Licensed to Landon School HY-TEK's Meet Manager 4/1/2011 05:41 PM
Landon Home Meet - 4/1/2011
Middle School Track & Field
Bethesda, Maryland 20817
Results
Boys 100 Meter Dash Middle School
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Hopson, Chris 8 Georgetown D 12.40 1 10
2 Moore, Alani 7 Landon 12.90 3 8
3 McKenzie, Kyle 8 Bullis 13.20 1 5
3 Lynn, Ezra 8 Georgetown D 13.20 3 5
5 Bullard, Nigel 8 St Stephens 13.30 2 2
6 Favors, Antonio 7 Friendship J 13.40 2 1
8 Osman, Kalil 8 Bullis J13.40 3
8 Box, Anthony 7 Georgetown D 13.60 1
9 Meka, Joshua 7 Landon 13.70 2
10 Jones, Dimani 7 Friendship J 14.40 2
11 David, Jamaal 8 Bullis 14.60 1
12 Ayainian, Justin 7 St Stephens 15.40 3
13 Brown, Jameel 6 Landon 15.70 3
14 Karsten, Erik 7 St Stephens 19.30 2
Boys 200 Meter Dash Middle School
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Tanous, Theodore 8 Landon 27.30 2 10
2 Arrate, Miguel 8 St Stephens 28.00 2 8
3 Garba, Saadiq 8 Washington L 28.30 3 6
4 Box, Anthony 7 Georgetown D 29.40 1 4
5 Jones, Dimani 7 Friendship J 30.50 3 2
6 Martin, Raymond 8 St Stephens 31.50 1 1
7 Favors, Antonio 7 Friendship J 31.70 2
8 Karsten, Erik 7 St Stephens 32.20 3
9 Feldman, Mo 7 Landon 32.50 3
10 Saint_louis, Jordan 6 Bullis 32.90 3
11 Alexander, Sebastian 7 Washington L 35.80 1
12 Stern, Jacob 8 Georgetown D 40.50 1
Boys 400 Meter Dash Middle School
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Tanous, Theodore 8 Landon 1:00.20 2 10
2 Ward, Ian 7 Georgetown D 1:01.70 1 8
3 Djurhuus, Andreas 6 Bullis 1:03.20 1 6
4 Arrate, Miguel 8 St Stephens 1:04.30 2 4
5 Klain, Danny 8 Georgetown D 1:06.00 1 2
6 Caldwell, Philip 7 Washington L 1:09.70 3 1
7 Vongkovit, Teerit 8 Landon 1:10.00 3
8 Frye, Marquise 8 Friendship J 1:10.80 1
9 McDonough, Daniel 7 Washington L 1:12.10 2
10 Leder, Alex 7 Georgetown D 1:16.00 3
11 Martin, Raymond 8 St Stephens 1:17.20 2
12 Karsten, Erik 7 St Stephens 1:22.10 3
13 Wolf, Colin 7 Washington L 1:32.00 3
14 Upson, Julius 8 Friendship J 1:35.50 2
Boys 800 Meter Run Middle School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Miller, Solomon 8 Georgetown D 2:30.90 10
2 Monheim, Liam 8 Georgetown D 2:36.80 8
3 Crafton, Chris 7 Landon 2:38.60 6
4 Miele, Anthony 7 Landon 2:42.60 4
5 Tampubulon, Carlo 8 St Stephens 2:45.00 2
6 Brown, Alexander 7 Bullis 2:53.40 1
7 Umar, Zaki 8 Washington L 2:53.70
8 Coward, Will 8 St Stephens 2:55.40
9 Inman, Asher 8 Washington L 2:57.40
10 Reed, Joshua 8 St Stephens 2:58.30
11 Fuscus, William 7 Georgetown D 3:01.00
12 Giles, Logan 7 Landon 3:05.50
13 Fullerton, Zach 8 Washington L 3:06.30
Boys 1600 Meter Run Middle School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Monheim, Liam 8 Georgetown D 5:30.20 10
2 Miller, Solomon 8 Georgetown D 5:34.30 8
3 Garba, Saadiq 8 Washington L 5:41.40 6
4 Leasure, Jack 7 Bullis 5:53.00 4
5 Crafton, Chris 7 Landon 5:57.00 2
6 Leder, Alex 7 Georgetown D 6:02.90 1
7 Krauthamer, Nick 8 Landon 6:06.20
8 Brown, Alexander 7 Bullis 6:07.90
9 Holman, Benjamin 6 Landon 6:08.30
10 Thomas-Canfield, Luke 8 Washington L 6:12.30
11 McQueen, Parr 8 St Stephens 6:28.00
12 Joiner, Donovan 8 Washington L 7:26.00
13 Werner, TJ 8 St Stephens 8:17.00
Boys 110 Meter Hurdles Middle School
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Brown, Ben 8 Bullis 20.50 3 10
2 Brady, Sam 8 Bullis 20.60 1 8
3 Roberts, Jacob 8 Georgetown D 20.70 2 6
4 Thimm, Daniel 7 Georgetown D 21.10 1 4
5 Parris, Nicholas 7 Landon 21.30 3 2
6 Augustine, Jonathan 6 Landon 21.40 1 1
7 Feldman, Mo 7 Landon 23.60 2
8 Washington, Chace 7 Georgetown D 24.50 2
Boys 4x100 Meter Relay Middle School
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Georgetown Day 'A' 52.10 1 10
1) Box, Anthony 7 2) Lynn, Ezra 8
3) Hopson, Chris 8 4) Ward, Ian 7
2 Bullis 'A' 52.20 1 8
1) McKenzie, Kyle 8 2) Brown, Ben 8
3) Osman, Kalil 8 4) Westbury, William 8
3 Landon 'A' 53.90 1 6
1) Parris, Nicholas 7 2) Ebo, Mark 8
3) Sheih, Jonathan 6 4) Holland, Jonathan 8
4 Friendship Junior Academy Blow 'A' 54.50 1 4
1) Thomas, Trevon 8 2) Favors, Antonio 7
3) Frye, Marquise 8 4) Jones, Dimani 7
5 Washington Latin 'A' 57.30 2 2
1) Garba, Saadiq 8 2) Inman, Asher 8
3) Towns, Jonathan 8 4) Umar, Zaki 8
6 St Stephens and St Agnes 'A' 59.40 1
1) Arrate, Miguel 8 2) Ayainian, Justin 7
3) Bullard, Nigel 8 4) Martin, Raymond 8
7 St Stephens and St Agnes 'B' 59.50 2
1) O'Brien, Chuck 7 2) Seigmund, Will 8
3) Reed, Joshua 8 4) Vargas, Jesse 8
8 Landon 'B' 1:02.90 2
1) Brown, Jameel 6 2)
Boys 1600 Sprint Medley 4-2-2-800 Middle School
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Bullis 'A' 4:46.00 10
1) Leasure, Jack 7 2) Westbury, William 8
3) Djurhuus, Andreas 6 4) Saint_louis, Jordan 6
2 Georgetown Day 'A' 4:55.00 8
1) Klain, Danny 8 2) Stern, Jacob 8
3) Palmer, Evan 7 4) Cohen, Ezekiel 8
3 Washington Latin 'A' 5:34.00 6
1) Caldwell, Philip 7 2) Fullerton, Zach 8
3) Thomas-Canfield, Luke 8 4) Blanford, Jimmy 8
4 St Stephens and St Agnes 'A' 5:37.00 4
1) McQueen, Parr 8 2) Werner, TJ 8
3) Tampubulon, Carlo 8 4) Vargas, Jesse 8
Boys High Jump Middle School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brown, Ben 8 Bullis 4-08.00 10
2 Moore, Alani 7 Landon 4-06.00 8
3 David, Jamaal 8 Bullis 4-04.00 6
4 Hopson, Chris 8 Georgetown D 4-02.00 4
5 Klain, Danny 8 Georgetown D J4-02.00 2
6 Hsieh, Jonathan 6 Landon 3-06.00 1
7 Reed, Joshua 8 St Stephens J3-06.00
7 Holman, Benjamin 6 Landon J3-06.00
Boys Long Jump Middle School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tanous, Theodore 8 Landon 15-10.00 10
2 Ward, Ian 7 Georgetown D 15-00.50 8
3 Meka, Joshua 7 Landon 14-10.50 6
4 Peacock, Scott 7 Washington L 14-04.00 4
5 McKenzie, Kyle 8 Bullis 14-03.50 2
6 Ebo, Mark 8 Landon 13-09.50 1
7 Brown, Alexander 7 Bullis 13-09.00
8 Inman, Asher 8 Washington L 12-07.00
9 Caldwell, Philip 7 Washington L 12-06.00
10 Saint_louis, Jordan 6 Bullis 10-07.00
11 Wyner, Jack 7 Georgetown D 8-08.00
12 Osagghae, Michael 7 Georgetown D 7-08.00
Boys Triple Jump Middle School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Meka, Joshua 7 Landon 30-08.00 10
2 Matzelevich, Eric 6 Bullis 28-00.00 8
Boys Shot Put Middle School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Holland, Jonathan 8 Landon 33-05.00 10
2 Osman, Kalil 8 Bullis 32-11.00 8
3 Bullard, Nigel 8 St Stephens 31-10.00 6
4 Dabney, Ian 8 Landon 30-07.00 4
5 Lynn, Ezra 8 Georgetown D 27-04.00 2
6 Tampubulon, Carlo 8 St Stephens 25-11.00 1
7 Feldman, Mo 7 Landon 24-10.00
8 Eustice, Michael 8 Georgetown D 23-08.00
9 Holinger, Tyler 7 Georgetown D 23-00.00
10 Clark, William 8 Landon 22-05.00
11 Gitleman-Fonseca, Benjam 8 Landon 21-00.00
12 Palmer, Evan 7 Georgetown D 18-06.00
13 Schone, Connor 7 Georgetown D 15-05.00
14 Fraeters, Gorka 8 Georgetown D 13-07.00
Boys 100 Meter Dash Open Event
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Peacock, Scott 7 Washington L 14.40 1 10
2 Thomas, Trevon 8 Friendship J 14.70 2 8
3 O'Brien, Chuck 7 St Stephens 14.80 3 6
4 Taylor, Tyrone 8 Friendship J 15.10 1 4
5 Joiner, Donovan 8 Washington L 15.30 1 2
6 Gaston, Rakwon 7 Washington L 15.50 3 0.50
6 Wolf, Colin 7 Washington L 15.50 1 0.50
8 Hsieh, Jonathan 6 Landon 15.70 1
9 McDonough, Daniel 7 Washington L 16.10 2
10 Catubig, Kytel 8 Washington L 17.20 2
11 Alexander, Sebastian 7 Washington L 20.40 2
Men - Middle School - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
1) Georgetown Day 110 2) Landon 99
3) Bullis 86 4) St Stephens and St Agnes 28
5) Washington Latin 25 6) Friendship Junior Academy 7
Men - Open Event - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
1) Washington Latin 13 2) Friendship Junior Academy 12
3) St Stephens and St Agnes 6