MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




PB, Springbrook at Sherwood
Sherwood HS Home TF Meets History
Hosted By: Sherwood
Sandy Spring, Maryland
2018-04-17

Licensed to Sherwood High School       HY-TEK's Meet Manager 4/19/2018 08:37 PM
      2018 OT Sherwood, Paint Branch, Springbrook Double Dual - 4/17/2018      
                         Sher, PBHS, SPBK Double Dual                          
                             Sherwood High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Dunbar, Kaya-Rae             Paint Branch             15.0h   1 
  2 Walker, Jordyn               Springbrook              16.4h   1 
  3 Bonner-Flagg, Sekai          Springbrook              17.6h   1 
  4 Jolley-Dillard, Dasia        Paint Branch             19.3h   1 
  5 Sussman, Katish              Sherwood                 19.4h   1 
  6 Landreth, Ashley             Sherwood                 19.6h   2 
  7 Johnson, Hailey              Sherwood                 19.8h   1 
  8 Ashiekaa, Krystyn            Paint Branch             19.9h   2 
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paint Branch  'A'                                  11:08.3h  
  2 Sherwood  'A'                                      11:56.0h  
  3 Springbrook  'A'                                   12:22.3h  
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paint Branch  'A'                                   8:29.1h  
  2 Springbrook  'A'                                    8:30.1h  
  3 Sherwood  'A'                                       9:14.1h  
  4 Sherwood  'B'                                       9:34.1h  
  5 Sherwood  'C'                                       9:42.7h  
  6 Sherwood  'D'                                      10:20.9h  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thompson, Al                 Springbrook              16.3h   1 
  2 Ndeh, Gideon                 Springbrook              16.8h   1 
  3 Stango, Zach                 Paint Branch             17.2h   1 
  4 Smith, Julian                Paint Branch             17.8h   1 
  5 Logan, Christian             Springbrook              20.2h   2 
  6 Risher, Justin               Sherwood                 20.3h   2 
  7 Isaac, Ruel                  Springbrook              20.3h   2 
  8 Le, Calvin                   Sherwood                 21.0h   2 
  9 Cohen, Brandon               Sherwood                 21.0h   2 
 10 Mc Donald, Ryan              Sherwood                 21.5h   1 
 11 Kim, Rex                     Sherwood                 22.5h   1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kamara, Hannah               Paint Branch             13.3h   1 
  2 Diallo, Halimatou            Paint Branch             13.9h   2 
  3 Bonner-Flagg, Sekai          Springbrook              13.9h   1 
  4 Walker, Jordyn               Springbrook              13.9h   2 
  5 Farmer, Laurel               Paint Branch             14.0h   1 
  6 Yates, Reagan                Sherwood                 14.1h   1 
  7 Bitting, Melissa             Sherwood                 14.3h   1 
  8 Ihougan, Sandra              Springbrook              14.4h   3 
  9 Ross, Nina                   Springbrook              14.6h   1 
 10 Khan, Ayana                  Paint Branch             14.6h   3 
 11 Antoine, Ayana               Sherwood                 14.7h   2 
 12 Osafo-Dedey, Brianna         Paint Branch             14.8h   2 
 13 Ighile, Osumudiamen          Paint Branch             14.8h   3 
 14 Mendy, Sukai                 Paint Branch             14.9h   6 
 15 Groom, Jasmine               Sherwood                 15.0h   4 
 16 Remond, Alexandra            Sherwood                 15.0h   2 
 17 Jackson, Destiny             Springbrook              15.1h   4 
 18 Canagarajah, Christa         Sherwood                 15.3h   3 
 19 Ayana, Morgan                Sherwood                 15.3h   3 
 20 Klassou, Ama                 Springbrook              15.3h   3 
 21 Dondjeu, Stecy               Springbrook              15.4h   3 
 22 Burgess, Kymia               Springbrook              15.4h   2 
 23 Demonthene, Widine           Springbrook              15.5h   4 
 24 Rollins, Kaiya               Paint Branch             15.6h   4 
 25 Sy, Kadia                    Springbrook              15.9h   4 
 26 Marfu, Vimbai                Paint Branch             15.9h   4 
 27 Tippery, Hope                Sherwood                 16.1h   4 
 28 Bempah, Josellen             Springbrook              16.2h   5 
 29 Parkes, Britney              Springbrook              16.6h   5 
 30 Zagami, Antonia              Sherwood                 16.8h   5 
 31 Rodriguez, Bianny            Springbrook              16.8h   5 
 31 Petusky, Ava                 Sherwood                 16.8h   5 
 33 Djiague, Vanessa             Springbrook              17.5h   6 
 34 Wake, Wengeal                Springbrook              18.1h   6 
 35 Mendieta, Madelinnne         Sherwood                 19.2h   6 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Musa, Sheku                  Springbrook              11.2h   1 
  2 Lucas, Solomon               Paint Branch             11.3h   1 
  3 Mukisa, Alvin                Springbrook              11.4h   1 
  4 Gomez, Anthony               Springbrook              11.4h   2 
  5 Kiwalabe, Nserko             Paint Branch             11.9h   4 
  6 Kamara, Jacob                Sherwood                 11.9h   1 
  7 Page, Justin                 Paint Branch             11.9h   1 
  8 Smith, Jalen                 Paint Branch             11.9h   2 
  9 Grizzle, Jared               Paint Branch             12.0h   2 
 10 Petty, Garin                 Springbrook              12.2h   4 
 11 Chomnou, Joel                Springbrook              12.3h   3 
 12 Mohammed, Ysaiahs            Paint Branch             12.3h   3 
 13 Mutua, Jonah                 Paint Branch             12.4h   3 
 14 Isaac, Ruel                  Springbrook              12.4h   3 
 15 Lloyd, Adrian                Springbrook              12.5h   5 
 16 Bessanh, Calix               Sherwood                 12.5h   2 
 17 Obispo, Jared                Springbrook              12.6h   5 
 18 Fonkou, Lionel               Springbrook              12.6h   2 
 19 Switzer, Alden               Springbrook              12.6h   3 
 19 Kilgore, David               Springbrook              12.6h   4 
 21 Cacheiro, Matias             Sherwood                 12.7h   2 
 22 Gresham, Kameron             Paint Branch             13.0h   5 
 23 Muma, Sam                    Paint Branch             13.1h   4 
 24 Acordi, Gustavo              Sherwood                 13.1h   3 
 25 Ginsburg, Joshua             Sherwood                 13.6h   1 
 26 Annan, David                 Paint Branch             13.7h   3 
 27 Appiah, Theo                 Springbrook              14.4h   5 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kass, Yasmine                Paint Branch           5:50.4h  
  2 Donaldson, Alexa             Sherwood               6:02.9h  
  3 Thomas, Mya                  Springbrook            6:05.8h  
  4 Trang, Christy               Sherwood               6:08.0h  
  5 Teferi, Solome               Springbrook            6:08.9h  
  6 Smith, Simone                Paint Branch           6:18.9h  
  7 Magin, Mary Beth             Sherwood               6:38.5h  
  8 Ginsburg, Rebecca            Sherwood               6:40.9h  
  9 Laredo, Sasha                Sherwood               6:42.7h  
 10 Brunson, Aanya               Paint Branch           7:15.4h  
 11 Diaz Meinecke, Sara          Paint Branch           7:16.0h  
 12 Smith, Rachel                Paint Branch           7:20.4h  
 13 Perez, Nasha                 Springbrook            8:20.2h  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heda, Moti                   Springbrook            4:50.2h  
  2 Maltagliati, Vincente        Paint Branch           4:51.1h  
  3 Enright, Sean                Sherwood               4:53.9h  
  4 Bonsby, Vincent              Sherwood               4:55.5h  
  5 Valle, Moises                Springbrook            4:56.8h  
  6 Anderson, Jack               Sherwood               4:57.8h  
  7 Adjeoda-Sepenou, Koffi       Paint Branch           4:58.6h  
  8 Desta, Dinqissa              Springbrook            5:03.1h  
  9 Sheth, Rahil                 Springbrook            5:03.6h  
 10 Giorgis, Gideon              Paint Branch           5:06.8h  
 11 Hassen, Hayrenzy Redi        Springbrook            5:11.5h  
 12 Longkeng, Lionel             Paint Branch           5:13.1h  
 13 Plante, Eamon                Sherwood               5:14.8h  
 14 Bloomberg, Justin            Sherwood               5:15.6h  
 15 Rashad, Malik                Paint Branch           5:19.8h  
 16 Dalton, Jr, Raynold          Paint Branch           5:21.9h  
 17 Gugsa, Yabsira               Paint Branch           5:24.7h  
 18 Knuth, Mason                 Springbrook            5:28.0h  
 19 Haile, Michael               Springbrook            5:29.4h  
 20 Knuth, Spencer               Springbrook            5:32.2h  
 21 Kamani, Kyle                 Springbrook            5:34.2h  
 22 Diaz, Kenneth                Paint Branch           5:35.3h  
 23 Hermosilla, Nick             Sherwood               5:35.9h  
 24 Ngamo, Tristan               Paint Branch           5:38.7h  
 25 Mehra, Jai                   Springbrook            5:39.6h  
 26 Lukubama, Benedict           Paint Branch           5:40.6h  
 27 Tomlinson, Luke              Sherwood               5:41.5h  
 28 Dickstein, Sammy             Sherwood               5:43.0h  
 29 Sayers, Nathan               Sherwood               5:43.6h  
 30 Altobelli IV, Louis          Sherwood               5:44.1h  
 31 Darty, Ronald                Paint Branch           5:51.2h  
 32 Russell, Ethan               Sherwood               5:52.0h  
 33 James, Andrew                Paint Branch           5:52.9h  
 34 Cheung, Ethan                Paint Branch           6:03.8h  
 35 Solomon, Kidus               Paint Branch           6:04.3h  
 36 Dennis, Michael              Springbrook            6:16.3h  
 37 Ky, Vinham                   Springbrook            7:01.1h  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paint Branch  'A'                                   1:57.8h  
  2 Sherwood  'A'                                       2:01.2h  
     1) Remond, Alina                   2) Grossman, Sofia                
     3) Moris, Lindsey                  4) Yates, Reagan                  
  3 Springbrook  'A'                                    2:10.1h  
  4 Sherwood  'B'                                       2:20.4h  
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Paint Branch  'A'                                   1:32.8h   1 
  2 Springbrook  'A'                                    1:33.1h   1 
  3 Springbrook  'B'                                    1:38.7h   2 
  4 Paint Branch  'B'                                   1:39.5h   2 
  5 Sherwood  'A'                                       1:41.6h   1 
  6 Sherwood  'B'                                       1:50.6h   2 
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Onyechi, Ekenedilichukwu     Springbrook            1:00.0h   1 
  2 Kamara, Hannah               Paint Branch           1:04.0h   1 
  3 Yates, Reagan                Sherwood               1:07.2h   1 
  4 Phillips, Dencia             Paint Branch           1:09.2h   1 
  5 Claffey, Sinead              Sherwood               1:11.1h   1 
  6 Ighile, Osumudiamen          Paint Branch           1:12.3h   3 
  7 Osafo-Dedey, Brianna         Paint Branch           1:12.4h   2 
  8 Shorter, Jordan              Paint Branch           1:13.5h   2 
  9 O'Brien, Isabel              Sherwood               1:15.7h   2 
 10 Demonthene, Widine           Springbrook            1:18.2h   1 
 11 Dondjeu, Stecy               Springbrook            1:19.0h   2 
 12 Mendy, Sukai                 Paint Branch           1:19.6h   3 
 13 Sy, Kadia                    Springbrook            1:21.7h   3 
 14 Gordon, Jamie                Sherwood               1:22.5h   3 
 15 Brunson, Aanya               Paint Branch           1:23.9h   3 
 16 Petusky, Ava                 Sherwood               1:24.3h   3 
 17 Morinigo-Spalding, Alexi     Sherwood               1:24.3h   2 
 18 Parkes, Britney              Springbrook            1:35.0h   2 
 19 Wake, Wengeal                Springbrook            1:41.0h   3 
 20 Rodriguez, Bianny            Springbrook            1:45.3h   3 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mukisa, Alvin                Springbrook              51.8h   1 
  2 Okonofua, Joshua             Paint Branch             53.9h   1 
  3 Enwereuzor, Nnaemeka         Springbrook              54.3h   1 
  4 Azinge, Kenechukwu           Springbrook              55.8h   2 
  5 Hall, Amyr                   Paint Branch             56.9h   2 
  6 Daniel, Elias                Sherwood                 57.1h   2 
  7 Niverth, Peter               Sherwood                 57.2h   1 
  8 Coulibaly, Hussayn           Paint Branch             57.3h   1 
  9 Moore, Dante                 Paint Branch             58.4h   2 
 10 Covaliu-Fuentes, Alberto     Sherwood                 58.5h   2 
 11 Wilson, Jaron                Sherwood               1:00.4h   1 
 12 Obispo, Jared                Springbrook            1:01.2h   3 
 13 Lloyd, Adrian                Springbrook            1:01.9h   3 
 14 Muma, Sam                    Paint Branch           1:02.3h   3 
 15 Kamani, Kyle                 Springbrook            1:03.3h   3 
 16 Gresham, Kameron             Paint Branch           1:03.9h   3 
 17 Agyapong, Collins            Paint Branch           1:04.7h   3 
 18 Tabi, Wilson                 Springbrook            1:05.5h   2 
 19 Palmore, Samuel              Sherwood               1:07.2h   3 
 20 Kim, Rex                     Sherwood               1:08.0h   3 
 21 Rowe, Willilam               Sherwood               1:09.7h   3 
 22 Butscher, Adonis             Sherwood               1:11.6h   3 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rashad, Zuri                 Paint Branch          12:31.3h  
  2 Loewenstein, Eva             Springbrook           13:19.0h  
  3 Donaldson, Alexa             Sherwood              13:26.3h  
  4 Thomas, Mya                  Springbrook           13:48.6h  
  5 Magin, Mary Beth             Sherwood              15:18.7h  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heda, Moti                   Springbrook           10:27.5h  
  2 Mulugeta, Newell             Paint Branch          10:29.7h  
  3 Mengist, Surafel             Springbrook           10:32.5h  
  4 Enright, Sean                Sherwood              10:45.6h  
  5 Tensaye, Amanueal            Paint Branch          10:49.0h  
  6 Bloomberg, Joshua            Sherwood              10:49.6h  
  7 Anderson, Jack               Sherwood              10:54.3h  
  8 Plunkett, James              Paint Branch          11:22.0h  
  9 Shiferaw, Abel               Springbrook           11:32.9h  
 10 Plante, Eamon                Sherwood              11:45.0h  
 11 Sayers, Nathan               Sherwood              12:13.3h  
 12 Okutoi, Alvin                Paint Branch          12:14.0h  
 13 Hayes-Puttfarcken, Justi     Sherwood              12:39.6h  
 14 Johnson, Thomas              Sherwood              12:40.0h  
 15 Lamb, Logan                  Sherwood              13:00.9h  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dunbar, Kaya-Rae             Paint Branch             48.3h   1 
  2 Richardson-Powell, Vene      Springbrook              49.1h   1 
  3 Remond, Alina                Sherwood                 50.6h   1 
  4 Jolley-Dillard, Dasia        Paint Branch             53.2h   1 
  5 Sussman, Katish              Sherwood                 55.9h   1 
  6 Johnson, Hailey              Sherwood                 55.9h   1 
  7 Hermosilla, Caroline         Sherwood               1:03.6h   2 
  8 Landreth, Ashley             Sherwood               1:06.2h   2 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thompson, Al                 Springbrook              43.7h   1 
  2 Stango, Zach                 Paint Branch             44.1h   1 
  3 Smith, Julian                Paint Branch             46.3h   2 
  4 Daniel, Elias                Sherwood                 46.5h   1 
  5 Logan, Christian             Springbrook              47.2h   1 
  6 Grizzle, Jared               Paint Branch             48.0h   1 
  7 Williams, Kanaan             Sherwood                 49.5h   2 
  8 Mc Donald, Ryan              Sherwood                 50.8h   1 
  9 Cohen, Brandon               Sherwood                 52.0h   2 
 10 Risher, Justin               Sherwood                 55.7h   2 
 11 Kim, Rex                     Sherwood                 56.5h   2 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Onyechi, Ekenedilichukwu     Springbrook              27.2h   1 
  2 Coates, Joy                  Paint Branch             27.3h   1 
  3 Assie, N'Dah Ines            Springbrook              28.5h   1 
  4 Farmer, Laurel               Paint Branch             28.6h   1 
  5 Claffey, Sinead              Sherwood                 28.7h   1 
  6 Yates, Reagan                Sherwood                 29.6h   1 
  7 Ross, Nina                   Springbrook              30.1h   2 
  8 Ighile, Osumudiamen          Paint Branch             30.9h   2 
  9 Antoine, Ayana               Sherwood                 31.4h   4 
 10 Burgess, Kymia               Springbrook              31.5h   2 
 11 Dondjeu, Stecy               Springbrook              31.5h   3 
 12 Canagarajah, Christa         Sherwood                 31.7h   3 
 13 Wooden, Gabreilla            Sherwood                 31.8h   2 
 14 Mendy, Sukai                 Paint Branch             31.8h   4 
 15 Osafo-Dedey, Brianna         Paint Branch             31.9h   2 
 16 Remond, Alexandra            Sherwood                 32.1h   3 
 17 Morinigo-Spalding, Alexi     Sherwood                 32.4h   2 
 18 Groom, Jasmine               Sherwood                 33.0h   5 
 19 Jackson, Destiny             Springbrook              33.1h   4 
 20 Gordon, Jamie                Sherwood                 33.7h   4 
 21 Marfu, Vimbai                Paint Branch             33.7h   3 
 22 Rollins, Kaiya               Paint Branch             33.9h   3 
 23 Demonthene, Widine           Springbrook              33.9h   3 
 24 Sy, Kadia                    Springbrook              34.5h   5 
 25 Liu, Michelle                Sherwood                 35.3h   5 
 26 Bempah, Josellen             Springbrook              36.2h   5 
 27 Zagami, Antonia              Sherwood                 36.7h   6 
 28 Djiague, Vanessa             Springbrook              38.7h   6 
 29 Rodriguez, Bianny            Springbrook              39.0h   6 
 30 Parkes, Britney              Springbrook              39.7h   4 
 31 Wake, Wengeal                Springbrook              40.3h   6 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lucas, Solomon               Paint Branch             22.82   1 
  2 Musa, Sheku                  Springbrook              22.87   1 
  2 Osuji, Chukwumdi             Paint Branch             22.87   1 
  4 Mukisa, Alvin                Springbrook              23.44   1 
  5 Lukubama, Joel               Springbrook              23.7h   2 
  6 Kiwalabe, Nserko             Paint Branch             23.9h   3 
  7 Smith, Jalen                 Paint Branch             24.4h   2 
  8 Grizzle, Jared               Paint Branch             24.5h   2 
  9 Isaac, Ruel                  Springbrook              24.9h   2 
 10 Petty, Garin                 Springbrook              25.3h   3 
 11 Chomnou, Joel                Springbrook              25.4h   3 
 12 Lloyd, Adrian                Springbrook              25.6h   4 
 13 Obispo, Jared                Springbrook              25.8h   4 
 14 Gresham, Kameron             Paint Branch             26.3h   4 
 15 Fonkou, Lionel               Springbrook              26.4h   2 
 16 Muma, Sam                    Paint Branch             26.4h   3 
 17 Le, Calvin                   Sherwood                 26.53   1 
 17 Mutua, Jonah                 Paint Branch             26.6h   3 
 19 Gormley, Cole                Sherwood                 26.70   1 
 20 Annan, David                 Paint Branch             26.9h   2 
 21 Kilgore, David               Springbrook              27.2h   4 
 22 Appiah, Theo                 Springbrook              29.5h   4 
 -- Agyapong, Collins            Paint Branch                NT   4 
 -- Switzer, Alden               Springbrook                 NT   3 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kass, Yasmine                Paint Branch           2:32.6h  
  2 Smith, Simone                Paint Branch           2:45.1h  
  3 Teferi, Solome               Springbrook            2:46.8h  
  4 Boyd, Noa                    Springbrook            2:51.3h  
  5 Savoy, Naziah                Paint Branch           3:07.4h  
  6 Ginsburg, Rebecca            Sherwood               3:13.6h  
  7 Khan, Ayana                  Paint Branch           3:15.6h  
  8 Smith, Rachel                Paint Branch           3:18.7h  
  9 Diaz Meinecke, Sara          Paint Branch           3:27.0h  
 10 Brunson, Aanya               Paint Branch           3:28.7h  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dondjeu, Florent             Springbrook            2:08.2h  
  2 Heda, Moti                   Springbrook            2:08.7h  
  3 Okonofua, Joseph             Paint Branch           2:09.2h  
  4 Dessie, Ezra                 Paint Branch           2:11.5h  
  5 Ayres, Jacob                 Sherwood               2:13.0h  
  6 Bascal, Reynold              Springbrook            2:18.6h  
  7 Cook, Logan                  Springbrook            2:20.2h  
  8 Bonsby, Vincent              Sherwood               2:20.8h  
  9 Corman, Noah                 Sherwood               2:21.2h  
 10 Coulibaly, Hussayn           Paint Branch           2:21.8h  
 11 Desta, Dinqissa              Springbrook            2:23.2h  
 12 Valle, Moises                Springbrook            2:24.2h  
 13 Longkeng, Lionel             Paint Branch           2:25.6h  
 14 Rashad, Malik                Paint Branch           2:27.2h  
 15 Diaz, Kenneth                Paint Branch           2:27.9h  
 16 Covaliu-Fuentes, Alberto     Sherwood               2:28.2h  
 17 Bloomberg, Justin            Sherwood               2:32.0h  
 18 Hayes-Puttfarcken, Justi     Sherwood               2:32.5h  
 19 Gugsa, Yabsira               Paint Branch           2:33.3h  
 20 Dalton, Jr, Raynold          Paint Branch           2:33.8h  
 21 Hassen, Hayrenzy Redi        Springbrook            2:34.3h  
 22 Kennedy, Liam                Sherwood               2:34.7h  
 23 Kamani, Kyle                 Springbrook            2:35.76  
 24 Ngamo, Tristan               Paint Branch           2:36.3h  
 25 Zou, Harry                   Sherwood               2:38.5h  
 26 Lukubama, Benedict           Paint Branch           2:39.0h  
 27 McKenzie, Pierce             Springbrook            2:39.5h  
 28 Tran, Eric                   Paint Branch           2:42.5h  
 29 Russell, Ethan               Sherwood               2:44.6h  
 30 Cheung, Ethan                Paint Branch           2:50.0h  
 31 Solomon, Kidus               Paint Branch           2:52.5h  
 32 James, Andrew                Paint Branch           2:58.1h  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook  'A'                                      53.8h  
  2 Sherwood  'A'                                         57.6h  
  3 Sherwood  'B'                                       1:01.5h  
 -- Paint Branch  'A'                                        DQ  
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook  'A'                                      43.6h  
  2 Paint Branch  'A'                                     44.0h  
  3 Sherwood  'A'                                         46.0h  
     1) Dumas, Eddie                    2) Wilson, Jaron                  
     3) Williams, Tyrese                4) Kamara, Jacob                  
  4 Paint Branch  'B'                                     47.4h  
  5 Sherwood  'B'                                         57.0h  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paint Branch  'A'                                   4:26.8h  
  2 Springbrook  'A'                                    4:36.3h  
  3 Sherwood  'A'                                       5:32.3h  
     1) Johnson, Hailey                 2) Feeney, Katie                  
     3) Trang, Christy                  4) Morinigo-Spalding, Alexia      
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paint Branch  'A'                                   3:33.7h  
  2 Springbrook  'A'                                    3:38.4h  
  3 Sherwood  'A'                                       4:06.0h  
     1) Niverth, Peter                  2) Covaliu-Fuentes, Alberto       
     3) Le, Calvin                      4) Morales, Daniel                
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunbar, Kaya-Rae             Paint Branch           4-10.00  
  2 Phillips, Dencia             Paint Branch           4-06.00  
  3 Feeney, Katie                Sherwood               4-04.00  
 -- Grossman, Sofia              Sherwood                    NH  
 
Event 26  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mohammed, Yasin              Paint Branch          37-08.50  
  2 Mohammed, Ysaiahs            Paint Branch          34-10.00  
  3 Nazzaro, Joseph              Sherwood              34-06.00  
  4 Sarver, Austin               Sherwood              31-09.50  
  5 Azinge, Kenechukwu           Springbrook           31-06.50  
  6 Zelalem, Yohanes             Sherwood              31-05.00  
  7 Boyd, Caleb                  Springbrook           31-01.50  
  8 Perez-Jaimes, Erick          Springbrook           30-09.00  
  9 Marshall, Tyson              Paint Branch          29-09.00  
 10 Ayres, Josh                  Sherwood              29-01.50  
 11 Hunter, Myles                Paint Branch          28-01.50  
 12 Switzer, Alden               Springbrook           27-03.00  
 13 Tagliere, Joshua             Sherwood              25-09.00  
 14 Yates, Tommy                 Sherwood              24-10.50  
 15 Kassa, Yafet                 Springbrook           24-10.00  
 16 Waterfield, Andrew           Sherwood              24-01.50  
 17 Agbedi, Kevin                Paint Branch          23-10.50  
 18 McKee, Walter                Sherwood              23-09.00  
 19 Soltanzadeh, Mahdi           Sherwood              23-00.50  
 20 Leber, Mason                 Sherwood              19-09.00  
 
Event 27  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bestman, Janise              Paint Branch            106-09  
  2 Bashonga, Emisi              Springbrook              79-00  
  3 Olufotebi, Ebunoluwa         Springbrook              70-05  
  4 Kemajou, Marie-Ann           Paint Branch             66-06  
  5 Johnson, Rylie               Sherwood                 65-10  
  6 Sanyang, Binta               Sherwood                 64-10  
  7 Dennis, Nadia                Paint Branch          62-08.50  
  8 Kouamen, Lucresse            Sherwood                 61-05  
  9 Mendieta, Madelinnne         Sherwood                 54-00  
 10 Sylvain, Tayina              Sherwood                 51-05  
 11 Komolafe, Ayomide            Paint Branch             47-07  
 12 Awura, Abba                  Paint Branch             41-00  
 
Event 28  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mohammed, Yasin              Paint Branch          41-03.25  
  2 Thompson, Al                 Springbrook           39-09.00  
  3 Hall, Noah                   Springbrook           36-11.50  
  4 Smith, Julian                Paint Branch          36-02.50  
  5 Hunter, Myles                Paint Branch          34-04.50  
  6 Ubom Jr, Uduakabasi          Paint Branch          34-02.00  
  7 Morales, Daniel              Sherwood              33-07.50  
  8 Wisner, Ian                  Sherwood              33-00.50  
  9 Ginsburg, Joshua             Sherwood              29-08.25  
 10 Williams, Kanaan             Sherwood              29-07.00  
 
Event 29  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryant, Samantha             Springbrook           15-08.00  
  2 Moris, Lindsey               Sherwood              15-07.00  
  3 Diallo, Halimatou            Paint Branch          14-02.00  
  4 Perez, Nasha                 Springbrook           13-10.50  
  4 Remond, Alina                Sherwood              13-10.50  
  6 Remond, Alexandra            Sherwood              13-00.75  
  7 Hatcher, Erin                Paint Branch          12-04.50  
  8 O'Brien, Isabel              Sherwood              11-00.25  
 -- Bestman, Janise              Paint Branch                ND  
 -- Osafo-Dedey, Brianna         Paint Branch                ND  
 
Event 30  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Al                 Springbrook            5-04.00  
  2 Hall, Noah                   Springbrook            5-02.00  
  2 Ubom Jr, Uduakabasi          Paint Branch           5-02.00  
 -- Gkatongoni, Emmanuel         Sherwood                    NH  
 -- Coulibaly, Hussayn           Paint Branch                NH  
 -- Wisner, Ian                  Sherwood                    NH  
 
Event 31  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bestman, Janise              Paint Branch          34-08.00  
  2 Hatcher, Erin                Paint Branch          30-08.00  
  3 Antoine, Ayana               Sherwood              29-08.00  
  4 Olufotebi, Ebunoluwa         Springbrook           28-03.00  
  5 Komolafe, Ayomide            Paint Branch          28-00.50  
  6 Bashonga, Emisi              Springbrook           27-11.00  
  7 Dennis, Nadia                Paint Branch          27-00.00  
  8 Sussman, Katish              Sherwood              26-03.00  
  9 Sanyang, Binta               Sherwood              25-08.50  
 10 Sylvain, Tayina              Sherwood              24-10.00  
 11 Johnson, Rylie               Sherwood              24-05.50  
 12 Kemajou, Marie-Ann           Paint Branch          23-10.50  
 13 Smith, Simone                Paint Branch          20-06.50  
 14 Kouamen, Lucresse            Sherwood              20-03.50  
 15 Donaldson, Alexa             Sherwood              18-01.50  
 16 Mendieta, Madelinnne         Sherwood              18-00.00  
 
Event 32  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nazzaro, Joseph              Sherwood                123-03  
  2 Ayres, Josh                  Sherwood                109-05  
  3 Boyd, Caleb                  Springbrook           99-06.50  
  4 Sarver, Austin               Sherwood                 91-09  
  5 Setse, Theo                  Sherwood                 90-11  
  6 Perez-Jaimes, Erick          Springbrook              84-11  
  7 Soltanzadeh, Mahdi           Sherwood                 70-05  
  8 Agbedi, Kevin                Paint Branch             68-09  
  9 Yates, Tommy                 Sherwood                 68-00  
 10 Zelalem, Yohanes             Sherwood                 66-06  
 11 McKee, Walter                Sherwood                 65-04  
 12 Muma, Sam                    Paint Branch             64-08  
 13 Coulibaly, Hussayn           Paint Branch             62-09  
 14 Leber, Mason                 Sherwood                 60-02  
 15 Tagliere, Joshua             Sherwood                 52-05  
 16 Kassa, Yafet                 Springbrook           49-10.50  
 17 Waterfield, Andrew           Sherwood                 45-04  
 18 Marshall, Tyson              Paint Branch             45-03  
 -- Ngamo, Martin                Paint Branch              FOUL  
 
Event 33  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bestman, Janise              Paint Branch          33-10.00  
  2 Bryant, Samantha             Springbrook           33-02.00  
  3 Bonner-Flagg, Sekai          Springbrook           32-01.00  
  4 Phillips, Dencia             Paint Branch          28-10.50  
 
Event 34  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Tyrese             Sherwood              19-04.75  
  2 Coulibaly, Hassan            Paint Branch          18-08.00  
  3 Ubom Jr, Uduakabasi          Paint Branch          17-10.50  
  4 Hall, Noah                   Springbrook           17-03.25  
  5 Mohammed, Yasin              Paint Branch          17-02.25  
  6 Ndeh, Gideon                 Springbrook           16-10.75  
  7 Dumas, Eddie                 Sherwood              16-08.25  
  8 Wisner, Ian                  Sherwood              16-00.00  
  9 Smith, Julian                Paint Branch          15-10.75  
 10 Morales, Daniel              Sherwood              15-07.50  
 11 Ginsburg, Joshua             Sherwood              13-07.25  
 12 Gresham, Kameron             Paint Branch          12-11.75  

Licensed to Sherwood High School                HY-TEK's Meet Manager 4/19/2018
      2018 OT Sherwood, Paint Branch, Springbrook Double Dual - 4/17/2018      
                         Sher, PBHS, SPBK Double Dual                          
                             Sherwood High School                              
                      Dual Meet Scores - Through Event 34                      
 
                                     Women                                     
                  Paint Branch  106.00     30.00 Sherwood                      
                  Paint Branch   88.00     48.00 Springbrook                   
                   Springbrook   86.50     45.50 Sherwood                      
 
                                      Men                                      
                  Paint Branch  106.00     27.00 Sherwood                      
                   Springbrook   73.00     64.00 Paint Branch                  
                   Springbrook  105.00     31.00 Sherwood                      


Return to Top

Email | About