MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




QO, NW at WM
Watkins Mill HS Home TF Meets History
Hosted By: Watkins Mill
Gaithersburg, Maryland
2019-04-16

RaceTab by MileSplit/FloSports Seann Pelkey, Quince Orchard High 

      Quince Orchard & Northwest @ Watkins Mill - 4/16/2019      
           Watkins Mill High School, Gaithersburg, MD            


NORTHWEST HIGH SCHOOL VS. QUINCE ORCHARD HIGH SCHOOL

                     Varsity Girls 100 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Mackenzie Evans       10 Northwest High Schoo     17.0    NWI  1     5
  2 Grace Dear            11 Quince Orchard High      17.0    NWI  2     3
  3 Danejah Kyle          10 Quince Orchard High      18.0    NWI  1     1
  4 Kendall Davis         10 Northwest High Schoo     18.2    NWI  2      
  5 Noelle Hailu           9 Northwest High Schoo     18.4    NWI  2      



              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                     10:28.4      5
  2 Quince Orchard High School                11:17.2      0



               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                      8:46.6      5
  2 Quince Orchard High School                 9:09.2      0



                      Varsity Boys 110 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Endalkachew Makonnen  12 Northwest High Schoo     15.3    NWI  1     5
  2 Darius Lorfils         9 Northwest High Schoo     15.6    NWI  2     3
  3 Isiah Williams        11 Northwest High Schoo     15.7    NWI  4     1
  4 Eric Kim               9 Northwest High Schoo     15.8    NWI  3      
  5 John Edward Adjani-Al 12 Quince Orchard High      18.6    NWI  1      
  6 Nush Gai              11 Quince Orchard High      19.0    NWI  2      
  7 Daniel Song           11 Quince Orchard High      20.9    NWI  3      



                       Varsity Girls 100 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Cori Brown            12 Northwest High Schoo     12.1    NWI  2     5
  2 Taylor Wright         12 Northwest High Schoo     12.3    NWI  1     3
  3 Zakaiyah Bright       12 Quince Orchard High      12.5    NWI  1     1
  4 Kyra Lyles            11 Quince Orchard High      12.6    NWI  4      
  5 Danejah Kyle          10 Quince Orchard High      12.8    NWI  2      
  6 JoNaye Williams          Northwest High Schoo     12.9    NWI  2      
  7 Alexis Martin         12 Quince Orchard High      13.0    NWI  1      
  8 Maureen Leintu         9 Northwest High Schoo     13.0    NWI  1      
  8 Ariane Bikim          10 Quince Orchard High      13.0    NWI  5      
 10 Sydney Gunn           11 Quince Orchard High      13.3    NWI  3      
 11 Cheyanne Merriweather 10 Northwest High Schoo     13.4    NWI  5      
 12 Ezra Fornillos        11 Quince Orchard High      13.5    NWI  5      
 13 Olivia Martin          9 Quince Orchard High      13.8    NWI  2      
 14 Nareen Herrera-Davila  9 Northwest High Schoo     13.8    NWI  3      
 15 Bianca Cala            9 Northwest High Schoo     14.1    NWI  3      
 16 Mina Toola             9 Quince Orchard High      14.3    NWI  3      
 17 Jaylen Panjehshani     9 Quince Orchard High      14.4    NWI  4      
 18 Gladie Kasongo         9 Quince Orchard High      14.5    NWI  3      
 19 Alyssa Minor          10 Northwest High Schoo     14.5    NWI  3      
 20 Candace Claggett       9 Northwest High Schoo     14.7    NWI  5      
 21 Leia Thomas            9 Northwest High Schoo     14.9    NWI  4      
 21 Isabelle Pardo        10 Quince Orchard High      14.9    NWI  6      
 23 Cassidy Cowan-Harriso    Northwest High Schoo     14.9    NWI  6      
 24 Joanee Dias            9 Northwest High Schoo     14.9    NWI  4      
 25 Molly Prendergast        Quince Orchard High      15.3    NWI  6      
 26 Julia Dietrich         9 Quince Orchard High      15.5    NWI  4      
 27 Gabriela Reyes         9 Northwest High Schoo     15.6    NWI  5      
 28 Senithi Withana Pathi  9 Northwest High Schoo     15.8    NWI  4      
 29 Brianna Villegas      10 Quince Orchard High      16.0    NWI  6      
 30 Irene Song               Quince Orchard High      16.4    NWI  6      
 31 Shrestha Makar           Quince Orchard High      16.8    NWI  5      



                       Varsity Boys 100 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Anthony Woods         12 Northwest High Schoo     10.7    NWI  1     5
  2 Jordan Garland        10 Northwest High Schoo     11.6    NWI  1     3
  3 Malique White         12 Northwest High Schoo     11.8    NWI  2     1
  4 Marquez Cooper        11 Quince Orchard High      11.8    NWI  3      
  5 John Edward Adjani-Al 12 Quince Orchard High      11.9    NWI  2      
  6 Rondell Carlton       11 Northwest High Schoo     11.9    NWI  2      
  7 Ryan Barnes           10 Quince Orchard High      12.0    NWI  1      
  8 Braden Hefflin         9 Quince Orchard High      12.0    NWI  1      
  9 Daniel Song           11 Quince Orchard High      12.1    NWI  2      
 10 Donyell Hariss Jr.     9 Northwest High Schoo     12.5    NWI  3      
 11 Nush Gai              11 Quince Orchard High      12.6    NWI  3      
 12 Bryce Barnes           9 Quince Orchard High      12.9    NWI  4      
 13 Khoa Huynh            11 Quince Orchard High      13.0    NWI  3      
 14 Matteo Mood           10 Northwest High Schoo     13.7    NWI  3      
 15 Elijah Choy            9 Northwest High Schoo     13.7    NWI  3      
 16 Noah Lee               9 Quince Orchard High      14.0    NWI  4      
 17 Sujay Srinivasan       9 Northwest High Schoo     14.2    NWI  3      
 18 Eric Price             9 Quince Orchard High      14.3    NWI  4      
 19 Alix Lemiale           9 Quince Orchard High      14.6    NWI  4      



                    Varsity Girls 1600 Meter Run                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Helena Lee            11 Northwest High Schoo   5:40.3   1     5
  2 Marissa Branham       12 Northwest High Schoo   5:50.7   1     3
  3 Margaret Lilyestrom   12 Quince Orchard High    5:58.4   1     1
  4 Claire Poulson         9 Quince Orchard High    6:15.2   1      
  5 Riya Helmbrecht        9 Northwest High Schoo   6:16.9   1      
  6 Ashley Osborne        10 Northwest High Schoo   6:22.3   1      
  7 Talia Dantus           9 Quince Orchard High    6:29.0   1      
  8 Emma Freeman           9 Quince Orchard High    6:33.7   1      
  9 Sahar Zaki            11 Quince Orchard High    6:34.5   1      
 10 Emily Miller          11 Quince Orchard High    6:53.3   2      



                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Roger Arias           10 Northwest High Schoo   4:47.7      5
  2 Stefan Ney            11 Northwest High Schoo   4:49.0      3
  3 Benjamin Dubin        10 Quince Orchard High    5:08.3      1
  4 Eric Fagan            11 Quince Orchard High    5:15.4       
  5 Joshua Mutamba         9 Northwest High Schoo   5:18.6       
  6 Ian Fagan              9 Quince Orchard High    5:21.9       
  7 Josh Morgan           10 Northwest High Schoo   5:25.7       
  8 Timothy Shiner           Quince Orchard High    5:30.5       
  9 Danny Wright             Quince Orchard High    5:30.9       
 10 Dylan Olen            12 Quince Orchard High    5:37.2       
 11 Anderson Alvarado Fra 10 Quince Orchard High    5:44.0       
 12 Max Johnston          10 Quince Orchard High    5:45.1       
 13 Fynn Anderson          9 Northwest High Schoo   5:51.3       
 14 Kian Tajoddin         10 Quince Orchard High    5:57.9       
 15 Brady Wales              Quince Orchard High    6:18.3       
 16 Colman Bettencourt     9 Quince Orchard High    6:40.2       



              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                      1:47.1      5
  2 Quince Orchard High School                 1:56.5      0



               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                      1:36.6      5
  2 Quince Orchard High School                 1:41.5      0



                    Varsity Girls 400 Meter Dash                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kyra Lyles            11 Quince Orchard High      59.6   1     5
  2 Isabella Tung          9 Northwest High Schoo   1:04.1   1     3
  3 Olivia Martin          9 Quince Orchard High    1:04.7   1     1
  4 Noelle Hailu           9 Northwest High Schoo   1:07.6   2      
  5 Cheyanne Merriweather 10 Northwest High Schoo   1:07.7   2      
  6 Brianna Niles          9 Northwest High Schoo   1:08.0   2      
  7 Jaylen Panjehshani     9 Quince Orchard High    1:09.2   2      
  8 Alyssa Minor          10 Northwest High Schoo   1:10.0   3      
  9 Annabel Dulaney       11 Northwest High Schoo   1:10.2   2      
 10 JoNaye Williams          Northwest High Schoo   1:10.8   1      
 11 Isabelle Pardo        10 Quince Orchard High    1:14.4   2      
 12 Brianna Villegas      10 Quince Orchard High    1:14.7   3      
 13 Candace Claggett       9 Northwest High Schoo   1:17.6   3      
 14 Joanee Dias            9 Northwest High Schoo   1:18.0   3      
 15 Mina Toola             9 Quince Orchard High    1:18.5   2      
 16 Gabriela Reyes         9 Northwest High Schoo   1:18.7   3      
 17 Cassidy Cowan-Harriso    Northwest High Schoo   1:19.8   3      
 18 Shrestha Makar           Quince Orchard High    1:25.2   3      



                    Varsity Boys 400 Meter Dash                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Peter Mensah          12 Northwest High Schoo     52.4   1     5
  2 Exauce Kabamba        12 Quince Orchard High      54.4   1     3
  3 Avon Abrahams         12 Northwest High Schoo     54.6   1     1
  4 Josh Mwepu            10 Quince Orchard High      54.8   1      
  5 Nathaniel Mesy        11 Northwest High Schoo     55.8   2      
  6 Matteo Mood           10 Northwest High Schoo     57.8   2      
  7 Elijah Thompson       10 Northwest High Schoo     58.4   4      
  8 Xavier Suggs           9 Quince Orchard High    1:02.0   2      
  9 Ian Fagan              9 Quince Orchard High    1:02.2   2      
 10 Kaden Czarnecki        9 Quince Orchard High    1:06.3   4      
 11 Benjamin Dubin        10 Quince Orchard High    1:07.7   3      
 12 Timothy Shiner           Quince Orchard High    1:10.1   3      
 13 Ian Lee                9 Quince Orchard High    1:10.8   4      
 14 Noah Lee               9 Quince Orchard High    1:11.5   4      
 15 Dylan Olen            12 Quince Orchard High    1:12.9   3      
 16 Alix Lemiale           9 Quince Orchard High    1:15.2   3      
 17 Eric Price             9 Quince Orchard High    1:20.0   4      



                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Marissa Branham       12 Northwest High Schoo  12:50.1      5
  2 Margaret Lilyestrom   12 Quince Orchard High   12:57.0      3
  3 Bianca Zeigler        12 Northwest High Schoo  13:32.2      1
  4 Allison Bejeck         9 Northwest High Schoo  14:21.7       
  5 Riya Helmbrecht        9 Northwest High Schoo  15:15.8       



                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cooper Hall           11 Quince Orchard High   10:45.8      5
  2 Jonathan Fontek       11 Quince Orchard High   10:47.7      3
  3 Colby Sisco           11 Quince Orchard High   10:50.9      1
  4 Noah Buchsbaum        12 Quince Orchard High   10:55.9       
  5 Nicholas Levchenko    11 Northwest High Schoo  11:37.0       
  6 Eric Fagan            11 Quince Orchard High   11:38.6       
  7 Rhoman Elvis          10 Northwest High Schoo  11:59.4       
  8 Jake Hemelt            9 Quince Orchard High   13:12.4       



                  Varsity Girls 300 Meter Hurdles                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Mackenzie Evans       10 Northwest High Schoo     49.1   1     5
  2 Grace Dear            11 Quince Orchard High      52.7   1     3
  3 Danejah Kyle          10 Quince Orchard High      53.8   2     1
  4 Kendall Davis         10 Northwest High Schoo     57.5   2      
  5 Noelle Hailu           9 Northwest High Schoo     58.5   2      



                   Varsity Boys 300 Meter Hurdles                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Endalkachew Makonnen  12 Northwest High Schoo     41.8   2     5
  2 Darius Lorfils         9 Northwest High Schoo     42.8   1     3
  3 Eric Kim               9 Northwest High Schoo     43.0   2     1
  4 Nush Gai              11 Quince Orchard High      49.4   1      



                       Varsity Girls 200 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Kyra Lyles            11 Quince Orchard High      25.6    NWI  1     5
  2 Zakaiyah Bright       12 Quince Orchard High      26.3    NWI  1     3
  3 Alexis Martin         12 Quince Orchard High      26.4    NWI  2     1
  4 Agi Mboob             12 Northwest High Schoo     26.4    NWI  1      
  5 JoNaye Williams          Northwest High Schoo     28.2    NWI  2      
  6 Maureen Leintu         9 Northwest High Schoo     28.3    NWI  1      
  7 Olivia Martin          9 Quince Orchard High      28.4    NWI  2      
  8 Jaylen Panjehshani     9 Quince Orchard High      29.0    NWI  2      
  9 Gladie Kasongo         9 Quince Orchard High      29.8    NWI  3      
 10 Alyssa Minor          10 Northwest High Schoo     29.9    NWI  2      
 11 Bianca Cala            9 Northwest High Schoo     30.1    NWI  3      
 12 Julia Dietrich         9 Quince Orchard High      30.1    NWI  4      
 13 Brianna Niles          9 Northwest High Schoo     30.4    NWI  2      
 13 Nareen Herrera-Davila  9 Northwest High Schoo     30.4    NWI  4      
 15 Leia Thomas            9 Northwest High Schoo     30.5    NWI  3      
 16 Joanee Dias            9 Northwest High Schoo     31.0    NWI  3      
 17 Ezra Fornillos        11 Quince Orchard High      31.0    NWI  3      
 18 Mina Toola             9 Quince Orchard High      31.1    NWI  3      
 19 Cassidy Cowan-Harriso    Northwest High Schoo     32.0    NWI  5      
 20 Candace Claggett       9 Northwest High Schoo     32.7    NWI  4      
 21 Senithi Withana Pathi  9 Northwest High Schoo     33.5    NWI  4      
 22 Gabriela Reyes         9 Northwest High Schoo     33.9    NWI  4      
 23 Isabelle Pardo        10 Quince Orchard High      34.1    NWI  4      
 24 Molly Prendergast        Quince Orchard High      34.3    NWI  5      
 25 Cheyanne Merriweather 10 Northwest High Schoo     34.3    NWI  4      
 26 Irene Song               Quince Orchard High      36.2    NWI  5      
 27 Shrestha Makar           Quince Orchard High      36.6    NWI  4      



                       Varsity Boys 200 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Anthony Woods         12 Northwest High Schoo     21.7    NWI  1     5
  2 Peter Mensah          12 Northwest High Schoo     23.6    NWI  1     3
  3 Nathaniel Mesy        11 Northwest High Schoo     24.1    NWI  2     1
  4 Jordan Garland        10 Northwest High Schoo     24.4    NWI  3      
  5 Exauce Kabamba        12 Quince Orchard High      24.6    NWI  2      
  6 Ryan Barnes           10 Quince Orchard High      24.6    NWI  1      
  7 Malique White         12 Northwest High Schoo     24.8    NWI  2      
  8 John Edward Adjani-Al 12 Quince Orchard High      25.1    NWI  1      
  9 Donyell Hariss Jr.     9 Northwest High Schoo     26.1    NWI  3      
 10 Khoa Huynh            11 Quince Orchard High      26.5    NWI  3      
 11 Bryce Barnes           9 Quince Orchard High      27.3    NWI  2      
 12 Sujay Srinivasan       9 Northwest High Schoo     28.2    NWI  3      
 13 Elijah Choy            9 Northwest High Schoo     29.1    NWI  3      
 14 Noah Lee               9 Quince Orchard High      31.1    NWI  3      
 15 Kaden Czarnecki        9 Quince Orchard High      31.7    NWI  3      
 16 Eric Price             9 Quince Orchard High      31.7    NWI  3      



                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Helena Lee            11 Northwest High Schoo   2:34.8      5
  2 Marissa Branham       12 Northwest High Schoo   2:44.5      3
  3 Sara Mercer           11 Quince Orchard High    2:46.3      1
  4 Bianca Zeigler        12 Northwest High Schoo   2:49.8       
  5 Talia Dantus           9 Quince Orchard High    2:50.3       
  6 Ashley Osborne        10 Northwest High Schoo   2:51.2       
  7 Claire Poulson         9 Quince Orchard High    2:56.2       
  8 Sahar Zaki            11 Quince Orchard High    2:59.9       
  9 Emma Freeman           9 Quince Orchard High    3:00.5       
 10 Allison Bejeck         9 Northwest High Schoo   3:09.3       



                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Stefan Ney            11 Northwest High Schoo   2:07.5      5
  2 Nihar Majmudar        12 Northwest High Schoo   2:08.9      3
  3 Avon Abrahams         12 Northwest High Schoo   2:09.0      1
  4 Elijah Thompson       10 Northwest High Schoo   2:09.5       
  5 Jonathan Fontek       11 Quince Orchard High    2:18.9       
  6 Cooper Hall           11 Quince Orchard High    2:25.0       
  7 Colby Sisco           11 Quince Orchard High    2:25.9       
  8 Joshua Mutamba         9 Northwest High Schoo   2:27.2       
  9 Benjamin Dubin        10 Quince Orchard High    2:27.4       
 10 Ian Fagan              9 Quince Orchard High    2:27.9       
 11 Max Johnston          10 Quince Orchard High    2:33.0       
 12 Eric Fagan            11 Quince Orchard High    2:33.5       
 13 Josh Morgan           10 Northwest High Schoo   2:33.7       
 14 Fynn Anderson          9 Northwest High Schoo   2:34.2       
 15 Anderson Alvarado Fra 10 Quince Orchard High    2:35.0       
 16 Dylan Olen            12 Quince Orchard High    2:38.1       
 17 Kian Tajoddin         10 Quince Orchard High    2:41.0       
 18 Jake Hemelt            9 Quince Orchard High    2:42.6       
 19 Brady Wales              Quince Orchard High    2:43.2       
 20 Colman Bettencourt     9 Quince Orchard High    3:17.9       



              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                        48.9      5
  2 Quince Orchard High School                   52.4      0



               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                        43.2      5
  2 Quince Orchard High School                   48.2      0



              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard High School                 4:10.8      5
  2 Northwest High School                      4:16.7      0



               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                      3:35.4      5



                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sienna Bridges        10 Northwest High Schoo 27-08.00      5
  2 Winnie Abraham         9 Northwest High Schoo 26-03.00      3
  3 Zaida Bright          10 Quince Orchard High  26-00.00      1
  4 Eunice-Danielle Malin  9 Northwest High Schoo 25-10.00       
  5 Serwaa Yeboah-Korang   8 Northwest High Schoo 23-11.00       
  6 Jade Skok             11 Quince Orchard High  23-07.00       
  7 Kathryn Dunda          9 Quince Orchard High  21-06.50       
  8 Laticia Vyapuri        9 Northwest High Schoo 21-04.00       
  9 Hailey Beard          10 Quince Orchard High  20-01.00       
 10 Nooshan Ahmadi        11 Quince Orchard High  20-00.00       
 11 Sarah Mesri           11 Quince Orchard High  18-03.00       
 12 Neema Ceesay           9 Northwest High Schoo 17-08.00       
 13 Julie Aynes           11 Quince Orchard High  17-05.00       
 14 Ashley DeHennis       10 Northwest High Schoo 16-02.00       
 15 Zolani Kizito         10 Quince Orchard High  15-00.00       
 16 Olivia Liew           11 Quince Orchard High  14-01.00       
 17 Meera Sunil           11 Quince Orchard High   7-03.00       



                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Isiah Bishop          12 Northwest High Schoo 50-01.00      5
  2 Steven Williams       11 Quince Orchard High  44-01.00      3
  3 Ajahni Terry          11 Northwest High Schoo 41-05.00      1
  4 Deandre Jules         12 Northwest High Schoo 41-04.50       
  5 Gottlieb Ayedze       12 Northwest High Schoo 34-03.00       
  6 Graham Chen           11 Quince Orchard High  33-06.00       
  7 Joseph Ripple         11 Quince Orchard High  31-01.00       
  8 Eli Langholt           9 Quince Orchard High  26-04.00       



                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Winnie Abraham         9 Northwest High Schoo    75-11      5
  2 Hailey Beard          10 Quince Orchard High     71-05      3
  3 Jade Skok             11 Quince Orchard High     71-01      1
  4 Sienna Bridges        10 Northwest High Schoo    67-08       
  5 Ashley DeHennis       10 Northwest High Schoo    67-03       
  6 Sarah Mesri           11 Quince Orchard High     59-00       
  7 Kathryn Dunda          9 Quince Orchard High     58-04       
  8 Zaida Bright          10 Quince Orchard High     53-07       
  9 Sara Heydari          11 Quince Orchard High     48-05       
 10 Olivia Liew           11 Quince Orchard High     45-00       
 11 Serwaa Yeboah-Korang   8 Northwest High Schoo    44-01       
 12 Laticia Vyapuri        9 Northwest High Schoo    43-10       
 13 Nooshan Ahmadi        11 Quince Orchard High     43-03       
 14 Julie Aynes           11 Quince Orchard High     42-06       
 15 Eunice-Danielle Malin  9 Northwest High Schoo    42-05       
 16 Neema Ceesay           9 Northwest High Schoo    42-04       
 17 Zolani Kizito         10 Quince Orchard High     29-03       



                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Deandre Jules         12 Northwest High Schoo   128-05      5
  2 Gottlieb Ayedze       12 Northwest High Schoo   111-05      3
  3 Isiah Bishop          12 Northwest High Schoo    94-00      1
  4 Steven Williams       11 Quince Orchard High     86-08       
  5 Graham Chen           11 Quince Orchard High     84-06       
  6 Joseph Ripple         11 Quince Orchard High     72-01       
  7 Oscar Reyes           10 Quince Orchard High     49-02       
  8 Eli Langholt           9 Quince Orchard High     45-09       



                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Cori Brown            12 Northwest High Schoo 16-08.00    NWI     5
  2 Manie Mevo             9 Quince Orchard High  14-08.50    NWI     3
  3 Yvonne Nguyen         10 Northwest High Schoo 14-02.00    NWI     1
  4 Lindsey Faucher       11 Quince Orchard High  13-11.00    NWI      
  5 Bianca Zeigler        12 Northwest High Schoo 12-06.50    NWI      
  6 Maeve Smith           11 Quince Orchard High  12-02.00    NWI      
  7 Leia Thomas            9 Northwest High Schoo 12-01.50    NWI      
  8 Meera Sunil           11 Quince Orchard High  11-01.00    NWI      
  9 Bianca Cala            9 Northwest High Schoo  9-11.00    NWI      



                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 yannick Gouanette     12 Northwest High Schoo 21-07.00    NWI     5
  2 Clarence Foote-Talley 12 Northwest High Schoo 21-01.50    NWI     3
  3 Anthony Woods         12 Northwest High Schoo 20-05.50    NWI     1
  4 Alfred Mevo           12 Quince Orchard High  20-04.50    NWI      
  5 Isiah Williams        11 Northwest High Schoo 19-04.50    NWI      
  6 Bryce Middleton       11 Northwest High Schoo 19-00.50    NWI      
  7 Rondell Carlton       11 Northwest High Schoo 17-09.00    NWI      
  8 Xavier Suggs           9 Quince Orchard High  15-11.00    NWI      
  9 Ian Lee                9 Quince Orchard High  15-02.00    NWI      
 10 Alix Lemiale           9 Quince Orchard High  13-07.50    NWI      



                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Taylor Wright         12 Northwest High Schoo 36-03.00    NWI     5
  2 Kendall Davis         10 Northwest High Schoo 31-09.75    NWI     3
  3 Manie Mevo             9 Quince Orchard High  31-04.00    NWI     1
  4 Yvonne Nguyen         10 Northwest High Schoo 30-07.00    NWI      
  5 Lindsey Faucher       11 Quince Orchard High  28-08.00    NWI      
  6 Maeve Smith           11 Quince Orchard High  27-05.00    NWI      



                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Clarence Foote-Talley 12 Northwest High Schoo 44-10.50    NWI     5
  2 Bryce Middleton       11 Northwest High Schoo 42-09.50    NWI     3
  3 Isiah Williams        11 Northwest High Schoo 42-06.00    NWI     1
  4 Alfred Mevo           12 Quince Orchard High  42-05.00    NWI      
  5 Xavier Suggs           9 Quince Orchard High  34-04.00    NWI      
  6 Ian Lee                9 Quince Orchard High  32-09.00    NWI      



                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Taylor Wright         12 Northwest High Schoo  5-06.00      5
  2 Ariane Bikim          10 Quince Orchard High   5-04.00      3
  3 Kendall Davis         10 Northwest High Schoo  4-10.00      1
  4 Maeve Smith           11 Quince Orchard High   4-08.00       
  5 Lindsey Faucher       11 Quince Orchard High   4-04.00       
  6 Bianca Cala            9 Northwest High Schoo  4-02.00       



                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Clarence Foote-Talley 12 Northwest High Schoo  6-04.00      5
  2 Bryce Middleton       11 Northwest High Schoo  5-08.00      3
  3 Darius Lorfils         9 Northwest High Schoo  5-08.00      1



                    Varsity Girls Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sara Mercer           11 Quince Orchard High   6-06.00      5
  2 Shayna Allentoff      10 Northwest High Schoo  6-00.00      3
  3 Nareen Herrera-Davila  9 Northwest High Schoo  6-00.00      1



                     Varsity Boys Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Isiah Williams        11 Northwest High Schoo  8-00.00      5
 nh Darius Lorfils         9 Northwest High Schoo       NH       





          Varsity Girls Team Scores (18 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School       95     11   22   10   15   13   24    0  
  2 Quince Orchard High Schoo   51     16    5    8    5    5   12    0  


           Varsity Boys Team Scores (18 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School       126    24   17   18   20   15   32    0  
  2 Quince Orchard High Schoo   16      3   10    0    0    3    0    0  



NORTHWEST HIGH SCHOOL VS. WATKINS MILL HIGH SCHOOL

                     Varsity Girls 100 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Mackenzie Evans       10 Northwest High Schoo     17.0    NWI  1     5
  2 Kendall Davis         10 Northwest High Schoo     18.2    NWI  2     3
  3 Noelle Hailu           9 Northwest High Schoo     18.4    NWI  2     1
  4 Aniyah Jones           9 Watkins Mill High Sc     21.3    NWI  1      



              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                     10:28.4      5
dns Watkins Mill High School                       NT       



               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                      8:46.6      5
  2 Watkins Mill High School                   8:58.5      0



                      Varsity Boys 110 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Amadou Silimana       12 Watkins Mill High Sc     14.7    NWI  1     5
  2 Endalkachew Makonnen  12 Northwest High Schoo     15.3    NWI  1     3
  3 Darius Lorfils         9 Northwest High Schoo     15.6    NWI  2     1
  4 Isiah Williams        11 Northwest High Schoo     15.7    NWI  4      
  5 Eric Kim               9 Northwest High Schoo     15.8    NWI  3      
  6 Alfred Koiiwood       10 Watkins Mill High Sc     18.2    NWI  2      
  7 Jake Pasada            9 Watkins Mill High Sc     19.4    NWI  3      



                       Varsity Girls 100 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Cori Brown            12 Northwest High Schoo     12.1    NWI  2     5
  2 Taylor Wright         12 Northwest High Schoo     12.3    NWI  1     3
  3 JoNaye Williams          Northwest High Schoo     12.9    NWI  2     1
  4 Maureen Leintu         9 Northwest High Schoo     13.0    NWI  1      
  5 Cheyanne Merriweather 10 Northwest High Schoo     13.4    NWI  5      
  6 Kirsairi Vargas       10 Watkins Mill High Sc     13.4    NWI  1      
  7 Nareen Herrera-Davila  9 Northwest High Schoo     13.8    NWI  3      
  8 Maritza Alfaro        10 Watkins Mill High Sc     13.9    NWI  3      
  9 Bianca Cala            9 Northwest High Schoo     14.1    NWI  3      
 10 Alyssa Minor          10 Northwest High Schoo     14.5    NWI  3      
 11 Tasani Budd            9 Watkins Mill High Sc     14.6    NWI  5      
 12 Eliza Kaldjob Anong   10 Watkins Mill High Sc     14.7    NWI  2      
 13 Candace Claggett       9 Northwest High Schoo     14.7    NWI  5      
 14 Leia Thomas            9 Northwest High Schoo     14.9    NWI  4      
 15 Cassidy Cowan-Harriso    Northwest High Schoo     14.9    NWI  6      
 16 Joanee Dias            9 Northwest High Schoo     14.9    NWI  4      
 17 Josephine Koffi Aka   10 Watkins Mill High Sc     15.1    NWI  2      
 18 Venessa Sahiry        11 Watkins Mill High Sc     15.3    NWI  1      
 19 Assoupi Kowo           9 Watkins Mill High Sc     15.4    NWI  4      
 20 Precious Agyekum      11 Watkins Mill High Sc     15.6    NWI  3      
 21 Gabriela Reyes         9 Northwest High Schoo     15.6    NWI  5      
 22 Senithi Withana Pathi  9 Northwest High Schoo     15.8    NWI  4      
 23 Aymani Wilson          9 Watkins Mill High Sc     16.3    NWI  4      



                       Varsity Boys 100 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 David Vincent Okoli   11 Watkins Mill High Sc     10.6    NWI  1     5
  2 Anthony Woods         12 Northwest High Schoo     10.7    NWI  1     3
  3 Nicholas Adjapong     12 Watkins Mill High Sc     11.1    NWI  1     1
  4 Jordan Garland        10 Northwest High Schoo     11.6    NWI  1      
  5 Malique White         12 Northwest High Schoo     11.8    NWI  2      
  6 Rondell Carlton       11 Northwest High Schoo     11.9    NWI  2      
  7 Alfred Koiiwood       10 Watkins Mill High Sc     12.0    NWI  4      
  8 Rashad Chacha         11 Watkins Mill High Sc     12.0    NWI  2      
  9 Brandon Smith         12 Watkins Mill High Sc     12.1    NWI  2      
 10 Donyell Hariss Jr.     9 Northwest High Schoo     12.5    NWI  3      
 11 Matteo Mood           10 Northwest High Schoo     13.7    NWI  3      
 12 Elijah Choy            9 Northwest High Schoo     13.7    NWI  3      
 13 Stephen Akra           9 Watkins Mill High Sc     13.8    NWI  3      
 14 Sujay Srinivasan       9 Northwest High Schoo     14.2    NWI  3      



                    Varsity Girls 1600 Meter Run                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Helena Lee            11 Northwest High Schoo   5:40.3   1     5
  2 Marissa Branham       12 Northwest High Schoo   5:50.7   1     3
  3 Riya Helmbrecht        9 Northwest High Schoo   6:16.9   1     1
  4 Ashley Osborne        10 Northwest High Schoo   6:22.3   1      
  5 Beverlyn Medina       10 Watkins Mill High Sc   6:50.7   2      



                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Roger Arias           10 Northwest High Schoo   4:47.7      5
  2 Stefan Ney            11 Northwest High Schoo   4:49.0      3
  3 Carlos Cardona        10 Watkins Mill High Sc   4:51.1      1
  4 Virgilio Borja        12 Watkins Mill High Sc   5:07.1       
  5 Bryan Surichaqui       9 Watkins Mill High Sc   5:10.0       
  6 Eugenio Borja         12 Watkins Mill High Sc   5:17.3       
  7 Joshua Mutamba         9 Northwest High Schoo   5:18.6       
  8 Josh Morgan           10 Northwest High Schoo   5:25.7       
  9 Ifedapo Abiola        10 Watkins Mill High Sc   5:36.3       
 10 Fynn Anderson          9 Northwest High Schoo   5:51.3       
 11 Dennis Varela          9 Watkins Mill High Sc   6:27.3       



              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                      1:47.1      5
dns Watkins Mill High School                       NT       



               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School                   1:31.3      5
  2 Northwest High School                      1:36.6      0



                    Varsity Girls 400 Meter Dash                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Isabella Tung          9 Northwest High Schoo   1:04.1   1     5
  2 Noelle Hailu           9 Northwest High Schoo   1:07.6   2     3
  3 Cheyanne Merriweather 10 Northwest High Schoo   1:07.7   2     1
  4 Brianna Niles          9 Northwest High Schoo   1:08.0   2      
  5 Alyssa Minor          10 Northwest High Schoo   1:10.0   3      
  6 Annabel Dulaney       11 Northwest High Schoo   1:10.2   2      
  7 Maya Orellana          9 Watkins Mill High Sc   1:10.7   1      
  8 JoNaye Williams          Northwest High Schoo   1:10.8   1      
  9 Crystal Varela         9 Watkins Mill High Sc   1:14.7   1      
 10 Samatrai Piam         10 Watkins Mill High Sc   1:15.3   2      
 11 Candace Claggett       9 Northwest High Schoo   1:17.6   3      
 12 Joanee Dias            9 Northwest High Schoo   1:18.0   3      
 13 Gabriela Reyes         9 Northwest High Schoo   1:18.7   3      
 14 Cassidy Cowan-Harriso    Northwest High Schoo   1:19.8   3      



                    Varsity Boys 400 Meter Dash                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Donovan Brown          9 Watkins Mill High Sc     51.5   1     5
  2 Peter Mensah          12 Northwest High Schoo     52.4   1     3
  3 Avon Abrahams         12 Northwest High Schoo     54.6   1     1
  4 Nathaniel Mesy        11 Northwest High Schoo     55.8   2      
  5 Joshua Derosier        9 Watkins Mill High Sc     56.5   3      
  6 Julian Rizarri        11 Watkins Mill High Sc     57.0   1      
  7 Victor Kum Akab A Sei 10 Watkins Mill High Sc     57.0   2      
  8 Matteo Mood           10 Northwest High Schoo     57.8   2      
  9 Elijah Thompson       10 Northwest High Schoo     58.4   4      
 10 Katim Njie            10 Watkins Mill High Sc     59.0   2      
 11 Rashad Chacha         11 Watkins Mill High Sc     59.1   4      
 12 Dwayne Newton          9 Watkins Mill High Sc   1:00.7   3      



                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Marissa Branham       12 Northwest High Schoo  12:50.1      5
  2 Bianca Zeigler        12 Northwest High Schoo  13:32.2      3
  3 Allison Bejeck         9 Northwest High Schoo  14:21.7      1
  4 Riya Helmbrecht        9 Northwest High Schoo  15:15.8       



                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nicholas Levchenko    11 Northwest High Schoo  11:37.0      5
  2 Rhoman Elvis          10 Northwest High Schoo  11:59.4      3



                  Varsity Girls 300 Meter Hurdles                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Mackenzie Evans       10 Northwest High Schoo     49.1   1     5
  2 Kendall Davis         10 Northwest High Schoo     57.5   2     3
  3 Noelle Hailu           9 Northwest High Schoo     58.5   2     1



                   Varsity Boys 300 Meter Hurdles                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Endalkachew Makonnen  12 Northwest High Schoo     41.8   2     5
  2 Amadou Silimana       12 Watkins Mill High Sc     41.9   1     3
  3 Darius Lorfils         9 Northwest High Schoo     42.8   1     1
  4 Eric Kim               9 Northwest High Schoo     43.0   2      
  5 Alfred Koiiwood       10 Watkins Mill High Sc     47.2   2      



                       Varsity Girls 200 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Agi Mboob             12 Northwest High Schoo     26.4    NWI  1     5
  2 JoNaye Williams          Northwest High Schoo     28.2    NWI  2     3
  3 Maureen Leintu         9 Northwest High Schoo     28.3    NWI  1     1
  4 Kirsairi Vargas       10 Watkins Mill High Sc     29.3    NWI  2      
  5 Alyssa Minor          10 Northwest High Schoo     29.9    NWI  2      
  6 Bianca Cala            9 Northwest High Schoo     30.1    NWI  3      
  7 Brianna Niles          9 Northwest High Schoo     30.4    NWI  2      
  7 Nareen Herrera-Davila  9 Northwest High Schoo     30.4    NWI  4      
  9 Leia Thomas            9 Northwest High Schoo     30.5    NWI  3      
 10 Joanee Dias            9 Northwest High Schoo     31.0    NWI  3      
 11 Eliza Kaldjob Anong   10 Watkins Mill High Sc     31.2    NWI  5      
 12 Josephine Koffi Aka   10 Watkins Mill High Sc     31.4    NWI  1      
 13 Assoupi Kowo           9 Watkins Mill High Sc     31.8    NWI  2      
 14 Venessa Sahiry        11 Watkins Mill High Sc     31.8    NWI  1      
 15 Cassidy Cowan-Harriso    Northwest High Schoo     32.0    NWI  5      
 16 Tasani Budd            9 Watkins Mill High Sc     32.1    NWI  3      
 17 Candace Claggett       9 Northwest High Schoo     32.7    NWI  4      
 18 Senithi Withana Pathi  9 Northwest High Schoo     33.5    NWI  4      
 19 Gabriela Reyes         9 Northwest High Schoo     33.9    NWI  4      
 20 Cheyanne Merriweather 10 Northwest High Schoo     34.3    NWI  4      
 21 Aymani Wilson          9 Watkins Mill High Sc     35.0    NWI  3      



                       Varsity Boys 200 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Anthony Woods         12 Northwest High Schoo     21.7    NWI  1     5
  2 David Vincent Okoli   11 Watkins Mill High Sc     22.2    NWI  1     3
  3 Peter Mensah          12 Northwest High Schoo     23.6    NWI  1     1
  4 Nathaniel Mesy        11 Northwest High Schoo     24.1    NWI  2      
  5 Jordan Garland        10 Northwest High Schoo     24.4    NWI  3      
  6 Malique White         12 Northwest High Schoo     24.8    NWI  2      
  7 Brandon Smith         12 Watkins Mill High Sc     25.5    NWI  2      
  8 Donyell Hariss Jr.     9 Northwest High Schoo     26.1    NWI  3      
  9 Rashad Chacha         11 Watkins Mill High Sc     26.6    NWI  2      
 10 Sujay Srinivasan       9 Northwest High Schoo     28.2    NWI  3      
 11 Elijah Choy            9 Northwest High Schoo     29.1    NWI  3      
 12 Stephen Akra           9 Watkins Mill High Sc     30.9    NWI  1      



                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Helena Lee            11 Northwest High Schoo   2:34.8      5
  2 Marissa Branham       12 Northwest High Schoo   2:44.5      3
  3 Bianca Zeigler        12 Northwest High Schoo   2:49.8      1
  4 Ashley Osborne        10 Northwest High Schoo   2:51.2       
  5 Maya Orellana          9 Watkins Mill High Sc   2:51.8       
  6 Beverlyn Medina       10 Watkins Mill High Sc   3:01.2       
  7 Allison Bejeck         9 Northwest High Schoo   3:09.3       



                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Stefan Ney            11 Northwest High Schoo   2:07.5      5
  2 Nihar Majmudar        12 Northwest High Schoo   2:08.9      3
  3 Avon Abrahams         12 Northwest High Schoo   2:09.0      1
  4 Elijah Thompson       10 Northwest High Schoo   2:09.5       
  5 Virgilio Borja        12 Watkins Mill High Sc   2:18.6       
  6 John Boyd IV          12 Watkins Mill High Sc   2:23.2       
  7 Eugenio Borja         12 Watkins Mill High Sc   2:23.8       
  8 Joshua Derosier        9 Watkins Mill High Sc   2:26.1       
  9 Joshua Mutamba         9 Northwest High Schoo   2:27.2       
 10 Ifedapo Abiola        10 Watkins Mill High Sc   2:31.5       
 11 Dwayne Newton          9 Watkins Mill High Sc   2:31.8       
 12 Josh Morgan           10 Northwest High Schoo   2:33.7       
 13 Fynn Anderson          9 Northwest High Schoo   2:34.2       
 14 Dennis Varela          9 Watkins Mill High Sc   2:41.2       



              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                        48.9      5
  2 Watkins Mill High School                     54.9      0



               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School                     42.7      5
  2 Northwest High School                        43.2      0



              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                      4:16.7      5



               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School                      3:35.4      5
  2 Watkins Mill High School                   3:36.3      0



                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chiamaka Nwankwo      10 Watkins Mill High Sc 34-06.00      5
  2 El-Shaddiq Sirleaf    10 Watkins Mill High Sc 29-10.00      3
  3 Sienna Bridges        10 Northwest High Schoo 27-08.00      1
  4 Winnie Abraham         9 Northwest High Schoo 26-03.00       
  5 Eunice-Danielle Malin  9 Northwest High Schoo 25-10.00       
  6 Claire Truesdale       9 Watkins Mill High Sc 23-11.00       
  6 Serwaa Yeboah-Korang   8 Northwest High Schoo 23-11.00       
  8 Precious Agyekum      11 Watkins Mill High Sc 23-00.00       
  9 Laticia Vyapuri        9 Northwest High Schoo 21-04.00       
 10 Neema Ceesay           9 Northwest High Schoo 17-08.00       
 11 Ashley DeHennis       10 Northwest High Schoo 16-02.00       



                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Isiah Bishop          12 Northwest High Schoo 50-01.00      5
  2 Ajahni Terry          11 Northwest High Schoo 41-05.00      3
  3 Deandre Jules         12 Northwest High Schoo 41-04.50      1
  4 Anothony Rush         12 Watkins Mill High Sc 40-04.00       
  5 Gottlieb Ayedze       12 Northwest High Schoo 34-03.00       
  6 Jubril Agboola         9 Watkins Mill High Sc 22-08.00       



                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chiamaka Nwankwo      10 Watkins Mill High Sc    81-11      5
  2 Winnie Abraham         9 Northwest High Schoo    75-11      3
  3 El-Shaddiq Sirleaf    10 Watkins Mill High Sc    72-10      1
  4 Sienna Bridges        10 Northwest High Schoo    67-08       
  5 Ashley DeHennis       10 Northwest High Schoo    67-03       
  6 Precious Agyekum      11 Watkins Mill High Sc    54-00       
  7 Serwaa Yeboah-Korang   8 Northwest High Schoo    44-01       
  8 Laticia Vyapuri        9 Northwest High Schoo    43-10       
  9 Eunice-Danielle Malin  9 Northwest High Schoo    42-05       
 10 Neema Ceesay           9 Northwest High Schoo    42-04       
 11 Claire Truesdale       9 Watkins Mill High Sc    40-03       



                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Deandre Jules         12 Northwest High Schoo   128-05      5
  2 Gottlieb Ayedze       12 Northwest High Schoo   111-05      3
  3 Anothony Rush         12 Watkins Mill High Sc   110-00      1
  4 Reggie McKinney       11 Watkins Mill High Sc   101-01       
  5 Jubril Agboola         9 Watkins Mill High Sc    95-05       
  6 Isiah Bishop          12 Northwest High Schoo    94-00       



                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Cori Brown            12 Northwest High Schoo 16-08.00    NWI     5
  2 Paris Charles         12 Watkins Mill High Sc 15-07.00    NWI     3
  3 Brianna Castillo      11 Watkins Mill High Sc 14-05.00    NWI     1
  4 Yvonne Nguyen         10 Northwest High Schoo 14-02.00    NWI      
  5 Bianca Zeigler        12 Northwest High Schoo 12-06.50    NWI      
  6 Leia Thomas            9 Northwest High Schoo 12-01.50    NWI      
  7 Thesa Steed           12 Watkins Mill High Sc 11-10.00    NWI      
  8 Bianca Cala            9 Northwest High Schoo  9-11.00    NWI      



                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 yannick Gouanette     12 Northwest High Schoo 21-07.00    NWI     5
  2 Clarence Foote-Talley 12 Northwest High Schoo 21-01.50    NWI     3
  3 Reggie McKinney       11 Watkins Mill High Sc 20-08.00    NWI     1
  4 Anthony Woods         12 Northwest High Schoo 20-05.50    NWI      
  5 Isiah Williams        11 Northwest High Schoo 19-04.50    NWI      
  6 Bryce Middleton       11 Northwest High Schoo 19-00.50    NWI      
  7 Rondell Carlton       11 Northwest High Schoo 17-09.00    NWI      



                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Taylor Wright         12 Northwest High Schoo 36-03.00    NWI     5
  2 Kendall Davis         10 Northwest High Schoo 31-09.75    NWI     3
  3 Yvonne Nguyen         10 Northwest High Schoo 30-07.00    NWI     1



                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Clarence Foote-Talley 12 Northwest High Schoo 44-10.50    NWI     5
  2 Bryce Middleton       11 Northwest High Schoo 42-09.50    NWI     3
  3 Isiah Williams        11 Northwest High Schoo 42-06.00    NWI     1
  4 Reggie McKinney       11 Watkins Mill High Sc 41-08.50    NWI      
  5 Joshua Derosier        9 Watkins Mill High Sc 36-01.00    NWI      



                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Taylor Wright         12 Northwest High Schoo  5-06.00      5
  2 Kendall Davis         10 Northwest High Schoo  4-10.00      3
  3 Brianna Castillo      11 Watkins Mill High Sc  4-04.00      1
  4 Bianca Cala            9 Northwest High Schoo  4-02.00       



                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Clarence Foote-Talley 12 Northwest High Schoo  6-04.00      5
  2 Donovan Brown          9 Watkins Mill High Sc  5-10.00      3
  3 Bryce Middleton       11 Northwest High Schoo  5-08.00      1
  4 Reggie McKinney       11 Watkins Mill High Sc  5-08.00       
  5 Darius Lorfils         9 Northwest High Schoo  5-08.00       



                    Varsity Girls Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shayna Allentoff      10 Northwest High Schoo  6-00.00      5
  2 Nareen Herrera-Davila  9 Northwest High Schoo  6-00.00      3



                     Varsity Boys Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Isiah Williams        11 Northwest High Schoo  8-00.00      5
 nh Darius Lorfils         9 Northwest High Schoo       NH       





          Varsity Girls Team Scores (18 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School       126    27   27   18   20    4   30    0  
  2 Watkins Mill High School    19      0    0    0    0   14    5    0  


           Varsity Boys Team Scores (18 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Northwest High School       103    13   25   10   10   17   28    0  
  2 Watkins Mill High School    38     14    1    8   10    1    4    0  



QUINCE ORCHARD HIGH SCHOOL VS. WATKINS MILL HIGH SCHOOL

                     Varsity Girls 100 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Grace Dear            11 Quince Orchard High      17.0    NWI  2     5
  2 Danejah Kyle          10 Quince Orchard High      18.0    NWI  1     3
  3 Aniyah Jones           9 Watkins Mill High Sc     21.3    NWI  1     1



              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard High School                11:17.2      5
dns Watkins Mill High School                       NT       



               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School                   8:58.5      5
  2 Quince Orchard High School                 9:09.2      0



                      Varsity Boys 110 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Amadou Silimana       12 Watkins Mill High Sc     14.7    NWI  1     5
  2 Alfred Koiiwood       10 Watkins Mill High Sc     18.2    NWI  2     3
  3 John Edward Adjani-Al 12 Quince Orchard High      18.6    NWI  1     1
  4 Nush Gai              11 Quince Orchard High      19.0    NWI  2      
  5 Jake Pasada            9 Watkins Mill High Sc     19.4    NWI  3      
  6 Daniel Song           11 Quince Orchard High      20.9    NWI  3      



                       Varsity Girls 100 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Zakaiyah Bright       12 Quince Orchard High      12.5    NWI  1     5
  2 Kyra Lyles            11 Quince Orchard High      12.6    NWI  4     3
  3 Danejah Kyle          10 Quince Orchard High      12.8    NWI  2     1
  4 Alexis Martin         12 Quince Orchard High      13.0    NWI  1      
  5 Ariane Bikim          10 Quince Orchard High      13.0    NWI  5      
  6 Sydney Gunn           11 Quince Orchard High      13.3    NWI  3      
  7 Kirsairi Vargas       10 Watkins Mill High Sc     13.4    NWI  1      
  8 Ezra Fornillos        11 Quince Orchard High      13.5    NWI  5      
  9 Olivia Martin          9 Quince Orchard High      13.8    NWI  2      
 10 Maritza Alfaro        10 Watkins Mill High Sc     13.9    NWI  3      
 11 Mina Toola             9 Quince Orchard High      14.3    NWI  3      
 12 Jaylen Panjehshani     9 Quince Orchard High      14.4    NWI  4      
 13 Gladie Kasongo         9 Quince Orchard High      14.5    NWI  3      
 14 Tasani Budd            9 Watkins Mill High Sc     14.6    NWI  5      
 15 Eliza Kaldjob Anong   10 Watkins Mill High Sc     14.7    NWI  2      
 16 Isabelle Pardo        10 Quince Orchard High      14.9    NWI  6      
 17 Josephine Koffi Aka   10 Watkins Mill High Sc     15.1    NWI  2      
 18 Molly Prendergast        Quince Orchard High      15.3    NWI  6      
 19 Venessa Sahiry        11 Watkins Mill High Sc     15.3    NWI  1      
 20 Assoupi Kowo           9 Watkins Mill High Sc     15.4    NWI  4      
 21 Julia Dietrich         9 Quince Orchard High      15.5    NWI  4      
 22 Precious Agyekum      11 Watkins Mill High Sc     15.6    NWI  3      
 23 Brianna Villegas      10 Quince Orchard High      16.0    NWI  6      
 24 Aymani Wilson          9 Watkins Mill High Sc     16.3    NWI  4      
 25 Irene Song               Quince Orchard High      16.4    NWI  6      
 26 Shrestha Makar           Quince Orchard High      16.8    NWI  5      



                       Varsity Boys 100 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 David Vincent Okoli   11 Watkins Mill High Sc     10.6    NWI  1     5
  2 Nicholas Adjapong     12 Watkins Mill High Sc     11.1    NWI  1     3
  3 Marquez Cooper        11 Quince Orchard High      11.8    NWI  3     1
  4 John Edward Adjani-Al 12 Quince Orchard High      11.9    NWI  2      
  5 Ryan Barnes           10 Quince Orchard High      12.0    NWI  1      
  6 Braden Hefflin         9 Quince Orchard High      12.0    NWI  1      
  7 Alfred Koiiwood       10 Watkins Mill High Sc     12.0    NWI  4      
  8 Rashad Chacha         11 Watkins Mill High Sc     12.0    NWI  2      
  9 Daniel Song           11 Quince Orchard High      12.1    NWI  2      
 10 Brandon Smith         12 Watkins Mill High Sc     12.1    NWI  2      
 11 Nush Gai              11 Quince Orchard High      12.6    NWI  3      
 12 Bryce Barnes           9 Quince Orchard High      12.9    NWI  4      
 13 Khoa Huynh            11 Quince Orchard High      13.0    NWI  3      
 14 Stephen Akra           9 Watkins Mill High Sc     13.8    NWI  3      
 15 Noah Lee               9 Quince Orchard High      14.0    NWI  4      
 16 Eric Price             9 Quince Orchard High      14.3    NWI  4      
 17 Alix Lemiale           9 Quince Orchard High      14.6    NWI  4      



                    Varsity Girls 1600 Meter Run                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Margaret Lilyestrom   12 Quince Orchard High    5:58.4   1     5
  2 Claire Poulson         9 Quince Orchard High    6:15.2   1     3
  3 Talia Dantus           9 Quince Orchard High    6:29.0   1     1
  4 Emma Freeman           9 Quince Orchard High    6:33.7   1      
  5 Sahar Zaki            11 Quince Orchard High    6:34.5   1      
  6 Beverlyn Medina       10 Watkins Mill High Sc   6:50.7   2      
  7 Emily Miller          11 Quince Orchard High    6:53.3   2      



                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Carlos Cardona        10 Watkins Mill High Sc   4:51.1      5
  2 Virgilio Borja        12 Watkins Mill High Sc   5:07.1      3
  3 Benjamin Dubin        10 Quince Orchard High    5:08.3      1
  4 Bryan Surichaqui       9 Watkins Mill High Sc   5:10.0       
  5 Eric Fagan            11 Quince Orchard High    5:15.4       
  6 Eugenio Borja         12 Watkins Mill High Sc   5:17.3       
  7 Ian Fagan              9 Quince Orchard High    5:21.9       
  8 Timothy Shiner           Quince Orchard High    5:30.5       
  9 Danny Wright             Quince Orchard High    5:30.9       
 10 Ifedapo Abiola        10 Watkins Mill High Sc   5:36.3       
 11 Dylan Olen            12 Quince Orchard High    5:37.2       
 12 Anderson Alvarado Fra 10 Quince Orchard High    5:44.0       
 13 Max Johnston          10 Quince Orchard High    5:45.1       
 14 Kian Tajoddin         10 Quince Orchard High    5:57.9       
 15 Brady Wales              Quince Orchard High    6:18.3       
 16 Dennis Varela          9 Watkins Mill High Sc   6:27.3       
 17 Colman Bettencourt     9 Quince Orchard High    6:40.2       



              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard High School                 1:56.5      5
dns Watkins Mill High School                       NT       



               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School                   1:31.3      5
  2 Quince Orchard High School                 1:41.5      0



                    Varsity Girls 400 Meter Dash                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kyra Lyles            11 Quince Orchard High      59.6   1     5
  2 Olivia Martin          9 Quince Orchard High    1:04.7   1     3
  3 Jaylen Panjehshani     9 Quince Orchard High    1:09.2   2     1
  4 Maya Orellana          9 Watkins Mill High Sc   1:10.7   1      
  5 Isabelle Pardo        10 Quince Orchard High    1:14.4   2      
  6 Brianna Villegas      10 Quince Orchard High    1:14.7   3      
  7 Crystal Varela         9 Watkins Mill High Sc   1:14.7   1      
  8 Samatrai Piam         10 Watkins Mill High Sc   1:15.3   2      
  9 Mina Toola             9 Quince Orchard High    1:18.5   2      
 10 Shrestha Makar           Quince Orchard High    1:25.2   3      



                    Varsity Boys 400 Meter Dash                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Donovan Brown          9 Watkins Mill High Sc     51.5   1     5
  2 Exauce Kabamba        12 Quince Orchard High      54.4   1     3
  3 Josh Mwepu            10 Quince Orchard High      54.8   1     1
  4 Joshua Derosier        9 Watkins Mill High Sc     56.5   3      
  5 Julian Rizarri        11 Watkins Mill High Sc     57.0   1      
  6 Victor Kum Akab A Sei 10 Watkins Mill High Sc     57.0   2      
  7 Katim Njie            10 Watkins Mill High Sc     59.0   2      
  8 Rashad Chacha         11 Watkins Mill High Sc     59.1   4      
  9 Dwayne Newton          9 Watkins Mill High Sc   1:00.7   3      
 10 Xavier Suggs           9 Quince Orchard High    1:02.0   2      
 11 Ian Fagan              9 Quince Orchard High    1:02.2   2      
 12 Kaden Czarnecki        9 Quince Orchard High    1:06.3   4      
 13 Benjamin Dubin        10 Quince Orchard High    1:07.7   3      
 14 Timothy Shiner           Quince Orchard High    1:10.1   3      
 15 Ian Lee                9 Quince Orchard High    1:10.8   4      
 16 Noah Lee               9 Quince Orchard High    1:11.5   4      
 17 Dylan Olen            12 Quince Orchard High    1:12.9   3      
 18 Alix Lemiale           9 Quince Orchard High    1:15.2   3      
 19 Eric Price             9 Quince Orchard High    1:20.0   4      



                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Margaret Lilyestrom   12 Quince Orchard High   12:57.0      5



                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cooper Hall           11 Quince Orchard High   10:45.8      5
  2 Jonathan Fontek       11 Quince Orchard High   10:47.7      3
  3 Colby Sisco           11 Quince Orchard High   10:50.9      1
  4 Noah Buchsbaum        12 Quince Orchard High   10:55.9       
  5 Eric Fagan            11 Quince Orchard High   11:38.6       
  6 Jake Hemelt            9 Quince Orchard High   13:12.4       



                  Varsity Girls 300 Meter Hurdles                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Grace Dear            11 Quince Orchard High      52.7   1     5
  2 Danejah Kyle          10 Quince Orchard High      53.8   2     3



                   Varsity Boys 300 Meter Hurdles                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Amadou Silimana       12 Watkins Mill High Sc     41.9   1     5
  2 Alfred Koiiwood       10 Watkins Mill High Sc     47.2   2     3
  3 Nush Gai              11 Quince Orchard High      49.4   1     1



                       Varsity Girls 200 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Kyra Lyles            11 Quince Orchard High      25.6    NWI  1     5
  2 Zakaiyah Bright       12 Quince Orchard High      26.3    NWI  1     3
  3 Alexis Martin         12 Quince Orchard High      26.4    NWI  2     1
  4 Olivia Martin          9 Quince Orchard High      28.4    NWI  2      
  5 Jaylen Panjehshani     9 Quince Orchard High      29.0    NWI  2      
  6 Kirsairi Vargas       10 Watkins Mill High Sc     29.3    NWI  2      
  7 Gladie Kasongo         9 Quince Orchard High      29.8    NWI  3      
  8 Julia Dietrich         9 Quince Orchard High      30.1    NWI  4      
  9 Ezra Fornillos        11 Quince Orchard High      31.0    NWI  3      
 10 Mina Toola             9 Quince Orchard High      31.1    NWI  3      
 11 Eliza Kaldjob Anong   10 Watkins Mill High Sc     31.2    NWI  5      
 12 Josephine Koffi Aka   10 Watkins Mill High Sc     31.4    NWI  1      
 13 Assoupi Kowo           9 Watkins Mill High Sc     31.8    NWI  2      
 14 Venessa Sahiry        11 Watkins Mill High Sc     31.8    NWI  1      
 15 Tasani Budd            9 Watkins Mill High Sc     32.1    NWI  3      
 16 Isabelle Pardo        10 Quince Orchard High      34.1    NWI  4      
 17 Molly Prendergast        Quince Orchard High      34.3    NWI  5      
 18 Aymani Wilson          9 Watkins Mill High Sc     35.0    NWI  3      
 19 Irene Song               Quince Orchard High      36.2    NWI  5      
 20 Shrestha Makar           Quince Orchard High      36.6    NWI  4      



                       Varsity Boys 200 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 David Vincent Okoli   11 Watkins Mill High Sc     22.2    NWI  1     5
  2 Exauce Kabamba        12 Quince Orchard High      24.6    NWI  2     3
  3 Ryan Barnes           10 Quince Orchard High      24.6    NWI  1     1
  4 John Edward Adjani-Al 12 Quince Orchard High      25.1    NWI  1      
  5 Brandon Smith         12 Watkins Mill High Sc     25.5    NWI  2      
  6 Khoa Huynh            11 Quince Orchard High      26.5    NWI  3      
  7 Rashad Chacha         11 Watkins Mill High Sc     26.6    NWI  2      
  8 Bryce Barnes           9 Quince Orchard High      27.3    NWI  2      
  9 Stephen Akra           9 Watkins Mill High Sc     30.9    NWI  1      
 10 Noah Lee               9 Quince Orchard High      31.1    NWI  3      
 11 Kaden Czarnecki        9 Quince Orchard High      31.7    NWI  3      
 12 Eric Price             9 Quince Orchard High      31.7    NWI  3      



                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sara Mercer           11 Quince Orchard High    2:46.3      5
  2 Talia Dantus           9 Quince Orchard High    2:50.3      3
  3 Maya Orellana          9 Watkins Mill High Sc   2:51.8      1
  4 Claire Poulson         9 Quince Orchard High    2:56.2       
  5 Sahar Zaki            11 Quince Orchard High    2:59.9       
  6 Emma Freeman           9 Quince Orchard High    3:00.5       
  7 Beverlyn Medina       10 Watkins Mill High Sc   3:01.2       



                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Virgilio Borja        12 Watkins Mill High Sc   2:18.6      5
  2 Jonathan Fontek       11 Quince Orchard High    2:18.9      3
  3 John Boyd IV          12 Watkins Mill High Sc   2:23.2      1
  4 Eugenio Borja         12 Watkins Mill High Sc   2:23.8       
  5 Cooper Hall           11 Quince Orchard High    2:25.0       
  6 Colby Sisco           11 Quince Orchard High    2:25.9       
  7 Joshua Derosier        9 Watkins Mill High Sc   2:26.1       
  8 Benjamin Dubin        10 Quince Orchard High    2:27.4       
  9 Ian Fagan              9 Quince Orchard High    2:27.9       
 10 Ifedapo Abiola        10 Watkins Mill High Sc   2:31.5       
 11 Dwayne Newton          9 Watkins Mill High Sc   2:31.8       
 12 Max Johnston          10 Quince Orchard High    2:33.0       
 13 Eric Fagan            11 Quince Orchard High    2:33.5       
 14 Anderson Alvarado Fra 10 Quince Orchard High    2:35.0       
 15 Dylan Olen            12 Quince Orchard High    2:38.1       
 16 Kian Tajoddin         10 Quince Orchard High    2:41.0       
 17 Dennis Varela          9 Watkins Mill High Sc   2:41.2       
 18 Jake Hemelt            9 Quince Orchard High    2:42.6       
 19 Brady Wales              Quince Orchard High    2:43.2       
 20 Colman Bettencourt     9 Quince Orchard High    3:17.9       



              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard High School                   52.4      5
  2 Watkins Mill High School                     54.9      0



               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School                     42.7      5
  2 Quince Orchard High School                   48.2      0



              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard High School                 4:10.8      5



               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School                   3:36.3      5



                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chiamaka Nwankwo      10 Watkins Mill High Sc 34-06.00      5
  2 El-Shaddiq Sirleaf    10 Watkins Mill High Sc 29-10.00      3
  3 Zaida Bright          10 Quince Orchard High  26-00.00      1
  4 Claire Truesdale       9 Watkins Mill High Sc 23-11.00       
  5 Jade Skok             11 Quince Orchard High  23-07.00       
  6 Precious Agyekum      11 Watkins Mill High Sc 23-00.00       
  7 Kathryn Dunda          9 Quince Orchard High  21-06.50       
  8 Hailey Beard          10 Quince Orchard High  20-01.00       
  9 Nooshan Ahmadi        11 Quince Orchard High  20-00.00       
 10 Sarah Mesri           11 Quince Orchard High  18-03.00       
 11 Julie Aynes           11 Quince Orchard High  17-05.00       
 12 Zolani Kizito         10 Quince Orchard High  15-00.00       
 13 Olivia Liew           11 Quince Orchard High  14-01.00       
 14 Meera Sunil           11 Quince Orchard High   7-03.00       



                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Steven Williams       11 Quince Orchard High  44-01.00      5
  2 Anothony Rush         12 Watkins Mill High Sc 40-04.00      3
  3 Graham Chen           11 Quince Orchard High  33-06.00      1
  4 Joseph Ripple         11 Quince Orchard High  31-01.00       
  5 Eli Langholt           9 Quince Orchard High  26-04.00       
  6 Jubril Agboola         9 Watkins Mill High Sc 22-08.00       



                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chiamaka Nwankwo      10 Watkins Mill High Sc    81-11      5
  2 El-Shaddiq Sirleaf    10 Watkins Mill High Sc    72-10      3
  3 Hailey Beard          10 Quince Orchard High     71-05      1
  4 Jade Skok             11 Quince Orchard High     71-01       
  5 Sarah Mesri           11 Quince Orchard High     59-00       
  6 Kathryn Dunda          9 Quince Orchard High     58-04       
  7 Precious Agyekum      11 Watkins Mill High Sc    54-00       
  8 Zaida Bright          10 Quince Orchard High     53-07       
  9 Sara Heydari          11 Quince Orchard High     48-05       
 10 Olivia Liew           11 Quince Orchard High     45-00       
 11 Nooshan Ahmadi        11 Quince Orchard High     43-03       
 12 Julie Aynes           11 Quince Orchard High     42-06       
 13 Claire Truesdale       9 Watkins Mill High Sc    40-03       
 14 Zolani Kizito         10 Quince Orchard High     29-03       



                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Anothony Rush         12 Watkins Mill High Sc   110-00      5
  2 Reggie McKinney       11 Watkins Mill High Sc   101-01      3
  3 Jubril Agboola         9 Watkins Mill High Sc    95-05      1
  4 Steven Williams       11 Quince Orchard High     86-08       
  5 Graham Chen           11 Quince Orchard High     84-06       
  6 Joseph Ripple         11 Quince Orchard High     72-01       
  7 Oscar Reyes           10 Quince Orchard High     49-02       
  8 Eli Langholt           9 Quince Orchard High     45-09       



                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Paris Charles         12 Watkins Mill High Sc 15-07.00    NWI     5
  2 Manie Mevo             9 Quince Orchard High  14-08.50    NWI     3
  3 Brianna Castillo      11 Watkins Mill High Sc 14-05.00    NWI     1
  4 Lindsey Faucher       11 Quince Orchard High  13-11.00    NWI      
  5 Maeve Smith           11 Quince Orchard High  12-02.00    NWI      
  6 Thesa Steed           12 Watkins Mill High Sc 11-10.00    NWI      
  7 Meera Sunil           11 Quince Orchard High  11-01.00    NWI      



                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Reggie McKinney       11 Watkins Mill High Sc 20-08.00    NWI     5
  2 Alfred Mevo           12 Quince Orchard High  20-04.50    NWI     3
  3 Xavier Suggs           9 Quince Orchard High  15-11.00    NWI     1
  4 Ian Lee                9 Quince Orchard High  15-02.00    NWI      
  5 Alix Lemiale           9 Quince Orchard High  13-07.50    NWI      



                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Manie Mevo             9 Quince Orchard High  31-04.00    NWI     5
  2 Lindsey Faucher       11 Quince Orchard High  28-08.00    NWI     3
  3 Maeve Smith           11 Quince Orchard High  27-05.00    NWI     1



                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Alfred Mevo           12 Quince Orchard High  42-05.00    NWI     5
  2 Reggie McKinney       11 Watkins Mill High Sc 41-08.50    NWI     3
  3 Joshua Derosier        9 Watkins Mill High Sc 36-01.00    NWI     1
  4 Xavier Suggs           9 Quince Orchard High  34-04.00    NWI      
  5 Ian Lee                9 Quince Orchard High  32-09.00    NWI      



                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ariane Bikim          10 Quince Orchard High   5-04.00      5
  2 Maeve Smith           11 Quince Orchard High   4-08.00      3
  3 Brianna Castillo      11 Watkins Mill High Sc  4-04.00      1
  4 Lindsey Faucher       11 Quince Orchard High   4-04.00       



                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Donovan Brown          9 Watkins Mill High Sc  5-10.00      5
  2 Reggie McKinney       11 Watkins Mill High Sc  5-08.00      3



                    Varsity Girls Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sara Mercer           11 Quince Orchard High   6-06.00      5





          Varsity Girls Team Scores (18 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Quince Orchard High Schoo   112    27   22   16   20    2   25    0  
  2 Watkins Mill High School    25      0    1    1    0   16    7    0  


           Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Watkins Mill High School    97     18   14   16   20   12   17    0  
  2 Quince Orchard High Schoo   39      9   13    2    0    6    9    0  



Return to Top

Email | About