MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Dickinson Holiday Invite
Dickinson College HS Invitational History
Hosted By: Dickinson
Carlisle, Pennsylvania
2018-12-22

results from pa.milesplit.com
Dickinson Holiday HS Invite 2018                        
                    Kline Center, Carlisle, PA - 12/22/2018                     

Women's 4 x 800m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Unionville            A   10:33.32  10 
   2 State College Area H  A   10:47.11   8 
   3 Seneca Valley High S  A   10:54.29   6 
   4 Gaithersburg High Sc  A   10:57.23   5 
   5 Donegal               A   11:45.58   4 
   6 Tuscarora High Schoo  A   12:12.10   3 
   7 Tuscarora High Schoo  B   12:44.77   2 
     Fort Hill High Schoo  A         DQ     

Men's 4 x 800m Relay
Finals
=====================================================
  Pl Team                 Sq       Time Ht. (Pl) Pts 
=====================================================
   1 Mifflin County High   A    8:26.78   1  (1)  10 
   2 Gaithersburg High Sc  A    8:37.16   1  (2)   8 
   3 Walter Johnson High   A    8:53.27   1  (3)   6 
   4 Tuscarora High Schoo  A    9:03.25   1  (4)   5 
   5 State College Area H  A    9:07.06   1  (5)   4 
   6 State College Area H  B    9:10.99   1  (6)   3 
   7 Unionville            A    9:16.10   1  (7)   2 
   8 Altoona Area          A    9:21.44   2  (1)   1 
   9 Altoona Area          B    9:21.68   2  (2)     
  10 Bishop McNamara High  A    9:42.02   2  (3)     
  11 State College Area H  C    9:46.59   2  (4)     
  12 Mifflin County High   B    9:54.12   2  (5)     
  13 Oakdale High School   A   10:08.13   2  (6)     
  14 Tuscarora High Schoo  B   10:13.84   2  (7)     
  15 Tuscarora High Schoo  C   10:29.14   1  (8)     

Women's 55m Hurdles
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 GNOUMOU, Deborah     Seneca Valley High S       8.78   1  (1)  10 
   2 BEGOR, Flynn         Mount Lebanon              8.84   1  (2)   8 
   3 MULLERY, Alyssa      Fort Hill High Schoo       9.02   1  (3)   6 
   4 MANGAN, Molly        Mount Lebanon              9.43   2  (1)   5 
   5 BOLIVAR, Hardee      Tuscarora High Schoo       9.56   3  (1)   4 
   6 KAMGANG, Ruth        Gaithersburg High Sc       9.67   2  (2)   3 
   7 GREEN, Jenna         Mountain Ridge High        9.76   3  (2)   2 
   8 CROSSER, Cayla       Fort Hill High Schoo       9.77   2  (3)   1 
   9 STEWART, Maddie      Fort Hill High Schoo       9.78   1  (4)     
  10 FOX, Maggie          Altoona Area               9.86   3  (3)     
  11 HERRES, Jocelyn      Red Lion                   9.88   5  (1)     
  12 SPENCER, Rachael     State College Area H       9.97   4  (1)     
  13 SNYDER, Kirsten      Tuscarora High Schoo      10.22   4  (2)     
  14 ROHRBAUGH, Allyson   Red Lion                  10.39   5  (2)     
  15 RIVERA, Alycia       Seneca Valley High S      10.39   4  (3)     
  16 SANDY, Brooke        James Wood High Scho      10.58   4  (4)     
  17 ASBURY, Joella       State College Area H      10.75   6  (1)     
  18 AKINMADE, Grace      Bishop McNamara High      11.07   5  (3)     
  19 PENDA, Regina        Seneca Valley High S      11.17   5  (4)     
  20 HAYTHE, Sanai'       Bishop McNamara High      11.36   7  (1)     
  21 STAMPER, Riley       Boiling Springs           11.53   6  (2)     
  22 OASTER, Abigail      Chambersburg              11.63   6  (3)     
  23 SUYDAM, Evelyn       Mifflin County High       12.12   7  (2)     
  24 ASIMENU, Paula       Susquehanna Township      12.18   2  (4)     
  25 MCNEIL, Belky        Mifflin County High       12.80   7  (3)     

Men's 55m Hurdles
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 LONGENECKER, Chase   State College Area H       7.89   1  (1)  10 
   2 OKE, Freddie         Gaithersburg High Sc       7.97   1  (2)   8 
   3 JONES, Zachary       Gaithersburg High Sc       8.08   2  (1)   6 
   4 JENKINS, Kobe        Susquehanna Township       8.09   1  (3)   5 
   5 HAMILTON, Stanley    State College Area H       8.12   2  (2)   4 
   6 SMITH, Kadan         Red Lion                   8.14   2  (3)   3 
   7 BARNES, Isaiah       Altoona Area               8.31   3  (1)   2 
   8 CUSTER, John         Mountain Ridge High        8.38   2  (4)   1 
   9 HUNT, Shamar         Red Land                   8.47   1  (4)     
  10 OWENS, Logan         James Wood High Scho       8.66   3  (2)     
  11 FERRELL, Robert      Altoona Area               8.85   4  (1)     
  12 ROBERTS, Javar-Malik Bishop McNamara High       8.88   4  (2)     
  13 JOHNSTON, Ethan      Red Lion                   9.76   3  (3)     
  14 GRIFFIN, Ian         Walter Johnson High       10.01   6  (1)     
  15 LINDENBERG, Ryan     State College Area H      10.18   3  (4)     
  16 PLATE, Tim           Oakdale High School       10.44   4  (3)     
  17 RICKENBACKER, Daniel Red Lion                  10.49   4  (4)     
  18 FRANCOIS, Lucky      Seneca Valley High S      10.69   5  (1)     
  19 CARTER, Daron        Bishop McNamara High      11.01   6  (2)     
  20 ULUG-BERTER, Okan    Seneca Valley High S      11.35   6  (3)     
  21 THANGALVADI, Ibrahim Oakdale High School       11.50   5  (2)     

Women's 55 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 LEFEVRE, Dardlie     Tuscarora High Schoo       7.41   1  (1)  10 
   2 RUFFIN, Amanda       Glenelg Country Scho       7.47   1  (2)   8 
   3 BADOO, Giselle       Seneca Valley High S       7.61   1  (3)   6 
   4 MCCARTHY, Desiree    Gaithersburg High Sc       7.61   2  (1)   5 
   5 DIGGS, Aniya         Glenelg Country Scho       7.63   1  (4)   4 
   6 JOHNSON, Jordan      Tuscarora High Schoo       7.64   2  (2)   3 
   7 BURROWES, Shanelle   Chambersburg               7.73   4  (1)   2 
   8 HOOVER, Mikayla      Fort Hill High Schoo       7.75   3  (1)   1 
   9 BUCCI, Makayla       Unionville                 7.81   3  (2)     
  10 LONG, Brooke         Altoona Area               7.81   7  (1)     
  11 ANDERSON, Maliyah    Tuscarora High Schoo       7.81   3  (3)     
  12 LOSE, Jessica        State College Area H       7.83   3  (4)     
  13 BURGESS, Sahirra     Seneca Valley High S       7.84   4  (2)     
  14 CLARK, Tyah          Susquehanna Township       7.87   6  (1)     
  15 BEAVERSON, Sydney    Red Lion                   7.88   5  (1)     
  16 SPENCER, Alysia      State College Area H       7.93   2  (3)     
  17 SEWARD, Ta'Shay      Altoona Area               7.95   4  (3)     
  18 HAYTHE, Sanai'       Bishop McNamara High       8.00   2  (4)     
  19 PATTERSON, Camree    Red Lion                   8.06   6  (2)     
  20 MARTIN, Lindsay      Red Land                   8.06   4  (4)     
  21 CLAPPER, Jalyn       James Wood High Scho       8.08   5  (2)     
  22 MYERS, Gracie        State College Area H       8.18   5  (3)     
  23 ARMBRUSTER, Amber    Fort Hill High Schoo       8.21   5  (4)     
  24 HART, Meghan         Unionville                 8.23   6  (3)     
  25 WHITE, Mija'Nae      Altoona Area               8.23   6  (4)     
  26 SECHLER, Kiana       Mifflin County High        8.26   7  (2)     
  27 AKINMADE, Grace      Bishop McNamara High       8.39   8  (1)     
  28 ISOLA, Emelia        Walter Johnson High        8.42   7  (3)     
  29 DIFRANK, Sophie      Walter Johnson High        8.45   7  (4)     
  30 BARRETT, Makayla     James Wood High Scho       8.59   8  (2)     
  31 STANTON, Alexis      Mifflin County High        8.64   8  (3)     
  32 FARANO, Briyanna     Susquehanna Township       8.65  10  (1)     
  33 DEPERSIG, Kayla      Walter Johnson High        8.75   8  (4)     
  34 KANAGY, Bryn         Mifflin County High        8.82   9  (1)     
  35 SHOEMAKER, Alexis    Red Lion                   8.89  10  (2)     
  36 YAMSON, Sarah        Seneca Valley High S       8.97   9  (2)     
  37 JOHN, Adia           Susquehanna Township       8.97  10  (3)     
  38 LECLOUX, Maddie      Unionville                 9.49   9  (3)     

Men's 55 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 WORRELL, Tyeshawn    Chambersburg               6.65   1  (1)  10 
   2 HOLLEY, Adrian       Gaithersburg High Sc       6.69   2  (1)   8 
   3 LAWHEAD, Mitchell    Altoona Area               6.77   1  (2)   6 
   4 CAVLIN III, Glenith  Gaithersburg High Sc       6.81   3  (1)   5 
   5 FRAZIER, Anthony     Gaithersburg High Sc       6.83   2  (2)   4 
   6 ADAMS, Connor        Altoona Area               6.86   2  (3) 2.5 
   6 LYONS, Kyle          Unionville                 6.86   4  (1) 2.5 
   8 HELF, Mitchell       Red Lion                   6.88   6  (1)   1 
   9 JONES, Karter        Chambersburg               6.90   4  (2)     
  10 HAYTHE, Anthony      Bishop McNamara High       6.95   1  (3)     
  11 CLYBURN, Jackson     James Wood High Scho       6.97   4  (3)     
  12 GAY, Nate            Susquehanna Township       7.00   5  (1)     
  13 DAVIS, Quincy        Boiling Springs            7.02   8  (1)     
  14 KOROYE, Tam          Walter Johnson High        7.05   5  (2)     
  15 GUYTON, Kage         Mountain Ridge High        7.07   3  (2)     
  16 SEN, Arun            Walter Johnson High        7.08   5  (3)     
  17 SIKES, Cameron       Bishop McNamara High       7.13   1  (4)     
  18 TURNER, Steven       Susquehanna Township       7.16   8  (2)     
  19 BORRELLI, Anthony    Unionville                 7.17   6  (2)     
  20 TEWS, Drake          James Wood High Scho       7.17   7  (1)     
  21 NOLAN-BRUNSON, Demon Seneca Valley High S       7.21   8  (3)     
  22 MUSSELMAN, Bailey    Altoona Area               7.28   3  (3)     
  23 KEE-CAMPBELL, Justic Tuscarora High Schoo       7.28   7  (2)     
  24 BUSKIRK, Trent       Mountain Ridge High        7.31   5  (4)     
  25 SCHILLING, Connor    Unionville                 7.31   4  (4)     
  26 STREMOUKHOV, Ilya    State College Area H       7.33  11  (1)     
  27 GRANTHAM, Khalil     Mifflin County High        7.42   7  (3)     
  28 YOUNG, Jamari        Bishop McNamara High       7.43   3  (4)     
  29 ADOMAKO, George      Tuscarora High Schoo       7.53  10  (1)     
  30 ASAMOAH, Korell      Tuscarora High Schoo       7.57  10  (2)     
  31 AINEY, Duane         Troy                       7.58  10  (3)     
  32 KEELER, Zachary      Mifflin County High        7.62   9  (1)     
  33 STARRS, Samuel       Oakdale High School        7.70   8  (4)     
  34 PHILLIPS, Tre        Seneca Valley High S       7.83  11  (2)     
  35 BEACHLEY, Jordan     Seneca Valley High S       7.91  11  (3)     
  36 VALERIO, Filipe      Northampton Area           8.06   6  (3)     
  37 EVERSOLE, Bradyn     Mifflin County High        8.18   9  (2)     
  38 LESAGE, Luke         Oakdale High School        8.26  10  (4)     
  39 STONE, Connor        Susquehanna Township       8.81  11  (4)     
  40 WILSON, Alexander    Oakdale High School        8.96   9  (3)     
  41 GHAITH, Omro         Northampton Area           9.41   7  (4)     

Women's 1600 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 GILPATRICK, Lizzie   State College Area H    5:23.08   1  (1)  10 
   2 LLOYD, Kiersten      Red Lion                5:23.22   1  (2)   8 
   3 SIMON, Emma          State College Area H    5:32.38   1  (3)   6 
   4 PONIKTERA, Amber     Northampton Area        5:45.95   1  (4)   5 
   5 DURR, Elise          Gaithersburg High Sc    5:46.71   1  (5)   4 
   6 GAGNE, Camille       Walter Johnson High     5:47.14   1  (6)   3 
   7 KUYKENDALL, Lauren   Mifflin County High     5:47.18   1  (7)   2 
   8 SOLO, Molly          State College Area H    5:47.25   1  (8)   1 
   9 GALBRAITH, Joy       Mifflin County High     5:48.47   1  (9)     
  10 PALUMBO, Abbey       Fort Hill High Schoo    6:05.27   1 (10)     
  11 POE, Rachel          Unionville              6:06.07   1 (11)     
  12 MURPHY, Allison      Unionville              6:06.70   1 (12)     
  13 THORNTON, Kiki       Chartiers Valley        6:13.29   1 (13)     
  14 KELLEY, MacKenzie    Altoona Area            6:14.04   2  (1)     
  15 MUIR, Hannah         Mountain Ridge High     6:20.40   2  (2)     
  16 MANDL, Cora          Unionville              6:21.44   1 (14)     
  17 DUBUSKY, McKenzie    Donegal                 6:23.11   2  (3)     
  18 SCHOBEL, Aly         Altoona Area            6:25.24   2  (4)     
  19 CODDINGTON, Emily    North Star High Scho    6:27.20   2  (5)     
  20 HERNANDEZ, Aylene    Tuscarora High Schoo    6:30.00   2  (6)     
  21 COLTON, Julia        Troy                    6:33.92   2  (7)     
  22 WEBB, Magdalene      Mifflin County High     6:37.24   2  (8)     
  23 YEATRAS, Cleo        James Wood High Scho    6:41.10   2  (9)     
  24 COGGINS, Connor      Susquehannock           6:42.94   2 (10)     
  25 REID, Avery          Altoona Area            6:50.30   2 (11)     
  26 WILSON, Juliet       Fort Hill High Schoo    7:10.80   2 (12)     
  27 SHEIK, Meilin        Walter Johnson High     7:16.05   2 (13)     
  28 MORALES, Krystal     Tuscarora High Schoo    7:28.98   2 (14)     
  29 SAUPP, Kimberly      James Wood High Scho    7:53.65   2 (15)     
  30 RAI, Deepsika        Susquehanna Township    8:24.08   2 (16)     

Men's 1600 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 MESSNER, Joe         State College Area H    4:41.36   1  (1)  10 
   2 ZAJICEK, Elias       Chartiers Valley        4:44.23   1  (2)     
   3 MARKS, Jacob         Walter Johnson High     4:46.36   1  (3)   6 
   4 FRANKLIN, Timothy    Gaithersburg High Sc    4:48.88   1  (4)   5 
   5 ALLERHEILIGEN, Marc  State College Area H    4:51.19   1  (5)   4 
   6 USHER, Nathan        Tuscarora High Schoo    4:59.14   1  (6)   3 
   7 JONES, Ethan         Boiling Springs         4:59.99   1  (7)   2 
   8 BANGSER, Seth        Walter Johnson High     5:01.86   1  (8)   1 
   9 KEMER, Caleb         James Wood High Scho    5:02.50   2  (1)     
  10 BARTOLOMEO, Dominic  Tuscarora High Schoo    5:04.59   2  (2)     
  11 STANGEL, Bryant      State College Area H    5:05.13   1  (9)     
  12 COLYER, Ezekiel      Northampton Area        5:06.00   1 (10)     
  13 RISPOLI, Aidan       Altoona Area            5:06.32   2  (3)     
  14 WOSHNER, Nathaniel   James Wood High Scho    5:08.82   2  (4)     
  15 SIMHONY, Yariv       Walter Johnson High     5:09.10   1 (11)     
  16 MCDONALD, Liam       James Wood High Scho    5:14.08   2  (5)     
  17 BOWERS, Noah         Mifflin County High     5:14.90   1 (12)     
  18 KUYKENDALL, Robert   Mifflin County High     5:17.94   1 (13)     
  19 FARABAUGH, Aiden     Altoona Area            5:23.77   2  (6)     
  20 BENKA-DAVIES, Elijah Susquehanna Township    5:26.73   2  (7)     
  21 KURTZ, Dylan         Mifflin County High     5:27.12   1 (14)     
  22 CLYMA, Liam          Altoona Area            5:30.27   2  (8)     
  23 DANG, Tommy          Seneca Valley High S    5:31.20   2  (9)     
  24 BERMUNDEZ, Kevin     Susquehanna Township    5:31.41   2 (10)     
  25 FISHER, Michael      Susquehannock           5:40.61   2 (11)     
  26 NOLL, John           Northern                5:40.73   2 (12)     
  27 AMATO, Nicholas      Northampton Area        5:41.58   2 (13)     
  28 TESSEMA, Bereketab   Mountain Ridge High     5:45.29   2 (14)     
  29 WALL, Brian          Oakdale High School     6:05.65   2 (15)     
  30 FLIEGEL, Reed        Oakdale High School     6:14.59   2 (16)     
  31 CROSSON, Ne'mir      Susquehanna Township    6:25.91   2 (17)     

Women's 400 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 KAMARA, Michelle     Gaithersburg High Sc      59.59   1  (1)  10 
   2 LEFEVRE, Dardlie     Tuscarora High Schoo    1:00.14   1  (2)   8 
   3 DIGGS, Aniya         Glenelg Country Scho    1:01.47   1  (3)   6 
   4 ELEGON, Ever         Seneca Valley High S    1:02.64   1  (4)   5 
   5 EIFRIG, Casie        State College Area H    1:03.65   2  (1)   4 
   6 PENDA, Regina        Seneca Valley High S    1:05.16   2  (2)   3 
   7 SALTSBURG, Madison   Northern                1:05.72   3  (1)   2 
   8 SNYDER, Kaylee       Red Lion                1:06.26   3  (2)   1 
   9 BEAVERSON, Sydney    Red Lion                1:06.34   5  (1)     
  10 FOX, Maggie          Altoona Area            1:06.57   3  (3)     
  11 RAVENELL, Deja       Glenelg Country Scho    1:06.76   2  (3)     
  12 HERR, Amelia         Unionville              1:06.90   2  (4)     
  13 KIMBEMBE, Joelle     Tuscarora High Schoo    1:07.37   3  (4)     
  14 BURGESS, Sahirra     Seneca Valley High S    1:08.00   4  (1)     
  15 STEVENSON, Haley     Tuscarora High Schoo    1:08.87   4  (2)     
  16 SANDY, Brooke        James Wood High Scho    1:10.33   6  (1)     
  17 GORDON, Jessica      State College Area H    1:11.69   7  (1)     
  18 SANDY, Audrey        James Wood High Scho    1:12.08   6  (2)     
  19 DEPERSIG, Kayla      Walter Johnson High     1:13.19   4  (3)     
  20 CURTIN, Elizabeth    State College Area H    1:13.53   5  (2)     
  21 BINGAHMAN, Cheryl    Red Lion                1:13.85   7  (2)     
  22 MAIGNAN, Tori        Bishop McNamara High    1:13.96   9  (1)     
  23 TREESE, Alexis       Altoona Area            1:14.11   7  (3)     
  24 SUYDAM, Evelyn       Mifflin County High     1:15.10   7  (4)     
  25 HINKEL, Sarah        Donegal                 1:16.71   6  (3)     
  26 PALUMBO, Ryley       Fort Hill High Schoo    1:17.28   5  (3)     
  27 MCNEIL, Belky        Mifflin County High     1:17.89   8  (1)     
  28 STANTON, Alexis      Mifflin County High     1:20.08   8  (2)     
  29 LECLOUX, Maddie      Unionville              1:21.70   6  (4)     
  30 SANYANG, Hajara      Susquehanna Township    1:31.21   9  (2)     
     OSHOLOWU, Mayokun    Susquehanna Township         NT   9          

Men's 400 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 JESSUP, Jerome       Red Lion                  52.52   1  (1)  10 
   2 HAMILTON, Stanley    State College Area H      54.40   1  (2)   8 
   3 YANICH, Jackson      Susquehanna Township      54.68   1  (3)   6 
   4 MBENGANG MBIANDA, Ja Gaithersburg High Sc      54.99   1  (4)   5 
   5 JONES, Karter        Chambersburg              55.37   6  (1)   4 
   6 SOLARIO, Dillon      Walter Johnson High       55.48   2  (1)   3 
   7 MESSNER, Joe         State College Area H      55.78   3  (1)   2 
   8 HOCKENBURY, Radison  State College Area H      56.12   2  (2)   1 
   9 CLYBURN, Jackson     James Wood High Scho      56.40   4  (1)     
  10 BARBOUR, Diontae     Chambersburg              56.43   4  (2)     
  11 FUTRELL, Giovanni    Altoona Area              56.57   2  (3)     
  12 PELOTE, Shawn        Bishop McNamara High      56.61   2  (4)     
  13 VEGA, Mateo          Susquehannock             56.62   5  (1)     
  14 WEAVER, Quintin      Union                     56.62   3  (2)     
  15 CUSTER, John         Mountain Ridge High       57.38   8  (1)     
  16 LUCERO, Kain         Seneca Valley High S      58.22   6  (2)     
  17 ORANUBU, Nna         Walter Johnson High       58.34   3  (3)     
  18 EMERSON, Owen        James Wood High Scho      58.35   7  (1)     
  19 OWENS, Logan         James Wood High Scho      58.88   7  (2)     
  20 WOLFSON, Thomas      Walter Johnson High       59.58   6  (3)     
  21 GRANTHAM, Khalil     Mifflin County High       59.63   3  (4)     
  22 LAWSON, Matthew      Fort Hill High Schoo    1:00.45   8  (2)     
  23 RICKENBACKER, Daniel Red Lion                1:00.68   4  (3)     
  24 LOMAX, James         Bishop McNamara High    1:00.77   9  (1)     
  25 THANGALVADI, Ibrahim Oakdale High School     1:01.05   8  (3)     
  26 FARHI, Arion         Unionville              1:01.11   5  (2)     
  27 THOMPSON, Desmond    Tuscarora High Schoo    1:01.36   9  (2)     
  28 QUACH, Jimmy         Mountain Ridge High     1:01.51   7  (3)     
  29 STARRS, Samuel       Oakdale High School     1:01.64   6  (4)     
  30 PLATE, Tim           Oakdale High School     1:02.00   9  (3)     
  31 PACKARD, Hunter      Mifflin County High     1:03.48  10  (1)     
  32 ODIDI, Bradley       Seneca Valley High S    1:04.32   9  (4)     
  33 NIEMANDT, Edwin      Tuscarora High Schoo    1:05.51  10  (2)     
  34 JOHNSTON, Ethan      Red Lion                1:07.28   5  (3)     
  35 CHILSON, Cole        Mifflin County High     1:09.42  10  (3)     
  36 KALICZAK, Jereth     Susquehannock           1:11.70   8  (4)     
  37 EDWARDS, Andrew      Tuscarora High Schoo    1:11.83  10  (4)     
     DUPONT, Kessler      Unionville                   NT   7          

Women's 800 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 KANE, Kileigh        State College Area H    2:23.17   1  (1)  10 
   2 CICCHINO, Josie      Unionville              2:35.92   1  (2)   8 
   3 MARAS, Emma          State College Area H    2:36.27   1  (3)   6 
   4 COATES, Sarah        Unionville              2:37.30   1  (4)   5 
   5 KNAPPENBERGER, Marya State College Area H    2:37.75   2  (1)   4 
   6 RAMSEY, A'Nya        Bishop McNamara High    2:37.98   1  (5)   3 
   7 NAQVI, Myra          Donegal                 2:38.05   2  (2)   2 
   8 DURR, Elise          Gaithersburg High Sc    2:39.32   1  (6)   1 
   9 LLOYD, Gwendolyn     Red Lion                2:39.71   1  (7)     
  10 HAILE, Lulia         Susquehanna Township    2:41.37   2  (3)     
  11 PALUMBO, Abbey       Fort Hill High Schoo    2:43.24   1  (8)     
  12 GAGNE, Camille       Walter Johnson High     2:43.67   1  (9)     
  13 MINTER, Maura        Unionville              2:43.81   2  (4)     
  14 DEBRUIN, Ella        Donegal                 2:44.64   2  (5)     
  15 KUYKENDALL, Lauren   Mifflin County High     2:44.82   1 (10)     
  16 CHILCOTE, Madelyn    Mifflin County High     2:48.07   2  (6)     
  17 VENTURA, Vanessa     Seneca Valley High S    2:48.83   2  (7)     
  18 CODDINGTON, Emily    North Star High Scho    2:53.94   3  (1)     
  19 ROBINSON, Deanna     Susquehanna Township    2:56.59   2  (8)     
  20 MILLS, Ryan          Tuscarora High Schoo    2:57.60   3  (2)     
  21 RILEY, Hannah        Walter Johnson High     2:58.12   2  (9)     
  22 HERNANDEZ, Aylene    Tuscarora High Schoo    3:01.89   2 (10)     
  23 BAILEY, Morgan       Bishop McNamara High    3:05.40   3  (3)     
  24 YEATRAS, Cleo        James Wood High Scho    3:07.24   3  (4)     
  25 BLANER, Olivia       Seneca Valley High S    3:08.49   3  (5)     
  26 ADAMS, Brynne        Fort Hill High Schoo    3:09.71   3  (6)     
  27 SUMESH, Sandra       Seneca Valley High S    3:15.29   3  (7)     
  28 WILSON, Juliet       Fort Hill High Schoo    3:16.44   2 (11)     
  29 STEBER, Madisyn      Mifflin County High     3:37.44   3  (8)     
  30 SAUPP, Kimberly      James Wood High Scho    3:43.49   3  (9)     

Men's 800 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 FORD, Daniel         Quaker Valley           2:03.93   1  (1)  10 
   2 GROSS, Daniel        Gaithersburg High Sc    2:05.74   1  (2)   8 
   3 ZAJICEK, Elias       Chartiers Valley        2:05.78   1  (3)   6 
   4 WILLARD, Josh        Cumberland Valley HS    2:07.08   1  (4)   5 
   5 SOW, Sadou           Gaithersburg High Sc    2:08.76   1  (5)   4 
   6 PHILLIPS, Seth       Mifflin County High     2:11.12   1  (6)   3 
   7 MOISES, Allen        Walter Johnson High     2:11.22   1  (7)   2 
   8 SHEAFFER, Chase      Mifflin County High     2:11.82   1  (8)   1 
   9 ADAMS, Sean          State College Area H    2:12.06   2  (1)     
  10 YOUNG, Jeff          Tuscarora High Schoo    2:12.79   1  (9)     
  11 SUMMERS, Aydan       Altoona Area            2:13.21   2  (2)     
  12 ARNOLD, Sebastian    Unionville              2:14.17   2  (3)     
  13 REID, Gage           Altoona Area            2:17.41   1 (10)     
  14 TZOLOV, Tony         State College Area H    2:17.58   2  (4)     
  15 MCDONALD, Liam       James Wood High Scho    2:17.84   3  (1)     
  16 KEMER, Caleb         James Wood High Scho    2:18.62   2  (5)     
  17 STANIAR, Mathew      State College Area H    2:20.08   2  (6)     
  18 BANGSER, Seth        Walter Johnson High     2:21.29   3  (2)     
  19 PONIKTERA, Wyatt     Northampton Area        2:21.54   4  (1)     
  20 SESAY, Isaiah        Bishop McNamara High    2:22.32   4  (2)     
  21 SCHELL, Andrew       Walter Johnson High     2:22.75   3  (3)     
  22 QUINONES, Nicolas    Northampton Area        2:23.59   3  (4)     
  23 SULCA, Christopher   Tuscarora High Schoo    2:25.07   3  (5)     
  24 BIANCONI, Mitchell   Altoona Area            2:25.19   3  (6)     
  25 DANG, Tommy          Seneca Valley High S    2:26.38   3  (7)     
  26 TESSEMA, Bereketab   Mountain Ridge High     2:26.67   3  (8)     
  27 WEAVER, Quintin      Union                   2:28.22   2  (7)     
  28 LAWSON, Matthew      Fort Hill High Schoo    2:32.76   4  (3)     
  29 VARAHRAMI, Gibran    Boiling Springs         2:32.88   1 (11)     
  30 WOOSTER, Nathan      Oakdale High School     2:34.36   4  (4)     
  31 BENKA-DAVIES, Elijah Susquehanna Township    2:38.69   4  (5)     
  32 OLISEH, Joseph       Susquehanna Township    2:38.70   4  (6)     
  33 FISHER, Michael      Susquehannock           2:40.26   2  (8)     
  34 ROYAL, Elijah        Oakdale High School     2:42.06   4  (7)     
  35 MCKNIGHT, Nathaniel  Mifflin County High     2:51.82   4  (8)     
  36 KALICZAK, Jereth     Susquehannock           2:56.37   3  (9)     
  37 RANJIT, Bidwottam    Seneca Valley High S    3:00.26   4  (9)     
  38 MAYO, Ali            Susquehanna Township    3:04.85   4 (10)     
  39 PORTILLO, William    Seneca Valley High S    3:15.77   4 (11)     
     MORGAN, Jayden       Bishop McNamara High        DNF   4          

Women's 200 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 LEFEVRE, Dardlie     Tuscarora High Schoo      26.27   1       10 
   2 MANGAN, Molly        Mount Lebanon             26.76   1        8 
   3 BADOO, Giselle       Seneca Valley High S      27.12   1        6 
   4 ELEGON, Ever         Seneca Valley High S      27.61   2  (1)   5 
   5 BUCCI, Makayla       Unionville                27.70   4  (1)   4 
   6 BURROWES, Shanelle   Chambersburg              27.87   2  (2)   3 
   7 SPENCER, Alysia      State College Area H      28.08   4  (2)   2 
   8 LOSE, Jessica        State College Area H      28.20   4  (3)   1 
   9 BEGOR, Flynn         Mount Lebanon             28.64   2  (3)     
  10 ANDERSON, Maliyah    Tuscarora High Schoo      28.69   3  (1)     
  11 RAMSEY, A'Nya        Bishop McNamara High      28.88   5  (1)     
  12 SNYDER, Kaylee       Red Lion                  28.96   5  (2)     
  13 SEWARD, Ta'Shay      Altoona Area              29.16   3  (2)     
  14 BEAVERSON, Sydney    Red Lion                  29.30   7  (1)     
  15 CLAPPER, Jalyn       James Wood High Scho      29.34   6  (1)     
  16 HAYTHE, Sanai'       Bishop McNamara High      29.61   7  (2)     
  17 ISOLA, Emelia        Walter Johnson High       29.68   4  (4)     
  18 HOOVER, Mikayla      Fort Hill High Schoo      29.73   3  (3)     
  19 SALTSBURG, Madison   Northern                  29.76   6  (2)     
  20 MULLIN, Shannon      State College Area H      29.77   8  (1)     
  21 SECHLER, Kiana       Mifflin County High       30.06   7  (3)     
  22 PIERRE, Brieana      Altoona Area              30.10   9  (1)     
  23 BORSO, Haylie        Boiling Springs           30.28   5  (3)     
  24 STEWART, Maddie      Fort Hill High Schoo      30.46   5  (4)     
  25 HERRES, Jocelyn      Red Lion                  30.75   8  (2)     
  26 ARMBRUSTER, Amber    Fort Hill High Schoo      30.81   6  (3)     
  27 DIFRANK, Sophie      Walter Johnson High       30.95   6  (4)     
  28 SMEAL, Shelby        Altoona Area              31.02   8  (3)     
  29 BARRETT, Makayla     James Wood High Scho      31.20   9  (2)     
  30 OASTER, Abigail      Chambersburg              31.76  10  (1)     
  31 DEPERSIG, Kayla      Walter Johnson High       31.84   7  (4)     
  32 HINKEL, Sarah        Donegal                   32.06   9  (3)     
  33 KANAGY, Bryn         Mifflin County High       32.31  10  (2)     
  34 BRUNSON, Alayah      Seneca Valley High S      33.07   8  (4)     
  35 SUYDAM, Evelyn       Mifflin County High       33.24  11  (1)     
  36 SHORT, Maya          Susquehanna Township      33.50   9  (4)     
  37 MACK, Sanaa          Susquehanna Township      34.51  11  (2)     

Men's 200 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 JESSUP, Jerome       Red Lion                  23.04   1  (1)  10 
   2 HELF, Mitchell       Red Lion                  23.76   3  (1)   8 
   3 WORRELL, Tyeshawn    Chambersburg              23.84   2  (1)   6 
   4 LYONS, Kyle          Unionville                24.28   4  (1)   5 
   5 ADAMS, Connor        Altoona Area              24.52   2  (2)   4 
   6 SEN, Arun            Walter Johnson High       24.61   4  (2)   3 
   7 CAVLIN III, Glenith  Gaithersburg High Sc      24.65   2  (3)   2 
   8 TURNER, Steven       Susquehanna Township      25.35   7  (1)   1 
   9 HOCKENBURY, Radison  State College Area H      25.42   7  (2)     
  10 GRIM, Wes            Unionville                25.50   5  (1)     
  11 JENKINS, Kobe        Susquehanna Township      25.55   5  (2)     
  12 HAYTHE, Anthony      Bishop McNamara High      25.55   3  (2)     
  13 SCHILLING, Connor    Unionville                25.56   4  (3)     
  14 WASHINGTON, DeMari   Bishop McNamara High      25.56   7  (3)     
  15 VEGA, Mateo          Susquehannock             25.59   6  (1)     
  16 GRIFFIN, Ian         Walter Johnson High       25.89   6  (2)     
  17 STREMOUKHOV, Ilya    State College Area H      26.03   9  (1)     
  18 JEFFREY, Jonathan    Chambersburg              26.21   4  (4)     
  19 KEE-CAMPBELL, Justic Tuscarora High Schoo      26.40   8  (1)     
  20 MCCAULLEY, Avery     Altoona Area              26.55   3  (3)     
  21 GRANTHAM, Khalil     Mifflin County High       26.57   5  (3)     
  22 PLATE, Tim           Oakdale High School       26.99   9  (2)     
  23 EMERSON, Owen        James Wood High Scho      27.11   6  (3)     
  24 PACKARD, Hunter      Mifflin County High       27.23  10  (1)     
  25 COGGINS, Nathaniel   Susquehannock             27.60   6  (4)     
  26 COPE, Ben            Walter Johnson High       28.03  10  (2)     
  27 WARREN, Jordan       Seneca Valley High S      28.28   8  (2)     
  28 COPEN, Matthew       Oakdale High School       28.52  10  (3)     
  29 SIN, Brian           Tuscarora High Schoo      28.87   9  (3)     
  30 CHILSON, Cole        Mifflin County High       28.94  11  (1)     
  31 PHILLIPS, Tre        Seneca Valley High S      29.07   9  (4)     
  32 SUMNER, Noah         Northampton Area          29.17  10  (4)     
  33 LESAGE, Luke         Oakdale High School       29.50  11  (2)     
  34 WILKINS, Isaiah      Seneca Valley High S      29.84  11  (3)     
     SIKES, Cameron       Bishop McNamara High         DQ   2          
     FRAZIER, Anthony     Gaithersburg High Sc         NT   1          
     HOLLEY, Adrian       Gaithersburg High Sc         NT   1          
     LAWHEAD, Mitchell    Altoona Area                 NT   1          

Women's 3200 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 KONYAR, Mackenzie    James Wood High Scho   11:52.73  10 
   2 REED, Jordan         State College Area H   12:01.09   8 
   3 WISWESSER, Georgia   Northampton Area       12:08.94   6 
   4 GALBRAITH, Joy       Mifflin County High    12:29.38   5 
   5 KRAUTZEL, Gemma      Unionville             12:38.82   4 
   6 KWASNICA, Anna       State College Area H   12:43.36   3 
   7 ADAMS, Madelyn       State College Area H   12:51.74   2 
   8 RILEY, Hannah        Walter Johnson High    13:23.83   1 
   9 MUIR, Hannah         Mountain Ridge High    13:56.83     
  10 SCHOBEL, Aly         Altoona Area           14:07.90     
  11 BREZSKI, Ellie       Unionville             14:10.16     

Men's 3200 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 HARRIS, Brayden      Mifflin County High     9:32.11   1  (1)  10 
   2 MACKNAIR, Chayce     Mifflin County High     9:46.98   1  (2)   8 
   3 GLUCKMAN, David      State College Area H    9:50.50   1  (3)   6 
   4 ST. PIERRE, Ben      State College Area H   10:03.84   1  (4)   5 
   5 MARKS, Jacob         Walter Johnson High    10:17.60   1  (5)   4 
   6 CONWAY, James        Unionville             10:29.69   1  (6)   3 
   7 BIGGER, Brady        State College Area H   10:32.11   1  (7)   2 
   8 CONWAY, Jarrett      Unionville             10:38.01   1  (8)   1 
   9 NAHF, Owen           Northampton Area       10:42.91   1  (9)     
  10 MORAD, Adam          Walter Johnson High    10:43.34   1 (10)     
  11 WOSHNER, Nathaniel   James Wood High Scho   10:52.57   1 (11)     
  12 SHOMAKER, Mason      Mifflin County High    11:06.92   2  (1)     
  13 HENNINGER, Brayden   Altoona Area           11:07.60   2  (2)     
  14 KELLEY, Aidan        Altoona Area           11:15.35   2  (3)     
  15 HATCH, Jack          Altoona Area           11:16.63   1 (12)     
  16 ELIVERT  3RD, Roosev Bishop McNamara High   11:41.55   2  (4)     
  17 KING, Dav            Walter Johnson High    11:42.79   2  (5)     
  18 BERNOTA, Luke        Tuscarora High Schoo   11:53.54   2  (6)     
  19 GREGORIO, William    Oakdale High School    11:56.93   2  (7)     
  20 MCGLINCHEY, Liam     Oakdale High School    12:07.69   2  (8)     
  21 DEMMA, Aidan         Oakdale High School    12:39.21   2  (9)     
  22 HUMMER, Tyler        Tuscarora High Schoo   12:47.31   2 (10)     
  23 MELTON, Philip       Tuscarora High Schoo   12:57.54   2 (11)     

Women's 4 x 400m Relay
Finals
=====================================================
  Pl Team                 Sq       Time Ht. (Pl) Pts 
=====================================================
   1 Gaithersburg High Sc  A    4:15.98   1  (1)  10 
   2 State College Area H  A    4:26.41   1  (2)   8 
   3 Seneca Valley High S  A    4:26.89   1  (3)   6 
   4 Susquehanna Township  A    4:33.05   2  (1)   5 
   5 Bishop McNamara High  A    4:37.57   3  (1)   4 
   6 Unionville            A    4:41.13   2  (2)   3 
   7 Altoona Area          A    4:43.63   2  (3)   2 
   8 State College Area H  B    4:45.05   1  (4)   1 
   9 Susquehanna Township  B    4:52.12   3  (2)     
  10 State College Area H  C    4:55.96   2  (4)     
  11 Mifflin County High   A    4:56.27   3  (3)     
  12 Altoona Area          B    4:59.46   2  (5)     
  13 Seneca Valley High S  B    5:20.84   3  (4)     
  14 Mifflin County High   B    5:22.73   3  (5)     

Men's 4 x 400m Relay
Finals
=====================================================
  Pl Team                 Sq       Time Ht. (Pl) Pts 
=====================================================
   1 Gaithersburg High Sc  A    3:39.36   1  (1)  10 
   2 Bishop McNamara High  A    3:45.83   1  (2)   8 
   3 State College Area H  A    3:52.99   1  (3)   6 
   4 Unionville            A    3:58.80   2  (1)   5 
   5 State College Area H  B    4:01.22   2  (2)   4 
   6 Altoona Area          A    4:02.11   1  (4)   3 
   7 Bishop McNamara High  C    4:05.11   3  (1)   2 
   8 Seneca Valley High S  A    4:06.21   2  (3)   1 
   9 Mifflin County High   B    4:08.61   3  (2)     
  10 State College Area H  C    4:08.74   3  (3)     
  11 Unionville            B    4:11.44   3  (4)     
  12 Mifflin County High   A    4:11.46   2  (4)     
  13 Seneca Valley High S  B    4:18.40   3  (5)     
  14 Mifflin County High   C    4:50.55   3  (6)     

Women's Long Jump
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 
=====================================================================
   1 ASHIOGWU, K.C.       Gaithersburg High Sc 17' 2.25           10 
   2 RUFFIN, Amanda       Glenelg Country Scho 16' 5.75            8 
   3 SECHLER, Kiana       Mifflin County High    16' 4"            6 
   4 RAVENELL, Deja       Glenelg Country Scho 15' 10.7            5 
   5 JOHNSON, Jordan      Tuscarora High Schoo 15' 9.75            4 
   6 STEVENSON, Haley     Tuscarora High Schoo   15' 9"            3 
   7 SPENCER, Rachael     State College Area H 15' 4.50            2 
   8 ELY, Erika           Red Land               15' 3"            1 
   9 MCCARTHY, Lynsey     Unionville             15' 2"              
  10 BURROWES, Shanelle   Chambersburg           15' 1"              
  11 HEFKIN, Maddie       State College Area H   15' 0"              
  12 CICCOLINI, Skylar    Mifflin County High  14' 10.5              
  13 GNOUMOU, Deborah     Seneca Valley High S 14' 9.25              
  14 WHITE, Mija'Nae      Altoona Area         14' 8.25              
  15 CLOUSER, Jaci        Altoona Area         14' 5.25              
  16 MULLERY, Alyssa      Fort Hill High Schoo 14' 4.50              
  17 GRAYBILL, Morgan     Troy                   13' 7"              
  18 MARTIN, Lindsay      Red Land             13' 3.50              
  19 KANE, Karsyn         State College Area H   13' 3"              
  19 PLUTKO, Raina        Altoona Area           13' 3"              
  21 ACKERMAN, Ainslee    Chambersburg           13' 2"              
 22J SANDY, Brooke        James Wood High Scho   13' 2"              
  23 KANAGY, Bryn         Mifflin County High  13' 1.75              
  24 BADOO, Giselle       Seneca Valley High S 13' 1.25              
  25 PATTERSON, Camree    Red Lion             13' 0.50              
  26 ABBOTT, Melissa      Chambersburg         13' 0.25              
  27 EDWARDS, Sophia      Mountain Ridge High  12' 9.50              
  28 SANDY, Audrey        James Wood High Scho   12' 8"              
  29 HANNA, Jacquee       Unionville             12' 0"              
     DEPERSIG, Kayla      Walter Johnson High      FOUL              
     PARKER, Aniya        Tuscarora High Schoo     FOUL              

Men's Long Jump
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 
=====================================================================
   1 HAMILTON, Lance      State College Area H   22' 1"           10 
   2 HEFKIN, Jake         State College Area H 21' 11.5            8 
   3 MARTIN, Colson       Spring Grove           21' 2"            6 
   4 LEWIS, Christian     Gaithersburg High Sc 20' 3.50            5 
   5 GAY, Nate            Susquehanna Township 20' 1.50            4 
   6 SMITH, Kadan         Red Lion             20' 0.50            3 
   7 ALLEN, Camdyn        Susquehanna Township 20' 0.25            2 
   8 ADAMS, Connor        Altoona Area          19' 10"            1 
   9 HUNT, Shamar         Red Land               19' 9"              
  10 LAPSZYNSKI, Erik     Unionville             19' 5"              
  11 TURNER, Steven       Susquehanna Township 19' 4.50              
  12 OWENS, Logan         James Wood High Scho  18' 11"              
  13 OTTO, Josh           Boiling Springs      18' 7.50              
  14 TEWS, Drake          James Wood High Scho 18' 5.50              
  15 WASHINGTON, DeMari   Bishop McNamara High 18' 4.75              
  16 KEELER, Zachary      Mifflin County High  17' 8.25              
  17 SEN, Arun            Walter Johnson High  17' 7.50              
  18 DRAXTON, Mason       Unionville           17' 6.50              
  19 JOHNSON, Miles       Bishop McNamara High  16' 10"              
  20 DILLARD, Quincy      State College Area H   16' 8"              
 21J HILAIRE, Kisla       Chambersburg           16' 8"              
  22 FLUMBAUM, Sidney     Walter Johnson High    16' 4"              
  23 SPIELMAN, Joseph     James Wood High Scho   16' 0"              
  24 LUCERO, Kain         Seneca Valley High S  15' 11"              
  25 WERT, Dillon         Mifflin County High   15' 10"              
  26 NIEMANDT, Edwin      Tuscarora High Schoo 15' 9.50              
  27 PHILLIPS, Tre        Seneca Valley High S   14' 2"              
  28 SHIN, Zach           Unionville           13' 10.5              
  29 WARREN, Jordan       Seneca Valley High S 13' 9.50              
  30 SIN, Brian           Tuscarora High Schoo 11' 6.50              
     EVERSOLE, Bradyn     Mifflin County High      FOUL              
     ROBERTS, Javar-Malik Bishop McNamara High     FOUL              

Women's Pole Vault
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 
=====================================================================
   1 REED, Lyndsey        State College Area H   12' 0"           10 
   2 CICCOLINI, Taylor    Mifflin County High    10' 6"            8 
   3 KOKOSKIE, Jenna      State College Area H    9' 6"            6 
   4 HART, Meghan         Unionville              9' 0"            5 
   5 BOWER, Sarah         Bloomsburg              8' 6"            4 
  6J SODEINDE, Victoria   State College Area H    8' 6"            3 
   7 KRIER, Rachel        Altoona Area            8' 0"            2 
  8J KELLEY, MacKenzie    Altoona Area            8' 0"            1 
   9 KLINE, Katey         Mifflin County High     7' 6"              
  10 SASSANO, Mia         Altoona Area            7' 0"              

Men's Pole Vault
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 
=====================================================================
   1 WASSON, David        State College Area H   14' 0"           10 
   2 MILES, Jack          Unionville             12' 6"            8 
   3 JONES, Zachary       Gaithersburg High Sc   11' 0"            6 
  4J CORSNER, Cole        Red Lion               11' 0"            5 
   5 KOELLE, Lyric        Altoona Area           10' 6"          3.5 
   5 MOORE, Ben           Bloomsburg             10' 6"          3.5 
  7J DEANGELIS, Liam      Altoona Area           10' 6"            2 
     DUCA, James          Fleetwood Area             NH              
     KNIPE, Luke          State College Area H       NH              
     OSBORNE, Patrick     State College Area H       NH              

Women's High Jump
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 
=====================================================================
   1 CICCOLINI, Skylar    Mifflin County High     5' 0"           10 
  2J SANDY, Brooke        James Wood High Scho    5' 0"            8 
   3 RIVERA, Alycia       Seneca Valley High S   4' 10"            6 
  4J CLOUSER, Jaci        Altoona Area           4' 10"            5 
  5J GRAYBILL, Morgan     Troy                   4' 10"            4 
   6 BURROWES, Shanelle   Chambersburg            4' 8"            3 
  7J ASHIOGWU, K.C.       Gaithersburg High Sc    4' 8"            2 
  8J GNOUMOU, Deborah     Seneca Valley High S    4' 8"            1 
   9 LEFEVRE, Dardlie     Tuscarora High Schoo    4' 6"              
   9 SANDY, Audrey        James Wood High Scho    4' 6"              
 11J GODFREY, Jayla       Red Lion                4' 6"              
  12 BOLIVAR, Hardee      Tuscarora High Schoo    4' 4"              
 13J LOPAPA, Alayna       Unionville              4' 4"              
 14J HINDS, Christiana    Tuscarora High Schoo    4' 4"              
 15J SNYDER, Kirsten      Tuscarora High Schoo    4' 4"              
 16J BAILEY, Morgan       Bishop McNamara High    4' 4"              
  17 EDWARDS, Sophia      Mountain Ridge High     4' 2"              
 18J ANDERSON, Maliyah    Tuscarora High Schoo    4' 2"              
 19J VILLANO, Marissa     Altoona Area            4' 2"              
 20J BAUM, Lydia          Altoona Area            4' 2"              
  21 PARKER, Aniya        Tuscarora High Schoo    4' 0"              
 22J ABBOTT, Melissa      Chambersburg            4' 0"              
  23 SCALIA, Alyssa       Chambersburg           3' 10"              

Men's High Jump
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 
=====================================================================
   1 ALLEN, Camdyn        Susquehanna Township    6' 0"           10 
   2 TEWS, Drake          James Wood High Scho    5' 8"            8 
   3 LAPSZYNSKI, Erik     Unionville              5' 4"          5.5 
   3 SPIELMAN, Joseph     James Wood High Scho    5' 4"          5.5 
   5 HILAIRE, Kisla       Chambersburg            5' 2"            4 
  6J OWENS, Logan         James Wood High Scho    5' 2"            3 
   7 LUCERO, Kain         Seneca Valley High S    5' 0"            2 
     LEWIS, Christian     Gaithersburg High Sc       NH              
     COPEN, Matthew       Oakdale High School        NH              
     LESAGE, Luke         Oakdale High School        NH              
     WERT, Dillon         Mifflin County High        NH              
     JONES, Zachary       Gaithersburg High Sc       NH              

Women's Shot Put
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 
=====================================================================
   1 KAUFFMAN, Mallory    Greenwood            43' 3.25           10 
   2 NEAL, Kaiya          Bishop McNamara High 33' 1.75            8 
   3 BENNETT, Ryann       Fort Hill High Schoo 31' 2.25            6 
   4 GAUGLER, Ashley      Selinsgrove          30' 10.7            5 
   5 LOPEZ, Yenisha       Susquehanna Township 29' 9.50            4 
  6J WHITE, Briana        Unionville           29' 9.50            3 
   7 HILLIARD, Taylor     Tuscarora High Schoo 29' 8.50            2 
   8 YOST, Madison        Chambersburg         29' 7.50            1 
   9 NIKA, Madison        Northampton Area       27' 9"              
  10 SHIMP, Layla         Mifflin County High  27' 7.75              
  11 YERKA, Megan         State College Area H   27' 7"              
  12 MITCHELL, Lauryn     Bishop McNamara High 27' 6.25              
  13 SOGLO, Chrystiana    Seneca Valley High S   27' 4"              
  14 OGDEN, Madison       Chambersburg         27' 0.75              
  15 CLISHAM, Catherine   Unionville           26' 4.50              
  16 LAKY, Casey          Mifflin County High    25' 9"              
  17 HOUSEKNECT, Hope     Troy                 25' 2.50              
  18 NEWMAN, Mia          Fort Hill High Schoo 24' 10.5              
  19 SUTTON, Nakiya       Tuscarora High Schoo 24' 7.50              
  20 LESHER, Katelyn      State College Area H 23' 9.75              
  21 MALLOW, Emily        Fort Hill High Schoo 23' 4.50              
  22 HORAN, Sydney        Unionville           23' 3.50              
  23 PARKER, Aniya        Tuscarora High Schoo  22' 10"              
  24 BARTH, Haley         Tuscarora High Schoo   22' 6"              
  25 LESHER, Victoria     State College Area H   22' 0"              
  26 FULTZ, Caila         Tuscarora High Schoo 21' 9.75              
  27 WALSH, Erin          Chambersburg         21' 8.25              
  28 YAMSON, Sarah        Seneca Valley High S   21' 8"              
  29 FEARNBAUGH, Sarah    Susquehanna Township   20' 0"              
  30 CURRY, Sierra        Mifflin County High    19' 5"              

Men's Shot Put
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 
=====================================================================
   1 KLINE, Jeff          Fleetwood Area         56' 5"           10 
   2 WALLACE, Harrison    Bishop McNamara High 51' 10.5            8 
   3 HARMON, Brock        Chambersburg         48' 8.25            6 
   4 GUSTAFSON, Nick      Shippensburg         46' 3.25            5 
   5 CARVER, Alyjah       Bishop McNamara High   43' 3"            4 
   6 GROVE, Chance        James Wood High Scho 42' 1.50            3 
   7 TOFANO, Ben          Altoona Area           41' 8"            2 
   8 ALLNUTT, Anthony     Oakdale High School  40' 7.50            1 
   9 SMITH, Tre           Mountain Ridge High  40' 4.50              
  10 RENNINGER, Logan     Mifflin County High  39' 5.25              
  11 GRAY, James          Bishop McNamara High   38' 9"              
 12J DENEGALL, Joshua     Bishop McNamara High   38' 9"              
  13 TROTMAN, Ellik       Bishop McNamara High   38' 6"              
  14 AGUILER, Christain   Fort Hill High Schoo  37' 11"              
  15 LIEB, Logan          State College Area H 36' 8.50              
  16 THOMPSON, Terrance   Bishop McNamara High 36' 7.75              
  17 BARNES, Wesley       Bishop McNamara High 36' 5.75              
  18 CLEVER, Zane         Red Lion             35' 4.25              
  19 D'ANGELO, Gabe       Unionville           32' 7.25              
  20 LEAMAN, Adam         Walter Johnson High    32' 3"              
  21 NIKA, Gavin          Northampton Area     31' 11.5              
  22 MUNN, Shariff        Walter Johnson High    31' 5"              
  23 MCKENZIE, Bryan      Mountain Ridge High    31' 1"              
  24 PHALEN, Brenden      Walter Johnson High  30' 10.5              
  25 HOFFEDITZ, Nathan    Chambersburg         29' 11.2              
  26 SIMMS, Xavier        Seneca Valley High S   29' 0"              
  27 BLY, Dylan           James Wood High Scho 28' 4.25              
  28 IRONS, Matt          Walter Johnson High  26' 7.50              
  29 BEACHLEY, Jordan     Seneca Valley High S 25' 9.25              
  30 REDMAN, Nicholas     Oakdale High School  25' 4.25              
  31 SAMAAN, Michael      Northampton Area     22' 10.5              
  32 MYERS, Isaiah        Bishop McNamara High 22' 2.25              
  33 HADZIC, Matthew      Oakdale High School  20' 8.50


Return to Top

Email | About