MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Winter Invitational
Episcopal HS Indoor Home Meet History
Hosted By: Episcopal
Alexandria, Virginia
2019-01-24

Mens Results 
 Womens Results 
55 Meter Dash  Varsity - Finals x
1.	11	Jamall Mensah		6.65a	Episcopal
2.	12	Curtis Borden		6.67a	St Stephens and St A
3.	10	Matthew Mintzer		6.76a	Georgetown Day
4.	12	Collin Stubbs		6.78a	Saint John Paul the 
5.	12	Eric Jackson		6.80a	Potomac (McLean VA)
6.	10	Christian Borden	6.87a	St Stephens and St A
7.	10	Ethan Yip		6.91a	Episcopal
8.	12	Austin Rucker		6.94a	Potomac (McLean VA)
9.	12	Matthew Gelin		6.95a	Potomac (McLean VA)
10.	12	Juanell Walker		6.96a	Episcopal
11.	10	TJ Moss			7.07a	St Stephens and St A
12.	10	Nate Dion		7.09a	Paul VI
13.	10	Braxton Bond		7.10a	St Stephens and St A
14.	12	Mitch Nader		7.11a	Paul VI
15.	10	Erick Speight		7.16a	Landon
16.	9	Cayden Bass-Hayden	7.20a	Saint John Paul the 
17.	11	Ryan Balot		7.25a	Paul VI
18.	9	Drew Carrier		7.28a	Paul VI
18.	10	Kaleb Starks		7.28a	Landon
20.	12	Ryen Duren		7.29a	Paul VI
21.	11	Evrim Ozcan		7.30a	Potomac (McLean VA)
22.	12	Miles Turman		7.32a	Potomac (McLean VA)
23.	10	Rahmin Norwood		7.35a	Saint John Paul the 
24.	11	Dan Alexander		7.37a	Potomac (McLean VA)
25.	10	Chandler Marshall	7.47a	Georgetown Day
26.	9	Miles Huh		7.48a	Georgetown Day
27.	11	Aron Mahtemework	7.50a	St. Andrew's Episcopal
28.	10	Patrick Hayden		7.61a	Paul VI
29.	10	Seth Nelson		7.64a	Flint Hill
30.	11	Cameron Sabet		7.77a	Flint Hill
31.	10	George Moacdieh		8.00a	Flint Hill
32.	11	Louis Swisher		8.01a	Georgetown Day
33.	12	Nathaniel Wiener	8.03a	Georgetown Day
34.	10	Ethan Eddy		9.00a	Saint John Paul the 
 
300 Meters  Varsity - Finals x
1.	10	Matthew Mintzer		36.67a	Georgetown Day
2.	10	Ethan Yip		37.69a	Episcopal
3.	10	Braxton Bond		37.86a	St Stephens and St A
4.	10	Erick Speight		40.07a	Landon
5.	10	Alexander Saint Victor	40.30a	Saint John Paul the 
6.	9	Malachi Cheeks		40.44a	Georgetown Day
7.	10	Rahmin Norwood		40.52a	Saint John Paul the 
8.	12	Collin Stubbs		40.58a	Saint John Paul the 
9.	10	Seni Joseph		40.83a	Episcopal
10.	9	Drew Carrier		41.37a	Paul VI
11.	11	Dan Alexander		41.40a	Potomac (McLean VA)
12.	10	Andrew Caslow		41.88a	Episcopal
13.	12	KJ McLean		42.05a	St Stephens and St A
14.	12	Charlie Smith		42.10a	Georgetown Day
15.	10	TJ Moss			42.11a	St Stephens and St A
16.	10	Bear White		42.24a	Episcopal
17.	10	Jack Hines		42.28a	Episcopal
18.	10	Chandler Marshall	42.76a	Georgetown Day
19.	12	Jordan Harrington	42.85a	St Stephens and St A
20.	10	Kaleb Starks		42.93a	Landon
21.	10	Xzavier Jackson		43.08a	Flint Hill
22.	10	Patrick Hayden		43.37a	Paul VI
23.	10	Kevin Bai		43.40a	Landon
24.	10	Nino Imbroscio		43.50a	Georgetown Day
25.	9	Cayden Bass-Hayden	43.87a	Saint John Paul the 
26.	10	Seth Nelson		44.63a	Flint Hill
27.	10	Tyler Conklin		45.21a	Episcopal
28.	12	Matson Schorr		45.88a	Episcopal
29.	11	Cameron Sabet		45.92a	Flint Hill
30.	10	George Moacdieh		46.12a	Flint Hill
31.	10	Lawson Laverty		46.26a	Episcopal
32.	10	David Burdick		46.65a	Bishop Ireton
33.	10	Nate Dion		46.72a	Paul VI
34.	9	Jay Kellam		47.33a	Episcopal
35.	9	Manu Kadiyala		48.39a	Episcopal
36.	9	Hudson Eaton		49.56a	Flint Hill
37.	10	Ethan Eddy		53.59a	Saint John Paul the 
 
500 Meters  Varsity - Finals x
1.	11	Francis Paquette	1:11.31a	Paul VI
2.	11	Richie Schott		1:11.81a	Saint John Paul the 
3.	12	Julien Xantus		1:12.53a	Saint John Paul the 
4.	10	Matthew Mintzer		1:12.71a	Georgetown Day
5.	12	Jack Magner		1:13.00a	Flint Hill
6.	11	Alex de Casteja		1:13.64a	Episcopal
7.	11	Mark Forester		1:16.00a	Paul VI
8.	12	James Dixon		1:16.68a	Episcopal
9.	9	Malachi Cheeks		1:17.72a	Georgetown Day
10.	12	Logan Murphy-Redd	1:17.84a	Bishop Ireton
11.	10	Kevin Bai		1:18.74a	Landon
12.	9	Charlie Baar		1:18.92a	Georgetown Day
13.	10	Edward Powers		1:19.05a	Episcopal
14.	10	Gavin Trent		1:19.34a	Flint Hill
15.	11	Damon McCarthy		1:19.95a	Paul VI
16.	10	Mark Litman		1:21.41a	Paul VI
17.	12	Andrew Hamilton		1:22.52a	Flint Hill
18.	10	Nino Imbroscio		1:24.22a	Georgetown Day
19.	10	David Burdick		1:24.33a	Bishop Ireton
20.	10	Bryce Savoy		1:25.57a	Georgetown Day
21.	12	Bayan Mostaghim		1:25.78a	Potomac (McLean VA)
22.	12	Alex Pilloff		1:26.96a	Flint Hill
23.	10	Sam Raposo		1:27.71a	Flint Hill
24.	9	Harrison Kehler		1:27.79a	St. Andrew's Episcopal
25.	11	Nik Tolpegin		1:27.95a	Flint Hill
26.	9	Jack McCloy		1:28.46a	St. Andrew's Episcopal
27.	11	Nick Tsintolas		1:28.67a	St. Andrew's Episcopal
28.	9	Berke Tuncer		1:29.34a	St. Andrew's Episcopal
29.	9	Alex Blass		1:30.02a	St. Andrew's Episcopal
30.	9	Connor McCloy		1:36.06a	St. Andrew's Episcopal
31.	11	Evan Skrab		1:41.02a	Paul VI
32.	10	Drew Meisenheimer	1:45.27a	Paul VI
 
1600 Meters  Varsity - Finals x
1.	11	Calvin Lucido		4:50.23a	Flint Hill
2.	12	Sam Beesley		4:51.57a	St. Andrew's Episcopal
3.	12	Jason Fred		4:51.62a	Saint John Paul the 
4.	-	Colin Baird		4:55.98a	Bishop Ireton
5.	10	Nathan Bezuneh		4:58.69a	St Stephens and St A
6.	12	Charles Stuart		5:00.83a	Flint Hill
7.	10	Ayden Nation		5:05.73a	Paul VI
8.	12	Doug Cobb		5:15.30a	Potomac (McLean VA)
9.	10	Christopher Yu		5:17.48a	St Stephens and St A
10.	12	Chris Escamilla		5:18.06a	Saint John Paul the 
11.	12	Alex Horan		5:18.56a	Paul VI
12.	12	Nathan Vowinkel		5:21.65a	Saint John Paul the 
13.	11	Matthew Siff		5:22.57a	Georgetown Day
14.	12	Christian Delorenzo	5:29.10a	Georgetown Day
15.	10	Campbell Cooper		5:31.41a	St Stephens and St A
16.	9	William Adams		5:33.73a	St Stephens and St A
17.	12	Juan Pablo Chaves	5:36.23a	Saint John Paul the 
18.	9	Silas Witmore		5:36.34a	St Stephens and St A
19.	11	Rob Deaton		5:48.49a	Episcopal
20.	10	Cooper Seegers		5:50.73a	Flint Hill
21.	9	Noah Yanowitch		5:51.04a	Potomac (McLean VA)
22.	10	Arthur Delot-Vilain	5:53.13a	Georgetown Day
23.	10	Patrick Kiernan		5:54.83a	Paul VI
24.	9	Miles Stewart		5:55.45a	Flint Hill
25.	9	Pierce Decain		5:55.75a	Georgetown Day
26.	9	Alex Blass		6:11.54a	St. Andrew's Episcopal
27.	9	Hunter Qin		6:17.68a	St. Andrew's Episcopal
28.	9	Will Clark		6:30.00a	St. Andrew's Episcopal
29.	11	Ethan Qiu		6:32.05a	Flint Hill
30.	9	Aaron Lobsenz		6:36.49a	St. Andrew's Episcopal
31.	12	Aaron Lev		7:11.92a	Georgetown Day
32.	10	Eli Perl		7:42.59a	Georgetown Day
 
55m Hurdles - 39"  Varsity - Finals x
1.	12	Ryen Duren		8.76a	Paul VI
2.	10	James Yoon		9.81a	Paul VI
3.	9	Hudson Eaton		11.85a	Flint Hill
 
4x400 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team		3:43.21a	Potomac (McLean VA)
2.		Relay Team		3:55.54a	Paul VI
3.		Relay Team		3:57.16a	Saint John Paul the 
4.		Charlie Smith
Charlie Baar
Corbin Buchwald
Sebastian Harkness			4:01.11a	Georgetown Day
5.		Relay Team		4:03.78a	Paul VI
6.		Charlie Brooks
Miles Huh
Matthew Siff
Akshay Tate				4:11.97a	Georgetown Day
 
4x800 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team		8:55.62a	Episcopal
2.		Relay Team		9:06.68a	Paul VI
3.		Relay Team		9:39.20a	St. Andrew's Episcopal
4.		Corbin Buchwald
Charlie Brooks
Akshay Tate
Charlie Baar				9:42.33a	Georgetown Day
5.		Relay Team		10:03.20a	Potomac (McLean VA)
6.		Relay Team		10:33.63a	Paul VI
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals x
1.	11	Jeff Stallings		40-07.50	Episcopal
2.	11	Parker Jenkins		38-09.50	Episcopal
3.	10	Irvine Madenga		38-04.00	St Stephens and St A
4.	11	David Zeng		38-01.50	Episcopal
5.	11	Isaiah Schuham-Anders	38-00.50	Georgetown Day
6.	12	Jelani Cross		37-01.50	Landon
7.	12	Noah Thirkill		35-00.00	Trinity School At Me
8.	12	Jon Grunau		33-03.00	Episcopal
9.	10	Aidan Pollard		32-00.50	Paul VI
10.	10	Bryce Montgomery	32-00.00	Potomac (McLean VA)
11.	11	Louis Swisher		31-11.50	Georgetown Day
12.	10	Dylan Posey		31-10.00	Georgetown Day
13.	10	Jonathan Randle		31-07.50	St Stephens and St A
14.	11	Peter Moran		28-10.50	Potomac (McLean VA)
15.	10	Tim Brown		28-10.00	Paul VI
16.	10	Sameer Augustine	28-01.50	St Stephens and St A
17.	10	Max McGarry		27-03.50	Paul VI
18.	10	Ethan Eddy		21-09.50	Saint John Paul the 
 
High Jump  Varsity - Finals x
1.	12	Logan Murphy-Redd	5-08.00	Bishop Ireton
2.	11	Christian Diaz		5-04.00	Paul VI
 
Long Jump  Varsity - Finals x
1.	12	Logan Murphy-Redd	18-04.00	Bishop Ireton
2.	11	Francis Paquette	18-00.50	Paul VI
3.	12	Collin Stubbs		17-05.00	Saint John Paul the 
4.	10	Ethan Yip		16-11.50	Episcopal
5.	10	Nate Dion		16-11.00	Paul VI
6.	9	Malachi Cheeks		16-10.00	Georgetown Day
6.	12	Juanell Walker		16-10.00	Episcopal
6.	9	Drew Carrier		16-10.00	Paul VI
9.	9	Piers Luscombe		16-05.00	Episcopal
10.	10	Ayden Nation		14-09.00	Paul VI
11.	10	Rahmin Norwood		14-07.00	Saint John Paul the 
12.	9	Cayden Bass-Hayden	12-09.50	Saint John Paul the 
 
Triple Jump  Varsity - Finals x
1.	11	Francis Paquette	37-10.50	Paul VI
2.	10	Nate Dion		35-10.50	Paul VI
3.	10	Bryce Savoy		31-11.00	Georgetown Day
4.	11	Robert Gillman		29-10.00	Paul VI
 
55 Meter Dash  Varsity - Finals x
1.	11	Ziyah Holman		7.36a	Georgetown Day
2.	11	Izzy D'Antonio		7.73a	St Stephens and St A
3.	10	Kiera McLean		7.74a	St Stephens and St A
4.	11	Nyia Cummings		7.83a	St Stephens and St A
5.	11	Khaya Yankey		7.92a	Potomac (McLean VA)
6.	11	Jenna Cooper		7.95a	Paul VI
7.	10	Laila Simmons		8.08a	Flint Hill
8.	10	Hadley Boston		8.09a	St Stephens and St A
9.	12	Julia Kocis		8.11a	Paul VI
10.	11	Indi Clayton		8.15a	St Stephens and St A
11.	12	Margot Labrecque	8.19a	Potomac (McLean VA)
11.	11	Nyah Mays		8.19a	Georgetown Day
13.	11	Calia Lee		8.24a	Georgetown Visitatio
14.	9	Ann-Audrey Ezi		8.29a	Georgetown Visitatio
14.	10	Joanna Schmank		8.29a	Paul VI
14.	12	Makaela Edmonds		8.29a	Paul VI
17.	12	Alexandra Watson	8.32a	Georgetown Visitatio
18.	11	Mishona Horton		8.41a	Potomac (McLean VA)
19.	11	Addie Marin		8.45a	Potomac (McLean VA)
20.	11	Katherine Hester	8.46a	St. Andrew's Episcopal
21.	10	Tyler George		8.48a	St. Andrew's Episcopal
22.	10	Ella Gillespie		8.51a	Georgetown Day
23.	10	Fiona Gallagher		8.52a	St. Andrew's Episcopal
24.	11	Keya Sheth		8.55a	Flint Hill
25.	12	Carolina Vitovitsky	8.58a	Saint John Paul the 
26.	11	Jodie Kuo		8.61a	Potomac (McLean VA)
27.	9	Sahari Abney		8.74a	Georgetown Day
28.	10	Karina Savidge		8.81a	Saint John Paul the 
29.	10	Hannah Junaideen	8.89a	St. Andrew's Episcopal
30.	11	Abby Gallagher		8.91a	Georgetown Day
30.	12	Elizabeth Picha		8.91a	Saint John Paul the 
32.	11	Carolyn Halgas		8.94a	Saint John Paul the 
33.	10	Cassie Campbell		9.01a	Flint Hill
34.	9	Evelyn Stuart		9.09a	Flint Hill
35.	9	Jordan Levine		9.30a	Paul VI
36.	9	Rushien Maghsoud	9.49a	St. Andrew's Episcopal
37.	9	Kennedy Ferguson	10.18a	Potomac (McLean VA)
38.	9	Ellie Rachev		10.46a	Flint Hill
39.	9	Swetha Madiraju		10.50a	Flint Hill
 
300 Meters  Varsity - Finals x
1.	9	Isabella Henson-Vendrell		44.86a	Paul VI
2.	10	Maeve Murray		45.56a	Georgetown Visitatio
3.	11	Catie Stack		45.84a	Flint Hill
4.	10	Ruby Kaplan		45.90a	Georgetown Day
5.	12	Sydney Lewis		46.87a	Episcopal
6.	12	Tamara Eddy		46.89a	Saint John Paul the 
7.	11	Khaya Yankey		46.98a	Potomac (McLean VA)
8.	11	Laela Lucas-Walker	47.16a	Georgetown Day
9.	11	Nevada Lomax		47.19a	Georgetown Day
10.	10	Ruby Gregg		47.20a	Episcopal
11.	9	Nadia Fairfax		47.21a	Georgetown Day
12.	12	Alexandra Watson	47.49a	Georgetown Visitatio
13.	10	Bela Aguilar		47.65a	Flint Hill
14.	9	Mikaula Lachowicz	47.70a	Paul VI
15.	11	Calia Lee		47.84a	Georgetown Visitatio
16.	9	Gabriella Henson-Vendrell	49.43a	Paul VI
17.	11	Jara Wilensky		49.80a	Georgetown Day
18.	10	Joanna Schmank		49.82a	Paul VI
19.	10	Sarah Dickerson		50.03a	Flint Hill
20.	12	Carolina Vitovitsky	50.04a	Saint John Paul the 
21.	10	Fiona Gallagher		50.08a	St. Andrew's Episcopal
22.	11	Deena Hamandi		50.23a	Flint Hill
23.	11	Katherine Hester	50.28a	St. Andrew's Episcopal
24.	10	Camilla Hipp		50.35a	Episcopal
25.	10	Rachel Connolly		50.39a	Paul VI
26.	11	Mishona Horton		50.99a	Potomac (McLean VA)
27.	10	Maria Claiborne		51.16a	Episcopal
28.	10	Holly Fan		51.26a	Flint Hill
29.	10	Charlotte Thompson	51.57a	Potomac (McLean VA)
30.	9	Ann-Audrey Ezi		51.76a	Georgetown Visitatio
31.	10	Hannah Junaideen	51.93a	St. Andrew's Episcopal
32.	9	Sahari Abney		52.13a	Georgetown Day
33.	9	Gabriela Notzon		52.34a	Episcopal
34.	10	Tyler George		52.55a	St. Andrew's Episcopal
35.	9	Olivia Moore		53.03a	Episcopal
36.	9	Annabel Betoni		53.18a	Trinity School At Me
37.	12	Elizabeth Picha		53.27a	Saint John Paul the 
38.	9	Madeline Garra		53.29a	Bishop Ireton
39.	11	Anna Campbell		53.58a	Georgetown Visitatio
40.	10	Courtney Vold		53.61a	Potomac (McLean VA)
41.	9	Lucy Schmachtenberger	53.96a	Episcopal
42.	9	Katie Chong		54.20a	Flint Hill
43.	10	Gigi Friedman		54.79a	Episcopal
44.	10	Ella Jones		55.16a	Episcopal
45.	10	Karina Savidge		55.78a	Saint John Paul the 
45.	9	Sophie Broll		55.78a	Episcopal
47.	11	Carolyn Halgas		56.55a	Saint John Paul the 
48.	9	Janet Blanton		57.06a	Bishop Ireton
49.	9	Rushien Maghsoud	57.75a	St. Andrew's Episcopal
50.	9	Kennedy Ferguson	1:01.02a	Potomac (McLean VA)
 
500 Meters  Varsity - Finals x
1.	11	Catherine Hyman		1:16.05a	Potomac (McLean VA)
2.	11	Catie Stack		1:25.62a	Flint Hill
3.	11	Elise Hellmann		1:25.94a	St Stephens and St A
3.	12	Caroline Burnett	1:25.94a	St Stephens and St A
5.	10	Ruby Kaplan		1:26.83a	Georgetown Day
6.	9	Lili Grant		1:27.39a	Georgetown Visitatio
7.	11	Maddy Oliver		1:27.88a	Trinity School At Me
8.	10	Annie Rosenman		1:28.48a	Georgetown Day
9.	10	Maeve Murray		1:30.94a	Georgetown Visitatio
10.	9	Nadia Fairfax		1:32.01a	Georgetown Day
11.	11	Ellie Thurneysen	1:32.40a	Paul VI
12.	11	Barrett Harrington	1:34.10a	Flint Hill
13.	10	Mary Kozeny		1:34.30a	Georgetown Visitatio
14.	11	Nevada Lomax		1:34.53a	Georgetown Day
15.	10	Kamsi Obiorah		1:37.09a	Georgetown Visitatio
16.	11	Abby Gallagher		1:37.60a	Georgetown Day
17.	11	Isabel Gretschel	1:38.53a	Georgetown Visitatio
18.	9	Caroline Ross		1:43.77a	St Stephens and St A
19.	10	Lelena Fissehazion	1:44.63a	Georgetown Visitatio
20.	9	Catherine Kappel	1:45.27a	St Stephens and St A
21.	9	Lucy Monsted		1:45.45a	Episcopal
22.	9	Annabel Betoni		1:45.64a	Trinity School At Me
23.	9	Sophie Axelrod		1:49.43a	Georgetown Day
24.	9	Neha Matai		1:52.25a	Flint Hill
25.	10	Ariel Aylesworth	1:52.27a	Trinity School At Me
 
1600 Meters  Varsity - Finals x
1.	9	Lili Grant		5:30.26a	Georgetown Visitatio
2.	12	Annie Dunlop		5:40.85a	Saint John Paul the 
3.	9	Morgan Lewis		5:44.34a	St Stephens and St A
4.	10	Katie Whalen		5:45.80a	St Stephens and St A
5.	10	Liza Gregory		5:48.78a	Episcopal
6.	9	Louisa Cave		5:49.43a	Georgetown Visitatio
7.	11	Clara Wiederholt	5:54.52a	Saint John Paul the 
8.	12	Annalise Myre		6:00.16a	Georgetown Day
9.	10	Kayla Moxley		6:00.36a	Flint Hill
10.	11	Alexa Iglesias		6:07.00a	Georgetown Visitatio
11.	10	Charlotte Carr		6:07.05a	St Stephens and St A
12.	12	Sophia Mishurny-Santini	6:09.67a	Potomac (McLean VA)
13.	10	Catherine Seale		6:09.95a	St Stephens and St A
14.	10	Annie Rosenman		6:17.89a	Georgetown Day
15.	12	Sonia Griffen		6:21.19a	Potomac (McLean VA)
16.	11	Lauren Atkinson		6:22.18a	Saint John Paul the 
17.	12	Lucia Driessen		6:30.38a	Georgetown Day
18.	9	Ellie Hanley		6:35.20a	St Stephens and St A
19.	12	Esther Kim		6:39.11a	Episcopal
20.	9	Olivia Agolini		6:39.13a	Potomac (McLean VA)
21.	9	Madeline Cassidy	6:39.46a	Saint John Paul the 
22.	12	Kate Nelson		6:45.59a	Flint Hill
23.	11	Abigail Harrigan	6:52.06a	Saint John Paul the 
24.	10	Dana Christopher	7:08.20a	Potomac (McLean VA)
25.	9	Sophie Axelrod		7:10.61a	Georgetown Day
26.	11	Emma Smith		7:27.19a	Paul VI
 
55m Hurdles - 33"  Varsity - Finals x
1.	11	Nyia Cummings		9.36a	St Stephens and St A
2.	11	Senia Cade		9.41a	Bishop Ireton
3.	12	Tamara Eddy		9.70a	Saint John Paul the 
4.	12	Ashlyn Eby		10.15a	Paul VI
5.	10	Ella Gillespie		10.37a	Georgetown Day
6.	10	Ruby Kaplan		10.41a	Georgetown Day
6.	10	Theo Jenkins		10.41a	Flint Hill
8.	10	Beatrice Tynan		10.68a	Paul VI
9.	10	Bela Aguilar		10.88a	Flint Hill
10.	11	Jessica Monye		11.09a	Paul VI
11.	9	Lyra Gemmill-Nexon	11.19a	Georgetown Day
 
4x400 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team		4:37.13a	St Stephens and St A
2.		Ella Gillespie
Laela Lucas-Walker
Annalise Myre
Amelia Myre				4:37.82a	Georgetown Day
3.		Relay Team		4:47.50a	Episcopal
4.		Jara Wilensky
Joyce Yang
Abby Gallagher
Ana Gunther				4:52.56a	Georgetown Day
5.		Relay Team		4:56.14a	Saint John Paul the 
6.		Relay Team		4:57.78a	Paul VI
 
4x800 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team		10:37.56a	Saint John Paul the 
2.		Ziyah Holman
Ana Gunther
Joyce Yang
Amelia Myre				10:52.48a	Georgetown Day
3.		Relay Team		11:19.75a	Paul VI
4.		Relay Team		11:20.38a	Episcopal
5.		Relay Team		11:28.04a	Potomac (McLean VA)
6.		Hannah Avidon
Leah Belber
Caroline Antonipillai
Lyra Gemmill-Nexon			14:06.09a	Georgetown Day
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals x
1.	12	Carolina Vitovitsky	28-05.00	Saint John Paul the 
2.	11	Jodie Kuo		27-08.00	Potomac (McLean VA)
3.	12	Alexandra Watson	27-07.50	Georgetown Visitatio
4.	12	Sydney Lewis		25-10.00	Episcopal
5.	11	Laela Lucas-Walker	25-03.50	Georgetown Day
6.	9	Sahari Abney		23-08.75	Georgetown Day
7.	11	Cora Thomas		23-03.00	Paul VI
8.	10	Kamsi Obiorah		23-01.00	Georgetown Visitatio
9.	10	Rachelle Hawkins	21-04.50	St Stephens and St A
10.	11	Nyah Mays		21-03.00	Georgetown Day
11.	10	Alex Geho		20-08.00	Paul VI
12.	11	Calia Lee		20-02.50	Georgetown Visitatio
13.	10	Ciara Bess		20-01.00	Paul VI
14.	10	Amanda Tran		18-08.00	Paul VI
15.	10	Rosie Armao		18-07.50	Flint Hill
16.	10	Isabella Iscaro		18-05.00	Georgetown Visitatio
17.	10	Louisa Treadway		17-06.00	St Stephens and St A
18.	11	Carolyn Halgas		15-06.00	Saint John Paul the 
19.	11	Wendy Buendia		12-10.00	St Stephens and St A
 
High Jump  Varsity - Finals x
1.	11	Senia Cade		4-10.00	Bishop Ireton
2.	11	Alex McEneney		4-06.00	St Stephens and St A
2.	10	Maeve Murray		4-06.00	Georgetown Visitatio
2.	10	Carmela Ribadeneira	4-06.00	Episcopal
5.	11	Indi Clayton		4-04.00	St Stephens and St A
6.	11	Alexa Iglesias		4-02.00	Georgetown Visitatio
 
Long Jump  Varsity - Finals x
1.	12	Tamara Eddy		15-05.00	Saint John Paul the 
2.	12	Alexandra Watson	15-02.00	Georgetown Visitatio
3.	11	Senia Cade		14-06.50	Bishop Ireton
4.	10	Maeve Murray		14-04.00	Georgetown Visitatio
5.	10	Holly Fan		14-01.00	Flint Hill
6.	9	Ann-Audrey Ezi		13-02.50	Georgetown Visitatio
7.	10	Beatrice Tynan		13-00.50	Paul VI
8.	12	Ashlyn Eby		12-06.00	Paul VI
9.	10	Joanna Schmank		11-07.00	Paul VI
10.	10	Janil Cohen		11-01.00	Episcopal
11.	10	Karina Savidge		11-00.50	Saint John Paul the 
12.	11	Nevada Lomax		10-11.00	Georgetown Day
 
Triple Jump  Varsity - Finals x
1.	12	Ashlyn Eby		32-02.00	Paul VI
2.	10	Oivia Gallard		30-10.00	Paul VI
3.	12	Makaela Edmonds		29-10.00	Paul VI
4.	11	Jara Wilensky		29-00.00	Georgetown Day
5.	11	Nevada Lomax		28-03.00	Georgetown Day
6.	10	Karina Savidge		24-01.00	Saint John Paul the 


Return to Top

Email | About