Skip Grant Invitational | | Hosted By: St. Albans | Derwood, Maryland | Saturday, October 23, 2021 | |
|
Skip Grant Invitational
10/23/2021
results from mdtimingllc.com
Girls Varsity Team Results
====================================================================================================================================================
Place Team Score Team Time Runner Avg Avg Mile 5 Man Gap Finish Order Scoring Order
====================================================================================================================================================
1 Holton-Arms 51 1:50:30 22:06 7:07 3:47 2-5-7-18-35-36 1-4-6-14-26-27
2 National Cathedral 56 1:51:54 22:23 7:13 3:05 4-10-14-16-29-30-41 3-8-11-12-22-23-31
3 Georgetown Day 67 1:52:33 22:31 7:15 3:42 3-11-12-21-38-51-62 2-9-10-17-29-38-48
4 Immanuel Christian 120 2:01:03 24:13 7:48 5:47 9-24-27-40-58-65 7-18-21-30-44-51
5 St. Andrew's Episcopal 122 1:58:53 23:47 7:40 3:59 6-33-34-44-46-49 5-24-25-33-35-36
6 Potomac (McLean VA) 150 2:06:06 25:14 8:08 4:42 17-20-50-52-59-60-61 13-16-37-39-45-46-47
7 Col. Zadok Magruder 156 2:03:50 24:46 7:59 3:06 26-37-42-45-55-57 20-28-32-34-42-43
8 Covenant Life 209 2:24:50 28:58 9:20 14:37 19-54-63-64-68 15-41-49-50-54
9 Connelly School of the 219 2:47:10 33:26 10:46 20:45 25-53-66-67-69 19-40-52-53-55
DNP Stone Ridge Sacred Heart 1:33:48 23:27 7:33 15-23-28-31 4 Runners
DNP Oakcrest 1:13:58 24:40 7:57 39-43-47 3 Runners
DNP Trinity School at Meadow 47:20 23:40 7:38 22-32 2 Runners
DNP Washington Latin Public 52:30 26:15 8:27 48-56 2 Runners
DNP Elizabeth Seton 19:01 19:01 6:08 1 1 Runner
DNP Bullis 21:48 21:48 7:01 8 1 Runner
DNP Edmund Burke 22:13 22:13 7:10 13 1 Runner
Race 4 - Varsity Girls - 5K
10/23/2021 - 3:45pm
========================================================================================
Place Name Grade Team Time Points
========================================================================================
1 Evelyn Rogers 10 Elizabeth Seton 19:00.7
2 Ella Moore 10 Holton-Arms 20:25.9 1
3 Ellie Kessler 10 Georgetown Day 20:39.9 2
4 Caroline Lee 9 National Cathedral for Girls 20:44.6 3
5 Elise Attiogbe 9 Holton-Arms 21:02.8 4
6 Katherine Odell 9 St. Andrew's Episcopal 21:09.0 5
7 Lily Muhlbaum 12 Holton-Arms 21:45.5 6
8 Devon Hushon 11 Bullis 21:47.6
9 Elizabeth Currey 11 Immanuel Christian (Alexandria) 21:51.5 7
10 Jane Puryear 11 National Cathedral for Girls 21:59.9 8
11 Sadie Boyle 9 Georgetown Day 22:03.5 9
12 Audrey Leff 9 Georgetown Day 22:07.7 10
13 Eliza Gulley 9 Edmund Burke 22:13.0
14 Maya Aguirre 12 National Cathedral for Girls 22:38.7 11
15 Madeline Espinosa 10 Stone Ridge Sacred Heart 22:39.3
16 Lily Powell 12 National Cathedral for Girls 22:40.7 12
17 Arielle Kouyoumdjian 9 Potomac (McLean VA) 22:58.8 13
18 Lucy Weems 11 Holton-Arms 23:03.0 14
19 Tamar Shotter 9 Covenant Life 23:06.3 15
20 Olivia Agolini 11 Potomac (McLean VA) 23:15.7 16
21 Sophie Axelrod 12 Georgetown Day 23:20.1 17
22 Annie Bryant 10 Trinity School at Meadow View 23:22.4
23 Emily Espinosa 10 Stone Ridge Sacred Heart 23:24.1
24 Aggie Currey Immanuel Christian (Alexandria) 23:25.9 18
25 Kelly Holcomb 10 Connelly School of the Holy Ch 23:37.3 19
26 Nina Morris 12 Col. Zadok Magruder 23:41.2 20
27 Isabella Willard Immanuel Christian (Alexandria) 23:43.5 21
28 Rachael Henske 9 Stone Ridge Sacred Heart 23:49.0
29 Georgie Williams 12 National Cathedral for Girls 23:49.5 22
30 Megan Chiang 11 National Cathedral for Girls 23:52.6 23
31 Hallie Stallings 12 Stone Ridge Sacred Heart 23:55.3
32 Ariana Tehrani Trinity School at Meadow View 23:57.5
33 Chloe Ferber 9 St. Andrew's Episcopal 23:59.7 24
34 Jennifer Kitchen 12 St. Andrew's Episcopal 24:09.3 25
35 Marley Kurey 11 Holton-Arms 24:12.4 26
36 Emerson McCarthy 10 Holton-Arms 24:17.0 27
37 Sarah Seam 11 Col. Zadok Magruder 24:21.1 28
38 Nora Sachse 9 Georgetown Day 24:21.3 29
39 Heidi Burke 10 Oakcrest 24:22.7
40 Katelyn Martin 10 Immanuel Christian (Alexandria) 24:22.8 30
41 Sabina Perry 12 National Cathedral for Girls 24:24.7 31
42 Evelyn Wang 10 Col. Zadok Magruder 24:24.7 32
43 Charlotte O'Beirne 10 Oakcrest 24:26.4
44 Hannah Newman 12 St. Andrew's Episcopal 24:27.0 33
45 Madelynne Simmons 9 Col. Zadok Magruder 24:35.8 34
46 Juliette Naddleman 10 St. Andrew's Episcopal 25:07.2 35
47 Lianor Sweda 10 Oakcrest 25:08.3
48 Claire Emmanuel 11 Washington Latin Public Charter 25:11.7
49 Caroline Hundley 12 St. Andrew's Episcopal 25:28.2 36
50 Genevieve Harris 11 Potomac (McLean VA) 25:56.1 37
51 Miriam Akhmetshin 12 Georgetown Day 26:10.5 38
52 Kathryn Choi 9 Potomac (McLean VA) 26:14.8 39
53 Ankara Herrera 9 Connelly School of the Holy Ch 26:36.6 40
54 Anna O'Connell 9 Covenant Life 26:43.8 41
55 Becca Collyer 11 Col. Zadok Magruder 26:46.3 42
56 Caroline Watterson 12 Washington Latin Public Charter 27:18.3
57 Melina Columba 12 Col. Zadok Magruder 27:22.7 43
58 Isabel Taliaferro Immanuel Christian (Alexandria) 27:38.4 44
59 Charlotte Gabriel 9 Potomac (McLean VA) 27:40.4 45
60 Emma O'Reilly 11 Potomac (McLean VA) 27:40.4 46
61 Mina Bahadori 12 Potomac (McLean VA) 27:40.4 47
62 Georgia Maur-Batsaki 10 Georgetown Day 27:46.1 48
63 Logan Matthews 10 Covenant Life 28:16.0 49
64 Gianna Ellis 10 Covenant Life 29:01.2 50
65 Sarah Anderson 9 Immanuel Christian (Alexandria) 29:14.2 51
66 Elizabeth Sims 11 Connelly School of the Holy Ch 36:14.1 52
67 Mae Gillespie 9 Connelly School of the Holy Ch 36:20.4 53
68 Evelyn Huang 9 Covenant Life 37:42.5 54
69 Benanti Kaur 9 Connelly School of the Holy Ch 44:21.4 55
Boys Varsity Team Results
====================================================================================================================================================
Place Team Score Team Time Runner Avg Avg Mile 5 Man Gap Finish Order Scoring Order
====================================================================================================================================================
1 St Albans School For 39 1:24:58 17:00 5:29 1:48 1-4-5-14-21-28-34 1-3-4-12-19-26-32
2 Gilman 60 1:27:31 17:31 5:38 1:29 3-10-12-13-30-40 2-9-10-11-28-38
3 Georgetown Day 82 1:28:21 17:41 5:42 1:04 7-16-19-23-26-33-41 6-14-17-21-24-31-39
4 DeMatha Catholic 84 1:28:38 17:44 5:43 0:44 9-17-18-24-25-32-55 8-15-16-22-23-30-50
5 The Heights 121 1:30:43 18:09 5:51 1:20 8-27-29-31-35-37 7-25-27-29-33-35
6 Col. Zadok Magruder 187 1:34:56 19:00 6:07 2:13 15-39-44-51-54-71-76 13-37-42-46-49-64-68
7 Landon 191 1:34:42 18:57 6:06 2:58 6-38-42-59-61-65-80 5-36-40-54-56-58-71
8 Potomac (McLean VA) 220 1:36:44 19:21 6:14 2:02 22-52-53-57-58-60 20-47-48-52-53-55
9 Georgetown Prep 225 1:39:06 19:50 6:23 4:21 20-36-49-69-74-82 18-34-45-62-66-73
10 Covenant Life 276 1:43:11 20:39 6:39 3:59 43-47-56-73-85-86-89 41-44-51-65-75-76-78
11 St Anselm's Abbey 290 1:43:54 20:47 6:42 2:59 46-62-67-70-75-78 43-57-60-63-67-69
12 Edmund Burke 336 1:50:03 22:01 7:06 2:05 66-68-79-81-84-87-90 59-61-70-72-74-77-79
DNP Bullis 1:07:29 22:30 7:15 63-83-88 3 Runners
DNP Key 37:22 18:41 6:01 2-64 2 Runners
DNP Trinity School at Mead 38:52 19:26 6:16 45-50 2 Runners
DNP Washington Latin Pub 38:54 19:27 6:16 11-72 2 Runners
DNP Immanuel Christian 41:56 20:58 6:45 48-77 2 Runners
Race 3 - Varsity Boys - 5K
10/23/2021 - 3:15pm
========================================================================================
Place Name Grade Team Time Points
========================================================================================
1 Pierre Attiogbe 11 St Albans School For Boys 15:54.9 1
2 Andrew Nolan 11 Key 16:34.7
3 Pieter Heesters 11 Gilman 16:49.4 2
4 William Strong 9 St Albans School For Boys 16:53.9 3
5 Sebi Hume 9 St Albans School For Boys 16:55.6 4
6 Asim Hakim-Florian 11 Landon 17:01.4 5
7 Luke Cohen 11 Georgetown Day 17:04.9 6
8 Cregan Cahill 10 The Heights 17:16.3 7
9 Jayden Keels 11 DeMatha Catholic 17:21.1 8
10 Nathan Koshy 10 Gilman 17:25.4 9
11 Casey Montrey 12 Washington Latin Public Charter 17:27.8
12 Aaron Meng 12 Gilman 17:28.3 10
13 Ryan Collins 10 Gilman 17:29.5 11
14 Aidan Urbina 12 St Albans School For Boys 17:31.0 12
15 Joshua Lopez 11 Col. Zadok Magruder 17:32.4 13
16 Ethan Wolin 11 Georgetown Day 17:35.1 14
17 Sayid Shakur 10 DeMatha Catholic 17:36.8 15
18 Christopher Toomer 11 DeMatha Catholic 17:38.6 16
19 Charlie Baar 12 Georgetown Day 17:41.5 17
20 Jack Sullivan 10 Georgetown Prep 17:41.7 18
21 Jack Thomas 11 St Albans School For Boys 17:42.5 19
22 Sasha Minsky 10 Potomac (McLean VA) 17:46.7 20
23 Leo Cooper 12 Georgetown Day 17:50.3 21
24 Ian Parsons 11 DeMatha Catholic 17:55.9 22
25 Graham Fenn 10 DeMatha Catholic 18:04.7 23
26 Daniel Otto-Manzano 11 Georgetown Day 18:08.9 24
27 Jack Garvey 9 The Heights 18:09.4 25
28 Venya Kuzichev 11 St Albans School For Boys 18:13.4 26
29 Patrick Connolly 10 The Heights 18:15.4 27
30 Cameron Amiot 11 Gilman 18:17.7 28
31 Joseph McClorey 12 The Heights 18:24.9 29
32 Michael Metz 11 DeMatha Catholic 18:25.5 30
33 Thomas Ogada 10 Georgetown Day 18:29.0 31
34 Laszlo Wolfe 9 St Albans School For Boys 18:32.5 32
35 Sean Burke 9 The Heights 18:36.3 33
36 Felipe Singer 12 Georgetown Prep 18:43.5 34
37 Peter Cooney 11 The Heights 18:44.8 35
38 Jack Mangino 12 Landon 18:46.0 36
39 Colin Abrams 9 Col. Zadok Magruder 18:46.6 37
40 Nate Perry 11 Gilman 18:52.8 38
41 Nate Bazemore 11 Georgetown Day 18:58.4 39
42 Owen Kelly 10 Landon 19:05.7 40
43 Conner Snyder 11 Covenant Life 19:12.4 41
44 Peter Seam 11 Col. Zadok Magruder 19:17.1 42
45 Gabriel Bayer 11 Trinity School at Meadow View 19:19.4
46 Nathan Widman 9 St Anselm's Abbey 19:21.3 43
47 Brett Derrenbacher 9 Covenant Life 19:25.7 44
48 Caleb Dummermuth 11 Immanuel Christian (Alexandria) 19:27.4
49 Nathaniel Atayi 11 Georgetown Prep 19:30.4 45
50 Erik Fagerstrom 11 Trinity School at Meadow View 19:32.0
51 David Litkowski 10 Col. Zadok Magruder 19:34.9 46
52 Michael Regan 11 Potomac (McLean VA) 19:38.4 47
53 Gregory Zubler 11 Potomac (McLean VA) 19:43.2 48
54 Cleveland Wall 9 Col. Zadok Magruder 19:44.6 49
55 Tariq Lewis 12 DeMatha Catholic 19:44.9 50
56 Jacob Snyder 9 Covenant Life 19:46.9 51
57 Max Zeldes 10 Potomac (McLean VA) 19:47.5 52
58 Nathan Boyle 11 Potomac (McLean VA) 19:48.1 53
59 Ari Kalish 10 Landon 19:49.5 54
60 Zach Dalva-Baird 9 Potomac (McLean VA) 19:50.3 55
61 Brannon Hamilton 10 Landon 19:58.8 56
62 Arthur Hicks 12 St Anselm's Abbey 20:10.2 57
63 Langston Clay 9 Bullis 20:25.4
64 Kamran Mattu 12 Key 20:46.6
65 Dylan Furbay 10 Landon 20:51.1 58
66 Miles Tanner 12 Edmund Burke 20:52.3 59
67 Seamus Greiner 9 St Anselm's Abbey 20:52.5 60
68 Ian Singleton 11 Edmund Burke 21:04.5 61
69 william Suringa 12 Georgetown Prep 21:08.1 62
70 Percival Tonha 12 St Anselm's Abbey 21:09.4 63
71 Mason Chen 10 Col. Zadok Magruder 21:19.0 64
72 Michael Tichy 9 Washington Latin Public Chart 21:25.8
73 Joseph Jones 11 Covenant Life 21:34.4 65
74 Dimitri Vassilou 12 Georgetown Prep 22:02.3 66
75 James Paci 12 St Anselm's Abbey 22:19.7 67
76 Riku Yoshida 11 Col. Zadok Magruder 22:28.4 68
77 Scott Taylor 9 Immanuel Christian (Alexandria) 22:28.5
78 Conell Paxton 11 St Anselm's Abbey 22:28.9 69
79 Jack Jezior 8 Edmund Burke 22:29.7 70
80 Cyrus Bajoghli 9 Landon 22:32.4 71
81 Adam Oppenheimer 11 Edmund Burke 22:38.7 72
82 Matthew O'Connor 12 Georgetown Prep 22:43.8 73
83 Kirk Clay 11 Bullis 22:54.0
84 Charles Lunde 9 Edmund Burke 22:57.3 74
85 Joey Mercado 9 Covenant Life 23:11.2 75
86 Josiah Earles 11 Covenant Life 23:18.3 76
87 Frederick Bentley 9 Edmund Burke 23:40.5 77
88 John Yan 11 Bullis 24:08.8
89 Ian Shirey 9 Covenant Life 24:52.3 78
90 Charlie Wiseman 9 Edmund Burke 25:49.4 79
91 Ben O'Connell 11 Covenant Life 25:54.5
Girls Junior Varsity Team Results
====================================================================================================================================================
Place Team Score Team Time Runner Avg Avg Mile 5 Man Gap Finish Order Scoring Order
====================================================================================================================================================
1 Holton-Arms 42 2:05:54 25:11 8:07 2:23 1-3-5-16-17-30-38 1-3-5-16-17-28-32
2 National Cathedral for 49 2:07:29 25:30 8:13 1:55 2-8-10-14-15-18-19 2-8-10-14-15-18-19
3 Georgetown Day 70 2:11:33 26:19 8:29 2:48 6-7-13-22-24-37-39 6-7-13-21-23-31-33
4 Stone Ridge Sacred Hea 74 2:11:17 26:16 8:28 2:30 9-11-12-20-23-25-26 9-11-12-20-22-24-25
5 Potomac (McLean VA) 116 2:19:47 27:58 9:00 4:21 4-27-28-32-33-50-52 4-26-27-29-30-36-37
6 Oakcrest 186 2:49:31 33:55 10:55 8:10 46-49-55-57-61 34-35-38-39-40
DNP Trinity School at Mead 57:27 28:44 9:15 21-43 2 Runners
DNP Col. Zadok Magruder 1:00:28 30:14 9:44 31-48 2 Runners
Race 2 - JV Girls - 5K
10/23/2021 - 2:45 pm
========================================================================================
Place Name Grade Team Time Points
========================================================================================
1 Naoko Kinoshita 9 Holton-Arms 23:56.8 1
2 Cassidy Kaler 10 National Cathedral for Girls 24:16.1 2
3 Gabi Berman 9 Holton-Arms 24:25.3 3
4 Yanna Bravewolf 11 Potomac (McLean VA) 24:54.3 4
5 Mari Clark 11 Holton-Arms 24:54.4 5
6 Julia Young 9 Georgetown Day 25:02.2 6
7 Izzy Auerswald 11 Georgetown Day 25:02.9 7
8 Abigail Leon 11 National Cathedral for Girls 25:15.4 8
9 Anna Niepold 12 Stone Ridge Sacred Heart 25:19.0 9
10 Kendall Brady 11 National Cathedral for Girls 25:36.0 10
11 Veronica Williams 10 Stone Ridge Sacred Heart 25:45.0 11
12 Isabelle Fontana 10 Stone Ridge Sacred Heart 25:51.9 12
13 Noor Ramzy 11 Georgetown Day 26:05.4 13
14 Charlotte Macpherson 9 National Cathedral for Girls 26:09.9 14
15 Nora Porter 9 National Cathedral for Girls 26:11.1 15
16 Gloria Kalnitskaya 12 Holton-Arms 26:17.9 16
17 Claudia Moore 10 Holton-Arms 26:19.6 17
18 Lauren Lucy Caddell 11 National Cathedral for Girls 26:29.5 18
19 Katie Jordan 10 National Cathedral for Girls 26:31.6 19
20 Ciara Rattanavong 10 Stone Ridge Sacred Heart 26:32.2 20
21 Ellie Severino 10 Trinity School at Meadow View 26:50.4
22 Colleen Ewald 12 Georgetown Day 27:32.7 21
23 Kate Gannon 10 Stone Ridge Sacred Heart 27:48.9 22
24 Eliana Green 9 Georgetown Day 27:49.3 23
25 Roxana Azizi 10 Stone Ridge Sacred Heart 28:07.2 24
26 Julia Capuano 11 Stone Ridge Sacred Heart 28:11.5 25
27 Rachel Robbins 10 Potomac (McLean VA) 28:11.7 26
28 Kennedy Ferguson 12 Potomac (McLean VA) 28:12.7 27
29 Catherine Duckenfield 12 Stone Ridge Sacred Heart 28:40.4
30 Sophia Tuncer 12 Holton-Arms 28:51.7 28
31 Abigail Yim 12 Col. Zadok Magruder 28:52.5
32 Sana Brin 9 Potomac (McLean VA) 29:12.6 29
33 Hannah Bell 12 Potomac (McLean VA) 29:15.1 30
34 Caroline Kushan 10 National Cathedral for Girls 29:23.0
35 Ashwin Whig 10 Stone Ridge Sacred Heart 29:35.4
36 Claire Book 10 National Cathedral for Girls 29:41.9
37 Ava Hall 9 Georgetown Day 29:46.2 31
38 Savannah Zachary 12 Holton-Arms 29:51.3 32
39 Leah Belber 12 Georgetown Day 30:26.6 33
40 Sophia Virkar 11 Holton-Arms 30:27.6
41 Salma Baig 9 Holton-Arms 30:32.2
42 Cameron Moore 9 Stone Ridge Sacred Heart 30:34.0
43 Faith Ayelsworth 12 Trinity School at Meadow View 30:36.5
44 Barbara Weaver 11 Georgetown Day 30:43.3
45 Phebe Grandison 12 Holton-Arms 30:50.6
46 Abigail Koehler 12 Oakcrest 30:54.8 34
47 Julia Smith 12 Stone Ridge Sacred Heart 31:31.9
48 Rachel Tabeka 9 Col. Zadok Magruder 31:34.8
49 Sarah Callahan 12 Oakcrest 31:34.9 35
50 Isabel Brittin 12 Potomac (McLean VA) 31:57.6 36
51 Hannah Sharp 12 Holton-Arms 31:59.3
52 Jessica Raman 9 Potomac (McLean VA) 32:25.2 37
53 Beatrix Weber 10 National Cathedral for Girls 32:26.4
54 Ainsley Ganti 12 Potomac (McLean VA) 33:17.1
55 Anne Gress 9 Oakcrest 33:25.6 38
56 Lola Bouquet-Gragnolati 10 Georgetown Day 33:45.1
57 Anne Marie Branch 12 Oakcrest 34:30.8 39
58 Zoe Christou 9 Stone Ridge Sacred Heart 34:32.3
59 Rachel Nokku 12 Stone Ridge Sacred Heart 34:40.5
60 Anna Belber 10 Georgetown Day 34:51.4
61 Sarah Whitis 12 Oakcrest 39:04.7 40
62 Ella Tettah 10 Stone Ridge Sacred Heart 40:25.1
Boys Junior Varsity Team Results
====================================================================================================================================================
Place Team Score Team Time Runner Avg Avg Mile 5 Man Gap Finish Order Scoring Order
====================================================================================================================================================
1 St Albans School For 42 1:33:55 18:47 6:03 0:46 1-7-8-10-16-17-22 1-7-8-10-16-17-22
2 The Heights 55 1:34:27 18:54 6:05 0:43 3-9-11-13-19-20-24 3-9-11-13-19-20-23
3 Gilman 57 1:34:33 18:55 6:06 0:34 4-6-14-15-18-43-48 4-6-14-15-18-29-31
4 Georgetown Day 65 1:35:11 19:03 6:08 1:09 2-5-12-21-27-33-34 2-5-12-21-25-27-28
5 Potomac (McLean VA) 165 1:44:23 20:53 6:44 0:33 47-52-53-54-58-128-133 30-32-33-34-36-56-58
6 DeMatha Catholic 192 1:47:13 21:27 6:55 3:24 26-30-69-118-120-126-130 24-26-39-51-52-55-57
7 Col. Zadok Magruder 217 1:50:26 22:06 7:07 1:41 61-67-89-114-117-123-143 37-38-43-49-50-53-61
8 Landon 225 1:50:44 22:09 7:08 1:28 74-88-93-95-124-135-151 40-42-44-45-54-59-62
9 Georgetown Prep 236 1:51:33 22:19 7:11 2:47 57-97-100-107-138-153-184 35-46-47-48-60-63-69
10 Edmund Burke 303 2:08:47 25:46 8:18 6:06 86-158-171-172-176-183 41-64-65-66-67-68
DNP Washington Latin Public 1:34:21 31:27 10:08 168-187-190 3 Runners
DNP Trinity School at 44:14 22:07 7:08 38-140 2 Runners
Race 1 - JV Boys - 5K
10/23/2021 - 2:00pm
========================================================================================
Place Name Grade Team Time Points
========================================================================================
1 John Rhee 11 St Albans School For Boys 18:21.1 1
2 Arjun Pathiyal 11 Georgetown Day 18:31.4 2
3 Matthew Kane 9 The Heights 18:33.2 3
4 Jemmel Green 9 Gilman 18:35.9 4
5 Mac Penniman 9 Georgetown Day 18:44.0 5
6 Alex Nabit 9 Gilman 18:44.8 6
7 Will Spector 11 St Albans School For Boys 18:47.0 7
8 Peter Donets 12 St Albans School For Boys 18:48.3 8
9 John Flynn 10 The Heights 18:51.2 9
10 D.j. Heiber 9 St Albans School For Boys 18:51.7 10
11 Matthew Kilmer 11 The Heights 18:52.2 11
12 Liam Zeilinger 11 Georgetown Day 18:53.5 12
13 Harrison Barkley 11 The Heights 18:54.0 13
14 Henry Lentz 10 Gilman 18:57.1 14
15 Ben Schatz 9 Gilman 19:04.9 15
16 Theo Sotoodehnia 12 St Albans School For Boys 19:06.3 16
17 Samuel Reynolds 12 St Albans School For Boys 19:08.8 17
18 Noah Parker 11 Gilman 19:09.4 18
19 Jonathan Berry 11 The Heights 19:15.8 19
20 Michael Crnkovich 9 The Heights 19:19.5 20
21 Noah Shelton 12 Georgetown Day 19:21.5 21
22 Evan Virtue 9 St Albans School For Boys 19:22.1 22
23 Sammy Miller 9 St Albans School For Boys 19:24.0
24 Damien Beglis 10 The Heights 19:28.4 23
25 Chase Todd 11 The Heights 19:29.0
26 Hayden Walsh 9 DeMatha Catholic 19:38.6 24
27 Cole Huh 10 Georgetown Day 19:40.0 25
28 Nate Dettleff 9 The Heights 19:56.2
29 Connor Flynn 11 The Heights 20:00.1
30 William Jackson 9 DeMatha Catholic 20:03.5 26
31 Joseph Laroski 12 St Albans School For Boys 20:10.9
32 James Denney 9 St Albans School For Boys 20:12.5
33 Noah Freedman 12 Georgetown Day 20:13.4 27
34 Navin Desai 10 Georgetown Day 20:14.1 28
35 Evan Daneker 12 St Albans School For Boys 20:14.6
36 Pierce Decain 12 Georgetown Day 20:15.1
37 Teddy Palmore 11 St Albans School For Boys 20:15.2
38 Anacleto Salazar 10 Trinity School at Meadow View 20:15.5
39 Benjamin Acosta 11 St Albans School For Boys 20:18.2
40 William Barbee 12 St Albans School For Boys 20:19.8
41 Leo Zelaya 10 The Heights 20:20.5
42 Matthew Fujiyama 11 St Albans School For Boys 20:22.5
43 Miles Guth 9 Gilman 20:31.7 29
44 Henry Brown 11 St Albans School For Boys 20:33.9
45 Owen Weissman 10 St Albans School For Boys 20:34.5
46 Shiv Raman 10 Georgetown Day 20:36.8
47 Christian Lam 9 Potomac (McLean VA) 20:38.7 30
48 Liam Rivers 9 Gilman 20:41.3 31
49 Michael Fujiyama 11 St Albans School For Boys 20:47.1
50 Timmy Edwards 9 Gilman 20:48.5
51 Daniel Kim The Heights 20:49.1
52 Alex Matthews 10 Potomac (McLean VA) 20:50.3 32
53 Jason Seeber 9 Potomac (McLean VA) 20:50.9 33
54 Javier Almonte 9 Potomac (McLean VA) 20:51.4 34
55 Henry Hoskins 11 Gilman 20:59.2
56 Laith Weinberger 10 Georgetown Day 21:01.6
57 Donhee Cui 11 Georgetown Prep 21:02.9 35
58 Noah Altschuler 9 Potomac (McLean VA) 21:11.5 36
59 Thomas Duckenfield 9 St Albans School For Boys 21:15.3
60 Joseph McNiff 9 The Heights 21:15.3
61 Jack Groven 9 Col. Zadok Magruder 21:15.6 37
62 Adam Leff 12 Georgetown Day 21:20.5
63 George Shaw 10 St Albans School For Boys 21:25.0
64 Ethan Ramchand 9 St Albans School For Boys 21:25.3
65 Jamie Zimmermann 11 Georgetown Day 21:28.2
66 Holden Lombardo 11 St Albans School For Boys 21:28.8
67 Samuel Eisenhour 11 Col. Zadok Magruder 21:31.3 38
68 Shai Dweck 12 Georgetown Day 21:31.4
69 Desmond Holt 12 DeMatha Catholic 21:31.6 39
70 Danyal Osman 9 St Albans School For Boys 21:31.8
71 Henry Tracy 9 St Albans School For Boys 21:32.9
72 Shanwai Lin 9 Georgetown Day 21:33.6
73 Seth Riker 12 Georgetown Day 21:39.2
74 Nicolas Alway Roza 10 Landon 21:40.5 40
75 Christian Freeman 11 Georgetown Day 21:40.9
76 Danny Koldobskiy 10 Gilman 21:41.5
77 Luke Flyer 12 Georgetown Day 21:41.6
78 Elliott Hopes 9 St Albans School For Boys 21:42.4
79 Matthew Karrels 9 St Albans School For Boys 21:44.9
80 Gideon Siff 9 Georgetown Day 21:45.9
81 Julian Garcia 9 The Heights 21:46.8
82 Cole Sather 9 St Albans School For Boys 21:48.6
83 Alex Acosta 9 St Albans School For Boys 21:48.7
84 Milo Borek 11 Georgetown Day 21:50.1
85 Simon Loftus 9 Georgetown Day 21:51.1
86 Owen Franklin 10 Edmund Burke 21:51.4 41
87 Colin Bailey 10 St Albans School For Boys 21:55.6
88 Ian Lever 10 Landon 21:56.0 42
89 Ian Tansey 11 Col. Zadok Magruder 21:56.2 43
90 Kevin Xia 9 Georgetown Day 21:56.7
91 Kyle Smith 11 Gilman 21:57.0
92 Ewan Porter 10 Georgetown Day 21:57.6
93 Jeh-Lei Fan 9 Landon 21:58.3 44
94 Thaddeus Leiphart 10 St Albans School For Boys 22:00.4
95 Khalil Jackson 9 Landon 22:00.6 45
96 Nate Connolly 9 The Heights 22:01.5
97 Ethan Ritsu 10 Georgetown Prep 22:01.9 46
98 Matthew Stern 9 Georgetown Day 22:02.9
99 Zach Tescher 9 St Albans School For Boys 22:06.5
100 Jack Fojut 9 Georgetown Prep 22:15.6 47
101 Finn Rowan 10 The Heights 22:16.9
102 Wyatt Grace 9 Georgetown Day 22:18.0
103 Zaky Ilyas 10 St Albans School For Boys 22:19.0
104 JT Willard 11 St Albans School For Boys 22:19.4
105 Matthew Florance 10 St Albans School For Boys 22:21.3
106 Baker Bruce 10 St Albans School For Boys 22:21.7
107 Sam Schulman 12 Georgetown Prep 22:22.9 48
108 Nicholas Diederich 11 The Heights 22:23.3
109 Tommy Pryor 10 St Albans School For Boys 22:24.4
110 Nathan Ireri 9 Georgetown Day 22:27.4
111 Sean Liu 9 Gilman 22:28.9
112 Sammy Findler 10 St Albans School For Boys 22:31.3
113 Charlie Savin 10 St Albans School For Boys 22:40.8
114 Paul Simonson 9 Col. Zadok Magruder 22:46.5 49
115 Peyton Akiba 12 The Heights 22:47.7
116 Freddy Meinhardt 12 St Albans School For Boys 22:55.2
117 Eric Nguessan 10 Col. Zadok Magruder 22:56.1 50
118 Jacob Robertson 12 DeMatha Catholic 22:57.3 51
119 Trey Heath 9 Gilman 23:00.5
120 Jackson McCormick 12 DeMatha Catholic 23:01.8 52
121 Xave Geffroy 11 St Albans School For Boys 23:02.0
122 Ken Bailey 12 Georgetown Day 23:03.2
123 Issac Young 11 Col. Zadok Magruder 23:05.9 53
124 Anthony Akwara 9 Landon 23:08.0 54
125 Mason Van Dyke 9 Gilman 23:09.6
126 Austin Boynes 12 DeMatha Catholic 23:11.1 55
127 Miles Huh 12 Georgetown Day 23:15.7
128 Patrick Byars 11 Potomac (McLean VA) 23:21.9 56
129 Lucas Rogers 9 The Heights 23:26.2
130 Peter Brown 10 DeMatha Catholic 23:28.3 57
131 Ashok Tate 11 Georgetown Day 23:30.0
132 Kaiden Yu 11 Georgetown Day 23:32.0
133 Will Forkner 9 Potomac (McLean VA) 23:33.9 58
134 Ben Meyer 11 Georgetown Day 23:34.9
135 Julian Crowson 9 Landon 23:37.6 59
136 Wyatt Pearce 9 Potomac (McLean VA) 23:38.2
137 Will Cunnion 12 Potomac (McLean VA) 23:44.5
138 Josh Derusso 9 Georgetown Prep 23:49.2 60
139 Hercules Zhang 10 Georgetown Day 23:54.5
140 Gordon Sandilands 10 Trinity School at Meadow View 23:58.0
141 Will Marino 9 St Albans School For Boys 24:02.1
142 Andrew Liu 9 St Albans School For Boys 24:04.6
143 Charles Harwell 9 Col. Zadok Magruder 24:05.8 61
144 Shaan Desai 10 Georgetown Day 24:08.0
145 Connor Rooney 12 Potomac (McLean VA) 24:10.3
146 Alex Kiser 9 St Albans School For Boys 24:13.4
147 Victor Lee 10 Potomac (McLean VA) 24:19.1
148 Andrew Righi 10 DeMatha Catholic 24:19.6
149 Matt Brow 10 Potomac (McLean VA) 24:19.7
150 Nathaniel Frempong 10 Gilman 24:28.3
151 Taj Richardson 9 Landon 24:29.6 62
152 Brendan Dougherty 9 DeMatha Catholic 24:40.1
153 Brian Fayer 9 Georgetown Prep 24:54.5 63
154 Michael Giuliano 9 Potomac (McLean VA) 24:58.4
155 Hector Knox 9 Landon 24:59.2
156 Jack Sutton 10 St Albans School For Boys 25:06.0
157 Andrew Bailey 10 The Heights 25:10.4
158 Cassius Fiorill 8 Edmund Burke 25:11.1 64
159 Joshua Simmons 10 Col. Zadok Magruder 25:11.4
160 Alex Bhatia 9 Georgetown Day 25:14.0
161 Maximo Legaspi 11 DeMatha Catholic 25:21.7
162 Ian Brown 12 DeMatha Catholic 25:31.6
163 Eli Asiedu 9 Gilman 25:47.7
164 Nate Rubin 12 Georgetown Day 25:50.4
165 Collin Lo 9 Landon 25:55.8
166 Carter Allen 9 Landon 25:59.2
167 Justin Langdon 12 Landon 26:13.6
168 Tyler Davis 10 Washington Latin Public Charter 26:21.9
169 Darwin Gu 10 Georgetown Day 26:25.8
170 Solomon Ravitz 9 Landon 26:44.1
171 Georgie MacDevitt 11 Edmund Burke 26:51.9 65
172 Aaron Horowitz 9 Edmund Burke 26:55.8 66
173 Jaquada Moses 11 DeMatha Catholic 27:28.4
174 Carter Leecost 9 DeMatha Catholic 27:38.7
175 Aidan Muhat 9 Potomac (McLean VA) 27:50.5
176 Ben Kahn 9 Edmund Burke 27:56.6 67
177 Jackson Wilson 10 St Albans School For Boys 28:01.6
178 Andrew Cobb 12 Potomac (McLean VA) 28:12.6
179 Ryan Brownsweiger 12 Potomac (McLean VA) 28:15.6
180 Mateo Pivato 12 Georgetown Day 28:47.2
181 Finn Nagoski 9 Potomac (McLean VA) 29:09.4
182 Jonas Huff 12 Potomac (McLean VA) 29:11.0
183 Finn Curran 9 Edmund Burke 29:17.6 68
184 Conor Crowley 12 Georgetown Prep 29:20.8 69
185 Sawyer Thompson 9 Georgetown Day 29:23.3
186 Anthony Bardonille 10 DeMatha Catholic 29:24.6
187 Michael Pearson 10 Washington Latin Public Charter 31:25.2
188 Yufeng Du 12 Landon 32:16.7
189 Abel Elias 10 Georgetown Day 33:22.4
190 Luke Paci 10 Washington Latin Public Charter 36:33.7
Return to Top
|