia Rivera          9 Seneca Valley              NT       
 nt Jared Ezrin           11 Quince Orchard             NT       
 nt Max Johnston           9 Quince Orchard             NT       
 nt David Avallone        10 Quince Orchard             NT       
 nt Timothy Shiner        10 Quince Orchard             NT       
 nt Anthony Portillo Mart 10 Quince Orchard             NT       
 nt Alexander Peska       10 Quince Orchard             NT       



              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Seneca Valley                              1:52.3      5
  2 Quince Orchard                             1:56.5      0
  3 Seneca Valley                              2:03.8       



               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Seneca Valley                              1:40.0      5
  2 Quince Orchard                             1:45.7      0



                    Varsity Girls 400 Meter Dash                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kyra Lyles            10 Quince Orchard           59.0   1     5
  2 Alexis Martin         11 Quince Orchard           59.8   1     3
  3 Zakaiyah Bright       11 Quince Orchard         1:01.0   1     1
  4 Corine Gesse          10 Seneca Valley          1:02.4   1      
  5 Londynn Whaley         9 Quince Orchard         1:06.4   2      
  6 Natalie Nyborg        11 Quince Orchard         1:06.4   4      
  7 Sara Mercer           10 Quince Orchard         1:07.9   4      
  8 Regina Penda           9 Seneca Valley          1:12.8   2      
  9 Ezra Fornillos        10 Quince Orchard         1:13.8   2      
 10 Lauren Dwyer          10 Quince Orchard         1:16.6   3      
 11 Vanessa Ventura       10 Seneca Valley          1:17.4   2      
 12 Eunice Mbala           9 Quince Orchard         1:23.9   3      
 13 Soriah Baptiste        9 Quince Orchard         1:26.1   3      
 14 Marina Aronez          9 Quince Orchard         1:29.9   3      



                    Varsity Boys 400 Meter Dash                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Ryan Padilla          12 Seneca Valley            53.5   1     5
  2 Jeffrey Roach         10 Seneca Valley            54.3   1     3
  3 Josh Mwepu             9 Quince Orchard           55.7   1     1
  4 Exauce Kabamba        11 Quince Orchard           57.7   2      
  5 Mohammed Jalloh       11 Seneca Valley            58.3   2      
  6 Taylor Wonnacott      10 Quince Orchard           59.9   3      
  7 David Jordan          11 Quince Orchard         1:00.1   2      
  8 Brian Zarchin         11 Quince Orchard         1:00.7   4      
  9 Peter Korenko         10 Quince Orchard         1:02.1   1      
 10 Carlos Guerrero       11 Quince Orchard         1:02.4   4      
 11 William Simpkins      10 Quince Orchard         1:02.7   5      
 12 Khoa Huynh            10 Quince Orchard         1:02.8   7      
 13 Brandyn Desouza-Roa    9 Quince Orchard         1:02.8   3      
 14 Ronnell Dennis Jr.    11 Quince Orchard         1:04.4   5      
 15 Ronnell Foreman       11 Quince Orchard         1:06.5   3      
 16 Marquez Cooper        10 Quince Orchard         1:07.2   4      
 17 Justin Burton         11 Quince Orchard         1:09.9   7      
 18 Aaron Genovez Green   11 Quince Orchard         1:12.5   5      



                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Isabelle Sajonia      12 Quince Orchard        11:49.1      5
  2 Margaret Lilyestrom   11 Quince Orchard        12:22.0      3
  3 Elizabeth Cassell     12 Quince Orchard        12:58.8      1
  4 Chelsea Montau         9 Seneca Valley         13:16.4       



                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chris Thoms           12 Quince Orchard        10:06.5      5
  2 Boubacar Barry        11 Seneca Valley         10:52.0      3
  3 Cooper Hall           10 Quince Orchard        11:04.4      1
  4 Jonathan Fontek       10 Quince Orchard        11:45.5       
  5 Jason Kearney         11 Quince Orchard        12:11.5       
  6 Martin Ivanchev       11 Quince Orchard        12:13.5       
  7 Eric Fagan            10 Quince Orchard        12:20.1       
  8 Dylan Olen            11 Quince Orchard        12:23.2       



                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Grace Dear            10 Quince Orchard           55.0      5
  2 Vanessa Ventura       10 Seneca Valley            58.5      3
  3 Sadie McBride         11 Quince Orchard           58.6      1
  4 Sarah Gnago           10 Seneca Valley            59.0       
  5 Fatou Lette           10 Seneca Valley          1:00.4       



                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Malcolm Martin        10 Quince Orchard           42.5      5
  2 John Edward Adjani-Al 11 Quince Orchard           49.0      3
  3 Daniel Song           10 Quince Orchard           51.3      1
  4 Nush Gai              10 Quince Orchard           53.3       



                       Varsity Girls 200 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Giselle Badoo          9 Seneca Valley            25.4    NWI  1     5
  2 Zakaiyah Bright       11 Quince Orchard           25.6    NWI  1     3
  3 Kyra Lyles            10 Quince Orchard           25.9    NWI  1     1
  4 Alexis Martin         11 Quince Orchard           26.3    NWI  2      
  5 Danejah Kyle           9 Quince Orchard           27.6    NWI  2      
  6 Sahirra Burgess       10 Seneca Valley            28.0    NWI  2      
  7 Sydney Gunn           10 Quince Orchard           28.3    NWI  5      
  8 La'Nae Wilson          9 Seneca Valley            28.3    NWI  1      
  9 Corine Gesse          10 Seneca Valley            28.6    NWI  2      
 10 Keiyonna Owens        12 Quince Orchard           29.1    NWI  2      
 11 Rashawna Smith        11 Seneca Valley            29.6    NWI  3      
 12 Trinity Jean          11 Quince Orchard           29.9    NWI  3      
 13 Claire O'Halloran     10 Quince Orchard           30.2    NWI  6      
 14 Alayah Brunson         9 Seneca Valley            30.3    NWI  3      
 15 Vaish Iyer             9 Quince Orchard           30.7    NWI  3      
 16 Alandrea Taylor       11 Seneca Valley            30.8    NWI  4      
 17 Dissima Gnantara      10 Seneca Valley            31.0    NWI  4      
 18 Londynn Whaley         9 Quince Orchard           31.2    NWI  3      
 19 Ezra Fornillos        10 Quince Orchard           31.4    NWI  4      
 20 Lauren Dwyer          10 Quince Orchard           31.5    NWI  4      
 21 Alexandra Karasik      9 Quince Orchard           31.7    NWI  4      
 22 Ashleigh Gordon       10 Quince Orchard           31.9    NWI  6      
 23 Audrey Agbodjan        9 Seneca Valley            32.0    NWI  4      
 24 Soriah Baptiste        9 Quince Orchard           33.6    NWI  5      
 25 Meera Sunil           10 Quince Orchard           33.9    NWI  6      
 26 Isabela Magpantay      9 Quince Orchard           34.2    NWI  6      
 27 Eunice Mbala           9 Quince Orchard           34.7    NWI  5      
 28 Zolani Kizito          9 Quince Orchard           35.0    NWI  6      
 29 Cindy Liu             11 Quince Orchard           36.3    NWI  5      
 30 Marina Aronez          9 Quince Orchard           37.9    NWI  3      



                       Varsity Boys 200 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Maurice Whitsett      12 Seneca Valley            22.9    NWI  1     5
  2 Mohammed Jalloh       11 Seneca Valley            23.7    NWI  1     3
  3 Queyan Robinson       10 Quince Orchard           24.3    NWI  1     1
  4 Ryan Padilla          12 Seneca Valley            24.4    NWI  2      
  5 Aaron Genovez Green   11 Quince Orchard           24.9    NWI  4      
  6 Exauce Kabamba        11 Quince Orchard           25.2    NWI  2      
  7 Paulo De Assis Junior 11 Seneca Valley            25.3    NWI  2      
  8 David Jordan          11 Quince Orchard           25.5    NWI  2      
  9 Ronnell Foreman       11 Quince Orchard           25.8    NWI  1      
  9 Josh Mwepu             9 Quince Orchard           25.8    NWI  3      
 11 Ronnell Dennis Jr.    11 Quince Orchard           25.8    NWI  4      
 12 Marquez Cooper        10 Quince Orchard           26.6    NWI  4      
 13 Charles Bell VI       10 Quince Orchard           26.9    NWI  3      
 14 Carlos Guerrero       11 Quince Orchard           27.0    NWI  3      
 15 Khoa Huynh            10 Quince Orchard           27.2    NWI  4      
 16 Peter Korenko         10 Quince Orchard           27.4    NWI  3      
 17 Brandyn Desouza-Roa    9 Quince Orchard           28.0    NWI  4      
 18 Shjon Drew            10 Quince Orchard           29.9    NWI  4      
 19 Justin Burton         11 Quince Orchard           30.6    NWI  4      



                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Natalie Nyborg        11 Quince Orchard         2:38.3      5
  2 Sara Mercer           10 Quince Orchard         2:43.7      3
  3 MacKenzie Ferguson    10 Quince Orchard         2:44.0      1
  4 Carmen Barros         10 Seneca Valley          2:45.9       
  5 Monica Soni           10 Quince Orchard         3:12.6       
  6 Alyssa Pickoff        10 Quince Orchard         3:17.3       
  7 Samantha Harrington   10 Quince Orchard         3:20.7       
  8 Marina Aronez          9 Quince Orchard         3:21.2       
  9 Hailey Beard           9 Quince Orchard         3:27.1       



                     Varsity Boys 800 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chris Thoms           12 Quince Orchard         2:06.7   1     5
  2 Joseph Kamdem         12 Seneca Valley          2:07.0   1     3
  3 Boubacar Barry        11 Seneca Valley          2:13.8   1     1
  4 Taylor Wonnacott      10 Quince Orchard         2:18.1   1      
  5 Malcolm Martin        10 Quince Orchard         2:18.7   2      
  6 Noah Buchsbaum        11 Quince Orchard         2:19.1   1      
  7 Brian Zarchin         11 Quince Orchard         2:25.4   2      
  8 Queyan Robinson       10 Quince Orchard         2:25.8   2      
  9 Benji Dubin            9 Quince Orchard         2:28.6   2      
 10 Carlos Guerrero       11 Quince Orchard         2:29.1   2      
 11 Josh Mwepu             9 Quince Orchard         2:34.3   2      
 12 Jared Ezrin           11 Quince Orchard         2:38.9   2      
 13 Elisha Ayitey         12 Quince Orchard         2:40.7   2      
 14 Max Johnston           9 Quince Orchard         2:42.2   2      
 15 Dylan Olen            11 Quince Orchard         2:43.6   2      
 16 Peter Korenko         10 Quince Orchard         2:44.5   2      
 17 Anthony Portillo Mart 10 Quince Orchard         2:46.9   2      
 18 Exauce Kabamba        11 Quince Orchard         2:51.9   2      
 19 Timothy Shiner        10 Quince Orchard         2:53.6   2      



              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard                               49.4      5
  2 Seneca Valley                                52.4      0
  3 Seneca Valley                                59.9       



               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard                               45.5      5
  2 Seneca Valley                                46.2      0
  3 Seneca Valley                                48.4       



              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Seneca Valley                              4:25.3      5
  2 Seneca Valley                              5:00.4      0
  3 Quince Orchard                             5:01.7       



               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Seneca Valley                              3:51.8      5
  2 Quince Orchard                             4:01.5      0



                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Lindsey Faucher       10 Quince Orchard       14-02.00    NWI     5
  2 Giselle Badoo          9 Seneca Valley        13-11.00    NWI     3
  3 Maeve Smith           10 Quince Orchard       13-06.00    NWI     1
  4 Meera Sunil           10 Quince Orchard       11-10.00    NWI      



                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jayden Pierson        12 Seneca Valley        17-06.00    NWI     5
fou Alfred Mevo           11 Quince Orchard             ND    NWI      
fou Zion Titus            12 Quince Orchard             ND    NWI      



                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Sharon Godonou        12 Seneca Valley        29-06.00    NWI     5
  2 Lindsey Faucher       10 Quince Orchard       28-01.00    NWI     3
  3 Maeve Smith           10 Quince Orchard       27-01.00    NWI     1
  f Chinenye Nwachukwu    12 Seneca Valley              ND    NWI      



                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Alfred Mevo           11 Quince Orchard       38-05.00    NWI     5
  2 William Simpkins      10 Quince Orchard       34-11.00    NWI     3
  3 Jayden Pierson        12 Seneca Valley        34-07.00    NWI     1



                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Maeve Smith           10 Quince Orchard        4-06.00      5
  2 Lindsey Faucher       10 Quince Orchard        4-02.00      3
  3 Sharon Godonou        12 Seneca Valley         4-00.00      1



                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mohammed Jalloh       11 Seneca Valley         5-00.00      5



                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Emefa Sevon           11 Seneca Valley        29-07.00      5
  2 Stacy Basemera        12 Seneca Valley        27-09.00      3
  3 Chrystiana Soglo      10 Seneca Valley        27-04.00      1
  4 Jade Skok             10 Quince Orchard       26-10.00       
  5 Sarah Yamson          10 Seneca Valley        23-05.00       
  6 Nooshan Ahmadi        10 Quince Orchard       21-05.00       
  7 Mamouna Camara        10 Seneca Valley        19-04.00       
  8 Julie Aynes           10 Quince Orchard       18-02.00       
  9 Ever Elegon           10 Seneca Valley        15-07.00       
 10 Sarah Mesri           10 Quince Orchard       13-11.00       
 11 Olivia Liew           10 Quince Orchard       13-09.00       



                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jayden Pierson        12 Seneca Valley        39-01.00      5
  2 Zion Titus            12 Quince Orchard       38-08.00      3
  3 Rafid Chowdhury       12 Quince Orchard       34-08.00      1
  4 Elisha Ayitey         12 Quince Orchard       32-00.00       
  5 Lavarie Wilson        11 Seneca Valley        29-09.00       
  6 Joseph Ripple         10 Quince Orchard       29-08.00       



                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Stacy Basemera        12 Seneca Valley           69-04      5
  2 Jade Skok             10 Quince Orchard          66-05      3
  3 Emefa Sevon           11 Seneca Valley           58-03      1
  4 Sarah Mesri           10 Quince Orchard          57-02       
  5 Mamouna Camara        10 Seneca Valley           51-06       
  6 Chrystiana Soglo      10 Seneca Valley           49-05       
  7 Claire O'Halloran     10 Quince Orchard          48-04       
  8 Sarah Yamson          10 Seneca Valley           47-10       
  9 Julie Aynes           10 Quince Orchard          43-02       
 10 Nooshan Ahmadi        10 Quince Orchard          41-10       
 10 Alexis Martin         11 Quince Orchard          41-10       
 12 Sara Heydari          10 Quince Orchard          41-04       
 13 Ashleigh Gordon       10 Quince Orchard          34-04       



                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rafid Chowdhury       12 Quince Orchard         108-05      5
  2 Zion Titus            12 Quince Orchard         102-09      3
  3 Joseph Ripple         10 Quince Orchard          85-08      1
  4 Jayden Pierson        12 Seneca Valley           81-03       
  5 Elisha Ayitey         12 Quince Orchard          72-07       
  6 Aidan Cordle          12 Quince Orchard          68-07       
  7 Lavarie Wilson        11 Seneca Valley           55-05       
  8 Ryan Renzi            12 Quince Orchard          55-03       





          Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard              88     22   26    9   10    3   18    0  
  2 Seneca Valley               49      5    1    9   10   15    9    0  


           Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard              69      2   17   19   10   13    8    0  
  2 Seneca Valley               60     16   10    8   10    5   11    0  



Return to Top

Email | About