|
|
|
|
|
QO, WM @ Seneca Valley
results from md.milesplit.com and athletic.net
Apr 18, 2023
Seneca Valley High School
Womens Varsity
1. Seneca Valley 82
2. Watkins Mill 56
1. Watkins Mill 74
2. Quince Orchard 57
1. Seneca Valley 95
2. Quince Orchard 43
Mens Varsity
1. Seneca Valley 109
2. Watkins Mill 36
1. Quince Orchard 85
2. Watkins Mill 48
1. Seneca Valley 90
2. Quince Orchard 55
Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elijah Snead 12 Quince Orchard 11.10
2 Samuel Koiwood 10 Watkins Mill 11.28
3 Samuel Omotoso 11 Seneca Valley 11.30
4 Damilola Oyeniran 10 Seneca Valley 11.45
5 David Boley 11 Watkins Mill 11.65
6 Walter Loeb 11 Quince Orchard 11.67
7 Adjatay Abegesah 11 Quince Orchard 11.85
8 Ryan Adjei 12 Quince Orchard 11.87
9 Aidan Pirnat 11 Quince Orchard 11.98
10 Mason Mizzer 9 Quince Orchard 12.04
11 Devon Galamo 11 Quince Orchard 12.05
12 Jordan Raeford 12 Quince Orchard 12.18
13 Alonzo Golden 11 Watkins Mill 12.21
14 Christien Sanchez 11 Quince Orchard 12.28
15 Eli Aghadiuno 9 Watkins Mill 12.34
16 Salam Agboola 10 Watkins Mill 12.39
17 Justin Tran 11 Quince Orchard 12.43
18 Jaden Jones 10 Watkins Mill 12.52
19 Xzayvion Harris 9 Quince Orchard 12.64
20 Julian Deleon 10 Seneca Valley 12.70
21 Robert Taylor 10 Quince Orchard 12.72
22 Jireh Holmberg 11 Quince Orchard 12.75
23 Ronald Rodgers 9 Quince Orchard 12.76
24 Jermari Gaither 12 Quince Orchard 12.87
25 Julian Bogan 11 Quince Orchard 12.87
26 Sean Karasik 9 Quince Orchard 12.92
27 Thomas Pettit 10 Watkins Mill 12.98
28 Andrew Chen 11 Quince Orchard 13.07
29 Frederick Kavege 11 Quince Orchard 13.12
30 David Mondeh 9 Quince Orchard 13.14
31 Malick Sarr 11 Watkins Mill 13.21
32 Cameron Jones 10 Watkins Mill 13.24
33 Sandler Verneus 9 Quince Orchard 13.33
34 Delvin Nemi 9 Quince Orchard 13.34
35 Isiah Hamilton 10 Quince Orchard 13.40
36 Gabriel Pasahol-Copeland 11 Quince Orchard 13.41
37 Michael Ayise 9 Watkins Mill 13.45
38 Ervin Maxwell 9 Seneca Valley 13.47
39 Saguidi Bakayoko 10 Watkins Mill 13.55
40 Aristo Adalbert 11 Watkins Mill 13.67
41 Shawn Luk 12 Watkins Mill 13.69
42 Kwadwo Ofori-Atta 10 Watkins Mill 13.88
43 KJ Foster 11 Watkins Mill 14.17
44 Jahlani St. Lewis 10 Watkins Mill 14.20
45 Rithik Varma 10 Quince Orchard 14.37
46 Luciano Rodriguez 9 Quince Orchard 15.10
47 Luke Holmberg 9 Quince Orchard 15.42
48 Geordan Barrett 11 Watkins Mill 15.65
49 Aiden Haney 10 Watkins Mill 16.41
Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elijah Snead 12 Quince Orchard 22.22
2 Samuel Omotoso 11 Seneca Valley 22.44
3 Samuel Koiwood 10 Watkins Mill 22.76
4 Richard Gbadyu 11 Quince Orchard 23.20
5 Julien Badoo 12 Seneca Valley 23.74
6 William Thompson 11 Seneca Valley 23.78
7 Ryan Adjei 12 Quince Orchard 24.11
8 Devon Galamo 11 Quince Orchard 24.99
9 Mark Aghadiuno 9 Watkins Mill 25.40
10 Taylor Wockley 10 Quince Orchard 25.48
11 Justin Tran 11 Quince Orchard 25.49
11 Xzayvion Harris 9 Quince Orchard 25.49
13 Enock Baffoe 12 Quince Orchard 25.68
14 Julian Deleon 10 Seneca Valley 25.77
15 Alonzo Golden 11 Watkins Mill 26.15
16 Leedao Aliti 10 Watkins Mill 26.21
17 Jaden Jones 10 Watkins Mill 26.36
18 Ronald Rodgers 9 Quince Orchard 26.71
19 Chaika Hines 11 Watkins Mill 26.75
20 Corey Myint 9 Seneca Valley 27.06
21 Daniel E Nolasco 9 Seneca Valley 27.39
22 Anderson Cabrera 10 Watkins Mill 27.56
23 Gabriel Pasahol-Copeland 11 Quince Orchard 27.78
24 Saguidi Bakayoko 10 Watkins Mill 28.32
25 Shawn Luk 12 Watkins Mill 28.55
26 Aristo Adalbert 11 Watkins Mill 28.73
27 Jahlani St. Lewis 10 Watkins Mill 30.56
28 Luciano Rodriguez 9 Quince Orchard 30.74
29 KJ Foster 11 Watkins Mill 31.18
30 Geordan Barrett 11 Watkins Mill 32.99
31 Salam Agboola 10 Watkins Mill 35.40
-- Victor Barragan 11 Watkins Mill DNS
-- Zacque Dalliah 10 Watkins Mill DNS
-- Crewe Mellott 9 Watkins Mill NT
-- Elisee Kouadio 9 Watkins Mill DNS
-- Chaim Hines 11 Watkins Mill NT
-- Aiden Haney 10 Watkins Mill DNS
-- Ty'shaun Palmer 10 Watkins Mill NT
-- Michael Lobe 12 Watkins Mill DNS
-- Isiah Hamilton 10 Quince Orchard NT
-- David Mondeh 9 Quince Orchard NT
-- Sandler Verneus 9 Quince Orchard DNS
-- Frederick Kavege 11 Quince Orchard NT
-- Francis Lopez 11 Quince Orchard NT
-- Mason Mizzer 9 Quince Orchard DNS
Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julien Badoo 12 Seneca Valley 51.10
2 William Thompson 11 Seneca Valley 53.54
3 Yanku Rex-Campbell 11 Watkins Mill 53.84
4 Zenoah Collymore 11 Watkins Mill 53.90
5 Richard Gbadyu 11 Quince Orchard 54.56
6 Aaron Owusu 11 Quince Orchard 55.29
7 Justin Tran 11 Quince Orchard 56.25
8 Taylor Wockley 10 Quince Orchard 56.66
9 Ahmed Bakayoko 11 Watkins Mill 56.74
10 Gary Bellomy-Holub 12 Quince Orchard 57.20
11 Elliot Swander 11 Watkins Mill 57.35
12 Christien Sanchez 11 Quince Orchard 57.44
13 Isaiah Brewster 10 Seneca Valley 57.48
14 Romell Nellis 12 Seneca Valley 57.49
15 Robert Taylor 10 Quince Orchard 57.73
16 Sean Karasik 9 Quince Orchard 58.35
17 Moses Baridone 11 Watkins Mill 59.14
18 Leedao Aliti 10 Watkins Mill 59.95
19 Mark Aghadiuno 9 Watkins Mill 1:00.24
20 Jermari Gaither 12 Quince Orchard 1:00.74
21 Anderson Cabrera 10 Watkins Mill 1:01.57
22 Ronald Rodgers 9 Quince Orchard 1:02.49
23 Joel Tchalim 12 Watkins Mill 1:03.10
24 Masamba Jobe 9 Watkins Mill 1:03.23
25 Austin Czarnecki 11 Quince Orchard 1:03.38
26 Luke Marshall 9 Quince Orchard 1:05.44
27 Leandro Ledon 10 Watkins Mill 1:05.72
28 Andrew Chen 11 Quince Orchard 1:06.50
29 Kevin Afful 9 Watkins Mill 1:06.69
30 Emillo Portillo 9 Quince Orchard 1:06.80
31 Nick Bissue 10 Watkins Mill 1:07.04
32 Rithik Varma 10 Quince Orchard 1:07.27
33 Zachary Jackson 11 Quince Orchard 1:07.90
34 KJ Foster 11 Watkins Mill 1:07.96
35 Kwadwo Ofori-Atta 10 Watkins Mill 1:09.53
36 Christian Jimenez 10 Watkins Mill 1:10.35
37 Evan Miller 10 Quince Orchard 1:10.80
38 Jahlani St. Lewis 10 Watkins Mill 1:11.28
39 Nicholas Ponce 10 Quince Orchard 1:13.47
40 Michael Lobe 12 Watkins Mill 1:14.22
41 Luke Holmberg 9 Quince Orchard 1:20.59
42 Aiden Haney 10 Watkins Mill 1:21.95
-- Alex Berrios 9 Watkins Mill DNS
-- Elisee Kouadio 9 Watkins Mill DNS
-- Victor Barragan 11 Watkins Mill DNS
-- Jeremiah Holmes 10 Watkins Mill DNS
-- Zacque Dalliah 10 Watkins Mill DNS
-- Jaequan Cherrington 10 Watkins Mill DNS
-- Jalen Cooper 10 Unattached DNS
-- Geordan Barrett 11 Watkins Mill DNS
-- Ty'shaun Palmer 10 Watkins Mill DNS
-- David Mondeh 9 Quince Orchard DNS
Boys 400 Meters Relay Split Finals
=================================================================
Athlete Team Time
=================================================================
Samuel Omotoso Seneca Valley 51.19
Julien Badoo Seneca Valley 52.77
Senyo Forson Seneca Valley 54.91
William Thompson Seneca Valley 55.47
Jaden McLaurin Seneca Valley 62.42
Ervin Maxwell Seneca Valley 62.60
Tiernan Selak Seneca Valley 64.32
Isaac Evans Seneca Valley 70.83
Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kehan Bhati 12 Quince Orchard 2:09.43
2 Yanku Rex-Campbell 11 Watkins Mill 2:12.32
3 Zachary Johnson 11 Seneca Valley 2:13.68
4 Fernando Vargas-Vidal 11 Seneca Valley 2:14.52
5 Isaiah Brewster 10 Seneca Valley 2:20.09
6 Bigyan Giri 9 Quince Orchard 2:22.08
7 Kenny Nguyen 12 Seneca Valley 2:24.49
8 Thomas Peluso 10 Quince Orchard 2:24.85
9 Aaron Lalmansingh 9 Quince Orchard 2:24.95
10 Luke Marshall 9 Quince Orchard 2:24.99
11 Diego Bernales 12 Watkins Mill 2:27.56
12 Moses Baridone 11 Watkins Mill 2:29.05
13 Nathan Monroe 9 Watkins Mill 2:30.38
14 Joel Ezeigwe 10 Seneca Valley 2:30.53
15 Alex Price 11 Quince Orchard 2:30.61
16 Kassey Tetteh 9 Watkins Mill 2:30.80
17 Marlon Sagastizado 9 Seneca Valley 2:30.90
18 Joel Tchalim 12 Watkins Mill 2:35.52
19 Tiernan Selak 9 Seneca Valley 2:39.71
20 Gavin Wolinsky 9 Quince Orchard 2:41.00
21 Masamba Jobe 9 Watkins Mill 2:49.06
22 Zachary Jackson 11 Quince Orchard 2:49.51
23 Christian Jimenez 10 Watkins Mill 2:50.85
24 Kevin Afful 9 Watkins Mill 2:51.56
25 Leandro Ledon 10 Watkins Mill 2:54.81
26 Nick Bissue 10 Watkins Mill 2:55.30
27 Daniel E Nolasco 9 Seneca Valley 2:55.50
28 Nicholas Ponce 10 Quince Orchard 2:56.40
29 Evan Miller 10 Quince Orchard 2:57.34
-- Ronald Rodgers 9 Quince Orchard DNS
-- Preston Havenstein 9 Quince Orchard DNS
-- Jeffrey Vilca-Campos 10 Quince Orchard DNS
-- Michael Stallard 11 Quince Orchard DNS
-- Austin Czarnecki 11 Quince Orchard DNS
-- Stephen Parker 10 Watkins Mill DNS
-- Alex Berrios 9 Watkins Mill DNS
-- Anderson Cabrera 10 Watkins Mill DNS
Boys 800 Meters Relay Split Finals
=================================================================
Athlete Team Time
=================================================================
Kenny Nguyen Seneca Valley 2:23.60
Joel Ezeigwe Seneca Valley 2:25.59
Marlon Sagastizado Seneca Valley 2:28.25
Daniel E Nolasco Seneca Valley 2:34.32
Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kehan Bhati 12 Quince Orchard 5:03.84
2 Isaiah Brewster 10 Seneca Valley 5:11.47
3 Michael Stallard 11 Quince Orchard 5:14.45
4 Juan Vera 11 Seneca Valley 5:19.73
5 Aaron Lalmansingh 9 Quince Orchard 5:22.72
6 Zachary Johnson 11 Seneca Valley 5:25.57
7 Luke Marshall 9 Quince Orchard 5:26.26
8 Fernando Vargas-Vidal 11 Seneca Valley 5:27.41
9 Emillo Portillo 9 Quince Orchard 5:32.19
10 Thomas Peluso 10 Quince Orchard 5:32.27
11 Marlon Sagastizado 9 Seneca Valley 5:36.33
12 Joel Ezeigwe 10 Seneca Valley 5:39.35
13 Ervin Maxwell 9 Seneca Valley 5:54.52
14 Nathan Monroe 9 Watkins Mill 5:55.39
15 Tiernan Selak 9 Seneca Valley 5:55.76
16 Isaac Evans 9 Seneca Valley 5:56.49
17 Gavin Wolinsky 9 Quince Orchard 5:58.21
18 Noah Kravitz 9 Quince Orchard 6:07.08
19 Elijah Fleischer 11 Seneca Valley 6:08.96
20 Daniel E Nolasco 9 Seneca Valley 6:25.18
21 Luc Magerkurth 11 Quince Orchard 7:00.53
-- Preston Havenstein 9 Quince Orchard DNS
-- Jeffrey Vilca-Campos 10 Quince Orchard DNS
-- Stephen Parker 10 Watkins Mill DNS
-- Hasaan Nazir 10 Watkins Mill DNS
-- Diego Bernales 12 Watkins Mill DNS
-- Leandro Ledon 10 Watkins Mill DNS
Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alejandro Berrio 11 Seneca Valley 11:11.55
2 Juan Vera 11 Seneca Valley 11:15.35
3 Alex Price 11 Quince Orchard 11:20.40
4 Elijah Fleischer 11 Seneca Valley 13:52.44
-- Josh Holmes 10 Watkins Mill DNS
-- Kassey Tetteh 9 Watkins Mill DNS
-- Jeffrey Vilca-Campos 10 Quince Orchard DNS
Boys 110m Hurdles 39" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Roberto Terrell Jr 12 Quince Orchard 14.52
2 Kamar Sutherland 10 Watkins Mill 15.06
3 Aidan Pirnat 11 Quince Orchard 17.73
4 Nicholas Taylor 12 Seneca Valley 17.77
5 Julian Bogan 11 Quince Orchard 17.94
6 Mason Donovan 10 Seneca Valley 19.89
7 Corey Myint 9 Seneca Valley 21.16
8 Jaequan Cherrington 10 Watkins Mill 21.75
9 Jotham Stephens 9 Quince Orchard 32.85
-- Zenoah Collymore 11 Watkins Mill DNS
Boys 300m Hurdles 36" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Roberto Terrell Jr 12 Quince Orchard 38.87
2 Kamar Sutherland 10 Watkins Mill 41.06
3 Nicholas Taylor 12 Seneca Valley 46.30
4 Zenoah Collymore 11 Watkins Mill 47.19
5 Mason Donovan 10 Seneca Valley 48.40
6 Julian Bogan 11 Quince Orchard 48.53
7 Andrew Chen 11 Quince Orchard 51.51
8 Jaequan Cherrington 10 Watkins Mill 53.33
9 Jeremiah Holmes 10 Watkins Mill 56.78
10 Jotham Stephens 9 Quince Orchard 1:16.67
Boys 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Quince Orchard 43.85
2 Seneca Valley 44.11
3 Quince Orchard 49.67
4 Watkins Mill 50.58
-- Watkins Mill DNS
Boys 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Quince Orchard 1:31.88
2 Watkins Mill 1:33.25
3 Seneca Valley 1:35.88
4 Watkins Mill 1:41.92
Boys 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Seneca Valley 3:34.34
2 Quince Orchard 3:40.30
3 Watkins Mill 3:48.23
4 Seneca Valley 4:20.17
5 Quince Orchard 4:34.77
Boys 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Watkins Mill 9:14.47
2 Quince Orchard 9:31.08
3 Seneca Valley 9:51.76
Boys Shot Put 12lb Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Neil Telfer Jr 12 Seneca Valley 43-5
2 Evan Cooke 12 Seneca Valley 41-7.5
3 Marquis Watson 11 Seneca Valley 35-8.5
4 Abdoul Ndiong 12 Watkins Mill 35-1
5 Nathnael Elias 12 Seneca Valley 34-0
6 Matthew Robertson 12 Seneca Valley 33-4
7 Eric Nkrumah 11 Seneca Valley 32-5.5
8 Ashton Hunte 10 Quince Orchard 31-4
9 Malick Sarr 11 Watkins Mill 30-4.5
10 Kayon Prather 9 Watkins Mill 30-3.5
11 Jireh Holmberg 11 Quince Orchard 30-0
12 Chaika Hines 11 Watkins Mill 28-6.5
13 Malcolm Alexander 9 Quince Orchard 27-8.5
14 Samuel Silva 11 Quince Orchard 26-6
15 Tyrice Johnson 12 Watkins Mill 26-5
-- Chaim Hines 11 Watkins Mill DNS
Boys Discus 1.6kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Neil Telfer Jr 12 Seneca Valley 126-8
2 Marquis Watson 11 Seneca Valley 116-1
3 Abdoul Ndiong 12 Watkins Mill 103-5
4 Evan Cooke 12 Seneca Valley 92-5
5 Matthew Robertson 12 Seneca Valley 91-0
6 Eric Nkrumah 11 Seneca Valley 89-10
7 Ashton Hunte 10 Quince Orchard 86-1
8 Tyrice Johnson 12 Watkins Mill 85-4
9 Kayon Prather 9 Watkins Mill 83-1
10 Nathnael Elias 12 Seneca Valley 81-1
11 Frederick Kavege 11 Quince Orchard 77-6
12 Samuel Silva 11 Quince Orchard 69-11
13 Jireh Holmberg 11 Quince Orchard 68-3
14 Malcolm Alexander 9 Quince Orchard 62-1
-- Malick Sarr 11 Watkins Mill DNS
Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Raheem Mbaye Jr. 12 Seneca Valley 5-10
2 Kendall Wideman II 11 Seneca Valley 5-10
3 Romell Nellis 12 Seneca Valley 5-8
4 Julian Plummer 12 Seneca Valley 5-4
5 Adjatay Abegesah 11 Quince Orchard 5-4
6 Michael Safo 12 Watkins Mill 5-2
7 Ty'shaun Palmer 10 Watkins Mill 5-0
-- Cameron Scott 12 Watkins Mill NH
-- Mason Donovan 10 Seneca Valley NH
-- Geordan Barrett 11 Watkins Mill NH
-- Jaden Jones 10 Watkins Mill NH
-- Isaac Olanrewaju 10 Seneca Valley NH
Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julien Badoo 12 Seneca Valley 10-0
2 Isaac Evans 9 Seneca Valley 9-0
Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Damilola Oyeniran 10 Seneca Valley 22-4
2 Roberto Terrell Jr 12 Quince Orchard 21-5
3 Kendall Wideman II 11 Seneca Valley 20-4
4 Raheem Mbaye Jr. 12 Seneca Valley 20-3
5 Richard Gbadyu 11 Quince Orchard 20-0
6 Isaac Olanrewaju 10 Seneca Valley 19-6
6 Michael Safo 12 Watkins Mill 19-6
8 Adjatay Abegesah 11 Quince Orchard 18-7
9 Hasaan Nazir 10 Watkins Mill 18-2
10 Romell Nellis 12 Seneca Valley 17-11
11 Julian Plummer 12 Seneca Valley 17-4
12 Mason Donovan 10 Seneca Valley 17-3
13 Cameron Scott 12 Watkins Mill 17-0
14 Jermari Gaither 12 Quince Orchard 16-1
15 Delvin Nemi 9 Quince Orchard 15-3
16 Enock Baffoe 12 Quince Orchard 14-5
Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Olanrewaju 10 Seneca Valley 41-2
2 Romell Nellis 12 Seneca Valley 40-5.5
3 Julian Plummer 12 Seneca Valley 38-5
4 Aidan Pirnat 11 Quince Orchard 38-2
5 Devon Galamo 11 Quince Orchard 38-0.5
6 Hasaan Nazir 10 Watkins Mill 36-2
7 Michael Safo 12 Watkins Mill 36-1
8 Cameron Scott 12 Watkins Mill 34-2.5
9 Francis Lopez 11 Quince Orchard 34-0.25
10 Jermari Gaither 12 Quince Orchard 32-7
11 Santiago Lopez 11 Quince Orchard 31-7
12 Austin Czarnecki 11 Quince Orchard 30-1.5
Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Esther Kouadio 12 Watkins Mill 13.17
2 Danora Plush 10 Seneca Valley 13.20
3 Seti Ouelega 10 Watkins Mill 13.31
4 Abbeygail Franco Estevez 12 Seneca Valley 13.98
5 Eden Koehler 10 Seneca Valley 14.07
6 Ava Holt 11 Quince Orchard 14.09
7 Mikaela Pak 9 Quince Orchard 14.12
8 Sha'Mara McPherson 9 Seneca Valley 14.25
9 Elisha Senga 10 Quince Orchard 14.26
10 Dynasty Brackenridge 9 Watkins Mill 14.30
11 Arielle Goodluck 11 Quince Orchard 14.40
12 Naiya Knott 10 Quince Orchard 14.41
13 Jada Camejo 11 Seneca Valley 14.47
14 Michal Asgodom 9 Quince Orchard 14.48
15 Layla Marr 9 Quince Orchard 14.49
16 Lauren Rucker 11 Seneca Valley 14.66
17 Raylynn Gomez 9 Seneca Valley 14.80
18 Laila Upchurch 11 Quince Orchard 14.84
19 Abondance Buana 9 Quince Orchard 14.89
20 Susana Beccles 9 Watkins Mill 14.92
21 Eliza Acker 9 Quince Orchard 14.97
22 Aliyah Beard 9 Quince Orchard 15.11
23 Maria Kouda 10 Quince Orchard 15.29
24 Damaris Solano 9 Quince Orchard 15.36
25 Candice Li 9 Quince Orchard 15.42
26 Kehinde (Kenny) Onafuwa 11 Watkins Mill 15.54
27 Elena Nguyen 9 Quince Orchard 15.55
28 Fatiha Haidara 10 Quince Orchard 15.77
29 Naomi Asgodom 11 Quince Orchard 16.28
30 Heaven Smith 11 Watkins Mill 16.44
31 Tamya Brown 10 Watkins Mill 16.67
32 Lauren Wu 9 Quince Orchard 16.80
33 Michell Baide 11 Watkins Mill 17.61
34 Keysha Soriano Martinez 10 Quince Orchard 17.69
35 Ashley Bostick 10 Quince Orchard 17.95
Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chanel Stora 9 Seneca Valley 26.96
2 Danora Plush 10 Seneca Valley 27.07
3 Mikaela Pak 9 Quince Orchard 28.26
4 Eden Koehler 10 Seneca Valley 28.31
5 Dynasty Brackenridge 9 Watkins Mill 28.52
6 Leila Briggs 10 Quince Orchard 28.75
7 Sharick Mejias 10 Watkins Mill 28.81
8 Ava Holt 11 Quince Orchard 29.05
9 Lauriana Douanla Nya 10 Quince Orchard 29.17
10 Raylynn Gomez 9 Seneca Valley 29.18
11 Jazmine Richardson 12 Watkins Mill 29.24
12 Layla Marr 9 Quince Orchard 30.12
13 Dara Otitoloju 9 Seneca Valley 30.37
14 Evodi Kabamba 10 Quince Orchard 30.44
15 Ava Czarnecki 9 Quince Orchard 30.63
16 Ava Joseph 12 Quince Orchard 30.80
17 Elisha Senga 10 Quince Orchard 30.89
18 Eliza Acker 9 Quince Orchard 31.09
19 Susana Beccles 9 Watkins Mill 31.88
20 Kalina Koyani 9 Quince Orchard 31.92
21 Maria Kouda 10 Quince Orchard 31.93
22 Candice Li 9 Quince Orchard 32.06
23 Elena Nguyen 9 Quince Orchard 32.43
24 Fatiha Haidara 10 Quince Orchard 33.39
25 Camila Pupo 9 Watkins Mill 33.92
26 Gracia Yahouedeou 10 Watkins Mill 34.24
27 Kehinde (Kenny) Onafuwa 11 Watkins Mill 34.42
28 Tamya Brown 10 Watkins Mill 34.56
29 Gloria Seo 9 Quince Orchard 34.75
30 Elle Vuong 9 Quince Orchard 34.83
31 Daniela Videglah 10 Watkins Mill 35.75
32 Michell Baide 11 Watkins Mill 36.79
33 Eva Lake Olan 10 Watkins Mill 37.94
34 Keysha Soriano Martinez 10 Quince Orchard 38.21
35 Ashley Bostick 10 Quince Orchard 39.19
Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ella Rishell 12 Watkins Mill 1:01.21
2 Fabiola Lawani 9 Seneca Valley 1:02.31
3 Chanel Stora 9 Seneca Valley 1:03.93
4 Mikaela Pak 9 Quince Orchard 1:04.96
5 Ava Czarnecki 9 Quince Orchard 1:06.33
6 Aissata Agali Moussa 9 Seneca Valley 1:08.77
7 Evodi Kabamba 10 Quince Orchard 1:09.72
8 Folashade Epebinu 11 Seneca Valley 1:11.08
9 Ziyah Doyley 9 Seneca Valley 1:12.33
10 Gabrielle Badoo 9 Seneca Valley 1:12.95
11 Abbeygail Franco Estevez 12 Seneca Valley 1:15.09
12 Dara Otitoloju 9 Seneca Valley 1:15.37
13 Atalia Stephens 9 Quince Orchard 1:16.17
14 Seti Ouelega 10 Watkins Mill 1:16.84
15 Kalina Koyani 9 Quince Orchard 1:17.78
16 Jordyn Goldsmith 10 Seneca Valley 1:20.99
17 Emma Chrobak 9 Seneca Valley 1:21.46
18 Gracia Yahouedeou 10 Watkins Mill 1:22.29
19 Surina Sran 9 Quince Orchard 1:25.16
20 Theresia Kimolo 9 Seneca Valley 1:26.37
21 Isabella Young 9 Quince Orchard 1:35.02
-- Daniela Videglah 10 Watkins Mill DNS
-- Kehinde (Kenny) Onafuwa 11 Watkins Mill DNS
-- Michell Baide 11 Watkins Mill DNS
-- Heaven Smith 11 Watkins Mill DNS
-- Camila Pupo 9 Watkins Mill DNS
-- Eva Lake Olan 10 Watkins Mill DNS
Girls 400 Meters Relay Split Finals
=================================================================
Athlete Team Time
=================================================================
Fabiola Lawani Seneca Valley 64.14
Binta Keita Seneca Valley 67.02
Gabrielle Badoo Seneca Valley 67.75
Aissata Agali Moussa Seneca Valley 68.15
Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mikaela Pak 9 Quince Orchard 2:42.14
2 Elizabeth Donmoyer 9 Quince Orchard 2:49.31
3 Ella Rishell 12 Watkins Mill 2:54.91
4 Folashade Epebinu 11 Seneca Valley 2:57.88
5 Mandy Vendittis 12 Quince Orchard 3:00.07
6 Ziyah Doyley 9 Seneca Valley 3:03.97
7 Daniella Ofei 9 Seneca Valley 3:04.01
8 Atalia Stephens 9 Quince Orchard 3:11.59
9 Hayden Ross 10 Quince Orchard 3:14.28
10 Nadia Aung 9 Quince Orchard 3:14.80
11 Humaira Syeda 9 Quince Orchard 3:15.20
12 Olivia Ormsby 10 Watkins Mill 3:23.49
-- Brielle Watson 10 Seneca Valley DNS
-- Tanvi Muppala 9 Seneca Valley DNS
-- Sofia Sanchez-Bonilla 9 Seneca Valley DNS
Girls 800 Meters Relay Split Finals
=================================================================
Athlete Team Time
=================================================================
Daniella Ofei Seneca Valley 3:01.99
Zelda Ejindu Seneca Valley 3:10.12
Emma Chrobak Seneca Valley 3:19.84
Jordyn Goldsmith Seneca Valley 3:37.65
Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elizabeth Donmoyer 9 Quince Orchard 5:49.96
2 Victoria Fantle 9 Seneca Valley 6:32.06
3 Ziyah Doyley 9 Seneca Valley 6:38.50
4 Faith Leo 11 Seneca Valley 6:48.38
5 Aissata Agali Moussa 9 Seneca Valley 6:51.83
6 Folashade Epebinu 11 Seneca Valley 6:53.37
7 Zoya Sood 10 Quince Orchard 7:01.50
8 Humaira Syeda 9 Quince Orchard 7:03.12
9 Hayden Ross 10 Quince Orchard 7:09.02
10 Daniella Ofei 9 Seneca Valley 7:11.17
11 Camilla Guerrero 9 Seneca Valley 7:12.06
12 Emma Chrobak 9 Seneca Valley 7:27.75
13 Olivia Ormsby 10 Watkins Mill 7:33.90
14 Nadia Aung 9 Quince Orchard 7:35.77
15 Jordyn Goldsmith 10 Seneca Valley 8:04.51
-- Zelda Ejindu 9 Seneca Valley DNF
Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mandy Vendittis 12 Quince Orchard 14:14.61
2 Victoria Fantle 9 Seneca Valley 14:24.53
3 Sophie Fawkner 10 Quince Orchard 14:54.98
Girls 100m Hurdles 33" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Namea Kalei 11 Quince Orchard 17.29
2 Madison Medley 10 Watkins Mill 17.81
3 Binta Keita 10 Seneca Valley 17.92
4 Lauren Wright 11 Watkins Mill 18.32
5 Rina Nasser 11 Watkins Mill 19.24
6 Gabrielle Badoo 9 Seneca Valley 19.35
7 Laila Upchurch 11 Quince Orchard 19.90
8 Yaye Diaite 11 Seneca Valley 19.92
9 Kelly Adams 11 Quince Orchard 20.40
10 Mya Thomas 11 Watkins Mill 20.74
11 Melissa Osei-Bonsu 12 Watkins Mill 21.46
12 Ami McLawyer 11 Watkins Mill 21.83
13 Lauren Wu 9 Quince Orchard 23.34
14 Elle Vuong 9 Quince Orchard 25.04
15 Gloria Seo 9 Quince Orchard 29.19
Girls 300m Hurdles 30" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lauren Rucker 11 Seneca Valley 54.88
2 Lauren Wright 11 Watkins Mill 55.32
3 Laila Upchurch 11 Quince Orchard 55.66
4 Ami McLawyer 11 Watkins Mill 57.02
5 Rina Nasser 11 Watkins Mill 57.25
6 Yaye Diaite 11 Seneca Valley 58.85
6 Samantha Nurse 10 Seneca Valley 58.85
8 Giovanna Dossouvi 9 Seneca Valley 59.09
9 Mya Thomas 11 Watkins Mill 59.68
10 Aliyah Beard 9 Quince Orchard 59.94
11 Melissa Osei-Bonsu 12 Watkins Mill 1:04.03
-- Jada Camejo 11 Seneca Valley DNS
-- Finesha McCombs 11 Seneca Valley DNS
-- Theresia Kimolo 9 Seneca Valley DNS
-- Kiki Otitoloju 11 Seneca Valley DNS
Girls 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Seneca Valley 51.21
2 Watkins Mill 53.48
3 Quince Orchard 53.56
4 Watkins Mill 56.02
5 Quince Orchard 57.81
6 Quince Orchard 59.39
7 Quince Orchard 59.55
8 Quince Orchard 1:09.61
Girls 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Watkins Mill 1:49.93
2 Watkins Mill 1:53.17
3 Quince Orchard 1:54.11
4 Seneca Valley 2:04.45
-- Watkins Mill DNS
Girls 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Seneca Valley 4:27.04
2 Quince Orchard 4:32.14
-- Watkins Mill DNS
Girls 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Seneca Valley 13:09.65
Girls Shot Put 4kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Medley 10 Watkins Mill 32-4
2 Brielle Watson 10 Seneca Valley 29-10
3 Angela Key-Barnes 10 Watkins Mill 29-3
4 Ha'Shawnia Kerr 11 Seneca Valley 28-9
5 Roseline Oshagbemi 11 Watkins Mill 26-5.25
6 Gabrielle Evans 10 Quince Orchard 25-9.5
7 Sienna Amenumey 11 Seneca Valley 23-11
8 Kordei Aryeetey 11 Seneca Valley 23-5
9 Jennifer Rosa Mendez 12 Quince Orchard 22-2
10 Jania Lofton 11 Watkins Mill 22-2
11 Sarah Fleischer 9 Seneca Valley 20-4
12 Dynasia Brackenridge 9 Watkins Mill 20-1
13 Maelise Adalbert 10 Watkins Mill 19-9
-- Leona Kelly 12 Watkins Mill DNS
-- Victoria Fantle 9 Seneca Valley DNS
Girls Discus 1kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Medley 10 Watkins Mill 85-6
2 Brielle Watson 10 Seneca Valley 79-8
3 Sarah Fleischer 9 Seneca Valley 74-7
4 Angela Key-Barnes 10 Watkins Mill 69-7
5 Roseline Oshagbemi 11 Watkins Mill 68-1
6 Gabrielle Evans 10 Quince Orchard 66-5
7 Ha'Shawnia Kerr 11 Seneca Valley 66-4
8 Kordei Aryeetey 11 Seneca Valley 61-11
9 Sienna Amenumey 11 Seneca Valley 60-0
10 Dynasia Brackenridge 9 Watkins Mill 58-7
11 Jania Lofton 11 Watkins Mill 54-2
12 Maelise Adalbert 10 Watkins Mill 53-2
13 Jennifer Rosa Mendez 12 Quince Orchard 52-6
-- Leona Kelly 12 Watkins Mill DNS
Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sharick Mejias 10 Watkins Mill 4-8
2 Fabiola Lawani 9 Seneca Valley 4-2
3 Kailey Meadows 10 Watkins Mill 4-0
4 Hena Nazir 9 Watkins Mill 4-0
-- Camila Pupo 9 Watkins Mill NH
-- Amirah Abegesah 9 Quince Orchard NH
-- Sha'Mara McPherson 9 Seneca Valley NH
Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordyn Goldsmith 10 Seneca Valley 6-0
Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Binta Keita 10 Seneca Valley 15-11
2 Namea Kalei 11 Quince Orchard 15-6
3 Sharick Mejias 10 Watkins Mill 15-4
3 Ella Rishell 12 Watkins Mill 15-4
5 Ava Joseph 12 Quince Orchard 15-1
6 Sha'Mara McPherson 9 Seneca Valley 14-11
7 Melissa Osei-Bonsu 12 Watkins Mill 13-8
7 Samantha Nurse 10 Seneca Valley 13-8
9 Kailey Meadows 10 Watkins Mill 13-7
10 Michal Asgodom 9 Quince Orchard 13-4
11 Abondance Buana 9 Quince Orchard 13-2
12 Giovanna Dossouvi 9 Seneca Valley 12-10
13 Raihanna Terrell 12 Quince Orchard 12-1
13 Hena Nazir 9 Watkins Mill 12-1
15 Aliyah Beard 9 Quince Orchard 12-0
16 Jazmine Richardson 12 Watkins Mill 11-8
17 Kalina Koyani 9 Quince Orchard 11-0
18 Mandy Vendittis 12 Quince Orchard 10-9
Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Fabiola Lawani 9 Seneca Valley 33-3
2 Kailey Meadows 10 Watkins Mill 29-10.5
3 Abondance Buana 9 Quince Orchard 29-8
4 Ella Rishell 12 Watkins Mill 28-9
5 Jada Camejo 11 Seneca Valley 28-8
6 Samantha Nurse 10 Seneca Valley 28-3
7 Melissa Osei-Bonsu 12 Watkins Mill 27-10
8 Hena Nazir 9 Watkins Mill 25-5
Return to Top
|
|
|