MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Magruder, SSFS at Sherwood
Sherwood HS Home TF Meets History
Hosted By: Sherwood
Sandy Spring, Maryland
2018-04-10

Licensed to Sherwood High School                HY-TEK's Meet Manager 4/11/2018
                     Magruder, SSFS, Sherwood Double Dual                      
                       Sherwood High School  - 4/10/2018                       
                      Dual Meet Scores - Through Event 34                      
 
                                     Women                                     
        Col. Zadok Magruder HS   63.00     35.00 Sandy Spring Friends' School  
          Sherwood High School  107.00     19.00 Col. Zadok Magruder HS        
          Sherwood High School  104.00     21.00 Sandy Spring Friends' School  
 
                                      Men                                      
        Col. Zadok Magruder HS   94.00     18.00 Sandy Spring Friends' School  
          Sherwood High School   91.00     42.00 Col. Zadok Magruder HS        
          Sherwood High School  118.00     10.00 Sandy Spring Friends' School  

Licensed to Sherwood High School       HY-TEK's Meet Manager 4/11/2018 09:23 PM
                     Magruder, SSFS, Sherwood Double Dual                      
                       Sherwood High School  - 4/10/2018                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1190 Sofia Grossman         Sherwood                 16.7h   1 
  2  1194 Hailey Johnson         Sherwood                 19.4h   1 
  3  1654 Katish Sussman         Sherwood                 19.7h   1 
  4  1199 Ashley Landreth        Sherwood                 20.6h   2 
  5  1193 Caroline Hermosill     Sherwood                 22.0h   2 
  6  1053 Emily Albinez          Magruder                 22.6h   1 
  7  1072 Victoria Kidder        Magruder                 26.9h   1 
 --  1085 Meike Paarekooper      Magruder                   SCR     
 --  1096 Camille Gordon         Magruder                   SCR     
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                          11:18.5h  
  2 Col. Zadok Magruder HS  'A'                        11:24.6h  
  3 Col. Zadok Magruder HS  'B'                        13:14.5h  
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           9:10.6h  
  2 Sherwood High School  'B'                           9:45.8h  
  3 Col. Zadok Magruder HS  'A'                         9:56.3h  
  4 Sherwood High School  'C'                          10:01.0h  
  5 Sherwood High School  'D'                          10:03.5h  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1140 Ryan Mc Donald         Sherwood                 20.5h  
  2  1133 Rex Kim                Sherwood                 20.9h  
  3  1114 Brandon Cohen          Sherwood                 20.9h  
  4  1150 Justin Risher          Sherwood                 20.9h  
  5  1137 Calvin Le              Sherwood                 21.2h  
  6  1151 Willilam Rowe          Sherwood                 31.1h  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1369 Lindsey Moris          Sherwood                 13.6h   1 
  2  1083 Callie Newburg         Magruder                 13.8h   1 
  3   295 Grace Fasalojo         Sandy                    14.0h   1 
  4  1176 Melissa Bitting        Sherwood                 14.1h   3 
  5  1196 Fatima Koroma          Sherwood                 14.1h   1 
  6  1060 LaKalia Douglass       Magruder                 14.2h   1 
  6  1174 Ayana Antoine          Sherwood                 14.2h   3 
  8  1661 Reagan Yates           Sherwood                 14.2h   2 
  9  1061 Doreen Dzansi          Magruder                 14.6h   3 
 10   306 Yi Ellen Wang          Sandy                    14.8h   1 
 11  1051 Stacy Bella            Magruder                 14.9h   2 
 12  1049 Nicole Badobre         Magruder                 15.0h   2 
 13   297 Kyla Jallow            Sandy                    15.2h   2 
 14  1197 Lucresse Kouamen       Sherwood                 15.3h   3 
 15  1647 Alexandra Remond       Sherwood                 15.3h   2 
 16  1096 Camille Gordon         Magruder                 15.4h   4 
 17  1074 Peyton Lorick          Magruder                 15.5h   3 
 17   305 Alex Pates             Sandy                    15.5h   2 
 19  1658 Hope Tippery           Sherwood                 15.8h   4 
 20  1662 Antonia Zagami         Sherwood                 16.5h   4 
 21  1645 Ava Petusky            Sherwood                 16.8h   4 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1120 Eddie Dumas            Sherwood                 11.5h   2 
  2  1130 Jacob Kamara           Sherwood                 11.5h   3 
  3  1168 Jaron Wilson           Sherwood                 11.7h   2 
  4  1009 Mason David            Magruder                 11.8h   2 
  5  1011 Jermaine Douglas       Magruder                 11.8h   1 
  6   292 Kevin Ye               Sandy                    11.8h   1 
  7  1008 Eduardo Casiano        Magruder                 11.9h   1 
  8   231 Luke Cogdell           Sandy                    12.1h   1 
  9  1005 Emmanuel Boamah        Magruder                 12.1h   3 
 10  1163 Toy Trice              Sherwood                 12.2h   1 
 11   281 Preston Lee            Sandy                    12.4h   2 
 12   282 Jeremy Mednik          Sandy                     12.4   3 
 13  1113 Matias Cacheiro        Sherwood                  12.5   1 
 14  1002 Zolu Barclay           Magruder                 12.9h   2 
 15   229 Aron Bishop            Sandy                    13.0h   4 
 16  1101 Gustavo Acordi         Sherwood                  13.1   3 
 17  1022 Joshua Monroe          Magruder                 13.2h   3 
 18   290 Steven Silverglade     Sandy                    13.3h   3 
 19   285 Stephen Randall        Sandy                    13.5h   2 
 20   289 Frank Sheffield        Sandy                    13.5h   4 
 21  1042 Zion Williams          Magruder                 13.6h   4 
 22  1003 Robert Barry           Magruder                 14.2h   4 
 23  1006 Anas Brim              Magruder                 15.1h   4 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   299 Kathleen McCulloug     Sandy                  5:53.5h  
  2  1077 Claire Marin           Magruder               6:20.3h  
  3  1058 Caitlin Dan            Magruder               6:25.3h  
  4  1635 Mary Beth Magin        Sherwood               6:26.1h  
  5  1637 Olivia Miller          Sherwood               6:26.8h  
  6  1082 Anna Nardone           Magruder               6:27.5h  
  7  1078 Lucie Marin            Magruder               6:36.3h  
  8  1185 Rebecca Ginsburg       Sherwood               6:39.8h  
  9  1200 Sasha Laredo           Sherwood               6:40.2h  
 10   300 Maria Menjivar         Sandy                  6:53.9h  
 11  1076 Loretta Luu            Magruder               6:54.3h  
 --  1048 Michelle Awkward       Magruder                   SCR  
 --  1068 Chiaramaia Guedomb     Magruder                   SCR  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1121 Sean Enright           Sherwood               4:53.4h  
  2  1025 Byron Olsen            Magruder               5:06.1h  
  3   246 Thomas Fagiolo         Sandy                  5:07.5h  
  4   273 Alex Fendig            Sandy                  5:11.8h  
  5  1170 Jimmy Yates            Sherwood               5:34.7h  
  6  1135 Logan Lamb             Sherwood               5:35.7h  
  7   293 He Frank Zhang         Sandy                  5:36.1h  
  8  1044 Max Mangols            Magruder               5:37.8h  
  9  1162 Luke Tomlinson         Sherwood               5:42.3h  
 10  1173 Harry Zou              Sherwood               5:43.5h  
 11  1157 Nathan Sayers          Sherwood               5:46.4h  
 12  1128 Thomas Johnson         Sherwood               5:51.5h  
 13  1153 Ethan Russell          Sherwood               6:00.0h  
 14   288 Jasper Shapiro         Sandy                  6:02.5h  
 15   291 Ziqian Jeff Wang       Sandy                  6:29.3h  
 16  1154 Conall Sahler          Sherwood               6:49.2h  
 --  1103 Jack Anderson          Sherwood                   SCR  
 --  1011 Jermaine Douglas       Magruder                   SCR  
 --   281 Preston Lee            Sandy                      SCR  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           2:02.6h  
  2 Col. Zadok Magruder HS  'A'                         2:06.0h  
  3 Sherwood High School  'B'                           2:13.0h  
  4 Col. Zadok Magruder HS  'B'                         2:21.7h  
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Col. Zadok Magruder HS  'A'                         1:37.8h  
  2 Sherwood High School  'A'                           1:45.1h  
  3 Col. Zadok Magruder HS  'B'                         1:53.7h  
  4 Sherwood High School  'B'                           1:54.9h  
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1661 Reagan Yates           Sherwood               1:07.0h   1 
  2  1638 Alexia Morinigo-Sp     Sherwood               1:07.9h   2 
  3  1643 Isabel O'Brien         Sherwood               1:08.2h   2 
  4  1180 Sinead Claffey         Sherwood               1:10.0h   1 
  5   294 Scout Crooke           Sandy                  1:10.3h   1 
  6   298 Clara Maltoni          Sandy                  1:13.4h   2 
  7   296 Erica Fenton           Sandy                  1:16.2h   1 
  8  1663 Morgan Ayana           Sherwood               1:20.3h   2 
  9  1085 Meike Paarekooper      Magruder               1:24.0h   1 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1147 Peter Niverth          Sherwood                 57.2h   1 
  2  1116 Alberto Covaliu-Fu     Sherwood                 57.9h   1 
  3  1137 Calvin Le              Sherwood                 58.0h   2 
  4  1115 Noah Corman            Sherwood                 58.1h   2 
  5  1046 Miguel Zarate          Magruder                 58.8h   1 
  6  1017 Ifreke Jacobs          Magruder               1:00.1h   1 
  7   279 Nick Hansen            Sandy                   1:00.2   1 
  8  1114 Brandon Cohen          Sherwood               1:05.4h   2 
  9  1006 Anas Brim              Magruder               1:10.9h   2 
 10  1168 Jaron Wilson           Sherwood               1:12.1h   2 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1183 Alexa Donaldson        Sherwood              13:19.5h  
  2  1058 Caitlin Dan            Magruder              14:29.1h  
  3  1077 Claire Marin           Magruder              14:34.7h  
  4  1082 Anna Nardone           Magruder              14:35.9h  
  5  1635 Mary Beth Magin        Sherwood              14:59.0h  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1121 Sean Enright           Sherwood              10:41.0h  
  2  1103 Jack Anderson          Sherwood              10:48.0h  
  3  1109 Joshua Bloomberg       Sherwood              10:52.0h  
  4  1110 Justin Bloomberg       Sherwood              11:15.0h  
  5  1020 Lindon Luu             Magruder              11:18.0h  
  6  1149 Eamon Plante           Sherwood              11:46.0h  
  7  1119 Sammy Dickstein        Sherwood              12:09.0h  
  8  1170 Jimmy Yates            Sherwood               12:14.0  
 --  1027 Daimen Pierce          Magruder                    NT  
 --  1044 Max Mangols            Magruder                    NT  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   299 Kathleen McCulloug     Sandy                    54.4h  
  2  1194 Hailey Johnson         Sherwood                 55.3h  
  3  1654 Katish Sussman         Sherwood                 56.6h  
  4  1199 Ashley Landreth        Sherwood               1:00.8h  
  5  1072 Victoria Kidder        Magruder               1:07.6h  
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1118 Elias Daniel           Sherwood                 44.5h  
  2   292 Kevin Ye               Sandy                     47.6  
  3  1140 Ryan Mc Donald         Sherwood                  49.1  
  4  1114 Brandon Cohen          Sherwood                 51.7h  
  5  1133 Rex Kim                Sherwood               1:04.1h  
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1196 Fatima Koroma          Sherwood                 28.9h   1 
  2  1060 LaKalia Douglass       Magruder                 29.0h   1 
  3   295 Grace Fasalojo         Sandy                    29.2h   1 
  4  1661 Reagan Yates           Sherwood                 29.5h   1 
  5  1184 Katie Feeney           Sherwood                 29.6h   2 
  6  1641 Alisa Musumeci         Sherwood                 30.5h   3 
  7  1068 Chiaramaia Guedomb     Magruder                 30.8h   3 
  8  1660 Gabreilla Wooden       Sherwood                 31.1h   2 
  9  1049 Nicole Badobre         Magruder                 31.5h   1 
 10   306 Yi Ellen Wang          Sandy                    31.5h   1 
 11  1189 Jasmine Groom          Sherwood                 31.8h   4 
 12  1178 Christa Canagaraja     Sherwood                 32.0h   4 
 13   305 Alex Pates             Sandy                    32.0h   2 
 14  1647 Alexandra Remond       Sherwood                 32.5h   3 
 15  1096 Camille Gordon         Magruder                 32.6h   2 
 16   297 Kyla Jallow            Sandy                    32.7h   2 
 17  1074 Peyton Lorick          Magruder                 33.2h   2 
 18  1634 Michelle Liu           Sherwood                 33.9h   4 
 19  1095 Sahar Zaki             Magruder                 38.8h   3 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1011 Jermaine Douglas       Magruder                  23.4   1 
  2  1008 Eduardo Casiano        Magruder                 23.9h   1 
  3  1009 Mason David            Magruder                 24.1h   2 
  4  1130 Jacob Kamara           Sherwood                 24.1h   1 
  5   231 Luke Cogdell           Sandy                    25.4h   1 
  6  1002 Zolu Barclay           Magruder                 25.8h   2 
  7  1108 Calix Bessanh          Sherwood                 26.2h   1 
  8  1022 Joshua Monroe          Magruder                 26.4h   3 
  9  1124 Cole Gormley           Sherwood                 26.5h   2 
  9   281 Preston Lee            Sandy                    26.5h   2 
 11  1042 Zion Williams          Magruder                 26.8h   3 
 12  1024 John Obajemu           Magruder                 27.1h   3 
 13   229 Aron Bishop            Sandy                    27.7h   1 
 14   289 Frank Sheffield        Sandy                    27.8h   2 
 15   290 Steven Silverglade     Sandy                    27.9h   3 
 16  1148 Samuel Palmore         Sherwood                 28.1h   3 
 17   285 Stephen Randall        Sandy                    28.2h   3 
 18  1166 Kanaan Williams        Sherwood                 29.2h   2 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   294 Scout Crooke           Sandy                  2:38.9h  
  2  1659 Christy Trang          Sherwood               2:44.9h  
  3  1637 Olivia Miller          Sherwood               2:45.9h  
  4  1056 Madelyn Ceely          Magruder               2:52.9h  
  5  1078 Lucie Marin            Magruder               2:59.8h  
  6  1180 Sinead Claffey         Sherwood               3:02.7h  
  7  1185 Rebecca Ginsburg       Sherwood               3:04.6h  
  8  1193 Caroline Hermosill     Sherwood               3:05.0h  
  9  1638 Alexia Morinigo-Sp     Sherwood               3:05.4h  
 10  1076 Loretta Luu            Magruder               3:06.9h  
 11  1200 Sasha Laredo           Sherwood               3:08.0h  
 12   300 Maria Menjivar         Sandy                  3:10.4h  
 13  1073 Mikayla Lindsay        Magruder               3:10.8h  
 14  1059 Caroaline Dan          Magruder               3:11.4h  
 15   296 Erica Fenton           Sandy                  3:12.5h  
 16   298 Clara Maltoni          Sandy                  3:13.2h  
 17  1054 Karla Capellon Vel     Magruder               3:15.5h  
 18  1072 Victoria Kidder        Magruder               3:19.5h  
 19  1071 Jessica Hyler          Magruder               3:22.9h  
 20  1089 Ana Karen Reynoso      Magruder               3:28.5h  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1025 Byron Olsen            Magruder               2:09.3h   1 
  2  1106 Jacob Ayres            Sherwood                2:11.5   1 
  3  1111 Vincent Bonsby         Sherwood               2:16.5h   1 
  4  1047 Zachary Zhao           Magruder                2:20.8   1 
  5  1116 Alberto Covaliu-Fu     Sherwood                2:21.6   1 
  6  1109 Joshua Bloomberg       Sherwood                2:22.1   1 
  7   273 Alex Fendig            Sandy                   2:22.6   1 
  8  1115 Noah Corman            Sherwood                2:23.1   1 
  9   279 Nick Hansen            Sandy                   2:24.0   1 
 10  1118 Elias Daniel           Sherwood                2:25.4   1 
 11   293 He Frank Zhang         Sandy                   2:27.3   1 
 12  1147 Peter Niverth          Sherwood                2:28.2   1 
 13  1132 Liam Kennedy           Sherwood                2:29.3   1 
 14  1104 Jared Anderson         Sherwood                2:31.3   2 
 14  1173 Harry Zou              Sherwood                2:31.3   1 
 16  1135 Logan Lamb             Sherwood                2:31.7   2 
 17  1157 Nathan Sayers          Sherwood                2:36.1   2 
 18  1153 Ethan Russell          Sherwood                2:40.8   2 
 19   288 Jasper Shapiro         Sandy                   2:43.2   2 
 20   291 Ziqian Jeff Wang       Sandy                   2:56.3   2 
 21  1154 Conall Sahler          Sherwood                3:01.3   2 
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                             57.3h  
  2 Col. Zadok Magruder HS  'A'                           58.8h  
  3 Sandy Spring Friends' School  'A'                   1:00.6h  
  4 Col. Zadok Magruder HS  'B'                         1:01.6h  
  5 Sherwood High School  'B'                           1:02.4h  
 -- Sandy Spring Friends' School  'B'                       SCR  
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                              47.9  
  2 Col. Zadok Magruder HS  'A'                            48.7  
  3 Sandy Spring Friends' School  'B'                      48.8  
  4 Sandy Spring Friends' School  'A'                      54.1  
  5 Col. Zadok Magruder HS  'B'                            58.5  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           4:40.4h  
  2 Sherwood High School  'B'                           4:59.5h  
  3 Sandy Spring Friends' School  'A'                   5:00.3h  
  4 Col. Zadok Magruder HS  'A'                         5:18.3h  
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                            4:02.6  
  2 Sandy Spring Friends' School  'A'                    4:19.2  
  3 Sherwood High School  'B'                            4:21.3  
 
Event 25  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1190 Sofia Grossman         Sherwood               5-02.00  
  2  1184 Katie Feeney           Sherwood               4-08.00  
 --  1189 Jasmine Groom          Sherwood                    NH  
 
Event 26  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1195 Rylie Johnson          Sherwood                 79-11  
  2  1649 Binta Sanyang          Sherwood                 74-02  
  3  1654 Katish Sussman         Sherwood                 67-06  
  4  1197 Lucresse Kouamen       Sherwood                 60-06  
  5  1657 Tayina Sylvain         Sherwood                 59-03  
  6  1174 Ayana Antoine          Sherwood                 55-07  
  7  1636 Madelinnne Mendiet     Sherwood                 47-11  
 
Event 27  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1041 Isaiah Washington      Magruder              38-01.50  
  2  1158 Theo Setse             Sherwood              35-09.50  
  3  1172 Yohanes Zelalem        Sherwood              31-11.00  
  4  1037 Will Sharp             Magruder              31-07.00  
  5  1030 Andrew Rutherford      Magruder              29-10.50  
  6  1156 Austin Sarver          Sherwood              29-07.50  
  7  1107 Josh Ayres             Sherwood              29-05.50  
  8  1161 Joshua Tagliere        Sherwood              29-03.50  
  9   283 Henry Nichols          Sandy                 27-11.50  
 10  1171 Tommy Yates            Sherwood              27-04.00  
 11  1165 Andrew Waterfield      Sherwood              26-05.00  
 12  1141 Walter McKee           Sherwood              24-04.50  
 13   286 Jared Rapaport         Sandy                 22-01.00  
 14  1159 Mahdi Soltanzadeh      Sherwood              20-11.50  
 15   284 Lucas Niepold          Sandy                 20-06.50  
 16  1007 Nicholas Camopreco     Magruder              19-06.00  
 17  1138 Mason Leber            Sherwood              19-04.00  
 18   280 Will Hoddick           Sandy                 15-05.50  
 --  1144 Joseph Nazzaro         Sherwood                  FOUL  
 --  1139 Matthew Mackey         Sherwood                   SCR  
 
Event 29  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1167 Tyrese Williams        Sherwood              19-03.25  
  2  1004 Jeremiah Baxter        Magruder              18-11.00  
  3  1005 Emmanuel Boamah        Magruder              17-08.75  
  4  1143 Daniel Morales         Sherwood              16-08.00  
  5  1169 Ian Wisner             Sherwood              16-04.00  
  6  1046 Miguel Zarate          Magruder              14-11.00  
  7  1122 Joshua Ginsburg        Sherwood              14-00.75  
  8  1036 Charles Sharp          Magruder               9-08.25  
 --  1002 Zolu Barclay           Magruder                    ND  
 
Event 30  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1005 Emmanuel Boamah        Magruder               5-04.00  
 --  1167 Tyrese Williams        Sherwood                    NH  
 --  1123 Emmanuel Gkatongon     Sherwood                    NH  
 
Event 31  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1174 Ayana Antoine          Sherwood              28-03.50  
  2  1649 Binta Sanyang          Sherwood              27-11.50  
  3  1657 Tayina Sylvain         Sherwood              26-04.50  
  4  1654 Katish Sussman         Sherwood              25-08.50  
  5  1195 Rylie Johnson          Sherwood              24-10.00  
  6  1197 Lucresse Kouamen       Sherwood              21-07.00  
  7  1636 Madelinnne Mendiet     Sherwood              17-10.50  
  8  1072 Victoria Kidder        Magruder              17-09.00  
  9  1053 Emily Albinez          Magruder              17-07.00  
 10  1183 Alexa Donaldson        Sherwood              17-05.50  
 
Event 32  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1107 Josh Ayres             Sherwood                115-05  
  2  1144 Joseph Nazzaro         Sherwood                107-10  
  3  1041 Isaiah Washington      Magruder                107-02  
  4  1037 Will Sharp             Magruder                102-01  
  5  1158 Theo Setse             Sherwood                 99-02  
  6  1156 Austin Sarver          Sherwood                 88-08  
  7   283 Henry Nichols          Sandy                    80-09  
  8  1172 Yohanes Zelalem        Sherwood                 71-06  
  9  1159 Mahdi Soltanzadeh      Sherwood                 69-09  
 10  1030 Andrew Rutherford      Magruder                 69-05  
 11  1171 Tommy Yates            Sherwood                 66-00  
 12  1105 Oluwale Arogundate     Sherwood                 65-03  
 13  1138 Mason Leber            Sherwood                 59-04  
 14  1161 Joshua Tagliere        Sherwood                 57-09  
 15  1141 Walter McKee           Sherwood                 56-11  
 16   286 Jared Rapaport         Sandy                    55-08  
 17   284 Lucas Niepold          Sandy                    52-09  
 18  1007 Nicholas Camopreco     Magruder                 44-00  
 19   280 Will Hoddick           Sandy                    30-04  
 --  1139 Matthew Mackey         Sherwood                   SCR  
 
Event 33  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1369 Lindsey Moris          Sherwood              16-02.50  
  2  1196 Fatima Koroma          Sherwood              14-05.25  
 --  1091 Madison Shank          Magruder                   SCR  
 
Event 34  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1004 Jeremiah Baxter        Magruder              41-01.50  
  2  1143 Daniel Morales         Sherwood              33-10.50  
  3  1169 Ian Wisner             Sherwood              33-06.00  
  4  1166 Kanaan Williams        Sherwood              30-03.50  
  5  1122 Joshua Ginsburg        Sherwood              28-08.00  


Return to Top

Email | About