Licensed to Landon School HY-TEK's Meet Manager 5/5/2009 05:19 PM
Landon, St. Albans, Heights, - 5/5/2009
Washington Episcopal School
Holton Arms, Bethesda, MD
Results
Event 1 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Steele, Mason Landon 95-08.50 6
2 Burgess, Domonic The Heights 67-10.50 4
3 Guenther, Jack St Albans Sc 67-07 3
4 Edwards, Issiah Landon 64-10 2
5 Togias, Aris St Albans Sc 64-03 1
6 Duffy, Luke St Albans Sc 64-01.50
7 Ouyang, JP The Heights 58-11
8 Spiritos, David Landon 56-04.50
9 Collins, Conor Landon x56-03
10 Richards, Peter St Albans Sc x55-08
11 Holland, Patrick Washington E 50-05
12 Menefee, Roby Washington E 49-04
Event 2 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Loria, Michael The Heights 17-06.00 6
2 Hillman, Matt Washington E 17-00.00 4
3 Marshall, Jordan Landon 16-10.00 3
4 Harmon, Joshua St Albans Sc 16-09.50 2
5 Jones, Arthur St Albans Sc 16-07.00 1
6 Gleklen, Ryan Landon 15-10.00
7 Ware, Anthony Washington E 14-00.00
8 McNamara, William Landon 12-04.00
9 Kolb, Michael The Heights 11-10.00
10 Vongkovit, Teerit Landon x10-11.00
11 Pulliam, Kevin The Heights 10-08.00
Event 3 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Onaghise, Tumi Landon 41-08.00 6
2 Hillman, Matt Washington E 37-07.50 4
3 Duffy, Luke St Albans Sc 33-02.50 3
4 Togias, Aris St Albans Sc 31-03.00 2
5 Rhoads, Michael Landon 27-07.50 1
6 Watkins, Anthony Washington E 27-02.50
7 Edwards, Issiah Landon 26-02.50
8 Richards, Peter St Albans Sc 26-01.00
9 Guenther, Jack St Albans Sc x25-06.00
10 Burgess, Domonic The Heights 23-01.50
11 Ouyang, JP The Heights 22-00.00
12 Steele, Mason Landon x6-03.00
Event 4 Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Rich, Cory St Albans Sc 16.70 1 6
2 Hillman, Matt Washington E 17.00 1 4
3 Togias, Aris St Albans Sc 19.70 1 3
4 Zawatsky, Nick Landon 19.90 2 2
5 Pulliam, Kevin The Heights 22.90 1 1
6 McNamara, William Landon 23.30 2
Event 5 Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dodge, Sam St Albans Sc 5:01.40 6
2 Resende, Justin The Heights 5:16.50 4
3 Brill, Adam Landon 5:23.50 3
4 Cox, Billy St Albans Sc 6:04.20 2
5 Thumpasery, Tony St Albans Sc 6:09.40 1
6 Luli, Andres The Heights 6:09.70
7 Watkins, Anthony Washington E 6:13.30
8 Fox, Sam Landon 6:13.80
Event 6 Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 St Albans School 'A' 51.00 6
1) Harmon, Joshua 2) Jones, Arthur
3) Blarel, Tristan 4) Rich, Cory
2 Landon 'A' 53.80 4
1) Vongkovit, Teerit 2) Atwood, Cole
3) Stape, Jared 4) Keels, Micah
3 Washington Episcopal 'A' 55.40 2
1) Hillman, Matt 2) Menefee, Roby
3) Forsyth, Darwin 4) Ware, Anthony
4 The Heights School 'B' x1:03.00
5 Washington Episcopal 'B' x1:03.70
1) Rushford, Kyle 2) Hinshelwood, Michael
3) Holland, Patrick 4) Finzi, Marc
6 The Heights School 'A' 1:06.50
1) Sanchez, Iggy 2) Brubaker, Andrew
3) Tundo, Giovanni 4) Burgess, Domonic
Event 7 Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rhoads, Michael Landon 57.50 6
2 Loria, Michael The Heights 59.30 4
3 Guzman, Nathan St Albans Sc 1:05.10 3
4 Duffy, Luke St Albans Sc 1:07.20 2
5 Perez, Joe The Heights 1:11.80 1
6 Strudwick, Grant St Albans Sc 1:14.40
Event 8 Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Rich, Cory St Albans Sc 12.20 1 6
2 Johnson, Brandon Landon 12.70 2 4
3 Baker, David Landon 13.00 2 3
4 Blarel, Tristan St Albans Sc 13.30 2 2
5 Marshall, Jordan Landon 14.00 2 1
6 Forsyth, Darwin Washington E 14.10 1
7 Rushford, Kyle Washington E 16.20 1
8 Vongkovit, Teerit Landon x16.70 1
9 Tundo, Giovanni The Heights 17.20 1
Event 9 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Pence, Hal Landon 2:22.70 6
2 Brill, Adam Landon 2:30.00 4
3 Sidak, Christian St Albans Sc 2:33.90 3
4 Dreben, James St Albans Sc 2:34.20 2
5 Luli, Daniel The Heights 2:35.30 1
6 Irion, Liam St Albans Sc 2:40.70
7 Krohn, David The Heights 2:42.20
8 Mould, David Landon 2:49.70
9 Brubaker, Andrew The Heights 2:50.90
10 Kolb, Michael The Heights x2:53.90
11 Holland, Patrick Washington E 3:21.80
Event 10 Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Jones, Arthur St Albans Sc 25.90 2 6
2 Baker, David Landon 26.40 2 4
3 Johnson, Brandon Landon 26.60 1 3
4 Brubaker, Andrew The Heights 26.90 1 2
5 Marshall, Jordan Landon 27.30 2 1
6 Gleklen, Ryan Landon x27.40 1
7 Togias, Aris St Albans Sc 28.70 2
8 Ouyang, JP The Heights 30.30 2
9 Menefee, Roby Washington E 32.10 1
10 Hinshelwood, Michael Washington E 32.30 1
11 Watkins, Anthony Washington E 33.70 2
12 Sanchez, Iggy The Heights 34.10 2
Event 11 Boys 1600 Sprint Medley
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 St Albans School 'A' 4:28.40 6
1) Hampton, Austin 2) Blarel, Tristan
3) Dreben, James 4) Peden, Jack
2 The Heights School 'A' 5:23.60 4
1) Resende, Justin 2) Krohn, David
3) Perez, Joe 4) Livaudais, Joe
Event 12 Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Zawatsky, Nick Landon 31-08.00 6
2 Harmon, Joshua St Albans Sc 31-02.00 4
3 Ellis, Shane St Albans Sc 28-07.00 3
4 Joy, Patrick Landon 28-00.00 2
5 Akinboyewa, Bernard Landon 27-09.00 1
6 Peden, Jack St Albans Sc 25-04.00
7 Twyman, Robert St Albans Sc x24-09.00
Event 13 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Harmon, Joshua St Albans Sc 5-00.00 6
2 Rich, Cory St Albans Sc J5-00.00 4
3 Baker, David Landon 4-08.00 3
4 Irion, Liam St Albans Sc J4-08.00 2
5 Atwood, Cole Landon J4-08.00 0.50
5 Kleinknecht, Tim Landon J4-08.00 0.50
7 Curto, Ryan Landon x4-02.00
8 Perez, Joe The Heights 4-00.00
8 Resende, Justin The Heights 4-00.00
Men - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
1) St Albans School 85 2) Landon 72
3) The Heights School 27 4) Washington Episcopal 14