MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Eastern States
Hosted By: Armory
New York, New York
2019-02-19

results from milesplit.com
Licensed to The Armory HS Sports Foundation - Site License
                                                          HY-TEK's Meet Manager
                           Easterns-2018 - 2/19/2019                           
                            Big Apple Invitational                             
                              New Balance Armory                               
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Toshel Goffe                 Paul Robeson            7.04       7.09q 15 
  2 Dennisha Page                Woodrow Wils            7.20       7.12q 10 
  3 Lauren Princz                Egg Harbor              7.12       7.15q 13 
  4 Jailya Ash                   Eastern Reg             7.17       7.29q 11  7.287
  5 Mia D'Ambrosio               Schalmont               7.26       7.29q  5  7.288
  6 De'ja Bowen                  Middletown NY           7.37       7.33q  5 
  7 Rammona Genus                New Rochelle            7.23       7.35q  7 
  8 Zania May                    Franklin Twp            7.31       7.36q  1 
  9 Malea Broome                 Millville HS            7.44       7.38q 15 
 10 Caitlyn Ettienne             Good Counsel            7.21       7.39q  9  7.383
 11 Joslynn Whaley               Atlantic Tech           7.45       7.39q 11  7.389
 12 Marymegan Wright             Phillips Exe            7.34       7.41q  2 
 13 Christiana Nwachuku          Kent Place              7.32       7.42q  1 
 14 Madison Jones                Blair Academ            7.41       7.44q  9  7.431
 15 Jordan Barr                  Delsea Reg              7.50       7.44q  2  7.440
 15 Nancy Johnson                Newburgh                7.58       7.44q 15  7.440
 17 Katherine Muccio             Ridgewood HS            7.23       7.45q  6 
 18 Ruth Pastuer                 Columbia HS             7.52       7.46q  4 
 19 Oluwakemi Adedoyin           Phillipsburg            7.43       7.47q 15  7.462
 20 Alexis Peterson              Rahway HS               7.43       7.47q 14  7.468
 21 Hannah Gadpaille             Scanlan                 7.35       7.48q  3 
 22 Taylor Newman                NV - Old Tap            7.44       7.50q 13  7.491
 23 Samara Herzog                Kingston                7.37       7.50q  4  7.493
 23 Chelsea Manto                Robbinsville            7.41       7.50q 10  7.493
 25 Aalliya Fox                  Delsea Reg              7.68       7.50q 15  7.494
 26 Nyah Anderson                Woodbridge              7.45       7.51q  9 
 27 Esther Dogbe                 Hudson Cath             7.63       7.52q  5  7.515
 27 Victoria RideauWinds         West Orange             7.38       7.52q  7  7.515
 29 Gulianna Robles              Danbury                 7.59       7.52q 14  7.516
 30 Sarah Hutchins               Glen Rock HS            7.45       7.53q 10  7.525
 31 Amerley Lokko                George Schoo            7.53       7.53q  5  7.526
 32 Sydney McDonald              Union Cath              7.49       7.53q  3  7.527
 33 Jaia James                   Winslow Twp             7.51       7.53   1  7.529
 34 Jordan Mayo                  Tenafly HS              7.54       7.55   7 
 35 Lydia Ware                   Averill Park            7.44       7.57  14 
 36 Kaleigh West                 Niskayuna               7.43       7.59  13  7.584
 37 Indya Hunter                 Amityville              7.49       7.59   4  7.585
 38 Nicole Borowiec              Morristown Beard        7.64       7.59   1  7.587
 39 Sydney Goldson               Holmdel HS              7.54       7.59   6  7.590
 40 Hodge Jahnia                 HHH East                7.46       7.60   7 
 41 Chloee Dotts                 Rumson-Fair             7.58       7.61  15  7.601
 42 Alexa Raphael                Mt St Dominic           7.55       7.61   9  7.606
 42 Cassidy Johnson              Jackson Mem             7.47       7.61   6  7.606
 42 Daneesha Brown               Delsea Reg              7.77       7.61  12  7.606
 45 Kassandra Jovellanos         Kearny HS               7.68       7.62  13  7.613
 45 Gabrielle Goddard            Princeton HS            7.79       7.62  14  7.613
 47 Brianna Bonner               Campus Magne            7.63       7.63   3 
 48 Shanell Stewart              Danbury                 7.45       7.64   8 
 49 Mariya Davis                 Franklin Twp            7.71       7.65   6  7.643
 49 Ayomikun Gbadamosi           Jackson Mem             7.67       7.65  10  7.643
 51 Nina Moore                   Episcopal               7.42       7.65  12  7.647
 52 Megha Gongalla               WWP North               7.62       7.66   6 
 53 Ariel Alleyne                Kent Place              7.65       7.67   6 
 54 Sydney Villani               Hunterdon Ce            7.60       7.68  12  7.673
 55 Marlee Dotts                 Rumson-Fair             7.64       7.68   1  7.674
 56 Marissa Wise                 Niskayuna               7.67       7.68  13  7.677
 57 Julia Jackson                Scotch Plain            7.76       7.69   5  7.681
 58 Emily Zielinski              Amity HS                7.55       7.69  10  7.686
 59 Rachel Yap                   Robbinsville            7.79       7.69   8  7.688
 60 Olutoyosi Ajanlekoko         Campus Magne            7.57       7.70  13 
 61 Sophia Morone                Averill Park            7.66       7.71   8  7.705
 62 Kiya Lawson                  Montclair HS            7.65       7.71   5  7.706
 62 Kristen Kimble               PJ XXIII                7.69       7.71  10  7.706
 64 Giavana Ciaravino            St Anthony's            7.61       7.71   8  7.707
 65 Kayli Fernandez              Worcester Te            7.68       7.72  15  7.712
 66 Kendall Caballero            Fort Lee HS             7.64       7.72   3  7.714
 67 June Stevens                 Governor's A            7.63       7.73   4  7.721
 68 Jadyn Laramore               Egg Harbor              7.66       7.73   7  7.726
 69 Sarah Dolphin                St Anthony's            7.68       7.74  14  7.732
 69 Jocelyn Kiyler               Toms River N            7.69       7.74   9  7.732
 71 Taylor Walters               Newburgh                7.73       7.75   3 
 72 Maliah McCoy                 PJ XXIII                7.76       7.76   8  7.752
 72 Maddie Orr                   Rumson-Fair             7.62       7.76   7  7.752
 74 Lindsey Desir                Paramus Cath            7.60       7.76  13  7.753
 75 Rachel Turanchik             Glen Rock HS            7.74       7.76   1  7.757
 76 Shawna Thomas                Worcester Te            7.71       7.77   7  7.761
 77 Elizabeth Urbanowicz         John Jay EF             7.66       7.77   9  7.766
 77 Sam Becker                   Sullivan Wes            7.61       7.77   9  7.766
 79 Mariana Penuela              Summit HS               7.79       7.78  11  7.772
 80 Taylor Thornton              NV - Old Tap            7.79       7.78  12  7.774
 81 Zoe Harris                   Niskayuna               7.67       7.78  11  7.775
 82 Katie Aglione                Rumson-Fair             7.64       7.78   2  7.779
 83 Evelyn(evie Houston          Phillips Exe            7.77       7.79  11  7.781
 84 Elena Vargas                 John Jay EF             7.54       7.79   8  7.786
 85 Genesis Fortune-O'Brien      Neptune HS              7.75       7.80   3  7.796
 86 Destiny Van Ness             Franklin Twp            7.75       7.80   4  7.797
 87 Michelle Greenstein          Toms River N            7.78       7.80  14  7.800
 88 Maya Ellis                   Catholic Troy           7.68       7.82  12  7.816
 89 Leah Williams-White          Sayreville              7.79       7.82  10  7.820
 90 Miranda Porta                Sayreville              7.74       7.84   1 
 91 Oretha Dahn                  Ewing HS                7.67       7.85  12  7.845
 92 Kristy Echie                 Piscataway              7.80       7.85   6  7.848
 93 Kate Mautz                   Phillips Exe            7.78       7.86  15 
 94 Ariel Williams               Danbury                 7.76       7.87   7  7.861
 95 Maya White                   North Star              7.78       7.87  15  7.864
 96 Isabella Wekesa              Sayreville              7.73       7.87   2  7.867
 97 Amy Tang                     St Anthony's            7.61       7.88  11 
 98 Kruti Shah                   WWP North               7.79       7.89   9 
 99 Nicolette Carvelli           Hunterdon Ce            7.75       7.90   2 
100 Xochilt Turijan              Hudson Cath             7.77       7.94  10 
 -- Kanyinsola Oladejo           Snyder HS               7.51         FS   2 
 -- Maniyah Cannady              Benedictine             7.79        DNS  13 
 -- Stephanie Webb               Montclair HS            7.50        DNS   1 
 -- Janeya Hammond               Winslow Twp             7.29        DNS   2 
 -- Kayla Carter                 Barnegat Twp            7.57        DNS  14 
 -- Rylee Ignacio                Notre Dame              7.64        DNS   2 
 -- Kianne Benjamin              Governor's A            7.42        DNS  11 
 -- Jillian Jankowski            Barnegat Twp            7.61        DNS  10 
 -- Tara Zeni                    Red Bank Cat            7.38        DNS   8 
 -- Sanaa Hebron                 George Schoo            7.37        DNS   6 
 -- Lilian Williams              Columbia HS             7.44        DNS  12 
 -- Margaret Wojie               Holmdel HS              7.77        DNS   9 
 -- Colleen Linko                Princeton HS            7.69        DNS  11 
 -- Grace Smiechowski            N Highlands R           7.56        DNS  12 
 -- Taylor Spearman              Benedictine             7.77        DNS  13 
 -- Maris Rodriguez              Holy Angels             7.49        DNS   5 
 -- Melissa Cunningham           St Anthony's            7.27        DNS   3 
 -- Ryenn Engles                 Kent Place              7.69        DNS   8 
 -- Talitha Diggs                Saucon Vly              7.04        DNS  14 
 -- Shawnakay Peart              Paul Robeson            7.26        DNS   4 
 -- Kayce Darby                  Teaneck HS              7.22        DNS   8 
 -- Hailey Parrotti              Broadalbin              7.72        DNS   5 
 -- A'Lycia Moore                Manchester Twp          7.65        DNS   4 
 -- Hannah Feeley                N Highlands R           7.80        DNS   7 
 -- Kenneithshia Michael         Neptune HS              7.68        DNS  14 
 -- Grace Minkin                 Niskayuna               7.76        DNS   6 
 -- Joanna Taitt                 S Brunswick             7.56        DNS  11 
 -- Ashley Struck                Jefferson Twp           7.72        DNS   4 
 -- Mariah Fede                  Paramus Cath            7.17        DNS  12 
 -- Emma Faivre                  WWP North               7.52        DNS   3 
 
Girls 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  1 Toshel Goffe                 Paul Robeson            7.09       7.12Q  4 
  2 Dennisha Page                Woodrow Wils            7.12       7.18Q  3 
  3 Lauren Princz                Egg Harbor              7.15       7.19Q  2 
  4 Jailya Ash                   Eastern Reg             7.29       7.23Q  1 
  5 Rammona Genus                New Rochelle            7.35       7.25q  3 
  6 Mia D'Ambrosio               Schalmont               7.29       7.26q  1 
  7 Zania May                    Franklin Twp            7.36       7.31q  4 
  8 Malea Broome                 Millville HS            7.38       7.33q  4 
  9 Caitlyn Ettienne             Good Counsel            7.39       7.37   3 
 10 Katherine Muccio             Ridgewood HS            7.45       7.38   4 
 11 Christiana Nwachuku          Kent Place              7.42       7.39   1  7.382
 11 Madison Jones                Blair Academ            7.44       7.39   2  7.382
 13 De'ja Bowen                  Middletown NY           7.33       7.39   2  7.385
 14 Ruth Pastuer                 Columbia HS             7.46       7.43   3 
 15 Marymegan Wright             Phillips Exe            7.41       7.44   1  7.436
 16 Victoria RideauWinds         West Orange             7.52       7.44   2  7.440
 17 Nyah Anderson                Woodbridge              7.51       7.46   3 
 18 Oluwakemi Adedoyin           Phillipsburg            7.47       7.47   2 
 19 Joslynn Whaley               Atlantic Tech           7.39       7.49   2  7.484
 20 Samara Herzog                Kingston                7.50       7.49   3  7.488
 21 Jordan Barr                  Delsea Reg              7.44       7.50   3  7.492
 22 Aalliya Fox                  Delsea Reg              7.50       7.50   4  7.494
 23 Taylor Newman                NV - Old Tap            7.50       7.51   2  7.505
 24 Esther Dogbe                 Hudson Cath             7.52       7.51   1  7.509
 25 Nancy Johnson                Newburgh                7.44       7.53   4 
 26 Chelsea Manto                Robbinsville            7.50       7.55   4  7.544
 27 Sarah Hutchins               Glen Rock HS            7.53       7.55   2  7.548
 28 Hannah Gadpaille             Scanlan                 7.48       7.56   1 
 29 Sydney McDonald              Union Cath              7.53       7.57   4 
 30 Gulianna Robles              Danbury                 7.52       7.58   1 
 31 Alexis Peterson              Rahway HS               7.47       7.60   1 
 -- Amerley Lokko                George Schoo            7.53        DNS   3 
 
Girls 55 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Toshel Goffe                 Paul Robeson            7.12       7.05  
  2 Jailya Ash                   Eastern Reg             7.23       7.13  
  3 Dennisha Page                Woodrow Wils            7.18       7.17  
  4 Lauren Princz                Egg Harbor              7.19       7.19  
  5 Mia D'Ambrosio               Schalmont               7.26       7.25  
  6 Rammona Genus                New Rochelle            7.25       7.26  
  7 Zania May                    Franklin Twp            7.31       7.28  
  8 Malea Broome                 Millville HS            7.33       7.38  
 
Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Dennisha Page                Woodrow Wils           25.26      24.57q  3 
  2 Mariah Fede                  Paramus Cath           25.35      24.66q  1 
  3 Brianna White                Loughlin               24.71      24.71q  7 
  4 Shauntae Nelson              Piscataway             25.08      24.81q  4 
  5 Sydney Tucker                Union Cath             25.57      24.85q  4 
  6 Lauren Princz                Egg Harbor             24.92      24.86q  5 
  7 Sanaa Hebron                 George Schoo           24.78      24.93q  6 
  8 Jewel Ash                    Eastern Reg            25.66      25.12q  6 
  9 Kayce Darby                  Teaneck HS             25.29      25.16   2 
 10 Mia D'Ambrosio               Schalmont              25.70      25.36   7 
 11 Kaira Brown                  Kent Place             26.05      25.58   2 
 12 Nyjah Young-Bey              Montclair HS           25.75      25.62   5 
 13 Janeya Hammond               Winslow Twp            25.60      25.64   5 
 14 Nylah Perry                  Winslow Twp            25.73      25.65   6 
 15 Katherine Muccio             Ridgewood HS           25.50      25.67   3 
 16 Vernetta Gosier              Malcolm X Shabaz       25.46      25.72   2 
 17 Abigail Vital                West Orange            25.86      25.81   2 
 18 Darynn Minus-Vincent         Rancocas Vly           25.79      25.81   4 
 19 Hannah Gadpaille             Scanlan                25.69      25.99   7 
 20 Joanna Taitt                 S Brunswick            26.11      26.05   3 
 21 Caitlyn Ettienne             Good Counsel           26.22      26.08   6 
 22 Shanice Murray               Hackensack             26.20      26.10   5 
 23 Emma Faivre                  WWP North              26.36      26.14   4 
 24 Colleen Linko                Princeton HS           26.18      26.16   4 
 25 Kaylee Bennett               Phillips Exe           26.30      26.19   6 
 26 Anyae Simmons                Malcolm X Shabaz       25.86      26.25   1 
 27 Janee' Patterson             Loughlin               26.45      26.29   1 
 28 Stephanie Webb               Montclair HS           25.84      26.46   3 
 29 Christiana Nwachuku          Kent Place             26.40      26.52   2 
 30 Sydney McDonald              Union Cath             26.27      26.52   7 
 31 Maris Rodriguez              Holy Angels            26.27      26.67   7 
 32 Nyah Anderson                Woodbridge             26.47      26.67   1 
 33 Felicia Quainoo              Union Cath             26.36      26.68   5 
 34 Victoria RideauWinds         West Orange            25.88      26.72   1 
 35 Elizabeth Urbanowicz         John Jay EF            26.40      26.93   3 
 36 Ashley Struck                Jefferson Twp          26.51      27.29   2 
 37 Savannah Lee                 Blair Academ           26.52      27.38   3 
 -- Melissa Cunningham           St Anthony's           25.34        DNS   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Brianna White                Loughlin               24.71      24.52   1 
  2 Dennisha Page                Woodrow Wils           24.57      24.75   2 
  3 Shauntae Nelson              Piscataway             24.81      24.84   1 
  4 Mariah Fede                  Paramus Cath           24.66      24.86   2 
  5 Lauren Princz                Egg Harbor             24.86      24.94   1 
  6 Jewel Ash                    Eastern Reg            25.12      25.29   1 
  7 Sanaa Hebron                 George Schoo           24.93      25.51   2 
 -- Sydney Tucker                Union Cath             24.85        DNS   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sanaa Hebron                 George Schoo           55.04      56.46   6 
        26.652 (26.652)    56.455 (29.803)
  2 Rebecca Ochan                Highland Par           57.86      56.88   6 
        26.442 (26.442)    56.879 (30.437)
  3 Lily Orr                     Rumson-Fair            58.37      57.10   5 
        26.823 (26.823)    57.094 (30.272)
  4 Chidumga Nkulume             Union Cath             57.86      57.24   6 
        26.848 (26.848)    57.238 (30.390)
  5 Grace Smiechowski            N Highlands R          58.45      57.94   5 
        27.390 (27.390)    57.935 (30.546)
  6 Kaylee Bennett               Phillips Exe         1:00.32      58.30   1 
        27.428 (27.428)    58.295 (30.868)
  7 Nylah Perry                  Winslow Twp            58.24      58.34   6 
        27.990 (27.990)    58.332 (30.342)
  8 Farrah Miller                White Plains           58.07      58.35   6 
        27.308 (27.308)    58.347 (31.040)
  9 Anabella Chin                Rancocas Vly         1:00.01      58.84   3 
        28.186 (28.186)    58.838 (30.653)
 10 Brianna Snowden              Rancocas Vly           59.29      59.04   4 
        27.784 (27.784)    59.031 (31.248)
 11 Tess Darnell                 Red Bank Cat           59.64      59.19   4 
        28.122 (28.122)    59.189 (31.067)
 12 Jessica Lyons                Allentown HS           59.26      59.21   4 
        28.073 (28.073)    59.208 (31.135)
 13 Alyssa Leak                  Rancocas Vly         1:00.22      59.45   2 
        27.199 (27.199)    59.448 (32.249)
 14 Sarah Witt                   Montgomery             59.07      59.64   5 
        27.496 (27.496)    59.639 (32.143)
 15 Katelyn Lange                Tappan Zee             59.84      59.75   3 
        28.457 (28.457)    59.746 (31.290)
 16 Trinity Eason                Woodbridge             58.20      59.77   6 
        27.070 (27.070)    59.763 (32.694)
 17 Sydni Patterson              Piscataway           1:00.00      59.95   3 
        28.627 (28.627)    59.945 (31.318)
 18 Catherine Stolbof            Red Bank Cat         1:00.01      59.99   2 
        27.687 (27.687)    59.985 (32.299)
 19 Catherine Catipay            Woodbridge           1:00.28    1:00.02   1 
        28.377 (28.377)  1:00.013 (31.637)
 20 Lydia Ware                   Averill Park           59.93    1:00.03   3 
        28.888 (28.888)  1:00.026 (31.138)
 21 Sheriyah Nutt                Rancocas Vly         1:00.18    1:00.05   2 
        27.712 (27.712)  1:00.042 (32.330)
 22 Skye Robinson                Kingsway HS          1:00.32    1:00.21   1 
        27.969 (27.969)  1:00.207 (32.239)
 23 Kayla Robe                   West Orange            59.63    1:00.45   4 
        27.367 (27.367)  1:00.448 (33.081)
 24 Taylor Newman                NV - Old Tap         1:00.18    1:00.57   2 
        27.881 (27.881)  1:00.567 (32.686)
 25 Jordan Numme                 Greenwich            1:00.08    1:00.58   2 
        28.274 (28.274)  1:00.577 (32.303)
 26 Elena Vargas                 John Jay EF            58.75    1:02.14   5 
        28.549 (28.549)  1:02.138 (33.590)
 -- Ashley Struck                Jefferson Twp          59.87        DNS   3 
 -- Meredith Updike              Cinnaminson            59.73        DNS   4 
 -- Janeya Hammond               Winslow Twp            58.60        DNS   5 
 -- Sarai Ayarta                 Medgar Evers         1:04.00        DNS   1 
 -- Tasia Daniel                 Medgar Evers         1:03.00        DNS   1 
 -- Dennisha Page                Woodrow Wils           59.46        DNS   4 
 -- Bria Oatman                  Middletown NY          58.77        DNS   5 
 -- Kaitlyn Bergen               Allentown HS         1:00.17        SCR     
 -- Nyia White                   New Haven TC           58.75        SCR     
 -- Shauntae Nelson              Piscataway             58.40        SCR     
 -- Nyjah Young-Bey              Montclair HS           58.44        SCR     
 -- Nicole Barbaro               Holy Angels            59.12        SCR     
 -- Brianna King                 Cherokee HS          1:00.31        SCR     
 -- Chelsea Manto                Robbinsville           59.19        SCR     
 -- Kyla Krawczyk                N Highlands R          59.39        SCR     
 -- Victoria Purritano           Ridgewood HS           59.85        SCR     
 -- Jillian Mars                 Bloomfield             58.85        SCR     
 -- Kaira Brown                  Kent Place             55.79        SCR     
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sierra Dinneen               Notre Dame           2:14.34    2:13.97   2 
        33.160 (33.160)  1:06.138 (32.978)  1:39.434 (33.297)  2:13.970 (34.537)
  2 Sarah Adams                  Ramapo HS            2:18.80    2:14.77   2 
        32.952 (32.952)  1:06.297 (33.345)  1:39.915 (33.619)  2:14.761 (34.847)
  3 Adia Palmer                  Loughlin             2:18.40    2:15.04   2 
        33.258 (33.258)  1:06.830 (33.572)  1:41.094 (34.264)  2:15.036 (33.942)
  4 Zoe Harris                   Greenwich            2:18.60    2:15.35   2 
        31.916 (31.916)  1:05.080 (33.165)  1:40.838 (35.758)  2:15.348 (34.511)
  5 Alli Boehm                   Episcopal            2:16.00    2:17.62   2 
        32.068 (32.068)  1:05.357 (33.290)  1:40.507 (35.150)  2:17.613 (37.107)
  6 Nia Holden                   Highland Reg         2:19.17    2:18.00   2 
        31.748 (31.748)  1:05.097 (33.350)  1:40.778 (35.681)  2:17.991 (37.214)
  7 Mona Yuan                    Sayreville           2:20.30    2:18.96   1 
        31.636 (31.636)  1:06.235 (34.600)  1:41.967 (35.732)  2:18.952 (36.985)
  8 Jasmin Muhammad Graham       Medgar Evers         2:20.92    2:18.97   1 
        32.542 (32.542)  1:08.000 (35.458)  1:44.384 (36.385)  2:18.961 (34.577)
  9 Ariana Harrell               Pemberton Towp       2:21.22    2:19.92   1 
        32.853 (32.853)  1:07.302 (34.450)  1:44.062 (36.760)  2:19.912 (35.850)
 10 Siena Moran                  Princeton HS         2:22.85    2:20.64   1 
        32.282 (32.282)  1:07.576 (35.295)  1:43.893 (36.318)  2:20.640 (36.747)
 11 Gayathri Narayanan           Edison HS            2:22.43    2:21.96   1 
        33.078 (33.078)  1:08.875 (35.798)  1:45.385 (36.510)  2:21.954 (36.570)
 12 Raelynne Miller              Millville HS         2:19.08    2:22.05   2 
        32.439 (32.439)  1:05.616 (33.177)  1:41.887 (36.271)  2:22.042 (40.156)
 13 Carly Nicholson              Delsea Reg           2:21.32    2:22.78   1 
        32.294 (32.294)  1:07.592 (35.298)  1:44.302 (36.711)  2:22.771 (38.469)
 14 Jasmine Jackson              Franklin Twp         2:22.70    2:23.87   1 
        32.004 (32.004)  1:07.279 (35.275)  1:45.404 (38.126)  2:23.862 (38.459)
 15 Kate Kemnitz                 Southington          2:19.00    2:24.21   2 
        32.750 (32.750)  1:06.609 (33.860)  1:43.164 (36.555)  2:24.207 (41.043)
 16 Kaitlin Vazquez              Mendham HS           2:24.64    2:24.73   1 
        33.069 (33.069)  1:08.536 (35.468)  1:45.167 (36.631)  2:24.722 (39.556)
 17 Kelsey Klein                 Bernards HS          2:20.85    2:27.87   1 
        32.514 (32.514)  1:13.469 (40.955)  1:50.813 (37.345)  2:27.868 (37.055)
 18 Ashley Tyles                 Clarkstown S         2:23.00    2:32.38   1 
        33.343 (33.343)  1:09.999 (36.656)  1:50.179 (40.180)  2:32.377 (42.199)
 -- Kyla Krawczyk                N Highlands R        2:21.61        DNF   1 
        32.758 (32.758)  1:06.553 (33.796)  1:43.912 (37.360)
 -- Lailah White                 Paul Robeson         2:18.31        DNS   2 
 -- Bethany Biggi                Rancocas Vly         2:24.72        DNS   1 
 -- Angeline Caamano             Manhasset            2:18.48        SCR     
 -- Isabel Boufarah              Westfield HS         2:21.88        SCR     
 -- Margaux Terrasson            Lawrenceville        2:18.59        SCR     
 -- Olivia Wojtowicz             St. John Via         2:20.42        SCR     
 -- Corina Vidal                 Henry Hudson         2:18.00        SCR     
 -- Angela Kearsley              N Hunterdon          2:21.53        SCR     
 -- Katie Hamilton               Westfield HS         2:21.89        SCR     
 -- Grace McCullough             Teaneck HS           2:21.21        SCR     
 -- Julianne Kopec               Red Bank Cat         2:19.59        SCR     
 -- Stacy Paulino                Classical            2:21.00        SCR     
 -- Sara Shipon                  Penn Charter         2:20.54        SCR     
 -- Kimberly Grullon             Hackensack           2:22.20        SCR     
 
Girls 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brooke Rauber                Tully                4:56.02    4:56.95  
        36.585 (36.585)  1:12.328 (35.743)  1:50.167 (37.840)  2:29.244 (39.077)
      3:07.649 (38.406)  3:45.864 (38.215)  4:23.102 (37.239)  4:56.948 (33.847)
  2 Mari Noble                   Greenwich            5:15.12    5:01.54  
        37.521 (37.521)  1:14.088 (36.568)  1:52.523 (38.435)  2:31.344 (38.821)
      3:09.656 (38.313)  3:47.720 (38.064)  4:25.892 (38.172)  5:01.536 (35.645)
  3 Caroline Mehlhorn            Montgomery           5:03.01    5:01.96  
        37.086 (37.086)  1:13.421 (36.335)  1:51.914 (38.493)  2:30.690 (38.777)
      3:09.100 (38.410)  3:47.534 (38.434)  4:25.764 (38.230)  5:01.952 (36.189)
  4 Tess Pisanelli               Ridgefield           5:13.86    5:05.88  
        37.867 (37.867)  1:14.669 (36.802)  1:53.065 (38.397)  2:31.881 (38.816)
      3:10.322 (38.441)  3:49.715 (39.394)  4:30.054 (40.339)  5:05.876 (35.823)
  5 Mary McDavid                 Penn Charter         5:14.65    5:07.73  
        37.296 (37.296)  1:13.994 (36.698)  1:52.228 (38.235)  2:31.096 (38.869)
      3:10.107 (39.011)  3:50.337 (40.230)  4:30.269 (39.932)  5:07.727 (37.459)
  6 Nikhila Obbineni             S Brunswick          5:13.27    5:07.76  
        37.051 (37.051)  1:13.486 (36.436)  1:51.954 (38.468)  2:30.716 (38.763)
      3:09.075 (38.360)  3:47.875 (38.800)  4:28.467 (40.592)  5:07.755 (39.288)
  7 Danelle Rose                 Miller Place         5:19.41    5:17.26  
        38.326 (38.326)  1:16.553 (38.227)  1:55.813 (39.260)  2:35.952 (40.139)
      3:16.396 (40.445)  3:57.353 (40.957)  4:39.285 (41.932)  5:17.258 (37.974)
  8 Anna Cleary                  Padua                5:18.41    5:17.52  
        38.905 (38.905)  1:16.893 (37.988)  1:56.280 (39.388)  2:36.640 (40.360)
      3:16.990 (40.350)  3:58.438 (41.449)  4:38.805 (40.367)  5:17.511 (38.707)
  9 Claire Boehm                 Episcopal            5:18.04    5:18.47  
        39.705 (39.705)  1:19.803 (40.098)  2:00.180 (40.378)  2:40.210 (40.030)
      3:20.145 (39.935)  4:01.124 (40.980)  4:40.514 (39.390)  5:18.463 (37.950)
 10 Caroline Webb                Greenwich            5:20.15    5:20.71  
        40.007 (40.007)  1:19.571 (39.564)  1:59.759 (40.189)  2:40.501 (40.742)
      3:20.623 (40.122)  4:01.640 (41.018)  4:42.216 (40.577)  5:20.710 (38.494)
 11 Maggie Stanton               Kent Place           5:20.12    5:21.10  
        39.046 (39.046)  1:17.022 (37.976)  1:56.550 (39.529)  2:36.948 (40.399)
      3:17.365 (40.418)  3:59.414 (42.049)  4:42.415 (43.001)  5:21.095 (38.680)
 12 Ashlynne Burke               Kingsway HS          5:17.12    5:22.42  
        37.794 (37.794)  1:15.145 (37.351)  1:54.536 (39.392)  2:35.273 (40.737)
      3:17.265 (41.993)  4:00.178 (42.913)  4:42.108 (41.930)  5:22.416 (40.309)
 13 Sarah DeVries                Jefferson Twp        5:10.51    5:23.50  
        36.849 (36.849)  1:13.779 (36.930)  1:52.625 (38.847)  2:32.791 (40.166)
      3:14.916 (42.126)  3:58.663 (43.747)  4:42.492 (43.829)  5:23.491 (41.000)
 14 Hanna Pak                    Phillips Exe         5:20.01    5:25.08  
        39.836 (39.836)  1:19.142 (39.306)  2:00.289 (41.148)  2:41.675 (41.387)
      3:23.980 (42.305)  4:06.358 (42.379)  4:48.331 (41.973)  5:25.075 (36.744)
 15 Giavanna Comerford           Notre Dame           5:17.47    5:28.73  
        38.565 (38.565)  1:15.657 (37.093)  1:54.889 (39.232)  2:34.273 (39.384)
      3:15.215 (40.942)  3:59.056 (43.842)  4:43.351 (44.295)  5:28.721 (45.370)
 16 Miranda Lorsbach             Kent Place           5:19.99    5:32.76  
        39.470 (39.470)  1:19.811 (40.341)  2:01.133 (41.322)  2:42.550 (41.418)
      3:25.293 (42.743)  4:07.740 (42.448)  4:50.107 (42.368)  5:32.758 (42.651)
 -- Allison Haworth              Lawrenceville        5:21.48        DNS  
 -- Kiera Duffy                  Lawrenceville        5:20.41        DNS  
 -- Cassidy Ngaopratsuetsack     Derby                5:21.04        DNS  
 -- Olivia Takla                 Toms River N         5:18.70        SCR  
 -- Alli Boehm                   Episcopal            5:21.39        SCR  
 -- Kate Rathman                 Cherokee HS          5:11.63        SCR  
 -- Corina Vidal                 Henry Hudson         5:09.01        SCR  
 -- Gabriella Viggiano           Ridgefield           5:17.41        SCR  
 -- Aine Keaney                  Clarkstown S         5:16.61        SCR  
 -- Daisy Liljegren              N Highlands R        5:15.28        SCR  
 -- Claire Chapeau               McNair Aca           5:17.50        SCR  
 -- Maura Gallagher              Eustace Prep         5:20.52        SCR  
 -- Andie Murray                 Allentown HS         5:12.04        SCR  
 -- Allie Pierontoni             Kingsway HS          5:20.71        SCR  
 -- Mary Borkoski                Pearl River          5:07.40        SCR  
 
Girls 2 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aine Keaney                  Clarkstown S        11:14.28   10:57.61  
        40.692 (40.692)  1:21.163 (40.471)  2:02.605 (41.442)  2:45.073 (42.469)
      3:27.622 (42.550)  4:09.106 (41.484)  4:52.292 (43.187)  5:35.440 (43.148)
      6:17.337 (41.898)  6:59.352 (42.015)  7:40.617 (41.266)  8:21.312 (40.695)
      9:01.385 (40.074)  9:42.327 (40.942) 10:21.722 (39.395) 10:57.608 (35.887)
  2 Rachael Woodruff             Saranac             10:25.33   11:08.96  
        41.168 (41.168)  1:21.478 (40.310)  2:02.913 (41.436)  2:45.463 (42.550)
      3:27.953 (42.490)  4:09.360 (41.407)  4:52.438 (43.079)  5:36.143 (43.706)
      6:17.714 (41.571)  7:00.384 (42.670)  7:42.802 (42.418)  8:25.362 (42.561)
      9:08.629 (43.267)  9:51.314 (42.686) 10:32.051 (40.737) 11:08.959 (36.909)
  3 Andie Murray                 Allentown HS        11:36.24   11:18.29  
        40.515 (40.515)  1:20.851 (40.336)  2:02.278 (41.428)  2:44.772 (42.494)
      3:27.272 (42.501)  4:08.743 (41.471)  4:52.004 (43.261)  5:35.534 (43.530)
      6:17.600 (42.066)  7:01.375 (43.776)  7:45.919 (44.544)  8:30.112 (44.193)
      9:15.903 (45.792) 10:00.776 (44.873) 10:43.844 (43.069) 11:18.290 (34.446)
  4 Lucinda Doogan               Brooklyn Tec        11:19.27   11:22.84  
        41.425 (41.425)  1:21.722 (40.298)  2:03.228 (41.506)  2:45.786 (42.559)
      3:28.102 (42.317)  4:09.898 (41.796)  4:52.803 (42.906)  5:36.709 (43.906)
      6:18.909 (42.200)  7:01.969 (43.060)  7:45.282 (43.313)  8:29.223 (43.942)
      9:13.866 (44.643)  9:58.199 (44.333) 10:41.818 (43.620) 11:22.835 (41.018)
  5 Miranda Lorsbach             Kent Place          11:33.34   11:24.57  
        41.041 (41.041)  1:21.222 (40.182)  2:02.722 (41.500)  2:45.339 (42.617)
      3:27.760 (42.421)  4:09.685 (41.926)  4:52.763 (43.079)  5:36.573 (43.810)
      6:19.371 (42.798)  7:02.218 (42.848)  7:45.996 (43.779)  8:30.275 (44.280)
      9:16.055 (45.780) 10:01.178 (45.123) 10:44.696 (43.519) 11:24.564 (39.869)
  6 Elizabeth Bader              Padua               11:35.00   11:24.72  
        42.082 (42.082)  1:22.902 (40.820)  2:05.191 (42.290)  2:46.855 (41.665)
      3:29.557 (42.702)  4:12.242 (42.685)  4:54.473 (42.232)  5:38.465 (43.992)
      6:21.328 (42.863)  7:05.869 (44.541)  7:51.043 (45.175)  8:35.372 (44.330)
      9:20.533 (45.161) 10:05.949 (45.416) 10:48.039 (42.090) 11:24.720 (36.681)
  7 Alicia LeNoir                Padua               11:35.00   11:28.02  
        42.182 (42.182)  1:23.362 (41.181)  2:05.341 (41.979)  2:46.604 (41.264)
      3:29.261 (42.657)  4:12.073 (42.813)  4:54.016 (41.943)  5:37.652 (43.636)
      6:20.522 (42.871)  7:04.491 (43.969)  7:49.148 (44.658)  8:33.992 (44.845)
      9:19.384 (45.392) 10:05.143 (45.760) 10:48.956 (43.813) 11:28.014 (39.059)
  8 Kayla Cohen                  New Fairfiel        11:43.05   11:31.44  
        41.571 (41.571)  1:22.104 (40.534)  2:03.848 (41.744)  2:46.212 (42.364)
      3:28.621 (42.410)  4:11.222 (42.601)  4:54.817 (43.596)  5:37.978 (43.161)
      6:21.932 (43.954)  7:06.995 (45.064)  7:52.561 (45.566)  8:37.642 (45.082)
      9:22.063 (44.421) 10:06.583 (44.520) 10:50.149 (43.566) 11:31.439 (41.290)
  9 Brooke Adams                 Cinnaminson         11:38.89   11:40.92  
        43.632 (43.632)  1:25.157 (41.525)  2:07.713 (42.557)  2:50.244 (42.531)
      3:33.326 (43.082)  4:16.837 (43.511)  5:00.312 (43.476)  5:44.373 (44.061)
      6:28.469 (44.096)  7:13.564 (45.096)  7:59.449 (45.885)  8:45.195 (45.747)
      9:30.335 (45.140) 10:15.006 (44.671) 10:59.696 (44.690) 11:40.912 (41.216)
 10 Angela Bannan                Holy Spirit         11:42.29   11:43.28  
        42.412 (42.412)  1:23.528 (41.116)  2:05.532 (42.005)  2:47.325 (41.793)
      3:29.691 (42.366)  4:12.460 (42.770)  4:55.392 (42.933)  5:38.784 (43.392)
      6:23.140 (44.356)  7:08.411 (45.271)  7:54.490 (46.080)  8:40.930 (46.440)
      9:28.076 (47.147) 10:15.308 (47.232) 11:01.045 (45.738) 11:43.274 (42.229)
 11 Gillian Gandolfo             Freehold Twp        11:36.00   11:44.99  
        43.162 (43.162)  1:24.902 (41.740)  2:07.973 (43.071)  2:50.635 (42.662)
      3:33.792 (43.157)  4:17.644 (43.853)  5:02.368 (44.724)  5:47.230 (44.862)
      6:32.818 (45.589)  7:18.716 (45.899)  8:04.749 (46.033)  8:51.146 (46.398)
      9:37.309 (46.163) 10:23.171 (45.862) 11:07.943 (44.773) 11:44.986 (37.043)
 12 Elizabeth Henderson          Montgomery          11:41.44   11:47.93  
        42.931 (42.931)  1:24.865 (41.935)  2:08.472 (43.608)  2:51.376 (42.904)
      3:34.837 (43.461)  4:19.614 (44.778)  5:03.702 (44.089)  5:48.133 (44.431)
      6:32.637 (44.504)  7:18.164 (45.528)  8:03.567 (45.403)  8:49.015 (45.449)
      9:35.628 (46.613) 10:22.706 (47.079) 11:07.870 (45.164) 11:47.929 (40.060)
 13 Lily Potthast                Ausable Vly         11:28.58   11:49.98  
        41.862 (41.862)  1:22.642 (40.781)  2:04.423 (41.781)  2:46.064 (41.641)
      3:28.218 (42.154)  4:09.983 (41.766)  4:52.944 (42.961)  5:36.874 (43.930)
      6:20.426 (43.552)  7:05.292 (44.867)  7:50.122 (44.830)  8:35.813 (45.692)
      9:24.144 (48.331) 10:13.679 (49.535) 11:01.698 (48.020) 11:49.980 (48.282)
 14 Allie Pierontoni             Kingsway HS         11:31.00   11:50.27  
        40.893 (40.893)  1:21.380 (40.487)  2:03.065 (41.686)  2:45.510 (42.445)
      3:28.272 (42.762)  4:09.960 (41.689)  4:53.080 (43.120)  5:37.136 (44.057)
      6:20.847 (43.711)  7:05.501 (44.654)  7:51.911 (46.410)  8:39.409 (47.499)
      9:27.948 (48.540) 10:17.042 (49.094) 11:04.930 (47.889) 11:50.270 (45.340)
 15 Hayley Amisano               Mater Dei           11:45.00   11:52.52  
        43.194 (43.194)  1:24.081 (40.887)  2:05.718 (41.638)  2:47.773 (42.056)
      3:30.066 (42.293)  4:13.364 (43.299)  4:57.111 (43.747)  5:41.962 (44.851)
      6:27.152 (45.191)  7:13.397 (46.245)  8:00.818 (47.421)  8:48.969 (48.151)
      9:36.429 (47.460) 10:23.745 (47.317) 11:09.967 (46.222) 11:52.517 (42.550)
 16 Sylvie Najarian              Pascack Hill        11:47.10   12:00.06  
        43.325 (43.325)  1:24.417 (41.092)  2:06.301 (41.884)  2:48.997 (42.697)
      3:31.971 (42.974)  4:15.796 (43.826)  5:00.663 (44.868)  5:45.284 (44.621)
      6:30.810 (45.526)  7:17.156 (46.347)  8:04.670 (47.514)  8:52.334 (47.665)
      9:39.359 (47.025) 10:26.397 (47.039) 11:14.297 (47.900) 12:00.053 (45.757)
 17 Sarah Hacker                 Westfield HS        11:45.00   12:01.85  
        43.005 (43.005)  1:23.776 (40.771)  2:05.783 (42.008)  2:48.263 (42.480)
      3:31.542 (43.279)  4:14.913 (43.372)  4:59.753 (44.840)  5:44.790 (45.037)
      6:30.241 (45.451)  7:16.636 (46.396)  8:04.372 (47.737)  8:52.742 (48.370)
      9:42.340 (49.599) 10:32.274 (49.935) 11:19.381 (47.107) 12:01.846 (42.466)
 18 Sadie Tuohy                  Columbia HS         11:36.00   12:10.77  
        42.742 (42.742)  1:23.649 (40.907)  2:05.639 (41.990)  2:48.357 (42.719)
      3:31.204 (42.848)  4:14.399 (43.195)  4:58.624 (44.226)  5:43.812 (45.188)
      6:29.965 (46.154)  7:16.762 (46.797)  8:04.040 (47.279)  8:52.148 (48.109)
      9:41.251 (49.103) 10:31.411 (50.160) 11:21.029 (49.619) 12:10.762 (49.733)
 19 Sarah Johnson                Danbury             11:41.82   12:13.67  
        43.754 (43.754)  1:25.192 (41.438)  2:06.839 (41.648)  2:49.997 (43.159)
      3:33.056 (43.060)  4:18.322 (45.267)  5:03.858 (45.536)  5:48.719 (44.861)
      6:37.604 (48.886)  7:25.984 (48.380)  8:14.164 (48.180)  9:03.107 (48.943)
      9:52.832 (49.725) 10:42.341 (49.510) 11:31.257 (48.917) 12:13.663 (42.407)
 20 Ava Curry                    Mendham HS          11:44.80   12:52.23  
        43.295 (43.295)  1:25.173 (41.879)  2:08.645 (43.472)  2:52.110 (43.465)
      3:35.113 (43.004)  4:19.892 (44.780)  5:05.169 (45.277)  5:52.146 (46.978)
      6:42.668 (50.522)  7:35.080 (52.412)  8:27.491 (52.411)  9:21.497 (54.007)
     10:15.032 (53.535) 11:10.258 (55.227) 12:02.717 (52.460) 12:52.226 (49.510)
 -- Emily Nugent                 N Hunterdon         10:57.96        SCR  
 -- Sophia Reich                 N Hunterdon         11:31.31        SCR  
 -- Megan Timoney                Mendham HS          11:43.45        SCR  
 -- Gia Pisano                   Phillips Exe        11:39.59        SCR  
 -- Ashlynne Burke               Kingsway HS         11:27.00        SCR  
 -- Ellie Lester                 NV - Demares        11:50.00        SCR  
 -- Lauren Judd                  Ramapo HS           11:48.00        SCR  
 -- Claire Chapeau               McNair Aca          11:30.00        SCR  
 -- Mary Borkoski                Pearl River         11:27.79        SCR  
 -- Caroline Meany               Trinity Hall        11:46.00        SCR  
 -- Daisy Liljegren              N Highlands R       10:53.03        SCR  
 
Girls 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Grace O'Shea                 Ramapo HS               7.84       7.81q 16 
  2 Isabelle Dely                Paramus Cath            8.16       8.16q 13 
  3 Tionna Tobias                Winslow Twp             8.18       8.22q 12 
  4 Claudine Smith               Atlantic Cty            8.09       8.25q 15 
  5 Avery Jordan                 Union Cath              8.75       8.39q 16 
  6 Abigail Vital                West Orange             8.46       8.43q  7 
  7 Felicia Quainoo              Union Cath              8.33       8.44q 10  8.431
  8 Malea Broome                 Millville HS            8.46       8.44q  8  8.437
  9 Brittney James               New Rochelle            8.35       8.50q  9 
 10 Alexus Smith                 Rahway HS               8.60       8.51q  3 
 11 Emily Grubb                  Ramsey HS               8.70       8.55q 10 
 12 Meredith Updike              Cinnaminson             8.33       8.56q 11 
 13 Abby Eisold                  George Schoo            8.65       8.60q  3 
 14 Shevell Higgs                Winslow Twp             8.64       8.67q  2  8.662
 15 Nicole Borowiec              Morristown Beard        8.48       8.67q  5  8.663
 16 Kennedee Cox                 Paramus Cath            8.75       8.68q 15 
 17 Brionah Patterson            Millville HS            8.81       8.70q 11  8.691
 18 Ruth Pastuer                 Columbia HS             8.78       8.70q 15  8.698
 19 Samara Herzog                Kingston                8.60       8.71q  2 
 20 Lilly Bernard                Clarkstown S            8.66       8.73q  4 
 21 Melissa Waters               Kearny HS               8.74       8.76q 13 
 22 Ashley Griesmeyer            Phillipsburg            8.97       8.77q  3 
 23 Noelle L. Scott              Eastern Reg             8.47       8.78q  6 
 24 Katelyn Reid                 Middletown N            8.69       8.80q  8 
 25 Lauren Triarsi               Westfield HS            8.70       8.82q  9 
 26 Grace Yost                   Lakeland Reg            8.76       8.83q 16  8.822
 27 Sydney Villani               Hunterdon Ce            8.99       8.83q  7  8.827
 28 Victoria Purritano           Ridgewood HS            8.62       8.84q  1  8.834
 29 Sophia Clark                 HHH East                8.68       8.84q  7  8.837
 30 Jocelyn Kiyler               Toms River N            8.84       8.86q  9 
 31 Marymegan Wright             Phillips Exe            8.85       8.87q  7 
 32 Caroline Isemann             West Morris             8.80       8.91q 12  8.901
 33 Fiona Carter                 Teaneck HS              8.89       8.91   4  8.908
 34 Mariah Stephens              Egg Harbor              9.18       8.92   4  8.914
 35 Jaeda Butler                 Rancocas Vly            9.10       8.92  10  8.920
 36 Sara VandenAssem             Ridgewood HS            8.85       8.93   6  8.924
 37 Alexa Raphael                Mt St Dominic           8.79       8.93  13  8.930
 38 Andree Celestin              West Orange             8.63       8.94   1 
 39 Margaret Wojie               Holmdel HS              8.88       8.95   5 
 40 Qunizel Bazilia              Paul Robeson            8.74       8.96  14 
 41 Gwendolyn Lam                Mendham HS              9.08       8.97  14 
 42 Ashauna Francis              Atlantic Tech           9.28       8.98  16 
 43 Kailyn Clark                 Cherokee HS             9.22       9.00  11 
 44 Kharonay Brown               Rancocas Vly            9.11       9.01   7  9.001
 45 Chilly Wallace               Montgomery              8.90       9.01   3  9.006
 46 Stephanie Kiluba             Kingston                9.13       9.03   4 
 47 Hannah Brown                 Phillips Exe            8.99       9.04   8  9.035
 48 Autumn DeMary                Kingsway HS             8.67       9.04   6  9.038
 49 Campbell Devlin              Rumson-Fair             9.08       9.05  12 
 50 Teghan Sydnor                Eastern Reg             9.35       9.06   9 
 51 Nicole Waletzki              N Highlands R           9.13       9.07   3  9.063
 52 Evelyn(evie Houston          Phillips Exe            9.16       9.07   1  9.064
 53 Nicole Agwu                  Scotch Plain            9.05       9.07  15  9.069
 54 Jessica Dapper-Campagnol     River Dell H            9.05       9.08  14 
 55 Sam Becker                   Sullivan Wes            9.34       9.10  11 
 56 Olivia Kelty                 Middletown N            9.27       9.11  15 
 57 Caitlin Lambe                Donovan Cath            9.18       9.12   5 
 58 Bryanna Jackson-Dickens      West Orange             9.22       9.13  10 
 59 Julia Piness                 Chatham HS              9.16       9.14   1  9.131
 60 Abrianna Barrett             Montgomery              8.70       9.14  11  9.135
 61 Jaylyn Carter                Danbury                 9.04       9.14  13  9.136
 62 Alina Arko                   Rumson-Fair             9.12       9.15   6  9.142
 63 Afua Agyekum                 PJ XXIII                9.36       9.15   6  9.143
 64 Rachel Bonnet                Haddonfield             9.00       9.16  10 
 65 Imani Ermeus                 Peddie                  9.34       9.17  12 
 66 Teleyah Witherspoon          Hackensack              9.38       9.18   2 
 67 Julia Smolyak                Tenafly HS              9.09       9.19  11  9.181
 68 Miranda Porta                Sayreville              8.93       9.19   1  9.182
 69 Grace Faircloth              Lawrenceville           9.17       9.19   3  9.185
 70 Grace Kegler                 Haddonfield             9.13       9.19   2  9.187
 71 Julia Csorba                 Westfield HS            9.39       9.20   1 
 72 Nicole Richardson            Princeton HS            9.12       9.22   5 
 73 Ma'Zahni Artis               Toms River N            9.31       9.23  14  9.221
 74 Jennifer Hodges              Ridge HS                9.00       9.23  11  9.222
 75 Rachel Flanagan              Rancocas Vly            9.19       9.23   7  9.228
 76 Mercheley Petit-Frere        Jackson Mem             9.06       9.24  16 
 77 Sophia Dongaris              Tenafly HS              8.82       9.25  10  9.241
 78 Hailey Guerrieri             Middletown N            9.40       9.25   2  9.242
 79 Kerry Kovar                  Summit HS               9.00       9.29   9  9.283
 80 Kayla Paprocki               Scotch Plain            9.20       9.29   8  9.285
 81 Lexie Wojie                  Holmdel HS              9.26       9.32  14 
 82 Ogechi Nwankwoala            Phillips Exe            8.91       9.33   2 
 83 Olivia Dubois                Immaculate H            9.29       9.40  16 
 84 Allison Prieto               Sayreville              9.36       9.41   7  9.401
 85 Sydney Abitanto              WWP North               9.37       9.41   5  9.408
 86 Madison Gomes                Classical               9.26       9.41  13  9.410
 87 Kaya Robinson                Palmyra HS              9.17       9.42   2 
 88 Katie O'Connell              Glen Rock HS            9.35       9.44  10 
 89 Lindsay Messinger            Freehold Twp            9.40       9.48   3 
 90 Mariya Davis                 Franklin Twp            8.93       9.50   2 
 91 Audrey Malila                Phillips Exe            9.60       9.51   8 
 92 Melina Panagakos             Chatham HS              9.43       9.54   6 
 93 Leila Kirton                 Chatham HS              9.44       9.55   7 
 94 Ayomikun Gbadamosi           Jackson Mem             9.37       9.57   4 
 95 Cheyenne Gurak               Hunterdon Ce            9.08       9.59  13 
 96 Samantha Pomeroy             New Fairfiel            9.21       9.60   9 
 97 Embolyn(emy Li               Phillips Exe            9.71       9.71   9 
 98 Emilie Lauria                Notre Dame              9.33       9.85  13 
 99 Hanna Leto                   Ramsey HS               9.39      10.10   1 
100 Emily Van Ness               Franklin Twp            9.30      10.25  15 
101 Da'Nae Sherman               Danbury                 9.37      10.26   3 
102 Aly Stewart                  Holmdel HS              9.43      10.34   5 
 -- Jailya Ash                   Eastern Reg             8.10        DNF  14 
 -- Anyae Kinder                 Lenape Reg              9.35        DNF   8 
 -- Aminata Coulibaly            J F Kennedy             8.98        DNS   6 
 -- Benae Johnson                J F Kennedy             8.98        DNS   5 
 -- Julia Powell                 NV - Old Tap            8.92        DNS   1 
 -- Jennifer Scott               Haddonfield             9.06        DNS  16 
 -- Nashauna Johnson             Malcolm X Shabaz        8.78        DNS  14 
 -- Ayriana Young                McNair Aca              9.03        DNS  12 
 -- Zamira Ysaac                 Union Cath              8.72        DNS  12 
 -- Skye Devereux                Mendham HS              9.06        DNS  15 
 -- Grace Boekhout-Whiting       S Brunswick             8.98        DNS   4 
 -- Jada Murphy                  Woodbridge              9.42        DNS   4 
 -- Breeana Nolan                NV - Demares            9.18        DNS   6 
 -- Alexis McDonald              Lenape Reg              9.10        DNS   9 
 -- A'Liyah Thomas               Union Cath              8.67        DNS   5 
 -- Casey Lam                    NV - Demares            9.23        DNS  12 
 -- Gabrielle Beneducci          N Hunterdon             9.11        DNS   8 
 -- Aditi Parekh                 WWP North               8.58        DNS   4 
 -- Grace Smiechowski            N Highlands R           8.85        DNS   8 
 
Girls 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  1 Grace O'Shea                 Ramapo HS               7.81       7.77Q  4 
  2 Tionna Tobias                Winslow Twp             8.22       8.07Q  2  8.062
  3 Isabelle Dely                Paramus Cath            8.16       8.07Q  3  8.064
  4 Claudine Smith               Atlantic Cty            8.25       8.25Q  1 
  5 Abigail Vital                West Orange             8.43       8.26q  2 
  6 Brittney James               New Rochelle            8.50       8.36q  4 
  7 Alexus Smith                 Rahway HS               8.51       8.39q  3  8.382
  8 Meredith Updike              Cinnaminson             8.56       8.39q  1  8.385
  9 Felicia Quainoo              Union Cath              8.44       8.40   3  8.399
 10 Malea Broome                 Millville HS            8.44       8.40   4  8.400
 11 Nicole Borowiec              Morristown Beard        8.67       8.50   3  8.491
 11 Avery Jordan                 Union Cath              8.39       8.50   1  8.491
 13 Emily Grubb                  Ramsey HS               8.55       8.58   2 
 14 Samara Herzog                Kingston                8.71       8.59   2 
 15 Victoria Purritano           Ridgewood HS            8.84       8.61   1 
 16 Katelyn Reid                 Middletown N            8.80       8.64   4 
 17 Shevell Higgs                Winslow Twp             8.67       8.65   2 
 18 Lauren Triarsi               Westfield HS            8.82       8.69   4 
 19 Ruth Pastuer                 Columbia HS             8.70       8.71   3  8.706
 19 Kennedee Cox                 Paramus Cath            8.68       8.71   4  8.706
 21 Abby Eisold                  George Schoo            8.60       8.72   1 
 22 Sydney Villani               Hunterdon Ce            8.83       8.77   2  8.762
 23 Brionah Patterson            Millville HS            8.70       8.77   4  8.768
 24 Ashley Griesmeyer            Phillipsburg            8.77       8.78   2 
 25 Marymegan Wright             Phillips Exe            8.87       8.79   3 
 26 Sophia Clark                 HHH East                8.84       8.80   1 
 27 Melissa Waters               Kearny HS               8.76       8.84   1 
 28 Caroline Isemann             West Morris             8.91       8.93   4 
 29 Lilly Bernard                Clarkstown S            8.73       8.94   1 
 30 Grace Yost                   Lakeland Reg            8.83       8.98   3 
 31 Jocelyn Kiyler               Toms River N            8.86       9.09   2 
 32 Noelle L. Scott              Eastern Reg             8.78       9.13   3 
 
Girls 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Grace O'Shea                 Ramapo HS               7.77       7.75  
  2 Tionna Tobias                Winslow Twp             8.07       7.98  
  3 Isabelle Dely                Paramus Cath            8.07       8.06  
  4 Claudine Smith               Atlantic Cty            8.25       8.09  
  5 Meredith Updike              Cinnaminson             8.39       8.35  
  6 Brittney James               New Rochelle            8.36       8.41  
  7 Abigail Vital                West Orange             8.26       8.42  
 -- Alexus Smith                 Rahway HS               8.39        DNF  
 
Girls 4x200 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Paul Robeson Campus High  'A'                     1:37.91    1:42.53q  7 
     1) Toshel Goffe                    2) Qunizel Bazilia                
     3) Lailah White                    4) Shawnakay Peart                
        50.311 (50.311)  1:16.165 (25.855)  1:42.530 (26.365)
  2 Rancocas Valley Reg HS  'A'                       1:45.87    1:42.86q  4 
     1) Anabella Chin                   2) Darynn Minus-Vincent           
     3) Brianna Snowden                 4) Sheriyah Nutt                  
        51.313 (51.313)  1:17.273 (25.960)  1:42.856 (25.584)
  3 Millville HS  'A'                                 1:43.15    1:42.94q  6 
     1) Malea Broome                    2) Ciera Bowman                   
     3) Zaniah Bowman                   4) Bryanna Craig                  
        52.332 (52.332)  1:17.747 (25.416)  1:42.940 (25.193)
  4 Windsor High School  'A'                          1:45.62    1:43.28q  2 
     1) Cori Richardson                 2) Cyana Lindsay                  
     3) Jalah Cooper                    4) Zarieh Coleman                 
        51.606 (51.606)  1:17.263 (25.657)  1:43.277 (26.015)
  5 Piscataway Twp HS  'A'                            1:44.80    1:43.69q  4 
     1) Kaleia Arrington                2) Sydni Patterson                
     3) Jolea Crearer                   4) Shauntae Nelson                
        52.357 (52.357)  1:19.239 (26.882)  1:43.683 (24.444)
  6 Ramapo HS  'A'                                    1:45.00    1:44.39q  3 
     1) Cortney Lander                  2) Grace O'Shea                   
     3) Sophia Schwartz                 4) Sophia Vernieri                
        52.281 (52.281)  1:18.339 (26.058)  1:44.381 (26.043)
  7 Elizabeth HS  'A'                                 1:47.80    1:44.56q  4 
     1) Nyanza Brooks                   2) Yah-sha-rah Brathwaite         
     3) Chaa-nah-yah Brathwaite         4) Shalom Adzakro                 
        53.114 (53.114)  1:19.602 (26.488)  1:44.552 (24.950)
  8 Middletown  'A'                                   1:46.66    1:44.74q  7 
     1) De'ja Bowen                     2) Itziar Declavijo               
     3) Shayla Spencer                  4) Bria Oatman                    
        52.089 (52.089)  1:19.303 (27.214)  1:44.734 (25.432)
  9 Niskayuna  'A'                                    1:47.26    1:44.98   3 
     1) Zoe Harris                      2) Marissa Wise                   
     3) Kristina Koes                   4) Kaleigh West                   
        52.620 (52.620)  1:18.917 (26.298)  1:44.971 (26.054)
 10 Montclair HS  'A'                                 1:46.60    1:45.10   2 
     1) Stephanie Webb                  2) Anna Glorie                    
     3) Kiya Lawson                     4) Nyjah Young-Bey                
        53.178 (53.178)  1:20.186 (27.009)  1:45.092 (24.906)
 11 Pope John XXIII HS  'A'                           1:46.49    1:45.54   5 
     1) Kristen Kimble                  2) Teja Brown                     
     3) Bridget McNally                 4) Maliah McCoy                   
        52.714 (52.714)  1:18.295 (25.582)  1:45.535 (27.240)
 12 Delsea Regional HS  'A'                           1:47.62    1:46.05   1 
     1) Daneesha Brown                  2) Jordan Barr                    
     3) Aalliya Fox                     4) Sienna Harden                  
        53.113 (53.113)  1:20.179 (27.066)  1:46.049 (25.870)
 13 New Rochelle  'A'                                 1:44.42    1:46.32   5 
        51.992 (51.992)  1:19.161 (27.170)  1:46.314 (27.153)
 14 Egg Harbor Twp HS  'A'                            1:45.66    1:46.50   3 
     1) Emily Cheeseman                 2) Jadyn Laramore                 
     3) Lauren Maldonado                4) Lauren Princz                  
        53.005 (53.005)  1:20.064 (27.060)  1:46.491 (26.428)
 15 Princeton HS  'A'                                 1:48.85    1:46.70   5 
     1) Kendall Williamson              2) Raina Williamson               
     3) Gabrielle Goddard               4) Colleen Linko                  
        53.989 (53.989)  1:20.782 (26.793)  1:46.692 (25.910)
 16 West Windsor-Plainsboro North  'A'                1:46.49    1:46.84   6 
     1) Aditi Parekh                    2) Sophie Cherayil                
     3) Kruti Shah                      4) Emma Faivre                    
        53.724 (53.724)  1:20.564 (26.840)  1:46.838 (26.275)
 17 Teaneck HS  'A'                                   1:47.70    1:46.92   3 
     1) Cyanne Smith                    2) Trinity Tiwari                 
     3) Gabriella Walls                 4) Kayce Darby                    
        54.455 (54.455)  1:21.791 (27.337)  1:46.915 (25.124)
 18 Holmdel HS  'A'                                   1:48.48    1:47.06   7 
     1) Arianna Bartholemew             2) Sydney Goldson                 
     3) Samantha Sportelli              4) Lexie Wojie                    
        52.833 (52.833)  1:19.963 (27.130)  1:47.059 (27.097)
 19 Blair Academy  'A'                                1:47.44    1:47.11   2 
     1) Savannah Lee                    2) Ashlyn Alles                   
     3) Nicole Patterson                4) Madison Jones                  
        53.436 (53.436)  1:21.246 (27.811)  1:47.106 (25.860)
 20 Newburgh Free Academy  'A'                        1:47.69    1:47.38   2 
     1) Sania Kuylen                    2) Taylor Walters                 
     3) Amilia Wise-sweat               4) Danielle Riley                 
        53.798 (53.798)  1:21.003 (27.205)  1:47.378 (26.376)
 21 Hackensack HS  'A'                                1:47.67    1:47.40   1  1:47.396
     1) Shanice Murray                  2) Julia Morrone                  
     3) Teleyah Witherspoon             4) Zharia Scott                   
        55.004 (55.004)  1:21.453 (26.450)  1:47.396 (25.943)
 22 Phillips Exeter Academy  'A'                      1:49.69    1:47.40   3  1:47.400
        54.221 (54.221)  1:20.551 (26.330)  1:47.400 (26.849)
 23 Rumson-Fair Haven HS  'A'                         1:46.53    1:47.43   7 
     1) Maddie Orr                      2) Campbell Devlin                
     3) Chloee Dotts                    4) Lily Orr                       
        54.132 (54.132)  1:20.813 (26.681)  1:47.427 (26.615)
 24 Danbury High School  'A'                          1:46.91    1:47.46   5 
     1) Shanell Stewart                 2) Meilee Kry                     
     3) Jaylyn Carter                   4) Jessica Glowacki               
        53.044 (53.044)  1:20.560 (27.516)  1:47.451 (26.891)
 25 Winslow Twp HS  'A'                               1:45.17    1:47.92   1 
     1) Tionna Tobias                   2) Nylah Perry                    
     3) Rayven Rouse                    4) Janeya Hammond                 
        50.331 (50.331)  1:17.009 (26.678)  1:47.919 (30.910)
 26 Westfield HS  'A'                                 1:48.54    1:48.19   6 
     1) Caroline Bielen                 2) Julia Csorba                   
     3) Jaimie DeDea                    4) Alexis Hammer                  
        54.126 (54.126)  1:21.522 (27.396)  1:48.183 (26.661)
 27 Greenwich High School  'A'                        1:48.09    1:48.43   6 
     1) Cameron Castelli                2) Jada Williams                  
     3) Katie Large                     4) Jordan Numme                   
        54.987 (54.987)  1:22.353 (27.366)  1:48.425 (26.073)
 28 Central High School  'A'                          1:47.91    1:48.77   5 
     1) Alyejah Roderick                2) Ariela Santos Sanchez          
     3) Michelle Lafargue               4) Savannah-Rae Fife              
        53.265 (53.265)  1:21.176 (27.911)  1:48.768 (27.592)
 29 Classical High School  'A'                        1:49.50    1:51.66   4 
     1) Chelsea Garcia Baez             2) Baby Girl Tarley               
     3) Jackie Edoro                    4) Madison Gomes                  
        54.926 (54.926)  1:23.035 (28.110)  1:51.651 (28.616)
 30 Snyder HS  'A'                                    1:46.87    1:52.38   6 
     1) Javonia Alston                  2) Alicia Campbell                
     3) Quiana Garvin                   4) Khyla Nalls                    
        53.917 (53.917)  1:26.137 (32.220)  1:52.372 (26.235)
 -- Malcolm X Shabazz HS  'A'                         1:47.10         DQ   4  3rd exch zone
     1) Shawnaeja DeWitt                2) Vernetta Gosier                
     3) Anyae Simmons                   4) Nashauna Johnson               
        52.743 (52.743)  1:19.931 (27.188)  1:46.793 (26.863)
 -- George School  'A'                                1:48.11         DQ   7  2nd exch zone
     1) Abby Eisold                     2) Nora Greer                     
     3) Diana Savchyn                   4) Amerley Lokko                  
        55.488 (55.488)  1:24.373 (28.886)  1:51.610 (27.237)
 -- Paramus Catholic HS  'A'                          1:45.61        DNS   1 
     1) Isabelle Dely                   2) Mariah Fede                    
     3) Lindsey Desir                   4) Tiffany Bautista               
 -- Saint Anthony's  'A'                              1:45.13        DNS   2 
     1) Giavana Ciaravino               2) Melissa Cunningham             
     3) Sarah Dolphin                   4) Emily Sanders                  
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Paul Robeson Campus High  'A'                     1:42.53    1:41.50   2 
        49.686 (49.686)  1:15.430 (25.745)  1:41.499 (26.070)
  2 Rancocas Valley Reg HS  'A'                       1:42.86    1:41.99   2 
        51.182 (51.182)  1:17.106 (25.924)  1:41.987 (24.882)
  3 Millville HS  'A'                                 1:42.94    1:42.08   1 
        51.904 (51.904)  1:16.979 (25.075)
  4 Windsor High School  'A'                          1:43.28    1:42.45   1 
        50.814 (50.814)  1:16.622 (25.809)
  5 Elizabeth HS  'A'                                 1:44.56    1:45.38   1 
        53.012 (53.012)  1:20.244 (27.232)
  6 Middletown  'A'                                   1:44.74    1:45.51   2 
        51.989 (51.989)  1:19.549 (27.560)  1:45.503 (25.954)
  7 Piscataway Twp HS  'A'                            1:43.69    1:47.52   2 
        52.463 (52.463)  1:20.481 (28.019)  1:47.511 (27.030)
 -- Niskayuna  'A'                                    1:44.98        DNS   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Woodbridge HS  'A'                                4:01.83    3:59.11   2 
     1) Kaylah Davis                    2) Janice Igbinobaro              
     3) Catherine Catipay               4) Trinity Eason                  
       1:00.020 (1:00.020)        2:01.716 (1:01.696)          3:00.726 (59.010)
         3:59.107 (58.381)
  2 Windsor High School  'A'                          4:04.14    4:01.52   2 
     1) Jalah Cooper                    2) Zarieh Coleman                 
     3) Taylor Allen                    4) Grace Strauch                  
       1:00.651 (1:00.651)          1:58.752 (58.101)        3:00.722 (1:01.970)
       4:01.515 (1:00.793)
  3 The Lawrenceville School  'A'                     4:05.90    4:02.23   2 
     1) Grace Faircloth                 2) Marcia Ojo                     
     3) Laila Ritter                    4) Margaux Terrasson              
       1:01.464 (1:01.464)        2:01.880 (1:00.417)        3:02.478 (1:00.598)
         4:02.222 (59.745)
  4 Episcopal  'A'                                    4:08.94    4:04.75   1 
       1:02.382 (1:02.382)        2:02.860 (1:00.478)        3:04.689 (1:01.830)
       4:04.749 (1:00.060)
  5 Academy Of The Holy Angels  'A'                   4:07.89    4:05.71   1 
     1) Eliza Hoover                    2) Abigail Sheehan                
     3) Mackenzie Hughes                4) Christina Bagin                
       1:03.142 (1:03.142)          2:01.543 (58.401)        3:05.250 (1:03.707)
       4:05.707 (1:00.458)
  6 White Plains  'A'                                 4:06.75    4:08.07   1 
       1:03.400 (1:03.400)        2:06.304 (1:02.905)          3:05.805 (59.501)
       4:08.070 (1:02.266)
  7 Ridge HS  'A'                                     4:02.92    4:10.99   2 
     1) Ana Goya                        2) Jennifer Hodges                
     3) Olivia Cicchetti                4) Morgan Lyons                   
       1:01.523 (1:01.523)        2:05.672 (1:04.150)        3:09.249 (1:03.578)
       4:10.982 (1:01.733)
  8 Classical High School  'A'                                   4:13.69   1 
       1:02.165 (1:02.165)        2:05.272 (1:03.108)        3:10.180 (1:04.909)
       4:13.687 (1:03.507)
  9 Piscataway Twp HS  'A'                            4:03.71    4:21.64   2 
     1) Kaleia Arrington                2) Jolea Crearer                  
     3) Sydni Patterson                 4) Shauntae Nelson                
       1:02.368 (1:02.368)        2:09.288 (1:06.920)        3:15.460 (1:06.173)
       4:21.638 (1:06.178)
 -- Montclair HS  'A'                                 4:07.02        SCR     
     1) Stephanie Webb                  2) Nyjah Young-Bey                
     3) Anna Glorie                     4) Rukiya Holland-Thomas          
 -- Union Catholic Reg. HS  'A'                       3:50.93        SCR     
     1) Khamil Evans                    2) Morgan Jackson                 
     3) Avery Jordan                    4) Ashleigh Patterson             
 -- NV - Demarest HS  'A'                             4:10.94        SCR     
     1) Breeana Nolan                   2) Ashley Constantine             
     3) Alexa (Nicole) Cruz             4) Kyra Pialtos                   
 -- Bloomfield High School  'A'                       4:01.18        SCR     
 -- Northern Highlands Reg. HS  'A'                   4:08.72        SCR     
 -- Medgar Evers College Prep  'A'                    4:06.59        SCR     
 -- Tappan Zee  'A'                                   4:08.75        SCR     
 -- Ramapo HS  'A'                                    3:58.20        SCR     
     1) Sarah Adams                     2) Sophia Vernieri                
     3) Sophia Schwartz                 4) Cortney Lander                 
 
Girls 4x800 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ridge HS  'A'                                     9:28.50    9:15.07   2 
     1) Olivia Cicchetti                2) Morgan Lyons                   
     3) Tatum Peskin                    4) Manon Stephen                  
       2:20.678 (2:20.678)        4:38.609 (2:17.931)        7:01.418 (2:22.810)
       9:15.070 (2:13.652)
  2 Red Bank Catholic HS  'A'                         9:40.19    9:26.54   2 
     1) Gioanna Curci                   2) Elena Dimitri                  
     3) Brooke Formato                  4) Julianne Kopec                 
       2:22.212 (2:22.212)        4:44.581 (2:22.370)        7:11.594 (2:27.014)
       9:26.540 (2:14.946)
  3 Rumson-Fair Haven HS  'A'                         9:39.15    9:27.03   2 
     1) Carolyn Trent                   2) Julia Tambaro                  
     3) Eliana Swell                    4) Olivia Rehder                  
       2:24.983 (2:24.983)        4:47.723 (2:22.740)        7:08.149 (2:20.427)
       9:27.026 (2:18.878)
  4 The Lawrenceville School  'A'                     9:39.46    9:27.68   2 
     1) Margaux Terrasson               2) Allison Haworth                
     3) Marcia Ojo                      4) Kiera Duffy                    
       2:21.573 (2:21.573)        4:37.235 (2:15.662)        7:03.980 (2:26.745)
       9:27.671 (2:23.691)
  5 New Rochelle  'A'                                 9:30.64    9:28.82   2 
       2:23.293 (2:23.293)        4:45.337 (2:22.045)        7:08.701 (2:23.364)
       9:28.820 (2:20.120)
  6 Tappan Zee  'A'                                   9:39.21    9:30.22   2 
       2:22.886 (2:22.886)        4:45.684 (2:22.799)        7:08.443 (2:22.759)
       9:30.215 (2:21.773)
  7 Union Catholic Reg. HS  'A'                       9:07.44    9:31.36   2 
     1) Zamira Ysaac                    2) Morgan Williams                
     3) Ashleigh Patterson              4) Zoe Lee                        
       2:20.418 (2:20.418)        4:44.875 (2:24.458)        7:07.842 (2:22.967)
       9:31.352 (2:23.510)
  8 Westfield HS  'A'                                 9:58.78    9:32.96   1 
     1) Isabel Boufarah                 2) Caroline Collins               
     3) Katie Hamilton                  4) Grace Morgan                   
       2:23.482 (2:23.482)        4:43.164 (2:19.682)        7:12.098 (2:28.934)
       9:32.960 (2:20.862)
  9 Pingry School  'A'                                9:39.50    9:34.54   2 
     1) Nicole Vanasse                  2) Cathleen Parker                
     3) Alina Irvine                    4) Ryan Davi                      
       2:18.835 (2:18.835)        4:41.671 (2:22.836)        7:13.407 (2:31.737)
       9:34.532 (2:21.125)
 10 Goshen  'A'                                       9:43.90    9:36.86   1 
     1) Sara Tippin                     2) Kayla Schramm                  
     3) Madison Montgomery              4) Meghan O'Donnell               
       2:20.189 (2:20.189)        4:43.426 (2:23.238)        7:15.147 (2:31.721)
       9:36.860 (2:21.713)
 11 Southern Regional HS  'A'                         9:52.19    9:42.93   1 
     1) Karagan Bulger                  2) Rachel Short                   
     3) Emily Furlong                   4) Shannon Flaherty               
       2:22.370 (2:22.370)        4:51.321 (2:28.952)        7:19.653 (2:28.332)
       9:42.923 (2:23.270)
 12 Lenape Regional HS  'A'                           9:45.80    9:44.27   1 
     1) Olivia Cao                      2) Hayley Conway                  
     3) Cierra Penny                    4) Rebecca Thomas                 
       2:20.018 (2:20.018)        4:45.330 (2:25.312)        7:17.565 (2:32.236)
       9:44.264 (2:26.700)
 13 Niskayuna  'A'                                    9:31.45    9:47.60   2 
     1) Madeleine Beltramo              2) Katharine Hesler               
     3) Madeleine Hesler                4) Hailey Walthers                
       2:24.726 (2:24.726)        4:47.949 (2:23.223)        7:21.098 (2:33.150)
       9:47.596 (2:26.499)
 14 Pearl River  'A'                                  9:47.61    9:48.09   1 
       2:28.971 (2:28.971)        4:54.686 (2:25.715)        7:22.826 (2:28.140)
       9:48.081 (2:25.255)
 15 St. Dominic Academy  'A'                          9:51.59    9:48.61   1 
     1) Milani Bethel                   2) Isabel DeBari                  
     3) Suhayla Johnson                 4) Kayla Sullivan                 
       2:30.883 (2:30.883)        5:00.493 (2:29.610)        7:23.451 (2:22.959)
       9:48.610 (2:25.159)
 16 Padua Academy  'A'                                9:43.43    9:54.16   1 
       2:25.162 (2:25.162)        4:57.061 (2:31.900)        7:24.697 (2:27.636)
       9:54.153 (2:29.457)
 17 Ramsey HS  'A'                                    9:56.91    9:57.39   1 
     1) Maya Bender                     2) Carly Sipper                   
     3) Claire O'Keeffe                 4) Carolyn Coletti                
       2:28.858 (2:28.858)        4:55.609 (2:26.751)        7:33.801 (2:38.193)
       9:57.381 (2:23.580)
 18 Newburgh Free Academy  'A'                        9:47.53    9:59.04   1 
     1) Amilia Wise-sweat               2) Jazmine Barnhill               
     3) Gloria Kirkland                 4) Alondra Cruz-Delgado           
       2:26.942 (2:26.942)        4:55.157 (2:28.215)        7:37.023 (2:41.867)
       9:59.035 (2:22.012)
 19 Danbury High School  'A'                          9:47.94   10:05.75   1 
     1) Maya Gawley                     2) Valerie Fox                    
     3) Alexandra Chakar                4) Caroline Williams              
       2:25.871 (2:25.871)        4:54.944 (2:29.074)        7:31.371 (2:36.428)
      10:05.744 (2:34.373)
 20 River Dell HS  'A'                                9:37.76   10:11.49   2 
     1) Amanda Mircovich                2) Maggie Mircovich               
     3) Alex Grivas                     4) Anya Halecky                   
       2:31.642 (2:31.642)        5:06.016 (2:34.375)        7:38.312 (2:32.296)
      10:11.484 (2:33.173)
 21 Allentown HS  'A'                                 9:51.84   10:18.88   1 
     1) Jamie Crowe                     2) Jessica Lyons                  
     3) Andie Murray                    4) Angelina Scotto                
       2:31.078 (2:31.078)        5:11.601 (2:40.524)        7:51.924 (2:40.323)
      10:18.873 (2:26.950)
 -- Colts Neck HS  'A'                                9:44.65        SCR     
     1) Lilly Shapiro                   2) Arianna Sakoutis               
     3) Natalie Shapiro                 4) Colleen Megerle                
 
Girls Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Union Catholic Reg. HS  'A'                      12:19.84   11:59.38  
     1) Khamil Evans                    2) Jerika Lufrano                 
     3) Leena Morant                    4) Morgan Williams                
       3:42.957 (3:42.957)          4:42.852 (59.896)        7:04.705 (2:21.853)
      11:59.380 (4:54.675)
  2 North Hunterdon HS  'A'                          12:14.92   12:14.14  
     1) Gabrielle Beneducci             2) Alexandra Carlson              
     3) Angela Kearsley                 4) Elena DiMarcello               
       3:45.629 (3:45.629)        4:47.948 (1:02.320)        7:09.983 (2:22.036)
      12:14.131 (5:04.148)
  3 Danbury High School  'A'                         12:45.00   12:15.77  
     1) Daniella Grullon-Pena           2) Alexandra Chakar               
     3) Stephanie Queiroz               4) Lauren Moore                   
       3:42.985 (3:42.985)        4:43.947 (1:00.962)        7:08.977 (2:25.030)
      12:15.764 (5:06.788)
  4 Pope John XXIII HS  'A'                          12:34.60   12:17.25  
     1) Natalie O'Hearn                 2) Bridget McNally                
     3) Julia Herraiz                   4) Emma Myer                      
       3:46.337 (3:46.337)          4:44.812 (58.475)        7:09.886 (2:25.075)
      12:17.244 (5:07.359)
  5 Niskayuna  'A'                                   12:27.28   12:20.39  
     1) Charlotte Kokernak              2) Alexa Smith                    
     3) Skyler Smith                    4) Liyat Kebbede                  
       3:45.559 (3:45.559)        4:47.371 (1:01.812)        7:07.849 (2:20.479)
      12:20.384 (5:12.536)
  6 Voorhees HS  'A'                                 12:41.40   12:21.98  
     1) Emma McGill                     2) Rachel Rosales                 
     3) Emily Sell                      4) Lauren Wagner                  
       3:40.052 (3:40.052)        4:46.964 (1:06.912)        7:11.655 (2:24.691)
      12:21.973 (5:10.319)
  7 River Dell HS  'A'                               12:32.20   12:24.74  
     1) Amanda Mircovich                2) Adriana Scipioni               
     3) Kellie O'Donnell                4) Maggie Mircovich               
       3:45.135 (3:45.135)        4:47.516 (1:02.381)        7:15.878 (2:28.362)
      12:24.732 (5:08.855)
  8 Hunterdon Central HS  'A'                        12:43.09   12:25.98  
     1) Danielle Sarno                  2) Katherine Loew                 
     3) Yelena Alpaugh                  4) Laurel Kurtz                   
       3:49.148 (3:49.148)          4:48.771 (59.623)        7:17.753 (2:28.983)
      12:25.978 (5:08.225)
  9 Bishop Eustace Prep  'A'                         12:34.23   12:26.30  
     1) Clare Morelli                   2) Teresa Faust                   
     3) Katy Storti                     4) Margaret Schwab                
       3:50.713 (3:50.713)        4:54.423 (1:03.710)        7:19.027 (2:24.604)
      12:26.294 (5:07.268)
 10 Cherokee HS  'A'                                 12:45.86   12:34.95  
     1) Meghan Carroll                  2) Nicole Clifford                
     3) Sophia DeLuca                   4) Brianna King                   
       3:49.355 (3:49.355)        4:51.437 (1:02.082)        7:22.812 (2:31.376)
      12:34.942 (5:12.130)
 11 South Brunswick HS  'A'                          12:19.41   12:40.46  
     1) Rebecca Hartman                 2) Yashika Chidirala              
     3) Chantel Osley                   4) Samiyah Hargrove               
       3:48.046 (3:48.046)        4:51.598 (1:03.552)        7:22.171 (2:30.573)
      12:40.460 (5:18.290)
 -- Episcopal  'A'                                   12:40.00        SCR  
 -- Tappan Zee  'A'                                  12:43.97        SCR  
 -- Holmdel HS  'A'                                  12:43.55        SCR  
     1) Julianna Brown                  2) Sydney Goldson                 
     3) Caitlyn Joyce                   4) Alexa Blasiak                  
 
Girls High Jump
================================================================================
 Opening at 5'00"
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bethany Biggi                Rancocas Vly         5-04.00    5-06.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        O    O   XO   XO  XXX 
  2 Abrianna Barrett             Montgomery           5-06.00   J5-06.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        O    O  XXO  XXO  XXX 
  2 Amy Aririguzoh               Lawrenceville        5-08.00   J5-06.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
       XO   XO    O  XXO  XXX 
  4 Jenna Rogers                 Rutherford           5-10.00    5-04.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        P    P    O  XXX 
  4 Soledad Jean                 HHH East             5-05.00    5-04.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    O  XXX 
  6 Bryanna Craig                Millville HS         5-04.00    5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
        O    O  XXX 
  6 Anyia Wilson                 Hewlett              5-06.00    5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
        P    O  XXX 
  8 Sydney Garrison              Southington          5-04.00   J5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
        O   XO  XXX 
  8 Izabel Fronc                 Freehold Twp         5-05.00   J5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
        O   XO  XXX 
 10 Sophia Yun                   Freehold Twp         5-02.00   J5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
       XO   XO  XXX 
 11 Ellie Veenhof                Ridgewood HS         5-04.00   J5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
        O  XXO  XXX 
 11 Che Dashiell                 Scotch Plain         5-02.00   J5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
        O  XXO  XXX 
 13 A'Liyah Thomas               Union Cath           5-02.00   J5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
       XO  XXO  XXX 
 14 Angelique Williams           Union Cath           5-04.00    5-00.00  
     5-00 5-02 
        O  XXX 
 14 Lizzie Veenhof               Ridgewood HS         5-03.00    5-00.00  
     5-00 5-02 
        O  XXX 
 16 Ciara Lawlor                 Summit HS            5-00.00   J5-00.00  
     5-00 5-02 
       XO  XXX 
 17 Joy Osborne                  Ridge HS             5-04.00   J5-00.00  
     5-00 5-02 
      XXO  XXX 
 17 Julia Monaco                 NV - Demares         5-00.00   J5-00.00  
     5-00 5-02 
      XXO  XXX 
 17 Jordyn Ford                  Lawrenceville        5-02.00   J5-00.00  
     5-00 5-02 
      XXO  XXX 
 -- Grace Everett                Governor's A         5-00.00         NH  
     5-00 
      XXX 
 -- Jennifer Hodges              Ridge HS             5-00.00         NH  
     5-00 
      XXX 
 -- Abby Eisold                  George Schoo         5-04.00         NH  
     5-00 
      XXX 
 -- Fiona McDermut               Tenafly HS           5-02.25         NH  
     5-00 
      XXX 
 -- Amanda Burke                 St. John Via         5-02.00        DNS  
 -- Marisa DiGia                 NV - Old Tap         5-00.00        DNS  
 -- Tiffany Bautista             Paramus Cath         5-06.00        DNS  
 -- Ashley Martinez              Passaic              5-04.00        DNS  
 -- Kaela Monte                  Ramsey HS            5-02.00        DNS  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
 Opening at 11'00"
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kaeli Thompson               Warwick Vly         13-03.50   13-04.00  
     10-06 11-00 11-07 12-00 12-06 13-01 13-04 13-08 
         P     P     P     O     O   XXO   XXO   XXX 
  2 Caroline Dannenbaum          Pingry              11-06.00   12-00.00  
     11-00 11-07 12-00 12-06 
         O     O     O   XXX 
  3 Paige Martin                 Norwich             11-08.00   11-07.00  
     10-06 11-00 11-07 12-00 
         O     O     O   XXX 
  4 Sara Altonen                 Wilson Area         11-03.00  J11-07.00  
     10-06 11-00 11-07 12-00 
         O     O    XO   XXX 
  5 Chloe VanDuyne               Delaware Vly        10-09.00   11-00.00  
     10-06 11-00 
         O     O 
  5 Riley Larsen                 Pt. Pleasant        11-07.00   11-00.00  
     10-06 11-00 11-07 
         P     O   XXX 
  7 Marisa DiGia                 NV - Old Tap        11-09.00  J11-00.00  
     10-06 11-00 11-07 
        XO    XO   XXX 
  7 Hope Handlin                 Union Cath          11-00.00  J11-00.00  
     10-06 11-00 11-07 
        XO    XO   XXX 
  9 Jennifer Pasram              Old Bridge          11-00.25  J11-00.00  
     10-06 11-00 11-07 
         O   XXO   XXX 
  9 Jamie Rossig                 Pascack Hill        10-06.00  J11-00.00  
     10-06 11-00 11-07 
         O   XXO   XXX 
 11 Annie Hathaway               Montgomery          11-00.00   10-06.00  
     10-06 11-00 11-07 
        XO   XXX   XXX 
 -- Carol Ann Perry              Pingry              10-06.00         NH  
     10-06 
       XXX 
 -- Madison Martin               Norwich             10-06.00         NH  
     10-06 
       XXX 
 -- Gretel Jelmert               Watchung Hil        11-00.00         NH  
     10-06 
       XXX 
 -- Danielle Heine               Abington Hts        12-00.00        DNS  
 -- Sydney Shannon               Passaic             11-03.00        DNS  
 -- Sydney Woods                 NV - Demares        13-00.75        DNS  
 -- Victoria Atkinson            Scranton Prep       12-05.50        DNS  
 -- Martha Kemp-Neilson          New Rochelle        10-06.00        DNS  
 -- Kyra Muller                  Mahwah HS           10-06.00        DNS  
 -- Alexa Moore                  Donovan Cath        10-06.00        DNS  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leah Ellis                   Millville HS        17-03.00   19-03.00  
      18-05.50  17-07  19-03  16-00  17-10.50  15-11
  2 Isabelle Dely                Paramus Cath        18-02.50   18-09.00  
      17-09  18-05  FOUL  18-09  FOUL  18-04
  3 Claudine Smith               Atlantic Cty        17-02.00   18-05.00  
      18-00  FOUL  FOUL  18-01.50  18-05  17-10
  4 Ashlyn Alles                 Blair Academ        17-07.50   18-03.00  
      18-03  16-05  15-01.50  16-08  16-04.50  17-09.50
  5 Meilee Kry                   Danbury             17-09.50   18-02.00  
      18-01.50  17-10.50  18-02  16-01  16-10  17-11
  6 Kennedee Cox                 Paramus Cath        18-10.00  J18-02.00  
      FOUL  18-02  17-10.50  17-09  17-09  17-04.50
  7 Ashley Warren                Lawrenceville       17-04.50   17-09.50  
      17-02  17-09  17-09.50  16-11  17-08  16-11
  8 Emma Cunningham              Ramsey HS           18-02.50  J17-09.50  
      17-09.50  17-05.50  17-04  17-08  17-07  17-04.25
  9 Kaylee Stenderowicz          Kittatinny          17-06.50   17-07.00  
      FOUL  17-03  17-07            
 10 Julia Morrone                Hackensack          17-01.00   17-05.00  
      FOUL  FOUL  17-05            
 11 Kaeli Thompson               Warwick Vly         17-00.25   17-04.50  
      17-04.50  16-05  16-04            
 12 Tionna Tobias                Winslow Twp         18-06.50   17-03.50  
      FOUL  17-03.50  FOUL            
 13 A'Liyah Thomas               Union Cath          17-10.00   17-03.00  
      16-07  16-09  17-03            
 14 Caitlin Hambor               Southern Reg        17-03.50   17-01.50  
      FOUL  17-01.50  16-04            
 15 Kristina Koes                Niskayuna           17-06.75   17-01.00  
      17-01  FOUL  16-08            
 16 Gulianna Robles              Danbury             17-02.75   16-11.00  
      15-09.50  16-11  15-11            
 17 Genesis Everett              Middletown N        16-11.00   16-09.00  
      16-02  16-09  14-11.50            
 18 Madison Libby                Immaculate H        15-09.50   16-08.50  
      14-11.50  16-06  16-08.50            
 19 Kianne Benjamin              Governor's A        16-07.25   16-08.25  
      16-01.50  16-08.25  15-11            
 20 Hailey Parrotti              Broadalbin          16-04.50   16-07.50  
      16-06  16-07.50  16-06.50            
 21 Mackenzie O'Connor           Donovan Cath        16-00.75   16-05.50  
      16-05.50  FOUL  15-11.50            
 22 Valerie Hinojosa             Woodbridge          16-03.50   16-04.25  
      14-11.50  16-04.25  15-01.50            
 23 Katie O'Connell              Glen Rock HS        16-01.25   16-03.00  
      12-00  13-06  16-03            
 24 Raina Williamson             Princeton HS        15-06.50   16-02.00  
      FOUL  14-11.50  16-02           
 25 Logan Hart                   St. Dominic         15-06.00   16-00.50  
      15-11.50  14-07.50  16-00.50            
 26 Grace Minkin                 Niskayuna           16-10.25  J16-00.50  
      FOUL  16-00.50  15-03            
 27 Emilly Souza                 Danbury             16-04.75   16-00.00  
      16-00  15-11  14-09            
 28 Casey Bogues                 Middletown N        17-02.50   15-11.50  
      FOUL  15-11.50  FOUL            
 29 Katelyn Reid                 Middletown N        16-09.50   15-11.00  
      FOUL  FOUL  15-11            
 30 Darien Rinn                  Middletown N        15-07.50   15-09.50  
      14-08  14-11.50  15-09.50            
 31 Brookelle Kline              Southern Reg        16-07.50  J15-09.50  
      14-07.50  13-09  15-09.50           
 32 Rebecca Hazell               Holy Angels         15-11.00  J15-09.50  
      15-09.50  FOUL  FOUL            
 33 Fiona Carter                 Teaneck HS          17-00.75   15-09.00  
      FOUL  15-09  15-09            
 34 Gloria Lee                   River Dell H        15-08.00   15-08.00  
      15-03.50  15-00.50  15-08            
 35 Olivia Haye                  Donovan Cath        15-09.00  J15-08.00  
      FOUL  FOUL  15-08            
 36 Isabela Ricardo              Lawrenceville       15-09.25   15-07.50  
      14-06.50  15-07.50  15-01            
 37 Emily Van Ness               Franklin Twp        15-11.00   15-07.00  
      FOUL  15-07  15-01.50            
 38 Essence-Jade Springer        Paramus Cath        15-07.50   15-05.50  
      15-02  15-05.50  15-04.50            
 39 Jillian Carbone              S Brunswick         15-08.00   15-05.00  
      15-01.50  14-08  15-05            
 40 Julia Acevedo                Mt St Dominic       15-08.50   15-04.50  
      FOUL  FOUL  15-04.50            
 41 Sachi Williams               Tenafly HS          15-10.75   15-04.00  
      14-08  15-00.25  15-04            
 42 Kristina Tossas              Rancocas Vly        17-00.75  J15-04.00  
      FOUL  15-04  14-07            
 43 Christina Hughes             N Highlands R       15-06.00   15-02.00  
      15-02  14-07  14-03           
 44 Ariel Williams               Danbury             16-04.50   15-01.00  
      14-11  15-01  14-03            
 45 Brea Johnson                 Paramus Cath        16-00.50   14-11.50  
      14-11.50  FOUL  14-08.50            
 46 Nicole Gysin                 Immaculate H        16-00.00   14-11.00  
      FOUL  FOUL  14-11            
 47 Victoria Purritano           Ridgewood HS        17-03.00   14-07.00  
      14-07  FOUL  14-04            
 -- Tiffany Bautista             Paramus Cath        18-07.00       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Keyanni Alexander            Amityville          16-02.75        DNS  
 -- Emily Gerdin                 Washingtonvi        16-11.75        DNS  
 -- Sydney Garrison              Southington         15-07.00        DNS  
 -- Fiona Letko                  N Hunterdon         15-08.75        DNS  
 -- Jillian Jankowski            Barnegat Twp        16-10.00        DNS  
 -- Rylee Ignacio                Notre Dame          16-02.25        DNS  
 -- Tara Zeni                    Red Bank Cat        17-03.75        DNS  
 -- Sarah Hutchins               Glen Rock HS        16-07.25        DNS  
 -- Alyson D'Agostino            Marlboro HS         17-01.00        DNS  
 -- Cara Plumaker                St. John Via        16-03.00        DNS  
 -- Aditi Parekh                 WWP North           16-11.75        DNS  
 -- Bridget McNally              PJ XXIII            17-06.75        DNS  
 -- Amerley Lokko                George Schoo        16-07.00        DNS  
 -- Jenna Chan                   West Essex          16-09.00        DNS  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Emma Cunningham              Ramsey HS           38-11.00   37-06.25  
      37-05.75  37-06.25  37-04.75  36-01.75  FOUL  36-09.25
  2 Kaylee Stenderowicz          Kittatinny          38-07.00   37-05.75  
      37-01.75  FOUL  37-05.75  FOUL  36-08.25    
  3 Chiamaka Odenigbo            New Rochelle        37-05.00   37-02.25  
      35-01.75  37-02.25  36-11  36-10.75  34-10.25    
  4 Leah Ellis                   Millville HS        36-08.50   35-10.25  
      35-07  33-10.50  33-07.50  35-02  35-10.25  35-05.75
  5 Sara VandenAssem             Ridgewood HS        35-05.00   35-09.50  
      FOUL  35-09.50  34-03.25  34-04.75  FOUL  34-09.25
  6 Kendall Onley                Lawrenceville       35-07.50   35-06.00  
      FOUL  FOUL  35-06  FOUL  33-11.75    
  7 Soledad Jean                 HHH East            37-00.00   35-03.50  
      34-06.75  35-03.50  34-11.25  34-00.75  34-04.25  33-05.75
  8 Teja Brown                   PJ XXIII            35-08.00   35-01.75  
      35-01.75  FOUL  34-09  34-06.50  34-07  35-01.75
  9 Grace Minkin                 Niskayuna           35-09.00   34-11.00  
      34-08.50  34-08.50  34-11            
 10 Meilee Kry                   Danbury             34-11.00   34-10.75  
      32-10  34-09  34-10.75            
 11 Janai Orders                 S Brunswick         34-06.50  J34-10.75  
      FOUL  34-04.75  34-10.75            
 12 Shevell Higgs                Winslow Twp         34-01.50   34-07.00  
      33-09.25  34-01.25  34-07            
 13 Casey Conroy                 Ursuline            34-05.00   34-06.50  
      34-06.50  34-03  34-00            
 14 Emilly Souza                 Danbury             35-00.25   34-06.00  
      34-06  32-08.25  32-09.25            
 15 Rebecca Hazell               Holy Angels         35-05.50   34-05.50  
      FOUL  34-05.50  FOUL            
 16 Hodge Jahnia                 HHH East            36-00.00   34-02.25  
      33-11.25  FOUL  34-02.25            
 17 Valerie Hinojosa             Woodbridge          34-04.00  J34-02.25  
      33-08.75  FOUL  34-02.25            
 18 Sophia Dongaris              Tenafly HS          35-06.00   33-11.25  
      33-11.25  FOUL  32-09.75            
 19 Isabela Ricardo              Lawrenceville       32-09.00   33-11.00  
      33-09.50  33-11  33-03.25            
 20 Chilly Wallace               Montgomery          34-00.00   33-10.75  
      32-03.75  33-00.25  33-10.75            
 21 Gulianna Robles              Danbury             33-11.00   33-09.25  
      32-11.25  33-08.75  33-09.25            
 22 Hailey Parrotti              Broadalbin          34-11.75  J33-09.25  
      33-09.25  FOUL  FOUL            
 23 Megha Mathew                 Clarkstown S        34-01.25   33-08.00  
      FOUL  33-03.75  33-08            
 24 Brenna McCormick             Allentown HS        33-02.75   33-05.25  
      32-10  FOUL  33-05.25            
 25 Dai'jah Wiggins              Elizabeth HS        34-07.50   33-03.50  
      33-03  33-03.50  FOUL            
 26 Che Dashiell                 Scotch Plain        32-09.25   33-01.75  
      31-11.75  33-01.75  31-09.75            
 27 Brea Johnson                 Paramus Cath        32-06.00   33-00.00  
      33-00  32-11.50  31-11.50            
 28 Hennesy Rico                 Danbury             32-08.00   32-09.50  
      FOUL  32-09.50  32-06.25            
 29 Grace Pinsonault             PJ XXIII            34-01.00  J32-09.50  
      31-03.50  32-09.50  31-09            
 30 Matteson Donnelly            Pearl River         32-10.25   32-08.75  
      31-05.25  31-09  32-08.75            
 31 Jaeda Butler                 Rancocas Vly        32-08.25   32-08.25  
      32-08.25  32-01  32-00.25            
 32 Natalie Ha                   Tenafly HS          34-03.50  J32-08.25  
      FOUL  32-08.25  FOUL            
 33 Ciera Bowman                 Millville HS        33-11.00   32-07.00  
      FOUL  32-07  31-02.50            
 34 Madison Libby                Immaculate H        33-01.00   32-06.50  
      30-11.50  31-06.50  32-06.50            
 35 Olivia Dubois                Immaculate H        34-01.75   32-05.75  
      30-04  32-03.25  32-05.75            
 36 Nicole Gysin                 Immaculate H        33-08.00   32-05.25  
      31-06.25  32-03.25  32-05.25            
 37 Sarah Decker                 Niskayuna           32-05.00   32-03.75  
      31-03.50  32-03.75  FOUL            
 38 Brookelle Kline              Southern Reg        33-02.00   32-03.25  
      31-08.25  32-02  32-03.25            
 39 Gabriella Conforti           Southern Reg        33-02.25   32-02.50  
      31-01.25  FOUL  32-02.50            
 40 Joy Osborne                  Ridge HS            33-01.50   32-02.00  
      29-09.75  30-03.50  32-02            
 41 Demetra Vasiliadis           St. Francis         32-08.50   31-10.50  
      31-08.75  FOUL  31-10.50            
 42 Julia Smolyak                Tenafly HS          33-03.75   31-09.50  
      FOUL  31-09.50  FOUL            
 43 Nicole Waletzki              N Highlands R       32-08.50   31-01.25  
      FOUL  31-01.25  29-05.25            
 44 Kate Yuan                    Amity HS            31-11.00   30-11.00  
      30-05  26-06.50  30-11            
 45 Makiah Warren                Rancocas Vly        32-02.50   30-10.00  
      30-08.25  30-10  30-04            
 46 Christina Hughes             N Highlands R       32-05.75   30-07.00  
      29-06.50  30-07  30-02.25            
 -- Alyson D'Agostino            Marlboro HS         34-10.00         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Isabelle Dely                Paramus Cath        36-10.25         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Tiffany Bautista             Paramus Cath        38-06.75         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Nyanza Brooks                Elizabeth HS        35-10.00         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Zyon Howell                  Ewing HS            33-08.00         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Benae Johnson                J F Kennedy         33-06.25         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Emily Gerdin                 Washingtonvi        36-02.50         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Alexis King                  Newburgh            32-01.00       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Denae Hill                   West Orange         39-10.00   41-10.50  
      36-10.25  41-10.50  37-06.25  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Holly Charles                Paul Robeson        40-08.75   41-01.00  
      41-01  39-04  FOUL  FOUL  39-05  39-11.50
  3 Alijah Caul                  Sterling HS         40-02.00   40-09.50  
      38-10  40-06.25  40-09.50  37-06  37-08.50  FOUL
  4 Trinity Cardillo             Southington         39-08.50   39-10.50  
      FOUL  37-00  39-04.75  38-07  39-10.50  FOUL
  5 Kayla Morgan                 Morristown          41-09.75   39-10.00  
      39-10  FOUL  FOUL  39-03  38-08.75  FOUL
  6 Natya Glasco                 Roslyn              40-11.00   39-03.75  
      38-01.50  37-00.50  39-03.75  38-03  36-05  36-02.50
  7 Tereana Parker               Millville HS        38-08.00   39-02.50  
      35-09  35-00.50  39-02.50  34-05  35-00  35-11.50
  8 Ilenn Soto                   New Rochelle        38-09.50   39-00.00  
      37-09.50  34-06.25  39-00            
  9 Brinae Thompson              Delsea Reg          38-08.00   38-05.75  
      38-05.75  FOUL  37-10            
 10 Alicia Campbell              Snyder HS           40-11.50   37-06.50  
      FOUL  37-06.50  37-04            
 11 Olivia Prescott              West Orange         38-09.50   37-05.00  
      FOUL  35-00  37-05            
 12 Kayley Ragazzini             Hewlett             36-09.25   37-00.75  
      32-06  36-06.75  37-00.75           
 13 Inumidun(nu Oyebode          Phillips Exe        36-00.25   36-11.25  
      33-04.50  36-11.25  33-10.25           
 14 Samantha Kamara              Sayreville          38-03.50   35-10.00  
      FOUL  34-10.75  35-10           
 15 Adwoa Ansong                 S Brunswick         34-06.00   35-05.50  
      31-04.25  26-08.25  35-05.50           
 16 Maura Campbell               PJ XXIII            35-11.50   34-10.50  
      FOUL  34-09  34-10.50           
 17 Brynn Madonna                N Highlands R       35-04.00   34-08.75  
      34-08.75  32-09.50  33-07.50           
 18 Megan Glanton                Averill Park        36-10.00   34-04.25  
      32-11  34-04.25  33-06.50           
 19 Melissa Aymil                Mendham HS          39-04.00   34-01.50  
      FOUL  FOUL  34-01.50            
 20 Alexis Jones                 Roselle AC          35-09.00   33-10.50  
      31-00.50  33-10.50  FOUL            
 21 Edith Gonzalez               S Brunswick         36-04.25   33-07.75  
      33-01  33-04.50  33-07.75           
 22 Ravin Hood                   Rancocas Vly        37-09.50   33-03.75  
      32-02.25  FOUL  33-03.75           
 23 Yasmeen McDonald             Hudson Cath         33-01.50   33-01.50  
      32-03.25  33-01.50  FOUL            
 24 Julietta Ambartsoumian       NV - Demares        34-10.00   33-01.00  
      25-00  33-01  32-03           
 25 Jennifer Krok                Montgomery          33-01.25   32-11.00  
      28-07.50  31-04  32-11            
 25 Cymantha Blackmon            Jon Dayton          34-03.75   32-11.00  
      30-05.50  32-11  31-06.50           
 27 Jessica Krok                 Montgomery          33-00.50   32-10.00  
      30-10  32-10  32-06            
 28 Kali Devereux                Mendham HS          34-01.75   31-03.50  
      31-03.50  29-00.25  29-07            
 29 Sahni Taylor                 Rahway HS           36-02.50   30-06.00  
      30-06  30-00  29-09           
 30 Esther Dogbe                 Hudson Cath         34-02.00   30-05.25  
      27-10.25  30-05.25  30-03           
 31 Melanie Steff                Rancocas Vly        33-02.00   28-09.50  
      28-02.25  28-09.50  28-04.50         
 -- Erica Lawrence               Westfield HS        38-08.00       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Tatiana Amir                 Paramus Cath        34-09.50        DNS  
 -- Bella Sposato                NV - Demares        36-05.25        DNS  
 -- Kailah Turner                Rahway HS           35-09.00        DNS  
 -- Aaliyah Lewis                Linden HS           33-02.00        DNS  
 -- Nina Babington               Amityville          39-09.50        DNS  
 -- Carly Kirsch                 Phillips Exe        33-08.00        DNS  
 -- Stephanie Nwankwo            Jefferson Twp       40-10.50        DNS  
 -- Jada Sewell                  NV - Demares        39-08.00        DNS  
 -- Adijah Simmon                Sayreville          35-07.75        DNS  
 -- Olivia Fletcher              Scotch Plain        33-10.00        DNS  
 
Boys 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Mario Heslop                 Franklin Twp            6.37       6.32q 14 
  2 Ryan McCloskey               Hunterdon Ce            6.49       6.56q 12 
  3 Nicardo Blake                Mount Vernon            6.50       6.59q 10 
  4 Trey Henry                   Egg Harbor              6.62       6.60q  6 
  5 James Bivins                 Donovan Cath            6.49       6.61q 11 
  6 Jacob Leigh                  Scotch Plain            6.50       6.62q  9  6.611
  7 Dede Smith                   WWP North               6.62       6.62q  8  6.619
  8 Savian Barrett               Good Counsel            6.56       6.63q  2  6.626
  9 Cole Glennon                 Phillips Exe            6.56       6.63q  1  6.630
 10 Jemel Carter                 Paramus Cath            6.59       6.65q  3  6.646
 11 Aaron Ray                    Loyola-Blake            6.57       6.65q  2  6.649
 12 Wilby Alfred                 Neptune HS              6.54       6.66q  5  6.654
 13 Ayir Asante                  St. Peter's             6.68       6.66q  7  6.659
 14 Elizah Gordon                White Plains            6.64       6.68q 13  6.672
 14 Desmond Patterson            WWP North               6.64       6.68q 12  6.672
 16 Amara Conte                  Ferris HS               6.76       6.68q  9  6.675
 17 Oluremi Makinde              Jefferson Twp           6.72       6.68q  4  6.679
 18 Sylis Raiford                Atlantic Cty            6.76       6.69q 10  6.681
 19 Daijon Richards              Mount Vernon            6.51       6.69q  8  6.683
 20 Zachary Debelak              Glen Ridge              6.66       6.69q 12  6.690
 20 Steve Banton                 Middletown NY           6.76       6.69q 13  6.690
 22 Andrew Daniels               Phillipsburg            6.77       6.70q  8 
 23 Alexander Burnett            Bronx Science           6.69       6.71q  4 
 24 Christopher Ondy             Robbinsville            6.63       6.72q 10  6.713
 25 Elijah Ally                  Red Bank Cat            6.71       6.72q  2  6.717
 26 Christopher Banks            Linden HS               6.64       6.73q 14  6.721
 27 Jordan Kelly                 Flushing Cam            6.62       6.73q  7  6.727
 27 Nkem Ota                     St. Augustin            6.73       6.73q  9  6.727
 29 Shaikyi Hannah               Delsea Reg              6.61       6.73q  5  6.729
 30 Jamall Mensah                Episcopal               6.54       6.74q  4  6.732
 31 Ahmad Brock                  Egg Harbor              6.75       6.74q 14  6.735
 31 Carter McFadden              Montgomery              6.67       6.74q 10  6.735
 33 Dandre Lindsay               Cardozo                 6.68       6.74q  5  6.737
 34 Jordan White                 West Orange             6.81       6.75q  9 
 35 Arthur Keegan                Haddonfield             6.78       6.76q  2  6.752
 36 Angelo Saez                  Bernards HS             6.76       6.76q 11  6.753
 37 Mason Holland                St. Peter's             6.86       6.76   4  6.754
 38 Steven Vigliarolo            Jackson Mem             6.72       6.76   5  6.755
 39 Justin Dibsie                Colts Neck              6.87       6.78   6  6.776
 39 Drew Smith                   Phillips Exe            6.71       6.78   1  6.776
 41 Jared Davidson               Washingtonvi            6.70       6.78   2  6.777
 42 Samuel Koranteng             Columbia HS             6.83       6.79   9  6.781
 42 Tyrese Washington            Neptune HS              6.80       6.79   7  6.781
 44 Kevin Murray                 Hopewell Vly            6.79       6.79   1  6.782
 45 Antwone Swaby                Atlantic Cty            6.71       6.79   3  6.787
 46 Jay Swindell                 Lawrenceville           6.81       6.79  10  6.790
 47 Zuriel Wright                Sayreville              6.74       6.80  12  6.794
 47 Geraldo Gibson               East Orange             6.80       6.80   4  6.794
 49 Johnell Orama                Millville HS            6.63       6.80   9  6.797
 50 Jason Da Costa               Edison HS               6.85       6.82   2  6.811
 51 Chris Chan                   George Schoo            6.81       6.82   8  6.820
 52 Yosef Mammoun                Paramus Cath            6.82       6.83  14 
 53 Majid Howard-Baker           S Brunswick             6.80       6.84   6 
 54 Damon Smith                  Gonzaga Clg             6.74       6.85  11 
 55 Kenyon Fenderson             J P Stevens             6.79       6.86   1  6.856
 56 Orion Gilliam                Edison HS               6.82       6.86  13  6.860
 57 JC Baratta                   NV - Old Tap            6.73       6.87   6  6.862
 58 Ancil Clayton                Mt St Michael           6.77       6.87   6  6.863
 59 Teddy Lockhart               Woodbury                6.68       6.87   6  6.867
 60 Ethan Yip                    Episcopal               6.83       6.87  11  6.868
 61 True Robinson                St. Augustin            7.00       6.87   4  6.870
 62 Ibrahim Sannoh               Sayreville              6.87       6.88   5  6.872
 63 Jude Umunakwe                Danbury                 6.92       6.88  12  6.874
 64 Sam Kamara                   Episcopal               6.77       6.88   7  6.875
 65 Joshua McDonald              Franklin Twp            6.82       6.88  13  6.880
 66 Jeremiah Guzman              St. Peter's             6.78       6.90   4  6.897
 67 Aaron Tobias                 Summit HS               6.89       6.90  13  6.898
 68 Jahsim Brooks                Paramus Cath            6.83       6.91  10  6.904
 69 Humber Gorospe               Edison HS               6.83       6.91   8  6.908
 70 Kevin Acheson                Bridgewater             6.88       6.92   9  6.917
 71 Bob Fish                     Lawrenceville           6.85       6.92   4  6.920
 72 Emari Guillette              Rahway HS               6.84       6.93   5 
 73 Isaiah Whaley                Atlantic Cty            6.92       6.94  11  6.935
 74 Ethan Aguilar                Phillips Exe            6.95       6.94   9  6.937
 75 Rocco Samoker                Derby                   6.82       6.96  12 
 76 Andrew Liquigan              Phillips Exe            6.85       6.97   3  6.962
 77 Jonron Kogawa                Peddie                  6.96       6.97   8  6.968
 78 Terrence Christian           Middletown NY           6.82       6.98  12  6.976
 79 Jack Pendergrast             Mendham HS              6.99       6.98   5  6.980
 80 Chance Drew                  Jackson Mem             6.88       6.99  10  6.983
 81 Cameron Green                Middletown NY           6.85       6.99   1  6.986
 82 Tyler Brito                  Jackson Mem             6.93       7.00  10  6.991
 83 Brandon Yee                  Summit HS               6.98       7.00   7  6.992
 84 Linus Manchester             Phillips Exe            6.98       7.00   6  6.994
 85 Aaron Kim                    Fort Lee HS             6.83       7.02   6 
 86 Robert Jackson               Worcester Te            6.79       7.03   2 
 87 Brexton Montville            Saranac                 6.88       7.05   7  7.043
 88 Shemar Wilson                Hudson Cath             6.90       7.05  14  7.046
 89 Jalen Roberts                Blair Academ            6.83       7.06   7 
 90 Muheem McCargo               Woodrow Wils            6.90       7.16  13 
 91 Corey Harrell                Cinnaminson             6.85       7.17   1 
 -- Adrian Taffe                 Bergen Cath             6.63         FS  11 
 -- Joshua Fields                Amityville              6.74        DNS  10 
 -- Brahmir Vick                 Middletown DE           6.65        DNS  13 
 -- Charles Lowe                 Rancocas Vly            6.70        DNS   3 
 -- Damir Lomax                  Delsea Reg              6.89        DNS  11 
 -- Trevon Lane                  Middletown DE           6.86        DNS   3 
 -- Aidan Tai                    Barnegat Twp            6.74        DNS  13 
 -- Quincy Hendy                 West Side HS            6.65        DNS  14 
 -- Justin Gomez                 Barnegat Twp            6.80        DNS   5 
 -- Jaheem Hayles                Roselle AC              6.56        DNS   1 
 -- Justin Yazdi                 Delbarton               6.66        DNS  11 
 -- Joshua Washington            Woodbury                6.47        DNS  13 
 -- Kwamivi Amedeya              East Orange             6.75        DNS  14 
 -- James Johns                  Manchester Twp          6.89        DNS  12 
 -- Rahmir Johnson               Bergen Cath             6.54        DNS   7 
 -- Damani Mclennon              Amityville              6.81        DNS  11 
 -- Bryce Pepukayi               Middletown DE           6.70        DNS   1 
 -- Jaden Cazorla                Danbury                 6.67        DNS   8 
 -- Ian Brown                    East Orange             6.78        DNS   3 
 -- Luke Bussetti                N Highlands R           6.60        DNS   4 
 -- Chinedu Okoro                Union Cath              6.88        DNS   8 
 -- Caleb Nartey                 Hammonton HS            6.67        DNS   9 
 -- William Murray               Lawrenceville           6.76        DNS  12 
 -- Isaiah Muse                  Pennington              6.85        DNS   2 
 -- Kevin Mabry                  Neptune HS              6.78        DNS   5 
 -- Luka Santos                  Danbury                 6.90        DNS  14 
 -- Richie Luzzi-Liggins         St. Peter's             6.54        DNS   6 
 -- Syan Brathwaite              Hudson Cath             6.73        DNS   7 
 -- Ralph Cruz                   Barnegat Twp            6.80        DNS   3 
 -- Matthew Mcintyre             Westfield HS            6.73        DNS   8 
 -- Mamady Magassouba            Hudson Cath             6.82        DNS  14 
 -- Christian Davis              Piscataway              6.55        DNS   3 
 
Boys 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  1 Mario Heslop                 Franklin Twp            6.32       6.34Q  4 
  2 Jemel Carter                 Paramus Cath            6.65       6.49Q  3 
  3 James Bivins                 Donovan Cath            6.61       6.53Q  1  6.529
  4 Nicardo Blake                Mount Vernon            6.59       6.56Q  2 
  5 Ryan McCloskey               Hunterdon Ce            6.56       6.53q  3  6.526
  6 Aaron Ray                    Loyola-Blake            6.65       6.57q  2 
  7 Trey Henry                   Egg Harbor              6.60       6.58q  1 
  8 Dede Smith                   WWP North               6.62       6.59q  3 
  9 Wilby Alfred                 Neptune HS              6.66       6.61   1  6.601
 10 Carter McFadden              Montgomery              6.74       6.61   3  6.608
 11 Jacob Leigh                  Scotch Plain            6.62       6.62   2  6.611
 12 Savian Barrett               Good Counsel            6.63       6.62   4  6.615
 13 Cole Glennon                 Phillips Exe            6.63       6.63   4 
 14 Steve Banton                 Middletown NY           6.69       6.65   1  6.647
 15 Sylis Raiford                Atlantic Cty            6.69       6.65   3  6.648
 16 Christopher Banks            Linden HS               6.73       6.66   3 
 17 Elijah Ally                  Red Bank Cat            6.72       6.67   4  6.662
 18 Ayir Asante                  St. Peter's             6.66       6.67   1  6.663
 18 Jordan Kelly                 Flushing Cam            6.73       6.67   1  6.663
 20 Elizah Gordon                White Plains            6.68       6.67   2  6.664
 21 Desmond Patterson            WWP North               6.68       6.68   3 
 22 Andrew Daniels               Phillipsburg            6.70       6.71   2 
 23 Oluremi Makinde              Jefferson Twp           6.68       6.72   4  6.711
 24 Zachary Debelak              Glen Ridge              6.69       6.72   1  6.712
 25 Daijon Richards              Mount Vernon            6.69       6.72   2  6.714
 26 Christopher Ondy             Robbinsville            6.72       6.72   4  6.717
 27 Ahmad Brock                  Egg Harbor              6.74       6.73   4  6.724
 28 Alexander Burnett            Bronx Science           6.71       6.73   3  6.725
 29 Nkem Ota                     St. Augustin            6.73       6.75   2  6.742
 30 Jamall Mensah                Episcopal               6.74       6.75   2  6.747
 31 Dandre Lindsay               Cardozo                 6.74       6.80   4 
 32 Shaikyi Hannah               Delsea Reg              6.73       6.81   1 
 -- Amara Conte                  Ferris HS               6.68        DNS   4 
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Mario Heslop                 Franklin Twp            6.34       6.35  
  2 James Bivins                 Donovan Cath            6.53       6.46  
  3 Dede Smith                   WWP North               6.59       6.51  
  4 Ryan McCloskey               Hunterdon Ce            6.53       6.54  
  5 Aaron Ray                    Loyola-Blake            6.57       6.60   6.592
  6 Trey Henry                   Egg Harbor              6.58       6.60   6.598
  7 Nicardo Blake                Mount Vernon            6.56       6.70  
 -- Jemel Carter                 Paramus Cath            6.49         FS  
 
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Mario Heslop                 Franklin Twp           21.88      21.14q  2 
  2 Jessie Parson                New Rochelle           21.82      21.77q  3 
  3 Richie Luzzi-Liggins         St. Peter's            21.90      21.90q  1 
  4 Rahmir Johnson               Bergen Cath            21.68      22.02q  5 
  5 Justin Eastman               Malcolm X Shabaz       22.28      22.07q  3 
  6 Jacob Leigh                  Scotch Plain           22.47      22.17q  4  22.161
  7 Frank Royal                  St Christopher's       22.06      22.17q  2  22.162
  8 Chris Balthazar              Fordham Prep           22.03      22.18q  1 
  9 Ryan McCloskey               Hunterdon Ce           22.82      22.26   2 
 10 Isaiah Sanchez               St. Benedict           21.73      22.31   4 
 11 Dandre Lindsay               Cardozo                22.98      22.65   5 
 12 Jonathan Mahon               John Jay EF            22.40      22.68   4 
 13 Jaheem Hayles                Roselle AC             22.44      22.89   5 
 14 Adrian Taffe                 Bergen Cath            22.77      22.98   3  22.972
 15 Zander Mclean                Paul Robeson           22.86      22.98   1  22.979
 16 Desmond Patterson            WWP North              22.89      23.07   2 
 17 Savian Barrett               Good Counsel           22.98      23.17   4 
 18 Jaden Cazorla                Danbury                22.90      23.18   3 
 19 Mason Holland                St. Peter's            23.09      23.38   2 
 20 Alex Ruhl                    Ridgewood HS           23.14      23.41   1 
 21 Jawuan James                 Snyder HS              23.09      23.57   2 
 22 Luka Santos                  Danbury                23.00      23.61   5 
 23 Aaron Kim                    Fort Lee HS            23.04      23.81   3 
 24 Luke Bussetti                N Highlands R          23.03      23.82   4 
 25 Spencer Seide                Mount Vernon           22.88      23.86   1 
 26 Shamar Carter                Danbury                23.10      24.08   1 
 27 DaNeal Williams              O'Hara                 23.15      24.56   3 
 -- Nicardo Blake                Mount Vernon           22.40        DNS   5 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Mario Heslop                 Franklin Twp           21.14      21.11   2 
  2 Jessie Parson                New Rochelle           21.77      21.91   2 
  3 Richie Luzzi-Liggins         St. Peter's            21.90      22.07   1 
  4 Justin Eastman               Malcolm X Shabaz       22.07      22.10   2 
  5 Chris Balthazar              Fordham Prep           22.18      22.22   1 
  6 Jacob Leigh                  Scotch Plain           22.17      22.36   1 
 -- Frank Royal                  St Christopher's       22.17        DNS   2 
 -- Rahmir Johnson               Bergen Cath            22.02        DNS   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Daniel Fenton                Millville HS           50.17      49.63   4 
        23.473 (23.473)    49.621 (26.149)
  2 Isaiah Whaley                Atlantic Cty           50.55      49.70   4 
        23.461 (23.461)    49.696 (26.235)
  3 Terris Burton                Hamilton Eas           50.75      50.00   3 
        23.585 (23.585)    49.997 (26.413)
  4 Brandon Alexander gitte      Paul Robeson           50.24      50.11   4 
        23.939 (23.939)    50.106 (26.167)
  5 Cecil Brownridge             Middletown NY          50.76      50.15   3 
        23.756 (23.756)    50.148 (26.392)
  6 Tyler Kelly                  Freehold Twp           50.63      50.27   4 
        24.230 (24.230)    50.261 (26.031)
  7 Shaikyi Hannah               Delsea Reg             50.96      50.38   2 
        23.868 (23.868)    50.380 (26.513)
  8 Malik Melhado                Paul Robeson           50.14      50.53   5 
        24.285 (24.285)    50.524 (26.240)
  9 Cameron Duffield             Saranac                51.39      50.58   1 
        24.218 (24.218)    50.577 (26.360)
 10 Joshua Gittens               Paramus Cath           50.10      50.73   5 
        24.090 (24.090)    50.730 (26.640)
 11 Miles Liggins                S Brunswick            50.83      50.84   2 
        23.772 (23.772)    50.831 (27.060)
 12 Jonathan Adams               Mount Vernon           50.80      50.97   2 
        23.455 (23.455)    50.961 (27.507)
 13 Matthew Cooper               Paul Robeson           50.89      51.02   2 
        23.619 (23.619)    51.019 (27.400)
 14 Amondo Lemmon                Calvert Hall           49.86      51.43   5 
        24.186 (24.186)    51.428 (27.242)
 15 Malachi Little               St. Benedict           51.00      51.67   2 
        24.429 (24.429)    51.663 (27.235)
 16 Gus Nations IV               St. Peter's            51.28      51.86   1 
        24.322 (24.322)    51.860 (27.539)
 17 Matthew Wabunoha             Phillips Exe           50.65      52.06   3 
        24.166 (24.166)    52.053 (27.888)
 18 Fredrick Zenny               Kellenberg             50.10      52.08   5 
        24.418 (24.418)    52.071 (27.654)
 19 Gabriel Kwarteng             Danbury                51.58      52.76   1 
        25.473 (25.473)    52.753 (27.280)
 20 Owen Pett                    McDonogh               53.00      52.90   1 
        25.166 (25.166)    52.897 (27.731)
 21 Shalom Kpadeh                Classical              50.75      53.11   3 
        25.318 (25.318)    53.102 (27.784)
 22 Damir Lomax                  Delsea Reg             51.46      53.15   1 
        24.472 (24.472)    53.145 (28.673)
 -- Isaiah Sanchez               St. Benedict           50.38        DNS   4 
 -- Ja'kwan Hale                 Derby                  49.34        DNS   5 
 -- Spencer Seide                Mount Vernon           50.78        DNS   3 
 -- Mark Bails                   Rahway HS              50.56        SCR     
 -- Marvin Polynice              Rahway HS              50.71        SCR     
 -- Andrew Sanchez               River Dell H           51.19        SCR     
 -- Jadyn Terry                  Piscataway             51.60        SCR     
 -- Jake Saltzer                 Westfield HS           50.64        SCR     
 -- Law-rel Butler               Classical              51.59        SCR     
 -- D'Andre Goodson              Paramus Cath           51.59        SCR     
 -- Brian Mahoney                Pearl River            51.60        SCR     
 -- Mario Heslop                 Franklin Twp           49.23        SCR     
 -- Dante Jackson                Episcopal              50.00        SCR     
 -- Ahmad Brown                  Holy Spirit            51.32        SCR     
 -- Shawn Peiffer                Truman                 51.52        SCR     
 -- Nick Malfitano               Pearl River            51.00        SCR     
 -- Deon McLean                  Lawrence HS            50.99        SCR     
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lewis Ngwenya                St. Benedict         1:58.30    1:55.36   3 
        27.088 (27.088)    56.002 (28.914)  1:25.783 (29.781)  1:55.356 (29.573)
  2 William Curran               Xavier               2:01.00    1:56.32   1 
        27.918 (27.918)    57.255 (29.338)  1:26.462 (29.207)  1:56.315 (29.853)
  3 Marzio Mastroianni           Branford             1:56.50    1:56.38   3 
        27.612 (27.612)    56.776 (29.164)  1:26.252 (29.477)  1:56.376 (30.124)
  4 Erik Brown                   Kellenberg           1:56.20    1:56.59   3 
        27.238 (27.238)    56.069 (28.832)  1:25.855 (29.786)  1:56.584 (30.730)
  5 Marcus Hardy                 McNair Aca           1:56.78    1:56.82   3 
        27.435 (27.435)    56.286 (28.851)  1:26.610 (30.325)  1:56.811 (30.201)
  6 Pierre Sylvain               Xavier               1:54.10    1:56.86   3 
        27.083 (27.083)    56.264 (29.181)  1:26.512 (30.249)  1:56.855 (30.343)
  7 Jackson McCarthy             Princeton HS         1:59.89    1:56.89   2 
        28.540 (28.540)    57.379 (28.840)  1:26.670 (29.292)  1:56.888 (30.218)
  8 Ronald Kigen                 St. Benedict         2:00.50    1:58.68   2 
        28.689 (28.689)    57.890 (29.202)  1:28.395 (30.505)  1:58.672 (30.278)
  9 Thomas Lewis                 Sayreville           2:00.67    1:59.04   1 
        28.222 (28.222)    57.825 (29.604)  1:28.012 (30.187)  1:59.035 (31.024)
 10 Angel Dominquez              Dover HS             2:00.87    1:59.11   1 
        28.699 (28.699)    58.033 (29.334)  1:28.025 (29.993)  1:59.102 (31.077)
 11 Stone Caraccio               Kingsway HS          1:58.00    1:59.20   3 
        26.904 (26.904)    55.805 (28.901)  1:26.649 (30.845)  1:59.196 (32.547)
 12 Jinwoo Kang                  Phillips Exe         2:00.02    1:59.27   2 
        29.059 (29.059)    57.722 (28.664)  1:27.358 (29.636)  1:59.263 (31.906)
 13 Ryan Slesinski               Southington          2:01.50    1:59.29   1 
        29.610 (29.610)    58.799 (29.190)  1:28.636 (29.838)  1:59.285 (30.649)
 14 Theodore Davis               NV - Demares         2:01.90    1:59.39   1 
        29.366 (29.366)    58.696 (29.330)  1:29.280 (30.584)  1:59.383 (30.103)
 15 Tehj Rollins                 Ferris HS            2:00.16    1:59.59   2 
        29.278 (29.278)    58.841 (29.564)  1:28.610 (29.769)  1:59.582 (30.973)
 16 Amaresh Chittigidde          Edison HS            1:59.67    1:59.88   2 
        29.310 (29.310)    58.959 (29.650)  1:28.862 (29.904)  1:59.876 (31.014)
 17 Sam Marran                   Mendham HS           2:00.91    1:59.91   1 
        28.956 (28.956)    58.288 (29.332)  1:28.551 (30.263)  1:59.910 (31.360)
 18 Justin Pecore                Ramapo HS            2:00.19    2:00.49   2 
        29.020 (29.020)    58.186 (29.166)  1:27.960 (29.775)  2:00.483 (32.523)
 19 Michael Pankauski            NV - Old Tap         2:00.00    2:00.71   2 
        29.135 (29.135)    58.551 (29.417)  1:29.442 (30.891)  2:00.705 (31.263)
 20 Jeremy Bronstein             Dwight - Eng         1:58.40    2:00.81   3 
        28.090 (28.090)    57.934 (29.844)  1:29.216 (31.282)  2:00.807 (31.591)
 21 Sam Kim                      Phillips Exe         2:00.95    2:00.82   1 
        29.982 (29.982)    59.671 (29.690)  1:30.886 (31.216)  2:00.819 (29.933)
 22 Mike Heinz                   Allentown HS         2:00.19    2:01.08   2 
        29.554 (29.554)    59.259 (29.705)  1:30.012 (30.754)  2:01.080 (31.069)
 23 Ryan Bahnsen                 Ramsey HS            2:01.38    2:02.04   1 
        29.991 (29.991)  1:00.481 (30.490)  1:31.209 (30.729)  2:02.035 (30.827)
 24 Henry Wood                   Pingry               2:00.40    2:04.62   2 
        29.540 (29.540)    59.569 (30.030)  1:31.824 (32.256)  2:04.611 (32.788)
 25 Benedictus Bago              Snyder HS            1:59.71    2:05.93   2 
        29.681 (29.681)    59.348 (29.667)  1:30.908 (31.560)  2:05.923 (35.016)
 26 Paul Ames                    St. Peter's          1:59.34    2:06.76   3 
        27.534 (27.534)    57.697 (30.163)  1:30.265 (32.569)  2:06.754 (36.490)
 27 Matthew Haynes               Newburgh             2:00.60    2:13.66   1 
        29.607 (29.607)  1:01.701 (32.094)  1:36.973 (35.272)  2:13.653 (36.680)
 -- Noah Coakley                 Jackson Mem          1:59.49        DNS   3 
 -- Max Schmidhauser             Classical            2:04.50        SCR     
 -- Anthony Scerbo               Chatham HS           2:00.11        SCR     
 -- Charles Dasilva              PJ XXIII             1:58.29        SCR     
 -- Spencer Pett                 McDonogh             1:59.61        SCR     
 -- Nick Duca                    Nutley HS            1:59.06        SCR     
 -- Jadyn Terry                  Piscataway           2:00.81        SCR     
 -- Micah Wood                   Rancocas Vly         1:59.49        SCR     
 -- Nichos Silvera               Piscataway           2:01.68        SCR     
 -- Dillon Adamy                 N Hunterdon          1:58.34        SCR     
 -- Alfred Chawonza              St. Benedict         1:54.00        SCR     
 -- Brian Mahoney                Pearl River          2:02.00        SCR     
 -- Elijah Brown                 Union Cath           1:55.18        SCR     
 -- Chris Brooks                 St. Peter's          1:59.70        SCR     
 -- George Losche                Hackensack           2:01.40        SCR     
 -- Jackson Burnett              St. Benedict         1:57.47        SCR     
 -- Derek Gess                   Haddonfield          1:57.99        SCR     
 -- Patrick McCann               Pearl River          1:59.80        SCR     
 -- Ian Moore                    Rancocas Vly         1:59.13        SCR     
 
Boys 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pedro Bravo                  Iona Prep            4:18.72    4:20.95  
        32.053 (32.053)  1:04.339 (32.287)  1:37.368 (33.029)  2:10.701 (33.333)
      2:44.037 (33.336)  3:17.510 (33.474)  3:50.217 (32.707)  4:20.948 (30.731)
  2 Alfred Chawonza              St. Benedict         4:17.50    4:22.74  
        31.960 (31.960)  1:04.157 (32.197)  1:36.893 (32.737)  2:10.518 (33.626)
      2:44.209 (33.691)  3:18.850 (34.641)  3:51.696 (32.846)  4:22.738 (31.043)
  3 Tucker Zullo                 Princeton HS         4:28.82    4:23.21  
        32.573 (32.573)  1:04.934 (32.361)  1:37.909 (32.976)  2:11.677 (33.768)
      2:44.983 (33.307)  3:18.912 (33.930)  3:51.945 (33.033)  4:23.203 (31.259)
  4 Austin Gabay                 Cinnaminson          4:20.08    4:23.25  
        32.315 (32.315)  1:04.301 (31.987)  1:37.161 (32.860)  2:10.918 (33.758)
      2:43.974 (33.056)  3:18.360 (34.387)  3:52.296 (33.936)  4:23.247 (30.951)
  5 Yarayah Hawkins              Highland Reg         4:27.40    4:23.33  
        32.071 (32.071)  1:04.516 (32.445)  1:37.446 (32.930)  2:11.170 (33.725)
      2:44.384 (33.214)  3:18.516 (34.132)  3:51.555 (33.040)  4:23.327 (31.772)
  6 Gavin McElhennon             Gonzaga Clg          4:25.26    4:23.95  
        32.544 (32.544)  1:04.917 (32.373)  1:37.718 (32.801)  2:11.336 (33.619)
      2:44.766 (33.430)  3:18.662 (33.897)  3:51.942 (33.280)  4:23.947 (32.005)
  7 Jackson Burnett              St. Benedict         4:17.78    4:24.50  
        32.845 (32.845)  1:05.197 (32.352)  1:38.073 (32.877)  2:11.583 (33.510)
      2:44.642 (33.060)  3:19.471 (34.830)  3:52.628 (33.157)  4:24.500 (31.873)
  8 Niall Ryan                   Fordham Prep         4:27.72    4:26.70  
        32.896 (32.896)  1:05.365 (32.470)  1:38.486 (33.121)  2:12.289 (33.804)
      2:46.177 (33.888)  3:21.642 (35.466)  3:54.484 (32.842)  4:26.696 (32.212)
  9 Varun Oberai                 Phillips Exe         4:30.02    4:27.28  
        33.226 (33.226)  1:05.618 (32.393)  1:38.769 (33.151)  2:12.598 (33.829)
      2:46.383 (33.786)  3:21.344 (34.961)  3:56.098 (34.754)  4:27.278 (31.181)
 10 Marco Langon                 Bridgewater          4:28.86    4:28.20  
        31.789 (31.789)  1:04.654 (32.865)  1:38.231 (33.578)  2:12.432 (34.201)
      2:46.338 (33.906)  3:20.984 (34.647)  3:55.279 (34.296)  4:28.193 (32.914)
 11 Owen Johnson                 Calvert Hall         4:24.36    4:30.86  
        32.278 (32.278)  1:04.741 (32.464)  1:37.696 (32.955)  2:11.426 (33.730)
      2:45.325 (33.900)  3:20.171 (34.847)  3:55.142 (34.971)  4:30.854 (35.712)
 -- William Curran               Xavier               4:28.93        DNS  
 -- Andrew Trapp                 N Hunterdon          4:27.73        SCR  
 -- Connor Melko                 Eustace Prep         4:19.01        SCR  
 -- Marzio Mastroianni           Branford             4:27.31        SCR  
 -- Patrick McCann               Pearl River          4:25.50        SCR  
 -- John O'Rourke                Classical            4:28.00        SCR  
 -- Will Pinto                   Ridge HS             4:28.30        SCR  
 -- Conor Murphy                 Classical            4:27.38        SCR  
 -- Javid Ridgeway               Toms River N         4:22.36        SCR  
 -- Ronald Kigen                 St. Benedict         4:23.21        SCR  
 -- Brandon Garcia               Scotch Plain         4:26.21        SCR  
 -- Edwin Klanke                 St. Peter's          4:25.75        SCR  
 -- Christopher Fischer          N Hunterdon          4:28.91        SCR  
 -- Stone Caraccio               Kingsway HS          4:19.32        SCR  
 -- Braedon Fiume                Bergen Cath          4:21.52        SCR  
 -- Nick Lundberg                Freehold Twp         4:24.41        SCR  
 -- Ryan Lindrud                 Ridge HS             4:23.59        SCR  
 -- Sam Marran                   Mendham HS           4:28.35        SCR  
 -- Andrew Lagattuta             Glen Rock HS         4:26.50        SCR  
 -- Sam Lewis                    Ridge HS             4:28.62        SCR  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peter Schulten               Xavier               9:38.77    9:28.73  
        37.017 (37.017)  1:12.266 (35.250)  1:47.269 (35.003)  2:22.676 (35.408)
      2:58.328 (35.652)  3:33.829 (35.501)  4:09.816 (35.988)  4:45.888 (36.072)
      5:21.471 (35.584)  5:56.830 (35.360)  6:32.699 (35.870)  7:09.054 (36.355)
      7:46.455 (37.401)  8:23.845 (37.390)  8:58.306 (34.461)  9:28.725 (30.419)
  2 Jared Cooper                 Mountain Lakes       9:29.15    9:29.24  
        36.678 (36.678)  1:11.826 (35.149)  1:46.747 (34.921)  2:22.163 (35.417)
      2:57.865 (35.702)  3:33.255 (35.390)  4:09.328 (36.073)  4:45.413 (36.086)
      5:21.241 (35.829)  5:56.491 (35.250)  6:32.405 (35.914)  7:08.851 (36.447)
      7:46.165 (37.314)  8:23.473 (37.309)  8:58.542 (35.070)  9:29.234 (30.692)
  3 Jeffrey Love                 George Schoo         9:35.00    9:30.52  
        38.459 (38.459)  1:12.923 (34.464)  1:47.833 (34.910)  2:22.926 (35.093)
      2:58.747 (35.821)  3:34.042 (35.296)  4:09.998 (35.956)  4:46.104 (36.107)
      5:20.968 (34.864)  5:56.400 (35.433)  6:31.487 (35.087)  7:06.982 (35.496)
      7:41.941 (34.960)  8:18.215 (36.274)  8:54.690 (36.476)  9:30.512 (35.822)
  4 Jon Fontana                  River Dell H         9:45.00    9:30.52  
        36.804 (36.804)  1:11.899 (35.095)  1:46.859 (34.960)  2:22.301 (35.443)
      2:58.089 (35.788)  3:33.640 (35.552)  4:09.683 (36.043)  4:45.708 (36.025)
      5:21.683 (35.976)  5:57.428 (35.745)  6:33.423 (35.996)  7:09.858 (36.435)
      7:46.785 (36.928)  8:23.546 (36.761)  8:59.086 (35.540)  9:30.515 (31.429)
  5 Hamza Barkouch               McNair Aca           9:40.00    9:45.00  
        36.998 (36.998)  1:12.603 (35.606)  1:47.511 (34.909)  2:23.191 (35.680)
      2:59.344 (36.153)  3:35.017 (35.673)  4:11.728 (36.711)  4:48.466 (36.739)
      5:24.544 (36.079)  6:02.349 (37.805)  6:40.011 (37.663)  7:18.192 (38.181)
      7:56.428 (38.236)  8:34.089 (37.662)  9:10.077 (35.988)  9:44.997 (34.920)
  6 Dillon Selfors               Xavier               9:44.82    9:47.91  
        37.539 (37.539)  1:13.752 (36.214)  1:49.220 (35.469)  2:24.488 (35.268)
      2:59.921 (35.434)  3:35.307 (35.386)  4:11.015 (35.709)  4:47.505 (36.490)
      5:24.705 (37.200)  6:02.805 (38.100)  6:40.820 (38.016)  7:19.333 (38.513)
      7:58.040 (38.708)  8:36.940 (38.900)  9:15.217 (38.277)  9:47.902 (32.686)
  7 Brandon Diaz                 S Brunswick          9:45.00    9:52.68  
        38.767 (38.767)  1:13.541 (34.775)  1:48.996 (35.455)  2:24.977 (35.981)
      3:00.850 (35.874)  3:37.001 (36.151)  4:13.721 (36.720)  4:50.352 (36.631)
      5:27.663 (37.311)  6:05.459 (37.796)  6:44.184 (38.726)  7:22.997 (38.813)
      8:01.812 (38.816)  8:40.490 (38.679)  9:17.016 (36.526)  9:52.677 (35.661)
  8 Daniel Reynolds              Kingsway HS          9:45.00    9:54.27  
        37.853 (37.853)  1:13.909 (36.057)  1:49.464 (35.555)  2:25.454 (35.990)
      3:01.217 (35.763)  3:37.666 (36.450)  4:14.428 (36.762)  4:51.526 (37.099)
      5:29.518 (37.992)  6:07.918 (38.400)  6:46.442 (38.525)  7:25.128 (38.686)
      8:04.165 (39.038)  8:42.042 (37.878)  9:19.620 (37.579)  9:54.269 (34.649)
  9 Zachary Hodges               Mendham HS          10:01.71    9:56.46  
        38.829 (38.829)  1:14.313 (35.485)  1:50.042 (35.730)  2:26.091 (36.050)
      3:02.818 (36.727)  3:40.002 (37.185)  4:17.364 (37.362)  4:55.119 (37.755)
      5:32.179 (37.060)  6:09.917 (37.739)  6:48.085 (38.169)  7:26.787 (38.702)
      8:05.802 (39.016)  8:44.555 (38.753)  9:23.354 (38.800)  9:56.458 (33.104)
 10 Jared Taylor                 Robbinsville         9:54.79    9:57.45  
        37.596 (37.596)  1:13.446 (35.850)  1:48.765 (35.319)  2:25.181 (36.417)
      3:01.519 (36.339)  3:38.176 (36.657)  4:15.145 (36.969)  4:52.853 (37.709)
      5:30.532 (37.680)  6:09.119 (38.587)  6:48.379 (39.260)  7:27.337 (38.959)
      8:06.267 (38.930)  8:44.957 (38.690)  9:22.571 (37.615)  9:57.446 (34.875)
 11 Cullen Capuano               Gonzaga Clg          9:38.60    9:58.32  
        37.125 (37.125)  1:12.110 (34.986)  1:47.147 (35.037)  2:22.588 (35.441)
      2:58.794 (36.207)  3:35.250 (36.457)  4:12.013 (36.763)  4:49.395 (37.382)
      5:27.404 (38.010)  6:05.981 (38.578)  6:45.160 (39.180)  7:24.782 (39.622)
      8:04.405 (39.623)  8:44.061 (39.657)  9:22.698 (38.637)  9:58.314 (35.617)
 12 Christopher Hill             Franklin Twp         2:41.32   10:01.82  
        37.181 (37.181)  1:12.888 (35.707)  1:48.164 (35.277)  2:23.984 (35.820)
      3:00.317 (36.333)  3:37.338 (37.021)  4:14.758 (37.420)  4:53.129 (38.372)
      5:31.762 (38.633)  6:10.661 (38.900)  6:51.044 (40.383)  7:31.713 (40.670)
      8:11.849 (40.137)  8:52.206 (40.357)  9:28.169 (35.963) 10:01.811 (33.643)
 13 Ryan Kear                    Mendham HS           9:57.59   10:02.51  
        38.696 (38.696)  1:14.437 (35.741)  1:50.099 (35.662)  2:26.192 (36.094)
      3:03.148 (36.956)  3:40.207 (37.060)  4:17.225 (37.019)  4:54.845 (37.620)
      5:31.861 (37.017)  6:09.635 (37.774)  6:47.937 (38.302)  7:26.492 (38.556)
      8:05.611 (39.120)  8:45.367 (39.756)  9:24.853 (39.487) 10:02.506 (37.653)
 14 John Ostling                 Arch Molloy          9:30.34   10:03.14  
        36.889 (36.889)  1:12.074 (35.185)  1:47.011 (34.938)  2:22.434 (35.423)
      2:58.657 (36.223)  3:35.176 (36.520)  4:12.894 (37.719)  4:50.931 (38.038)
      5:29.325 (38.394)  6:09.105 (39.780)  6:48.147 (39.042)  7:28.148 (40.001)
      8:08.432 (40.285)  8:49.486 (41.054)  9:27.878 (38.392) 10:03.138 (35.260)
 15 Liam Christman               St. Peter's          9:41.00   10:11.54  
        38.153 (38.153)  1:14.045 (35.892)  1:49.879 (35.834)  2:25.859 (35.980)
      3:02.319 (36.461)  3:39.238 (36.919)  4:17.056 (37.819)  4:55.114 (38.059)
      5:33.174 (38.060)  6:12.239 (39.065)  6:51.609 (39.370)  7:31.189 (39.581)
      8:11.541 (40.352)  8:52.589 (41.049)  9:31.889 (39.300) 10:11.531 (39.643)
 16 Nathan Armstrong             Pompton Lake        10:03.00   10:14.65  
        39.107 (39.107)  1:15.028 (35.921)  1:50.934 (35.907)  2:27.015 (36.081)
      3:03.586 (36.571)  3:40.779 (37.194)  4:18.263 (37.484)  4:56.612 (38.350)
      5:35.594 (38.982)  6:14.937 (39.343)  6:55.192 (40.256)  7:35.849 (40.658)
      8:16.502 (40.653)  8:57.663 (41.161)  9:38.372 (40.710) 10:14.642 (36.270)
 17 Stephen Ritter               N Highlands R        9:45.00   10:16.66  
        39.029 (39.029)  1:14.678 (35.649)  1:50.375 (35.698)  2:26.321 (35.947)
      3:02.526 (36.205)  3:39.149 (36.624)  4:16.813 (37.664)  4:55.415 (38.602)
      5:33.576 (38.161)  6:11.840 (38.265)  6:50.745 (38.905)  7:31.415 (40.670)
      8:12.559 (41.145)  8:54.756 (42.197)  9:36.359 (41.603) 10:16.659 (40.301)
 -- Stefan Urquidi               Montclair HS         9:42.00        DNS  
 -- Kevin Yucetepe               Westfield HS         9:49.14        SCR  
 -- Brady Shute                  Woodbury             9:49.59        SCR  
 -- Nick Lundberg                Freehold Twp         9:29.00        SCR  
 -- Ben Fleischer                Scotch Plain         9:37.10        SCR  
 -- Brendan Mulvany              Iona Prep            9:44.52        SCR  
 -- Patrick Mullen               Morristown           9:26.85        SCR  
 
Boys 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jessie Parson                New Rochelle            7.37       7.50q 11 
  2 Sincere Rhea                 St. Augustin            7.32       7.51q 12 
  3 Sam Aviles                   Palmyra HS              7.49       7.54q  9  7.531
  4 Urijah Williams              St. Benedict            7.64       7.54q  3  7.535
  5 Alix Oge                     Hamilton Nor            7.60       7.54q  3  7.536
  6 Ola Akande                   Rahway HS               7.40       7.62q 10  7.613
  7 Kumi Osei                    Franklin Twp            7.58       7.62q  6  7.616
  8 Malcolm Yarber               S Brunswick             7.63       7.63q  2  7.622
  9 Cameron Duffield             Saranac                 7.63       7.63q  1  7.625
 10 Malcolm Barnes               East Orange             7.66       7.65q  4 
 11 Xavier Reyes                 Kearny HS               7.69       7.67q  7 
 12 Andy Ambroise                Paramus Cath            7.59       7.73q  4  7.727
 12 terrel Williams              Columbia HS             7.87       7.73q  5  7.727
 14 Anthony Vazquez              Egg Harbor              7.69       7.75q  6 
 15 Matthew Wabunoha             Phillips Exe            7.69       7.79q  5 
 16 Shamali Whittle              Hamilton Nor            7.63       7.81q  1 
 17 Ryan McLaughlin              Union Cath              7.73       7.82q  9 
 18 Jakai Coker                  West Side HS            7.74       7.84q 10 
 19 Nasir Bland                  Ewing HS                7.87       7.85q  7 
 20 Lucas Kore                   Edison HS               8.04       7.86q  1  7.857
 21 Breisly Franco               Kearny HS               7.85       7.86q  8  7.860
 22 Joseph Bartolozzi            St. Augustin            7.89       7.90q  3 
 23 Jordany Dely                 Paramus Cath            7.93       7.91q  3 
 24 Hasani Shingles              Franklin Twp            7.94       7.92q  7  7.913
 25 Jahlani Sundar               Christ T King           7.93       7.92q  2  7.915
 26 Jason Knight                 Montgomery              7.82       7.92q 10  7.920
 27 Drew Smith                   Phillips Exe            7.87       7.93q  4 
 28 Garrett Horowitz             Robbinsville            7.92       7.94q  1 
 29 Genaro Rojas                 Rahway HS               7.95       7.96q 11 
 30 Andrew Colbert               Freehold Twp            8.01       7.97q  8 
 31 Daniel Stipanov              Paramus HS              7.93       7.98q  5 
 32 Nicholas Mollica             Jackson Mem             7.96       7.99q 12 
 33 Alex Ruhl                    Ridgewood HS            7.94       8.01   8  8.001
 33 Abdul Tucker                 Elizabeth HS            7.87       8.01   6  8.001
 35 Cameryn Martin               Kingsway HS             7.90       8.03   2 
 36 Humber Gorospe               Edison HS               8.01       8.06   7 
 37 Brandon Greene               Winslow Twp             8.21       8.07   9  8.066
 38 Adrian-Paul Morgan           St. Benedict            7.99       8.07   9  8.067
 39 Kevin Francis                J F Kennedy             8.08       8.08   5  8.072
 40 Kristian Roos                Chatham HS              8.02       8.08   3  8.078
 41 Joshua Cella                 S Brunswick             7.95       8.10   9  8.096
 42 Orion Joyner                 Kingsway HS             7.93       8.10   4  8.097
 43 Luke Reinke                  Ridgewood HS            8.06       8.12   4 
 44 Jayshon DuBose               Morristown Beard        7.84       8.13   9  8.126
 45 Matt Doerner                 Lenape Reg              7.91       8.13   1  8.127
 46 Chase Lombardo               Iona Prep               8.02       8.14   5 
 47 Jahmir Ferris                Rahway HS               8.12       8.15   8  8.141
 48 Javon Sanders                Deptford HS             7.72       8.15   8  8.145
 49 Daniel Dayrell               Rancocas Vly            7.81       8.15  11  8.146
 50 Brandon Yee                  Summit HS               8.21       8.16  10  8.153
 51 Anthony Prestigiacomo        Holmdel HS              8.12       8.16   7  8.160
 52 Tyler Antoine                St. Benedict            7.96       8.19  12  8.185
 53 Shawn Krishnan               Montgomery              8.13       8.19   9  8.187
 54 Alexander Beiku              Danbury                 8.02       8.20   4  8.194
 55 Ron Singletary               Delsea Reg              7.97       8.20  11  8.196
 56 Damir Lomax                  Delsea Reg              8.14       8.20  11  8.197
 57 David Stevens                Paramus Cath            8.03       8.20   2  8.198
 58 Isaiah Lewis                 Winslow Twp             8.39       8.21   2  8.202
 59 Marques Merriweather         Jackson Mem             8.15       8.21  12  8.210
 60 Daniel Kohaut                Summit HS               8.37       8.22   1  8.212
 61 Matthew Eckert               Bridgewater             7.95       8.22  10  8.213
 62 Tucker Ward                  Mendham HS              8.35       8.23   2 
 63 Thomas Wainman               LaSalle Inst            8.19       8.25  11 
 64 Daniel Van Duren             Mahwah HS               8.14       8.28  10 
 65 Nicholas Fiorenza            Gonzaga Clg             7.98       8.30  10 
 66 Jason Oh                     NV - Demares            8.26       8.33   7 
 67 Justin Wang                  NV - Demares            8.52       8.34   5 
 68 Bryan Rodrigues              Elizabeth HS            8.34       8.37   3 
 69 Charlie Griffin              Iona Prep               8.17       8.38  12 
 70 Mackel Pierrilus             Elizabeth HS            8.36       8.47   1 
 71 Najhiem Wellington           Hackensack              8.30       8.68   5 
 72 Vance Thelemaque             Elizabeth HS            8.32       8.86   4 
 73 Sincere Knott                Hackensack              8.50       8.90   3 
 74 Patrick Mehler               Fordham Prep            8.24       8.92   8 
 75 Joe Shilts                   Pingry                  8.05      10.29   2 
 76 Antwone Messado              Mount Vernon            8.50      12.38   4 
 -- Jaheem Hayles                Roselle AC              7.56         FS   8 
 -- Shay Fahsbender              Danbury                 8.30        DNF   6 
 -- Mekhi Muse                   Pennington              8.06        DNS   3 
 -- Justin Coelho                Rahway HS               8.02        DNS   6 
 -- Kyle Estivene                Scotch Plain            7.56        DNS   7 
 -- Shamar Taylor                Passaic                 7.81        DNS  12 
 -- Ryler Gould                  Newburgh                7.61        DNS   2 
 -- Jacob Cobb                   St. Augustin            8.10        DNS   6 
 -- John Lohrer                  NV - Old Tap            8.04        DNS   1 
 -- Nick Malfitano               Pearl River             7.81        DNS  12 
 -- Brahmir Vick                 Middletown DE           7.59        DNS   5 
 -- Ryan Verhoog                 Ramapo HS               7.94        DNS   6 
 -- Adonis McGee                 St. Peter's             7.80        DNS  11 
 
Boys 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  1 Sincere Rhea                 St. Augustin            7.51       7.31Q  3 
  2 Jessie Parson                New Rochelle            7.50       7.36Q  4 
  3 Ola Akande                   Rahway HS               7.62       7.49Q  2 
  4 Urijah Williams              St. Benedict            7.54       7.52Q  1 
  5 Sam Aviles                   Palmyra HS              7.54       7.51q  2 
  6 Alix Oge                     Hamilton Nor            7.54       7.56q  1 
  7 Cameron Duffield             Saranac                 7.63       7.60q  4 
  8 Kumi Osei                    Franklin Twp            7.62       7.62q  3 
  9 Malcolm Barnes               East Orange             7.65       7.65   3 
 10 Anthony Vazquez              Egg Harbor              7.75       7.66   2 
 11 Xavier Reyes                 Kearny HS               7.67       7.66   2 
 12 Malcolm Yarber               S Brunswick             7.63       7.70   4 
 13 Ryan McLaughlin              Union Cath              7.82       7.72   4 
 14 Andy Ambroise                Paramus Cath            7.73       7.73   1 
 15 Shamali Whittle              Hamilton Nor            7.81       7.73   4 
 16 terrel Williams              Columbia HS             7.73       7.79   1 
 17 Breisly Franco               Kearny HS               7.86       7.79   1 
 18 Joseph Bartolozzi            St. Augustin            7.90       7.84   2 
 19 Hasani Shingles              Franklin Twp            7.92       7.85   4 
 20 Jakai Coker                  West Side HS            7.84       7.87   3 
 21 Jordany Dely                 Paramus Cath            7.91       7.91   3 
 22 Nicholas Mollica             Jackson Mem             7.99       7.92   4 
 22 Garrett Horowitz             Robbinsville            7.94       7.92   1 
 24 Nasir Bland                  Ewing HS                7.85       7.94   2 
 25 Jahlani Sundar               Christ T King           7.92       7.96   4 
 26 Jason Knight                 Montgomery              7.92       7.99   3 
 27 Drew Smith                   Phillips Exe            7.93       8.01   2 
 28 Genaro Rojas                 Rahway HS               7.96       8.02   1 
 29 Lucas Kore                   Edison HS               7.86       8.03   1 
 30 Matthew Wabunoha             Phillips Exe            7.79       8.03   3 
 31 Daniel Stipanov              Paramus HS              7.98       8.04   3 
 32 Andrew Colbert               Freehold Twp            7.97       8.14   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Sincere Rhea                 St. Augustin            7.31       7.20  
  2 Jessie Parson                New Rochelle            7.36       7.33  
  3 Sam Aviles                   Palmyra HS              7.51       7.51  
  4 Urijah Williams              St. Benedict            7.52       7.52  
  5 Cameron Duffield             Saranac                 7.60       7.54  
  6 Ola Akande                   Rahway HS               7.49       7.55  
  7 Alix Oge                     Hamilton Nor            7.56       7.58  
  8 Kumi Osei                    Franklin Twp            7.62       7.76  
 
Boys 4x200 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Elizabeth HS  'A'                                 1:31.01    1:28.74q  3 
     1) Tre'Quan Lomax                  2) Guinove Joanus                 
     3) Rashon Lawrence                 4) Greg McQueen                   
        44.904 (44.904)  1:06.905 (22.001)  1:28.736 (21.831)
  2 Westfield HS  'A'                                 1:31.72    1:30.53q  1 
     1) Steve Zucker                    2) Ajay Olson                     
     3) Matthew Mcintyre                4) Jake Saltzer                   
        45.546 (45.546)  1:08.288 (22.742)  1:30.528 (22.241)
  3 Central High School  'A'                          1:32.13    1:30.58q  1 
     1) Nathaniel Barjolo               2) Cristian Mercedes              
     3) Jancy Mwelwa                    4) Bryan Cosme Tejada             
        45.287 (45.287)  1:08.135 (22.849)  1:30.579 (22.445)
  4 St. Peter's Prep  'A'                             1:30.73    1:30.66q  4 
     1) Richie Luzzi-Liggins            2) Gus Nations IV                 
     3) Ayir Asante                     4) Joseph Morrone                 
        45.147 (45.147)  1:07.723 (22.576)  1:30.655 (22.933)
  5 West Windsor-Plainsboro North  'A'                1:32.96    1:31.15q  4 
     1) Desmond Patterson               2) Ahmed Elmogi                   
     3) Dede Smith                      4) Myles Williamson               
        46.123 (46.123)  1:08.689 (22.567)  1:31.150 (22.461)
  6 Windsor High School  'A'                          1:32.51    1:31.31q  5 
     1) Le-andre Gayle                  2) Gabriel Bryan                  
     3) Cordell Holliday                4) Nathan Burnett                 
        46.342 (46.342)  1:08.917 (22.576)  1:31.309 (22.392)
  7 Jackson Memorial HS  'A'                          1:32.33    1:31.72q  2 
     1) Tyler Brito                     2) Jared Caldwell                 
     3) Chance Drew                     4) Nicholas Mollica               
        45.888 (45.888)  1:08.914 (23.027)  1:31.715 (22.801)
  8 St. Benedict's Prep  'A'                          1:33.70    1:31.77q  2 
     1) Olatunji Adewole                2) Malique Jackson                
     3) Greg-Anthony Jones              4) Xavier Freeman                 
        45.495 (45.495)  1:08.805 (23.310)  1:31.762 (22.957)
  9 River Dell HS  'A'                                1:33.50    1:31.92   1 
     1) Ed Ahn                          2) Aaron Furneaux                 
     3) David Gibbons                   4) Andrew Sanchez                 
        46.511 (46.511)  1:09.948 (23.438)  1:31.918 (21.970)
 10 Paramus Catholic HS  'A'                          1:33.32    1:31.98   1 
     1) Jahsim Brooks                   2) Jemel Carter                   
     3) Yosef Mammoun                   4) David Stevens                  
        46.720 (46.720)  1:09.433 (22.713)  1:31.980 (22.548)
 11 Washingtonville  'A'                              1:32.50    1:32.50   4 
     1) Cameron Aviles                  2) Jared Davidson                 
     3) Sean Quinn                      4) Tj Snyder                      
        46.602 (46.602)  1:09.593 (22.991)  1:32.497 (22.905)
 12 Montclair HS  'A'                                 1:32.89    1:32.56   5 
     1) Truman Williams                 2) Nathan Bryan                   
     3) Nathan Collins                  4) Jessie Legister                
        46.599 (46.599)  1:08.891 (22.292)  1:32.556 (23.666)
 13 Danbury High School  'A'                          1:33.82    1:32.73   3 
     1) Malik Thomas                    2) Jaden Cazorla                  
     3) Luka Santos                     4) Shamar Carter                  
        45.822 (45.822)  1:09.089 (23.268)  1:32.726 (23.638)
 14 Malcolm X Shabazz HS  'A'                         1:33.05    1:33.10   2 
     1) Justin Eastman                  2) Karee Smith                    
     3) Byron Whithead                  4) Curtis Woodard                 
        47.933 (47.933)  1:11.573 (23.640)  1:33.097 (21.525)
 15 Middletown  'A'                                   1:33.91    1:33.78   5 
     1) Terrence Christian              2) Steve Banton                   
     3) Aamir Castillo                  4) Cameron Green                  
        47.268 (47.268)  1:10.609 (23.341)  1:33.776 (23.168)
 16 Phillips Exeter Academy  'A'                      1:35.92    1:33.94   1 
        47.176 (47.176)  1:10.898 (23.723)  1:33.939 (23.041)
 17 Summit HS  'A'                                    1:34.08    1:34.69   5 
     1) Jack Bunting                    2) Daniel Kohaut                  
     3) Mathew Kohaut                   4) Sam Malnati                    
        47.872 (47.872)  1:11.900 (24.029)  1:34.685 (22.786)
 18 Classical High School  'A'                        1:33.97    1:34.81   4 
     1) Rainer Vargas                   2) Samuel Badoo                   
     3) Shalom Kpadeh                   4) Law-rel Butler                 
        47.020 (47.020)  1:10.889 (23.870)  1:34.803 (23.914)
 19 Derby High School  'A'                            1:35.00    1:35.23   3 
        48.144 (48.144)  1:12.403 (24.259)  1:35.228 (22.826)
 20 Episcopal  'A'                                    1:35.03    1:38.80   2 
        51.344 (51.344)  1:14.102 (22.758)  1:38.797 (24.696)
 -- East Orange Campus  'A'                           1:30.60         FS   5 
     1) Kishaun Richardson              2) Al-Shadee Salaam               
     3) Dominic Dazzell                 4) Kahsim Daniels                 
 -- Newburgh Free Academy  'A'                        1:31.65        DNF   2 
     1) James Onwuka                    2) Ryler Gould                    
     3) Maleek Powell                   4) Kendall Scott                  
        45.680 (45.680)
 -- St. Augustine Prep  'A'                           1:32.99        DNF   3 
     1) Jacob Cobb                      2) Nkem Ota                       
     3) Sincere Rhea                    4) True Robinson                  
        48.806 (48.806)  1:11.183 (22.378)
 -- Union Catholic Reg. HS  'A'                       1:32.44         DQ   3  Cuit in too soon
        45.616 (45.616)  1:08.334 (22.719)  1:31.627 (23.294)
 -- Mount Vernon  'A'                                 1:34.22        DNS   4 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Elizabeth HS  'A'                                 1:28.74    1:29.26   2 
        45.116 (45.116)  1:07.384 (22.268)  1:29.255 (21.871)
  2 St. Peter's Prep  'A'                             1:30.66    1:29.29   1 
        44.966 (44.966)  1:06.922 (21.957)  1:29.283 (22.361)
  3 Central High School  'A'                          1:30.58    1:29.71   1 
        44.869 (44.869)  1:07.595 (22.727)  1:29.705 (22.110)
  4 St. Benedict's Prep  'A'                          1:31.77    1:30.72   2 
        44.976 (44.976)  1:07.903 (22.928)  1:30.717 (22.815)
  5 Windsor High School  'A'                          1:31.31    1:31.63   2 
        46.926 (46.926)  1:09.326 (22.400)  1:31.625 (22.300)
 -- River Dell HS  'A'                                1:31.92        DNS   1 
 -- Westfield HS  'A'                                 1:30.53        DNS   2 
 -- Jackson Memorial HS  'A'                          1:31.72        DNS   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Newburgh Free Academy  'A'                        3:23.48    3:23.47   4 
     1) Adam Jimenez                    2) Ajuan Johnson                  
     3) James Onwuka                    4) Kendall Scott                  
        51.783 (51.783)  1:42.482 (50.699)  2:34.625 (52.143)  3:23.468 (48.844)
  2 Jackson Memorial HS  'A'                          3:26.88    3:23.51   4 
     1) Noah Coakley                    2) Nicholas Mollica               
     3) Zachary Novak                   4) Jake Mckown                    
        51.204 (51.204)  1:42.191 (50.988)  2:33.127 (50.936)  3:23.509 (50.383)
  3 Paul Robeson Campus High  'A'                     3:22.71    3:23.69   4 
     1) Matthew Cooper                  2) Brandon Alexander gitte        
     3) Mervyn Bowry                    4) Malik Melhado                  
        52.061 (52.061)  1:43.567 (51.506)  2:34.747 (51.180)  3:23.685 (48.939)
  4 Rahway HS  'A'                                    3:29.50    3:24.95   3 
     1) Mark Bails                      2) Marvin Polynice                
     3) Andrew Wright                   4) Justin Coelho                  
        50.942 (50.942)  1:41.338 (50.396)  2:33.722 (52.385)  3:24.945 (51.223)
  5 Ridgewood HS  'A'                                 3:31.57    3:26.26   1 
     1) Will Baginski                   2) Ryan McKenna                   
     3) Alex Ruhl                       4) Luke Reinke                    
        51.503 (51.503)  1:43.074 (51.571)  2:33.737 (50.663)  3:26.256 (52.520)
  6 Piscataway Twp HS  'A'                            3:26.92    3:26.27   4 
     1) Nichos Silvera                  2) Jadyn Terry                    
     3) Lorenzo Bowers                  4) Christian Davis                
        52.108 (52.108)  1:42.750 (50.642)  2:35.208 (52.458)  3:26.262 (51.055)
  7 Montclair HS  'A'                                 3:29.07    3:27.23   3 
     1) Elias Amarel                    2) Nathan Collins                 
     3) Jessie Legister                 4) Truman Williams                
        51.618 (51.618)  1:42.454 (50.837)  2:37.506 (55.052)  3:27.221 (49.716)
  8 River Dell HS  'A'                                3:28.59    3:27.69   3 
     1) Ed Ahn                          2) David Puentes                  
     3) David Gibbons                   4) Andrew Sanchez                 
        51.679 (51.679)  1:44.545 (52.866)  2:37.889 (53.344)  3:27.688 (49.800)
  9 Sayreville HS  'A'                                3:30.42    3:28.09   2 
     1) Matthew Stowe                   2) Alonzo Molina                  
     3) Thomas Lewis                    4) Manuel Castellanos             
        51.470 (51.470)  1:44.109 (52.640)  2:36.443 (52.334)  3:28.083 (51.640)
 10 Mount Olive HS  'A'                               3:28.95    3:28.21   3 
     1) John Trombley                   2) Brandon Kuback                 
     3) Lucas LaBar                     4) Jaymin Mistry                  
        52.682 (52.682)  1:44.703 (52.021)  2:36.930 (52.228)  3:28.203 (51.273)
 11 John Jay - East Fishkill  'A'                     3:31.00    3:28.53   2 
     1) Jonathan Mahon                  2) Matthew Reyes                  
     3) Matt Conde                      4) Eric Amilcar                   
        52.918 (52.918)  1:45.786 (52.868)  2:37.797 (52.011)  3:28.524 (50.728)
 12 St. Benedict's Prep  'A'                          3:21.18    3:28.82   4 
     1) Jackson Burnett                 2) Alfred Chawonza                
     3) Lewis Ngwenya                   4) Isaiah Sanchez                 
        52.339 (52.339)  1:44.373 (52.034)  2:35.951 (51.579)  3:28.815 (52.864)
 13 Paramus HS  'A'                                   3:31.43    3:29.01   1 
     1) Alan Okechukwu                  2) Ryan Fernando                  
     3) Rylan Marquez                   4) Gabriel Pineda                 
        51.016 (51.016)  1:43.101 (52.086)  2:37.286 (54.185)  3:29.006 (51.720)
 14 Classical High School  'A'                                   3:29.05   2 
        53.036 (53.036)  1:45.283 (52.248)  2:37.610 (52.328)  3:29.048 (51.439)
 15 Montgomery HS  'A'                                3:29.87    3:29.81   3 
        52.259 (52.259)  1:45.098 (52.839)  2:38.349 (53.252)  3:29.804 (51.455)
 16 Southington High School  'A'                      3:31.84    3:30.80   1 
        52.914 (52.914)  1:46.071 (53.158)  2:38.691 (52.620)  3:30.792 (52.102)
 17 Episcopal  'A'                                    3:32.19    3:32.74   1 
        52.340 (52.340)  1:46.671 (54.332)  2:38.715 (52.044)  3:32.733 (54.019)
 18 Bergen Catholic HS  'A'                           3:30.90    3:33.45   2 
     1) Rahmir Johnson                  2) Braedon Fiume                  
     3) Adrian Taffe                    4) Jack Welch                     
        53.843 (53.843)  1:48.520 (54.678)  2:41.474 (52.954)  3:33.447 (51.974)
 -- Ridge HS  'A'                                     3:30.50         DQ   2  Lane and cut in soon
     1) Curtis Lyons                    2) Alex Sargen                    
     3) Jake Vicente                    4) Luke Roberts                   
        54.208 (54.208)  1:47.393 (53.185)  2:41.407 (54.014)  3:33.973 (52.567)
 -- Mount Vernon  'A'                                 3:31.17        DNS   2 
 -- Westfield HS  'A'                                 3:26.99        SCR     
     1) Ajay Olson                      2) Steve Zucker                   
     3) Matthew Mcintyre                4) Jake Saltzer                   
 -- Middletown  'A'                                   3:28.10        SCR     
     1) Cecil Brownridge                2) Jintee Figueroa                
     3) Elisha Hodges                   4) Shawn Rosa                     
 -- Passaic County Tech  'A'                          3:28.38        SCR     
     1) Erick Vargas                    2) Amair Buffaloe                 
     3) Jordan Ricketts                 4) Joel Ingram                    
 -- West Side HS  'A'                                 3:29.06        SCR     
     1) Quincy Hendy                    2) Jakai Coker                    
     3) Jarrett Gentles                 4) Samuel Colon III               
 -- Scotch Plains-Fanwood HS  'A'                     3:30.55        SCR     
     1) Myles Singletary                2) Justin Williams                
     3) Kyle Estivene                   4) Jacob Leigh                    
 -- Ramapo HS  'A'                                    3:29.80        SCR     
     1) Francesco Ferrara               2) Patrick Kwasniak               
     3) Jacob Piskadlo                  4) Ryan Verhoog                   
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 East Brunswick HS  'A'                            8:10.05    7:55.19  
     1) Reyden Davies                   2) Leland Davies                  
     3) Robby Arpaio                    4) Aran Weinglass                 
       2:03.491 (2:03.491)        4:04.250 (2:00.760)        6:03.800 (1:59.550)
       7:55.185 (1:51.386)
  2 Bergen Catholic HS  'A'                           8:14.07    8:01.63  
     1) Braedon Fiume                   2) Jack Welch                     
     3) Graydon Nichols                 4) Elias Shaia                    
       2:06.664 (2:06.664)        4:04.909 (1:58.245)        6:03.311 (1:58.403)
       8:07.157 (2:03.846)
  3 Toms River North HS  'A'                          8:04.59    8:03.38  
     1) Javid Ridgeway                  2) Connor Sauers                  
     3) Jalen Ridgeway                  4) Elliott Lynn Jr                
       2:04.559 (2:04.559)        4:05.620 (2:01.062)        6:07.636 (2:02.016)
       8:08.905 (2:01.270)
  4 North Hunterdon HS  'A'                           8:07.98    8:07.15  
     1) Dillon Adamy                    2) Christopher Fischer            
     3) Gavin Richards                  4) Andrew Trapp                   
       2:07.550 (2:07.550)        4:08.383 (2:00.834)        6:10.050 (2:01.668)
       8:12.680 (2:02.630)
  5 Burnt Hills-Ballston Lake  'A'                    8:06.09    8:07.26  
     1) Aidan Gillooley                 2) Rece Gobel                     
     3) Nick Hunziker                   4) Evan Brennan                   
       2:10.257 (2:10.257)        4:15.750 (2:05.493)        6:13.370 (1:57.620)
       8:12.788 (1:59.419)
  6 Columbia  (Sec 2)  'A'                            8:11.79    8:09.20  
     1) Thomas Donohue                  2) Dustin Chambers                
     3) Liam Danaher                    4) Tyler Lopresti                 
       2:12.179 (2:12.179)        4:14.320 (2:02.142)        6:15.258 (2:00.938)
       8:14.728 (1:59.470)
  7 Manhasset  'A'                                    8:09.54    8:09.61  
     1) Ben Reilly                      2) Matthew Kiley                  
     3) Lucas Maley                     4) Daniel Maass                   
       2:07.042 (2:07.042)        4:09.570 (2:02.529)        6:10.925 (2:01.355)
       8:15.136 (2:04.211)
  8 Ridgewood HS  'A'                                 8:09.63    8:11.36  
     1) Will Baginski                   2) Jay Boogaert                   
     3) Ryan Fahey                      4) Ryan Seaver                    
       2:08.382 (2:08.382)        4:19.598 (2:11.216)        6:13.122 (1:53.525)
       8:16.890 (2:03.768)
  9 Tappan Zee  'A'                                   8:14.88    8:12.72  
       2:11.483 (2:11.483)        4:15.483 (2:04.000)        6:21.645 (2:06.162)
       8:18.254 (1:56.610)
 10 Ridge HS  'A'                                     7:55.16    8:14.15  
     1) Ryan Lindrud                    2) Luke Roberts                   
     3) Sam Lewis                       4) Will Pinto                     
       2:11.275 (2:11.275)        4:11.551 (2:00.277)        6:15.914 (2:04.363)
       8:19.677 (2:03.763)
 11 Ramsey HS  'A'                                    8:22.11    8:16.78  
     1) David Perry                     2) Ryan Bahnsen                   
     3) Patrick Chambers                4) Justin Illes                   
       2:05.985 (2:05.985)        4:05.559 (1:59.574)        6:12.780 (2:07.221)
       8:22.306 (2:09.527)
 12 Pope John XXIII HS  'A'                           8:08.36    8:17.63  
     1) James Setlock                   2) Eric Libero                    
     3) Charles Dasilva                 4) Liam McHale                    
       2:10.434 (2:10.434)        4:14.403 (2:03.970)        6:20.727 (2:06.324)
       8:23.163 (2:02.437)
 13 Newburgh Free Academy  'A'                        8:13.31    8:20.53  
     1) Dominick Bateilc                2) Matthew Haynes                 
     3) Gavin Simmons                   4) John Abrams                    
       2:10.870 (2:10.870)        4:11.733 (2:00.863)        6:18.964 (2:07.231)
       8:26.059 (2:07.095)
 14 Morris Hills HS  'A'                              8:13.10    8:22.04  
     1) Matt Morena                     2) Kevin McNally                  
     3) Liam Grayson                    4) Andrew Donahue                 
       2:07.092 (2:07.092)        4:14.196 (2:07.104)        6:19.693 (2:05.498)
       8:27.568 (2:07.875)
 15 Danbury High School  'A'                          8:17.81    8:23.02  
     1) Gabriel Kwarteng                2) Ryan Caldwell                  
     3) Brennan Amalfitano              4) Jack Watson                    
       2:10.398 (2:10.398)        4:17.468 (2:07.070)        6:23.723 (2:06.256)
       8:28.550 (2:04.828)
 16 St. Benedict's Prep  'A'                          8:15.00    8:28.36  
     1) Jalen Cabrera                   2) Henry Edwin                    
     3) Julius Pallero                  4) Emmanuelo Ulysse               
       2:11.812 (2:11.812)        4:15.740 (2:03.929)        6:24.356 (2:08.616)
       8:33.893 (2:09.538)
 17 Hackensack HS  'A'                                8:23.14    8:28.53  
     1) Mekhi Walker                    2) Ryan Pena                      
     3) Ryan Morales                    4) George Losche                  
       2:08.770 (2:08.770)        4:15.076 (2:06.307)        6:22.675 (2:07.600)
       8:34.060 (2:11.385)
 -- Rancocas Valley Reg HS  'A'                       8:03.77        SCR  
 -- Pearl River  'A'                                  8:09.40        SCR  
 -- Ramapo HS  'A'                                    8:11.70        SCR  
     1) Michael Caldiero                2) Jacob Piskadlo                 
     3) Justin Pecore                   4) Patrick Kwasniak               
 -- Union Catholic Reg. HS  'A'                       8:13.14        SCR  
     1) Elijah Abraham                  2) Elijah Brown                   
     3) Andrew Palacio                  4) Myles Plummer                  
 
Boys Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Christian Brothers Academy  'A'                  10:28.60   10:12.18  
     1) Shaw Powell                     2) Liam O'Hara                    
     3) Tristan Amell                   4) Tim McInerney                  
       3:08.449 (3:08.449)          3:58.457 (50.009)        5:58.309 (1:59.852)
      10:12.175 (4:13.867)
  2 Brooklyn Technical  'A'                          10:34.26   10:24.49  
     1) Robert Parker Straight          2) Sufiyan Sarguroh               
     3) Astor Meredith-Goujon           4) Evan Sherman                   
       3:11.547 (3:11.547)          4:03.653 (52.107)        6:02.916 (1:59.263)
      10:24.485 (4:21.570)
  3 Pope John XXIII HS  'A'                          10:35.70   10:28.21  
     1) Eion McClain                    2) Eric Libero                    
     3) Charles Dasilva                 4) Liam McHale                    
       3:19.734 (3:19.734)          4:11.525 (51.791)        6:07.178 (1:55.653)
      10:28.205 (4:21.028)
  4 Burnt Hills-Ballston Lake  'A'                   10:39.34   10:30.34  
     1) David Metacarpa                 2) Josh Crowder                   
     3) Ryan Sheppard                   4) Tyler Berg                     
       3:11.937 (3:11.937)          4:06.358 (54.421)        6:06.841 (2:00.484)
      10:30.333 (4:23.492)
  5 Classical High School  'A'                       10:45.00   10:30.61  
     1) John O'Rourke                   2) Law-rel Butler                 
     3) Max Schmidhauser                4) Conor Murphy                   
       3:07.692 (3:07.692)          3:59.634 (51.942)        6:02.171 (2:02.538)
      10:30.601 (4:28.430)
  6 Pitman HS  'A'                                   10:46.90   10:36.32  
     1) Justin Bender                   2) Cole Sharpnack                 
     3) Sebastien Reed                  4) Anthony Razze                  
       3:15.217 (3:15.217)          4:11.702 (56.486)        6:12.040 (2:00.339)
      10:36.312 (4:24.272)
  7 Niskayuna  'A'                                   10:46.80   10:43.58  
     1) Marty Dolan                     2) James Nuqui                    
     3) Daniel Malatesta                4) Thomas Ragone                  
       3:11.337 (3:11.337)          4:05.023 (53.687)        6:11.838 (2:06.815)
      10:43.571 (4:31.734)
  8 Freehold Township HS  'A'                        10:37.94   11:01.30  
     1) Justin Leohner                  2) Parker Scherer                 
     3) Tyler Kelly                     4) Zach Simon                     
       3:22.984 (3:22.984)          4:17.828 (54.844)        6:19.808 (2:01.980)
      11:01.294 (4:41.487)
 -- Iona Preparatory School  'A'                     10:47.76        SCR  
     1) Michael Destasio                2) Kendall Barrow-Spencer         
     3) Aiden McDermott                 4) Pedro Bravo                    
 -- Pearl River  'A'                                 10:42.43        SCR  
 -- Bishop Eustace Prep  'A'                         10:40.12        SCR  
     1) Andrew Massaro                  2) Manik Dhawan                   
     3) Sean May                        4) Connor Melko                   
 -- Ridge HS  'A'                                    10:45.51        SCR  
     1) Will Pinto                      2) Luke Roberts                   
     3) Alex Sargen                     4) Ryan Lindrud                   
 -- Jackson Liberty HS  'A'                          11:07.77        SCR  
     1) Joe DeVito                      2) Chris Ditta                    
     3) Dylan Stinner                   4) Devin M. Valenzuela            
 
Boys High Jump
================================================================================
 Opening at 6'00"
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jamier Wright-Collins        J F Kennedy          6-04.00    6-08.00  
     6-00 6-02 6-04 6-06 6-08 6-10 
      PPP    O   XO   XO   XO  XXX 
  2 Ivan Jacob                   Bergen Cath          6-02.00    6-04.00  
     6-00 6-02 6-04 6-06 
        O   XO    O  XXX 
  3 Peter Meehan                 Arch Molloy          6-06.00   J6-04.00  
     6-00 6-02 6-04 6-06 
        O  XXO    O  XXX 
  4 Drew Svoboda                 Somerville           6-02.00   J6-04.00  
     6-00 6-02 6-04 6-06 
       XO   XO   XO  XXX 
  5 Jadyn Terry                  Piscataway           6-04.00    6-02.00  
     6-00 6-02 6-04 
        O   XO  XXX 
  5 Adonis McGee                 St. Peter's          6-08.00    6-02.00  
     6-00 6-02 6-04 
        O   XO  XXX 
  7 Tommy Cahill                 Ramapo HS            6-02.00   J6-02.00  
     6-00 6-02 6-04 6-06 
       XO   XO  XPP  PXX 
  8 Jason Engler                 Hunterdon Ce         6-02.00   J6-02.00  
     6-00 6-02 6-04 
        O  XXO  XXX 
  9 Emanuele Dokyi               Worcester Te         6-04.50   J6-02.00  
     6-00 6-02 6-04 
       XO  XXO  XXX 
 10 Jude Ulokamedje              McNair Aca           6-00.00    6-00.00  
     6-00 6-02 
       XO  XXX 
 11 Zuriel Wright                Sayreville           6-02.00   J6-00.00  
     6-00 6-02 
      XXO  XXX 
 -- Jeremy Miller                Ramapo HS            6-02.00         NH  
     6-00 
      XXX 
 -- Aidan Bain                   NV - Demares         6-00.00         NH  
     6-00 
      XXX 
 -- James Blair                  Bergen Cath          6-00.00         NH  
     6-00 
      XXX 
 -- Roman Maure                  Teaneck HS           6-01.50         NH  
     6-00 
      XXX 
 -- Elijah Wilson                Middletown DE        6-06.00        DNS  
 -- Malcolm Barnes               East Orange          6-03.00        DNS  
 -- Ja'kwan Hale                 Derby                6-08.00        DNS  
 -- Matthew Parchment            East Orange          6-00.00        DNS  
 -- Andrew Colbert               Freehold Twp         6-02.00        DNS  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
 Opening at 13'06"
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Liam Landau                  Pascack Hill        15-09.00   15-00.00  
     13-06 14-00 14-06 15-00 15-06 
         P     O     O    XO   XXX 
  2 Louis Logsdail               Iona Prep           15-00.00  J15-00.00  
     13-06 14-00 14-06 15-00 15-06 
         P     O    XO    XO   XXX 
  3 Bradley Jelmert              Watchung Hil        15-07.25  J15-00.00  
     13-06 14-00 14-06 15-00 15-06 
         P     O     O   XXO   XXX 
  3 Marco Morales                Delsea Reg          15-00.00  J15-00.00  
     13-06 14-00 14-06 15-00 15-06 
         O     O     O   XXO   XXX 
  5 Miguel Negrete               Fordham Prep        15-00.00   14-06.00  
     13-06 14-00 14-06 15-00 
         P     O    XO   XXX 
  6 Simon Schenk                 Princeton HS        14-00.00   14-00.00  
     13-06 14-00 14-06 
         P     O   XXX 
  6 Conor Reilly                 Union Cath          15-00.00   14-00.00  
     13-06 14-00 14-06 
         P     O   XXX 
  8 Jake Stocki                  East Brunswi        14-07.00  J14-00.00  
     13-06 14-00 14-06 
         O    XO   XXX 
  9 Samuel Winiarski             Hunterdon Ce        14-00.00  J14-00.00  
     13-06 14-00 14-06 
         O   XXO   XXX 
 10 Nico Morales                 Delsea Reg          15-06.00   13-06.00  
     13-06 14-00 
         O   XXX 
 10 Callum Howald                Columbia HS         14-00.00   13-06.00  
     13-06 14-00 
         O   XXX 
 10 Jacob Bazinet                Norwich             14-02.00   13-06.00  
     13-06 14-00 
         O   XXX 
 13 Cheney Price                 New Providen        14-00.00  J13-06.00  
     13-06 14-00 
       XXO   XXX 
 13 Justin Manne                 Mahwah HS           13-06.00  J13-06.00  
     13-06 14-00 
       XXO   XXX 
 -- Ryan Jillard                 Delsea Reg          14-00.00         NH  
     13-06 
       XXX 
 -- Javier Santiago              S Brunswick         14-06.00        DNS  
 -- Joshua Cohen                 Egg Harbor          14-00.00        DNS  
 -- Alex Petric                  Ridge HS            13-09.00        DNS  
 -- David Murphy                 New Fairfiel        14-00.00        DNS  
 -- Thomas Qualter               Clarkstown S        14-00.00        DNS  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nils Wildberg                Princeton HS        23-04.50   23-04.50  
      FOUL  23-04.50  PASS  PASS  PASS  PASS
  2 Joshua McDonald              Franklin Twp        21-03.00   22-04.00  
      FOUL  22-04  21-05.50  21-05.50  20-08.25  FOUL
  3 Aaron Ray                    Loyola-Blake        21-09.25   22-02.50  
      FOUL  22-02.50  PASS  FOUL  20-01.50  21-08.50
  4 Sean Meher                   Broadalbin          21-04.50   22-00.00  
      22-00  21-01  21-06.25  21-06.50  21-03.50  FOUL
  5 Adonis McGee                 St. Peter's         20-10.25   21-10.50  
      19-10  20-11.50  21-10.50  20-02  20-03  20-07.25
  6 AJ Weinstein                 Columbia S2         22-01.00   21-05.50  
      20-02.50  21-05.50  FOUL  20-01  20-04.50  21-01
  7 Isaiah Webster               Glen Ridge          20-06.50   21-03.50  
      19-08.50  20-04.50  21-03.50  PASS  PASS  PASS
  8 William Murray               Lawrenceville       22-01.00   21-02.00  
      FOUL  21-01  21-02  19-05.25  20-04.75  20-09.50
  9 Ty Trinh                     Calvert Hall        21-01.25   21-01.00  
      20-11  21-01  FOUL            
 10 Majid Howard-Baker           S Brunswick         20-01.75   21-00.50  
      20-08.50  20-05  21-00.50            
 11 Jeremy Torre                 Paramus Cath        21-00.00   21-00.00  
      20-04.50  21-00  FOUL            
 12 Jahlani Sundar               Christ T King       21-04.00   20-11.50  
      20-11.50  20-05  19-09            
 13 Drew Svoboda                 Somerville          20-01.25   20-11.00  
      20-01  FOUL  20-11            
 14 Tyler Costeira               St. Joseph HS       22-07.25   20-10.50  
      20-10.50  PASS  PASS            
 15 True Robinson                St. Augustin        19-10.00   20-09.75  
      17-06  19-10.25  20-09.75            
 16 Michael Ilesanmi             Ewing HS            21-03.00   20-07.50  
      20-07.50  FOUL  FOUL            
 17 Sebasteon Allen              East Orange         20-08.50   20-06.50  
      20-06.50  19-02  19-05.50            
 18 Jack Bunting                 Summit HS           20-06.50   20-05.50  
      20-00.50  20-03  20-05.50            
 19 Jaden Ebanks                 Bergen Cath         21-00.00  J20-05.50  
      FOUL  20-05.50  20-02            
 20 Tyler Morris                 Middletown N        20-01.50   20-03.50  
      20-03.50  19-00.50  19-04.50            
 21 Justin Fronda                Gonzaga Clg         20-03.50   20-01.50  
      19-09  19-02.50  20-01.50            
 22 Brandon Greene               Winslow Twp         21-00.00  J20-01.50  
      20-01.50  FOUL  19-07.50            
 23 Bob Fish                     Lawrenceville       20-10.00   20-00.50  
      20-00.50  19-11.25  FOUL            
 24 Eugene Kim                   Rutherford          20-10.25   20-00.00  
      19-09.50  FOUL  20-00            
 25 Matthieu Brunelle            Emerson HS          19-10.25   19-11.50  
      19-11.50  19-07  19-05.25            
 26 Andrew Colbert               Freehold Twp        20-03.00   19-10.00  
      19-10  18-10.50  14-10.50            
 27 Greg-Anthony Jones           St. Benedict        20-04.00   19-09.50  
      19-00.50  19-09.50  19-06.50            
 28 Linus Manchester             Phillips Exe        20-00.50   19-08.50  
      19-03.50  19-03  19-08.50            
 29 Jordan White                 West Orange         19-11.50   19-08.25  
      19-08.25  19-00.50  19-06            
 30 Xavier Reyes                 Kearny HS           20-09.25   19-07.00  
      19-07  18-11  19-02.50            
 31 Ryan Day                     Holmdel HS          19-11.00   19-06.50  
      19-06.50  18-09.25  19-06            
 32 Nick Hanlon                  CBA NJ              19-09.00   19-06.00  
      19-06  19-01.50  19-05            
 33 Oluwafemi Asenuga            Union Cath          20-01.50   19-05.50  
      19-02.50  19-05.50  19-00            
 34 Spencer Lichtenstein         Glen Rock HS        20-05.00   19-00.50  
      19-00.50  18-10  17-02            
 35 Jordon Floyd                 Rancocas Vly        19-11.50   18-10.50  
      18-08  18-08  18-10.50            
 36 David Stevens                Paramus Cath        20-02.25   18-09.00  
      18-09  16-04.50  FOUL            
 37 Ryan McLaughlin              Union Cath          19-09.50   18-08.75  
      18-00  18-08.75  18-05            
 38 Ayir Asante                  St. Peter's         20-09.00   18-08.50  
      18-08.50  18-06.50  18-05.50            
 39 Anthony Penta                Southington         19-09.00   18-07.50  
      16-08.50  18-07.50  FOUL            
 40 John Giannini                Gonzaga Clg         19-09.00   18-04.25  
      FOUL  18-04.25  17-11.75            
 41 Justin Rhee                  River Dell H        20-00.00   18-03.75  
      18-03.75  17-04  17-03.25            
 42 Justin Vazquez               Christ T King       20-07.00   17-11.00  
      15-02.50  17-11  17-10            
 43 Henry Hughes                 Bergen Cath         20-00.00   17-06.50  
      FOUL  17-06.50  FOUL            
 44 Jared Caldwell               Jackson Mem         20-05.00   15-05.00  
      FOUL  FOUL  15-05            
 -- Sydney Moshette              Iona Prep           21-11.50       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Patrick Thompson             J F Kennedy         19-10.25        DNS  
 -- Jamier Wright-Collins        J F Kennedy         20-07.00        DNS  
 -- Andy Ambroise                Paramus Cath        20-00.50        DNS  
 -- Nile Walker                  Middletown DE       20-09.00        DNS  
 -- Ethan Arce                   CBA NJ              20-07.00        DNS  
 -- Geoffrey Clark               N Highlands R       19-06.00        DNS  
 -- Chris Chan                   George Schoo        19-07.00        DNS  
 -- Emari Guillette              Rahway HS           21-10.50        DNS  
 -- Abdul Keshinro               New Rochelle        19-07.75        DNS  
 -- Bryce Pepukayi               Middletown DE       20-01.00        DNS  
 -- Carter McFadden              Montgomery          19-10.50        DNS  
 -- Nick Malfitano               Pearl River         21-01.75        DNS  
 -- Christopher Lenn             NV - Old Tap        19-08.25        DNS  
 -- Meldon Grant                 Manhasset           21-09.25        DNS  
 -- Luke Reinke                  Ridgewood HS        19-09.00        DNS  
 -- Jayden Grant                 Clarkstown S        20-06.50        DNS  
 -- Javan Guevara-Cragwell       Derby               20-04.50        DNS  
 -- Conor Reilly                 Union Cath          21-02.50        DNS  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meldon Grant                 Manhasset           47-03.50   47-01.00  
      46-02  45-07.75  46-00  44-02  45-08.25  47-01
  2 Orion Joyner                 Kingsway HS         45-10.75   46-05.00  
      46-05  44-08.50  PASS  43-07.75  43-01.25  45-11
  3 Ty Trinh                     Calvert Hall        46-05.00   45-06.50  
      45-06.50  45-05  FOUL  44-03.50  FOUL  42-04.75
  4 AJ Weinstein                 Columbia S2         45-07.00   45-05.75  
      43-08.25  43-06.50  45-05.75  43-09  43-09.25  44-06.25
  5 Sean Meher                   Broadalbin          45-11.00   45-04.00  
      44-11  PASS  PASS  FOUL  45-04    
  6 Eric Shimiyimana             Worcester Te        43-08.25   44-10.50  
      40-08.50  44-02  44-07  44-05  43-06  44-10.50
  7 Michael Ilesanmi             Ewing HS            44-00.00   43-09.00  
      42-00.50  41-10.75  43-09  43-07.50  43-05.50  42-06.75
  8 Mubeen Momodu                Egg Harbor          42-06.25   43-06.00  
      43-04  43-01  43-06  41-04.25  42-03  43-03.50
  9 Jahlani Sundar               Christ T King       45-00.50   43-01.00  
      43-01  FOUL  FOUL            
 10 John Shea                    NV - Demares        42-00.50   42-04.50  
      41-09.50  42-01  42-04.50            
 11 Jordon Floyd                 Rancocas Vly        42-03.00   41-11.00  
      41-07.50  FOUL  41-11            
 12 Donsly Barthelus             Elizabeth HS        41-08.25   41-08.75  
      41-02.75  FOUL  41-08.75            
 13 Javan Guevara-Cragwell       Derby               42-05.00   41-08.00  
      41-05  40-07.75  41-08            
 14 Jack Phelan                  Princeton HS        41-11.25  J41-08.00  
      40-10.50  40-10  41-08            
 15 Justin Eastman               Malcolm X Shabaz    44-03.50   41-06.50  
      41-06.50  38-00.25  39-09.50            
 16 Mackel Pierrilus             Elizabeth HS        41-01.00   41-01.50  
      40-11  FOUL  41-01.50            
 17 Alec Hoffman                 Dwight - Eng        41-10.75   41-00.50  
      FOUL  41-00.50  FOUL            
 18 Eron Daniel                  Kingsway HS         40-09.50   41-00.00  
      39-09  40-06.50  41-00            
 19 Sincere Knott                Hackensack          42-06.75   40-09.75  
      39-05.25  40-09.75  39-02            
 20 Matthieu Brunelle            Emerson HS          42-08.00   40-09.00  
      39-10  39-11  40-09            
 21 Najhiem Wellington           Hackensack          40-05.00   40-08.00  
      FOUL  38-07.50  40-08            
 22 Jack Peng                    River Dell H        39-09.75   40-05.50  
      40-01.50  40-05.50  38-02            
 23 Isaiah Amir-Townes           New Rochelle        41-03.75   40-04.50  
      39-01  40-04.50  39-03.25            
 24 Manuel Rivera                Elizabeth HS        42-01.50   40-02.25  
      40-02.25  39-08.50  40-00.50            
 25 Henry Hughes                 Bergen Cath         41-09.00   39-11.50  
      36-03  39-11.50  39-09.75            
 26 Jude Umunakwe                Danbury             38-07.00   39-08.75  
      FOUL  39-08.75  38-01.50            
 27 Xavier Reyes                 Kearny HS           41-00.75   39-05.00  
      39-04.50  39-05  39-01.50            
 28 Cody Mulryne                 Allentown HS        40-02.75   39-04.75  
      39-04.75  37-07.50  38-02.50            
 29 Christopher Lenn             NV - Old Tap        40-08.50   39-04.50  
      38-07.50  39-04.50  38-03            
 30 Nesive Bell                  Linden HS           40-08.50   39-04.00  
      FOUL  38-05  39-04            
 31 Daniel Van Duren             Mahwah HS           41-03.00   39-01.50  
      38-08  38-03.50  39-01.50            
 32 Shane Campbell               Ramapo HS           40-03.25   38-09.00  
      FOUL  FOUL  38-09            
 33 Andre Barrett                Paramus Cath        41-04.50   38-06.00  
      38-06  38-02.25  38-05.75            
 34 Matt Axt                     Union Cath          40-03.00   37-00.50  
      37-00.50  FOUL  FOUL            
 -- Tommy Cahill                 Ramapo HS           42-00.00         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Jason Potterton              Marlboro HS         41-02.00         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Troy Thomas                  Christ T King       40-02.25         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Nile Walker                  Middletown DE       44-09.00         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Xavier Wright                Christ T King       42-01.50         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Jason Knight                 Montgomery          41-04.00         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Luke Roberts                 Ridge HS            41-08.75         ND  
      ND  ND  ND            
 -- P.J. Sanchez                 Ridgewood HS        40-08.75         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Walter King Jr.              Hackensack          40-00.00         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Miles Fisher                 Clarkstown S        41-01.25         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Zahkari Pryce                Fort Lee HS         43-00.00         ND  
      ND  ND  ND            
 -- Jared Caldwell               Jackson Mem         40-09.00       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Jahmir Ferris                Rahway HS           43-02.00       FOUL  
      FOUL  FOUL  PASS            
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kyle Lipscomb                Linden HS           58-06.00   56-00.00  
      53-06.75  55-02.50  54-01  55-02  55-08  56-00
  2 Mujeeb Ali                   Elizabeth HS        54-08.75   54-09.50  
      54-09.50  52-02.25  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 John Purvis                  Winslow Twp         54-05.25   54-05.75  
      54-05.75  FOUL  46-00.50  49-07  50-08  FOUL
  4 Xavior Foster                Winslow Twp         51-04.75   53-02.50  
      FOUL  FOUL  52-01.50  FOUL  53-02.50  FOUL
  5 Roman Jr. Oben               St. Peter's         55-04.00   52-06.50  
      FOUL  43-04.50  52-06.50  51-02  FOUL  FOUL
  6 Marc Santonocito             NV - Demares        50-10.00   51-06.50  
      51-00  FOUL  51-06.50  50-10.50  50-10.50  FOUL
  7 Tyler Konopka                Toms River S        52-11.50   51-06.00  
      50-02.50  50-06.25  51-06  48-08.50  48-01.50  50-11
  8 Tajhir Tate                  Elizabeth HS        50-04.50   50-07.25  
      49-10.50  50-07.25  FOUL            
  9 John Coddington              Broadalbin          51-05.00   50-05.00  
      50-05  49-09.75  FOUL            
 10 John Muoio                   Hopewell Vly        51-09.25   49-10.75  
      FOUL  47-01  49-10.75            
 11 John Griffith                N Highlands R       50-04.50   49-03.00  
      49-03  FOUL  FOUL            
 12 Robert Lipchus-Wong          Jefferson Twp       49-01.50   49-02.00  
      45-09.50  49-02  46-06            
 13 Amir Mustafa                 Woodbridge          49-08.00   48-06.50  
      FOUL  48-06.50  FOUL            
 14 Jordan Leake                 Franklin Twp        48-10.75   48-02.25  
      47-05.50  48-02.25  47-02            
 15 Robert Babson                Toms River S        48-05.50   47-11.00  
      47-11  FOUL  46-09            
 16 Matt Lange                   NV - Demares        49-01.50   47-06.00  
      46-04  47-06  FOUL            
 17 Kevin Gilliano               Delsea Reg          51-00.25   46-10.00  
      FOUL  46-10  FOUL            
 18 Dylan Powell                 Hackensack          47-02.75   46-04.00  
      46-04  46-01  FOUL            
 19 Dean Williamson              Bergen Cath         50-02.00   45-10.50  
      44-06.25  45-10.50  FOUL            
 20 Aidan DeJong                 Broadalbin          48-11.00   45-09.25  
      FOUL  45-09.25  FOUL            
 21 Len Huang                    Holmdel HS          49-01.00   45-03.00  
      42-05.50  44-11.50  45-03            
 22 Jeremiah Swett               Phillips Exe        49-06.75   45-02.00  
      FOUL  45-02  FOUL            
 -- Jake Nwosu                   Delsea Reg          49-02.50       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Alton Kimbrough              Amityville          54-05.00       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Joshua Iyonsi                River Dell H        49-01.00        DNS  
 -- Chris Bazela                 NV - Old Tap        50-01.00        DNS  
 -- Eros Bottino                 CBA NJ              50-09.25        DNS  
 -- Tom Vandalovsky              Ridgewood HS        51-01.75        DNS  
 -- Anthony Zamarra              Red Bank Cat        54-11.50        DNS  
 -- Pierce Tuttle                Glen Rock HS        47-07.00        DNS  
 -- Andrew Mattina               CBA NJ              47-00.50        DNS  
 -- Uchenna Duru                 Union Cath          50-10.25        DNS  
 -- Griffin Milgram              River Dell H        48-04.00        DNS  
 -- Sam Dennerlein               Chatham HS          51-01.00        DNS  
 -- Jesse Eadric                 Rancocas Vly        51-07.50        DNS  
 -- Paul Brennan                 Princeton HS        57-06.75        DNS  
 -- Patrick Passalacqua          NV - Old Tap        51-11.50        DNS 


Return to Top

Email | About