MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Chesapeake Invitational
Hosted By: Chesapeake
Essex, Maryland
2019-09-28

results from md.milesplit.com
CHESAPEAKE HIGH SCHOOL
             CHESAPEAKE INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET - 2019

                           Boys  Varsity 5000 Meters

           Address corrections or concerns to rhall@mdtiming.com
Place Name                Cl No.   School               Time    Pace     
===== =================== == ===== ==================== ======= ===== 
    1 Tanner Piotrowski        131 ARUNDEL HIGH SCHOOL  15:44.4  5:05 
    2 Conor McGirr             273 HUNTINGTOWN HIGH SCH 16:04.0  5:11 
    3 Henry Hardart             66 ARCHBISHOP SPALDING  16:11.5  5:14 
    4 Sean Enright             629 SHERWOOD HIGH SCHOOL 16:30.9  5:20 
    5 Ryan Miller               74 ARCHBISHOP SPALDING  16:41.9  5:24 
    6 Jack Anderson            623 SHERWOOD HIGH SCHOOL 16:59.5  5:29 
    7 Thomas Foulkes           255 HUNTINGTOWN HIGH SCH 17:01.3  5:30 
    8 Ryan Pohland             132 ARUNDEL HIGH SCHOOL  17:04.5  5:31 
    9 Paul Watson              726 SOUTH RIVER HIGH SCH 17:07.9  5:32 
   10 Xander Barton            307 MT. HEBRON HIGH SCHO 17:09.3  5:33 
   11 Coleman Ruiz              82 ARCHBISHOP SPALDING  17:10.5  5:33 
   12 Zack Chelidona            96 ARUNDEL HIGH SCHOOL  17:13.8  5:34 
   13 Braedon Moyer            331 MT. HEBRON HIGH SCHO 17:15.9  5:35 
   14 Hayden Healey            159 CHESAPEAKE HIGH SCHO 17:24.0  5:37 
   15 Damon Martin             394 OLD MILL HIGH SCHOOL 17:26.9  5:38 
   16 Eamon Plante             651 SHERWOOD HIGH SCHOOL 17:27.8  5:38 
   17 Jackson Shiffer          748 SOUTHERN (AA) HIGH S 17:29.7  5:39 
   18 Michael Duffy            378 OLD MILL HIGH SCHOOL 17:30.2  5:39 
   19 Jake Hauf                318 MT. HEBRON HIGH SCHO 17:32.0  5:40 
   20 Ian Gormley              630 SHERWOOD HIGH SCHOOL 17:33.5  5:40 
   21 Colin Patil              650 SHERWOOD HIGH SCHOOL 17:35.9  5:41 
   22 David Loomis             704 SOUTH RIVER HIGH SCH 17:40.4  5:43 
   23 Liam Rhodes              182 CHESAPEAKE HIGH SCHO 17:42.7  5:43 
   24 Liam Keefe               434 OUR LADY OF GOOD COU 17:49.0  5:45 
   25 Nicholas Snyder          342 MT. HEBRON HIGH SCHO 17:49.7  5:46 
   26 Collin Carter            507 RESERVOIR HIGH SCHOO 17:50.8  5:46 
   27 Julian Vissering         553 RESERVOIR HIGH SCHOO 17:53.0  5:47 
   28 Andrew Nolan             780 THE KEY SCHOOL       17:55.0  5:47 
   29 Justin Hayes-Puttfa      636 SHERWOOD HIGH SCHOOL 17:56.3  5:48 
   30 Daniel Jordan            588 RIVER HILL HIGH SCHO 17:56.8  5:48 
   31 Bryce Handa              581 RIVER HILL HIGH SCHO 17:57.7  5:48 
   32 Nicholas Venginicka      346 MT. HEBRON HIGH SCHO 18:00.5  5:49 
   33 Noam Tuckman             659 SHERWOOD HIGH SCHOOL 18:01.1  5:49 
   34 Kevin McAllister         599 RIVER HILL HIGH SCHO 18:01.2  5:49 
   35 Ethan Binkley             94 ARUNDEL HIGH SCHOOL  18:01.7  5:49 
   36 Sam Bridgeman              6 ANNAPOLIS SENIOR HIG 18:03.4  5:50 
   37 Elliott Pochettino       537 RESERVOIR HIGH SCHOO 18:04.0  5:50 
   38 Luke Jimenez             740 SOUTHERN (AA) HIGH S 18:04.7  5:50 
   39 Bryce Kampert            322 MT. HEBRON HIGH SCHO 18:08.7  5:52 
   40 Carson Kyle              270 HUNTINGTOWN HIGH SCH 18:09.4  5:52 
   41 Logan Kim                519 RESERVOIR HIGH SCHOO 18:11.8  5:53 
   42 Collin Marcian            72 ARCHBISHOP SPALDING  18:13.6  5:53 
   43 Damon Egan               423 OUR LADY OF GOOD COU 18:13.7  5:53 
   44 Harrison Faidley         252 HUNTINGTOWN HIGH SCH 18:17.7  5:55 
   45 Ethan Dixon              513 RESERVOIR HIGH SCHOO 18:22.6  5:56 
   46 Robert King              593 RIVER HILL HIGH SCHO 18:23.0  5:56 
   47 Ritik Saini              545 RESERVOIR HIGH SCHOO 18:23.0  5:56 
   48 William McDougall I      122 ARUNDEL HIGH SCHOOL  18:23.2  5:56 
   49 Jayden Keels             219 DEMATHA CATHOLIC HIG 18:23.5  5:56 
   50 Derek Oppenheim          532 RESERVOIR HIGH SCHOO 18:24.0  5:57 
   51 Grayson Fleck            314 MT. HEBRON HIGH SCHO 18:24.2  5:57 
   52 Thomas Parsons           229 DEMATHA CATHOLIC HIG 18:28.9  5:58 
   53 Luke Getson              764 ST. MARY'S RYKEN HIG 18:31.6  5:59 
   54 Cooper Quinn             133 ARUNDEL HIGH SCHOOL  18:33.4  6:00 
   55 Gavin Fleck              313 MT. HEBRON HIGH SCHO 18:33.8  6:00 
   56 Paul Carter              309 MT. HEBRON HIGH SCHO 18:33.9  6:00 
   57 Loukas Athanitis          56 ARCHBISHOP SPALDING  18:34.3  6:00 
   58 Anthony Caporale          62 ARCHBISHOP SPALDING  18:35.2  6:00 
   59 Diego Escalera           686 SOUTH RIVER HIGH SCH 18:35.6  6:00 
   60 Langston Stovall         236 DEMATHA CATHOLIC HIG 18:36.4  6:01 
   61 Solomon Snuggard          43 ANNAPOLIS SENIOR HIG 18:36.6  6:01 
   62 Noah Jackson             386 OLD MILL HIGH SCHOOL 18:39.6  6:02 
   63 Max Lucas                 29 ANNAPOLIS SENIOR HIG 18:42.2  6:02 
   64 Kevin Sanchez-Velaz      609 RIVER HILL HIGH SCHO 18:43.2  6:03 
   65 Jack Goehrung            429 OUR LADY OF GOOD COU 18:44.4  6:03 
   66 Thomas Hinton             67 ARCHBISHOP SPALDING  18:45.9  6:04 
   67 Justin Grondine          431 OUR LADY OF GOOD COU 18:47.2  6:04 
   68 Justin Kouroupis         114 ARUNDEL HIGH SCHOOL  18:48.0  6:04 
   69 Connor Puls              539 RESERVOIR HIGH SCHOO 18:48.7  6:05 
   70 Giuliano Guttadauro      257 HUNTINGTOWN HIGH SCH 18:51.7  6:06 
   71 Alex Krucoff             117 ARUNDEL HIGH SCHOOL  18:56.2  6:07 
   72 Connor Wolfe             201 CHESAPEAKE HIGH SCHO 18:56.3  6:07 
   73 William Chapman          508 RESERVOIR HIGH SCHOO 18:56.8  6:07 
   74 Dawson Grogan            215 DEMATHA CATHOLIC HIG 19:00.9  6:08 
   75 Ian Hays                 260 HUNTINGTOWN HIGH SCH 19:01.5  6:09 
   76 Ryann Johnson            388 OLD MILL HIGH SCHOOL 19:06.0  6:10 
   77 Trent Palmer             713 SOUTH RIVER HIGH SCH 19:06.7  6:10 
   78 Ryan Loiacono            643 SHERWOOD HIGH SCHOOL 19:08.6  6:11 
   79 Todd Shifflett           403 OLD MILL HIGH SCHOOL 19:09.7  6:11 
   80 Kyde Savage              653 SHERWOOD HIGH SCHOOL 19:10.9  6:12 
   81 Brennan Penafiel         180 CHESAPEAKE HIGH SCHO 19:10.9  6:12 
   82 Pranav Krishnan          595 RIVER HILL HIGH SCHO 19:14.1  6:13 
   83 James Mette              124 ARUNDEL HIGH SCHOOL  19:14.1  6:13 
   84 Jack Shawhan             450 OUR LADY OF GOOD COU 19:15.8  6:13 
   85 Aidan McElhennon         440 OUR LADY OF GOOD COU 19:18.3  6:14 
   86 Paris Marino             393 OLD MILL HIGH SCHOOL 19:18.8  6:14 
   87 Alejandro Deppmeir-      420 OUR LADY OF GOOD COU 19:19.2  6:14 
   88 Lucas Shahady            140 ARUNDEL HIGH SCHOOL  19:21.8  6:15 
   89 Samuel Hill              265 HUNTINGTOWN HIGH SCH 19:22.0  6:15 
   90 Eoin Lenham               25 ANNAPOLIS SENIOR HIG 19:23.4  6:16 
   91 Jake Blinkoff            676 SOUTH RIVER HIGH SCH 19:23.8  6:16 
   92 Keshav Mittu             646 SHERWOOD HIGH SCHOOL 19:28.4  6:17 
   93 Tyler Deitzel            292 MEADE HIGH SCHOOL    19:29.1  6:18 
   94 Kyle McFadden            441 OUR LADY OF GOOD COU 19:29.5  6:18 
   95 Jack Joncas              433 OUR LADY OF GOOD COU 19:31.0  6:18 
   96 Daniel Snow              720 SOUTH RIVER HIGH SCH 19:31.2  6:18 
   97 James Hudson             217 DEMATHA CATHOLIC HIG 19:32.4  6:19 
   98 Ryan Khondokar           591 RIVER HILL HIGH SCHO 19:32.4  6:19 
   99 Evan Fee                 254 HUNTINGTOWN HIGH SCH 19:34.3  6:19 
  100 Zach Fegley              735 SOUTHERN (AA) HIGH S 19:34.3  6:19 
  101 Ian Parsons              228 DEMATHA CATHOLIC HIG 19:34.5  6:19 
  102 Jackson Bromwell    10   397 OLD MILL HIGH SCHOOL 19:36.0  6:20 
  103 Ty Brennan               678 SOUTH RIVER HIGH SCH 19:36.1  6:20 
  104 David Nelson             711 SOUTH RIVER HIGH SCH 19:36.4  6:20 
  105 Austin Cook              461 QUEEN ANNE'S COUNTY  19:36.9  6:20 
  106 Jack Pitsley             536 RESERVOIR HIGH SCHOO 19:37.2  6:20 
  107 Jad Khleif               590 RIVER HILL HIGH SCHO 19:38.4  6:21 
  108 Alexander Moreland-      366 NORTHEAST SENIOR HIG 19:39.4  6:21 
  109 Kieron Cowan             683 SOUTH RIVER HIGH SCH 19:39.6  6:21 
  110 Jaden St Pierre          189 CHESAPEAKE HIGH SCHO 19:40.1  6:21 
  111 Brady Whaley             497 QUEEN ANNE'S COUNTY  19:40.4  6:21 
  112 Kaden Flowers            382 OLD MILL HIGH SCHOOL 19:40.8  6:21 
  113 Mathew Wallace            49 ANNAPOLIS SENIOR HIG 19:47.4  6:24 
  114 Julius Gamble            213 DEMATHA CATHOLIC HIG 19:48.5  6:24 
  115 Sean Hicks               384 OLD MILL HIGH SCHOOL 19:49.5  6:24 
  116 Riley Toth               495 QUEEN ANNE'S COUNTY  19:51.1  6:25 
  117 McArthur Dannelly        574 RIVER HILL HIGH SCHO 19:58.9  6:27 
  118 Jackson Taylor           285 HUNTINGTOWN HIGH SCH 19:59.3  6:27 
  119 Joshua Nguyen            770 ST. MARY'S RYKEN HIG 19:59.6  6:27 
  120 Hayward Smith-Cassi      235 DEMATHA CATHOLIC HIG 19:59.9  6:28 
  121 Malachi Newsom           175 CHESAPEAKE HIGH SCHO 20:01.6  6:28 
  122 Levi Snuggerud            44 ANNAPOLIS SENIOR HIG 20:04.7  6:29 
  123 Colton Swank              46 ANNAPOLIS SENIOR HIG 20:04.9  6:29 
  124 Ian Abusamra             669 SOUTH RIVER HIGH SCH 20:08.4  6:30 
  125 Michael Carnes           355 NORTHEAST SENIOR HIG 20:09.3  6:31 
  126 Nicholas Fabian          381 OLD MILL HIGH SCHOOL 20:11.6  6:31 
  127 Jamaun Tatum             807 WESTERN TECH HIGH SC 20:11.8  6:31 
  128 Marco Magpantay          766 ST. MARY'S RYKEN HIG 20:14.2  6:32 
  129 Quintin Kurutz           765 ST. MARY'S RYKEN HIG 20:14.7  6:32 
  130 Sean Culkin              419 OUR LADY OF GOOD COU 20:17.6  6:33 
  131 Kevin Van Biesen          47 ANNAPOLIS SENIOR HIG 20:21.5  6:35 
  132 Jaiden Mosley            226 DEMATHA CATHOLIC HIG 20:24.1  6:35 
  133 Grayson McMeen           170 CHESAPEAKE HIGH SCHO 20:26.7  6:36 
  134 Garrett Cole             460 QUEEN ANNE'S COUNTY  20:28.7  6:37 
  135 Seth Wigley              810 WESTERN TECH HIGH SC 20:30.4  6:37 
  136 Brett Pfeiffer           479 QUEEN ANNE'S COUNTY  20:31.4  6:38 
  137 David Elsaesser          575 RIVER HILL HIGH SCHO 20:40.1  6:40 
  138 Bryan Summers            191 CHESAPEAKE HIGH SCHO 20:49.4  6:43 
  139 Patrick Zawislak         290 HUNTINGTOWN HIGH SCH 20:56.6  6:46 
  140 Jack Truett              196 CHESAPEAKE HIGH SCHO 20:57.7  6:46 
  141 William Katzenberge      363 NORTHEAST SENIOR HIG 21:07.0  6:49 
  142 Carter Holtzman           21 ANNAPOLIS SENIOR HIG 21:07.7  6:49 
  143 Kraven Sweitzer          192 CHESAPEAKE HIGH SCHO 21:07.7  6:49 
  144 Tariq Lewis              221 DEMATHA CATHOLIC HIG 21:08.0  6:50 
  145 George Benedict          756 ST. MARY'S RYKEN HIG 21:24.1  6:55 
  146 Kenneth Almanza          729 SOUTHERN (AA) HIGH S 21:25.4  6:55 
  147 Johnny Parker            803 WESTERN TECH HIGH SC 21:31.4  6:57 
  148 Shane McKenzie           768 ST. MARY'S RYKEN HIG 21:37.4  6:59 
  149 Alfred Murdock           800 WESTERN TECH HIGH SC 21:37.5  6:59 
  150 Joe Wyvill               752 SOUTHERN (AA) HIGH S 21:38.5  6:59 
  151 Elijah Agurs             788 WESTERN TECH HIGH SC 21:38.6  6:59 
  152 Wyatt Neuman             368 NORTHEAST SENIOR HIG 21:41.9  7:00 
  153 Johan Bradford           789 WESTERN TECH HIGH SC 21:42.9  7:01 
  154 Tyler Addis              456 QUEEN ANNE'S COUNTY  21:44.6  7:01 
  155 Brian Arnold             457 QUEEN ANNE'S COUNTY  21:50.1  7:03 
  156 Jacob Ashe               353 NORTHEAST SENIOR HIG 21:50.5  7:03 
  157 Jaiden Thomas            299 MEADE HIGH SCHOOL    22:00.8  7:07 
  158 Zachary Fogarty          360 NORTHEAST SENIOR HIG 22:04.0  7:08 
  159 Jacob Smith              490 QUEEN ANNE'S COUNTY  22:04.2  7:08 
  160 Matthew Mariano          474 QUEEN ANNE'S COUNTY  22:08.5  7:09 
  161 John Davitz              732 SOUTHERN (AA) HIGH S 22:12.6  7:10 
  162 Yaw Opoku-Afriyie        297 MEADE HIGH SCHOOL    22:13.7  7:11 
  163 Jacob Voorhees           751 SOUTHERN (AA) HIGH S 22:28.7  7:16 
  164 Andrew Peck              478 QUEEN ANNE'S COUNTY  22:39.4  7:19 
  165 Connor O'Grady           802 WESTERN TECH HIGH SC 22:58.1  7:25 
  166 Darius Keffalas          364 NORTHEAST SENIOR HIG 23:28.7  7:35 
  167 Michael Elder            359 NORTHEAST SENIOR HIG 23:35.1  7:37 
  168 Alex Cunningham          775 THE KEY SCHOOL       24:42.7  7:59 


***************************** ENTRY LIST **********************************
                          CHESAPEAKE HIGH SCHOOL
             CHESAPEAKE INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET - 2019

                                       Boys  Varsity

  1.    67  SHERWOOD HIGH SCHOOL                (  17:14  1:26:09   1:05)
==================================================
  1      4  Sean Enright         16:31
  2      6  Jack Anderson        17:00
  3     16  Eamon Plante         17:28
  4     20  Ian Gormley          17:34
  5     21  Colin Patil          17:36
  6   ( 28) Justin Hayes-Puttfarc   17:57
  7   ( 32) Noam Tuckman         18:02

  2.    98  MT. HEBRON HIGH SCHOOL              (  17:34  1:27:49   0:51)
==================================================
  1     10  Xander Barton        17:10
  2     13  Braedon Moyer        17:16
  3     19  Jake Hauf            17:32
  4     25  Nicholas Snyder      17:50
  5     31  Nicholas Venginickal   18:01
  6   ( 38) Bryce Kampert        18:09
  7   ( 50) Grayson Fleck        18:25

  3.   102  ARUNDEL HIGH SCHOOL                 (  17:18  1:26:30   2:39)
==================================================
  1      1  Tanner Piotrowski    15:45
  2      8  Ryan Pohland         17:05
  3     12  Zack Chelidona       17:14
  4     34  Ethan Binkley        18:02
  5     47  William McDougall III   18:24
  6   ( 53) Cooper Quinn         18:34
  7   ( 65) Justin Kouroupis     18:48

  4.   114  ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     (  17:23  1:26:54   2:23)
==================================================
  1      3  Henry Hardart        16:12
  2      5  Ryan Miller          16:42
  3     11  Coleman Ruiz         17:11
  4     41  Collin Marcian       18:14
  5     54  Loukas Athanitis     18:35
  6   ( 55) Anthony Caporale     18:36
  7   ( 63) Thomas Hinton        18:46

  5.   157  HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             (  17:42  1:28:26   2:48)
==================================================
  1      2  Conor McGirr         16:04
  2      7  Thomas Foulkes       17:02
  3     39  Carson Kyle          18:10
  4     43  Harrison Faidley     18:18
  5     66  Giuliano Guttadauro   18:52
  6   ( 69) Ian Hays             19:02
  7   ( 79) Samuel Hill          19:22

  6.   173  RESERVOIR HIGH SCHOOL               (  18:05  1:30:23   0:32)
==================================================
  1     26  Collin Carter        17:51
  2     27  Julian Vissering     17:53
  3     36  Elliott Pochettino   18:04
  4     40  Logan Kim            18:12
  5     44  Ethan Dixon          18:23
  6   ( 46) Ritik Saini          18:23
  7   ( 49) Derek Oppenheim      18:24

  7.   198  RIVER HILL HIGH SCHOOL              (  18:13  1:31:04   0:47)
==================================================
  1     29  Daniel Jordan        17:57
  2     30  Bryce Handa          17:58
  3     33  Kevin McAllister     18:02
  4     45  Robert King          18:23
  5     61  Kevin Sanchez-Velazq   18:44
  6   ( 74) Pranav Krishnan      19:15
  7   ( 84) Ryan Khondokar       19:33

  8.   234  OLD MILL HIGH SCHOOL                (  18:23  1:31:54   1:43)
==================================================
  1     15  Damon Martin         17:27
  2     18  Michael Duffy        17:31
  3     59  Noah Jackson         18:40
  4     70  Ryann Johnson        19:06
  5     72  Todd Shifflett       19:10
  6   ( 77) Paris Marino         19:19
  7   ( 87) Jackson Bromwell     19:36

  9.   239  SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             (  18:24  1:31:56   2:16)
==================================================
  1      9  Paul Watson          17:08
  2     22  David Loomis         17:41
  3     56  Diego Escalera       18:36
  4     71  Trent Palmer         19:07
  5     81  Jake Blinkoff        19:24
  6   ( 82) Daniel Snow          19:32
  7   ( 88) Ty Brennan           19:37

 10.   267  OUR LADY OF GOOD COUNSEL            (  18:35  1:32:52   1:27)
==================================================
  1     24  Liam Keefe           17:49
  2     42  Damon Egan           18:14
  3     62  Jack Goehrung        18:45
  4     64  Justin Grondine      18:48
  5     75  Jack Shawhan         19:16
  6   ( 76) Aidan McElhennon     19:19
  7   ( 78) Alejandro Deppmeir-Gomez   19:20

 11.   268  CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           (  18:36  1:32:56   2:17)
==================================================
  1     14  Hayden Healey        17:24
  2     23  Liam Rhodes          17:43
  3     67  Connor Wolfe         18:57
  4     73  Brennan Penafiel     19:11
  5     91  Jaden St Pierre      19:41
  6   ( 97) Malachi Newsom       20:02
  7   (104) Grayson McMeen       20:27

 12.   307  DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        (  18:49  1:34:04   1:09)
==================================================
  1     48  Jayden Keels         18:24
  2     51  Thomas Parsons       18:29
  3     57  Langston Stovall     18:37
  4     68  Dawson Grogan        19:01
  5     83  James Hudson         19:33
  6   ( 86) Ian Parsons          19:35
  7   ( 94) Julius Gamble        19:49

 13.   326  ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        (  18:56  1:34:36   1:44)
==================================================
  1     35  Sam Bridgeman        18:04
  2     58  Solomon Snuggard     18:37
  3     60  Max Lucas            18:43
  4     80  Eoin Lenham          19:24
  5     93  Mathew Wallace       19:48
  6   ( 98) Levi Snuggerud       20:05
  7   ( 99) Colton Swank         20:05

 14.   363  SOUTHERN (AA) HIGH SCHOOL           (  19:39  1:38:15   4:09)
==================================================
  1     17  Jackson Shiffer      17:30
  2     37  Luke Jimenez         18:05
  3     85  Zach Fegley          19:35
  4    110  Kenneth Almanza      21:26
  5    114  Joe Wyvill           21:39
  6   (122) John Davitz          22:13
  7   (123) Jacob Voorhees       22:29

 15.   462  ST. MARY'S RYKEN HIGH SCHOOL        (  20:06  1:40:27   2:53)
==================================================
  1     52  Luke Getson          18:32
  2     96  Joshua Nguyen        20:00
  3    102  Marco Magpantay      20:15
  4    103  Quintin Kurutz       20:15
  5    109  George Benedict      21:25
  6   (112) Shane McKenzie       21:38

 16.   488  QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     (  20:03  1:40:11   0:55)
==================================================
  1     89  Austin Cook          19:37
  2     92  Brady Whaley         19:41
  3     95  Riley Toth           19:52
  4    105  Garrett Cole         20:29
  5    107  Brett Pfeiffer       20:32
  6   (118) Tyler Addis          21:45
  7   (119) Brian Arnold         21:51

 17.   534  NORTHEAST SENIOR HIGH SCHOOL        (  20:54  1:44:30   2:11)
==================================================
  1     90  Alexander Moreland-Wolf   19:40
  2    100  Michael Carnes       20:10
  3    108  William Katzenberger   21:07
  4    116  Wyatt Neuman         21:42
  5    120  Jacob Ashe           21:51
  6   (121) Zachary Fogarty      22:04
  7   (125) Darius Keffalas      23:29

 18.   546  WESTERN TECH HIGH SCHOOL            (  21:07  1:45:32   1:27)
==================================================
  1    101  Jamaun Tatum         20:12
  2    106  Seth Wigley          20:31
  3    111  Johnny Parker        21:32
  4    113  Alfred Murdock       21:38
  5    115  Elijah Agurs         21:39
  6   (117) Johan Bradford       21:43
  7   (124) Connor O'Grady       22:59

   CHESAPEAKE HIGH SCHOOL
             CHESAPEAKE INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET - 2019

                                GIRLS VARSITY 5000 Meters

           Address corrections or concerns to RHALL@mdtiming.com
Place Name                Cl No.   School               Time    Pace     
===== =================== == ===== ==================== ======= ===== 
    1 Storrie Kulynych- I      777 THE KEY SCHOOL       18:30.7  5:59 
    2 Niya Torres              143 ARUNDEL HIGH SCHOOL  18:50.5  6:05 
    3 Katie Ericson             16 ANNAPOLIS SENIOR HIG 19:24.4  6:16 
    4 Zoe Benitez              774 THE KEY SCHOOL       19:57.9  6:27 
    5 Chloe McGeehan           601 RIVER HILL HIGH SCHO 20:11.1  6:31 
    6 Emily Gravell            632 SHERWOOD HIGH SCHOOL 20:14.2  6:32 
    7 Nia Quinn                181 CHESAPEAKE HIGH SCHO 20:36.8  6:39 
    8 Jasmine Ives             320 MT. HEBRON HIGH SCHO 20:42.1  6:41 
    9 Elise Wilcher            288 HUNTINGTOWN HIGH SCH 20:44.6  6:42 
   10 Christy Trang            658 SHERWOOD HIGH SCHOOL 20:47.3  6:43 
   11 Audrey Walters            50 ANNAPOLIS SENIOR HIG 20:49.4  6:44 
   12 Isabella Sauro           448 OUR LADY OF GOOD COU 20:54.1  6:45 
   13 Isabella Anderson        373 OLD MILL HIGH SCHOOL 21:02.1  6:48 
   14 Tessa Schauermann        718 SOUTH RIVER HIGH SCH 21:05.4  6:49 
   15 Katherine Kitzinger      594 RIVER HILL HIGH SCHO 21:07.2  6:49 
   16 Sarah Knight              71 ARCHBISHOP SPALDING  21:12.6  6:51 
   17 Laila Denning            100 ARUNDEL HIGH SCHOOL  21:15.5  6:52 
   18 Bailey Healy             160 CHESAPEAKE HIGH SCHO 21:16.5  6:52 
   19 Jane Gorman              256 HUNTINGTOWN HIGH SCH 21:16.8  6:52 
   20 Kirsten Doty             248 HUNTINGTOWN HIGH SCH 21:18.1  6:53 
   21 Eva Coleman               12 ANNAPOLIS SENIOR HIG 21:19.2  6:53 
   22 Chloe Weed               410 OLD MILL HIGH SCHOOL 21:21.3  6:54 
   23 Kirstin Nichols          128 ARUNDEL HIGH SCHOOL  21:25.6  6:55 
   24 Michelle Lei             596 RIVER HILL HIGH SCHO 21:27.8  6:56 
   25 Rosemary Baquie          374 OLD MILL HIGH SCHOOL 21:28.0  6:56 
   26 Jenna McMaster           274 HUNTINGTOWN HIGH SCH 21:30.7  6:57 
   27 Caroline Rosenberry      544 RESERVOIR HIGH SCHOO 21:30.9  6:57 
   28 Bridgette Van Valke      198 CHESAPEAKE HIGH SCHO 21:35.6  6:58 
   29 Annah Krol               116 ARUNDEL HIGH SCHOOL  21:40.7  7:00 
   30 Isabella Pham            535 RESERVOIR HIGH SCHOO 21:40.8  7:00 
   31 Nyla Carter              681 SOUTH RIVER HIGH SCH 21:41.5  7:00 
   32 Victoria McAnney         272 HUNTINGTOWN HIGH SCH 21:46.8  7:02 
   33 Diya Thomas              551 RESERVOIR HIGH SCHOO 21:52.3  7:04 
   34 Carrie Lubis             526 RESERVOIR HIGH SCHOO 21:56.2  7:05 
   35 Leilah Clark             509 RESERVOIR HIGH SCHOO 22:00.4  7:06 
   36 Thandi Romney            543 RESERVOIR HIGH SCHOO 22:01.1  7:07 
   37 Shreya Khurana           323 MT. HEBRON HIGH SCHO 22:10.1  7:10 
   38 Sandra Bradley           759 ST. MARY'S RYKEN HIG 22:10.4  7:10 
   39 Krys Johnson             794 WESTERN TECH HIGH SC 22:23.3  7:14 
   40 Connie Angerome           55 ARCHBISHOP SPALDING  22:31.7  7:17 
   41 Julia Flick              424 OUR LADY OF GOOD COU 22:38.5  7:19 
   42 Maeve Macintyre          439 OUR LADY OF GOOD COU 22:39.3  7:19 
   43 Mackenzie Cooper         571 RIVER HILL HIGH SCHO 22:42.1  7:20 
   44 Trishelle Weed           411 OLD MILL HIGH SCHOOL 22:49.5  7:22 
   45 Bethany Nestor           712 SOUTH RIVER HIGH SCH 22:50.7  7:23 
   46 Caroline Kelly           698 SOUTH RIVER HIGH SCH 22:51.6  7:23 
   47 Allyson Carter           375 OLD MILL HIGH SCHOOL 22:53.9  7:24 
   48 Amanda Burke              60 ARCHBISHOP SPALDING  22:56.3  7:24 
   49 Lauren Reeves            606 RIVER HILL HIGH SCHO 22:56.8  7:25 
   50 Samantha Sheriff         284 HUNTINGTOWN HIGH SCH 22:56.9  7:25 
   51 Imirie Billey            565 RIVER HILL HIGH SCHO 23:01.2  7:26 
   52 Cade McGeehan            600 RIVER HILL HIGH SCHO 23:02.4  7:26 
   53 Cynthia Xi               617 RIVER HILL HIGH SCHO 23:03.1  7:27 
   54 Rachel Snyder            187 CHESAPEAKE HIGH SCHO 23:07.6  7:28 
   55 Anika Ekanayake          311 MT. HEBRON HIGH SCHO 23:09.1  7:29 
   56 Corinne Wasson           661 SHERWOOD HIGH SCHOOL 23:16.0  7:31 
   57 Anna Park                 77 ARCHBISHOP SPALDING  23:16.9  7:31 
   58 Abigail Hunt             385 OLD MILL HIGH SCHOOL 23:19.2  7:32 
   59 Carly Gonzalez           105 ARUNDEL HIGH SCHOOL  23:20.0  7:32 
   60 Holly Boggs              151 CHESAPEAKE HIGH SCHO 23:21.7  7:33 
   61 Elizabeth Garland        427 OUR LADY OF GOOD COU 23:22.5  7:33 
   62 Maddie Toth              494 QUEEN ANNE'S COUNTY  23:27.7  7:35 
   63 Olivia Wells             145 ARUNDEL HIGH SCHOOL  23:30.4  7:35 
   64 Lianna Lincoln           119 ARUNDEL HIGH SCHOOL  23:39.3  7:38 
   65 Olivia Kryger            325 MT. HEBRON HIGH SCHO 23:41.6  7:39 
   66 Seneca Ricewoolf         716 SOUTH RIVER HIGH SCH 23:42.4  7:39 
   67 Amyah Anderson             1 ANNAPOLIS SENIOR HIG 23:42.5  7:39 
   68 Annie Garcia-Truong      426 OUR LADY OF GOOD COU 23:43.8  7:40 
   69 Marissa Harris           635 SHERWOOD HIGH SCHOOL 23:43.8  7:40 
   70 Parisa Tofigh            615 RIVER HILL HIGH SCHO 23:44.9  7:40 
   71 Fiona Coleman             13 ANNAPOLIS SENIOR HIG 23:47.0  7:41 
   72 Kathleen Bevan            93 ARUNDEL HIGH SCHOOL  23:47.6  7:41 
   73 Lily Lei                 524 RESERVOIR HIGH SCHOO 23:50.5  7:42 
   74 Lainie Mikeska           171 CHESAPEAKE HIGH SCHO 23:50.5  7:42 
   75 Dafne Estrella           734 SOUTHERN (AA) HIGH S 23:52.2  7:42 
   76 Ava Duncan               685 SOUTH RIVER HIGH SCH 23:53.6  7:43 
   77 Andi Mackey              327 MT. HEBRON HIGH SCHO 23:57.5  7:44 
   78 Macy Burgess             245 HUNTINGTOWN HIGH SCH 23:57.5  7:44 
   79 Malia Salas              137 ARUNDEL HIGH SCHOOL  24:13.6  7:49 
   80 Alyssa Watson            286 HUNTINGTOWN HIGH SCH 24:15.4  7:50 
   81 Madelyn Montgomery       276 HUNTINGTOWN HIGH SCH 24:16.6  7:50 
   82 Carla Wilson             557 RESERVOIR HIGH SCHOO 24:22.7  7:52 
   83 Lauren Grove             690 SOUTH RIVER HIGH SCH 24:29.4  7:54 
   84 Annika Standish           87 ARCHBISHOP SPALDING  24:39.2  7:58 
   85 Sofia Sherman            771 ST. MARY'S RYKEN HIG 24:41.4  7:58 
   86 Lindsey Weisgerber       200 CHESAPEAKE HIGH SCHO 24:44.5  7:59 
   87 Alexia Morinigo-Spa      648 SHERWOOD HIGH SCHOOL 24:44.7  7:59 
   88 Kayla Nemirovsky         333 MT. HEBRON HIGH SCHO 24:49.6  8:01 
   89 Erin Tomassoni           493 QUEEN ANNE'S COUNTY  24:50.2  8:01 
   90 Keeley Johnston           23 ANNAPOLIS SENIOR HIG 24:51.3  8:02 
   91 Josephine McWhorter      123 ARUNDEL HIGH SCHOOL  24:51.6  8:02 
   92 Natalie Borowski         244 HUNTINGTOWN HIGH SCH 24:52.8  8:02 
   93 Rainier Dippong          792 WESTERN TECH HIGH SC 24:55.0  8:03 
   94 Erin Fischer             687 SOUTH RIVER HIGH SCH 24:55.0  8:03 
   95 Bella Cerza              682 SOUTH RIVER HIGH SCH 24:56.0  8:03 
   96 Mufaro Chiduza           791 WESTERN TECH HIGH SC 24:56.2  8:03 
   97 Rachel Hylan             296 MEADE HIGH SCHOOL    24:56.8  8:03 
   98 Alexandra Burdette       627 SHERWOOD HIGH SCHOOL 24:58.9  8:04 
   99 Elizabeth Holda          638 SHERWOOD HIGH SCHOOL 24:59.3  8:04 
  100 Heather McKee            744 SOUTHERN (AA) HIGH S 25:01.8  8:05 
  101 Laila Gaynor             793 WESTERN TECH HIGH SC 25:01.9  8:05 
  102 Colleen Meighan           73 ARCHBISHOP SPALDING  25:05.0  8:06 
  103 Aliya Peremel            782 THE KEY SCHOOL       25:08.1  8:07 
  104 Daphne Spencer           772 ST. MARY'S RYKEN HIG 25:16.4  8:10 
  105 Isabella Chase             8 ANNAPOLIS SENIOR HIG 25:26.8  8:13 
  106 Shyla Patel              335 MT. HEBRON HIGH SCHO 25:30.5  8:14 
  107 Mahi Pandya              334 MT. HEBRON HIGH SCHO 25:32.6  8:15 
  108 Danielle Weeks           809 WESTERN TECH HIGH SC 25:49.4  8:20 
  109 Nora Lenham               26 ANNAPOLIS SENIOR HIG 25:50.0  8:20 
  110 Emma Levett               28 ANNAPOLIS SENIOR HIG 25:55.3  8:22 
  111 Rebecca Parker           178 CHESAPEAKE HIGH SCHO 25:58.6  8:23 
  112 Allie Senker             449 OUR LADY OF GOOD COU 26:06.4  8:26 
  113 Sophia Pipta             446 OUR LADY OF GOOD COU 26:09.2  8:27 
  114 Ananya Perinkvlam        804 WESTERN TECH HIGH SC 26:09.8  8:27 
  115 Gabriella Caponiti       628 SHERWOOD HIGH SCHOOL 26:15.8  8:29 
  116 Samantha Lewis           741 SOUTHERN (AA) HIGH S 26:18.2  8:30 
  117 Abby Biggar              626 SHERWOOD HIGH SCHOOL 26:28.7  8:33 
  118 Ella Riley                80 ARCHBISHOP SPALDING  26:38.4  8:36 
  119 Sydney Stokes            806 WESTERN TECH HIGH SC 26:39.9  8:37 
  120 Ingrette Wang            556 RESERVOIR HIGH SCHOO 26:40.9  8:37 
  121 Chloe Klein              163 CHESAPEAKE HIGH SCHO 26:50.9  8:40 
  122 Renee Skeene             805 WESTERN TECH HIGH SC 28:12.0  9:06 
  123 Colleen Bergmann         758 ST. MARY'S RYKEN HIG 28:26.8  9:11 
  124 Obandi Ayomobi           291 MEADE HIGH SCHOOL    28:30.2  9:12 
  125 Georgia Furbish          154 CHESAPEAKE HIGH SCHO 28:37.2  9:14 
  126 Mikayla Gaither          293 MEADE HIGH SCHOOL    29:29.1  9:31 
  127 Karsyn Bennett           757 ST. MARY'S RYKEN HIG 31:58.9 10:19 
  128 Danielle Guevara         633 SHERWOOD HIGH SCHOOL 33:48.3 10:55 
  129 Tiffany Manning          795 WESTERN TECH HIGH SC 39:58.3 12:54 


***************************** ENTRY LIST **********************************
                          CHESAPEAKE HIGH SCHOOL
             CHESAPEAKE INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET - 2019

                                       GIRLS VARSITY

  1.    96  HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             (  21:20  1:46:39   1:02)
==================================================
  1      7  Elise Wilcher        20:45
  2     17  Jane Gorman          21:17
  3     18  Kirsten Doty         21:19
  4     24  Jenna McMaster       21:31
  5     30  Victoria McAnney     21:47
  6   ( 48) Samantha Sheriff     22:57
  7   ( 71) Macy Burgess         23:58

  2.   120  ARUNDEL HIGH SCHOOL                 (  21:19  1:46:34   4:29)
==================================================
  1      1  Niya Torres          18:51
  2     15  Laila Denning        21:16
  3     21  Kirstin Nichols      21:26
  4     27  Annah Krol           21:41
  5     56  Carly Gonzalez       23:20
  6   ( 59) Olivia Wells         23:31
  7   ( 60) Lianna Lincoln       23:40

  3.   126  RIVER HILL HIGH SCHOOL              (  21:42  1:48:28   2:45)
==================================================
  1      3  Chloe McGeehan       20:12
  2     13  Katherine Kitzinger   21:08
  3     22  Michelle Lei         21:28
  4     41  Mackenzie Cooper     22:43
  5     47  Lauren Reeves        22:57
  6   ( 49) Imirie Billey        23:02
  7   ( 50) Cade McGeehan        23:03

  4.   141  OLD MILL HIGH SCHOOL                (  21:56  1:49:37   1:51)
==================================================
  1     11  Isabella Anderson    21:03
  2     20  Chloe Weed           21:22
  3     23  Rosemary Baquie      21:28
  4     42  Trishelle Weed       22:50
  5     45  Allyson Carter       22:54
  6   ( 55) Abigail Hunt         23:20

  5.   149  RESERVOIR HIGH SCHOOL               (  21:49  1:49:03   0:30)
==================================================
  1     25  Caroline Rosenberry   21:31
  2     28  Isabella Pham        21:41
  3     31  Diya Thomas          21:53
  4     32  Carrie Lubis         21:57
  5     33  Leilah Clark         22:01
  6   ( 34) Thandi Romney        22:02
  7   ( 67) Lily Lei             23:51

  6.   155  CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           (  22:00  1:50:00   2:45)
==================================================
  1      5  Nia Quinn            20:37
  2     16  Bailey Healy         21:17
  3     26  Bridgette Van Valkenburg   21:36
  4     51  Rachel Snyder        23:08
  5     57  Holly Boggs          23:22
  6   ( 68) Lainie Mikeska       23:51
  7   ( 75) Lindsey Weisgerber   24:45

  7.   159  ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        (  21:49  1:49:05   4:22)
==================================================
  1      2  Katie Ericson        19:25
  2      9  Audrey Walters       20:50
  3     19  Eva Coleman          21:20
  4     63  Amyah Anderson       23:43
  5     66  Fiona Coleman        23:47
  6   ( 78) Keeley Johnston      24:52
  7   ( 86) Isabella Chase       25:27

  8.   190  SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             (  22:27  1:52:14   2:37)
==================================================
  1     12  Tessa Schauermann    21:06
  2     29  Nyla Carter          21:42
  3     43  Bethany Nestor       22:51
  4     44  Caroline Kelly       22:52
  5     62  Seneca Ricewoolf     23:43
  6   ( 69) Ava Duncan           23:54
  7   ( 72) Lauren Grove         24:30

  9.   206  SHERWOOD HIGH SCHOOL                (  22:34  1:52:48   4:30)
==================================================
  1      4  Emily Gravell        20:15
  2      8  Christy Trang        20:48
  3     53  Corinne Wasson       23:16
  4     65  Marissa Harris       23:44
  5     76  Alexia Morinigo-Spald   24:45
  6   ( 81) Alexandra Burdette   24:59
  7   ( 82) Elizabeth Holda      25:00

 10.   211  OUR LADY OF GOOD COUNSEL            (  22:41  1:53:21   2:49)
==================================================
  1     10  Isabella Sauro       20:55
  2     39  Julia Flick          22:39
  3     40  Maeve Macintyre      22:40
  4     58  Elizabeth Garland    23:23
  5     64  Annie Garcia-Truong   23:44
  6   ( 89) Allie Senker         26:07
  7   ( 90) Sophia Pipta         26:10

 11.   224  MT. HEBRON HIGH SCHOOL              (  22:45  1:53:44   3:15)
==================================================
  1      6  Jasmine Ives         20:43
  2     35  Shreya Khurana       22:11
  3     52  Anika Ekanayake      23:10
  4     61  Olivia Kryger        23:42
  5     70  Andi Mackey          23:58
  6   ( 77) Kayla Nemirovsky     24:50
  7   ( 87) Shyla Patel          25:31

 12.   225  ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     (  22:56  1:54:39   3:27)
==================================================
  1     14  Sarah Knight         21:13
  2     38  Connie Angerome      22:32
  3     46  Amanda Burke         22:57
  4     54  Anna Park            23:17
  5     73  Annika Standish      24:40
  6   ( 84) Colleen Meighan      25:05
  7   ( 92) Ella Riley           26:39

 13.   367  WESTERN TECH HIGH SCHOOL            (  24:38  2:03:08   3:26)
==================================================
  1     37  Krys Johnson         22:24
  2     79  Rainier Dippong      24:55
  3     80  Mufaro Chiduza       24:57
  4     83  Laila Gaynor         25:02
  5     88  Danielle Weeks       25:50
  6   ( 91) Ananya Perinkvlam    26:10
  7   ( 93) Sydney Stokes        26:40

 14.   384  ST. MARY'S RYKEN HIGH SCHOOL        (  26:32  2:12:36   9:48)
==================================================
  1     36  Sandra Bradley       22:11
  2     74  Sofia Sherman        24:42
  3     85  Daphne Spencer       25:17
  4     94  Colleen Bergmann     28:27
  5     95  Karsyn Bennett       31:59


 CHESAPEAKE HIGH SCHOOL
             CHESAPEAKE INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET - 2019

                                  BOYS JV 5000 Meters

           Address corrections or concerns to rhall@mdtiming.com
Place First Name  Last Name      Cl School                              Time    S      
===== =========== ============== == =================================== ======= ==   
    1 Sebastian   Klincewicz        ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     18:28.9   3 
    2 Grant       Rudisill          SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             18:44.0   3 
    3 Jake        Shindel           MT. HEBRON HIGH SCHOOL              18:55.1   3 
    4 Carter      Pry               SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             18:57.7   3 
    5 Landon      Yi                MT. HEBRON HIGH SCHOOL              19:02.3   3 
    6 Anuraag     Karunakaran       RESERVOIR HIGH SCHOOL               19:03.3   3 
    7 Jocquin     Baldacci          OUR LADY OF GOOD COUNSEL            19:10.7   3 
    8 Luel        Belayneh          SHERWOOD HIGH SCHOOL                19:22.3   3 
    9 Dylan       Patel             ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     19:27.6   3 
   10 Yash        Porwal            RIVER HILL HIGH SCHOOL              19:35.0   3 
   11 Tj          Kim               RIVER HILL HIGH SCHOOL              19:36.5   3 
   12 Wyatt       Grabelle          MT. HEBRON HIGH SCHOOL              19:38.8   3 
   13 Ethan       Solan             SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             19:39.5   3 
   14 Tibor       Mester            RESERVOIR HIGH SCHOOL               19:40.7   3 
   15 Jeremy      Romanik-Romano    RIVER HILL HIGH SCHOOL              19:42.5   3 
   16 Jamie       Singleton         SHERWOOD HIGH SCHOOL                19:43.2   3 
   17 Doran       Ball              SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             19:43.4   3 
   18 Gabe        Foster            ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     19:44.9   3 
   19 Tim         Wirt              ARUNDEL HIGH SCHOOL                 19:46.0   3 
   20 Christopher Toomer            DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        19:48.2   3 
   21 Shane       Elliott           HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             19:52.3   3 
   22 Grayden     Hays              HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             19:54.8   3 
   23 Rex         McAllister        SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             19:56.5   3 
   24 Brandon     Stewart-Colon     OLD MILL HIGH SCHOOL                19:57.8   3 
   25 Peter       Alman             MT. HEBRON HIGH SCHOOL              19:57.8   3 
   26 Daniel      Ake               RESERVOIR HIGH SCHOOL               20:05.0   3 
   27 Alexander   DiBenio           OLD MILL HIGH SCHOOL                20:06.0   3 
   28 GENE        HUGHES            MT. HEBRON HIGH SCHOOL              20:07.0   3 
   29 Ethan       Brown             RIVER HILL HIGH SCHOOL              20:07.5   3 
   30 Michael     Metz              DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        20:11.6   3 
   31 Canon       Drummond          HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             20:11.7   3 
   32 Thomas      Nolan             ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     20:16.0   3 
   33 Summit      Sarkar            MT. HEBRON HIGH SCHOOL              20:19.6   3 
   34 jack        delaney           ARUNDEL HIGH SCHOOL                 20:20.1   3 
   35 Tyler       Brown             RIVER HILL HIGH SCHOOL              20:22.1   3 
   36 Brandon     Fox               MT. HEBRON HIGH SCHOOL              20:25.6   3 
   37 Wesley      Coston            HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             20:26.6   3 
   38 Kenneth     Ho                RIVER HILL HIGH SCHOOL              20:26.8   3 
   39 Noah        Martin            SHERWOOD HIGH SCHOOL                20:28.2   3 
   40 Ben         Carlson           SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             20:28.7   3 
   41 Thomas (Ben Weaver            SHERWOOD HIGH SCHOOL                20:29.9   3 
   42 Samuel      Cockrell          DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        20:30.4   3 
   43 Aidan       Kyle              HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             20:30.7   3 
   44 xavier      walpar            ARUNDEL HIGH SCHOOL                 20:31.0   3 
   45 joshua      king              ARUNDEL HIGH SCHOOL                 20:31.3   3 
   46 Austin      Hickey            HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             20:32.4   3 
   47 Jack        Mikula            OUR LADY OF GOOD COUNSEL            20:32.6   3 
   48 Brandon     Dillon            SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             20:36.3   3 
   49 jackson     zimmerman         ARUNDEL HIGH SCHOOL                 20:37.0   3 
   50 Ben         Coler             RESERVOIR HIGH SCHOOL               20:37.4   3 
   51 Saahil      Patel             RESERVOIR HIGH SCHOOL               20:37.8   3 
   52 Spencer     Thomas            RIVER HILL HIGH SCHOOL              20:37.9   3 
   53 Bradley     Porter            ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        20:39.2   3 
   54 Ishan       Goswami           SHERWOOD HIGH SCHOOL                20:39.8   3 
   55 Desmond     Holt              DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        20:40.0   3 
   56 Dev         SHanker           ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     20:40.2   3 
   57 ryan        militello         ARUNDEL HIGH SCHOOL                 20:41.6   3 
   58 Eli         Weaver            SHERWOOD HIGH SCHOOL                20:42.2   3 
   59 Alex        O'Connor          ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     20:42.5   3 
   60 Siddarth    Anikhindi         MT. HEBRON HIGH SCHOOL              20:45.0   3 
   61 Justin      Balkaran          MT. HEBRON HIGH SCHOOL              20:45.4   3 
   62 Charles     Weinberg          SHERWOOD HIGH SCHOOL                20:45.5   3 
   63 David       Zedaker           SHERWOOD HIGH SCHOOL                20:45.9   3 
   64 Zach        Maldonado         ST. MARY'S RYKEN HIGH SCHOOL        20:48.9   3 
   65 Mathew      Ellison           OLD MILL HIGH SCHOOL                20:50.9   3 
   66 Eric        Johnson           SHERWOOD HIGH SCHOOL                20:51.7   3 
   67 arjun       shah              ARUNDEL HIGH SCHOOL                 20:54.2   3 
   68 Connor      Vu                RESERVOIR HIGH SCHOOL               20:55.1   3 
   69 Wonjae      Suh               RIVER HILL HIGH SCHOOL              20:57.1   3 
   70 Forrest     Patterson         RIVER HILL HIGH SCHOOL              20:57.7   3 
   71 Lorenzo     Guttadauro        HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             20:57.8   3 
   72 Ahren       Berlanger         SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             20:59.3   3 
   73 Anthony     Nguyen            OUR LADY OF GOOD COUNSEL            20:59.4   3 
   74 adam        loomis            ARUNDEL HIGH SCHOOL                 20:59.4   3 
   75 ethan       duffin            ARUNDEL HIGH SCHOOL                 21:01.1   3 
   76 Gavin       Johnson           SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             21:02.0   3 
   77 Caleb       Minyard           RESERVOIR HIGH SCHOOL               21:03.9   3 
   78 Alex        Koster            MT. HEBRON HIGH SCHOOL              21:19.9   3 
   79 Jack        Bello             SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             21:20.3   3 
   80 nolan       wilson            ARUNDEL HIGH SCHOOL                 21:21.2   3 
   81 Archer      Sariscak          RIVER HILL HIGH SCHOOL              21:21.6   3 
   82 John        Hadeed            RESERVOIR HIGH SCHOOL               21:21.7   3 
   83 Colin       Gray              QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     21:22.9   3 
   84 Alexander   Argeles           HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             21:23.2   3 
   85 Daniel      Hwang             RIVER HILL HIGH SCHOOL              21:23.5   3 
   86 ethan       haslup            ARUNDEL HIGH SCHOOL                 21:25.0   3 
   87 gabriel     beamer            ARUNDEL HIGH SCHOOL                 21:25.2   3 
   88 Spencer     Stephan           RIVER HILL HIGH SCHOOL              21:28.8   3 
   89 Owen        Snyder            MT. HEBRON HIGH SCHOOL              21:28.9   3 
   90 Andrew      Zhong             RIVER HILL HIGH SCHOOL              21:31.0   3 
   91 Ryan        Sun               QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     21:32.3   3 
   92 John        Hooker            SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             21:33.1   3 
   93 Zachary     Miskimon          CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           21:33.5   3 
   94 Cole        Ford              SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             21:33.6   3 
   95 Ronald      Rucker            DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        21:36.4   3 
   96 Jack        Booth             ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        21:37.1   3 
   97 Jacob       Cohen             RIVER HILL HIGH SCHOOL              21:37.2   3 
   98 August      Keohan            ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        21:41.1   3 
   99 Zachary     Kane              HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             21:42.1   3 
  100 Steven      Camarano          DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        21:43.6   3 
  101 Nathan      Rosado            OLD MILL HIGH SCHOOL                21:44.8   3 
  102 EVAN        RUBINSTEIN        SHERWOOD HIGH SCHOOL                21:45.7   3 
  103 Ryan        Kulikowski        SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             21:46.2   3 
  104 Jaden       Davis             DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        21:48.2   3 
  105 Keane       Mallet            OLD MILL HIGH SCHOOL                21:48.7   3 
  106 paul        smith             ARUNDEL HIGH SCHOOL                 21:48.9   3 
  107 William     Twemlow           SHERWOOD HIGH SCHOOL                21:51.1   3 
  108 Chris       Fajardo           ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        21:51.4   3 
  109 Victor      Diokno            OUR LADY OF GOOD COUNSEL            21:53.5   3 
  110 Michael     Pellock           HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             21:54.0   3 
  111 Stephen     Sine              MT. HEBRON HIGH SCHOOL              21:54.7   3 
  112 Henry       Sykes             SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             21:59.9   3 
  113 jacob       sopha             ARUNDEL HIGH SCHOOL                 22:00.1   3 
  114 Colin       Parker            CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           22:03.1   3 
  115 Andrerw     Phelps            ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     22:08.0   3 
  116 Colby       Moody             SHERWOOD HIGH SCHOOL                22:08.4   3 
  117 Hamid       Shabbir           MT. HEBRON HIGH SCHOOL              22:08.8   3 
  118 Christopher Desanto           OUR LADY OF GOOD COUNSEL            22:08.9   3 
  119 Jonah       Berson            RIVER HILL HIGH SCHOOL              22:09.4   3 
  120 Logan       Gunter            CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           22:11.2   3 
  121 Gavin       McGonagle         OUR LADY OF GOOD COUNSEL            22:13.8   3 
  122 Aflaak      Zahid             ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        22:16.9   3 
  123 Benjamin    Yu                RIVER HILL HIGH SCHOOL              22:17.7   3 
  124 Alex        Nezu              RIVER HILL HIGH SCHOOL              22:20.4   3 
  125 Jackson     Loebach           SHERWOOD HIGH SCHOOL                22:21.5   3 
  126 Shawn       Kopp              CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           22:22.4   3 
  127 Gavin       Trimper           OLD MILL HIGH SCHOOL                22:23.0   3 
  128 Michael     Duarte            DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        22:23.7   3 
  129 Norman      Dixon             QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     22:24.5   3 
  130 Joshua      Strohmayer        RESERVOIR HIGH SCHOOL               22:28.5   3 
  131 Jacob       Bishop            ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        22:28.6   3 
  132 Benjamin    Roberts           OLD MILL HIGH SCHOOL                22:30.4   3 
  133 Finn        Stelzig           ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        22:32.3   3 
  134 Gavin       Terry             ST. MARY'S RYKEN HIGH SCHOOL        22:32.9   3 
  135 George      Trout             CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           22:33.1   3 
  136 Dominic     Williams-Dzira    DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        22:34.5   3 
  137 Brandon     Nutty             CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           22:36.0   3 
  138 Michael     Mikutsky          SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             22:37.1   3 
  139 Evan        Greer             QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     22:37.4   3 
  140 Collin      Burke             SOUTHERN (AA) HIGH SCHOOL           22:39.0   3 
  141 Sean        Collins           ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     22:40.1   3 
  142 Ray         Dai               RIVER HILL HIGH SCHOOL              22:40.7   3 
  143 Wilson      Leveron           ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        22:43.2   3 
  144 Jason       Johanson          ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        22:44.1   3 
  145 Nicholas    Schade            SHERWOOD HIGH SCHOOL                22:44.4   3 
  146 Reyce       Salisbury         QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     22:47.5   3 
  147 timothy     kramer            ARUNDEL HIGH SCHOOL                 22:48.6   3 
  148 Nicholas    Kelly             SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             22:49.6   3 
  149 Luke        Haney             QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     22:50.9   3 
  150 gavin       denning           ARUNDEL HIGH SCHOOL                 22:52.4   3 
  151 Logan       Barger            HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             22:56.1   3 
  152 Gavin       Foran             DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        22:57.8   3 
  153 Alaxander   Patrone           RIVER HILL HIGH SCHOOL              23:01.5   3 
  154 Drew        Nicolini          ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        23:01.9   3 
  155 Dylan       Leonard           CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           23:05.0   3 
  156 Tejas       Rehani            RESERVOIR HIGH SCHOOL               23:08.1   3 
  157 Benjamin    Winkler           RESERVOIR HIGH SCHOOL               23:10.0   3 
  158 Jacob       Leonard           CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           23:15.5   3 
  159 Craig       Hoffman           RIVER HILL HIGH SCHOOL              23:23.0   3 
  160 John        Dineen            HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             23:24.8   3 
  161 Will        Cersovsky         OUR LADY OF GOOD COUNSEL            23:27.1   3 
  162 Mason       Shanahan          CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           23:30.5   3 
  163 Bethel      Akinyemi          MT. HEBRON HIGH SCHOOL              23:31.3   3 
  164 Kavin       Manivannan        MT. HEBRON HIGH SCHOOL              23:31.5   3 
  165 Cameron     Hegarty           SOUTHERN (AA) HIGH SCHOOL           23:40.8   3 
  166 Joshua      Martinez          WESTERN TECH HIGH SCHOOL            23:48.2   3 
  167 Phillip     Albrecht          NORTHEAST SENIOR HIGH SCHOOL        23:51.7   3 
  168 ryan        anderson          ARUNDEL HIGH SCHOOL                 23:52.7   3 
  169 Alex        Nave              CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           23:54.7   3 
  170 Nicholas    Leather           CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           23:57.2   3 
  171 mykel       kindell           ARUNDEL HIGH SCHOOL                 23:57.9   3 
  172 Chris       Thornton          ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     23:58.3   3 
  173 Jacob       Robertson         DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        23:58.9   3 
  174 Cameron     Polk              DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        23:59.6   3 
  175 J.T.        Kucner            SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             24:04.9   3 
  176 Lucas       Arzayus           DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        24:15.8   3 
  177 Ryan        Webster           QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     24:20.2   3 
  178 Yah         Bajaj             MT. HEBRON HIGH SCHOOL              24:21.5   3 
  179 Vincent     TRUE              SOUTHERN (AA) HIGH SCHOOL           24:29.1   3 
  180 Brayden     Penafiel          CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           24:32.1   3 
  181 Jon         Kasner            DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        24:35.1   3 
  182 Gabriel     Terceros          SHERWOOD HIGH SCHOOL                24:40.3   3 
  183 Yaphet      Negussie          DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        24:40.8   3 
  184 Mateo       Rojas             RIVER HILL HIGH SCHOOL              24:45.1   3 
  185 Jason       Stoner            OLD MILL HIGH SCHOOL                24:49.4   3 
  186 Jack        Marshal           QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     24:52.2   3 
  187 Patrick     Torre             RIVER HILL HIGH SCHOOL              24:52.3   3 
  188 Andrew      Baylock           ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     24:54.5   3 
  189 Samuel      Shanahan          CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           24:57.5   3 
  190 Will        Stancik           OUR LADY OF GOOD COUNSEL            24:57.9   3 
  191 Georges     Tadonki           DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        25:08.3   3 
  192 Jacob       Youngworth        RIVER HILL HIGH SCHOOL              25:08.9   3 
  193 William     Mykins            ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        25:10.2   3 
  194 Alex        Zuella            QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     25:12.3   3 
  195 Isaac       Shin              RESERVOIR HIGH SCHOOL               25:23.6   3 
  196 Austin      Bacchus           NORTHEAST SENIOR HIGH SCHOOL        25:29.1   3 
  197 Ayaan       Kagzi             RIVER HILL HIGH SCHOOL              25:38.7   3 
  198 Alexander   Simonetti         QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     25:41.0   3 
  199 KaMaure'    Marshburn         WESTERN TECH HIGH SCHOOL            25:41.3   3 
  200 Kaleb       Davis             CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           25:41.4   3 
  201 Cole        Snyder            SHERWOOD HIGH SCHOOL                26:30.2   3 
  202 hunter      russell           ARUNDEL HIGH SCHOOL                 26:42.3   3 
  203 Jackson     McCormick         DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        27:22.0   3 
  204 Robert      Rosales           OLD MILL HIGH SCHOOL                27:22.0   3 
  205 John        Malone            OLD MILL HIGH SCHOOL                27:30.0   3 
  206 Patrick     Manoto            WESTERN TECH HIGH SCHOOL            27:33.2   3 
  207 Sam         Hansen            QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     27:33.8   3 
  208 Aidan       Cydylo            MT. HEBRON HIGH SCHOOL              27:33.9   3 
  209 Ian         Brown             DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        28:01.5   3 
  210 Jaquada     Moses             DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        28:48.3   3 
  211 Andrew      Foreman           DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        28:49.2   3 
  212 Nathan      Urie              CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           28:53.7   3 
  213 Saul        Ruiz              QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     29:16.6   3 
  214 David       Forrester         NORTHEAST SENIOR HIGH SCHOOL        29:18.2   3 
  215 Elliot      Salisbury         QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     29:26.6   3 
  216 Dylan       Booth             ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        29:33.8   3 
  217 Jacob       Hall              CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           29:49.2   3 
  218 Aiden       Goodwyn           CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           29:56.7   3 
  219 Jairo       Vargas-Palacio    RESERVOIR HIGH SCHOOL               30:43.3   3 
  220 Ben         Rosendale         QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     30:57.0   3 
  221 Evan        Diaz              SOUTHERN (AA) HIGH SCHOOL           34:58.6   3 
  222 Jack        Dalucco           ST. MARY'S RYKEN HIGH SCHOOL        37:49.5   3 


***************************** ENTRY LIST **********************************
                          CHESAPEAKE HIGH SCHOOL
             CHESAPEAKE INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET - 2019

                                          BOYS B

  1.    59  SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             (  19:25  1:37:03   1:13)
==================================================
  1      2  Grant Rudisill       18:44
  2      4  Carter Pry           18:58
  3     13  Ethan Solan          19:40
  4     17  Doran Ball           19:44
  5     23  Rex McAllister       19:57
  6   ( 40) Ben Carlson          20:29
  7   ( 48) Brandon Dillon       20:37

  2.    73  MT. HEBRON HIGH SCHOOL              (  19:33  1:37:43   1:11)
==================================================
  1      3  Jake Shindel         18:56
  2      5  Landon Yi            19:03
  3     12  Wyatt Grabelle       19:39
  4     25  Peter Alman          19:58
  5     28  Gene Hughes          20:07
  6   ( 33) Summit Sarkar        20:20
  7   ( 36) Brandon Fox          20:26

  3.   100  RIVER HILL HIGH SCHOOL              (  19:54  1:39:26   0:48)
==================================================
  1     10  Yash Porwal          19:35
  2     11  Tj Kim               19:37
  3     15  Jeremy Romanik-Romano   19:43
  4     29  Ethan Brown          20:08
  5     35  Tyler Brown          20:23
  6   ( 38) Kenneth Ho           20:27
  7   ( 52) Spencer Thomas       20:38

  4.   116  ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     (  19:44  1:38:39   2:12)
==================================================
  1      1  Sebastian Klincewicz   18:29
  2      9  Dylan Patel          19:28
  3     18  Gabe Foster          19:45
  4     32  Thomas Nolan         20:16
  5     56  Dev Shanker          20:41
  6   ( 59) Alex O'Connor        20:43
  7   ( 80) Andrerw Phelps       22:08

  5.   147  RESERVOIR HIGH SCHOOL               (  20:02  1:40:06   1:34)
==================================================
  1      6  Anuraag Karunakaran   19:04
  2     14  Tibor Mester         19:41
  3     26  Daniel Ake           20:05
  4     50  Ben Coler            20:38
  5     51  Saahil Patel         20:38
  6   ( 63) Connor Vu            20:56
  7   ( 66) Caleb Minyard        21:04

  6.   154  HUNTINGTOWN HIGH SCHOOL             (  20:12  1:40:58   0:38)
==================================================
  1     21  Shane Elliott        19:53
  2     22  Grayden Hays         19:55
  3     31  Canon Drummond       20:12
  4     37  Wesley Coston        20:27
  5     43  Aidan Kyle           20:31
  6   ( 46) Austin Hickey        20:33
  7   ( 64) Lorenzo Guttadauro   20:58

  7.   158  SHERWOOD HIGH SCHOOL                (  20:10  1:40:46   1:17)
==================================================
  1      8  Luel Belayneh        19:23
  2     16  Jamie Singleton      19:44
  3     39  Noah Martin          20:29
  4     41  Thomas (ben Weaver   20:30
  5     54  Ishan Goswami        20:40
  6   ( 58) Eli Weaver           20:43
  7   ( 60) Charles Weinberg     20:46

  8.   191  ARUNDEL HIGH SCHOOL                 (  20:22  1:41:47   0:51)
==================================================
  1     19  Tim Wirt             19:46
  2     34  Jack Delaney         20:21
  3     44  Xavier Walpar        20:31
  4     45  Joshua King          20:32
  5     49  Jackson Zimmerman    20:37
  6   ( 57) Ryan Militello       20:42
  7   ( 62) Arjun Shah           20:55

  9.   217  DEMATHA CATHOLIC HIGH SCHOOL        (  20:34  1:42:49   1:48)
==================================================
  1     20  Christopher Toomer   19:49
  2     30  Michael Metz         20:12
  3     42  Samuel Cockrell      20:31
  4     55  Desmond Holt         20:40
  5     70  Ronald Rucker        21:37
  6   ( 73) Steven Camarano      21:44
  7   ( 75) Jaden Davis          21:49

 10.   262  OLD MILL HIGH SCHOOL                (  20:54  1:44:29   1:51)
==================================================
  1     24  Brandon Stewart-Colon   19:58
  2     27  Alexander Dibenio    20:06
  3     61  Mathew Ellison       20:51
  4     74  Nathan Rosado        21:45
  5     76  Keane Mallet         21:49
  6   ( 86) Gavin Trimper        22:23
  7   ( 89) Benjamin Roberts     22:31

 11.   278  OUR LADY OF GOOD COUNSEL            (  20:58  1:44:47   2:58)
==================================================
  1      7  Jocquin Baldacci     19:11
  2     47  Jack Mikula          20:33
  3     65  Anthony Nguyen       21:00
  4     78  Victor Diokno        21:54
  5     81  Christopher Desanto   22:09
  6   ( 83) Gavin McGonagle      22:14
  7   ( 97) Will Cersovsky       23:28

 12.   357  ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        (  21:38  1:48:09   1:37)
==================================================
  1     53  Bradley Porter       20:40
  2     71  Jack Booth           21:38
  3     72  August Keohan        21:42
  4     77  Chris Fajardo        21:52
  5     84  Aflaak Zahid         22:17
  6   ( 88) Jacob Bishop         22:29
  7   ( 90) Finn Stelzig         22:33

 13.   406  CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           (  22:10  1:50:47   1:00)
==================================================
  1     69  Zachary Miskimon     21:34
  2     79  Colin Parker         22:04
  3     82  Logan Gunter         22:12
  4     85  Shawn Kopp           22:23
  5     91  George Trout         22:34
  6   ( 92) Brandon Nutty        22:36
  7   ( 96) Dylan Leonard        23:05

 14.   409  QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOOL     (  22:10  1:50:47   1:25)
==================================================
  1     67  Colin Gray           21:23
  2     68  Ryan Sun             21:33
  3     87  Norman Dixon         22:25
  4     93  Evan Greer           22:38
  5     94  Reyce Salisbury      22:48
  6   ( 95) Luke Haney           22:51
  7   ( 98) Ryan Webster         24:21

                      CHESAPEAKE HIGH SCHOOL
             CHESAPEAKE INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET - 2019

                                   Girls JV 5000 Meters

           Address corrections or concerns to rhall@mdtiming.com
Place Name                Cl No.   School               Time    Pace     
===== =================== == ===== ==================== ======= ===== 
    1 Zoe Crawford             462 QUEEN ANNE'S COUNTY  23:32.9  7:51 
    2 Emily Boniface           677 SOUTH RIVER HIGH SCH 23:50.2  7:57 
    3 Erin Hiner               471 QUEEN ANNE'S COUNTY  23:51.2  7:58 
    4 Jennifer Salerno          85 ARCHBISHOP SPALDING  24:10.6  8:04 
    5 Lindsey Christensen      569 RIVER HILL HIGH SCHO 24:11.7  8:04 
    6 Genevieve Brewer          59 ARCHBISHOP SPALDING  24:14.2  8:05 
    7 Shannon Strazza-Bea       88 ARCHBISHOP SPALDING  24:22.8  8:08 
    8 Elizabeth Fu             577 RIVER HILL HIGH SCHO 24:26.1  8:09 
    9 Lindsey Russell           83 ARCHBISHOP SPALDING  24:29.8  8:10 
   10 Brynn Kearney             68 ARCHBISHOP SPALDING  24:37.6  8:13 
   11 Kelly Brandt              95 ARUNDEL HIGH SCHOOL  24:43.2  8:15 
   12 Holly Freeman            153 CHESAPEAKE HIGH SCHO 25:11.3  8:24 
   13 Bethany Nestor           712 SOUTH RIVER HIGH SCH 25:15.1  8:26 
   14 Mahlet Mesfin            708 SOUTH RIVER HIGH SCH 25:18.9  8:27 
   15 Ruby Zegowitz             54 ANNAPOLIS SENIOR HIG 25:19.0  8:27 
   16 Renae Elsaesser          576 RIVER HILL HIGH SCHO 25:26.7  8:29 
   17 Sarah Ricketts           541 RESERVOIR HIGH SCHOO 25:33.0  8:31 
   18 Josephine Langtry        118 ARUNDEL HIGH SCHOOL  25:33.2  8:32 
   19 Vanessa Relf             398 OLD MILL HIGH SCHOOL 25:34.5  8:32 
   20 Heather Titus            408 OLD MILL HIGH SCHOOL 25:35.2  8:32 
   21 Autumn Hengen            694 SOUTH RIVER HIGH SCH 25:36.4  8:33 
   22 Erin Reynolds            482 QUEEN ANNE'S COUNTY  25:38.4  8:33 
   23 Lillian James            739 SOUTHERN (AA) HIGH S 25:49.1  8:37 
   24 Piper Dunn                15 ANNAPOLIS SENIOR HIG 25:52.8  8:38 
   25 Kristina Jewell          516 RESERVOIR HIGH SCHOO 25:56.9  8:39 
   26 Grace Ko                 521 RESERVOIR HIGH SCHOO 25:57.9  8:40 
   27 Autumn Wall              348 MT. HEBRON HIGH SCHO 26:01.1  8:41 
   28 Maddie Romak              81 ARCHBISHOP SPALDING  26:01.6  8:41 
   29 Claire Wang              555 RESERVOIR HIGH SCHOO 26:05.3  8:42 
   30 Jenavie Gopez            514 RESERVOIR HIGH SCHOO 26:05.8  8:42 
   31 Kayla Ervie              251 HUNTINGTOWN HIGH SCH 26:06.1  8:43 
   32 Kara Hunt                696 SOUTH RIVER HIGH SCH 26:11.0  8:44 
   33 Paige Franco              18 ANNAPOLIS SENIOR HIG 26:20.5  8:47 
   34 Karen Yhim               561 RESERVOIR HIGH SCHOO 26:20.8  8:47 
   35 Marley Cosgrove          572 RIVER HILL HIGH SCHO 26:36.1  8:53 
   36 Juliet Sodergreen         86 ARCHBISHOP SPALDING  26:38.9  8:53 
   37 Alexandra Blunk           58 ARCHBISHOP SPALDING  26:40.5  8:54 
   38 Abby Ko                  520 RESERVOIR HIGH SCHOO 26:42.0  8:54 
   39 Janez Matthews            31 ANNAPOLIS SENIOR HIG 26:46.7  8:56 
   40 Abigail Wynne            727 SOUTH RIVER HIGH SCH 26:48.1  8:56 
   41 Isabella Nudelman         38 ANNAPOLIS SENIOR HIG 26:50.7  8:57 
   42 Maggie Dickie            512 RESERVOIR HIGH SCHOO 26:53.2  8:58 
   43 Megan Williams            51 ANNAPOLIS SENIOR HIG 26:58.4  9:00 
   44 Katherine Gapen          383 OLD MILL HIGH SCHOOL 26:59.5  9:00 
   45 Darby Trout              194 CHESAPEAKE HIGH SCHO 26:59.8  9:00 
   46 Sara Workneh             559 RESERVOIR HIGH SCHOO 27:01.5  9:01 
   47 Ava Stanton              722 SOUTH RIVER HIGH SCH 27:01.5  9:01 
   48 Charlotte Knight          70 ARCHBISHOP SPALDING  27:03.3  9:02 
   49 Christina Qian           336 MT. HEBRON HIGH SCHO 27:04.8  9:02 
   50 Caroline Sykes           724 SOUTH RIVER HIGH SCH 27:05.7  9:02 
   51 Alaina McAnney           271 HUNTINGTOWN HIGH SCH 27:11.2  9:04 
   52 Lauren Johnson           517 RESERVOIR HIGH SCHOO 27:12.1  9:05 
   53 Sophia Vandergrift-       48 ANNAPOLIS SENIOR HIG 27:22.9  9:08 
   54 Sydney Whittier          146 ARUNDEL HIGH SCHOOL  27:23.6  9:08 
   55 Cameryn Jeeter           387 OLD MILL HIGH SCHOOL 27:25.7  9:09 
   56 Lauren Patrick           130 ARUNDEL HIGH SCHOOL  27:50.2  9:17 
   57 Grace Yang               618 RIVER HILL HIGH SCHO 27:57.5  9:20 
   58 Shelby Vickers           199 CHESAPEAKE HIGH SCHO 27:59.4  9:20 
   59 Emma Boyd                  5 ANNAPOLIS SENIOR HIG 28:11.3  9:24 
   60 Caroline Campitelli       61 ARCHBISHOP SPALDING  28:13.6  9:25 
   61 Molly Gilson        11    64 ARCHBISHOP SPALDING  28:16.1  9:26 
   62 Ruth Stumpfoll           190 CHESAPEAKE HIGH SCHO 28:22.7  9:28 
   63 Elisa Nava               332 MT. HEBRON HIGH SCHO 28:29.5  9:30 
   64 Natalie Greger           156 CHESAPEAKE HIGH SCHO 28:39.5  9:34 
   65 Fiona Rooney              41 ANNAPOLIS SENIOR HIG 28:41.7  9:34 
   66 Sarah Blackwell          308 MT. HEBRON HIGH SCHO 28:58.9  9:40 
   67 Madeleine Stone          344 MT. HEBRON HIGH SCHO 29:00.1  9:40 
   68 Paige Gonzalez           106 ARUNDEL HIGH SCHOOL  29:12.9  9:45 
   69 Maya Konduru             522 RESERVOIR HIGH SCHOO 29:15.2  9:46 
   70 Kristen Wright           202 CHESAPEAKE HIGH SCHO 29:30.3  9:51 
   71 Gloria Kuate             523 RESERVOIR HIGH SCHOO 29:49.8  9:57 
   72 Amber Sears              546 RESERVOIR HIGH SCHOO 30:11.4 10:04 
   73 Abigail Mish             127 ARUNDEL HIGH SCHOOL  30:30.7 10:11 
   74 Kat Mauser               598 RIVER HILL HIGH SCHO 30:46.3 10:16 
   75 Rachel Schweitzer        184 CHESAPEAKE HIGH SCHO 30:51.0 10:17 
   76 Amblessed Nikwocha       801 WESTERN TECH HIGH SC 31:05.1 10:22 
   77 Abby Cuviello             14 ANNAPOLIS SENIOR HIG 31:09.3 10:24 
   78 Sarah Rinker             542 RESERVOIR HIGH SCHOO 31:14.7 10:25 
   79 Aisley McMeen            169 CHESAPEAKE HIGH SCHO 31:34.2 10:32 
   80 Rachel Dewey             101 ARUNDEL HIGH SCHOOL  31:45.9 10:36 
   81 Adelina Meadows-Sot      395 OLD MILL HIGH SCHOOL 32:47.3 10:56 
   82 Noelle Somers            188 CHESAPEAKE HIGH SCHO 33:09.7 11:04 
   83 Bushra Fatima            312 MT. HEBRON HIGH SCHO 33:20.1 11:07 
   84 Mame Tham                808 WESTERN TECH HIGH SC 35:09.8 11:44 
   85 Siena Galeaz             736 SOUTHERN (AA) HIGH S 35:25.5 11:49 
   86 Kirsten Toney            193 CHESAPEAKE HIGH SCHO 36:20.8 12:07 


***************************** ENTRY LIST **********************************
                          CHESAPEAKE HIGH SCHOOL
             CHESAPEAKE INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET - 2019

                                          Girls B

  1.    26  ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOOL     (  24:24  2:01:57   0:27)
==================================================
  1      2  Jennifer Salerno     24:11
  2      4  Genevieve Brewer     24:15
  3      5  Shannon Strazza-Beaver   24:23
  4      7  Lindsey Russell      24:30
  5      8  Brynn Kearney        24:38
  6   ( 24) Maddie Romak         26:02
  7   ( 31) Juliet Sodergreen    26:39

  2.    70  SOUTH RIVER HIGH SCHOOL             (  25:15  2:06:14   2:20)
==================================================
  1      1  Emily Boniface       23:51
  2     11  Bethany Nestor       25:16
  3     12  Mahlet Mesfin        25:19
  4     19  Autumn Hengen        25:37
  5     27  Kara Hunt            26:11
  6   ( 34) Abigail Wynne        26:49
  7   ( 39) Ava Stanton          27:02

  3.    98  RIVER HILL HIGH SCHOOL              (  25:45  2:08:41   3:46)
==================================================
  1      3  Lindsey Christensen   24:12
  2      6  Elizabeth Fu         24:27
  3     14  Renae Elsaesser      25:27
  4     30  Marley Cosgrove      26:37
  5     45  Grace Yang           27:58
  6   ( 55) Kat Mauser           30:47

  4.   109  RESERVOIR HIGH SCHOOL               (  25:56  2:09:40   0:33)
==================================================
  1     15  Sarah Ricketts       25:33
  2     21  Kristina Jewell      25:57
  3     22  Grace Ko             25:58
  4     25  Claire Wang          26:06
  5     26  Jenavie Gopez        26:06
  6   ( 29) Karen Yhim           26:21
  7   ( 32) Abby Ko              26:42

  5.   129  ANNAPOLIS SENIOR HIGH SCHOOL        (  26:15  2:11:11   1:32)
==================================================
  1     13  Ruby Zegowitz        25:19
  2     20  Piper Dunn           25:53
  3     28  Paige Franco         26:21
  4     33  Janez Matthews       26:47
  5     35  Isabella Nudelman    26:51
  6   ( 36) Megan Williams       26:59
  7   ( 41) Sophia Vandergrift-Ro   27:23

  6.   163  ARUNDEL HIGH SCHOOL                 (  26:58  2:14:46   4:29)
==================================================
  1      9  Kelly Brandt         24:44
  2     16  Josephine Langtry    25:34
  3     42  Sydney Whittier      27:24
  4     44  Lauren Patrick       27:51
  5     52  Paige Gonzalez       29:13
  6   ( 54) Abigail Mish         30:31
  7   ( 57) Rachel Dewey         31:46

  7.   173  OLD MILL HIGH SCHOOL                (  27:41  2:18:25   7:13)
==================================================
  1     17  Vanessa Relf         25:35
  2     18  Heather Titus        25:36
  3     37  Katherine Gapen      27:00
  4     43  Cameryn Jeeter       27:26
  5     58  Adelina Meadows-Soto   32:48

  8.   190  CHESAPEAKE HIGH SCHOOL-AA           (  27:27  2:17:15   3:28)
==================================================
  1     10  Holly Freeman        25:12
  2     38  Darby Trout          27:00
  3     46  Shelby Vickers       28:00
  4     47  Ruth Stumpfoll       28:23
  5     49  Natalie Greger       28:40
  6   ( 53) Kristen Wright       29:31
  7   ( 56) Rachel Schweitzer    30:51

  9.   212  MT. HEBRON HIGH SCHOOL              (  27:56  2:19:37   2:59)
==================================================
  1     23  Autumn Wall          26:02
  2     40  Christina Qian       27:05
  3     48  Elisa Nava           28:30
  4     50  Sarah Blackwell      28:59
  5     51  Madeleine Stone      29:01
  6   ( 59) Bushra Fatima        33:21


Return to Top

Email | About