|
|
|
|
|
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Grant, Justin Bullis 11.84 11.00 2 6
2 Middleton, Kyle Bullis 12.14 11.20 2 4
3 Speight, James Landon 11.50 2 1.50
3 Walsh, Patrick The Field School 11.50 1 1.50
5 Sharp, Johnny Landon 12.74 12.00 1
6 Bouknight, Wynston Landon 12.20 2
7 Rome, Jesse Edmund Burke 12.40 1
7 Martinez, Tyler Bullis 13.24 12.40 2
9 White, Rico The Field School 12.70 1
10 Gatling, Brandon The Field School 12.90 1
11 Saxberg, Haak Edmund Burke 13.30 1
12 Keefe, Ryan Edmund Burke 13.60 2
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Pittman, Leland Landon 22.80 1 6
2 Grant, Justin Bullis 25.14 23.00 2 4
3 Middleton, Kyle Bullis 22.34 23.50 2 2
4 Speight, James Landon 24.20 1 1
5 Moses, Jmaw Edmund Burke 24.50 1
6 Walsh, Patrick The Field School 25.70 2
7 Gatling, Brandon The Field School 26.60 1
8 Tapparo, Robert Landon 25.24 27.10 2
9 White, Rico The Field School 27.50 1
9 Keefe, Ryan Edmund Burke 27.50 2
11 Lewis, Adam Edmund Burke 29.20 1
-- Fatheree, Evan Bullis 27.34 DNF 2
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Howard, Zack Bullis 56.14 56.00 2 6
2 Moses, Jmaw Edmund Burke 56.10 2 4
3 Green, Aaron Bullis 55.14 59.90 2 2
4 Grady, Blake Bullis 1:01.14 1:01.00 1 1
5 Kelleher-Brozost, Tucker The Field School 1:03.00 1
Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mlyniec, Casey Edmund Burke 2:13.00 6
2 Harvey, Duncan Landon 2:14.00 4
3 Hepburn, Colin Edmund Burke 2:16.00 2
4 Sener, Chris The Field School 2:22.00 1
5 Chu, Steven Bullis 2:27.00 2:26.00
6 Bruno, Ethan The Field School 2:27.00
7 Fatheree, Jack Bullis 2:28.00
8 Barrera, Jay Bullis 2:25.00 2:31.00
....Boys 800 Meter Run Varsity
9 Craver, Joe The Field School 2:34.00
Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Funger, Teddy Bullis 5:15.00 4:56.00 6
2 Messinger, Conor Edmund Burke 4:57.00 4
3 Mlyniec, Casey Edmund Burke 4:58.00 2
4 Hernandez, Chris Bullis 5:14.00 4:59.00 1
5 Conrad, Simon Edmund Burke 5:05.00
6 Hepburn, Colin Edmund Burke 5:11.00
7 Allen, Nick The Field School 5:20.00
8 Young, Brendan The Field School 5:21.00
9 David, CJ Landon 5:38.00
10 Baldacci, Stefan Landon 5:54.00
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Messinger, Conor Edmund Burke 10:47.00 6
2 Funger, Teddy Bullis 11:36.00 11:04.00 4
3 Hernandez, Chris Bullis 11:39.00 11:38.00 2
4 Dougherty, Ryan Landon 11:55.00 12:04.00 1
5 Snyder, Logan Bullis 12:40.00 12:16.00
6 Modarres, Ceena Landon 12:35.00
7 Phillips, Greg The Field School 12:47.00
8 Isaacson, Nick The Field School 12:52.00
9 Barkats, Nikolai The Field School 13:28.00
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Little, Kaquan Bullis 17.74 16.00 6
2 Gray, Ezra Edmund Burke 18.70 4
3 Kelleher-Brozost, Tucker The Field School 22.80 2
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Little, Kaquan Bullis 46.54 45.70 2 6
2 Curtis, Ernie Edmund Burke 46.60 2 4
3 Cooper, Arran Edmund Burke 49.50 1 2
4 Chao, Thomas Bullis 50.10 2 1
5 Jorgensen, Sean Bullis 50.50 1
6 Kelleher-Brozost, Tucker The Field School 50.70 1
7 Cohen, Theo The Field School 50.80 2
8 Gould, Paul The Field School 52.80 2
9 Gray, Ezra Edmund Burke 54.00 2
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bullis 'A' 48.04 46.00 6
1) Martinez, Tyler 2) Little, Kaquan
3) Middleton, Kyle 4) Grant, Justin
2 Landon 'A' 47.50 4
1) Sharp, Johnny 2) Bouknight, Wynston
3) Speight, James 4) Tapparo, Robert
3 The Field School 'A' 47.14 50.20 2
1) Gatling, Brandon 2) Reyes, Gian-Carlo
3) White, Rico 4) Walsh, Patrick
-- Edmund Burke 'A' DQ
1) Cooper, Arran 2) Moses, Jmaw
3) Lewis, Adam 4) Saxberg, Haak
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Landon 'A' 3:36.80 6
1) Pittman, Leland 2) Hightower, Mac
3) Donelan, John 4) Gleklen, Brandon
2 Bullis 'A' 3:52.20 4
1) Grant, Justin 2) Little, Kaquan
3) Green, Aaron 4) Howard, Zack
3 The Field School 'A' 4:18.00 2
1) Young, Brendan 2) Fallon, Harrison
3) Winkelman, Jay 4) Allen, Nick
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Landon 'A' 9:03.00 6
1) Hightower, Mac 2) David, CJ
3) Harvey, Duncan 4) Donelan, John
2 Bullis 'A' 9:21.00 9:35.00 4
1) Howard, Zack 2) Bass, Jeff
3) Snyder, Logan 4) Chu, Steven
3 The Field School 'A' 9:30.00 9:37.00 2
1) Allen, Nick 2) Winkelman, Jay
3) Fallon, Harrison 4) Young, Brendan
Boys High Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Czerwiec, Jason Bullis 4-08.00 6
2 Wright, Ryan Bullis 4-06.00 4
Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hunter, Mike Landon 36-09.50 36-11.00 6
....Boys Triple Jump Varsity
2 McDaniel, John Edmund Burke 36-03.00 4
3 Curtis, Ernie Edmund Burke 35-11.00 2
4 Messinger, Kevin Edmund Burke 32-05.00 1
5 Wright, Ryan Bullis 29-09.00
Boys Shot Put Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Flood, Warren Bullis 37-00.00 6
2 Argain, Coby Landon 35-03.00 4
3 Craig, James Landon 34-06.50 34-06.00 2
4 Fullum, Terrence Landon 34-03.50 34-02.00 1
5 Armington, Elliot The Field School 32-08.00
6 Hunter, Mike Landon 31-04.00
7 Colella, Mario Edmund Burke 30-11.00 30-11.00
8 DeLeon, Niko The Field School 30-03.00
9 Tucker-Green, Bryant Bullis 28-06.00
10 Nadeau-Rifkin, Tim Edmund Burke 27-10.00
11 Selowsky, Alexander Landon 25-01.00
12 Staines, Luke Bullis 25-00.00
13 Pleasant, Austen Edmund Burke 19-08.00
Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 DeLeon, Niko The Field School 103-08 6
2 Armington, Elliot The Field School 88-07 4
3 Green, Aaron Bullis 87-06 2
4 Colella, Mario Edmund Burke 74-10 82-10 1
5 Selowsky, Alexander Landon 81-02
6 Nadeau-Rifkin, Tim Edmund Burke 80-10
7 Hunter, Mike Landon 80-08
8 Craig, James Landon 78-04
9 Fullum, Terrence Landon 78-01
10 Flood, Warren Bullis 65-08
11 Gatling, Brandon The Field School 63-05
12 Pleasant, Austen Edmund Burke 55-00
13 Fabizewski, Max Bullis 39-08
-- Argain, Coby Landon DQ
=========================================================================================
Men - Varsity - Team Rankings - 15 Events Scored
=========================================================================================
1) Bullis 83 2) Landon 42.50
3) Edmund Burke 42 4) The Field School 20.50
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Tillman, Kelsey Georgetown V 13.74 12.30 3 6
2 Johnson, Bria Holton-Arms 12.90 2 4
3 Due Mogensen, Nicolina Holton-Arms 13.10 2 2.50
3 Burke, Ariel Bullis 13.84 13.10 3 2.50
5 Williams, Rachel Holton-Arms 13.40 2 1
6 Wiegand, Darby Georgetown V 14.04 13.60 3
6 Issac, Deborah Georgetown V 14.04 13.60 3
8 Booker, Asia Bullis 15.04 14.10 3
9 Kasasa, Sharon Bullis 14.34 14.20 3
10 Dunning, Lucy The Field School 14.60 1
11 Hyde, Sidney The Field School 14.70 2
12 Lewis, Phoebe Edmund Burke 14.80 2
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Bullock, Terri Georgetown V 27.74 25.60 3 6
2 Tillman, Kelsey Georgetown V 28.24 26.30 3 4
3 Sears, Darien Bullis 31.24 27.50 3 3
4 Johnson, Bria Holton-Arms 27.60 2 2
5 Burke, Ariel Bullis 31.24 27.70 3 1
6 Berkman, Natalie Holton-Arms 27.80 2
7 Burke, Moriah Bullis 32.24 29.06 1
8 Williams, Alex Georgetown V 29.74 29.10 3
9 Schear, Mollie The Field School 29.20 2
10 Hyde, Sidney The Field School 30.80 1
10 White, Chelsea Edmund Burke 30.80 1
12 D'Amico, Lise Courtney Holton-Arms 31.60 1
13 Lewis, Phoebe Edmund Burke 35.20 1
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Wilde, Emily Holton-Arms 1:05.00 1 6
2 Bobbitt, Toria Bullis 1:11.14 1:06.00 3 3.50
2 Burke, Moriah Bullis 1:06.00 2 3.50
4 Leonard, Haley Georgetown V 1:08.14 1:06.90 3 2
5 Schear, Mollie The Field School 1:09.00 2 1
6 Caron, Olivia Georgetown V 1:10.14 1:10.00 3
6 Smith, Maddie Holton-Arms 1:10.00 1
8 Gittleson, Becca Bullis 1:18.00 1
9 Cohen, Ariel Holton-Arms 1:21.00 2
Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jones, Stephanie Georgetown V 2:26.00 2:28.00 6
2 Connelly, Bridget Georgetown V 2:32.00 2:30.00 4
3 Pohl, Katie Georgetown V 2:32.50 2:33.00 3
....Girls 800 Meter Run Varsity
4 Sullivan, Courtney Bullis 2:42.00 2:35.00 2
5 Sanguinetti, Mariah Holton-Arms 2:43.00 1
6 Thompson, Jamie Holton-Arms 2:46.00
6 Ramlogan, Nalini Holton-Arms 2:46.00
8 Mitchell, Arin Bullis 2:58.00 2:52.00
9 Arandia, Mathilde Edmund Burke 2:55.00
10 Kniff, Raelena Bullis 3:01.00 2:58.00
11 Robb, Ellie Edmund Burke 3:12.00
Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sullivan, Courtney Bullis 5:54.00 5:52.00 6
2 McCarthy, Ciara Georgetown V 5:50.00 5:54.00 4
3 Morrissey, Megan Georgetown V 5:50.00 5:55.00 3
4 Tigani, Elise Georgetown V 6:00.00 5:57.00 2
5 Ottenstein, Melanie The Field School J5:57.00 1
6 Scherer, Lindsey The Field School 6:06.00
7 Timbers, Emma Edmund Burke 6:18.00
8 Arandia, Mathilde Edmund Burke 6:24.00
9 Walks, Emani Holton-Arms 6:30.00
9 Kniff, Raelena Bullis 6:36.00 6:30.00
11 Unger, Rachel Holton-Arms 6:33.00
11 Hinsch, Julia Holton-Arms 6:33.00
13 Randazzo, Nina Bullis 7:10.00
-- McCabe, Molly Edmund Burke DNF
Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Atabek, Natalie Georgetown V 11:41.90 11:48.00 6
2 Scully, Kathryn Holton-Arms 12:52.00 4
3 Putterman, Sara Holton-Arms 13:13.00 3
4 Ottenstein, Melanie The Field School 13:30.00 2
5 Scherer, Lindsey The Field School 13:54.00 1
-- Mitchell, Arin Bullis DNF
-- Ryan, Moira Georgetown V 11:50.00 DNF
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Tillman, Jordan Georgetown V 19.24 18.10 1 6
2 Ceja, Hannah Edmund Burke J18.10 1 4
3 Carras, Abby Holton-Arms 18.50 2 3
4 Khan, Sameena Bullis 19.30 1 2
5 Schmitz, Katie Georgetown V 18.94 19.50 2 1
6 Allen, Destiny Georgetown V 18.74 20.20 2
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Wilde, Emily Holton-Arms 51.20 2 6
2 Jenkins, Taylor Bullis 54.74 52.20 3 3.50
2 Allen, Destiny Georgetown V 53.64 52.20 3 3.50
4 Carras, Abby Holton-Arms 53.20 2 2
5 Ceja, Hannah Edmund Burke 53.30 1 1
6 Schmitz, Katie Georgetown V 51.64 53.80 3
7 Gillepsie, Catherine Bullis 56.60 1
8 Tillman, Jordan Georgetown V 54.64 56.80 3
9 Windham, Savannah Edmund Burke 1:05.00 2
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Georgetown Visitation Prep 'A' 52.64 52.00 6
1) Allen, Destiny 2) Bullock, Terri
3) Schmitz, Katie 4) Tillman, Kelsey
2 Holton-Arms 'A' 53.00 4
1) Berkman, Natalie 2) Due Mogensen, Nicolina
3) Williams, Rachel 4) Johnson, Bria
3 Bullis 'A' 54.20 2
1) Kasasa, Sharon 2) Sears, Darien
3) Burke, Ariel 4) Burke, Moriah
4 Edmund Burke 'A' 1:00.14 57.80 1
1) Appel, Bella 2) Jentoft-Herr, Kate
3) White, Chelsea 4) Marcus, Tani
-- Holton-Arms 'B' X55.40
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Georgetown Visitation Prep 'A' 3:25.00 4:17.00 6
1) Connelly, Bridget 2) Smith, Meghan
3) Pohl, Katie 4) Jones, Stephanie
2 Bullis 'A' 4:32.00 4
1) Jenkins, Taylor 2) Burke, Ariel
3) Sears, Darien 4) Bobbitt, Toria
3 Holton-Arms 'A' 4:33.00 2
1) Berkman, Natalie 2) Carras, Abby
3) Redd, Briana 4) Thompson, Jamie
4 Holton-Arms 'B' 4:50.00 1
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Georgetown Visitation Prep 'A' 10:07.00 6
1) Jones, Stephanie 2) Pohl, Katie
3) Ryan, Moira 4) Connelly, Bridget
2 Holton-Arms 'A' 10:58.00 4
1) Meyerhoff, Sarah 2) Putterman, Sara
3) Scully, Kathryn 4) Inglesby, Caroline
Girls High Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Tak, Mishta Holton-Arms 4-08.00 6
2 Allen, Destiny Georgetown V 4-06.00 4-04.00 4
3 Sanguinetti, Mariah Holton-Arms 4-02.00 2
3 Tillman, Jordan Georgetown V 4-06.00 4-02.00 2
3 Jenkins, Taylor Bullis 4-02.00 2
Girls Long Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Due Mogensen, Nicolina Holton-Arms 15-07.00 6
2 Redd, Briana Holton-Arms 14-00.00 4
3 Dunning, Lucy The Field School 13-09.00 3
4 Kasasa, Sharon Bullis 13-07.50 13-04.00 2
5 Marsten, Tia Holton-Arms J13-04.00 1
6 Azarbarzin, Aundya Georgetown V 13-00.00 12-11.00
7 Rappaport-Gow, Mimi Edmund Burke 14-04.00 J12-11.00
8 Booker, Asia Bullis 12-07.50 12-09.00
9 Jenkins, Taylor Bullis 13-08.25 12-08.00
10 Brozost-Kelleher, Dana Edmund Burke 10-09.00
11 Lewis, Phoebe Edmund Burke 10-04.50
Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Redd, Briana Holton-Arms 30-06.50 6
2 Schmitz, Katie Georgetown V 30-00.00 29-09.00 4
3 Booker, Asia Bullis 29-06.00 3
4 Azarbarzin, Aundya Georgetown V 27-07.00 28-08.00 2
5 Due Mogensen, Nicolina Holton-Arms 27-06.50 1
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Obioha, Juju Holton-Arms 28-00.00 6
2 Hyde, Montana The Field School 25-10.00 4
3 Brozost-Kelleher, Dana Edmund Burke 23-03.00 3
4 Williams, Tatyana Holton-Arms 22-04.00 2
5 Chung, Tyra Bullis 21-03.50 1
6 Mitchell, Arin Bullis 19-05.00
7 McNeil, Johlize Georgetown V 25-00.00 18-11.00
8 Pence, Emily Holton-Arms 16-09.00
9 Walker, Lena Edmund Burke 15-04.00
Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Obioha, Juju Holton-Arms 82-02 6
2 Marsten, Tia Holton-Arms 72-00 4
3 Hyde, Montana The Field School 52-01 3
....Girls Discus Throw Varsity
4 Pence, Emily Holton-Arms 51-04 2
5 Brozost-Kelleher, Dana Edmund Burke 51-01 1
6 Chung, Tyra Bullis 44-09
7 McNeil, Johlize Georgetown V 65-00 44-05
8 Walker, Lena Edmund Burke 31-00
=========================================================================================
Women - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
=========================================================================================
1) Holton-Arms 91.50 2) Georgetown Visitation Pre 86.50
3) Bullis 41 4) The Field School 15
5) Edmund Burke 10
Return to Top
|
|
|